smoe lékkers Lebbeekse dorpsplein krijgt totaal andere inrichting ijfde Ajuinfeesten te Wieze jdens grote Franse week Vijftien jaar schoolfeest te Baasrode j> Lebbeekse dorpskom krijgt binnen afzienbare tijd een totaal ander uitzicht. Daartoe fturde de raad, tijdens de zitting van vorige week donderdagavond, een aanvullend |rkeersreglement goed. nieuwe verkeerstechnische indeling van het gebied rondom de O.L. Vrouwkerk, (richting die uit het brein van de verkeerskommissie sproot, wekte heel wat protesten, j- en aanmerkingen van oppositiekant. De stemming de SP-fraktie onthield zich en ft VU-raadsleden stemden radikaal tegen bewees dat tenvolle. Ie rijvakken Sas het plan gerealiseerd zal e verkeer, via de noordzijde int «Sneeuwwitje») geschie- b. Wat inhoudt dat de rijweg t momenteel vanaf «Medts» I plein, richting «Bierboom» list. verdwijnt, tn de noordzijde zullen op t wegdek drie rijvakken af bakend worden; twee ervan 0 voorbehouden aan het tkeer dat zich uit de dorps- in steenwegwaarts begeeft it rechter voorbehouden aan [richting Dendermonde, het ker aan de richting Brussel); 1 verkeer van beide steenwe- p zal via een derde rijvak de jpskom kunnen binnenrij- o. Het nieuwe verkeersre- iment houdt vanzelfspre- bd ook een nieuwe schik- Ig van de parkeerruimte op Dorps- en Kerkplein in. In tal zijn vóór, langs en ach- het kerkgebouw 79 par- irplaatsen voorzien (34 in deel vóór de kerk). Langs «Hofkens van Zeven een» vóór de dekenij, waar ^^menteel een tiental par- ;rplaatsen beschikbaar zijn. rdt het parkeren in de loe nst onmogelijk, vermits al- ir zitbanken worden ge- talleerd en die hoek boven- D opgefleurd wordt met ver- atsbaar groen, it het geheel verkeersveili- te maken zullen op tal van atsen zebrapaden aange- d worden. En wordt de au- lushalte overgebracht naar Kerkplein (achter de kerk s). j de bespreking in de Ver- fcrskommissie, formuleerde ■tan De Mol de VU-reaktie I het ontwerp, hebben we bij eerste ontwerp fteel wat nerkingen gemaakt, waar- e nu slechts ternauwernood tening werd gehouden. Een -voorstel om een afschrift B het eerste ontwerp aan de tn van de Verkeerskommis- tJfer te maken, werd niet evoerd. Op deze wijze was onmogelijk dit ontwerp I tig en kritisch te analyseren, t ontwerp van herinrichting eft slechts één doel: het eppen van meer parkeer- atscn. Andere belangrijke ies, zoals de multifunktio- )c funktie van het markt- jin. werden niet in rekening bracht Nergens wordt in dit Jtwcrp rekening gehouden t de grocninrichting, met herschikken van foor- en Irktkramen. Voor zover er i verkeersveiligheid sprake I kan enkel een auto zich ■rop beroepen. En dan nog! 1 ontwerp, aldus Johan De J>1. gaat volledig voorbij aan ft funktie van de omlcidings- i en de daaruit voortvloei- Ic verminderde verkeers- Ïsitcit. Wordt het nu geen om de verkeerstechnisch ^ht aangelegde omleidings- l te gebruiken? Is men de Kling toegedaan dat de om- ■ingsweg de rol vervult ■rvoor men hem heeft aan- Icgd? Wanneer wordt er ge- Eht aan een herinrichting de Dendermondsesteen- Wanneer zal men oog krijgen voor de fietsers en de voetgangers? Het huidige ont werp voorziet in drie rijvakken op het marktplein. Deze voor fietsers en vooral voor voet gangers gevaarlijke situatie veronderstelt dat de verkeer sintensiteit nog zal toenemen. Wat is dan het doel van de Omleidingsweg en de Linden- laan9 Men zou eerder moeten pleiten om de verkeersafwik keling op het marktplein niet te versnellen. Dit afremmen van de snelheid kan de ver keersveiligheid alleen maar in de hand werken Een plannen van een drievaksweg op een marktplein is dan ook totaal zinloos. Niet alleen is dit ver- keersonveilig, maar bovendien wordt met het multifunktio- neel karakter van de markt geen rekening gehouden. Vanuit deze optiek wordt aan de wandelende of rustende voetganger geen aandacht ge schonken. De rijstrook m de