doet Sinaai en Lokeren aan geeft Aalst supplementaire dimensie «Toervaart '84» Première videofilm grafische beroepen te Aalst Ligt uw toekomst in de grafische sektor? Aalst burgerlijke partij tegen dancing Verenigde Natiënlaan 4 - 18.5.1984 - De Voorpost «PAANDERS' PRINTING» VVW-watersporters en VVV-Land van Waas gaan scheep met elkaar Vervolg van blz. 1 Gedrukte tekst kan immers herlezen worden, be studeerd en gekontroleerd wat dan toch niet onbelangrijk is. Flanders' Printing wil alleszins inspelen op de technologische ontwikkeling vandaag en mor gen. Deze vakbeurs mag reeds nu een sukses worden genoemd wegens het hoog aantal in schrijvingen (ruim 70) in deze krisistijd. de ruime interesse zelfs uit het buitenland en de respons in de pers. Spreker heeft dan ook woorden van dank voor allen, inzonderheid voor Karei Baert. stuwende kracht die inspeelde op een idee van wijlen Pater Hcire- man en stelt dat een tweejaar lijkse herhaling van deze mani festatie zich opdringt, Géén struisvogelpolitiek Ingenieur Herman De Cuyper, ondervoorzitter Febelgra Oost-Vlaanderen, noemt Flan ders' Printing een hoogdag voor de Belgische nijverheid. Onze grafische ondernemers waren vaak promotors van de meest moderne technische uit rustingen waardoor ons land zich kon rangschikken bij de beste beroepslui van Europa wat onze gedrukte produkten gegeerd maakte tot ver buiten de eigen landsgrenzen. Spijts de zowel kapitaals- als arbeids intensiviteit van de grafische bedrijven hield de sektor merkwaardig stand en bleven faillissementen, stakingen en werkplaatsverliezen beperkt. En toch waren de omstandig heden niet steeds gunstig. Onder druk van grote kwets baarheid. tijdsgebonden pro dukten en vaak gebrek aan gekwalificeerd personeel, beet de grafische sektor steeds de spits af qua werktijdverkorting en loonsverhoging. Gebrek aan onderlinge kohesie tussen ondernemers en ontbreken van vestigingsnormen waren aanleiding tot konkurrentie. Ook de overheid toonde zich ten opzichte van de grafische bedrijven ook weinig positief: taksen allerhande, stijgende posttarieven een drukwerk verzenden kost wel eens méér dan het drukwerk zelf en konkurrentievervalsing via- subsidies of kapitaalsinbreng bij enkele bedrijven brengen de leefbaarheid van andere be drijven in het gedrang. Toch weet de grafische onder nemer zich flexibel aan te pas sen steunend op technisch vol waardig materiaal en degelijk geschoold personeel. In het produktieproces is elke scha kel trouwens belangrijk en nie mand mag zich dan ook verlo ren voelen. Wat inTlanders' Printing door de meest dynamische bedrij ven wordt getoond bewijst dat de grafische sektor nog gelooft in een ruime toekomstmoge lijkheid. Wat dan wel overleg tussen overheid, bedrijven en syndikale organisaties impli ceert. Geen dovemans- of ge- konditioncerd gesprek maar een ware dialoog met oor voor de problematiek van de ge sprekspartner. Anderzijds is bedreiging niet denkbeeldig als men denkt aan het invoeren van publiciteit op radio en TV. vrije radio's en eventueel commerciële TV- stations. Invoeren van taksen op het bedelen van drukwer ken bedreigt heel wat bedrij ven. De periode van struisvo gelpolitiek is reeds lang voor bij voor iedereen. Üc krisis iegde ons nieuwe normen op waaruit meer en meer duidelijk wordt dat de belangen van de werkgever en die van de werknemer in grote mate identiek zijn. Gemeen schappelijke aanpak is dan ook de énige bewuste efficiënte methode om de leefbaarheid van de bedrijven te vrijwaren. Minister Gaston Geens Grafische Nijverheid groeit