1,6.1984 - De Voorpost Aalst Opendeurdag De Weide Zaterdag 9 juni organizeert de ervaringsgerichte lagere school De Weide in de Zevekootstraat 67 te Erpe-Mere haar jaarlijkse opendeurdag waarop ouders, kinderen en stafleden de belang stellende aantonen hoe een school in eigen beheer met een opvoedings- en onderwijsgericht projekt op het kind eruit ziet. Vlaamse wijnmakersgilde De Vlaamse Wijnmakersgilde van Aalst brengt op zaterdag 16 juni om 19.30 uur een degustatieavond van zeer goede wijnen uit Californië, Zuid-Afrika, Australië, Spanje en Frankrijk in de Sint-Martinuskring te Aalst. Reservatie kan gebeuren door het overschrijven van de som van 300 fr. op het rekeningnummer 393-0031815-88 van de Gilde voor 9 juni. De niet-leden betalen 400 fr. WATER EN WIJN Wannes Van de Velde's «Poesjenellentheater» brengt op vrijdag 1 juni in Netwerk, De Ridderstraat, 'Georges gaat naar zee' en 'Christoffel Colombus' met een 35-tal poppen Begin te 20.30 u. Toegang: 180 fr. In voorverkoop: 150 fr. Organisatie: Netwerk i.s.m. BGJG. MIME Op maandag 4 juni vanaf 19.30 u kursus mime met Patrick Van de Walle. Organisatie: Netwerk i.s.m. ICVA. THEATERTECHNIEK Op woensdag 6 juni te 19.30 u kursus theatertechniek met Evert Horn i.sm. ICVA door Netwerk. V.V.A.K.-reis Op maandag 2 juli reist de Vereniging voor Aalstsers Kuituur- schoon naar Hasselt. Morgendwandeling in het stadscentrum met bezoek aan Begijnhof, St.-Kwirinuskatedraal, Markt, O.L.V.-kerk met Virga Jesse, stadhuis, Minderbroederskerk met museum «Heilig paterke». Middagmaal in het Kultureel Cen trum en 's middags rondrit langs de deelgemeenten met o.a. de Abdij van Herkenrode te Kuringen en de Kinderboerderij te Kiewit (65 km). Terug over Tongerlo met bezoek aan het Leonardo da Vincimuseum en gelegenheid tot wandelen en avondeten. Start aan het Astridbeeld, Keizerlijk Plein te 8 u. Inschrijven en betalen aan Frans Slagmulder, Regelbrugge- straat 35, nr 393-0026571-82, liefst vóór 20 juni gezien het aantal plaatsen beperkt is. Tel. 053/21.91.36. Prijs, eetmaal inbegrepen, 650 fr. KOKEN Kookdemonstratie op maandag 4 juni in het Chirolokaal, Meule- schettestraat te 19.30 u. Demonstratie, géén verkoop. TENTOONSTELLING In het Museum Oud-Hdspitaal, Oude Vismarkt, tentoonstelling van werken van Désiré Sanders, Emiel Leybaert en Roland Rens tot en met 24 juni. Op werkdagen van 14 tot 17 u, op zondagen van 10.30 tot 12.30 u en van 14 tot 18 u. Op vrijdag gesloten. Vooropening vandaag te 18.30 u. door prof Van Jole en opening door gemeenschapsminister Karei Poma. 'T KLIEKSKE In kasteel Terlinden op zaterdag 2 juni optreden van «'t Kliek- ske» georganiseerd door de stedelijke biblioteek. Te 15 u. voor kinderen en te 19.30 u voor volwassenen. Inkom: 100 fr. VREDE EN GEZONDHEID Initiatiekursus «Bach Flowers Remedies» te Smetlede op 2 en 3 juni. Start op zaterdag te 10 u. Inschrijven a 2200 fr., koffie en middagmaal inkluis. WANNES VAN DE VELDE Het optreden van het Poesjenelletheater Wannes Van de Velde in Netwerk met «Water en Wijn» gaat door op vrijdag 1 juni, en niet op zaterdag zoals verkeerdelijk gemeld. DE WEIDE In Netweik, De Ridderstraat, «Een uurtje weg» door «De Mengeling» vzw op zaterdag 2 juni. Inkom: 40 fr. Komt U ook? S.A.P. De Socialistische Arbeiderspartij stelt programma en kandida ten voor de Europese Verkiezingen voor in café De Industrie- vrienden, Ninovesteenweg 237 op zaterdag 2 juni vanaf 20 u. bij eten, drank en video. VUILNISZAKKEN Inwoners van Aalst-Centrum kunnen eventueel nog vuilniszak ken 1983 afhalen op woensdag van 15 tot 19 u. Alles moet echter afgehaald zijn vóór 30 juni e.k. VROUWEN TEGEN DE KRISIS Deze vereniging organiseert een diskussieavond in zaal De Nieuwe Madeion, Grote Markt, over de kwestie 'Houden de partijen rekening met de vrouwen?'