Overwinning verspeeld SCHAAKKRING PION AALST Chris Ghysels had het niet onder de markt DERDE INTERSCHOLENVELDLOOP VAN BAASRODE En maar zweten, die jonge atleten SPORTMAAND AALST Wase fietscrossers te Drongen Waasmunsterse Kerels brachten een waar turnfestijn TURNGALA IN DE WITTE MOLEN itersch olen veldloop itve Leemans (Baat Do Voo'posi PS 'j 1984 31 WATERPOLO SCHAKEN Interseholenveldloop Baasrode: De eerste drie van het S* leerjaar jongens waren Alain Erpels (Baasrode), Guy Degevy (Grembergen) en Joost Baetens (Grembergen) (v) Zaterdag werd door de ouderraad en vriendenkring van de Baasroodse scholen een veldloop georganizeerd die op een grote deelname kon rekenen van de Dendermondse scholen. Naast de organizerende school waren er ook leerlingen van Grembergen, Appels en Schoonaarde aan de start, heel wat anders dan vorig jaar dus. Er was ook steun van de stedelijke sportraad, het stadsbestuur, vzw Gepos, het Rode Kruis en heel wat firma's van de stad. LZV - Tritons: 10-12 Lokeren heeft de overwinning weer eens laten liggen. Dat kwam door de vier vlugge tegendoelpunten en ook door de zenuwachtigheid van enkele Lokerse spelers in verband met de spelleiding. Zoals ge woonlijk kon Yves Wauters na een halve minuut weer het wa ter verlaten voor een periode van 45 sekonden. en deze man- meer-situatie leverde blijkbaar problemen op voor de Loke raars. Samen met een twijfel achtige strafworp was het snel 0-4. LZV bleef vechten en Wauters en Peeters brachten de stand op 2-6. maar het was toch een slechte start. In de tweede periode kwam Lokeren er een beetje boven op met schitterende doelpun ten van Peeters. Van de Vijver en Roets. en het werd 7-9. Een bijkomende handicap was voor LZV dat Kris Van Caute- ren gewond was. en slechts in het water kon gegooid worden om de anderen toch een beetje te laten rusten De laatste periode zou beslis sen. en Mark Van de Vijver zorgde voor een 8-9 Dat liet alle mogelijkheden open. maar enkele spelers namen de be slissingen van de scheidsrech ter niet, en dat leidde uiteinde lijk tot de nederlaag. Wat de uitslag van de inhaal wedstrijd LZV-Namen betreft kunnen wij nog niets medede len. Lokeren mag deze wed strijd zeker niet verliezen. Alle mogelijkheden zitten er dus nog in. Als Namen niet meer wint blijft Lokeren in derde. De ploeg: Stany D'Hooghe. Yves Wauters (2), Erik Pee ters (2), Bart Beauprez. Peter Bleyaert (1). Mark Verton- ghen (1), Kris Roets (I). Geert De Rijcke. Eddy Van Puym- broeck. Mark Van de Vijver en Kris Van Cauteren (I) (hb) Gewezen jeugdkampioen schaken van Belgie en op hel ogenblik gerangschikt bij de top-20, Chris Ghysels was te gast bij de Aalsterse schaakkring Pion. Donderdag 10 mei 1984 betekende dus een nieuw hoogte punt in de annalen van de plaatselijke schaakkring. Ter gelegenheid van de Aalsterse Sportmaand werd aan de Belgische topspeler Chris Ghysels gevraagd om het te willen opnemen tegen een 30-tal spelers. Het werd een zodanig overweldigend sukses, dat er zelfs kandidaten moesten geweigerd worden wegens een gebrek aan beschikbaar materieel. Een lichte aanmaning dus gericht aan het bestuur om het aantal spellen breiden. Het is enkele minuten over kan hij als cén van de weinigen acht uur. De schakers zitten in de niet geringe eer opeisen de een slagorde van 30 borden huidige wereldkampioen scha- met vergenoegde gezichten te ken, Anatoli Karpov. in het wachten tot ze straks bij bosjes zand te hebben doen bijten, door de expert zullen worden Prettige anekdote