Lokerse jeugdraad voert open politiek Rijkswacht gaat nauwer toezien op gevaarlijke overtredingen Duikersbai op de Durme Militair lil Sint-Pauwels verdronken Aanhangwagentjes en affiches bij Europese verkiezingen Vier Wazenaren verongelukt bij verkeersongevallen op rijksweg 14 Vanaf 15 mei is de rijkswacht in het hele land gestart met een campagne waarby meer aandacht wordt besteed aan de gevaarlyke overtredingen. Niet zomaar, gewoon omdat men heeft vastgesteld dat de weggebruikers door de loop der jaren meer en meer de neiging vertonen het verkeersreglement aan te passen aan eigen goeddunken, wat uiteraard een foutieve instelling is. De rijkswacht, zo vertelde de waarnemende bevelhebber van de rykswacht te Dendermonde op een perskonferentie, gaat zyn open vizier politiek vaarwel zeggen en resoluut overschakelen op een politiek van selektief gemoduleerde beteugeling. Een politiek die over het hele land wordt gevolgd. Want ook kapitein Millecam, distriktskommandant te Aalst liet ons weten dat de bestuurders in zijn distrikt kunnen rekenen op een minder tolerante houding wanneer zij opzettelijk risiko nemen en naargelang de plaats, het tijdstip en de omstandigheden het léven van zichzelf of anderen in gevaar brengen. een gemiddelde van 9 ongeval len per kilometer per jaar. Men rekent erop dat de ooste lijke omleiding hier in de na bije toekomst een oplossing zal bieden. De tot nogtoe gehul digde open vizier politiek blijkt in de strijd tegen de oorzaken van de verkeerson gevallen geen afdoend middel te zijn. Een ostentatieve aan wezigheidspolitiek blijkt wel voldoende garanties te bieden op de ogenblikken van het toe zicht. doch heeft te weinig weerklank op de onbewaakte tijdstippen. Bij de nieuwe politiek wordt overgeschakeld op een selek- tieve gemoduleerde beteuge ling. waarbij de beteugeling van gevaarlijke en/of zware overtredingen prioriteit zal krijgen. Hieruit mag men niet afleiden dat het verbalizerings- beleid wordt uitgebreid. Het is veeleer een kwestie van leggen Een hele week had het geregend en gewaaid, en zelfs zaterdagmorgen zag het er belabberd uit, maar gelukkig keerde het weer een beetje rond de middag, en de organisatoren haalden verlicht adem. De race op de Durme viel dus gelukkig niet IN het water. Lokeren. Werner Hillaert houdl alles goed in de gaten Werner Hillaert begint nu zyn derde jaar als voorzitter van de jeugdraad, en wij geven niet te veel eer wanneer wij beweren dat deze raad al heel wat initiatieven ont plooid heeft sedert hij aan het roer staat. Steeds is deze rustige doch efficiënte organisator bezig met iets nieuws. Zo heeft hij al een afsprakennota klaargestoomd waarover op 30 mei een vergadering wordt belegd. Daarna zal deze klemtonen waarbij milder nota besproken worden, en indien gestemd, doorgezonden wordt opgetreden tegenover naar het schepenkollege. Een afsprakennota? de «minder zware overtredin gen» en waarbij strenger zal Wel. de bedoeling is dat het stuurd. Wat wij nu trouwens worden opgetreden tegenover schepenkollege regelmatig en doen. de zogenaamde open be- gevaarlijke overtredingen. De vooral tijdig informatie zou Ieidspolitiek. is gewoon een rijkswachters zullen voortaan doorspelen naar de jeugdraad voortzetting van het tijdens het verdekt worden opgesteld. toc- en °?k bij hen advies zou vorige geel-blauwe