Ji smoe rekkers 7//1 ONS NIEUW ADRES: P. CORNELISKAAI nr 2 FREDS VIDEOCLUR Aalsterse Lions-clubs lukken schot in de roos end- Vlaamse Wijnmakersgilde nu ook Jeugdwerkweekend van vzw «Aalsterse Jeugdorganisaties» Volksunie Dendermonde pleit voor rechtvaardige en efficiënte kind- en gezinsvriendelijke politiek Ex)gemeentehuizen aan verfraaiing toe DE DISCOUNT VAN DE VIDEOMARKT St. Anna brug DtNDER Brug Zwarte Hoek De Voorpoot i Lions Club Aalst en Lions Club Aalst Dirk Martens besloten een ophaling van gebruikte kledij te organiseren. Dit om een aantal kleinere projekten te kunnen steunen als «Poverello» in de Brusselse Marollen, «het gesproken boek» voor blinden, Teledienst, de nierdiaiysedienst van het O.L.V.-Ziekenhuis, St.-Lieven en de studie van een Zaïrees student in ons land. Maar niet in het minst om verder steun te verlenen aan «Levensvreugde» (reeds 21 jaar), het tehuisvervangend «Zonnedauw» en de Beschut tende Werkplaatsen te Aalst Een lange weg Een werkgroep werd opgericht die zich zou inlaten met de organisatie, toelatingen, finan ciering. publiciteit, materieel en medewerkers. Leo Club Aalst de jongere lions werden dadelijk bij de organisatie betrokken, grote banken namen een groot deel van de kosten op zich. na of fertes werd een firma uit Wa- regcm gekozen als opkoper, firma Edmond Depairc zou zorgen voor vervoer naar Wa- regem met twee grote trailers en ophaalzakkcn werden ge kocht bij een firma uit de streek. Pers en vrije radio's werden ingeschakeld en alles liep blijkbaar gesmeerd. Maar... in de weken voor 31 maart hadden «andere» op haaldiensten veel interesse voor Aalst, de zakken waren niet tijdig gedrukt, de distribu tie kostte meer wegens de drin gendheid en de pers werd laat tijdig verwittigd voor de laatste direktieven door een verkeer de frankering Toen op zaterdag 31 maart van in de vroege morgen liefst 120 medewerkers opdaagden met 25 wagens was alle hoop echter gewettigd. De stad werd in 19 sektoren verdeeld en de groe pen konden fertrekken. Vol geladen wagens kwamen hun klederen lossen in de garage Van der Haegcn en werden, door de formidabele formida bele inzet van de kinderen van Levensvreugde onmiddellijk overgebracht op de kamions van Depairc. Ondertussen werd te Waregem gelost door leden van de Leo's Achteraf werd nog en ander verkocht aan een firma te Erembodegcm en nieuwe kle dij ging naar instellingen 150.000 fr. Niettegenstaande het een eer steling was en heel wat tegen slagen dienden te worden ge- inkasseerd werden in totaal 15.500 kg klederen opgehaald. Na aftrek van verzekering, aankoop en drukken van zak ken. uitdeling en plans van Aalst bleef er 150.000 fr. net to-winst. Alle medewerkers deden zulks uiteraard pro deo. Nadat voorzitter Lions Club Dirk Martens Gilbert Abbeloos cheks had uitgereikt voor klei nere projekten kregen de Leo's voor hun werk te Gijze- gem. Zonnedauw en de Be schuttende Werkplaatsen hun aandeel. Pater Jozef Van den Broeck s.j. werd eerst gehul digd om zijn 15-jarig lidmaat schap van de Lions waarna hij zijn deel van de koek in ont vangst mocht nemen. Met woorden van dank uiteraard uit naam van de ruim 2(X) per sonen uit Levensvreugde waar van een 70-tal internen. Er werd gebouwd, met en zonder betoelaging en er valt nog veel (af) te betalen. Wat niet moge lijk zou zijn zonder dergelijke steun «die alleen in Aalst kan», zegde de pater ontroerd. Dat beide Lions Clubs door deze aktie nauwer naar elkaar toegroeiden brengt een supple mentaire dimensie aan deze humanitaire aktie. Volgende aktiviteit waarbij ook U uw steentje kan bijdragen is de barbecue in Ter Vaerent te Lede waarvan U eerlang nog wel een en ander verneemt. Lionisme Het «Lionisme» is een a-poli tieke. nict-konfessioneel