eba op zijn avenue Kursus watergewenning voor kleuters te Lebbeke Dag van, voor en door senioren Dieven op bezoek in sportkompleks Marie 'Lyn, naamloze vennootschap te 9370 Lebbeke 5.1984 - De Voorpost J.C. Cooreman tik Van den Bossche heeft links en echts wat horen vertellen over de moei- '•ikheden die Peba te wachten staan. Ik -on daar wel eens het fijne willen van weten, zegt hij legen zijn vrouw en hij gaai hij Leon aankloppen. Ne goeien dag. Lon en Mieken. Ik spring maar eens even binnen, weet ge. Hoe gaat hei tegenwoordig met tt beiden en met Peba.' Ja. met ons gaat dat zo en zo. maar met Peba wordt dat een lastige zaak. We zullen wij spijtig genoeg onze goede vriend moeten opzeggen. Heeft hij zich misschien niet verdien stelijk gemaakt? Och. Rik. Onder alle opzichten is hij ons behulpzaam geweest. Maar we kun nen het niet meer blijven bekostigen Alles is zo duur en ik zit terug zonder werk. Zou u dat goed vinden, als ik Peba eens aanspreek. Mogelijk kan hij bij ons invallen. Dat ware een zeer goede oplossing. Rik. De volgende morgen ziet Rik Peba op de achterkoer wandelen. Dag Pee. Ge zijl zeker mijn duiven aan hel keuren. Da wette goed. da k dou veel ver stand van hem. hé. En Rik lacht eventjes. Zeg. Pee. Wat heb ik gehoord. Zoudt ge weggaan bij Lon? Dei mensen kenne mij nie blijven hagen. Ik gon vee de zoevelste kieè op den dool. En hij lapt achterwaarts een flinke We kennen tt al zo lang en we zien u niet graag sukkelen Waar er plaats is voor twaalf, kan er altijd nog een onpare bij. Een stoel zullen we vlug gevonden hebben en slaapgelegenheid. Ja zie Pee. Een bed van Napoleon kan ik u niet aanbieden, maar neem het van mij gerust aan: een matras dat beslaat uit een grote luie zak. goed opgevuld met kaf. dat is voor de gezondheid het beste om te beslapen. Zonder dralen wordt de overeenkomst door beide partijen afgesloten en reeds Je volgende morgen wordt Peba in de nieuwe familie opgenomen. Rik. de baas van de ganse kolonie. zorg; er samen met vrouw Clementine. Clemme voor de buren, voor de opvoe ding van twaalf flink gebouwde kinde ren. Zorgen zijn er dus wel genoeg, hoewel de tewerkstelling van enige van de oudste gasten al voor wat ontlasting heeft gezorgd. Moeder Clemme. een gemoedelijk, zwaarlijvig mens. de goedheid zelf is steeds bereid te helpen waar de nood het Rik. een sterke bonkige kerel, ijverig werker en steeds goed geluimd, kent meer dan één beroep en heeft hobby 's bij de vleet. Sloper van gebouwen is zijn hoofdberoep. Hierbij waagt hij zich op de gevaarlijkste posten en lacht hij met de voorzichtigheid van zijn werkmakkers bij het instampen van muren. leder jaar. zowat half september, trekt hij met enkele vrienden naar het Walen land om er de fruitoogst te helpen verze keren. Dat is zijn nevenberoep. Zijn hobbv's7 Duivenliefhebber. dui- venkeurder. jager. Hij houdt van de luchtvaart en is een vlot. aangenaam verteller, zoals er geen twee in de ge meente te vinden zijn. Hij is de vriend van de rijke jagers en met reden, want voor het opsporen van i wild kent hij zijns gelijke niet. Tijdens de i wintermaanden wordt hij door verschil- lende duivenmaatschapoijen verzocht j om de keuringen te verzekeren. Op die I plaatsen is het voor de liefhebbers een J waar genoegen Rik te volgen in zijn I geprezen keurinstmkt. hoe hij de vleu- j gels overhands links en