schepen- maar dat wil lang nog niet komen inwinnen waar het kollege al gestarte initiatief: zeggen dat de rijkswacht over- jeugdzaken betreft. Niet dat zoveel mogelijk mensen uit zo al en in alle gevallen verdekt dat nog nooit gedaan is. maar veel mogelijke rangen, stan- vmmm zal opgesteld staan. Een er zit nog geen echte systema- den en interessesferen samen- Dendermonde. Lui.ena», Sack Jan he, dis,rik, Deader- "Lï 5 sprV-"- "A SLSK* »'"kdi'k monde legt uit waarom de rijkswacht strenger gaat optre den in bepaalde gevallen (v) maakt aan de hand van de spraken. In de przktijk bete- representatieve jeugdraad te kriteria plaats, tijdstip en ver- kent dat bijvoorbeeld bij een komen. Maar het is wel een keers- en weersomstandighe- nieuwe woonwijk, dat de JR tijdje geleden dat we nog ie- Vooraan op het lijstje staan ven de bevinding dat niette- den tcneinde potentieel ge- een zeer deskundig en vërant- mand uit de PVV-kringcn kon overdreven snelheid en rijden genstaande er een lichte daling yaarlijkc situaties te achterha- woord advies kan geven over den begroeten op onze verga- onder invloed van alkoholische is vast te stellen, wat het aantal len Nonchalant en «bewust» de plaats van de speelruimte deringen dranken. In die gevallen moet verkeersongevallen betreft, de r,slko "emend rijgedrag zal op daarin, de visie van de jonge- Maai dat een zo breed moge- men niet rekenen op enige in- ernst van de kwetsuren toe- deze w'Jze worden geverbali- rcn in 20 n woonprojekt, de lijke blik en een principieel schikkelijkheid. aldus de dis- neemt. Dat is een van de voor- zeerd Het preventief beleid "oden waar de architekt nog pluralisme ons eigen zijn kan Iriktskommandant van Aalst naamste aanleidingen waarom zal echter verder gevoerd wor- met zo direkt rekening mee je zo al zien aan de manier Strenger aan de ene kant. men overschakelt op een nieu- den met °Pen vizier Er wordl .U waarop bij ons de subsidies meer inschikkelijk aan de an- we houding vanuit de rijks- ook op gewezen dat het aantal De JR wenst ook beter inge- toegekend worden. De klassie- dere kant. Bij ongevaarlijke wacht Het spreekt vanzelf dat ongevallen te wijten aan rijden licht te worden over de stand- ke jeugdverenigingen worden nbreuken zullen de rijkswach- deze koerswijziging gevolgen °ndcr invloed van alkohol toe- P"mc:n binnen het schepenkol- natuurlijk door ons gesteund, erszich milder opstellen Hier zal hebben op het interventie- neemt- vooral dan tijdens de le8e en de gemeenteraad, wat maar ook bijvoorbeeld de jon- al meer gebruik worden ge- patroon, het preventiepatroon weekends. Talrijke zware ver- "S pro wie is kontra. en dies gerenmars voor werk werd naakt van opmerkingen en en het verbalizeringsbeleid van keersongevallen gebeuren met me^r" oor. de ec"1 sencuzc door ons met 5.000 frank voor- raarschuwingen. de rijkswacht in het algemeen of worden veroorzaakt door problemen is meer openbaar- uitgeholpen, en het centrum In Dendermonde tekent er j°n8eren die onder invloed hcid trouwens steeds aan te voor jonge migranten kreeg toenemende ongevallen zjch een ancjer beeld af De s,uren- Het spreekt vanzelf dat bevelen. Zo gaat dat toch al in van ons ook 20.000 frank, wij Oergegevens inzake evolutie verloopt er niet zoals in hel weekend heel wat aan- enkele gemeenten, zoals bij- zijn ook aangesloten bij de verkeersongevallen met ge- deze op nationaal vlak De dacht zal bes,eed worden aan voorbeeld Heist-op-den-Berg. VAKA. wij hebben de teater- twetsten op nationaal vlak ge- toestand ter plaatse is minder de ui«gmmscentra. Natuurlijk brengt dat voor de veertiendaagse op touw gezet. rooskleurig en het aantal ver- Zwarte punten JR ook verplichtingen mee, wij betalen een muziekgroep keersongevallen me. gekwer- he, dis,rik, Aalsl, zo stt„ ?