is ook dat weggemaaid. Vooraleer ze echter hun krach ten kunnen meten met deze formeel verboden" heeft nog zijn echtgenote Jenny. aanwezig was. hem trofees het huis Iste leerjaar: Claudia Linden Het eerste leerjaar meisjes was een onderonsje van Baas- oodsc scholen en daar was Claudia Linden de snelste. Zij i deze reeks Nele Hiel en iandra Lauwers vooraf. lans Criel Heel wat meer deelnemers :mb "i de jongens van het eerste iatu eerJaar Daar g'n8 de zegc een atleet van Grember- kv.i. Hans Criel. Het was zeer ass' pannend en de Baasrodenaar e,al1 Iven Smet nam een verdicn- elbl tclijke tweede plaats voor zijn gil ekening. Frederik De Proft derde. 'weedc leerjaar: ireetje Onselaer Weer iemand uit Grember- :n hier en wel Greetje Onse- e fit er zwaaiddc de plak en stak wet roblcemloos de zege op zak. inn Pcnningcr (Baasrode) erd tweede en de Gremberg- )obc Ann De Lcntdccker mocht het derde trapje van het wt »diiim postvatten 'outer Biesemans Hier was het Baasrode bo- :n. Wouter Bicscman haalde zege binnen. Hij was duidc- e l jk de beste van zijn leeftijds- ot9 tnoten Bart Cooreman >ers teeg de tweede prijs en Bcn- rini min Troch liet zich als derde bij Hekenen n j Inn Jacobs voor het derde pui 12-IOok een Baasroodds ovcr- n kht in het derde leerjaar Co aar Ann Jacobs eerste werd rijd oor Viona Van Keer en Evy i bes aden De Kimpe Bij de jongens van het derde leerjaar ging de zege naar Lu- cien De Kimpe die van start tot aankomst aan de leiding liep. Bruno Dooms, ook Baasrode- naar. werd tweede en de derde plaats ging naar Serge Van Herreweghe (Grembergen). Een trio dat duidelijk boven de konkurrentie uitstak. Vierde leerjaar, Filip Huttener Bij de jongens van het vier de leerjaar waar 14 jongeren aan de start kwamen, ging de zege naar een leerling van Ap pels. Filip Huttener stak met kop en schouders boven zijn medemaats uit. Beslist een ele ment om in de gaten te hou den. Op het podium kreeg hij Nico Van Loey (Grembergen) naast zich, en Raf Dclagayc, eveneens uit Grembergen, stond op het derde trapje van het podium. Rita De Kimpe Bij de meisjes van het vierde leerjaar ging de zege naar het Baasroodse meisje Rita De Kimpe die Tamara Gerlo en Elke Kindt voorafging. Chantal Brusselmans De meest opgemerkte zege was die van Chantal Brussel mans (Baasrode) die van start tot aankomst aan de leiding liep in een strak tempo. Dat bezorgde haar de zege met grote voorsprong. Beslist een meisje dat nog van zich zal laten horen. Els De Kinder werd tweede. Peter Criel Peter Criel van Grembergen heeft de zege in de wacht ge sleept. hij ging samen met Van de Broclu en Tom Baetens van Appels op het podium. Zesde leerjaar, Lieve Leemans Bij de meisjes ging de zege naar Lieve Leemans die met voorsprong de zege behaalde bij de leerlingen van het zesde leerjaar. Nog een meisje van Baasrode. Els Vercauteren nam de tweede plaats voor haar rekening en de derde plaats ging naar Sabine Van Loey (Grembergen). Alain Erpels Alain Erpels was de beste bij de jongens waar hij Jan Degevy en Joost Baetens uit Grembergen voorafging. ANDRÉ Heren - 35 jaar I Verhulst Emiel 2. De Budt Rudy 3. Van Riet Adolf Heren 35 jaar 1. De Clcrcq Isidoor 2. Veldcman Pascal 3. De Koning Jozef Dames -"35 jaar 1. De Troctsel Lieve 2. Tieleman Bea Dames 35 jaar 1. Jacobs Monique 2. De Plecker Monique Eindklassement meisjes 1. Baasrode 185 2. Grembergen 4( Eindklassement jongens 1. Baasrode lót 2. Grembergen 127 3. Appels 34 4. Schoonaarde 1 Beste klas meisjes Baasrode: 6de