S TORNOOI TE HOFSTADE WvV F.C.R. Sparta en V.K.W. 70 vieren spelers Mespelare verdiend winnaar W.T.C. Kontakt uit Sint-Niklaas bestaat al tien jaar KWB-TAFELLTENNIS - TORNOOI DENDERMONDE Tweede jagers te paard te sterk voor de Hammenaren F.C. Altodie uit Sint-Niklaas 36 - 25.5.1984 - De Voorpost 0(lIEFHEBBERSVOETBAl( AT WIELERTOERISME r Onlangs speelden F.C.R. Sparta de reekskampioen in Walivo's zaterdagse eerste af deling en V K W. 70. dat zich behoud aldaar tijdig verzeker de. de laatste kompetiticwed- strijd. Een match van minder belang eigenlijk en het ek- st raatje dat daaraan vooraf ging. stond het meest centraal. Bij F.C.R. Sparta speelden aanvoerder Eddy Pauwels en Dirk Everaert hun laatste match in kompetitieverband. t bij V.K.W. 70. werd het >or Jcf Van Poucke zijn 300e dstrijd. or de verantwoordelijken de beide klubs werd dat onopgemerkt gelaten. Dit -•urde dan met felicitaties de passende bloemetjes, ral bij F.C.R. Sparta zal its dit verlies enigszins nvegen terwijl Jef Van cke. meer bij het beleid VKW 70 zal betrokken rden. Eddy Pauwels en aan- •rder van F.C.S. Sparta: or de 36-jarige Pauwels be- het allemaal bij Sportkring t-Niklaas. Hij doorliep de miikelijke jeugdreeksen en 17-jarige leeftijd speelde dy al zijn eerste match bij reserven van de geel-blau- n. steeds achteraan, arna maakte hij een over- pje naar F.C. Red Star asdonk. Daar zou hij echter tal vlug afhaken en de stij- ïde geestdrift voor het lief- ibersvoetbal kreeg ook Ed- Pauwels te pakken. Het ig bij F.C. Rembrandt van stijds en zo naar het roemrij- F.C.R. Sparta. Zijn aansluiting was eigenlijk nogal logisch: hij woonde in de buurt en zijn vriend Wemer Heirbaut. speelde er ook. Bij na gelijktijdig met Eddy Pau wels werden bij die ploeg ook Paul Heirbaut en Mark Hev- ninck aangetrokken. Al deze spelers behoren nu nog tot de spelerskern van SpartaT Eddy Pauwels werd onmiddel lijk tot aanvoerder gepromo veerd. en dat bleef hij bijna veertien jaar lang Alles samen was Pauwels goed vooreen 1.500-tal matchen. Nu echter lopen de voetbalwe gen van Sparta en Pauwels uit een. een beetje noodgedwon gen. Sinds kerstdag 1983 met de uitbating van café Ankerhof staan Christianne en Eddy Pauwcis nu aan de andere kant van de tapkast met alle gevol gen vandien. Niet minder dan dertien verenigingen hebben er hun klublokaal. waaronder een vijftal voetbalploegen. Daarheen worden de shotters- kwaliteiten van Eddy Pauwels nu verlegd en ook nog naar zaalvoelbalklub Hengelsport Cornelis uit Hammc. eveneens gevestigd bij Eddy Pauwels. Dirk Everaert van F.C.R. Sparta: Ook de thans bijna 28-jarige Dirk Everaert heeft de voet- balschool van de Sint-Niklase Sportkring gevolgd. Een dege lijk element trouwens die daar echter nooit volledig is doorge broken. Na de soldatendienst was het voor Dirk Everaert daar bekeken en hij werd ver dediger. bij Sparta. Dat da teert nu van over acht jaar. Beroepsverplichtingen werden helaas de struikelsteen voor het zaterdagse voetbal van Dirk. Jammer! Jef Van Poucke van V.K.W. 70 De eerste voetbalwedstrijd werd ook door Jef Van Poucke in de jeugdreeksen van Sportkring opgestoken. Blijk baar verliep dat nogal vlot en toen de geel-blauwen destijds naar Guido Joos van A.C. Ex celsior hengelden, werd Jef Van Poucke als het ideale ruil middel beschouwd. Bij de Sint-Niklase groen zwarten speelde hij een zeven tal jaren praktisch