rechts over zijn kortgekromde vingers sierlijk open- j strijkt, hoe hij de ruistand kontroleert, de j steekpennen telt. maar vooral hoe hij met een overbekende, scherpe blik de diep- gekleurde randen en hel flikkerende puntje in de pinkende ogen van de dui- j ven ontleedt. Urenlang als het moet. kan hij in een zalig dialect, een gezelschap onderhouden. Over eender welk onder werp. Gebruikt hij hierbij al eens de overtreffende trap. Och ja. dat wordt hem nooit kwalijk genomen. Het is in dit midden dat Peba zijn intrek gaat nemen. Hij gaat een nieuw leven beginnen of misschien hetzelfde leven als voorheen, maar midden andere perso nen met andere gewoonten. Toch zal hij vlug wennen. Reeds geruime tijd kent hij al de familieleden en zijn bezigheden zullen niet verschillen van deze die hij in zijn ander pensionaat heeft beoefend. Vooraleer hij zijn zwerversleven kan beginnen, krijgt hij van zijn kersverse baas nog een korte predikatie mee. Zie. Pee. Luister nu eens goed. Het zou wel kunnen gebeuren dat onze Leon u tijdens uw ronden al eens gaat verge zellen. Ge weet dat het een vinnig baasje is. maar hij is ook nog onervaren. Daar- I om ook moogt ge hem alleen maar goede manieren leren. Eerlijkheid boven alles en nooit iels te dieven. Goed verstaan. Pee? - Ja. bons. Ge kent mij al lang hé. Ik mag nog altijd mijne vinger opsteken, zelle. Ik zalle kik op tijd Lonske zijn zouligheid wel geven, as hem mou nou mijè wil leusteren. ledereen kent nu zijn verantwoorde lijkheden en Peba en Lonske zijn dikke vrienden geworden. Op houten klompen trekken ze de baan op: Peba vooraan, op een halve meter gevolgd door zijn leerling. Als enig wapen dragen beiden een jute zak onder de arm. Men kan nooit weten, zegt Peba. wal voor goederen we onderwerg zullen moeten bergen. leder jaar komen voor de baanduivels twee zware periodes voor: de oogsttijd en I de periode van het rooien van de aardap- i pelen. Uit ondervinding weet Peba best dat deze werkperiodes hun jaar goed moeten maken. Samen doorkruisen ze de geschoren graanvelden in alle richtingen. Zij aan zij speuren ze de graanhalmen op, die door de boer zijn achtergelaten Komen ze toevallig langs graanschoven die de scho- venbinder in rijen heeft opgesteld, dan herinnert Lonske zich de wijze raadge vingen van Peba: MannekeDaar af blijven. Dat is van de boer. Of anders gaat ge den bak in». Dat es nog nie vee mee te lachen, hé Lonske. A zoeè altijd moeten bikken vee en houreken op te roupen. Ik gevoel daar niets van. Pee. Zijl gij daar nu al moe van? Is dal misschien omdat mijne rug dichter bij de grond ligt dan die van U? Ge moet zoeè nie lachen, menneken. Wacht mou. Seffes goude gijè nog schrieèn da ge jnjèen in aan buièk hét. En het oogsten gaat verder: buigen, oprapen, buigen, oprapen, rechtkomen, terugbuigen. Tientallen, honderden, dui zenden keren, lot ze voldoende lading hebben wat omvang betreft. De gevonden graanhalmen worden dan samengebundeld en over de grond meegesleept Lonske. leusier na ne kieè. Wijèlen hemmen onzen boterham vandoug ver diend. za'k zeggen. Mou wijèlen zukken nog nie dee ons knieën en 't es nog te vroeg vee nu al nor houès te goun. Wette wa? Wijèlen gon es nou de pollepel. Ik weet dou nog veel rijèke boeren zitten: de Mriendekes, de Penkers en de Pee Vekens. Dou kennen wijèlen misschien nog ewa marchandies koeèpen. Ge kent