. Aan deze debatavond nemen deel namens de PW Any DDe Maght, namens de CVP Thérèse Van Gucht, namens de SP Marina Hoornaert en namens de VU Georgette De Kegel, namens de SAP Marie- Louise Merckx en verder vertegenwoordigsters van KP, Agalev en PvdA. TUINFEESTEN Dit weekend 6de tuinfeesten van het RIBSO aan de Aalsterse Molendreef hebben plaats in het kasteel aan de Hofstaadse Zijpstraat. Op zaterdag 2 juni te 20 u opening van de tentoon stelling met karikaturen van Aalsterse politiói en anderen door Frans Wauters. Te 21.30 u jazz-night met «The Rudy Baillu Society Serenaders» met de legendarische trompetter Thomas Jefferson en zanger uit New-Orleans, OSA. Treden er even eens op de vocal group 'Barbers Four'. Vanaf 22 u bodega met •ganist Joe Martin georganiseerd door service-klub Kiwanis. j zondag 3 juni vanaf 11 u prondelmarkt en aperitief in de dega en vanaf 12 u doorlopend restaurant en tea-room aan 3r demokratische prijzen en te 15 u volksspelen en verrassin- i. Alles ten voordele van De Horizon, rijksinstituut voor tengewoon sekundair onderwijs te Aalst. JKENIERS tellend voor het kampioenschap bij De Jonge Vinkeniers op idag 3 juni te 9 u. 'NFITUUR OP GROOTMOEDERS WIJZE t Apostelken op maandag 4 juni te 14u demonstratie door N. Keymeulen voor het maken van konfituur op grootmoe- -3 wijze. Organisatie: CMBV-Mijlbeek. bidprentjes, oud speelgoed, oude boeken, kleine brocante, curiosa maar géén prentkaarten noch postzegels en postwaar- destukken. Deze krijgen hun beurt op zondag 10 juni bij de 10de internationale ruilbeurs voor prentkaarten die andermaal een evenement van belang belooft te worden. De beide beurzen zijn toegankelijk van 9 tot 16.30 u. Voor nadere info kan U terecht bij voorzitter Danny Denayer, Baron Moyersoenpark 12 te 9300 Aalst - tel. 053/21.79.87. NETWERK Deze week in Netwerk, De Ridderstraat op woensdag 6 juni te 19.30 u kursus theatertechniek met Evert Horn, op donderdag 7 juni te 20u info-avond over borstamputatie met Louisa Mersé en gynekoloog G. Cooreman georganiseerd door CGSO en Vrou wenhuis en op vrijdag 8 juni te 20 u kwis met de FN-klub als vragenstellende ploeg. Toegang gratis. KULTUURRAAD Algemene vergadering, tevens studiedag, op zaterdag 16 juni van 9.30 tot 16.30 u. in Kasteel Terlinden. Te 13.30 u verkiezing van een plaatsvervanger voor een ontslagnemend lid van de niet-gebonden strekking. STAD OP STELTEN De dienst 'Jeugd' neemt begin 1985 een TV-programma op waarin het telkens 2 ploegen tegen elkaar opnemen. Op 23.02 gaat Aalst naar Mechelen en op 9 maart komt Mechelen naar Aalst. Elke ploeg bevat één jongen en één meisje van 11 jaar, een ouder en een grootouder. De opname zal gebeuren te Erembodegem in sporthal Denderdal. Naast een film met Aalst op industrieel en toeristisch vlak is er het spel in een midde leeuws kader. Voordracht met dia's Woensdag 6 juni 1984 te 20 uur in 't Apostelken (vlak bij de kerk van Mijlbeek) programmeert V.V.F.-afdeling Aalst «Heraldiek of Wapenkunde» door dr. jur. Raymond de Forche uit Mechelen, V.V.F.-beh.eerder en erevoorzitter van V.V.F.-Mechelen. Spre ker geeft een antwoord op volgende vragen: Heb ik ook een familiewapen? Hoe kan ik het terugvinden? Kan ik er een zelf ontwerpen? Volleybal Volleybalclub K.W.B. H. Hart, sporthal Ten Rozen Zondag 3 juni: Om 10 uur. K.W.B. H. Hart - Hillegem. Waterpolo Koninklijke Zwemclub Neptunus Aalst Stedelijk zwembad, Aelbrechtlaan Aalst Zondag 3 juni: Om 15 uur: Z.N.A. - C.S.C. Minivoetbal OCMW - Hovingen St.