altijd in de eerste ploeg. Een langdurige schorsing werd hem echter fataal. Toen A.C. Excelsior een nieuwe trainer moest hebben werd Jef Van Poucke voor het eerste team aangesteld Ondanks een grote achter stand werden de groen-zwar- ten datzelfde jaar nog kam pioen! Toen nam Albert Piessens daar het roer in handen en een duidelijk misnoegde Jef Van Poucke. zag het bij A.C. Ex celsior niet meer zitten. Dat werd meteen ook het sein voor een glorieuze voetbalperiode bij V.K.W. 70, die nu al over 11 jaar werd gespreid. Een aanzienlijk aantal jaren trou wens. waaraan Jef Van Poucke straks als speler-trainer nog enkele zal. toevoegen. Roger Van Laere Mespelare is verdiend winnaar geworden van hel geslaag de tornooi, georganizeerd door de NIEUWE WIJK te Hofstade. De organisatoren waren echter niet enorm tevreden over de publieke belangstelling die dit jaar duidelijk minder was dan in vorige edities. Ook het spelpeil lag iets lager. Het tomooi verliep tussen ze ven ploegen: Lada Boys gaf forfait zodat er reeksen wer den gevormd van drie en een reeks van vier ploegen. Begin mei werden de eerste wedstrij den dan afgehaspeld Mespela re won met ruime 4-1 cijfers van Danny, terwijl Ajuin inge blikt werd door Duifkensvrien- den met 6-1. Een dag later won Danny met 2-1 van De Nieuwe Wijk en Camu versloeg Schuurken met 2-0. De eerste slagen waren dus gevallen. Een week later dienden de ploegen opnieuw aan te tre den. Danny won met 4-0 van Duifkensvricnden. De Nieuwe Wijk haalde het met 2-1 van Ajuin en Mespelare behaalde zijn tweede overwinning tegen Schuurken (3-1). Op zondag 13 mei zou dan uitsluitsel gegeven worden over de ploegen die de finale zouden halen De Nieuwe Wijk won van Duifkensvrien- den met 3-2 en FC Ajuin ging verdiend de boot in tegen Dan ny met 1-3. Meteen was het pleit beslecht. Schuurken verloor de partij voor de vijfde en zesde plaats tegen Duifkensvrienden met 1- 3. Het organizerende team van de Nieuwe Wijk werd vierde ten voordele van Camu (2-2). Camu haalde het met de straf schoppen: 3-4. De Nieuwe Wijk trad aan met volgende ploeg: Francois Troch, Everaert, Van Sande, Thienpond, De Troch, Verley- sen. Verhoeven, Sarens, Rocls en Renier. De finale kondigde zich groots aan. Beide ploegen. Mespelare en Danny, hadden een grote indruk nagelaten in de selek- tiewedstrijden. Het kon geen slechte finale worden. In de eerste helft was Danny de betere ploeg. De mensen van Hofstade startten enorm vinnig en slaagden erin ver diend op voorsprong te klim men voor de rust. In de tweede helft gaf de routine van Mespe lare de doorslag. Mespelare won de finale en tevens het tomooi met 2-1. De deelne mers konden eensgezind met deze afloop akkoord gaan Hier volgen de ploegen die de finale speelden: MESPELARE: Vereerbrug- ghen. Coppens. Roels. Van Si- nay. De Bruyn, Sterck, Rom- baut. Van den Hooff. Lede- gem, Vereecken. DANNY: Van Sinay Jan, Van Neck. Boelens. Van de Cas- teele, Demuyck. Bruyland, C. De Man. D'Herde. Bruyland Bart. De Ridder. Hofmans. De prijs van de fair-play ging naar FC Ajuin. Het uitslagenbord Mespelare-Camu 4-1 Duifkensvnenden-Ajuin 6-1 Nieuwe Wijk-Danny 1-2 Camu-Schuurken 2-0 Duifkensvrienden-Danny 0-4 Nieuwe Wijk-Ajuin 2-1 Mespelare-Schuurken 3-1 Duilkensvrienden-Nieuwe Wijk 2-3 Ajuin-Danny 1-3 De rangschikking 1. Mespelare 2. Danny 3. Camu 4. Nieuwe Wijk 5. Duifkensvricnden 6. Schuurken 7. Ajuin 5C en 6C plaats: Schuurken Duifkensvrienden. 