toch oeèk nog ewa gewicht verdrougen zeker, hé? Ik zal ti maar volgen. Maar gij alles dragen hé. Want nu begint mijn rug ook pijn te doen. weet ge dat? t Es azoeè, da ge moet lieèren men neken! Op zijn gekende manier brengt Peba dan zijn bedelende verzuchtingen uit en meestal worden ze met een passende beloning beantwoord. Telkens heeft Pe ba een vloed van dankwoorden klaar. Hedde da na al gehoeèrd. Lonske, hoe da kik de mensen bedank? Zè, na zien dei mij a geire kommen vee de volgende kieè. Ge moet altijd bedanken, menneken as ge iet krijgt. Onthaagt da mou altijd goed. Vooraleer de terugreis aan te vangen, verwijlen ze nog een poosje op het hof van Pee Vekens. Daar bewonderen ze de sierlijke bewegingen van een prachtige pauw. die er, als een heerser over hel hof. rondwandelt en bekijken ze met open mond de kleurrijke pluimstaart, die de fiere vogel op bewon derenswaardige wijze in waaiervorm openschuift. En sjieke bieèsthé Lonske. besluit Peba en uiterst tevreden keren beiden met de buitgemaakte produkten huis- Op dezelfde manier worden de graan- stoppels van de allerlaatste graanvelden platgelopen. Wanneer de uitstappen de moeite niet meer lonen, worden de ver- i zamelde granen rogge, tarwe, luiver i i en gerst thuis aan een grove schoon- maak onderworpen. De korenaren worden hierbij duchtig in de handen gewreven en de onreinhe- den beurtelings weggebluzen. nu eens in I de rechter-, dan eens in de linkerhand. Tol de korrels klaar zijn voor het ver bruik. Een klein gedeelte van de totale op brengst wordt gemengd met wal maïs en dat mengsel wordt een geschikt voedsel voor de duiven van de baas. Tijdens het rooien van de aardappelen staun beide veldridders iedere dag zeer vroeg puruut j Wijèle moe te zien. da men altijd den ieèsten op veld ston. hé Lonske. Want i dou zijn der nog da jacht mouken. Dat j hedde gijè toch oeèk al gezien, hé. i Dat is waar. Pee. Maar die anderen J zullen hetzelfde denken als wij .en ik slaap ook eens graag uit. Ja. manneken. Da kende gij 's achter- j noens oeèk. hé. Dan is mijne vaak al lang over. Pee. i I Ik zal maar gehoorzamen, ge zijt toch j mijnen haas voor iets. Als specialist in deze aangelegenheid, j kent Peba zeer goed de boeren welke gewoonlijk veel knollen achterlaten. Zeg. Lonske. Da benne kik a nog vergeten te vrougen Wette gij wannieèr i da ge de mieèste petatten kent vinnen. i Ja zelle. Pee. En wannieèr es dal tein? j Dut es heel simpel, hé Pee. Als de boer er veel heeft laten liggen. En as dei tein nog onder de grond steken, wa tein? Dan heeft de boer niet goed gerooid, hé pee. Neè, mennenken. Ik zalle kik a dan- ne kieè vertellen: As't na neièg gereigerd heit. hé. Tein kommen de patatten van zelf bloeèt en kennen ze zoeè oproupen. Verstode gij de na? Mou da ken naoeèk geberen da ge petatten bloeèt ziet liggen oun struièken da den boer nog nie uiètge- steken heit. As ge da ziet, tein zade gijè wel es kunnen twijèfelen, hé Lonske? Tein moogde nie verder peterenhé. Wette da na goed? Ja. ja. Pee. Ik weet al veel te veel! Hun houten klompen schaven nu ietder petatteland plat en de knollen vliegen een een na een de zakken in. Ge moet e wa dieper in de grond wrijèven mee a hale blokken Lonske, Tei vinde de petatten beter. Is dal al niet lastig genoeg. Pee? Ik heb er al pijn aan mijn grote teen van gekregen. 