-Elisabeth Hospitaal Gasthuisstraat 40, Aalst Dinsdag 5 juni: Om 18.30 uur: 7M en 8"" plaats Om 19.45 uur: 5°* en 6"° plaats Wielertoerisme W.T.C. Den Blok, café 't Hoeksken, Spinnersstraat 22 Van 31 mei tot 3 juni: verlengd weekend naar Butgenbach, Zondag 3 juni: Om 8 uur: fietstocht over 60 km naar Londerzeel. koor en na de mis zegen met de relikwie van de H. Barbara, patrones van gevaarlijke beroepen en van de goede dood. Tijdens de kermisdagen rond de kapel te verkrijgen, verse, warme ovenkoeken, met vlaai, smout, St.-Antoniusvarkenskop, gezieden geregeld, stroop of gehakt. Verder ook perkbloempjes te koop en kaarsen voor 't kapelleken. Na de mis wandeling doorheen de veldwegen. Er is verder een Gemeenteraad tentoonstelling met o.m. antieke boerenwerktuigen en voor de kinderen van 3 tot 12 een tekenwedstrijd met de huifkar als onderwerp. Prijsuitreiking op zondag te 15 u. Dinsdag 5 juni te 20 uur komt de Berlaarse gemeentera Jc SCHOOLFEEST Schoolfeest in de Kloosterschool op zondag 3 juni vanaf 14.30 u met versnaperingen en amusement voor jong en minder jong. Meldert PAROCHIECENTRUM Ontvangen U dit weekend, Mathilde en Alfons De Boeck - Van Nieuwenborgh. BEDEVAART Op maandag. 11 juni, 2de pinksterdag, bedevaart naar Scher- penheuvel met bezoek aan het pretpark en de vijvers van Averbode. Prijs: 280 fr., fooi chauffeur inbegrepen. Vertrek te 8 u. Inschrijven bij C. Van den Broeck, Stevensveldstraat 12. Tijdens de vakantie iedere donderdag naar Blankenberge. Inschrijven tot woensdag 17 u bij C. Van den Broecke. PAROCHIECENTRUM Ontvangen U dit weekend: Alfons en Mathilde De Boeck - Van Nieuwenborgh. Volgend weekend: Lieve en Jan De Feyselaer - Vastenavond. Moorsel GOUDEN BRUILOFTEN Suzanne Cassiman, geboren te Moorsel op 22.09.1915 vierde met haar echtgenoot Kamiel De Wolf uit Herdersem (9.02.1912) hun gouden huwelijksjubileum. Ze huwden te Moorsel op 27 april 1934. Maria De Smet, geboren te Moorsle op 18.01.1911 en Robert Melckenbeeck (Hofstade, 4.11.1907) vierden hun huwelijksjubi leum. Ze huwden te Moorsel op 20 april 1934. ANTI-ROOKKAMPAGNE Van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juni kan u, in het dienstcentrum aan de Kaalberg terecht voor deelname aan een anti-rookkampagne. Zulks elke avond vanaf 20 u. Het aantal deelnemers is-beperkt tot 60. Deelname in de kosten: 100 fr. Inschrijven bij de Dienst Volksgezondheid, Stadhuis, Grote Markt 3. Tel. 053/77.11.11, toestel 267. DE BERGVINK 6de rit voor het kampioenschap op zondag 3 juni te 9.30 u en op donderdag 7 juni te 18.30 u kermiswedstrijd Den Blok. samen voor de behandeling van 15 punten in openbare zittk Met o.a. als 'bijzonderste punten, principe besluit tot uitvoeri van de werken aan de toegangsweg en omgeving van sporthal te Berlare - behandeling bezwaarschriften openbi onderzoek waterwerken Berlare Zele (Projekt Belgroma Nemen van een aanvullend verkeersreglement voor: Het plaatsen van verkeersborden in de,Schoolstraat. - Het voor houden van parkeerplaatsen voor gehandikapten aan postkantoor te Berlare - Bepalen van de omleidingswegen vi de 2de fase van werken aan de provinciale baan Gent Zele Overmere (aanvraag 1/9/84). Erembodegem Baardegem ST.-MARGRIETFEESTEN Van 19 tot 22 juli kans voor vele verenigingen om hun medewerking te geven aan de uitbouw van de parochiezaal via de St.