uit tot media-industrie Minister Gaston Geens voorzit ter van de Vlaamse Deelrege- ring. stelde dat de prestigieuze Dirk Martenstentoonstelling in I973 de scharnier vormde tus sen de groeiperiode der golden sixties en de ckonomische kri sis. De huidige beurs legt zich echter bij het krisisbeeld niet neer doch kiest resoluut voor de toekomst. Destijds, in de gulden periode van Vlaanderen, was de boek drukkunst een nieuwe techno logie met ingrijpende sociale en ekonomische gevolgen. Van de schrijftafel ging het naar de drukpers met beper king van het analfabetisme en grotere kuituurspreiding als re sultaten. Op ekonomisch vlak betekende de boekdrukkunst een hefboom voor betere en snellere handclskommunika- tie. Zoals momenteel de mi- cro-elektromka betekende de boekdrukkunst in wezen een revolutionair gebeuren. De boodschap van Flanders' Printing is niet verschillend biet die vim de DIRV-aktie voor alle bedrijven: kompeti- tief blijven, overleven en groeien via nieuwe technolo gieën. Een evidentie die toch nog in traditionele scktoren op scepticisme stuit. In de grafi- Aalst. Flanders' Printing. De stand van Groep De Cuyper mocht heel wat vooraanstaan den begroeten. Hier worden minister Galle en staatssekretaris D'Hondt-Van Opden- bosch begroet door de heer D. De Cuyperuitgever van dit blad (a) Vervolg van blz. 1 Er wordt een afgedrukte pentekening, als herinnering. aangeboden, maar slechts één exemplaar per schip. Botenmarkt In de marge van deze toertocht de steeds aan impakt winnende tweedehandsbotentocht. op Hemelvaartdag aan het zeil- meer van VVW-Lokeren aan de H. Gcestmolenstraat op Heirbrug in Lokcren. Góedkoop een boot op de kóp tikken, het kan dan wellicht. Deze markt is een exponent van de demokratizering van de watersport. Vaartuigen hoe ven immers niet duur te zijn. Vijfde editie van deze markt, die volgens de organizatoren (Fernand Van den Keybus en Bernard Coppejans) allerminst een rommelmarkt wezen wil Alle tweedehandse trailerbare vaartuigen worden aangebo den. ook alle twccdehandsma- teriaal voor de vaarsporf Wie tuigen te koop heeft kan bellen naar (091)48.23.31 of 48.19.38 of 48.70.54. De organizatoren streven gécn winstoogmerken na. Bruggen en wegen De toertocht kan voor enige ongemakken zorgen bij de weggebruikers. Hou er reke ning mee dat sommige bruggen op het watersporltrajekt een hele poos - urenlang wellicht - «open» zullen zijn, je kan dus niet per wagen of te voet of per fiets het water over dan. De Moervaartbrug in Sinaai werd, door de diensten van het Bestuur der Zeeschelde. ver nieuwd. Maar pas begin juni. net na de toevaart wellicht, zal ze op haar plaats liggen. Nu al is de oeverversterking gereed. Stelselmatig wil men bij de diensten der Zeeschelde brug gen in ons gewest, in Oost- Vlaanderen en elders, ver nieuwen. Bij de VVW (bis) hoopt men dal de sluiswachters geen stok ken in de wielen zullen steken, dat ze de nodige soepelheid aan de dag zullen leggen (zoals men in het buitenland gewend is). De tocht moet vlot verlo pen. niet? De dubbelvereniging VVW woont (algemeen sekretariaat) aan de Noord Scheldeweg 1 in 2050 Antwerpen. (03)219.22.07, In onze streel heeft de organisatie vestigin gen in Kruibcke. Dendcrmon de. Lokeren. Moerzcke. aan het Donkmcer (zeilklub). W Doel, op Driegoten in Ham- me. in Temse (surfing), int Prospcrpolder-Kieldrecht. Toervaart '84, een ommetje waard. Een buitenkans, dat gratis boottochtje van Sinaai naar Lokeren. Hier is het Waasland op z'n mooist, hier geniet je van veel landschappe lijke weelde, vanop het land.l