't Es azoeè dagge lieèn, menneken. Af en toe verifieert Pee de hoeveelheid in de zakken, tot hij voldaan uitroept: Lonske. Ik geloeèf da men ons ge wicht hemmen, 't Es goei mét gewest, vandoug. Peisde dat oeèk. nie? Doet a buiksken nog gieène zieèr? Ja. Pee. Ik voel het al lang. maar ik dierf het niet zeggen. Tein zijn wijèlen de pist in oeèk. Pakt gij aga a zaksken op. Eindelijk, gelukkig en fler over de lonende oogst, overhandigt Peba de aar- dappen aan Moeder Clemme, die er het passende gevolg zal aan geven. Een paar weken zijn verlopen en Peba heeft nog niets gehoord over het speciale mengsel duiveneten. dat hij samen met Lonsken heeft samengesteld. A wel. bous. Wa zeggen de iluièven van onze mengeling (ie licht geiden goed gewerkt. I'ee. Bezorg mij nog veel van dat goed/e. liet valt goedkoop uil. Vliegen de dttieven dou goe van. bous? Jazeker. I'ee. En ze vlogen inderdaad goed. Daar van was Peba meermaals getuige Op een grote kermisvlucht liep liet spijtig genoeg mis. Gewoontegetrouw letten bu ren op de aankomst van de duiven uil Quiévruin Ook Peba en Clemme beho ren tol de belangstellende. Peba staat er hii om de hoop te vergroten. Van die vogels weel hij niets te vertellen en hij kijkt naar de wolken omdat hij de ande ren dat ziet doen. Op het duivenhok zit Rik zenuwachtig zijn kampioen af te wachten. In zijn verbeelding ziet hij zich al opstappen, de konstateur in de hand. het hoofd Jier omhoog en de rechterhand forsig zwie rend tegen zijn steeds openvliegende frak. Daar strijkt plots zijn zwarte neer. Dat moet de eerste zijn. Kom, kom. Allez menneke. kom, roept Rik vanop het hok. Tot ieders verbazing vliegt de duif van hei dak weg en strijkt neer in de aanpa lende hof van meester Tirez ledereen kijkt angstig toe en de seconden worden afgeteld, tot een minuut later de duif terug verschijnt voor de holle pan, met een stokje in zijn bek. De vogel duwt en duwt en beproeft herhaaldelijk op ver schillende manieren, om op zijn hok te raken. Helaas, zonder resultaat. Hel stokje betekende een onoverkomelijke hindernis. Geen sprake meer van de eerste prijs. Peba merkt hoe de toeschouwers heen en weer lopen, hij hoort hun gekibbel, hun gemor, hun verwensingen, tot hij zelf uit zijn krammen schiet en scherp bevelend uitroept Mojjer, hol mijnen bril, da'k ze doeèd sloug! Peba heeft niet moeten slaan. In een niets ontziende bui heeft Rik zich reeds ontfermt over zijn beste duif. Schoorvoetend verlaten de aanwezi gen het terrein en bespreken met gemeng de gevoelens het voor Rik zo spijtige gebeuren. In de woonkamer heerst verslagen heid. ledereen is onder de indruk geko men van de tegenslag, maar Peba wil de stilte breken: G'hèt gij groeèt gelijèk. bous. da ge da zoeè gedoun hèt. Ze moest zij mou slimmer geweest hemmen. Peba is nu al goed ingeburgerd bij de familie. Iedereen aanvaardt hem. zelfs de oudste kinderen. Deze vinden er wel genoegen in Peba stekelige vragen te stellen, die hij dan telkens onbeantwoord moet laten. Hoe zwaar hij zijn verstande lijke vermogens hierbij ook pijnigt. Dat ergert hem dan wel, want iedere keer lapt hij er op zijn gekende naïeve wijze uit: Zeg. slimmeriken. Ge moet gijèelen me mijè nie lache, zelle. Ge wet er zelf niks van. Aan de mensen van den avenue geeft Peba de indruk dat hij zijn droevig en simpel leven van vroeger vergeten is. dat hij zich niets meer herinnert van de vele