>als hu" mfomraue op de Lokerse Fees,en. sten neemt toe. In 1981 stelden kommandant Millecam het. rijkswacht en politie in de re- zijn een aantal zwarte punten gio Dendermonde 911 ver- genoteerd. Dat op basis van keersongevallen met gekwet- statistische gegevens De nieu- ian het kruispunt Rosstraat- vasl- ,n 1982 waren dat er wc aanpak zal zich in hoofd- landekensstraat kwam het tot 1021. De cijfers voor 1983 zijn zaak op deze zwarte punten en aanrijding tussen de perso- no8 nict vrijgegeven Uit het toespitsen. Voor Aalst is dat enwagen bestuurd door Wal- cijfermateriaal van de rijks- het kruispunt Gentsesteenwee De Clippcl. Provinciale wacht leidt men een status quo en Volksverhcffingswee. vooi St.-Amands en bromfiet- af. Van jecn daling is er geen Erpe-Merc het kruispunt Integendeel, er was een massa le belangstelling voor deze der de badkuipenrace, zeker drie duizend toeschouwers, en ook de televisie stuurde een kame- raploeg om het gebeuren op de pellikulc vast te leggen. Vol gende week woensdag wordt dat uitgezonden in het pro gramma «Zeppelin». Allen voor het kijkkastje dan! Het initiatief was uitgegaan van de KSJ-Lokeren. en een van de mannen met de mikro was dan ook Werner Hillaert. die voor de ernstige medede lingen zorgde. De alomgeken- de grapjas Walter Capiau zou dan voor de vrolijke noot zor gen. Dat lukte hem soms zeer goed. maar soms herhaalde hij wel eens een mop of kon hij niet goed meer uit zijn woor den. Het is natuurlijk zeer moeilijk en riskant om «live» te presenteren, vooral als je het waagt de Lokerse jeugd voor de mikro te roepen. Zij zijn immers zeker met op hun tong gevallen, de rapen. Voor een origineel begin zorg de de Lokerse knaap Johan Bogaert die zijn boot van twij gen en plastiekzakken in het water zette en zijn vaartuig meteen zag openscheuren Maar Johan gaf zich nog zo gauw niet gewonnen, en met ware doodsverachting klom hij in zijn zinkend schip, en waar dig als een kapitein verging hij samen met zijn kreatie. De duikers redden hem echter. Snelheidsduivel Adriaan Lae-' nen uit Ertvelde liet het met aan zijn hart komen, en-met zijn grijze manen in de nek stormde hij naar de finish als snelste van het hele lot. Er waren heel wat inventieve dingen bij, en de speciale prijs voor originaliteit werd wel aan Union Match - Pocket One van Bert Van Boxlaer Co gege ven. maar die kon even goed opgeëist worden door de snek van de vikings Tusschans C°, of de Curryworst van KSA-St. Gillis-Dendermonde, of de twee te water gelaten auto's, Toespoernoes van KSA-Ze- veneken en Amfivicr van Frank Dieleman en zijn gang. En dan vergeten wij er nog een heleboel. Spektakel was er te zien bij het springen naar de bel die hing midden over de Durme. en je moest haar laten rinkelen als je aankwam wat meestal leidde tot een luide plons en opspattend water langs de oe vers. Tweemaal naast en een maal erop was