leerjaar B. Beste klas jongens Baasrode l^e leerjaar A Baasrode: Het winnende meisjestrio van het 6" leerjaar bestond uit irode). Els Veirauteren (Baasrode) en Sabien Van Loey (Grembergen) cldloop Baasrode: Dit u tie tin hu nu an de gemeenteschool i schaakvedette neemt spreker van dienst Willy Hooft het halen teneinde haar poetswerk woord. Speciaal hierbij werd niet te verzwaren! het huidige bestuur in de fi- Chris Ghysels komt dan in de guurlijke bloemetjes gezet: arena om al de lof die enkele voorzitter Fernand Van Cau- minuten tevoren over hem wenberge. sekretaris-schatbe- werd verteld in daden te ver- waarder Mare Ghysels, mate- rechtvaardigen Op alle bor- riaalbewaarder Firmin Cher- den springen paarden, schuif- retté en de drie tornooileiders delen pionnen en lopers. Na Benny Botcrbergh. Herman enkele ronden is de concentra- een spoedig tot weerziens. Sneppe en Theo Vandergoten. tie ademloos. Chris sloopt met Iedereen hoopt dat hij het Tevens had hij het genoegen de moker, schuift van bord meenl vertegenwoordiger van het naar bord. kijkt heel even naar v F M c I.* i..._ zjjn tegenstrever, alsof hij ge- zicht, partij en taktiek in zijn rslen bord geranseld (Jok anderen moeten eraan geloven Inch heeft hi| het met onder de markt Na meer dan vijl uur spel komt hi| üitcindcliik lol het volgende niet onaardice resultaat: 21 gewonnen: 5 re mises (Van Laere E (ihysels Mare. De Smet Frans. Botcr bergh B. en Van Dricssche F.) te 'legen 6 spelers moest hij zich gewonnen geven (Dc Valck Paul. Dc Backer Mark. Van Cotthem Herman. Chcrretté Firmin. Van Tittelboom Frans cn Botcrbergh Mark). Na adoop was een zichtbaar vermoeide Chris Ghysels tot een toelichting bereid: «De tegenstand was fel en het spel peil drijfthierop een zeer be hoorlijk niveau Rond midder nacht kende ik een minder sterke periode waardoor ik en kele gewonnen stellingen ver knoeide. maar dat doet zeker geen afbreuk aan diegenen die mij wisten te verslaan of een halfje te ontfutselen». Tevens toonde hij zich in zijn nopjes met het Aalsterse onthaal en de organisatie en hoopte op/ Stedelijk Sportcomité te kun nen verwelkomen, die aanwe zig was om een herdenkings- geheugen wil prenten en slaat trofee aan Chris Ghysels te kunnen overhandigen Hierop stelde Willy Hooft aan de simultaanspeler zijn tegen standers van de avond voor. Dit alles gespijsd met dc nodi- ZATERDAG 26 MEI: miniemen, kadetten. beloften, ge dosis humor. Tot slot schet- Om 13.00 u.: TWIRLING, juniores, seniores; 1/4 finale: stc hij in het kort de reeds zaai Okapi, Burchtstraat, 1/2 finale, rijkgevuldc carrière van Chris Aalst. Provinciaal kampioen- Om 16.00 u FINALE. Gysels waaruit we vooral ont- schap. Inrichting: Faluintjes O"1 16.10 u.: voorronde alle houden dat hij tweemaal de twirlers. Prijsuitreiking: rond Categorieën - zonder gewichts- titel van jeugdkampioen van 20.00 u. onderscheid. België in de wacht sleepte, wat 9m 17 uF,NALE. Inrich- hem evenveel keer het recht ZONDAG 27 MEI: ting: Judoklub Moorsel. Prijs- toekende om aan het wereld- Om 14.00 u.: JUDO,,G'emeng- uitreiking: om 17.00 u. - school kampioenschap deel te nemen de school, Kloosterstraat, Moorsel (gemengde), met redelijk sukses. Tevens Moorsel. Klubkampioenschap: fdb) Twee fietscrossertjes in een keihard duel voor de zege. TURNEN Er waren 287 piloten te Dron gen, wat nogmaals bewijst, hoe het fietscrossen aan be langstelling wint. Ook uit Den der-, Durme- en Scheldestreek kwamen er een heleboel. Dc start werd gegeven om 