vanop het water. Afspraak opt I juni in Sinaai of Lokcreji.j Kandidaat-toervaardcrs kun nen zich nog immer aanmelden bij het sekretariaat van de VVW. (wv) Aalst. Flanders' Printing. Ook minister Geens voorzitter van de Vlaamse deelregering bezocht onze stand. Hij wordt verwelkomd door de heer H. De Cuyper a sche sektor werd echter door velen reeds geïnvesteerd en anderen zullen moeten volgen. Ook in de toeleveringsbedrij ven en dan liefst niet bij bui tenlandse leveranciers. Daar de drukkunst in wezen met het kulturele leven te ma ken heeft bepaalt ze in sterke mate ons kultureel imago, en vervullen de media een belang rijke rol in Flanders' Creativi ty. Brengen van drukwerken en verspreiden van kuituur dragers als weerspiegeling van de industriële en artistieke kreativiteit. Minister Geens is dan ook overtuigd dat Flan ders' Printing het herwonnen elan van de grafische nijver heid zal verstevigen. Plaats van de grafische nijverheid De grafische nijverheid zou een ondergewaardeerde sektor zijn wegens de gapende kloof tussen de mogelijkheden van deze industrie en de interesse van de buitenwereld. Bij de zowat 25.000 banen met een omzet van 15 miljard kunnen nog de 7000 uit het krantenbe- drijf en de 10.000 Uit de ver- pakkingsscktor worden ge voegd. nog eens goed voor circa 47 miljard. Van de 2000 ondernemingen zijn 80% in Vlaanderen gevestigd. 80% onder hen is geplaatst in één vijfde van de bedrijven. Finan cieel is «grafiek en papier» op één na de meest gezonde sek tor in Vlaanderen. Er werd immers reeds gesaneerd bij het begin van de krisis. In de toekomst dreigt wel een tekort aan gespecialiseerde ar beidskrachten. Daartoe werd de video-cassette «De grafi sche beroepen: uw toekomst» gelanceerd. DIRV-aktie en de grafische sektor Was de grafische sektor vroe ger de industrietak die alle on dernemers verzamelde die het gesproken woord via drukwerk overbrugden, de elektronika kwam met nieuwe kommuni- katie-instrumenten als TV. telefoon en radio; wat door doemdenkers als doodgraverij van de drukindustrie werd ge doodverfd. Nu wordt ervaren dat de nieuwe technologieën zorgen voor nieuwe methodes om hun boodschappen te «printen». De industrie evo lueert duidelijk naar media- industrie. Drukwerk, beeld en klank gaan een totaal media- pakket vormen gefabriceerd en verkocht door bedrijven die zich nu nog als grafische be drijven bestempelen. Dat Fe belgra het medium video koos voor zijn boodschap is dan ook veelbetekenend. De Vlaamse regering wil dan ook het veel zijdig en revolutionair aanbod van nieuwe technologieën ver sneld zien doordringen in alle bedrijven, Flanders' Printing is daarvan dan een scktoricle be vestiging. Maar te lang werd gedacht dat fabriceren volstaat om te verkopen. De derde in dustriële revolutie is immers ook een maatschappelijke re volutie geworden met nieuwe levensstijlen die zich onont koombaar doorzetten. .-Er is naast de eis voor meer kwaliteit ook de betere vormgeving en sterkere klant-gerichtheid. Wat dan op marketing-vlak heel wat inspanningen impli ceert. Ook hier wil Flanders' Printing een motorfunktie uit oefenen. Vlaanderen te klein? Is voor een industriepoliek Vlaanderen niet te klein, de wereld niet te groot? Vlaanderen wordt gekonfron- teerd met een nieuwe wereld orde: verhevigde konkurrentie van lage loonlandcn, grotere koopkracht van olielanden en nieuwe Noord-Zuidverhoudin- gen. Maar... technoligische innova ties krimpen de afstanden in, de wereld wordt kleiner en de afzetmarkten groter en meer internationaal Wat resulteert in nieuwe