Dendermondse post reikte prijzen van tekenwedstrijd uit Scholen in feeststemming te Dendermonde Onderwijs onder de loep in Sint-Niklaas en Temse I'll Opendeur Rijksscholen te Hamme Lyceum en RMS II Aalst zetten schooldeur open Leuk lentefeest in H. Familie Sint-Niklaas Sint-Niklaas. Open deur in het H, Familie-instituut Leerlingen houw, entoonstelling op Familii Postontvanger Millecam heet te de kinderen, hun ouders en de leerkrachten van harte wel kom in het gebouw en onder streepte het grote sukses van de opendeurdagen. Zowel za terdag als zondag kon men werkelijk op de koppen lopen en voor velen was het een ware veropenbaring kennis te kun nen maken met de vele aktivi- teiten die de post weet te ont wikkelen. De schoolgaande jeugd is ook biezonder goed ingegaan op de uitnodiging van de post om met de klas een bezoekje te komen brengen. Maandag en dinsdag wemelde het er dan ook van de kinde ren. «We hadden 2.000 balpennen aangekocht om als geschenkje aan de kinderen te- geven. Liefst 1.300 kinderen hadden op voorhand laten weten dat ze langs zouden komen, maar dinsdagavond bleek dat het er om en bij de 1.900 zijn ge weest. Een sukses dus». Post ontvanger Millecam zei ook nog dat zelfs wanneer men een tweede weekend zou uitge trokken hebben voor deze opendeurdagen, dat ook dan flink nog wat bezoekers een kijkje zouden genomen hebben. Vervolgens ging hij dieper in op de tekenwedstrijd zelf. Met vierhonderd deelnemers wer den de verwachtingen ruim schoots overtroffen en de jury stond dan ook niet voor een eenvoudige opdracht. Men heeft een tweevoudige norm aangelegd: het kunstzinnige van de tekening en ten tweede het postale. Zo was er een pracht van een tekening bij de inzendingen, waarbij een schit terende postauto was gete kend, maar daar stond in reus achtige letters op te lezen «Pils». «Mocht daar «post» hebben gestaan, was dit zeker een van de winnaars aldus de postontvanger die niet langer het geduld van de kinderen op de proef wilde stellen en het woord verleende aan de heer De Prins die de namen van de laureaten afriep en hen ver; zocht hun prijs te komen afha- Prachtige prijzen trou- Dendermonde. De laureaten van de tekenwedstrijd van de Dendermondse post (v) wens, gaande van speelgoed tot schoolbenodigdheden en posters. DE WINNAARS Bij de kleuters werd Lien Bae- ten uit Mespelare eerste. Tweede eindigde An De Smedt uit Mespelare en derde Karen Van San uit Mespelare. In het eerste leerjaar ging de eerste prijs naar Nikolaas Eeckhout en Bart Leybaert. beiden leerlingen van de school van de Otterstraat, de derde prijs was voor Werner Macharis van de RBS Keur en vierde werd Isabelle Roelandt .van de lagere school van Ou- degem. Bij het tweede leerjaar kregen we volgende uitslag: 1. Veerie Trienponl (lagere school Kerkstraat). 2. Jeroen Ost (Heilige Maagdcollege). 3. Björn Moeyersoon (Heilige Maagdcollege). 4. Katrien Van Weyer (lagere school Kerk straat), 5. Cindy Stallaert (RBS Keur). De beste van het derde leerjaar was Pascal Ver strepen (RBS Centrum), twee de werd Frank Vcrbesselt (Heilige Maagdcollege), derde Aster Pieters (RBS Centrum), vierde Tim Van Engelgem (RBS Keur), vijfde Pierre De Wolf (RBS Centrum) en zesde Jurgen Trien (Heilige Maagd college). Bij het vierde leer jaar tenslotte ging de eerste prijs naar Tom Pouillard en Dinsdagavond 22 mei worden de onderwijsproblemen (en die zijn er blijkbaar in ni onaanzienlijke mate, in deze tijd van bezuinigen en staken) tot op het bot aangesneden in 't Lan van Waas. Op hetzelfde tijdstip zijn twee belangwekkende bijeenkomsten gepland: één in Sint Niklaas, in zaal Renova van het Gildenhuis, een in Temse, in het gemeentehuis. Voor Sim