13h30, en om 9.30 was het al onmoge lijk om een plaatsje te bemach tigen rond cje afsluiting. Wij geven hier enkele uitslagen van streekrenners: Lidoboys en Girls Jongens: Van den Broeck Christophe 6 j.. 3e; Andy Annaert 7 j.. 2e; Gunther De Smet 9 j. 3e; Nico Van Hoeyweghe 11 j. 2e; Alain Buggcnhaut 13 j 3e; Wim De Vos 14 j. 4e; Danny Annaert 14 j. 3e; Alex Bacté 14 j. 14c; Wim Van Kerc'khove 15 j. 3e. Meisjes: Debby De Wael 8 j. 2e; Peggy Annaert 10 j. 5e; Marriélla Van Goethem 10 j. 4e; Heidi De Smet 10 j. 15e; Buggenhaut Kristel 12 j. 3e. De Poldercrossers Jongens: Jurgen Vertenten 7 j. 4e; Dan ny Buysrogge 7 j. 3e; Yvan Mariman afwezig, Anjo Esse- ling 10 j. 14e; Philip Van Gasse 15 j. lie en Eric Feynaut Inter lste. Meisjes: Van den Bossche An- gelique: 13 J. en 7e. Gedi-Tror. Gunter Van Driessche 7 j. 1 le; Wim Benaerens 12 j. 5e; Geert Verschraegen 13 j. 11e; De Free Kurt 14 j. 12e; Patrick Hellemans 15 j. 13c; Luc Van de Voorde 15 j 12e. Meisjes: Cindy Dierickx 10 j. en 2e. Nog een paar fietscrossers die de finale reden maar geen klub hebben: Meisjes: Natan D'Haemers. 6 j. lste. Jongens: Bart Van Huyhte 8 j. lste; Michael De Plukker 9 j. lste. Steels Tom 12 j. lste en Gunther Pannckoek lste; Da- ny Daelman (Kampioen) 14 j lste plaats. Inters: Fijnhaut Eric (van 16 tot 21 j.) - lste. Duizenden toeschouwers, naar schatting 3.000. konden te Waasmunster in het kultuur- cn sportkomplex Hoogen- donck genieten van een turn- spektakel. waaraan 17 turnver enigingen deelnamen Om 9 uur startten de wedstrijden, ingedeeld in vier kategorieën, in de Nijverheidslaan waaraan in totaal meer dan 1300 turn sters deelnamen. Door het groot aantal 'deelneemsters dienden de weddstrijden te worden afgehandeld in drie verschillende zalen. Het jubi- leum-turngala dat volgens het programma was voorzien op het voetbalterrein van Sparta Waasmunster diende wegens het slechte weer zijn verloop te krijgen in Hoogendonck. Naast voorzitter René Bocklandt en trainer Willy Permentier. waren vooral de hulptrainers Dirk Tempels. Vi- viane Van sLangenhove en Marleen Ketels uiterst tevre den en entoesiast met het suk ses dat de Waasmunsterse Ke rels behaalden. De leden van de turnkring kwamen als grote overwinnaars naar voren. Voorzitter René Bocklandt verwelkomde de andere turn verenigingen. Hij dankte het gouwbestuur voor de mede werking aan dit uitzonderlijk Twee jaar na de vorige uitgave vindt op zondag 27 mei a.s. te 14.30 u. voor de 4de maal een turngala plaats met deelname van alle grote turnverenigin gen. aangesloten bij de Stede lijke Sportraad. Onder impuls van diezelfde Sportraad werd zo'n 6 jaren geleden deze stilaan traditio neel tweejaarlijkse manifesta tie op het getouw gezet. De hoofddoelstelling blijft tweevoudig: enerzijds de sa menwerking tussen de klubs uit de sektie «turnsport» te bevorderen, en anderzijds door middel van een attraktief kijkerspektakel publiciteit te maken voor het turnen in 't algemeen en voor de onder scheiden turnklubs in 't bie- zonder. Dank zij de ervaring, opge daan bij de vorige turngala's. en dank zij de presentatie door Nonkel Wally. wordt het op 27 mei een vlot en gevarieerd ga la. want heel wat disciplines uit het rijke turngamma zullen te zien zijn: basis- en massagym olympisch toesteltumen. acre en uiteraard ook dans. Alle leeftijdskategorieën zul len aan bod komen: van kleu ters over tieners en jongvol wassenen tot dames, heren en zelfs veteranen. Zes verenigingen verlenen hun medewerking. Interseholenveldloop Baasrode: De eerste drie van het 5' leerjaar jongens waren l'ieter Criel (Grembergen), Konny Van de Broelu (Grembergen) en Tom Baetens Appels(v) Even voorstellen in alfabeti sche volgorde: 1. Jazzdansgroep Clapaja: on derlegd op het gebied van dans brengt zij uiteraard haar spe cialiteit. gekondenseerd in een sclektie uit nummers die on-' langs te zien waren op de dans- show in de stadszalen. 