I Stefaan De Beleyr eerste in Buggenhout Filip Temmerman wint voor het eerst te Lot Derde overwinning- voor Gunther De Bauw Bert Stevens is een en al wilskracht RONDE VAN VLAANDEREN Toplaag niet zo strijdlustig Kris Vereertbruggen op jacht naar een eerste zege concern T ttflffCCTT/lfeSr Tonny Thieleman tweede met vallen en opstaan! Tombeuren Van Handenhove grijpen naast de zege 26 - 25 5.1984 - De Voorpost none Jn SCIlNilli meiodieu ic ieuu elingen te Buggenhout: Stefaan De Beleyr liet Jan De Brugn kansloos achter zich (v) Er was heel wat ontevredenheid bij de organisatoren van de wielerwedstrijd te Buggenhout. Eerst en vooral omdat slechts achttien renners aan de startlijn verschenen. In de tweede plaats omdat een paar renners uit hun eigen gemeente er blijkbaar de voorkeur aan gaven om elders te starten. De wedstrijd op zichzelf hield maar weinig spanning in. Twee uitgesproken favorieten Tonny De Ridder en Bart Heirewegh kwamen er in de finale niet eens meer aan te pas. De Ridder had bij het ingaan van de laatste ronde zijn beste pijlen al verschoten. Bart Heirewegh van zijn kant vertolkte gewoon een figurantenrol. De eerste renner die een aanval op gang bracht was Buggenhoutenaar Kris Vereertbrug- gen. Vry vlug kreeg hij het gezelschap van Jan De Bruvn en De Ridder. Nog wat later kreeg Stefgaan De Beleyr aansluiting. Dit kwartet zou tot bij het ingaan van de laatste ronde samen blijven. In het peloton werd ondertusseneen paar keer gereageerd: Freddy Borms probeerde net voor halfweg om uit de groep weg te geraken, terwijl van de andere kant Bart Heirewegh er voortdurend wat meer vaart poogde in te krijgen. Hij riep om steun en medewerking bij zijn kollej>a's en even zag het er naar uit dat de vier bij de kraag zouden worden gevat toen met nog pakweg twintig kilometer voor de boeg, de voorsprong tot vijftien sekonden werd herleid. Intussen werd er echter vooraan wat harder op de trappers geduwd. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde bedroeg de voorsprong dan weer ruim een halve minuut. In het peloton mocht men het meteen vergeten. Met de streep in zicht kwam het tot een sprint tussen Stefaan De Beleyr en Jan De Bruyn, die door eerstgenoemde werd gewonnen. Tonny De Ridder legde vervolgens beslag op de derde plaats terwijl de plaatselijke renner Kris Vereertbruggen zich met een vierde plaats moest tevreden stellen. De sprint van het peloton of wat er nog van overbleef werd gewonnen door Buggenhoutenaar Gert Bijl voor Bart Heirewegh. 34 nieuwelingen aan de start te Lot en vermits de supporters club van Peter Pocket tekende voor de organisatie, verwacht te men van hem grootse din gen. Het was inderdaad Pocket die de koers maakte maar voor eeen overwinning kon hij dit maal toch niet zorgen. Van bij de start werd de plaatselijke renner angstvallig in het oog gehouden en wanneer Eddy Janssens tot tweemaal toe voorsprong nam was het aan Pocket om de groep weer bij te brengen. De tweede keer kreeg hij ster ke steun van Erik De Wilde. In de zevende van de negen af te leggen ronden probeerde Dirk Hendrickx nog even. hij ver- worf een kleine voorsprong en uiteindelijk bleven er zes ren ners voor de finalestrijd. Met ook Peter Pocket en de snelle Brabander Deveen. Op ongeveer twee kilometer van de streep viel Dcnderrcn- ner Filip Temmerman aan. Hendrickx zorgde voor steun maar net voor de spurt werd het duo weer bijgebeend De snelle jongens werden uitein delijk toch voor schut gezet door Filip De Temmerman De nieuweling uit Haaltert trok zijn laatste kaart, rekende op twijfel bij de spurters en hield tenslotte een tiental me ters voorsprong op Deveen diie Pocket nog naar een derde plaats verwees. Voor Filip Temmerman, renner bij de Ni- noofse - Aalsterse Labiekcs- vrienden, meteen een eerste seizoenzege HA. Nieuwelingen te Beveren: De wedstrijd van vrijdag werd gewonnen door Gunther De (dw) Gunther De Bauw uit Beveren laat zich de laatste weken op vallend gelden: In de Ronde van het Meetjes land dwong hij vele ereplaat sen af en in zijn eigen gemeen te Beveren werd de