Dendermonde. Een felle rookontwikkeling gaf aanleiding tot brandalarm v) Maagdcolleg l« leerkrachten f HEB STEEDS BIJ DE HAND 18 - 25.5.1984 - De Voorpost De nieuwe bibliotheek van Beveren, in de oude gemeentelijke technische-school, is bijna klaar. Tegen september moeten de nieuwe gebouwen in gebruik kunnen worden genomen (Iv) Beveren. Miet Smet. volksvertegenwoordiger, Franqois Smet, schepen en Jos Aps, aardbeikomitésekretaris. Zij waren te gast op het zesde Belgische akkordeonkampioenschap (Iv) Beveren. Dit is Veronique Daelman uit Nieuwkerken. Zij werd Belgisch kampioene akkordeon in ere-afdeling b, op het in Beveren gehouden nationaal kampioenschap (Iv) Buggerthout Dendermonde. Een perfekte aanval (c) Fietsen Zondag 27 mei om 14 u. start van een fietstrip van KWB- Haasdonk. En ook zondag, tussen 13.30 u. en 14.15 u., start van een fietsrally van KWB-OLVrouw aan de Moerstraat. Wereldsolidariteit Woensdag 30 mei om 18.30 u. in de Melseelse parochiekerk themamis rond Wereldsolidariteit, verzorgd door de KWB in het teken van Rerum Novarum. Rerum Novarum Donderdag 31 mei Rerum Novarumvienng in Beveren. Om 15 u. euchanstieviering in de OLVrouwkerk, P Steenssensstraat. Om 16 u. optocht met harmonie Kunst en Vreugd. Om 17 u. receptie en gelegenheidstoespraak in de feestzaal van de Katholieke Knng Om 18 u. koffietafel en daarna ontspanning met het Lucas Ensemble. Dendermonde De orgamzatoren van de tweedaagse van hondendressuur te Sint-Gillis- Dendermonde. Brand btj DDS. Gelukkig was de brandweer snel ter plaatse (v) Dendermonde (c) Dendermonde. Werner Van de Velde, 31 jaar in dienst bij het Heilige deed zijn laatste bewaking op de speelplaats. Hij kreeg van de direktie, de de leerlingen bloemen aangeboden (v) Opendeurdag KTA I Op zaterdag 26 mei van 14 u. tot 18 u. organizeert het Koninklijk Technisch Atheneum I Brusselsestraat 97 te Dendermonde zijn jaarlijkse opendeurdag Men kan er de leerlingen aan het werk zien, de openluchtbars aandoen, de diverse tentoonstellingen bewonderen, een autoshow bekijken, het optreden van de rockgroep Midnight meemaken en natuurlijk ook een praatje slaan met de leerkrachten, de direktie en de PMS. Midnight, de vroegere groep Puirek, treedt op om 16.45 uur. Tweede parochiefeesten te Appels Op vrijdag 1 juni starten de van pe vlaamse gemeen- tweede parochiefeesten te Ap- schap, pels. Eerst op het programma Zaterdag 2 juni is Will Tura te staat de namiddag voor de gast. De deuren van de derde leeftijd. «Het Schurend sporthal staan open om 20 uur Schamierke» zorgt voor de en zondag 3 juni is er een nodige ontspanningsmuziek, gelegenheidsrestaurant vanaf daarin bijgestaan door een or- j 1 45 uur jn het parochiaal kest. Het feest begint om centrum te Appels In de loop 14.30 uur in de sporthal van van ce namiddag kan men er Appels en kreeg de medewer- terecht voor koffie en pan- king van de dienst volksont- nekoeken. wikkeling van het ministerie Lebbeke Handwerktentoonstelling Hobbyclub 't Roosken» organiseert tijdens het eerste weekend van juni. in zaal Volkshuis, Dendermondsesteenweg 7 te Lebbeke. haar 3de Handwerktentoonstelling. Deze tentoonstel ling is vrij toegankelijk op zaterdag, 2 juni van 10 tot 12 uur, op zondag 3 juni van 10 tot 21 uur en op maandag 4 juni van 14 tot 18 uur. Tijdens de openingsuren van de tentoonstelling worden door de leden koffie en pannekoeken aangeboden. Tegen matige prijzen. Schoolfeest in de Minnestraat Op zaterdag, 26 mei is het feesten geblazen in de gemengde basisschool van de Minnestraat Vanaf 18 uur kan iedereen terecht op een eetfestijn. De hongerigen hebben zelfs keuze uit drie menu's. Volwassenen betalen 260 fr.. kinderen 30 fr. Reeds meer dan 500 sympathisanten schreven zich in. Te 20 uur