pijnlijke gebeurtenissen die hij heeft mee gemaakt. Niets is echter minder waar. In zijn binnenste is de eerbied en de gehechtheid min zijll hctrciinle moeder In/gebleven. "S VVV zijn aan de vooravond van Aller- Jj heiligen, lil een zwaar, gesloten. ilon-M kergrijs luchtruim sijpelt een lijne moire- 1 gen neer. Overal stille. Overal gebroken 3 gemoederen. Naar de morgen toe steekt 3 een huilende wind op, die met onweer- j staanbaar geweld ile jagende wolken 1 door mekaar wentelt. Ilel is also/ lip ile 5 oneindige droeflleid in de harten wil ij toetsen aan de onmetelijke kracht van een wild ontketende natuur. Op hel kerkhof liggen de graven ie 1 wachten op hel feeërieke schouws/iel dal j door duizenden brandende kaarsen zal worden vertoond. Ook voor I'eba is hel Allerheiligen. Ilu wordt eraan herinnerd door de iele .1 voorbijgangers, dewelke hij met clirvsan- ten of met kaarsen naar het kerkhui ziel gaan. Spijtig voor Peba. beschikt hii ,j niet. als zovele anderen, over de midde- j len om hel graf van zijn moeder behoor- 1 lijk te versieren. Maar hij kent zij hel dan maar gebrekkig zijn weesgegroet en dat is al veel. Veel ja. maar met alles, j Van de weinige centen die hem zijn 1 overgebleven, koopt hij twee kleine kaar- sen en plaatst deze op de onverzorgde i graszode van moeders graf. Uit zijn broekzak haalt hij een doosje J met lucifers en wrijft deze een na een tegen de schuurwand van het doosje aan. i De vlammetjes bereiken echter nooit de 1 wiek van de kaarsen, wal bij Peba meer- dere «sakkerdieès over zijn lippen doei j rollen. De wind blijft zo wispelturig en zo j uitdagend spelen, dat niet moet worden gedacht aan het aansteken van de kaar- sen. Wanneer de drie vierden van de solferstekjes zonder resultaat zijn be- proefd, heeft Peba het geweldig op de zenuwen gekregen. Nog eenmaal zou hij het riskeren. Helaas, het brengt evenmin de goede afloop die hij had verwacht en ontmoedigd roept hij uit: Ba, ja meken. Zade gij na oeèk nie peizen da'k al stekskes genoeg ver- moeèsd hem Ik zal dei keisen mou vedrom in mijne zak steken, zeker. Dal es tei goed tot dat da nog is alleheiligen es. Tei zal der misschien minder wind zijn, hé. Er kan nog een halve wees gegroet af en dromerig verlaat hij de begraafplaats, mediterend over die helse wind die hem heeft belet ook maar één kaarsje voor zijn moeder aan te steken. Thuis vertelt hij aan zijn bazen zijn triestig wedervaren. Maar manneke toch. weet Rik hem te troosten, ge moest gij u met de rug naar de wind gekeerd hebben. Ge zoudt dan wel prijs gehad hebben. Peisde da, bous? Wel. Pee. Weet ge dat wij, duivenmel kers. doen als we de richting van de wind willen kennen? Ja k zelle. Nou dei vogel op den tore van de keirk zien, hé? Neen. Pee. We steken onze vinger in de mond en houden dan die vinger hoog in de lucht. Waar het koud aanvoelt, hé. Hewel. uit die richting komt de wind. Doede gijè dat oeèk op a duièvekot? Nog slimmer dal. Zoiets moei ge nu toch ook weten. Pee. dat ge op het duivenhok de wind niet kunt voelen Peba is alweer wat slimmer geworden. Nu voelt hij zich vermoeid, wenst nog «stoppel» aan iedereen en legt zich te n,slenI wordt vervolgd) Initiatief van BGJG De Lebbeekse sportschepen Germain De Ridder had vorige week zaterdagmorgen handen tekort om een verrti- gtal kleuters, kinderen van leden van de Bond voor Jonge en Grote