parkeerruimte zal de voetgan- gersweg worden. Een eenvou dig verbreden van het voetpad aan café De Lelie en aan de Fontein waar het voetpad op dezelfde breedte van het gemeentehuis zou gebracht worden werd niet opgeno men. Het aanbrengen van een noodzakelijk rustpunt bvb via een terras aan een café, is er evenmin bij. Niettegenstaande we. vervolg de de VU-woordvoerder, dit voorstel ten gronde verwer pen, zullen we dit ontwerp ver der ontleden Een voorstel om schuine parkeerplaatsen aan te brengen en zodoende de rijstroken (nu 6 m) te beper ken en een gemakkelijk parke ren toe te laten werd afge wezen. Omdat er hierdoor en kele parkeerplaatsen minder zouden zijn. Bij het eerste ont werp werd de inrit van de par king aan de kant van 't Sneeuwwitje geplaatst: nu worden ze aan de kant van de kerk gebracht Hoe dit ver keerstechnisch zal verlopen is nog maar de vraag. Een spe ciale parkeerplaats voor ge handicapten werd niet voor zien. Daar waar voor een «nor male» parkeerplaats 2m30 moet worden voorzien, dient voor mindervalidcn parkeer plaatsen van minimum 3m30 breedte te worden voorzien. sesteenweg werd van de rijweg gebracht; daar waar deze als snclheidafremmendc faktor dichter bij het rijvak diende gebracht te worden. De tijde lijke parkeerplaats voor de NMVB-autobus werd ver plaatst naar de oostzijde van de kerk. Op geen enkel ogen blik werd kontakt genomen met de NMBV. Zo weet men niet welke de behoeften zijn die voortvloeien uit het NMBV-plan. Men weet even min of de bus daar technisch zonder veel moeite geraakt. Evenmin wordt met de huidige taxistandplaatsen rekening ge houden Hoewel, besloot Jo han De Mol, dit ontwerp een soort van proefperiode zou krijgen, vinden we het totaal onaanvaardbaar. De VU zal dit ontwerp dan ook niet goed keuren. Willy Van Vossole had ook een en ander aan te tnerken. Allereerst stelde het SP-raads- lid vast, dat uit de agenda van de zitting bleek op de dag orde fungeerde ook het aan brengen van parkeervakken en wegafbakening op het Astrid- plein dat een globale visie ontbrak Dergelijke visie, al dus Van Vossole, is nochtans nodig. Het ene bepaalt immers het andere in een geheel, dat de Omleidingsweg de Linden- laan, de Stationsstraat, Rosse- vaalstraat, O.L. Vrouwstraat en een deel van de Opwijkse- straat omvat. AUe openbare diensten zijn immers binnen deze cirkel, waarin voornoem de straten voorkomen, voor handen: het sportkompleks en de voetbalterreinen, banken en andere financiële instellin gen, het postgebouw, de brandweer, het politiebureau, het OCMW, bejaardentehuis en kinderopvang, de scholen, de gemeentediensten, belas tingen en het kerkgebouw In deze cirkel zijn bovendien tal rijke handelszaken gevestigd, hij vormt daarnaast het han delscentrum en de kern waarin zich het verenigingsleven af spreelt. Een sanering van de verkeers situatie in dit gebied, aldus het SP-raadslid vergt zowel een technische als een menselijke benadering. Wil deze sanering effektief zijn, dan lijkt een glo bale studie van het probleem een noodzaak. Desnoods moet dergelijke studie uitgevoerd worden door een studiebu reau. Dit in funktie van de behoeften, de densiteit van het verkeer, de noden van voet gangers, fietsers, handelaars en middenstanders. Ook wat de parkeerruimte betreft. Op basis van dergelijke studie kan het gemeentebestuur dan opties nemen, aangepast aan de financiële mogelijkheden. Maar pas dan moeten de be slissingen genomen worden. En niet nu. nu men het geheel is gaan opdelen. En misschien wel goeie voorstellen geformu leerd worden, die echter ach teraf bekeken in het geheel fout zullen blijken. Uit dergelijke werkwijze, be sloot Willy Van Vossole. zou kunnen resulteren dat de dorpskern zijn karakter kan behouden en bvb minder par keerruimte en meer groen kan aangelegd worden. Door de goedkeuring van het voorlig gend ontwerp neemt de meer derheid