2. Turnkring Jeroen: ontstaan uit en nog steeds behorend tot de Broederschool zal Jeroen ook een jong keurploegje dele geren. 3. Turnkring Jong Blij: de ze Nieuwkerkse klub die traint in de turnzaal van de Stedelij ke Basisschool, wil evenmin de boot missen en zal zich goed laten vertegenwoordigen. 4. Turnkring Kracht Ge duld: de oudste Sint-Niklase turnklub zal haai talrijke leden massaal van de oefenzaal op 't Klein-Hulst naar de sporthal meebrengen 5. Turnklub Ritmica. rekru teert haar leden op verschillen de plaatsen, namelijk te Belse- le. Sint-Niklaas en Sinaai door dc trainingen in verschillende centra te organizeren: ook Rit mica zal een talrijke afvaardi ging sturen 6. Turnkring Rust Roest: als vaste gebruiker van de installa ties in de stedelijke sporthal, is deze klub dc enige die op thuisterrein zal uitkomen: haar hoofdbezigheid. namelijk olympisch turnen, wil zij goed in de verf zetten. Het feit dat deze 6 klubs geen lid zijn van dezelfde turnfedc- ratie. maar van 3 verschillende federaties heeft niet kunnen verhinderen dat dit 4de Turn- gala der Sint-Niklase klubs lot stand is gekomen. Kaarten aan 80 fr. bij de leden of bij de ingang feest. Van zijn eigen turnkring gaf hij nadien een korte histo riek. met de vermelding van de prestaties uit de voorbije ja ren. Nadat hij het bestuur en de leden dankte voor de voor beeldige inzet cn samenwer king wees hij tevens op de deskundige leiding van hoofd trainer Permentier en zijn me dewerkers. die zich jarenlang steeds belangloos voor de le den van de turnkring hebben ingezet, en al hun vrije ttijd hebben gespendeerd. Met der gelijke mensen is het beslist aangenaam om werken. Ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de Oost- vlaamse gouw hiel8 voorzitster mevr. De Bruvne een toe spraak. Willy Permentier mocht nadien een prachtig bloemstuk in ontvangst ne men. Mevr De Bruyne stelde dat het gepresteerde werk ze ker tot zijn recht is gekomen. Het was echt fijn een dag in Waasmunster te zijn. besloot woordvoerster mevr. De Bruy ne haar toespraak. Uitslagen 1. Waasmunster, dat de trofee van voorzitter Bocklandt won. 2. Sint-Niklaas. 3. Kemzeke. 4, Melsele. 5. Sleidinge. 6. Be- veren. 7. Zele. 2de afdeling 1 Temse. 2. Kieldrecht en Nieuwkerken-Waas. 4. Steen dorp. 5. Bazel. 3de afdeling I. Haasdonk. 2. Ledeberg. 3. Waasmunster cn Dendermon- de. 5. Kruibeke Dit wat de uitslagen van de kleine meisjes betreft. lste afdeling meisjes Opgelegde turnoefeningen: I Waasmunster A. Tumbling: Zele Algemene rangschikking: 1. Waasmunster, medaille van de koning. 2. Zele. 3. Melsele. 4, Sleidinge. 5 Sint-Niklaas. 0. Kieldrecht. 7. Kemzeke. 2de afdeling, opgelegde oefe ning: I. Sint-Niklaas B. Tumbling: I Bazel. Algemene rangschikking: I Bazel. 2. Waasmunster B. 3 Sint-Niklaas. 4. Temse. 5 Kieldrecht B. 6. Kemzeke. Met de juffrouwen behaalde Waasmunster de eerste plaats met de opgelegde oefeningen, vrije oefening en paarden sprong, wat hen de eerste plaats in de rangschikking be zorgde en de beker van het bisdom. Pikkki: V \v (Ikni)i

De Voorpost | 1984 | | pagina 31