nieuweling vorig weekeinde zelfs eerste. Dat was meteen de derde sei zoenzege. «Het is altijd prettig in je eigen gemeente te zegevieren» zegt Gunther De Bauw. «Ik had mij ekstra voorbereid op de wedstrijd en hield mij voor om tot het uiterste te gaan. In het begin hebben een paar renners gepoogd om los te komen, vooral Dirk Sigin liet zich in dat opzicht niet onbetuigd. Pas halfweg nam de wedstrijd een definitieve wending. Pascal Fockenier ging ten strij de. Hij kreeg onmiddellijk Johnny Gijselinck in het wiel. Op die aanval heb ik gerea geerd en de achtervolging in gezet. Met de steun van Andy D'Hoore. Vlug sloten wij ons aan bij de beide koplopers. Ik moet zeggen dat we mekaar vooraan goed verstonden. Dat is de reden waarom we uit de greep van het peleton zijn ge bleven. In de laatste bocht, op zowat 250 meter van de streep bevond ik mij in tweede positie na Fockenier. Toen ben ik har der op de pedalen beginnen duwen en vijftig meter aankomst wipte ik over tegenstander». Gunther De Bauw heeft ieder geval nog tijd te over als nieuweling te Pas op 27 september over naar de junioren, de op het feit dat hij de weken vrijwel steeds eerste tien eindigt, ziet naar uit dat hij met wat toch nog een paar winnen. Dit weekeinde start De Bauw in Bissegem Vlaanderen). Eersteling Voor Stcphan De Beleyr was lit de eerste seizoenzege De Kemzekenaar had dit jaar nog met zoveel van hem laten horen. Vorig seizoen greep hij acht keer de bloemen Van daar dat de verwachtingen bij het begin van dit seizoen nogal hoog gespannen waren. Ste faan De Beleyr heeft die ech ter nog niet kunnen inlossen. •<ln het begin sukkelde ik met griep, daarna met een te lage bloeddruk en een tekort aan bloedcellen. Ik heb de voor bije veertien dagen aan geen enkele wedstrijd deelgeno men Ik beperkte mij dan tot wat lichte trainingen op advies van de dokter. Voordien heb ik wel een paar ereprijzen be haald met een derde plaats als best resultaat. Bovendien er vaar ik het feit dat ik slechts aan één wedstrijd per weekein de mag deelnemen, als een nadeel De meeste renners zijn trouwens die mening toege daan». Stefaan De Beleyr vindt dat de wedstrijd in Buggenhout een eerder lastig verloop had: «In het begin en ook naarmate de finale in zicht kwam werd er bijzonder hard gereden Op bepaalde ogenblikken had ik het moeilijk om het tempo te blijven volgen, dat was duide lijk het gevolg van het feit dat ik te weinig training in de be nen had. De overwinning van vandaag heeft mij waarlijk gestimu leerd In de volgende weken kan ik niet meer dan verder mijn best doen en zoveel mo gelijk goeie resultaten trachten bijeen te fietsen». De Beleyr is een wilskrachtig man want in Buggenhout had hij het niet gemakkelijk. Dat hij de overwinning ten slotte toch imde wacht sleepte was voor velen een verrassing. Dit weekeinde verschijnt de Kemzekenaar aan de start te Temse. Of hij de resultaten van vorig jaar nog zal kunnen evenaren blijft een open vraag. Niet alleen won hij acht keer. evenveel keren eindigde hij op de tweede plaats. Stefaan zal er in elk geval trachten het beste van te maken, daarin kennen we hem. Bert Stevens heefl zondagna middag in Beveren-Waas een opmerkelijke wedstrijd gere den. Voortdurend voerde hij het bevel over een peloton dal jacht maakte op zes achtervol gers maar uiteindelijk de aan sluiting toch niet kon verwe zenlijken. In de laatste ronde was de jonge Waaslandcr over zijn beste kunnen heen. en dus kwam hij enkel voor een ere plaats in aanmerking. Een paar dagen voordien behaalde hij in Melsele een vijfde plaats. Tot nu toe de beste verrichting van deze twcedcjaarsnicuwe- ling. «In Melsele waren wc met vijf renners voorop geraakt. Daar hoorden ondermeer Ton ny Thicleman en Theo De Prc- kel bij. Er werd hard gereden, en in de finale had ik mijn beste pijlen verschoten. Ik deed niet eens meer mee met de spurt, gewoon omdat ik "kapot" zat.» Bert Stevens heeft voor een paar weken in de Ronde van Nieuwelingen te Buggenhout: Een glunderende Stefaan wordt terecht in de bloemen gezet het Meetjesland behoorlijk werk