ipba hijst zich ook bij de kanshebbers Stekene VOS wordl El i op 3 jun ce •Vlaanderen w 26 Aalst. Netwerkkwis. Hoe grijzer hoe wijzer aan het werk. (a) Sim-Niklaas. Open deur in de VTS. Ouders, oudleerlingen en heel wal kijklustigen bij het Bloemekens-autozoektocht Zondag 10 juni met start tussen 12.30 u. en 13.30 u. aan het atheneum in de Parklaan elfde Bloemekens-autozoektocht, georganizeerd door de Vriendenkring der Oud-Atheneum Stu denten. Leren duiken De ganse maand juni kan je op het rekreatieoord De Ster of in het stedelijk zwembad leren duiken. De Blosocyclus is aantrek kelijk. Bel naar 776.27.12 voor informatie. Tropische vissen Op 9 en 10 juni van 10 tot 22 uur stelt Aquariumklub Den Discus in de Daistraat 200 tropische vissen en planten tentoon. Rerum Novarum In het Stekense Gildenhuis wordt zaterdag 2 juni een grote kwisavond rond Europa georganizeerd door een heleboel verenigingen. Zondag 3 juni wordt na de mis van 9 30 u. een receptie aangeboden en houdt nationaal KWB-voorzitter Jef Foubert een feestrede in het teken van Rerum Novarum. Avondmarkt Vrijdag Tjuni vanaf 17 u. organizeert het Centrumkomité i.s.m. Midac, de Wase Marktkramersvereniging en het gemeentebe stuur een avondmarkt en oldtimershow. Naar Destelheide- Volkskunstgroep De Hakketenen uit Temse trekt tijdens het weekend van 1 tot 3 juni naar het vormingscentrum Destelheide in Dworp. Info: tel. 771.13.53. Naar Saeftinge Zaterdag 2 juni kan je met Davidsfonds-Tielrode naar het Verdronken Land van Saeftinge gaan wandelen, maar je moet wel tenminste tien jaar oud zijn om mee te mogen. Info bij de DF-bestuursleden Afspraak om 9 u. aan de kerk van Tielrode. Paarden- en ponykoers Zondag 3 juni om 15 u. wordt op «Sweigers Noord», op de wijk Veile, door het renponyverbond van Steendorp een paarden- en ponykoers georganizeerd ten voordele van de vrije gemengde □asisschool. Vrije begeleiding Vrijdag 1 juni bij KWB-Tielrode, Gildenhuis, derde en laatste begeleidingsavond rond «Vrije begeleiding». Wikkelrok Dinsdag 5 juni om 20 u. in Het Centrum te Steendorp heeft voor de KAV mevrouw Van Riet-Nicque het over «Hoe maak je een wikkelrok?» Hout en bouw Dinsdag 5 juni om 14 u. in Het Volk te Temse voorlichtingsver gadering voor al wie op prepensioen is gegaan in de sektoren hout en bouw (ACV) 'akantie in Temse sportdienst van Temse wil de vierde editie van de gemeen- |ke vakantiewerking op gang brengen. Het gaat om een biel projekt waarvoor je wel tussen 5 en 12 jaar jong moet Sint-Niklaas. Bij pronostiekklub VM1 werd Eugeen Van Mele kampioen (dw) zijn. Je kan dan tussen 8 en 17 u. terecht. Van 2 tot 20 juli doet men Elversele aan, van 23 juli tot en met 3 augustus tegelijk Op vrijdag 8 juni om 20 uur Steendorp en de Veile, van 6 tot 30 augustus slaat de wordt in het Hof ten Hemelrijk sportdienst z'n tenten op in Tielrode. Info: tel. 771.09.41in de Kloosterstraat 7 te Op wijk de retrospektieve en re- Wachtdiensten cent werk van Jan Heuninckx Tijdens het weekend van 2-3 juni kan je voor dringende tentoongesteld. In totaal wor- geneeskundige hulp een beroep doen op dr. Van den Broeck, den 120 werken geëxpozeerd. Antwerpsesteenweg 101 in Tielrode, tel. 771.00.18. Wie in Bij deze gelegenheid wordt Elversele woont kan terecht bij dr