het gemiddelde. Enkele hoge boten met een slechte stuurinrichting bleven in de laag <Jver de Durme han gende bomen steken. De schuimbekkende Vikings kun nen daarover meepraten! Of wel bleven twee boten in el kaar haken of splitsten ze zich als een regenworm in vele apart drijvende onderdelen (chiro Doewa). Er waren ook overbevolkte vlotten bij (3D man op het nou ja. vaar tuig van KSA-Denderhoutem. de befaamde Turbosletsen). of de kuipen van KSA-Lokercn en WKS-Lokeren. Er was zelfs een op drift geraakte huif kar bij. Meer dan 200 deelnemers wa ren er. en ze kwamen van heinde en verre, allee 't is te zeggen, toch van tegen Nino- ve. en dat is al een heel end weg te voet. Volgend jaar de vierde editie? Uitslagen Snelheidsprijzen Reeks Al (enkel badkuipen): Ark I van KSA Denderhoulem 4'13» Reeks A (1 tot 5 deelnemers) 1) Vlaggcnkuip van Lacnen Adriaan (Ertvelde) 1 "42. 2) Vikingskoning van Tus schans Co uit Lokeren 4'00. 3) Huifkar van Stijvens Peter uit Ertvelde 5'06. 4) De Ton van de Clerck Alex uit Lokeren 5'25. 5) Dobermann III van Jan Liebaut en Wim, Van Bogaert uit Lokeren 5'26. 6) Toespoernoes I van KSA Zeveneken 6' Amfivier van Frank Dieleman Co - Waasmunster 6' Filfred van Filip De Cocn Co uit Lokeren 6" 9) Op 't Nipperkc van gebroe ders D'Hont Lokcren 6' Union Match - Pocket One van Bert Van Boxlaer Co uit Lokeren Huifkar van Stijvens Benny uit Eftvelde Boot van Johan Bogaert uit Lokeren. Reeks B (6 tot 10 deelnemers) 1) Bertram III van KSA Ek- saarde 3' 11 2) De versierders van Eddy Michiels uit Lokeren 3'20. 3) Lowieke III van KSA Nieuwkcrken-Waas 3'22. 4) Puirèke van VVKM Edcl- wcis Lokeren 5'38. 5) Show Locimotion van Sjo - KSJ Lokeren 6' Ark II van KSA Denderhou lem 6' 7) Badkuip van Chiro Doewa Lokeren Reeks C 10 deelnemers) 1) 't Soepapke van VVKS Hieronymus uit Beveren-Waas 3"43. 2) Juegdhuis T 74 uit Lokeren 411. 3) Curryworst van KSA Sint- Gillis-Dendcrmonde 4'34. 4) Duikboot van VVKS Sint- Laurcntius Lokeren - Verken ners 4'35, 5) Lowieke I van KSA Nieuw- kerkcn-Waas 4'56. 6) Knim - KSJ L Lokeren 4'57 7) Sein 16 - KSJ Lokeren 5 24. 8) Toespoernoes II van KSA Zeveneken 5'57. 9) Drijvende Kindertuin van Joro 5 6 - KSJ Lokeren 6'00» 10) Krot Co van VVKM Edelweis Lokeren 6' Turbosletsen van KSA Den derhoulem 6' De Scheven van VVKS Sint- Laurentius Lokeren Jongver kenners 6' Pcchprijs: Boot van Johan Bogaert uit Lokcren en Badkuip van Chiro Doewa uit Lokeren. Bemaninningsprys: Turbosletsen van KSA Den derhoulem (30 deelnemers) Pry's Originaliteit Union Match - Pocket One van Bert Van Boxlaer Co uit Lokeren. bromfietser Zwaargewond af. Van Roger Van Damme. Beu- sPrakc Ook dit jaar is er dus Steenweg op Aalst (rijks'weg cnlaan 48. Dendermonde. De Secn kentering te bespeuren 55). Kampstraat. Kortcstraat. cstuurder van de bromfiets fe'' da' 'n de loop van dit Rcgentoestraat en Langc- ferd met zware verwondingen )aaT reeds 9 dodelijke straat. Ook Ninove, Haaltere rnomen in het ziekenhuis verkeersongevallen werden Denderleeuw en Sint-Lievens- Dendcrmonde. E.D.M. vastgesteld spreekt voor zich- Houtem vallen onder de be- zclf (5 in Dendermonde. 1 te voegdheid van het distrikt Lebbcke. 1 te Hamme. 