dan ook een zware verantwoordelijkheid. Een to taaldossier ontbreekt immers en toch neemt ze reeds een optie, die beslissingen over an dere delen van het geheel ik denk bvb. aan de omleidings weg hypothekeren. Diskussie Frans Tas van zijn kant meen de, als inwoner van het'cen trum. dat in de dorpskom wei nig effektieve maatregelen ge troffen kunnen worden, ver mits gewoonweg de ruimte daartoe ontbreekt. Zijn SP- partijgenoot Clement Vlassen- root stipte aan dat het pro bleem van het «dorp» voor )it* weekend organiseert café Ajuin, gesteund door de Brouwerijen Alken-Kronenbourg en verschillende atselijke verenigingen, voor de vijfde keer een grote mse week. Bij een lustrumviering past een bijzonder tgrainma, en dat werd door de inrichters als volgt rgesteld. ()p donderdag 31 mei, He- Jvaartsdag, komen de kaat- aan hun trekken. Om 15 I treden volgende bekende lallen tussen de krijtlijnen |de Schoolstraat; de Leo's, hiro oud-leiders, de Wol- akkers. de Nachtridders, ftlannen van 't Smisken en [course de Ajuinen. Om 's er een optreden van [Kon. Fanfare «De Jonge idcrlingen» uit Dender- vrijdag 1 juni gaan in |êlfde straat de vinkjes aan vanaf 18u30. Voor dit ncment zijn er tal van at- s voorzien: om te begin- 1.000 frank vooruit, en cr bekers, palm (kijk maar door de ajuinvitrine), |bola. een horloge voor de e en nog meerdere andere en lags nadien, zegge en fjvc zaterdag 2 juni om 15 I heeft de finale kaatslutte p met een trofee en beker fczet. Om 20 uur koncer- I de Koninklijke Fanfare Cecilia van Wieze in en Ie «Ajuin». DKOERS Is klap op de vuurpijl richt pldersklub «De Grcivers» kader van de Franse een wielerwedstrijd in voor Vrije Veteranen en Onaf- hankclijken, aangesloten bij de Federatie VVWF. Dit ge beuren gaat door op zondag 3 juni met volgende reeksen: A en B starten om 14 uur in de Tweede Grote Prijs garage Van Damme. Tuinaanleg Mocns en Bouwwerken Fran cois De Meersman. Om 16 uur vertrekken de mannen van katcgorie C en D voor de Tweede Grote Prijs J.P. Cuvelicr (tapijten), de spaarccntralc Mw Van Dries- schc en café Ajuin, het lokaal van de N.S.B.'ers en de Grci vers. Inschrijving, vertrek, aankomst en prijsuitreiking hebben plaats aan en in café Ajuin, Nieuwstraat 38 te Wieze. Te noteren valt zeker de speciale tombola naar een zui ver wollen tapijt, geschonken door J.P. Cuvelier ten gunste van de tocristenklub «Het Vliegend Wiel». Verder geeft elke Kronenbourg-konsumptie recht op een tombolabiljct Vermelden we nog dat er elke dag tijdens de vierdaagse feesten vanaf 18 uur kan geno ten worden van Versgebakken haring, wafels, pannekoeken, hot-dogs, pensen en dat er te vens gelegenheid zal zijn om kunde en kracht te meten in allerhande volkse spelen. De leden van de diverse (karna- val)verenigingen van Wieze en omstreken zullen er U graag begroeten. (j.V.L.) Voor de VTB zal Tine Ruys- schaert op zondag 3 juni om 17 uur in het Casino Kursaal van Middelkerke haar pro gramma Godfried Bomans: sprookjesverteller" brengen. Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen bij de VTB medewerkers van Middelkerke 059/30.37.77), Oostende 059/ 70.73.81) of in de VTB kanto ren van Oostende, Brugge en Roeselare. De toegang be draagt 150 fr. voor leden en 200 fr. voor niet-leden. Ruim 358 bedrijven uit binnen- 90% samenhangt met wat met de omleidingsweg gebeurt en noemde het meerder- heidsvoorstel mossel noch vis. Burgemeester Moeyersoon re plikeerde namens de meerder heid en wees erop dat het voorstel ruim rekening houdt met de veiligheid van de voet gangers. Wat de groenvoorzie ning betreft, aldus de burge meester, werd in de verkeers kommissie overeengekomen voor verplaatsbaar groen te opteren. Inderdaad, bevestigde schepen Tirez. het plan werd reeds vier vijf maal aangepast. Ieder een heeft zijn zeg gehad. En wat het groen betreft werd een kompromis gesloten. Vergeet bovendien