ge bonden associatie die mensen groepeert met vrije, zelfstandi ge en representatieve beroc- I pen en waarvan de aanwerving gebeurt enkel op voorstel van een of twee peters Het doel van de vereniging is scheppen en ontwikkelen van begrip en verstandhouding onder de volkeren aanmoedigen en bevorde ren van goed beleid en bur gerzin aktief deelnemen aan so ciaal en moreel welzijn van de I gemeenschap zich ten dienste stellen van Dendermonde Pros Seghers in zijn werkhuis (x) de gemeenschap in de geest ■■■-- schapen begrip onder de Linns (g QendemiOnde Vandaag vrijdag 25 en morgen zaterdag 26 mei in het Stede lijk Trefcentrum. Driesleutel- siraat. eerst jeugdwerkweek end van de vzw «Aalsterse Jeugdorganisaties». Het loont de moeite daarvoor de rechter oever op te zoeken en er wordt dan ook veel volk verwacht Een debat was gepland ter ge legenheid van de voorstelling van de «Paarse Gids» een allesomvattende gids over de vzw AJO en de uitleendicnst. leden enz maar door het niet kunnen aanwezig zijn van de afgevaardigden van CVP en PVV en van de ondervoorzit ter van de Jeugdraad werd geopteerd voor een open ver gadering op vrijdag 25 mei te 20 uur met gratis drink te 22 uur. Naast uiteraard de stem gerechtigde leden kan ieder een er terecht en kan er zijn mening kwijt. Op zaterdag 26 mei te 10 uur voorstelling van «Werklozen- werking» en vanaf 10.30 uur demonstratie computer en voorstelling van volkssporten. Verder doorlopend infostands en expo materieel van de uit- leendienst. "s Namiddags worden oud en nieuw tegenover elkaar ge steld Hoe eigentijdse compu tertechnieken enerzijds en ou de volkssporten anderzijds bij het jeugdwerk betrekken? Ge demonstreerd wordt dan ook met batik, zeefdruk, glasra men. macramé e.d.m. Verder kan men er kennis maken met de Stripoteek (bib. van strips) en demonstraties video ma ken. vendelen door Alkuone te 15 uur en volksdans met «Xijl Uylenspicghcl» te 18.30 uur. Gedurende de hele dag kan men al het materiaal van de vzw. gaande van toneel spots en muziekinstallaties tot sportkoffer bezichtigen. Te 20.30 uur Kwis met Herman Van Molle bekend van de IO- kwis en TV-Touchc. Wie Her man Van Molle in levende lij ve aan het werk wil zici In het kader van de vrijetijds besteding neemt het (fruit)- wijnmaken meer en meer een belangrijke plaats in. Om al de facetten van deze boeiende be zigheid voldoende onder de knie te krijgen, is de steun van een deskundige vereniging on stukken grappiger is dan ontbeerlijk. Om deze leemte op de buis kan deze gele- in onze streken aan te vullen, genheid niet missen za' de nationaal gestrukturecr- de vzw Vlaamse Wijnmakers- «Een hele boterham waarin gilde, met hoofdzetel te Diest vzw AJO heel gestoken» at werk heeft ge verenigingen dienaangaan- LH de. een plaatselijke afdeling oprichten te Dendermonde. De vzw Vlaamse Wijnmakers gilde heeft volgende doelstel lingen Door het bevorderen van (fruit)-wijnmakcn de ver nietiging beletten van gezonde fruitoverschottcn en in ons land is dat jaarlijks ongeveer 30.000 ton fruit dat goed is voor 20 miljoen liter fruitwijn. Door het propageren van drui- venkultuur in open lucht en de verwerking ervan tot wijn. de goede faam die onze wijn ten tijde van Keizer Karei had. in ere herstellen. Via het in groep aankopen van materialen en produkten. gunstige aankoop- De arrondissementele raad van de Volksunie Dendermon de onderschrijft de stellingen dat het hebben van kinderen geen maatstaf kan zijn om gezinnen meer te doen inleve ren: dat het aantal kinderen in een gezin evenmin een maatstaf kan zijn om meer te doen inleveren en dat het verder besparen op kinderen betekent dat de toekomst op een kortzichtige wyze op het spel wordt gezet. De raad