1 te Aalst. Voor Ninove gaat de Lokeren en 2 te Berlare). aandacht naar de kruispunten Vraag is waaraan deze ver- rijksweg 9 en rijksweg 50. Bra- schillen zijn toe te schrijven, kelsc steenweg met Aardeweg De daling op nationaal vlak Brakelse Steenweg met Elisa- heeft wat te maken met de bcthlaan. Elisabcthlaan en Al- verbeterde infrastruktuur. In bertlaan. Brusselsestecnweg Dendermonde daarentegen tussen de Nieuwe Kerk en de wordt men gckonlronteerd Tramstatic. Brusselse steen met een secundair wegennet weg en Eggerstraat zuid doorgeven naar het schepen- noem maar op. Er zijn trou- kollege toe, maar dat wordt wens ook een vijftal aktieve meestal al gedaan. Het gaat er medewerkers bij ons. die bij gewoon om een duidelijker af- geen enkele officiële jeugdbe- spraak en betere samenwer- weging of vergelijkbare orga- king te bekomen. nisatie zijn aangesloten. Onze Als wij Werner Hillaert vragen vergaderingen worden altijd in of de kritiek die wij uit de verschillende lokalen ingelegd, kringen van de PVV-jongeren teneinde de indruk van partij- al gehoord hebben, als zou de dighcid te vermijden jeugdraad een eerder «beslo- Nee. nee. Als je je wil overtui- ten kliekje» zijn. een weerspie- gen. kom dan maar gerust eens gcling van de politieke ver- af naar onze volgende vergadc- tegenwoordiging in het sche- ring op 30 mei in het jeugdcen- pcnkollege. ontkent hij dat trum Okapi in de Kerkstraat met grote overtuiging. Na de open jeugdraad is er een «Wij staan open voor ieder- etentje om de leden wat nader een», stelt hij. «en er wordt tot elkaar te brengen» ook naar de PVV-jongeren Afspraak dus op 30 mei om 20 steeds een uitnodiging ge- uur. Allen daarheen. Lokeren. De jongens en meisjes van de KSA-VKSJ deden ook mee r, en i^ggersiraai zuio c >P 7 mei verdween tijdens dat het plaatselijk en intercity noord. Aalsterse steenweg en KPIr dc ",ccng:ocvcn vcrlte" ?'fn' te.. «rvrerke,, de Weggevoerdenstraat. Den- Met het ach, op de komende zaterdagmarkt verboden ziin H?.J Jjtne£()l£vsc Lcsscn ovcr veelal verplichte door- derhoutembaan en de Aalster- Europese verkiezingen op 17 stelde de burgemeester die judant F orent Bauwens uit gangspuntcn. Bij de rijkswacht Se steenweg met de Hazelaar- juni werd het politiereglement verder een oproep doet wild- n.-Pauwcls. Leden van een van Dendermonde wordt het straat, In Haaltcr. betreft het te Aalst aangepast. Dit dan na plakkerij tegen te gaan Mo- aaIdeneze week hei heh i lm M f "jksweg 257-njksweg de kruising tussen de Stations- bespreking met afgevaardigde menteel kan U voorbeelden aaiden ilczt week het hchaam 60 of de baan Asse-Dender- straat en de Bruulstraat en van de diverse politieke par- van dergelijke handelwijze S ariindlr wi "ïnmo.nde-Ha"1|nc ,ussen e"cr* Dicpcwcg en Terlich tussen ««Jen. Publiciteit met mikro- zien op de affiches voor Flan- jc aajuuant was bij dc elfde zijds Vondelmolen en ander- Groenwegen Hofstraat. Voor wagens op de zaterdagmarkt ders' Printing. Raadslid Van zijds Mocrzekc halte bc- Denderleeuw het kruispunt zou voortaan verboden zijn. Mossevelde juicht Flanders' schouwd als een zwarte zone van de Steenweg op Aalst en Op dc vraag van Jan Caudron Printing volmondig toe doch op het stuk van verkeersonge- dc Kampstraat. Kortestraat, of de «aanhangwagentjes» van vraagt zich af wie de kosten vallen. Op deze strook van Regentiestraat en Langestraat schepen De Pauw ook verbo- voor dergelijke barnumrekla- amper 6,6 kilometer gebeur- en te Sint-Lievcns-Houtem