start een dansavond met discobar Jo en Jan en een tombola met talrijke prijzen. Dit schoolfeest wordt georganiseerd om de zelf aangelegde speeltuin in de school te bekostigen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist <n maatwerk De laagste preien der matrassen Scftmmrubber Latei Staalveren Super-Buttei Bergemeersenstraat 18. AALST 33 0321 lENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 van het type A PraMrsch en theoretisch onderricht door gespecialiseerde personen De Dendermondse naschool. I Vetdstraat «7. Smt Giltis Dende-monde teen U sturen soais I het moet AMe inhch'.mgen 30 0076 052-21.17.59 PO-SPORT Alles, maar dan ook aties van sponan>ke<en sportkledii en campmg Statiestraat 2t leobeke Kq Gesmssegets oio's Holman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd m de beste merk. Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.61 UBUCITEIT 052-21.40.60 PUANDO k om de reeks moeide Latiinse woor< k quis. quid quo quando quomodo B wanneer en hoe7 Met antwoord op de 'S wordt U gegeven do 053-21.40.60 052-21.40.60 ergeli|king Uw inbreng en Wandelingen Op zondag 27 mei organiseert Wielwaal 's Heerenbosch een wandeling langs de Scheldedijk te Baasrode-Broek en Vlassen broek. Als gids fungeert konservator Frans Van de Voorde. Vertrek aan de kerk te Vlassenbi/oek te 14 uur. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om de eerste resultaten van enkele jaren beheerswerken in het schorrenre servaat onder de loepe te nemen. Daarnaast zal het de moeite waard zijn de nog volop aan de gang zijnde dijkwerken even van naderbij te bekijken. Het is de deelnemers geraden zich van laarzen te voorzien. Ook een verrekijker is in dit gebied nooit verloren moeite. Op zondag 3 juni trekt de Wielewaal dan naar Hamme om er een bezoek te brengen aan «Driegoten» en de «Bunt». De geïnteresseerden vertrekken, met eigen wagen, te 8 uur aan Buggenhoutstation. Wie zich meteen Hammewaarts begeeft wordt te 8 20 uur verwacht aan restaurant «Scheldeoord», aan het veer te Hamme. Als gids fungeert Mare Heymans. natuur- gtds en voorzitter vzw Durme, afdeling Hamme. Een bezoek wordt gebracht aan de omgeving van de Durmemonding. Opvallend aldaar is het nog gaat gebleven zoetwaterschorre van 24 ha, dat als landschap geklasseerd werd Het reservaat is staatseigendom en wordt beheerd door het Bestuur van Waters en Bossen. Het schor bestaat hoofdzakelijk uit rietvegetatie met daarin o.a. een speciale variëteit van de dotterbloem- en wilgenstruwe len. Blauwborst, diverse riet- en eendvogels broeden er. In de winter tref je er regelmatig kiekendieven aan. Vlakbij heb je de «Bunt» een gebied met vele vijvers. Het gebied is echter nogal sterk door verblijfrecreatie (weekendverblijven) vervormd. De nogal kleinschalige landbouw, de populierenaan- plantingen, de moerassen en de vijvers, de Schelde en de Durme, deze elementen samen vormen een uniek landschap, dat aan de pen van De Pillecijn niet is voorbijgegaan. Zijn monument staat aan de Durmemonding, van waaruit je ook een zicht hebt op de boelwerf te Temse. Op de linkeroever zie je De Weert. sporthal te Appels-Dendermonde een Euro-meeting. Hierbij zal het woord worden gevoerd door vice-premier Willy De Clercq, PW-voorzitter Guy Verhofstadt, het Nederlandse Euro-Parle mentslid Aart Geurtsen en lijsttrekker Karei De Gucht. Het showgedeelte wordt verzorgd door Linda Lepomme en Bart Kaël. Konfrontatie Europese Verkiezingen Op woensdag 30 mei om 20 uur organizeren de CVP jongeren van Dendermonde op het stadhuis een extra editie van Konfron tatie. Het tema van deze ontmoeting is de Europese Verkiezin gen. Men stelt er zich onder meer de vraag naar de zin van het Europees Parlement. Deelnemers aan het gesprek zijn Eric