Gezinnen, afdelingen Lebbeke en Denderbelle, een brevet van watergewenning en een herinneringsme daille te overhandigen. Fier als een gieter liepen die pagadderkes achteraf naar hun mama of papa toe. Terecht ovberigens die tevredenheid, want gedurende de tien voor bije zaterdagen hadden ze. be geleid door drie BLOSO-mo- nitoren. geleerd de schrik voor betwater te overwinnen en genoten ze een flinke voorbe reiding op het aanleren van het werkelijke zwemmen. Over dit initiatief. Jozef Men- ten en Lies Vervliet: «De idee voor de kleuters een kursus watergewenning op te zetten, ontstonf tijdens een vergade ring in Dendermonde. Beslo ten werd daar de allerkleinsten uit Dendermonde. St.-Gillis. Lebbeke en Denderbelle aan het water te leren wennen. Wijzelf, beiden verantwoorde lijken voor de Jonge Gezinne- nactie binnen de BGJG. na men de organisatie van de kur sus in het Lebbeeks zwembad in handen. Waar dus de kleu ters uit Lebbeke en Dender belle terecht konden. Toegelaten werden alle kleu ters. van zowat anderhalf tot vijf jaar. Op 17 maart j.l. liep de kurus van start. De belang stelling was werkelijk enorm. Vermits ons van BLOSO uit opgelegd werd. dat wc voor dergelijke lessenreeks maximaal slechts tweemaal twintig kleuters mochten toela ten kwestie van verzekering o.a. waren we verplicht kleuters te weigeren. De ou ders betaalden 400 F. Alles inbegrepen. De kleuters werden verdeeld in twee groepen en werden begeleid door Lieve en Annie Van Damme, beiden BLOSO- monitrices en door Jozef Men- ten. BLOSO-hulpmonitor. Aanvankelijk stonden bepaal de ouders erop hun oogappel in het water te vergezellen, maar weldra werd ondervon den. dat om een maximaal re sultaat te bereiken, de kleuters beter onder de hoede van de monitoren gelaten werden. De eerste vijf lessen werd voornamelijk aandacht bes teed aan de werkelijke water- gexenning, het dus leren over winnen van de weerstand die het water biedt. Dat dit ook op een speelse manier kan, onder vonden de kleuters op paasza terdag, toen ze uit het water degelijk in plastic verpakte paaseieren mochten vissen. Na de vijfde les durfden de meest gevorderden het reeds aan het hoofd onder water te steken en tijdens de laatste twee lessen werd begonnen met het aanle ren van de zwembewegingen. Over de noodzaak van derge lijke cursus watergewenning blijken zowel de initiatiefne mers als de betrokken ouders het eens. Opvallend, aldus Jo zef Menten, het verschil in ge drag van de kleuters bij het begin en bij het eind van de cursus. Naar mijn menning zou watergewenning overigens deel moeten uitmaken van de aktiviteiten in het kleuteron derwijs. Uit een enquête bij de betrok ken ouders blijkt bovendien, dat de overgrote meerderheid voorstander is van het opzet ten van een cursus kleuter- zwemmen. Dat zijn we trou wens ook van plan. beklemto nen Jozef Menten en Lies Ver vliet. Deze kursus. die even eens tien lessen omvat, zal starten in de loop van de ko mende septembermaand en toegankelijk zijn voor de meis jes en jongens uit de hoogste kleuterklas en uit het eerste leerjaar van de lagere school. Wordt er nog een kursus wa tergewenning voor kleuters georganiseerd, dan zijn de ini tiatiefnemers van plan de kleu ters te verdelen in twee leef tijdsgroepen: de ene groep zou de jongeren dan vier omvat ten, de andere de ouderen dan vier. In de jongste groep