niet, kwam de burgemeester opnieuw tus sen, dat we het gehele voorstel tijdens een proefperiode aan een evaluatie zullen onderwer pen. Blijkt bvb. dat er geen nood bestaat aan het aanleg gen van drie rijvakken, dan schrappen we er gewoon een. Verlies bovendien niet uit het oog, dat reeds twaalf jaar gele den gesproken werd over een nieuwe inrichting van het dorp Wie die plannen dus nu best kunnen uitvoeren. Dat is ook mijn mening, zette Arie Abbeloos de feiten op een rij tje. We moeten het probleem konkreet aanpakken, het voor stel zal geen autoweg kreeëren en de parkeerruimte langs de dekenij wordt vervangen door groen. Dat lijkt me toch een aanvaardbaar voorstel? Nadat Willy Van Vossole vroeg of er al of niet vóór het kerkgebouw, betaald zal moe ten worden om te parkeren. Moet nog uitgepraat worden. kreeg hij als antwoord, werd het agendapunt besloten met Dendermonde. 15 jaar schoolfeest. Op de speelplaats waren er allerhande vermakelijkhe- de stemming. den voor de kinderen en zelfs voor de volwassenen, (vh) Pierre Van Rossem Astridplein Ook op het Lebbeekse Astridplein worden parkeervakken aangebracht. In totaal zullen in de direkte omgeving van het post- en belastingsgebouw 29 parkeerstroken afgeba kend worden: een 21-tal langs de zijde van het postge bouw, een 8-tal aan de overkant. Nieuw is bovendien dat aan de overzijde van het postge bouw, langs het begin van de Albert I-straat, parkeerver bod zal opgelegd worden. Johan De Mol poemde het vrij gevaarlijk dat ter hoogte van de fotozaak Tecqmenne, twee naast elkaar in de richting van de rijweg aangelegde parkeersplaatsen zullen gekreeërd worden en Dirk De Cock vroeg of het niet nodig was om de parkeerplaatsen voor het postgebouw van de rijweg te scheiden, via een boordsteen. Dit opdat de automobilisten bij het achteruit rijden een hindernis zouden ondervinden. Burgemeester Moeyersoon van zijn kant beklemtoonde, dat bij het afbakenen van de parkeerruimte rekening gehouden werd met de noden van de bewoners aldaar. (pvr) Een lustrum is steeds iets speciaals. Dat dacht het ouderkomité van het Onze Lieve Vrouw ter Schelde Instituut van Baasrode ook en besloot dan maar voor zijn schoolfeest een voorname gast uit te nodigen. Dat bleek gemeenschapsminister Lenssens te zijn onder wiens bevoegdheid ook het onderwijs valt. Hij sprak er een flinke menigte toe die zelfs een druilerige regen had getrotseerd om onder meer de Kon. Kath. Harmonie De Eendracht in al haar pracht en praal te bewonderen. We kregen trouwens enkele goed geslaagde nummertjes te bewonderen van de coloursound en de rifle sektie die deze harmonie al enkele tijd bezit en die pas na zovele uren van doorgedreven oefening demonstraties van de bovenste kwaliteit weet te brengen. Ondertussen waren de volleyballers nog aan de slag en kan men op meerdere plaatsen terecht om de inwendige mens tee versterken. op z n smalst... Groot - Lebbeke en buitenland, alsmede een twintigtal landen of gewesten hebben samen reeds voor 15.084 mJ netto standruimte gereserveerd op Flanders' Technology International 1985 die van 25 februari tot 3 maart wordt gehouden in de ruimte van de Internationale Jaar beurs van Vlaanderen te Gent. Op de Internationale Compu ter-show van Keulen die van 14 tot 17 juni plaats heeft wor den speeltuigen, radio, televi sie, video en fotovakhande- laars verwacht. Vorige week donderdag mochten de Lebbeekse gemeentevaderen op nieuw hun voeten onder de raadstafel steken. Al bij al groeide deze raadszitting uit tot een, naar Lebbeek se normen, tuchtvolle en aangenaam om volgen be doening. Enige hilahteit ontstond nochtans toen CVP-raads- lid Fré Spitael zich bij een stemming «pro» uitsprak, waar al zijn collega 's het bij een contrahielden. Fré, wellicht even verstrooid, begreep meteen zijn dissi dente houding en wilde zijn fout herstellen. Maar van- op de