Van Rompuy (CVP), Patrick Bouwers (PW), Luc Van de Velde (SP), Rik Roets (VU) en Geerst (Agalev). Nadien is er een vragen- rondje. De toegang is gratis, ledereen van harte welkom. Yana Smit geeft zomervoordracht Zondag 27 mei om 14 uur brengen de leerlingen van de muziekschool Yana Smit op het stadhuis te Dendermonde een zomervoordracht. De muziekgroep «Gaudeamus» brengt een tweedelig programma waarin heel wat bekende stukken in voorkomen Voor meer informatie en inlichtingen kan men steeds terecht op het adres Vlotgraslaan 31/8 te Dendermonde (052/22.21.78). Sport kwis Pekad en ATB De Natuurvrienden organizeren op vrijdag 25 mei om 19.45 uur in de zaal van het Koninklijk Atheneum te Dendermonde een sportkwis Het inschrijvingsgeld bedraagt 100 fr. per ploeg. Een tema mag maksimum 5 personen bevatten Voor meer informatie: Pierre Caudron, Kroonveldlaan 10 te Dendermonde (052/21.80.13) of Wolfgang Verschueren, Koning Boudewijnlaan 73 te Dendermonde (052/21.61.90). Cactusweelde Cactusweelde Buggenhout neemt op zaterdag 2 juni deel aan de Tweede Opwijkse Floraliën. Leden van de vereniging zullen met hun planten zowat 8m* oppervlakte opvullen, centraal in de tentoonstelling. Diezelfde zaterdag 2 juni trekt Cactusweelde overigens ook op reis. Vertrek te 7.30 uur aan het rusthuis. Zich inschrijven kan tot 28 mei. Werk der Volkstuinen Op zondag 27 mei heeft de zomervergadering plaats van het Kon. Werk der Volkstuinen van Dendermonde. De vergadering begint om 9.30 uur in de zaal Mariakring, Kerkplein te Dender monde met een welkomstwoord door voorzitter André Mertens. Daarna volgen er een aantal mededelingen, waarna de heer Hedwig Moerman een voordracht zal geven over «Skorso kompost» honderd procent plantaardig. Daarna is er gelegen heid tot het stellen van vragen en antwoorden en volgt er een diareportage met aangepaste muziek over «Nieuwe Dender en een nieuw geluid» door A. Scholliers. Op zondag 3 juni kunnen de leden van het werk der volkstuinen een wandeling maken naar Schellebelle-Wichelen, waar een gids hen opwacht om 14 uur aan het gemeentehuis. Men doet er de boomkwekerijen en de rozenstreek aan. Op zondag 17 juni is er een zomerboswandeling voorzien in Buggenhoutbos met natuurgids P. Polfliet. Samenkomst aan de boskapel om 14 uur te Buggenhout. Diamontage De Lebbeekse kunstkring «Als ich Can» organiseert-op dag 9 juni, te 19 uur, in zaal Prado. Kerkstraat te Lebbeke, diavond. J.P. De Bruyn, Dr. in de kunstgeschiedenis oudheidkunde zal het werk van Pieter Breughef toelichten. Schoolfeest te Baasrode Op zaterdag 26 en zondag 27 mei viert het Onze Lieve Vrouw ter Schelde Instituut te Baasrode voor de vijftiende maal zijn schoolfeest. Het wordt georganizeerd door het Ouderkomitee van de vrije scholen. Op het programma staat zaterdag om 13.30 uur een volleybalkompetitie: om 15 uur een Ontdek de Ster-wedstrijd en om 16 uur een ballonwedstrijd. Om 18 uur volgt een receptie met feesttoespraak door minister Lenssens opgeluisterd door de Kon. Kat. Harmonie De Een dracht en om 19 uur een barbecue, discobar, "bodega en tentoonstelling van het scheepvaartmuseum Op zondag 27 mei van 13.30 u. tot 14.00 u. restaurant en hernemen van de volleybalkompetitie en om 14 u. luchtkasteel. Om 15 u. optreden van de kinderen, ballonwedstrijd en netbal door de grootste leerlingen van 17 u. tot 22 u. barbecue en om 19 u. volksdans. Om 20 uur speelt het Klein Muzieksken en om 21 u. volgt de trekking van de tombola. puro-meeting - maanrian mei om 20 uur in de Dendermonde. Lieve Aerts werd in het casino van Middel- Jierke uitgeroepen tol de vriendelijkste deelneemster aan de verkiezing van tyiss België. Ze kreeg ook de Prijs van hel Publiek (P. Van San)

De Voorpost | 1984 | | pagina 18