dc den zijn, antwoordde deze ge- me betaalt De burgemeester den de voorbije drie jaar liefst Steenweg ter hoogte van de vat dat hij géén kandidaat is. stelt hein echter gerust door te 187 verkeersongevallen met grensscheiding Lctterhoutem - Muziek door «straatmuzikan- zeggen dat deze organisatie gekwetsten wat neer komt op Bavegcm. ten» zal voortaan ook op de zichzelf bedruipt cnic in Burcht. arnne Houttequiel uit Sint- iklaus. die vorige donderdag- '"ld hij een verkeersongeval Be veren om het leven kwam. Balans is heel tragisch de Wie tijd in het l.and van Dinsdag jl. nog deed in hel Brugsken en 'fr op de haan Gent - Ant- Tpen opnieuw een zwaar titval voor. waarhij een >"w uii Sint-Niklaas levens- Wurli/k werd gewond: die Germaine Iloste, is M. By verkeersongevallen op de ryksweg 14, de «oude baan» Antwerpen - Gent, in Beveren en Sint-Niklaas eind vorige week zyn vier Waaslanders om het leven gekomen: een echtpaar van 56 jaar, een man van 37 en een vrouw van 24 jaar. Donderdagavond tegen elf uur botsten op de wijk Vesten in Beveren twee personenwagens tegen elkaar aan. De auto bestuurd door Louis Waegeman, Luitenant Van Eepoelstraat 141 in Beveren, werd aangereden door de wagen van Marline Houttequiet, John Van Eyckpark 19 in Waasmunster. De 37-jarige Waegeman werd op slag gedood. Zyn wagen werd weggeslingerd en kwam in de sloot terecht. De 24-jarige vrouw werd in allerijl naar het Beverse Sint- Annaziekenhuis overgebracht, maar hulp kon niet meer baten. Louis Waegeman was een bekende figuur in het gewest; hij was oud-karnavalprins van Hamme en werkte mee aan de lokale Radio Waasland. Martine Houttequiet is de dochter van Willy en Annie Houttequiet - De Vos, van de bekende garage Sibron aan de Parklaan in Sint-Niklaas. De familie baat ook garages in Beveren en Temse uit. Vrijdagavond rond acht uur werd aan het kruispunt Prins Boudewijnlaan (Grote Baan) - Passtraat de wagen bestuurd door Roger Nonneman uit Sint-Niklaas aangereden door een vrachtauto die door een chauffeur uit Bornem werd bestuurd. De 56-jarige Roger Nonneman, beroepsmilitair en op enkele maanden van zyn op pensioenstelling, en zijn even oude echtgenote, Alice Bruggeman, verloren hierbij het leven. Het echtpaar woonde in Sint-Niklaas aan de Kapelstraat Edgard Hooghuys gaat dieper Lokeren. Ook vrouwelijke deelnemers aan de badkuipenrace in op de publiciteit via aan hangwagentjes en stelt dat ze om dc 24 uur zouden moeten verplaatst worden en zulks dan buiten een straal van 100 m. Er zal tegen overtreders zeer streng worden opgetreden, zegt de burgemeester. Op de vraag Hooghuys een speciale ploeg aan te stellen om het sluikgeplakte stelselmatig te verwijderen wordt geantwoord dat zulks heel wat werk zou kosten. Men meent trouwens dat dc Europese verkiezingen weinig gemoederen zullen ver hitten. Misschien kan ook aan gedrongen worden de kampag- ne sober te houden, zegt Eddie Monsieur. De ene partij heeft wel meer geld dan de andere, zegt Denayer. eraan toevoe gend dat men dat onlangs wel kon lezen. Niet altijd is het de partij die meest geld zou heb ben die meest affiches hangt, repliceert de burgemeester tot Denayer wat goed is voor eni ge hilariteit. Lokeren. Bertran lil vertegenwoordigde KSA-I'ksiutrde De Voorpost - 18.5 1984 - 43 Badkuipenrace te Lokeren

De Voorpost | 1984 | | pagina 43