Niklaas organizeert de CVP-sektie van de stad, in Temse tekent de Culturele Centrale voor organizatie. Telkens om 20 uur. Het naast elkaar opzetten van twee ongetwijfeld boeiende diskussieavonden over het verstrekkï van onderwijs is heel tekenend voor de verzuiling die nog immer woedt op dat vlak. Maar goei Er zal immers wat te vertellen zijn, daar komt het op aan. Naar Sint-Niklaas komt onderwijsminister Daniël Coens (foto). Hij houdt, speciaal ten behoei van direkties en leerkrachten van scholen, een uiteenzetting over onderwijsproblemen. Nadc hand kan men vragen stellen en daartoe houden kabinetsmedewerkers van de minister zich tg beschikking. In Temse gooit men het over een alternatieve boeg. Roos Van Kerckvoorde (Freinetschool) en Van den Abeele (Steinerschool) werden uitgenodigd, zij zullen natuurlijk de verdedigi opnemen van hun vernieuwde onderwijsvorm. Het wordt een konfrontatie met mensen van rijksonderwijs, met name pedagoog J. Dierendonck van de Sint-Niklase rijksnormaalschool RMS-direkteur F. De Backer, die overigens ook als gespreksleider fungeert. i Tenslotte in Lebbeke. Daar had een shownamiddag plaats in de rijksb tsisschool Aalst. Opendeurdag Lyceum. De jeugd demonstreer de haar bedrevenheid in de verschillende sporten (a) Sint-Niklaas. Lentefeest-open deur in de Heilige Familie. Een zicht op de binnenkoer tearine) In Grëmbergen zette de rijksbasisschool haar deuren wijd open. Op de eerste foto de deelnemers aan de tentoonstelling. Op de tweede foto Roger Beeckman en de heer Bovijn in de afdeling oude postkaarten op bezoek (c) Staalkaart in het Heilige Maagdcollege. De leerlingen brachten een biezonder geslaagd overzicht van wat er aan kulturele aktiviteiten binnen het college leeft. Uiteraard paste daarin ook het kabaret dat natuurlijk, door het publiek flink op prijs werd gesteld (v) Toen begin van deze maand het nieuwe postkantoor van Dendermonde I officieel en plechtig werd geopend, kregen de bezoekers in het kinderpostkantoor ook de tekeningen te zien van de laureaten van de tekenwedstrijd die bij deze gelegenheid was uitgeschreven. Woensdag werden in de refter van het postpersoneel de prijzen uitgereikt. Dat in aanwezigheid van enkele vertegenwoordigers van de kom- merciële dienst van de post, met onder meer de heer De Prins. Ann Bosmans. beiden leerlin gen van het Heilige Maagdcol lege. Derde werd Guy Verha ven van RBS Station, vierde Terry Volant van Heilige Maagdcollege en vijfde Yves Cooreman van RBS Station. De prijzen van de leerlingen van de stedelijke akademie gingen naar Mark Van Geer- truyen die eerste werd. Dieter Ost (tweede), Tom Bieseman (derde) en Koen Goossens (vierde). De direktcur van de akademie, mevrouw Lenssens was aanwezig op de prijsuitrei king. Tenslotte ging de prij van het postpersoneel i David De Ridder, ook al leerling van de Dendermondi akademie. De kinderen en hun ouders t leerkrachten werden dan n getrakteerd op een drankje. Op zaterdag 26 mei om 14 u. openen de rijksscholen Ham- me Loystraat 70, hun deuren voor het publiek. Ouders en sympatisanten kunnen van 14 tot 17 u. de leerlingen van de middenschool aan het werk zien in de klassen gelegen in de nieuwbouw. Teoretische en praktische vakken komen aan bod. Zo kan nagegaan worden hoe op verschillende domeinen wordt gewerkt en hoe de prin cipes van het V.S.O. in prak tijk worden omgezet. Om 17 u. worden de sportieve vorderin gen van de leerlingen getoond tijdens aerobic dansen, spron gen en ritmische oefeningen. Het trial-team van Dhoida uit Moerzeke zorgt om 17u45 voor animatie. Doorlopende ten toonstellingen illustreren de werking van het P.M.S. cen trum, de groei van de rijks scholen in