bedreigingen maar tevens in nieuwe kansen. Technologie veroudert sneller en opvolgen is een must. Dat de grafische handelsbalans sinds begin der 70-er jaren ne gatief is en blijft is dan wel verontrustend. Aan de kwali teit van de produkten kan het niet liggen. En toch ligt de export-ratio veel lager dan in de ganse Vlaamse industrie. Ingevoerde produkten zijn veel duurder dan wat we uit voeren. De overzeese export is flauw alhoewel daar de groei markten der volgende decen nia gelegen zijn. Waarbij we gekonfronteerd worden met een dubbel fenomeen: meer internationalisatie voor be paalde taken en meer regiona lisatie voor bepaalde taken en meer regionalisatie voor ande re behoeften. De groei van de KMO kan even sterk zijn als die van de multinationals. De sterke profilering van de USA staat de opgang van deelstaten als Californië en Texas niet in de weg en ruimere leergierig heid naar nieuwe internationa le kuituren belemmert geens zins dé grote aandacht voor een nieuwe eigentijdse identi teit voor de eigen kuituur. Het doemdenken van «Die Un- tergang des Abendlandes» dient te worden omgebogen in een Europees réveil waarvoor we ons allen moeten inzetten, o.m. via Flanders' Printing, Schepen Robert De Pauw Aalst, eên ekonomisch dynamische stad Sinds jaar en dag is Aalst een stad gonzend van ckonomische aktiviteiten. De wekelijkse markt die op klimt tot de 16* eeuw is een bloeiend bedrijf en de belan gen van de marktkramers wor den behartigd door de Markt- liedenbond. Samenspraak met het stadsbestuur komt er in de schoot van de stedelijke marktkommissie. Naast de traditionele jaar markt, automarkten, brade- rijen en het autosalon zijn uit schieters de Topdag en de Jaarbeurs. De Topdag wordt georganiseerd door het stads bestuur. meer bepaald de eko nomische dienst, en de mid- denstandsraad. Dit jaar werd hij onder schepen Robert De Pauw een evenement met in ternationale allure. De Jaarbeurs kreeg dit jaar met 188 aanvragen er een 20- tal meer dan mogelijk en kon takten werden gelegd met de ambassades van de EEG-lan- den «Klassiek» geworden ak tiviteiten stimuleren volstaat niet. De bestaande bedrijven moeten in stand worden ge houden en nieuwe aangetrok ken. Daartoe werd gestart met de planning tot uitbreiding van de indutstriezonc Wijngaard- veld. Qua uitbouw van een «service apparaat» qua dienstverlening en logistieke steun zijn er de seminaries gericht op KMO's, kontaktdagen met buitenland se prospektoren en worden in vesteringsdossiers bestudeerd met het oog op expansie. De ekonomische dienst is in de eerste plaats een dienstcen- trum en een informatiecen trum waarop iedereen kan be roep doen. Medewerking wordt verleend tot het beko men van agenturen in het bui tenland. Via een diensttelex wordt gezorgd voor juridisch valabele bewijzen van transak- ties. Een apparaat voor het lezen van microfilms en -fiches is voorzien en iedereen kan gratis een afdruk krijgen van de bilans van alle Belgische bedrijven. Administratieve verplichtingen bij, vestiging van een nieuw bedrijf worden door recht streekse kontakten afgehan deld. Bij verbouwingen wordt gestreefd naar optimale koör- dinatie met «Openbare Wer ken en Ruimtelijke Orde ning». Voor kandidaat-inves teerders is er een studie- en dokumentatiecenlrum dat een 100-tal uitgaven bevat. De bedrijfskonsulenl van het Esim staat KMO's bij voor het oplossen van hun specifieke problemen. En met «Flanders' Printing» wordt getracht promotie te doen voor produkten van ei gen bodem. Als rode draad door al -deze aktiviteiten een ekonomische politiek