verricht. Hij heeft zich toen ten dienste gesteld van zijn ploegmaat en leider Thie leman Die won uiteindelijk de belangrijke ritlcnwedstrijd. In een bijdrage hierover werd de naam van Bert Stevens per vergetelheid niet vermeld. Daarom ere aan wie ere toe komt. en die verdient Bertje Stevens alvast. Deze vriende lijke jongeman moet heel wat inspanningen leveren om met zijn maats te kunnen kampen. Weet je dat hij iedere ochtend om kwart voor zes uit de veren moet. en pas 's avonds tegen halfacht terugkeert van een vermoeiende dagtaak. Petje af voor wie dan nog de moed heeft om een trainingstocht aan te vatten Bert Stevens is loodgieter van beroep en dat gaat voor. Toch tracht hij er in de wielrennerij het beste van te maken. «Want dit seizoen vizccr ik een overwinning», zegt hij. De wielrennerij is nu eenmaal mijn hobby, en daarvoor wil ik tot het uiterste gaan. hoe hard ik er ook moet voor werken EDM Liefhebbers Na de zege van Westvlaming Deleye in de amateursklassie- ker 'Ronde van Vlaanderen' wordt in wielermiddens opnieuw getwijfeld aan de waarde van ons huidig liefheb- dersgild. Deleye die natuurlijk wel zijn eigen supporters heeft, is in de groep volledig onbekend, en zijn overwin ning getuigt in feite van meer opportuniteit dan van rennerskwaliteiten. Al zal Filip Cottenies, ploegmaat en geklopte bezieler van de Ronde, daar wellicht een andere mening over hebben. De 'Ronde van Vlaanderen" kreeg een zwak wedstrijdver loop. met 132 renners die wei nig aanvalslust aan de dag leg den. Op de hellingen moest zwaar werk geleverd worden en na elke beklimming vormde zich wel een groepje betere renners maar nooit was er van echte afscheiding sprake. Cot tenies was zowat de enige die doorlopend naar voor kwam. De sterkste renner uit de wed strijd was hij en dat bewees hij trouwens zes kilometer voor het einde toen een nieuwe ont snappingspoging weer dreigde te mislukken. Maar Cottenies ging alleen verder. Zo kwam bijvoorbeeld een toch ook weer niet slecht rijdende. Ro ger Van den Bossche niet meer in de spits van de wedstrijd Cottenies kreeg nog wel het gezelschap van ploegmaat De leye en moest vrede nemen met een tweede plaats. De favorieten die men in de Ronde had verwacht reden erg laks en ook zegcaanvocrdcr Peter Van Impc. nochtans op vertrouwd terrein en erg zelf- Kris Vereertbruggen uit Buggenhout liet zich vooral de laatste weken opmerken. Meestal valt hij als eerste aan teneinde een vroege voorsprong te nemen. Alleen is hij daar nog niet in gelukt: telkens krijgt hij gezelschap. Wanneer er dan voor de bloemen moet gespurt worden, moet de Buggenhoutenaar de duimen leggen, want spurten is niet zijn sterkste kant. Wel kan hij opvallend sterk tijdrijden. Lukt hij er de volgende weken in, om alleen voorop te geraken, dan is hij de uitgesproken favoriet. In Buggenhout gaf Kris Ver eertbruggen van in het begin de toon aan. Hij passeerde licht vocrop bij de eerste door tocht. Een ronde later waren drie renners hem al komen vervoegen Dit kwartel hield het vol tot bij de streep. Daar werd gesprint voor de overwin ning en de ereplaatsen. Vereertbruggen moest met een vierde plaats vrede nemen, •liet is een lastige wedstrijd geworden» zegt de Buggen houtenaar -Vooral tijdens de laatste kilo meters heb ik het zware werk moeten opknapficn. Tony De Ridder en Stephan De Beleyr hadden hun beste pijlen ver schoten en gaven te kennen dat ze niet meer in staat waren om het bevel te voeren. Omdat ik vreesde dat de grote groep ons nog zou bijhalen, heb ik er dan alles uitgeperst. Dat bleek uiteindelijk nodig te zijn. want op het laatste waren de achter volgers al heel kort genaderd. Kris Vereertbruggen is tot nu toe nog geen enkele keer lau reaat geworden. Op 17 juli stapt hij over naar de junioren. Voor het zover is hoopt "hij minstens een keer te winnen. E.D.M. WSClAü f Nieuwelingen Ie Buggenhout: Kris Vereertbruggen was de eerste plaatselijke renner met zijn vierde plaats, tv) Tonny Thieleman uit Kiel- drecht heeft geen al te geluk kig weekeinde achter de rug. Vorige vrijdagavond werd hij te