oppositiebanken zongen vooral de VU-ver- tegenwoordigers. in koor dan nog, de bekende Leb beekse hymne «Gezèèd es gezèèd». Even later echter kreeg Johan De Mol van hetzelf de laken een broek aange meten, want ook hij schoot een kemel - sorry een bok - en stemde onbewust «ja», terwijl zijn collega's hun (periodieke) onthouding proklameerden. Vanzelfsprekend ontstond nu reaktie op de meerder- heidsstoelen en meer stemmig werd van daaruit Gezèèd es Gezèèdde raadszaal ingestuurd Nog een geluk dat ze mochten stemmen. Want even tevoren had raadslid Abbeloos, als een brave schoolknaap, de vinger moeten opsteken en be leefd de sekretaris moeten vragen: Mag ik ook stemmen Ter verduidelijking moeten we er wel aan toevoegen dat Arie eventjes te laat op het appel verschenen was en hij zijn entree zo onop vallend mógelijk had uitge voerd. Indrukwekkend daaren tegen was de iritrede van Jozef Dauwe. Als een voornaam seigneur, een dikke klasseerdoos, waar op in sierlijke letters - een voorbeeld van calligrafie - gemeentewas aange bracht, stapte de ex-ge- meentearchivaris, met op geheven hoofd, links en rechts gemoedelijke knik jes en tikjes ronddelend, de raadszaal binnen. Afwezig op deze raads zitting bleef schepen Karei De Gucht. Te begrijpen overigens, want de Leb beekse schepen van finan ciën is reeds druk aan zijn Europese campagne be zig. En dweilt in ik-weet- niet-hoeveelste versnelling onze kontreien af. Vorige maandag deed die campagne ovengens het arrondissement Den dermonde aan. 's Avonds stond in een restaurant uit de regio een ontmoeting met de regionale pers op het programma. De blauwe lijsttrekker had het daar - bij een goeie «pose poulink- o.a. over de «blauwe versnelling». Eventjes leek het erop dat die «blauwe» maar een «flauwe» vitesse zou zijn, want door een misverstand waren de persmappen, via de propagandabus, reeds in Gent beland. Met be kwame spoed dus toch een blauwe versnelling werden de dokumenten echter opgehaald en aan de perslui overhandigd. Was het eten erg lek ker, dan zagen de restau ranthouders er daarnaast ook op toe dat zelfs de koffie die volgde een Euro pees tintje kreeg. De bijho rende suikerklontjes waren immers omwikkeld door een papiertje van het type «Europa». En bovendien nog mild voor de lijn ook, vermits ze zo was al thans te lezen slechts 33 kalorieen bevatten. Vorige zondag waren de meisjes en jongens van het eerste studiejaar aan hun eerste kommunie toe. De mooiste en de meest sympathieke kommunie, wordt door velen beweerd. De plechtigheid verliep overigens zoals het hoort Toch ging op een bepaald moment een vingertje de hoogte in. Wellicht van een kleintje dat dringend aan iets toe was. Ons doet dergelijk gebeu ren denken aan onze lage re schoolleeftijd, toen we van onze meester wij gingen naar de Lotens één of twee vingers de hoogte moesten insteken Eén vinger was dan be stemd voor een «kleine kommissie», twee voor een «grote» Waarom de meester dat toen altijd moest weten, is ons nu trouwens nog niet duide lijk. Of bestond de enige bedoeling erin dat hij aan de hand van het aantal opgestoken vingers, de duur van de afwezigheid kon afleiden Smoelentrekker In 1980 werd gestart met het eerste schoolfeest. Beschei den, zo wordt nu in het kader van het overzicht van vijftien jaar schoolfeesten gezegd Op dat eerste schoolfeest, dat de start was van een traditie, tra den onder meer «de Bobbe- jaantjes» aan en was er gele genheid om zijn krachten te meten via een wedstrijd met go-cars. De tweede editie verschilde niet zoveel van de eerste. De zelfde attrakties stonden op het programma, maar nu kwam er voor de volleyballief hebbers, die Baasrode toen ook al weelderig bezat, een kompetitie bij. Het jaar daar op - alle goeie dingen bestaan uit drie - werd er naar vernieu wing gestreefd en ook gevon den. Er kwam een openings- koncert, een filmvoorstelling en een