-Margrietfeesten. AKOLIETENREIS Omwille van de proëfwerken die dadelijk na Pinksteren begin nen werd de reis van de akolieten verschoven naar zaterdag 30 juni met vertrek aan de pastorie te 7.30 u. Ook kleinere broers of zusters van misdienaars mogen mede. KAPOENTJES EN WELPEN Bezoekdag voor ouders en simpatisanten te Bon-Secours (Peruwelz) op zondag 12 oogst te 14 u. Gegadigden laten liefst voor einde mei aan de leiding weten of ze er met een bus heen willen. Bij voldoende aantal deelnemers wordt die ingelegd. Zoniet wordt dan wel een onderlinge regeling getroffen. BABY-OPPASDIENST Meisjes en jongens vanaf 16 jaar, volwassenen en gepensio neerden die geïnteresseerd zijn in baby-sit melden zich liefst bij Bernadette Monsieur, Molenstraat 54. Verzekering bij een eventueel ongeval. EUROPAVINK 6de rit voor het kampioenschap op zondag 3 juni te 9 u. Zaterdag 2 juni Cursus dactylografie: te 15,30 uur in de Crypte. Catechese eerste jaar: samenkomst catechisten, te 19 uur ii het Parochiehuis. Maandag 4 juni N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. K.V.L.V.: bestuursvergadering te 20 uur in de Crypte. Spreekdag schepen R. Van Vaerenbergh: van 19 tot 20 uur ii de Parochiezaal van Terjoden. Dinsdag 5 juni K.A.V.: kernvergadering te 19.30 uur in de Crypte. Woensdag 6 juni A.A.-groep «Om Mekaar»: vergadering A.A.-groep, te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Spreekdag schepen R. Van Vaerenbergh: van 19 tot 20 uur in het dienstcentrum van Erembodegem. Donderdag 7 juni KWB: vergadering wijkmeesters, te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis A Capella-koor Termuren: koorherhaling te 19.30 uur in de Crypte. Vrijdag 8 juni Gezinsvieringen St.-Amanduskerk: zondag 17 juni is de laatste gezinsviering van dit seizoen in de St.-Amanduskerk gepland. De werkgroep komt hiervoor op vrijdag 8 juni 1984 te 20 uur samen in het Parochiehuis. Zaterdag 9 juni Naar KVO Gent: Wie graag mee wil, per autocar, naar de opera van Gent voor het bijwonen van «Rigoletto» van Guiseppa Verdi, op zaterdag 9 juni (vertrek: Vredeplein Aalst te 18.40 uur.), prijs: 460 fr. (vervoer, fooi en plaats 1*" cat.) kan inschrijven bij VTB-VAB vertegenwoordigster Annie De Smet- D'Hondt, Wilgenstraat 25A, Erembodegem, tel.: 053/77.44.97. Bakboiling Dat de bakbolders in Berlare terug in de aktualiteit kom bewijst dat er terug heel wat bakbolders komen opdagen, zaterdag 2 juni te 19 u. is het terug te doen in café Den Dijk in Turf putstraat, met een gratis van 500 fr. plus drie trofeeën. spel heeft plaats op een nieuwe overdekte bolbaan. Ophalen van grof huisvuil Woensdag 6 juni is het te Overmere en wijk Donk de dag da het grof huisvuil zal worden opgehaald. Wipschieting Maandag 4 juni te 15 uur is er wipschieting bij Donk Eendrj in hun lokaal café Sporthuis (Moerman). Bij WTC Stuurken De Overmeerse Wielertoeristen WTC Stuurken heeft op zont 3 juni volgende aktiviteiten: De A ploeg gaat naar de Kopp berg met vertrek te 7 uur. De B ploeg doet Overmere - Laarr Melle - Gontrode - Bottelare - Schelderode - Melsem - Baaig - Scheldewindeke - Oosterzele - Bavegem - Westrem - We ren en terug Overmere. Rerum Novarum te Berlare Het ACW Berlare houdt zijn jaarlijks Rerum Novarumfeest o en 3 juni met volgend programma: Zaterdag 2 juni is het te «Wereldsolidariteit en gemeenschapsmis» te 19 uur in parochiekerk en te 20 uur solidariteitsavond in de zaal van parochiehuis. Zondag 3 juni: Tema Europa in beweging feestmaal te 12 uur in de zaal parochiehuis en in de namidt Europaspel. Berlaarse kuituurkring op uitstap Zondag 3 juni gaat de Berlaarse kuituurkring op uitstap autobus naar de «Brakke Grond» te Amsterdam. Men verti aan de kerk te Berlare te 7 uur en Overmere kerk 7u15. Vaandel SK Berlare vermist Het vaandel van SK Berlare is sinds zaterdag 26 mei verrr hoogst waarschijnlijk werd het bij de ontvangst van hun kt pioenen in de raadzaal te Berlare naderhand