die de werkloosheid wil bestrijden; de grote ziekte van onze welvaartmaatschap pij. Schepen Chris-Lievens-Borms Aalst, kultuurstad bij uitstek Kuituur kan het geheel zijn van opvattingen, waarden en normen die door de mens als sociaal wezen worden aan vaard en toegepast en die over draagbaar zijn Kuituur in rui me zin dan. Anderen beperken ze tot alleen kunst, godsdienst en etiek en nog anderen den ken alleen aan de kunst met de grote «K». Het elitair karakter van kui tuur verminderde samen met de demokratisering sinds de 19* eeuw. Konkrcct voor de gemeenten moet gezorgd wor den voor het bewaren van het kuituurpatrimonium, het zor gen dat alle vormen van kui tuur aan bod kunnen komen en dat iedereen er kan van genieten. Te Aalst vormen diensten, ad viesraden en verenigingen de ruggegraat van het kultureel beleid van het stadsbestuur. Zulks met een optimale koör- dinatie tussen kulturele dienst. bibliotheek, archief, musea en adviesraden. Een speciaal fonds zal worden opgericht om archiefmateriaal en kunstwer ken over Aalst te verwerven, het Kamiel Heiremanfonds. De kultuurstad Aalst heeft de lite raire Dirk Martensprijs, de Valerius De Saedeleerprijs voor schilderkunst, de Stefaan De Jongheprijs voor muziek en het Renaat Ravijtstornooi voor toneel. Naast het karna- valgebeuren, de Pikkeling en de Kunst- en Ambachtenmarkt zal een Kuituur- en Spektakel- beurs worden georganiseerd om de volkskuituur te pro moten. Het Dirk Martenskomitee maakt zich reeds een decen nium lang verdienstelijk door het organiseren van manifesta ties die de krachten van be staande verenigingen overstij gen. Zo het festival van Vlaan deren. tentoonstellingen met grondige voorbereiding en de gelijke begeleidende katalogi. Voordrachten en cdukatieve brochurespopularieerden de resultaten van historisch-we- tenschappelijk werk. Zo bracht de Vakbeurs voor de Grafische nijverheid 1473-1973 een aantal merkwaardige pu- blikaties o.m. over de-St.-Mar- tinuskerk. Omdat toerisme in het kul- tuurbelcid niet weg te denken is werd de V.V.V.-Aalst opge richt en een fietsroute in Groot-Aalst ontworpen. Qua toegankelijk maken van kuituur kan niet voorbij wor den gegaan aan de honderden jaarlijkse aktiviteiten van Aal- sterse kulturele verenigingen. Tenslotte is het onderwijs de kultuuroverdragende instelling bij uitstek. Dat Flanders' Printing de ak- tieve steun van het stadsbe stuur geniet stoelt dan ook op het inhaken van dit projekt op het kultuurbclcid van Aalst, Kultuurstad bij uitstek. Christiaan Willems Aalst, «plaisante stad» Guillaum Caudron (1607- 1692) noemt Aalst een «ple zante» stad, gastvrij, wars van aanstellerigheid en trouw aan wat haar heilig is. Door haar trouw aan het na tuurlijk gezag bleef ze wel eens buiten het krijgsgewoel maar werd door ontrouwen vaker nog bestookt, overrompeld. ingenomen, bezet, verwoest, in brand gestoken, geplunderd of uitgemoord. De Aalstenaar heeft echter de levensfilosofie tegenspoed weg te redeneren. Hij stelt dat wie het in het leven steeds naar zijn wil hebben zelden of nooit tevreden zal zijn. Hij kijkt dan ook meewarig neer op «stre- vers» die het betalen met het verlies van de eigen gemoeds rust. De rijke wil nog rijker worden en wordt gierig. De gezagsdrager streeft naar on beperkte macht die niet haal baar is. De schone wil de schoonste blijven maar ze ver welkt. De wroeter die er naar streeft alle touwtjes in handen te krijgen heeft meteen de leeftijd bereikt die hem naar het graf leidt. Het deert de Aalstenaar niet dan anderen de eerste plaatsen ambiëren of de