1-3 3C en 4C plaats: Nieuwe Wijk Camu: 2-2 (str. 3-4) lc en 2" plaats: Mespelare Danny: 2-1 Volgend jaar gaat de tiende editie door van dit tomooi. De organisatoren beloofden alvast enkele toemaatjes. (gdt) Het wielertoerisme in het Waasland heeft een steile vlucht genomen. Bijvoorbeeld te Sint-Niklaas. waar W.T.C. Kontakt al tien jaar bestaat. In het begin van 1974 ontstond deze klub uit een splintergroep van WTC Diamant uit Waasmunster. Enkele Sint-Niklase wielertoe risten hielden het daar voor bekeken, en onder de stuwende kracht van Fons D'Hooghe werd WTC Kontakt geboren. Aan de wieg stonden naast hem ook André Vael, Ernest Van Huffel en Etienne Heyndrickx. Dit viertal behoort ook nu nog tot de best'uurskern van WTC Kontakt. Op dit ogenblik is het bestuur als volgt samenge steld: D'Hooghe (voorzitter), Willy Peelers (sekretaris), Heyndrickx (penningmeester), Van HufTel (kapitein op de weg) en de raadsleden Etienne Van Nieuwenhove en Vael. Ere-voorzitter is daarbij Staf Van Daele, schepen van toerisme en feestelijkheden. WTC Kontakt nam over tien het Waalse landsgedeelte wer- jaar een goeie start. Het klub- den bezocht. Een zestal jaren lokaal was gevestigd in kafee werd door WTC Kontakt ook Familia in de Truweelstraat en een driedaagse op rollen ge er werd gestart met een twin- programmeerd, telkens met tigtal leden. Dat zijn er nu een veel bijval, heel pak meer De eerste trip Over drie jaar ging de klub toen was de afstand van het over naar Lieve en Guy Gils in klublokaal naar de bureau's De Fortuin op de Grote van de eerste sponsor Nadien Markt. Sindsdien werd daar verliep dat natuurlijk allemaal het klublokaal gevestigd, en veel vlotter en kregen de klub- daar ook werd onlangs het leden wekelijks meer kilome- tienjarig bestaan van WTC ters onder de wielen ge- Kontakt met een breugelavond schoven. gevierd. Ruim een 70-tal aan- Hoogtepunten uit het verleden wezigen hebben daarvan geno- van WTC Kontakt waren alles- ten. Het begon met een bloe zins de suksesrijke jaarlijkse metje aan lokaalhoudstter Lie- tweedaagse. De eerste ging ve voor haar spontane mede- naar Sint-Martens-Voeren, werking en haar jarenlange Ook de Vlaamse Ardennen, sponsoring van de Wase toeris- Blankenbcrge en nog veel an- tenklub. dere oorden in het Vlaamse en De klubgeschiedenis van WTC Kontakt werd daarna vlot d<w penningmeester I leyndrict doorgenomen. Nadien zongo burgemeester De Vidts. volfc vertegenwoordiger Frcdd Willockx. sportschcpen Lieve Lenaerts en een wat verlat Staf Van Daele elk op hu manier de lof van W.T.C Kontakt. Een prachtig kun twerk in keramiek van en p schonken door Van Hufft werd ook nog ontsluierd Ht tienjarig bestaan van de lerklub en de kampiocncntib van de Sint-Niklase Spon kring, vormden samen zowi het tema van het uitstekend werk van Ernest Van Huffel. Wegens tien jaar lid ontvingc volgende mensen het herinm ringsplaatje van de klub: Foi D'Hooghe. André Robijr Achiel Speleman. André Vat Ernest Van Huffel. Omer Va Lombergen, Staf Waumat Etienne Heyndrickx. Envi Van Sande. Johan Poppe Gunther Rombaut en Mar Bogaert. WTC Kontakt bt schikt nu ook al over een groc aantal ere-ledcn Een vijfu daarvan. Staf Van Daele. Wil Iy Van Sikkelerus, Fons Rom baut, Romain Van Huffel Fred Van Mele, werden even eens samen bij dezelfde huid betrokken. Toen begon de