wedstrijd met de pitjes- bak met als inzet. kuikentjes. Zo groeide het schoolfeest van jaar tot jaar en telkens wanneer er een bestuurswisse ling kwam. kwamen er ook nieuwe ideeën. Dat was zo het geval toen Jef De Coninck het roer van Marcel Tieleman overnam, net zoals Jef De Co ninck zijn voorzittersvaandel overgaf aan Jan Fierens die in 1977 op zijn beurt de voorzit terszetel ruimde voor Staf De Proft. In 1979 was men aan de tiende editie toe en er werd toen voor een driedaagse geopteerd. Een formule die men het jaar voordien voor zichtig had uitgetest en waar van men nu met zekerheid wist dat ze aansloeg. Hët was ook het jaar waarin Gerda De Smet-Simoen voorzitter van het ouderkomitee werd en dat er ook een nieuwe inrichtende macht kwam: Katholieke Scholen Regio Schelde - Oost- Baasrode. Die regio omvat nu ook de jongensschool, de meisjes- en kleuterschool en de jongensschool van Buggen- hout. In 1980 werd Francois Goossens dan weer voorzitter en die mocht gemeenschapsmi nister Lenssens hartelijk wel kom heten. Aandacht voor de lokale school In zijn toespraak vroeg mi nister Lenssens meer aandacht voor de plaatselijke school. Daar wordt immers de basis gelegd. «Het basisonderwijs is het belangrijkste onderwijsni veau», zo verwoordde hij het en voegde eraan toe: «Het is immers de eerste systemati sche stap van het kind in de wereld van de volwassenen». De minister onderstreepte ver volgens het belang van de lo kale school en merkte op dat alle pedagogen van alle tijden de" lofzang hebben gemaakt van het basisonderwijs. «In hun onmiddellijke omgeving kunnen kinderen kennis en er varing opdoen die ze later in een ruimere wereld zullen ten nutte maken», aldus de minis ter die ook zei dat een lokale school pedagogisch en didak- tisch meer volwaardige kansen biedt en dat het onderwijs in een school waar de kinderen zich thuisvoelen. ongetwijfeld de meest geschikte school is. In een lokale school mag men terecht nog spreken van een school-leefgemcenschap, de school is daar nog het ver lengstuk van het gezin, de buurt, de jeugdbeweging, het dorp. De opdracht van dc basis school is volgens gemeen schapsminister Lenssens in de eerste plaats Ieren lezen, schrijven en rekenen Maar evenzeer moet deze school aandacht hebben voor de af- fektieve, sociale, etische en es- tetische vorming van het kind. De school moet ook een open heid aan de dag leggen naar de samenleving toe en moet de jongeren voorbereiden op de wereld. Haar aktiviteiten moe ten bijgevolg niet alleen «schools» zijn. ze moeten «we relds» zijn. Spreker bracht dan hulde aan de leerkrachten, de direktie en de ouders die de pijlers zijn van de school. Veel aandacht ging uit naar de leerkrachten die een uitzon derlijk boeiende opdrlacht hebben: jongeren voorberei den op de 21ste eeuw. Dat is een uitdaging, aldus de minis ter. die zei dat de meeste be zieling in het onderwijs is terug te vindén bij de leerkrachten van het lager onderwijs. Hij vroeg de leerkrachten dan ook hun beste krachten te willen blijven wijden aan de toe komst van de jonge mensen. Vermelden we ook dat er op dit vijftiende schoolfeest een tentoonstelling was die een idee geeft van wat het Scheep vaartmuseum van Baasrode al lemaal aan wonderbaarlijke dingen 4e bieden heeft. Voor velen zal deze tentoonstelling een nieuwte kijk zijn geweest op het leven van de vissers rond de Schelde, van hun le venswijze, hun werk en vooral hun betrokkenheid met de Schelde, de rivier waaraan zij hun dagelijks brood te danken hadden. Dendermonde. 15 jaar schoolfeest. Aandachtige luisteraars voor de toespraak gemeenschapsminister Jan Lenssens. (vh) Dendermonde. 15 jaar schoolfeest. Tijdens het schoolfeest in het Onze-Lieve-Vrouw ter Schelde-instituut sprak gemeenschapsminister Lenssens over de waarde van de basis school. (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 15