laatste snufjes van de welstand als eersten meepikken. Alhoewel gepassioneerd blijft hij levenswijs en aanvaardt dankbaar de dingen die hem te beurt vallen. Maar als hij te doen krijgt met onredelijke hardnekkigheid stopt hij en laat liever gewoon menselijk geluk prevaleren op mogelijke; grimmigheden die het in dt weg zouden staan. Liever de lieveling van het gezelschap zijn dan de slimste of de mach tigste. Zo moet het voor Dirk Mar tens belangrijker zijn geweest dat de doodzieke Erasmus ge tuigt enkel bij Martens rust, vriendschap, een goed glas wijn en genezing te vinden dan dat hij door Erasmus zou ver klaard zijn geworden tot de meest luciede humanist uit hel toenmalig vriendenkransje van Thomas More, Pieter Gillis, Louis Vivez. de Rivo. Gra' phaeus e.a. Levensfilosofie die er voor zorgt dat de Aalstenaar echt «plezant» is. Filosofie die hem typeert zijn dagelijks leven, zijn liefde, zijn belevenis van het kulture le, sociale of sportgebeuren, zijn strijd en zijn karnaval. En komt hier en daar wat onbe- houden rustheid kijken, nooit mag dit voor de Aalstenaar overslaan in boosaardigheid. En als dat toch gebeurt zal hij met spijt zijn exkuus maken: 't Was geen échte Aalstenaar die zoiets deed». Verleden vrijdag ging in de feestzaal van het stadhuis onder ruime belangstelling de nationale première door van de in opdracht van Febelgra, de Federatie van Grafische bedrijven, gedraaide videofilm «De Grafische technieken: uw toekomst». Film uiteraard over opleiding en toekomstperspektieven in de grafische sektor. Kuituurschepen Chris Lievens-Borms keek er duidelijk, in deze krisistijd, van op dat over een tiental jaren in de grafische sektor een tekort aan geschoolde arbeidskrach ten zich zou voordoen. Als gevolg dan van de technologi sche evolutie. Wat dan wel aansluit bij «Flanders' Prin- ting». Momenteel stellen de grafische beroepen circa 25.000 mensen te werk in zowat 1700 onderne mingen samen goed voor een zakcncijfcr van 75 miljard. Met de 7000 banen in het kran- tenbedrijf en de 10.(XX) uit de papier- en verpakkingssektor komt men daarenboven nog met 47 miljard. De Grafische sektor stelt het dus momenteel klaarblijkelijk goed en zulks in weerwil van de benarde situatie in vele an dere scktoren. Het grote pu bliek is echter duidelijk niet op de hoogte van de toestanden over zijn vele mogelijkheden. De film van Febelgra wil dan ook trachten aan deze lacunes te verhelpen aldus mcetimme- rend aan de moeilijke weg tot ekonomisch herstel. Inspan ning die een extra-dimensie krijgt wegens het motiveren van jongeren voor een beroep met hoopvolle perspektieven. André Van Parijs van Febelgra Oost-Vlaanderen, zelf nauw betrokken bij de realisatie van deze videofilm ziet er een be langrijk onderdeel in van een grootse kampagne ten voorde le van de grafische nijverheid. Men wil informeren en de be langstelling wekken via deze film en in de bespreking ach teraf peilen naar de onderwijs- en toekomstmogelijkheden. Dat de grafische beroepen, ge kenmerkt door het gebruik van een hoogtechnisch machine park de jeugd blijkbaar zo wei nig aantrekt heeft een grote reden: men is totaal onwetend over de brede waaier beroeps- funkties alsook over de kwali teit van de tewerkstelling in de grafische sektor. Dat voor de ze info juist het medium video werd gekozen steunt op de noodzaak van de grafische in dustrie zich de nieuwe techno logie toe te eigenen en uiter aard door het gebruiksvriende lijk karakter van de video-cas sette. In het scenario wordt de na druk gelegd op de huidige be- roepstcchnickcn. op