feestelijke amuzante breugelavond pa goed... Roger Van TAFELTENNIS Walivo: FC Sparta r Everaert (dw) i afscheid van twee van haar kemspelers, Eddy Pauwels en Dirk KWB Dendermonde organizeerl op 26 mei 1984. vanaf 14 u., haar tweede tafeltennistornooi voor klub in. De wed strijden zullen plaatsvinden in de feestzaal van het Gilden huis, Otterstfaat 124, tc Sint-Gillis Dendermonde. Elke klub kan inschrijven met ten hoogste twee ploegen van 5 spelers, mits voorafgaande betaling van 150 fr. per ploeg. Gemengde ploegen zijn alvast toegelaten. De spelers moe ten voor de aanvang van de wedstrijden alfabetisch en gerangschikt worden volgens sterkte. Eens de wedstrijden gestart wordt er geen enkele wijziging meer toegelaten. De eerste van elke ploeg speelt twee sets van 21 punten, tegen de eerste van de tegen hem uitgelote ploeg. Zo verder met de 2e, enz. Het totaal der matclipunten van de vijf spelers duidt de winnende ploeg aan Bij gelijke stand bepaalt hel aantal gewonnen sets de rangschikking, bij nog gelijke stand beslist het hoogste aantal selpunten. Verliezende spelers worden automatisch scheidsrechter bij de volgende wedstrijd. Winnende ploegen gaan over naar de volgende ronde. Verliezende ploegen spelen telkens een troosting. De eerste editie werd gewonnen door de ploeg van Klub •Kleine Kouteruil Lede. Verdere inlichtingen bij Van Wezemael. telefoon 0521 21.62.41. Wielertoeristenklub Sint-Niklaas bestaat nu tien jaar. Tijdens het voorbije weekend was de voetbalploeg van het 2e Jagers te Paard te gast in Hamme, in het kader van het peterschap dat de gemeente Hamme heeft over het 2JP. Er werd een gemeentelijke wisselbeker ingevoerd. Vorig jaar is die in Ludensheid gebleven omdat het 2JP op eigen terrein gemakkelijk de baas bleef over Hamme. Nu kwamen de Jagers naar Hamme om de gemeentelijke wisselbeker te betwisten. De voetbalwedstrijd vond plaats op het terrein fan Vigor-Wui- tens. Vooraf waren de leden van beide voetbalploegen ont vangen op het gemeentehuis door burgemeester Bacrt en schepen Van De Casteele. «Wij hopen dat de beker nu in Hammc mag blijven», zegde de schepen Burgemeester Baert wees op de goede kon takten die er zijn met de 2e jagers te Paard en de gemeente Hammc. «U herinnert mij aan mijn legerdienst», zegde de burgemeester, die in 1948 in Ludensheid zijn legerdienst vervulde. Na de korte plechtig heid brachten de spelers nog een bezoek aan de gemeen telijke biblioteek en de ten toonstelling van de heer Heir- man in de feestzaal van het gemeentehuis. Het middag maal werd genomen in het rusthuis voor bejaarden in het Meulenbrock. Wedstrijd Om 16 uur startte dan de voet balwedstrijd tussen de ge meentelijke voetbalploeg en het 2e JP. Schepen Van De Casteele gaf de aftrap onde een zeer degelijke belangstel ling. Ook de supporters vat beide ploegen waren luidruch tig aanwezig. Al vlug bleek da de spelers uit Ludensheid nie tc onderschatten zijn. Bij di rust wees het scorebord 4-1 het voordeel van de militairen Na de rust keerde het spel beeld en de Hammenaren kon den terugkomen, maar het wa te laat. De eindstand luidde 3 voor Ludensheid. De wissel beker blijft bij het 2e JP cn al zij hem volgend jaar opnieui winnen mogen zij hem defin: tief houden. Na de wedstrij volgde er nog een verbroede ringsfeest in het gemeentelij instituut voor technisch ondet wijs tot in de vroege zondaf morgenuurtjes. De