De Voorpost - 1.6.1984 - 19 frijdag 1 juni imeentelijke Muziekschool Lede: Pianokoncert door Mej. H. sseeuw, laatstejaars studente aan de Koninklijke Muziekaka- mie (20 u. in de Raadzaal van het Kultureel Centrum). terdag 2 juni itmoetingscentrum, Kasteelstraat 4, Lede: 9.30 u. Provinciale ntmoetingsdag Federatie van Vlaamse Kringen (FVK). ïnda: Uitbouw en werking van F.V.K. Oost-Vlaanderen; irstelling dagelijks bestuur FVK Oost-Vlaanderen; voorstel- ig Leon Dhaene, edukatief medewerkers FVK; Oost-Vlaande- personeelsmogelijkheden voor afdelingen en kringen via IT- en DAC-projekten. Einde ong. 12.30 uur. Broodmaaltijd Drzien. artklub «Onder of Boven». Maandelijkse kaartavond in het mtmoetingscentrum», Kasteelstraat 4. Lede (20 u.). ndag 3 juni IfV-afdeling Lede: Natuurwandeling langs het «Zortne- kpad» in Oordegem. Vertrek Oordegemdorp: 14.30 ir. Leiding: de heer Dirk Janssens. Met oponthoud op de >ve van Familie Van De Vijver waar de deelnemers :rakteerd worden op brood met kop enz. izenfeesten: 17 u. optocht. Vorming stoet: Kerkevijver- 18 u. Reuzendans en optreden van volkszang- en sgroepen op de Markt, gevolgd door Breugelfeesten. lang tot de afgesloten Marktrulmte 20 F. Insdag 5 juni V Smetlede: kookles rond «de aardappel» in het Veerle- >m (14 u.) rijdag 8 juni larlijkse feestelijke verlichte avondmarkt op de Markt in Lede. ondag 10 juni jnstkring «'t Hof te Puttens»: Daguitstap met bezoek aan het bIix de Boeckmuseum in Drogenbos, o.lv.. dhr. De Keiver 's iddags boterhammen met platte kaas of ham, met koffie, leueze of kriek in een Brabantse dorpsherberg, dien wandeling door het Natuurschoon van Zeven Bronnen bezoek aan het Provinciaal Domein van Huizingen f? ertrek aan de galerij 9.10 u. (met eigen wagen). Vooraf r schrijven in de galerij. Leden kunstkring: gratis, leden VTB: 50 |!j niet-leden: 100 F. ij stuurgroep «De Gemzen»; vertrek naar Barvaux: 14 u. op de '^arkt. Overnachting in Camping aux Fresnes. De volgende ig: 11 juni: kayakvaart of wandeling in de omgeving. Inlichtin- jn en inschrijving in het lokaal, Molenbergstraat, oso-terrein Oordegem, Gentsesteenweg: Intergemeentelijke >ort-Mee-Dag. Voor iedereen Inschrijving en inlichtingen op i Gemeentelijke Sportdienst of Kultuurfunktionaris. Of in het jntrum. Begin 13.30 u. jblieke eksamens van de emeentelijke Muziekschool iterdag 2 juni, 9.30 u.: piano (raadzaal Kultureel Centrum) oensdag 6 juni: 14 u.: viool (raadzaal) >nderdag 14 juni: 17.30 u. dwarsfluit en hout (raadzaal) ijdag 29 juni: einde schooljaar met prijsuitreiking. it Molsbroek ndag 3 juni wandelen in het Molsbroek met het Centrum voor luurbeschermingsedukatie. Vertrek om 9.30 u. aan het (paviljoen in de Molsbergenstraat. Ibbytentoonstelling lens de weekends van 3-5 en 10-11 juni organizeert de ibyklub van de Katholieke Bond van Gepensioneerden in knam haar achtste hobbytentoonstelling imenaankoop isdag 5 juni organizeert KWB-OLVrouw in zaal Hoogland een preksavond rond de idee van samenaankoop, o.l.v. Luc Van ienen. trum Novarum Brdag 2 juni om 20 u. feest bij het ACV met dekoratie van iwe leden. Zondag 3 juni grote familie-sportnamiddag op de leentelijke sportterreinen, om 14 u., met als inzet de Selbeker Van Landeghem. kirdesavond jterdag 2 juni organizeert KWB-Sint-Gillis een mis in het teken Sim-Niklaas. Open deur in de gebouwen van het KTA. Impressie van de afdeling elektriciteit (dw) Sint-Niklaas Matige belangstelling voor de twee dagen gedurende happening -Sim-Niklaas in de stads zalen (lv) tedelijke Feestkommissie van Lokeren foensdag 6 juni om 14.30 uur In Kultureel Centrum ^Bt Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap - Dienst Volks- ntwikkeling, het Komitee voor bejaardenbeleid en de Stedelijke lestkomrnissie van de stad Lokeren brengen u «Muzikale 4aminen» door het muzikale gezelschap «Jo Nell» op boven- enoemde datum. p toegangsprijs bedraagt 60 fr. of 30 fr. voor houders van een l3 pas. Kaarten zijn te bekomen bij de verantwoordelijken van 6t Komitee voor Bejaardenbeleid, en op het sekretariaat van B WV Kuituurgemeenschap, Torenstraat 1 te Lokeren. 