in een verkee auto gelegd, het bestuur vraagt dan ook aan de eerlijke het terug te willen bezorgen. Groot feest voor de gepensioneerden Zaterdag 30 juni ter gelegenheid van de jaarlijkse KapellefeCj ten aan de Bareldonkkapel is er een grote feesttent geplaats p. de tuin van de pastorie. In medewerking van het ministerie 1 de Vlaamse gemeenschap, Volksontwikkeling en kuituur wt) Ni het een «Grote Retroshow» een aantal uitgelezen artiesjz, brengen er op orgel begeleid een grote selektie van liedje^' vervlogen dagen. Dit feest gaat gepaard met een koffietafelir|" tombola. Toegang 75 fr. voor de houders van een plus drie pB( Andere deelnemers betalen 100 fr Boerenkrijgspel te Overmere Vanuit de Overmeerse toneelbond «Panta Rhei» was er de ij ontstaan te Overmere een «Boerenkrijgspel» op te voef Gezien de omvang van het budget werd beslist tot de oprichj g| van de v.z.w. «Parebo» (latijn: Ik zal zichtbaar zijn). Bf september 1985 zullen in de hovingen van het Overmer gemeentehuis een zestal opvoeringen plaats vinden «Boerenkrijgspel». Een podium van 30 op 10 meter is vooi |i^( en 150 200 akteurs zullen optreden. BRON hét Begijnhof op zaterdag 2 juni te 18.30 i viering en imoetingsavond. ERAMIEK EN TEXTIEL i de benedenzaal vqn het Belfort, vandaag vrijdag 1 juni te 20u, Grote Markt, vernissage van de tentoonstelling Keramiek en Textiel, met inleiding door sekretaris-generaal NCMV Fons Margot en direkteur Instituut Kreatief Ambacht Eddy Gheys- sens. Deze expo blijft toegankelijk elke dag tot en met 17 juni van 10 tot 17 u. Deelnemers aan de tentoonsteHing zijn qua Textiel Lieven Beuten, Linda De Cooman, Yasrsr-e Sellier en Edwig Van Cauteren. Voor keramiek Dominique Vandenbroec- ke, Luk Versluys, Gerda De Gheselle, Frank Van Houtte, Piet Kerkhof, Anne Moertier en Frank Steyaert. RUILWEEKEND De «Prentkaartenklub Aalst» organiseert op 9 en 10 juni een dubbele ruilbeurs. Dit in de St.-Annazaal, Roklijfstraat 1. Op Aalst. De Rode Roos te Hofstade hield naar jaarlijkse traditie zate,dag 9 juni ruilbeurs voor alle objekten als strips, jokers, eerste prijs ging naar mevrouw De Groote. (per) Miniemen van SK Berlare naar Parijs Ondanks het feit dat de miniemenploeg van SK Berlare od valreep de cup «Het Volk» verloor, en hierdoor de trip rj D Keulen teloor zagen gaan, is er toch iets nieuws uit de gekomen. De Antwerpse Voetbalschool heeft aan het bed w van SK Berlare de kans geboden de miniemenploeg naar P{ 96 te zenden voor een internationaal voetbaltornooi Ze wei de akteurs en me Herdersem VINKENIERS Op zondag 3 juni te 9u 6de rit voor het kampioenschap en 2de voor het koningschap bij «Het lustig vinkje» te 9 u en te 9.30 u. 6de kampioenschapsrit bij de Boskantvink. VOETVERZORGING KBG organiseert andermaal voetverzorging op dinsdag 5 juni in het Jeugdhuis. GREGORIAANS Door het invoeren van de volkstaal geraakte in de kerk het Gregoriaans in de vergeethoek. Na de vierstemmige mis van Franz Schubert op Hemelvaartdag brengt het gemengd paro chiaal zangkoor een Gregoriaanse Mis op Pinksterzondag te 10 u waarbij alle aanwezigen kunnen meezingen. Muziek en tekst zal er ter beschikking liggen. BOSKANTKERMIS Op zaterdag 2, zondag 3 en maandag 4 juni is het Boskantker- mis. Met als middelpunt de gerestaureerde St.-Barbarakapel. Berlare. Drie ploegen van SK Berlare zijn jaarkampioen: de miniemen, de juniores en de reserven. Op zaterdag te 15u openluchtmis m.m.v. het Parochiaal Zang- gehuldigd door het gemeentebestuur, (jj) i reuzentombola. De Aalst. Nieuw Leven bracht «jeugdtoneel» voor het voetlicht. Hier i bestuur, (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 16