de nauwe band tussen mens cn techniek en op de meer dan 30 interes sante grafische beroepen. Uit eraard komen hier alle grafi- missic, direkteur HIGRO P. Buggenhout en voorzitter on- derwijskommissic Febelgra A. Gallet met als moderators W. Roeland en K. Baert van het Dirk Martenskomitee. Gespreksstof die gekonkreti- seerd werd in twee hamvragen. Hoe moet het profiel van de afgestudeerde van het grafisch onderwijs er uitzien en hoe is bestendig overleg mogelijk tussen grafische scholen en be dient te komen voor overleg! tussen de bedrijfswereld cn die j van het onderwijs. Iets waar-1 mede wellicht in september j reeds kan worden gestart. Voor het onderwijs zou het j belangrijk zijn soepel te kun nen inhaken op zeer gespccia-, 1 lisccrde behoeften van de nij verheid en zulks te kunnen laten overeenstemmen met hel leerprogramma dat met zijn veelheid aan algemeen vor mende vakken niet altijd de nodige ruimte laat. Aalst. Flanders' Printing. Vrijdagavond stelde de Fedelgra zijn videofilm ov werkgelegenheid binnen de grafische sektor voor (a) sche beroepen aan bod cn te- drijven. Gesteld werd alleszins vens alle grafische technieken, dat er een permanent orgaan De vier voornaamste drukpro- cedces worden aangehaald en nader bekeken cn het curricu lum vitae van een drukwerk wordt op de voet gevolgd. Via het ontwerp, de montage, het zetten, het vervaardigen van het cliché of de plaat volgt men het drukwerk doorheen de pers en de droogtunncls om tenslotte te beëindigen in de afwerkingsmachines. Niet minder dan 3 uur video band werd opgenomen dank zij de medewerking van heel wat drukkerijen, waaronder ook Drukkerij De Cuyper. Daaruit werd dan een sclcktic gemaakt tot een cassette van 40 minuten, de ideale tijd voor één lesuur. De R.V.A. brengt deze casset te in alle plaatsingsbureaus van het land. het ministerie van onderwijs zal ruimte voorzien in het leerprogramma cn voor de scholen is er een begelei dende kom'mcntaar, Flanders' Printing kreeg alvast de première. Na de projektie vond ter plek ke een bespreking plaats met in het panel J. Hallaert (werk- leider Don Bosco en lid Icer- plankommissic). de heer Van Gacpcrcn die direkteur HO - RI.TO Turnhout Bovendaere verving, leraar HIGRO E. Steuperaert. lid leerplankom- Het kollege van burgemeester en schepenen van Aalst besliste zich voor de strafrechter burgerlijke partij te stellen om aanpassingswerken te vorderen en een dwang som van 2(XM) fr. per dag te rekenen vanaf 3 maanden na de eindbeslissing. Op 1 juni 1972 werd een bouwvergunning afgeleverd aan Mw Amanda Walgraef voor het bouwen van een woning en restaurant aan de Verenigde Natiënlaan. Op 8 septem ber 1980 werd echter proces-verbaal opgesteld wegens bouwovertreding daar «de konstruktie dienstig als woning en restaurant zowel in- als uitwendig werd omgebouwd tot een dancing». Bij schrijven van 17 oktober 1983 stelde de gemachtigde ambtenaar van het provinciaal bestuur Stede- bouw voor aanpassingswerken te vorderen. De volledige inwendige en uitwendige afwerking van het gebouw dient terug te worden gebracht zoals voorzien op het goedge keurd bouwplan van I juni 1972. Het kollege verklaarde zich hiermede akkoord en stelt de dwangsom op 2000 fr. daags. Bij bericht van 8 maart 1984 van hel Parket werd het stadsbestuur ervan verwittigd dat de zaak \oor de boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde zoi, behan deld worden. Daar de raadsman van de overtreder die dag in het buitenland verbleef werd de zaak uitgesteld tot 18 oktober.

De Voorpost | 1984 | | pagina 4