Tweede Jagers te paard moesten het onderspit delven, ondanks de llamse inbreng i ploeg (vh) Walivo: Jef Van Poucke nam ook afscheid van zijn klub, V.K.W. 70, als kapitein-speler (dw) Middenin de jaren zeventig verdween de firma Altodie uit het Sint-Niklase bedrijfsleven. Het enige wat nu nog aan hen herinnert is de voetbalploeg met dezelfde benaming. Op het voornoemde bedrijf in het Europark te Sint-Niklaas werd deze gesticht in het jaar 1973. De pioniers waren Willy Van Den Branden en Rudv De Rudder, die ook de eerste klubvoorzitter werd. Verzorger werd Adriên De Commines die later onbetwistbaar de lijsttrekker van F.C. Altodie worden zou. Walivo: FC Altodie (dw) Tijdens de aanvangsjaren speelde deze fabricksploeg en kel en alleen vriendschappelij ke wedstrijden. De eerste ze ventien daarvan bleven de Sint-Niklase voetballers onge slagen. In die tijd speelde F.C. Altodie nog te Sinaai. want de mogelijkheden in de Wase hoofdplaats waren nog ontoe reikend. Geleidelijk verander de dat echter en F.C. Altodie. speelt nu al verschillende sei zoenen in het rekreatieoord De Ster te Sint-Niklaas. Het eerste werkelijke klublokaal werd eveneens te Sint-Niklaas gevestigd: bij Thea in De Rap pe Duif op 't Hertjen. Na een aanloopperiode van een tweetal jaren opteerde F.C. Altodie dan voor kompe titievoetbal bij het toenmalige Stevra. In een der reeksen van de zaterdagse derde afdeling werden de zwartbroeken - na de nodige aanpassing - één van de betere ploegen. Tijdens de kampioenschappen '79 - '80 - to«i was Stevra al naar 't Vlaams sportverbond afdeling Waasland overgeschakeld - veroverde F.C. Altodie daar zelfs de reekstitel. Toen speel den de mannen van 't Hertjen al met twee ploegen, hoewel slechts tijdelijk. De promotic naar tweede, verliep aanvan kelijk nogal bemoedigend. Een derde pplaals in de eind stand werd daarbij een hoogte punt in de klubgeschiedenis van F.C. Altodie. Nadien is het allemaal een beetje afge zwakt en werden de blauw zwarten terug naar de derde afdeling verwezen. Daar ein digde F.C. Altodie onlangs nog als een bescheiden mid denmoter op de negende plaats. Nochtans worden de klubver- wachtingen voor de toekomst, hoger gesteld. Het antwoord ligt echter bij de spelerskcrn van 19. Daarbij zijn Viktor Van Hese. Willy Van Den Branden en Rudy De Rudder, nog de mannen van het eerste uur. Ook Adncn De Commi nes trouwens welke bij F.C. Altodie reeds meerdere jaren het manusje van alles werd. Als raadsleden worden ver meld: Willy Vermeulen. Ar- mand De Kerf, Willy Van Den Branden, Jcroom De Schrij ver. Pierre Van Hove, Koen- raad Vermorgen en één vrou welijke stem. deze van Licscllc Van Hoywcghen. Opvallende veranderingen worden daarbij trouwens niet verwacht. Een drietal jaren terug werd alleen het klublokaal gewijzigd: bij William Van Dricsschc in café Europa op de Grote Markt tc Sint-Niklaas. Sindsdien wor den daar de matchresultaten van F.C. Altodie een gewezen fabricksploeg opgetekend. Roger Van Laere De vzw De Tweede Adem or- ganizcert in de Gele Zaal, Nonncmecrsstraat 26 te Gent een drietal zangstonden onder leiding van Mark De Smet De toegang tot deze avonden is gratis. Voor meer informatie kan men terecht bij Poly De Nevc, Onafhankclijkheidslaan 32 te 9000 Gent (091/ 21.90.62). De Harnse politie verloor met 3-5 tegen de Tweede Jagers (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 36