59 bndag 10 juni om 15.15 uur op de wijk Helende 4° b Koninklijke Fanfare «De Moedige Vlamingen» van Heiende- 32 pkeren in samenwerking met de Stedelijke feestkommissie eden U een koncert aan op de wijk Heiende, op voormelde 41 Mum, onder leiding van dirigent Joseph Ros. Het programma et er uit als volgt: i Centro. Marche, J. Bieri I Disco 83, Ritmisch stuk. P. Van Dick. UJ; Three Songs without Words, E. Ball I Youth-March, Marche, F. Ceunen. I Bingo, Modern Fantasy, R. Beek. My fair Lady, Selektie, F. Loewe r Fiesta, Marche, R. Steeno. jermisprogramma te stedelijke feestkommissie van de stad Lokeren verzoekt de bkerse bevolking hun aanvragen voor opname in het kermis- w fogramma vóór 20 juni te willen overmaken aan het sekreta- V lat, p.a. Wemer De Nul, Koning Albertlaan 2W4 te Lokeren il. 48.33.88) Na deze datum zal geen enkele aanvraag meer nvaard worden. tervaart 84 dag 1 juni varen jachten en boten over Moervaart en Durme het kader van de toervaart '84 van de WW. Na een ontvangst Sinaai wordt in Lokeren afgemeerd tussen 17 en 18 u., arna feestavond Zaterdag 2 juni is op het Lokerse stadhuis n ontvangst voorzien. - ezoarde, mort amour terdag 2 juni wordt in Eksaarde de film «Gezoérde, mon lour» geprojekteerd, in het kader van de Rerum Novarumvie- j (20 u.). De film biedt een terugblik aan op de lokale leurtenissen in de voorbije dertig jaar. lar 't Pajottenland tdag 3 juni verkent Vakantiegenoegens Dilbeek en 't Pajot- land Vertrek per autocar om 8.30 u. aan de Poststraat 2 in leren. Info: tel. 03/772.53.11. lar de Ardennen I zondag 3 juni kan je met Wandelklub Waasland naar de lennon voor een dagtocht die in Nadrin vertrekt. Afspraak om I0 u. in Lokeren aan café Francorchamps. Kruibeke. Bij de vrijwillige brandwee( gaan drie brandweerlieden Gerard Foubert, Armand Gosselin en René Van Broeck (dw) van de komende Lourdesbedevaart. Daarna in de zaal van de school feestavond. Natuurwandeling Zondag 3 juni natuurwandeling naar de kreken van Saleghem. Afspraak om 14.30 u. aan café Groenendijk in Sint-Gillis (Meerdonk) Naar Herbeumont Vakantiegenoegens organizeert op 21, 22, 23 september een gezinswandelweekend in Herbeumont, in het centrum Les Fourches. Info bij Vakantiegenoegens in Sint-Gillis, tel. 770.55.97. Sint-Niklaas Rerum Novarum De RN-viering is al grotendeels voorbij, maar vandaag vrijdag 1 juni wordt in zaal Renova, Heymanplein, nog een toemaatje aangeboden. Er is een gezellig samenzijn, opgeluisterd door de Tiroler Blaaskapel van harmonie Excelsior. Om 20 uur. En de aanwezigheid van ACW-kandidaten voor Europa Raf Chanterie en Simonne Creyf wordt gemeld. Zaterdag 2 juni is er in café Gildenhuis een biljartwedstrijd. Geen huisvuil Vrijdag 1 juni wordt geen huisvuil opgehaald. De eerstvolgende ophaalbeurt in de betrokken straten is voor 8 juni voorzien. Examens muziekakademie Openbare wedstrijden in het auditorium van de muziekakade mie. Vrijdag 1 juni om 16.30 uur klarinet, saxofoon, hobo, fagot en fluit. Zaterdag 2 juni om 9.30 uur 11 en 14 uur klarinet, saxofoon, hobo en fagot. Zondag 3 juni om 14 uur voordracht. Woensdag 6 juni om 14 uur, 15.30 uur en 18 uur strijkers. Volgende week de verdere programmatie. VKAJ-hobbydag Zaterdag 2 juni bijeenkomst voor meisjes vanaf 17 jaar die hun op rust. Men nam afscheid van Kruibeke. Pronostiekklub Ons Huis vierde kampioenen Roger Volckerick en Laura Van Hul (dw) vnje tijd zinvol willen besteden. Van 9.30 uur tot 12.30 