Hamme en vaardig heden van de leerlingen in vak ken als plastische opvoeding, kleding, hout- en metaalbe werking. In de basisschool worden gelijktijdig een fancy- fair en volksspelen gehouden. Dranken en versnaperingen worden aangeboden in het schoolrestaurant en de tea room. Vanaf 18u30 kan aan ckonomischc prijzen een lek ker avondmaal gebruikt wor den. De basisschool van de Zouavenstraat en de Pater Vertentenstraat houden hun Open-deur op zaterdag 2 juni eveneens van 14 u. tot 18 u. (V.G.P.) Het Koninklijk Lyceum en RMS II in de Pontstraat te Aalst stelden zondag hun deu- open voor het grote pu bliek. Leerlingen en hun ou ders, maar ook talrijke andere bezoekers maakten van de ge legenheid gebruik om de scho len eens aan de binnenkant te gaan bekijken. 's Middags kon je er al terecht voor een lekkere barbecue aan wat men noemt demokratische prijzen. En er was echt geen gebrek Integendeel, je bord werd rijkelijk volgelegd met heel wat lekkers. Voor het vie ren van moeder was het dus meteen een goed idee met het hele gezinnetje even naar de scholen, op te stappen tijdens de middaguren. Het spreekt vanzelf dat het feest niet be perkt bleef tot een eetmaal. De leerlingen wilden aan hun ouders, familieleden en vele vrienden ook tonen tot wat ze allemaal in staat waren. Dans en spel waren de hoofdingre diënten van het leerlingenop treden. Maar ook toneel stond op de affiche. Alles wat naar voor gebracht werd, getuigde van een uitzonderlijke vlotheid en gaafheid, een lust voor oog en oor dus. De ouders, groot ouders, familieleden en vrien den spaarden trouwens na af loop hun gunstige kommentaar niet. Ook het labo kende veel sukses. Met weemoed zullen vele oud-studenten erbij terug gedacht hebben aan hun tijd, toen zij in hetzelfde labo voor zichtig en met de nodige schro om hun eerste proeven deden. Vaak met een minder geslaag de afloop. In de mediateek kon men het werk van de jongeren pas vo luit bewonderen. Fraaie werk stukjes waren er te zien. Dat alleen maar om te illustreren dat ook de jeugd van vandaag nog kreatief kan zijn. Ook al is dat volgens een aantal pedago gen niet zo. Biezonder ge slaagd zijn in elk geval ook de nieuwe paviljocntjes in de Klapstraat te noemen, waar de rijksbasisschool een onderko men heeft gevonden. Wc kun nen ons best voorstellen dat daar de lessen volgen een waar feest moet zijn. Tijdens het voorbije meederkensdagweekend was het druk in en ook om het instituut Heilige te Sint-Niklaas. De meisjesschool stelde zich toen voor aan al wie belangstelling had. Het lentefeest dat jaarlijks zowat een informeel, zeg maar familiaal hoogtepunt vormt, werd deze keer aangevuld met een «open-deur». Dat dit. na zoveel jaren, een zinvol initiatief was. heeft het zonder meer Itogt aantal bezoekers bevestigd. Er viel ook wat te bekijkenhet instituut is de jongste jaren niet bij de pakken blijven zitten, n starrtte integendeel met twee nieuwe afdelingen; kantoorwerken en moderne talen. Het werd bont weekend, met voor elk wat wils: een kinderspeelmarkt bvhet opstijgen van t warmeluchtballons. allerlei stands en tentoonstellingen, een smeuige patersavond, een kopieus koui buffet,... een. uitzonderlijk verzrogd en helemaal niet 'schools' poëziehalfuurtje, een défilé en sportmanifestaties, optredens van enkele Heilige Familie-zusjes en de Orffgroep Makedonka. Ach. echt te veel om op te noemen. zelf wijn maken (Iv) De Rijksmiddenschool II pakte uit met een showavond, waarop deze jonge dames hun beste beentje voorzetten. Weggelopen Star Sisters en een stoere boy. Maar ook de Griekse kuituur werd naar voor gebracht, met een prima uitvoering van een Sirtaki (c)

De Voorpost | 1984 | | pagina 8