wenst cr evenzeer de nadruk op te leggen dat dit standpunt aan de Bond van Grote en Jonge Gezinnen be kend is. Het Volksunie alter natief. zo stelt de raad, biedt veel duidelijker waarborgen voor een rechtvaardige en effi ciënte kind- en gezinsvriende lijke inkomenspolitiek dan het huidig lineair stelsel van kin derbijslagen. Aan de rcdaktic van «De Bond», het weekblad van de Bond van Grote en Jonge Ge zinnen. werd een brief ge stuurd waarin de Volksunie protesteert tegen de bewering dat vanuit de oppositie weinig of niets wordt gedaan tegen de gezinsvijandige maatregelen van het «spaarplan» Martens V. In de brief worden verder de principiële stellingnamen van de Volksunie toegelicht De zwakheid van de «kinderbijs- op z n smalst.. Groot - Lebbeke Hoewel in mijn tuin de komkommerplanten nog lang geen vruchten dragen. toch blijkt in Lebbeke de lijd naór de cucumis sativus genoemd - synoniem overi- i gens voor wat de nieuwsga- ring betreft, van een super- schrale tijd - al aangebro- ken De socio-kulturele ak- j tiviteiten zijn eerder schaars te noemen. En je moet in de komende dagen al Belle- of Wiezewaarts toe om je weekendse vrije lijd te kun- nen spenderen aan een of j andere brok evenement. In Belle wordt volgende week de gerestaureerde St.- j Maartenskapel ingehul- digd. De St.-Martinusgilde heeft daartoe het initiatief genomen. Deze confrérie. pre-conctliair. dus uitslui- tend bevolkt door mannen. is aan een revival toe. Wat. zo werd ons verteld, de mannen van de andere Bel- lese broederschap, de St.- Corneliusgilde. met enigs- zins lede ogen aanzien. j Belle kent echter ook man- nelijke inwoners die van 1 twee ruiven eten en dus te gelijk Sint-Maarten en Sint- 1 Cornelius in hun banier voernDergelijke man- spers men worden in Belle overigens «tweedekkers- genoemd. Een week later wordt in Wicze hei 25-jarig bestaan van de plaatselijke VVV ge vierd. Met ak li vilei ten uller- hund. Op zaterdagavond. 9 juni staat een gezellig sa menzijn geprogrammeerd. In liet Brouwershuis. De Wiezenaars zullen dal sa menzijn geenszins met een droge keel moeten afhaspe len. want aan elke bezoeker worden vier bons voor een gratis konsommatie be zorgd. Toevallig kregen we on langs de -Evenementenka lender- 1984 van de Regio nale VVV-Land van Den dermonde in handen Ook op het toeristische vlak slaat Lebbeke maar een pover figuur. In die gehele jaarka lender wordt de deelge meente Lebbeke -het cen trum dus- slechts één keer geciteerd, terwijl de overige gemeenten uit het arrondis sement ruimschoots aan bod komen. Wat Lietbeka betreft lazen we enkel dat op 8 september een Gouden Vod den- worp- geprogrammeerd staat. - Vanop de pui van het gemeentehuis worden twee goudstukken en twee zilverstukken door de leden van het schepencollege naar het publiek gegooid-, kon den we verder nog lezen 't Moest eens waar zijn.' Deel dat aantal, om te beginnen, maar door twee en van dat gegooi met goud en zilver -eigenaardig, maar dal doet me aan de -gewijde geschie denis- denken- is ook geen sprake. Hout ja. omwik keld met voddelappen. dat krijg je daar op die -achtste dag- naar je hoofd geslin gerd En wanneer je dan «h sjans- lieht -excuus, wanneer je dan mazzel hebt. win je één van die twee medailles. Atletiek Club l.ehheke zit in de petal ten. De heren afdeling werd tijdens de in- lag» als gezinsgericht inko mensherverdelend instrument tegen de inleveringsppolitiek van het saneringsplan vann de regering moet trouwens voor iedereen meer en meer duide lijk makken dat de «kinder bijslag» als dusdanig inderdaad niet langer als afdoend, effi ciënt tn rechtvaardig kan wor den beschouwd. De «kinder bijslag» behoort volgens de VU niet tot de voorzieningen van de sociale zekerheid