uur door in Oostduinkerke. Ook op 9, 10 en 11 juni verblijft men in organizeert de VKAJ in het Gildenhuis, Heymanplein, weer een Oostduinkerke. En de volksdansers van ATB toeven tijdens het 'hobbydag'. Info: tel. 776.39.52. pinksterweekend op het domein Jeugdzorg in Puyvelde. Met Culturele Centrale Rust Roest kan je op maandag 25 Ziekte van Crohn juni het parlement bezoeken. Info: tel.: 776.35.14 Zondag 3 juni om 15 uur informatienamiddag over «De Ziekte Met de ABW-kadetten op zomerkamp in La Reid (tussen van Crohn» in de Bond Moyson, Regentiestraat. Info: tel. Spa en Remouchamps) van 1 tot 10 augustus. Bel naar 777 18 02 776.35.14 voor informatie Toervaart '84 Bergvakantie Vrijdag 1 juni moet je naar de omgeving van het Keysershof in Woensdag 6 juni biedt de Vlaamse Bergsportvereniging een Sinaai De deelnemers aan de VW-toervaart worden door het training aan ter voorbereiding van een bergvakantie. Om 19.30 stadsbestuur van Sint-Niklaas rond 13 uur ontvangen. In de uur aan de hoofdingang van het rekreatieoord De Ster. voormiddag kan ,a om 10 oor op wandal mat da VW. KAV-KWB^espreksavonden KWB-volleytornooi Bezinning met e.p. Trudo Delille over «Wat leeft er in het Zondag 3 juni vanaf 13 uur organizeert KWB-Kristus Koning op binnenste van een mens zijn hart?» maandag 4 juni om 20 uur de Speelplaats van het kollege z'n tweede volleybaltomooi. in het parochiecentrum van Belsele. De toestand in Chili onder de loep bij KWB-Don Bosco op Zomerkoncert maandag 4 juni om 19.45 uur Zondag 3 juni om 16 uur koncerteert in het stadspark op de Hand- en voetverzorging door Mevrouw Van Brande - kiosk de harmonie Excelsior. Vandenbroek op maandag 4 juni om 20 uur in Ons Huis op Tereken, bij KAV Sint-Jozef. Wij betalen niet De taak van de vrouw in de samenleving. KAV-Sinaai heeft Maandag 4 juni, 20 uur in de schouwburg, de Internationale het daarover dinsdag 5 juni om 20 uur in het parochiehuis van Nieuwe Scène met de produktie «Wij betalen niet». De CSC- Sinaai. Q afdelinqen Belsele Nieuwkerken en Sint-Niklaas organizeren. Medikatie. Apotheker W.lly De Boever is dinsdag 5 juni daarover aan het woord bij KAV-Kristus Koning, om 20 uur Schoolfeest in Belsele Een kimono maken. Je kan het leren op woensdag 6 juni om Zondag 3 juni onder het motto -Wij spelen een speelgoedspel. 19 30 Huizs De Meerleer. KAV-OLVrouw organizeert. feest bij de gemeentelijke school in Belsele, Koutermolenstraat. Nadien verklede kindermarkt. Afspraak om 14 uur. Grafzerken Jeugd en Muziek Op het kerkhof van Tereken wordt in het najaar het park D Zaterdag 2juni om 15 uur organize vzw Jeugd on Muziek een ontmimd. De rechthebbenden moeten grafzerken en andere koncert in de stedelijke bibliotheek. Hendrik Heymanplein gralversierselen uiterlijk op 15 november wegnemen. Verenigingen op reis 75 vTsvanqsf naaf Terneuzen*' KWB H °P De Vrije Technische Scholen bestaan 75 jaar. Zaterdag 9 juni is - Zondag 3 juni gaat Wandelklub Waasland naar Nadrin in de °P het stadhuis een akademische zitting gepland, om 16 uur. Ardennen Vertrek in Sint-Niklaas aan het Gildenhuis om 7 uur. Tevoren orr15 uurZa,er" ATB-De Natuurvrienden brengt het weekend van 1-3 juni da9 23 Jun' vol9l n°g een open deur in de Breedstraat. Hamme. Bernard Wauters werd kampioen in het pintenpakken bij Pierre De Serre. Hij won hiermee een fiets. Tweede eindigde Jer oom De Ruysscher en derde Georges Van Hoey. (vh) Hamme. Bloedafname te Moerzeke-Kastel. In de jongensschool te Kastel had een bloedafname plaats. vh) Hamme. Meiprocessie te Moerzeke. Heel wat mensen stapten mee naar de schipperska- pel tijdens de meiprocessie, (vh) Hamme. Bloedafname te Moerzeke-Kastel. Èelfs deze kleuter had belangstelling voor de bloedafnamen, (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 19