Beveren het slachtoffer van een valpartij. Hij liep verwon dingen op en moest al vroeg de strijd staken. De winnaar van de Ronde van het Meetjesland voelde zich zondagmiddag ech ter opnieuuw bekwaam om te kampen, en weer verscheen hij aan de start in Beveren. Hij leverde er prachtig werk en legde beslag op een meer dan eervolle tweede plaats. «Er werd tegen een bijzonder hoog tempoo gekoerst», zegt Tonny. »AI na een paar ron den namen vijf renners voor sprong. Het waren Stan Echcl- poels, Gcrry De Cock, Mark Van Cautcrcn. Pascal Bau- wens en Herman Van Eetvel- dc Op een bepaald ogenblik bedroeg hun voorsprong zowat dertig sekonden Toen heb ik de achtervolging ingezet. Bert Stevens was enige tijd met mij mee. maar uiteindelijk moest hij afhaken. Niet zonder moei te kon ik de vluchters bijhalen. Met zes zijn wc dan voorop gebleven. Naar de eindstreep toe doken enkele renners op uit de achtergrond, waaronder Lieven Persoon. Hij bleef mij maar beloeren en leverde niet de minste inspanning: steeds bleef hij in mijn wiel Ik vind dat een weinig sportieve hou ding. Eigenlijk is dat de oor zaak dat Stcin Echclpoels. dc latere winnaar, dc kans kreeg om weg te springen. Noch Per soon. noch ik. hebben op zijn aanval gereageerd. Er zat voor mij niets anders meer op dan voor de tweede plaats te sprin ten. maar dat is mij toch gelukt.» zeker bij dc start, liet zich zien. Net als Alain De Vuyst trouwens, amateurs zorgden voor te nig strijd en hadden meer oog voor elkaar, de tweederangsfiguren aanmodderen en op de diging van sterke Filip nies gingen dc nooit in. Ondanks de ncle ontknoping baarde reus van een 'Ronde Vlaanderen' inderdaad muis Hel wordt nu op een nieuwe Die volgt in eigen juni met de Ardense Pijl. Hu»» In Japan is eon wieg op de markt. De schommelt zachtjes en automatisch een wijsje als de baby die erin ligt, het huilen gaat. Als de ophoudt met huilen, staat wieg binnen de dertig sektèpr den stil. Tonny Thieleman. a Tonny Thielemans blijft niet lang meer nieuweling. Alvo rens hij lid wordt van de junio res. neemt hij nog deel aan drie wedstrijden, tweemaal te Vcrrcbrock en dan nog het Oostvlaams kampioenschap in Nieuwelingen te Aaigem: Tom Schepens wo, Bcllcm als sluitstuk. zjjn ploegmaat Hans Goessens. (per) EDM. Volley baltornooi te Lokeren r Op 12 mei II. vond het eerste rekreatief volleyballornooi van de stad Imkeren plaats in de stedelijke sporthal. Slechts 12 ploegen konden deelnemen aan dit tornooi. De sfeer was bijzon der ontspannen en sportief, zo dat deze eerste editie zeker de volleybalspon in het algemeen en het onderling kontakt tussen de Lokerse ploegen ten goede komt. Naast het voorbereidende werk van sportraad en span dienst lag de ervaren wedstrijd leiding en begeleiding door vol leybalclub Kcal Testa zeker aan de basis van hel welslagen van dit tornooi. Tot slot hier nog de slag: I. Delta Eksaarde. 1- kinap, .1. De Schrijver. 4. Ilagewinde. 5. Van Sportraad, 7. Vitesse. S. kal. 9. Vriendenkring Stad. TM Club, II. Kevohek. ll- Cluh II. WIELRENNEN Nieuwelingen De Leedse wielerklub had voor een prachtorganisalie ge zorgd en met meer dan dertig nieuwelingen aan de start wa ren ze in Lede best tevreden. Voor de jonge renners was er trouwens ook wat mee te ne men. Een resem premiespur ten zorgde voor konstunte spanning Vooral Johan Tom- beur. aan het werk in eigen gemeente, onderscheidde zich in dat werk. De renners van Denderstreek Aalst waren trouwens opval lend aktief want drie ronden van het einde trok Patrick Van Handenhove. ook al uit Lede. er alleen op uit. Patrick, deze maand pas zestien geworden, leek in zijn opzet te lukken Hij verwierf een paar honderd meter voorsprong en een kilo meter voor de eindstreep lag hij nog mecer dan vijftig meter voor. Toen kwam de spurten de groep echter in aktic en een tiental meters voor de streep werd hij door het spurtend peloton opgeslorpt. Het was tenslotte Alain Ver- schraegcn uit Lochristi die net voor Johan Tombeur de zege binnenhaalde. De vreugde in Lede was er nadien niet min der om HA.

De Voorpost | 1984 | | pagina 26