zoals dat thans het geval is. Het is niet de taak van de sociale zekerheid om in de vertikale herverdeling van de inkomens en dus ook niet m de gezinsge richte korcktic daarvan te voorzien. Een gezinsvriende lijke fiskalitcit is daartoe het terclubkampioenschappen vorige zondag te Doornik betwist, naar de regionale afdeling verwezen. Zodat de dames, die er de week tevoren in geslaagd waren naar tweede afdeling door te stoten, nu een reeks ho ger dan de heren gerang schikt slaan, de heren zijn daarmee dringend aan emancipatie toe. Vorige week zaterdag avond ook naar -él consièr- geweest? In zaal -Ons Huis-, georganizeerd door het gemengd koor -Sange Jo-? Vee! volk. hé. Jammer genoeg, hoorden we links en rechts van enke le koorleden, lag de interes se van de pers voor het gebeuren eerder aan de lage kant. Om niet te zeggen dat ze haast onbestaand was. Wat moeten we toch doen om de belangstelling van de schrijvelaars op te wekken hoorden we een koorlid vragen. Erg eenvoudig is dat heren. Je nodigt die mannen, liefst tijdig en per brief, uit op een gezellig door spijs, drank, zachte muziek en kaarslicht ge kruid dineetje. Achteraf wuif je ze vriendelijk uil en stop je ze nog een klein geschenkje in hun pollen. Als herinnering vanzelf sprekend. Meer hoef je niet te doen. Laat de zaken dan maar betijen. Je zal versteld staan over het resultaat. Was de belangstelling van de media haast nihil, ook van de kant van -Sine Nominehet collega-koor gezelschap uit Lebbeke, was de interesse voor. het Sange Jo-iniiiatief. gewoon weg pover te noemen. Geen vijf Sine Nomine-koorleden botsten we in Ons Huis le gen hei lijf. Nee. we zouden liegen. Onder de massa ver toefden wel twee Sine No- mine-leden. Mevr. Hiel was present, maar zij is tegelijk ook de echtgenote van cul tuurschepen Hiel en Dirk De Cock bemerkten we eveneens, maar Dirk kwam wellicht ook naar de vokale prestaties van zijn moeder, lid van Sange Jo, luisteren. En dat alles terwijl enkele maanden geleden het Apc- ritiefkoncerl- van Sine No- mine bijgewoond werd door meer dan dertig Sange Jo'ers. Dat gebrek aan interesse meest geeigende instrument De herverdeling moet gebeu ren volgens draagkracht en niet door middel van het be staande stelsel van «gezinsbijs lagen». De fiskalitcit moet voor de lagere inkomens her vormd worden en het bedrag van de thans ontvangen kin derbijslag moet gewaarborgd blijven voor hen. Voor de VU is het ook duide lijk dat alleen in een autonoom Vlaanderen een duidelijke keuze voor een eigen Vlaams sociaal beleid mogelijk is. Vlaams zelfbestuur is voor de VU ook inzake sociale zeker heid een principiële eis. waar bij zelfs eventueel materieel profijt een gegeven van bijko mende orde is. vanwege pers en collega's J lieten de Sange jo-members echter niet aan hun hart komen. Want pas rond de klok van vieren, na de uit voering van wellicht ettelij ke hisnummers en meerdere staaltjes van «community- singing-vverlieten de laat- sten de grote zaal van Ons Huis-, Zondagmorgen waren ze echter reeds op post. want toen verschenen ze reeds aan de toog van hun vereni gingslokaal Gasthof Bier- boom». Zowaar met een heuse palm in de hand. Hoewel sommige aanwezi gen toen dachten dat één van de koorleden, bij wie je zo de vermoeidheid van het aangezicht kon aflezen, een eerste prijs in een wieler wedstrijd in de wacht ge sleept had. bleek het prach tige bloemstuk, als attentie voor de bazin bestemd. 