zou men dan kunnen overgaan tot het vormen van kleinere deel groepjes. Dit om het rende ment nog op te voeren. Wie riamen nu deel aan deze eerste kursus watergewenning van de BGJG? Dat waren: Silvie Van Brempt. Sofia en Lesley Van Langen- hove. Renate en Soetkin Ver vliet. Nicki Moens, Els en Leenken Vervliet, Dirk Van de Zande, Dirk Van den Bos sche, Katelijne en Goedele Uyttersprot, Greet Van Nieu- wenborgh. Jonathan Tirez. Isabellc Kerremans. Gudrun Van der Poten, Sofie en Kat- rien Uyttersprot, Karin Van den Bossche, Maaike De Vos. Bart en Sofie Pauwels, Nele Menten, Greet en Nele Ael- brecht, Annemie en Kristicn De Mulder, Daphne en Jonas Van den Abbeele, Sam Meert. Maarten en Pieter Auwaerts, Joris Luypaert, Elisabeth en Evert Van de Weghe. Elke Hofman, Sven Van Biesen en Kris Van Hoeymissen. Pierre Van Rossem Op vrijdag 8 juni gaal een heuglijke dag door voor Aal- sterse senioren in de Keizers- hallen. Te 14 uur treden zdngkoren op o.l.v. BRT-animator Herre- godts met de verzekerde deel name van seniorenkoren uit Aalst. Denderleeuw en Lede De opname van deze wedstrijd zal door de BRT worden uitge zonden op 28 juni. Verder treden dansscholen op door de scniorenafdelingen Aalst en Mere waarna koffie tafel. Te 18 uur opvoering van «Leentje uit het Hemelrijk» door KBG Aalst. Te 19,30 u. wipschieting, belotteprijs- kamp, gezellig samenzijn en dansgelegenheid opgeluisterd door het seniorenorkest Van den Bossche. Deelname in de kosten: 20 fr. Voor de belot- ting wordt 30 fr. gevraagd. Wie te ver van de Keizershal- len woont kan met speciale cars worden opgehaald en thuisgebracht. Alleen wie vooraf is ingeschreven kan om organisatorische redenen mee. U dient daartoe dadelijk in te schrijven en vdór 31 mei te betalen aan de verantwoorde lijke van uw bond of klub. of rechtstreeks op het sekreta- riaat van de adviesraad. Grote Markt 3 of gewoon in uw dienstcentrum ter plekke. Volgende week volgt de volle dige uurregeling met de op stapplaatsen. Momenteel staat reeds vast dat de autobusron den starten te 12.15 u. te Gij- zegem (gemeentehuis). Baar- degem (station). Nieuwerker- ken (Ediksvelde), Moorsel (Kruisabeel). Erembodegem (Dorp) en Herdersem (kerk). LH ravage aan in het cattana. uc kassa en het bureau van de sportkompleksbeheerder. Met een erg rijke buit konden de dieven echter niet aan de haal. In het cafetaria werd wel het wisselgeld ontvreemd en was de sigarettenvoorraad aan gesproken, uit de kassa van het sportkompleks zelf verdween zowat 240 fr. Een onderzoek werd ingesteld.(pvr) In de nacht van vorige maan dag op dinsdag, vermoedelijk rond de klok van vijven, kreeg het Lebbeekse sportkompleks ongewenst bezoek. Inbre kers) verschaften zich via een aluminium deur, achteraan het gebouw, toegang tot het kom- pleks. Wellicht op zoek naar geld of andere waardevolle voorwerpen, richtten ze grote H.R. Dendermonde 31430 - BTW 415.948.470 De algemene vergadering heen plaats op 4 Juni 1984 te 10 uur, ten maatschappelllke zetel, Kouterbaan 21-23, te 9370 Lebbeke. Dagorde: 1Verslagen beheerraad en commissaris; 2. Goedkeuring jaarrekening per 31 december 1983; 3. Aanwending van het resultaat; 4. Kwijting, aan beheerders en commissaris; 5. Benoemingen; 6. Diversen. Om de vergadering bij te wonen dienen de aandeelhouders zich te schikken naar de statuten.

De Voorpost | 1984 | | pagina 42