's Anderendaags waren twee koorleden overigens ij verig op zoek naar een gie ter om dat bloemstuk te kunnen begieten, maar ver mits ze er geen op de kop konden tikken. -begoten- ze dan maar zichzelf. De Lebbeekse to neelkring «Ommekaar- geeft het op - Zien we daar geen vonken van tevreden heid uit bepaalde ogen springen? - althans wat de organisatie van de Omme- kaar kwis betreft. Een kwis die enorm veel bijval genoot Omdat de jongste der Leb beekse toneelkringen, vanaf komend seizoen, twee pro- dukties opzet, werd het on mogelijk daarbij nog de or ganisatie van de kwis -lang geen sinecure- op zich te nemen Aan kandidaten voor de overname van dat kwisge- j beuren bleek overigens geen gebrek. Vast slaat nu reeds dat Club 50». een club van Lebbeekse bore- f lingen uil 1950. de kwis zal organiseren. Op 14 en 15 september e k. in zaal Heidehof te Lebbeke Smoelentrekkers In het raam van stads- en dorpsherwaardering werd aan de dienst Leefmilieu naast de studie van de herwaarderingsgebieden opdracht gegeven een voorstel te doen tot verfraaiing van de vroegere gemeentehuizen. Op 24 mei 1983 werd dan ook beslist door het kollege tot volgende werken: opfrissen van de lokalen van veldwachters te Baarde- gem en Herdersem opfrissen van de lokalen voor de verantwoordelijke van de dienstcentra Erembode gcm. Gijzcgem. Hofstade. Moorsel en Nieuwerkerkcn plaatsen van bloembakken op de vensterbanken van alle ex-gemeentehuizen en verzor gen van tcgeltuintjes en plaat sen van bloembakken bij de ingang van deze gebouwen Het dossier werd voor uitvoe ring overgemaakt aan Openba re Werken op 2 juni 1983 Op 6 juni 1983 werd door het kollege beslist om verdere schade te voorkomen tot uit voering van volgende werken: herstelling van daken te Ercmbodegem. Hofstade, Meldert. Moorsel en Nieuwer- kerken herstelling van luiken en ramen voor dringende uitvoe ring overgemaakt aan Openba re Werken. Toen onlangs het hele dossier onder de loupe werd genomen bleek echter dat de werken wel gepland doch niet uitgevoerd werden. Gewacht wordt nu ook op uitvoering alvorens verdere afhandeling kan vol gen. Op hogervernoemde wer ken is het dossier zelf slechts een voorstel dat werd bekend gemaakt op de milieutentoon stelling te Affligem in 1983 waar de dienst Leefmilieu een beeld gaf van zijn opdrachten en aktuele taken. voorwaarden bedingen zodat de leden op de goedkoopst mogelijke manier hun hobbv kunnen beoefenen Het uitge ven van een maandelijks tech nisch tijdschrift en het organi ze ren van kursussen. studierei zen. tentoonstellingen en festi viteiten en tenslotte via hel oprichten van plaatselijke af delingen of gilden het deskun dig (fruit)-wijnmaken over het hele Vlaamse land doen ingang vinden. Op vrijdag I juni om 10.30 uur wordt er in de zaal «Omme- ganck» op de Grote Markt te Dendermonde overgegaan lot de oprichting van een Dcnder- mondse afdeling van de Vlaamse Wijnmakersgilde. Al le geïnteresseerden zijn op de ze aktiviteit van harte welkom De toegang is geheel kosteloos en op het programma staat een overzichtelijke dia-montage over de werkwijze, te gebrui ken materialen, produkten en ingrediënten: presentatie van de vzw Vlaamse Wijnmakers gilde (belangstellenden kun nen zich reeds als lid laten inschrijven, het lidgeld be draagt 500 fr. per jaar en geeft recht op het deskundig tech nisch tijdschrift). Samenstel ling van het voorlopig bestuur: invullen van een interesse-en quêteformulier en het proeven van verschillende heerlijke glaasjes (fruit)wijn. Voor meer informatie kan men steeds te recht bij Pros Seghers. Sint- Jacobsstraat 43 te 9330 Den dermonde (052/21.37.88). (tussen vismijn en Superconfex) 9300 AALST FREDS VIDEOCLUB, de grootste, de beste. NIEUWE OPENINGSUREN: elke werkdag van 13 tot 20 uur zaterdag van 10 tot 19 uur (doorlopend) zondag van 9 tot 12.30 uur De zaakvoerders van FREDS VIDEOCLUB Freddy, Roger, Chrlstlane, Marle-Therese. P.V.B.A. -mn NV \000l' WERF neuncD zwauc nu» i«— Pierre Corneliskaai nr. 2

De Voorpost | 1984 | | pagina 37