Moerloose, Grimbeertstraat ook het «Album Jan Heu- 3-5 in Belsele, tel. 772.52.09. ninckx 65» gepresenteerd. vistornooi Aalst Feest op Heimolen Maandag 11 juni, tweede Sinksendag, feest op Heimolenhoek aan de kapel van OLVrouw-van-de-IJzer. Om 15 uur eucharis- tievienng met sermoen door deken Georges Van Driessche. Om 16 uur volksspelen (mastklimmen, koordtrekken, bolling, enz.) en prijskaarting bieden. Verlengde leerplicht Donderdag 14 juni om 20 uur in het CMO-Waasland, Hogekou- tër, info voor jongeren, ouders en zelfstandigen. NCMV-arron- dissement Sint-Niklaas organizeert de bijeenkomst i.s.m. Lejo en de leersekretaris. Men gaat na hoe het zit met de midden standsopleiding en vervolmaking voor jongelui die vijftien zijn. Een en ander heeft te maken met de verlenging van de leerplicht. Sinksenfeesten Kemzeke Op 8, 9, 10 en 11 juni negentiende Sinksenfeesten in het parochiecentrum van Kemzeke. Volgende week details Temse. Spirit organizeerde in hei Kristus Koningcentrum en antiek- en rommelmarkt (dw) Aalst. Netwerkkwis. Kannernieopkomme. de revelatie van het tornooi, (a) machinepark van de school (Iv) Sint-Niklaas. Pronostiekklub Memling in de Hazewindstraat vierde haar kampioenen. In dit etablissement, waar Maria Van Havermaet lokaalhoudster is, werd Margriet Vercauteren voor de derde keer laureate. Ze is dus keizerin (dw) Sint-Niklaas. De fanfare De Eendracht uit deelgemeente Nieuwkerken musiceerde tijdens de open Bic deur in de Sint-Rochusschool op Klein Hulst (Iv) boek dat wordt uitgegeven door het Davidsfonds-Opwijk. Op Photokina 1984 zullen de bezoekers de grootste audio visuele show kunnen meema ken ooit vertoond. Men ver wacht van 10 tot 16 oktober in de tentoonstellingszalen van Keulen meer dan 100 000 be zoekers die een overzicht krij gen van dia-apparaten, video- produkten, multivisie, film en natuurlijke fototoestellen. De aanstaande Europese ver kiezingen zijn volgens het Ver bond der Vlaamse Oud-Strij ders een geschikte op het IJzertestament meer oorlog» en in EuropdSe kontekst te sen. Het Landelijk van het Verbond VOS daarom gehouden op 3 onder het motto in Europa». gedoodverfde favoriet VJB het erg te verduren. Het eek hoorntje uit Robbedoes, Spip. het eiland Man. schilder Save- rys. Falstaff en Jacquard. Een solo met Debora. ais richteres uit het Oud Testament, voor Hoe Grijzer Hoe Wijzer, en verder alles voor Opba. De winnaars van het Dender- monds Kwistornooi bouwden de voorsprong op de andere titelkandidaten uit tot acht Vakantiejobs De ABVV-jeugddienst, Mercatorstraat 87, heeft een «Gids voor vakantiejobs» ter beschikking. Daarin kan je vernemen hoe lonend zo'n job is en aan welke formaliteiten je moet voldoen. lerde avond van het Aalsters Netwerk-kwistornooi bracht vorige vrijdag eindelijk Opba weer op voorplan. De eerste twee avonden presteerden de kwLssers uit Opwijk-Baardegem nog duidelijk er hun mogelijkheden maar de ruime overwinning van vrijdag brengt de ploeg van Willy De der weer dicht bij de top. ïnernieopkommen blijft ondertussen aan de leiding en Volgend Jaar Beter maakte een eerder ikke beurt. De derde uitgave van het gezellige Aalsters Kwistornooi blijft dan ook biezonder innënd en het is dan ook geen toeval dat de vrageastellers van dienst regelmatig met problemen oor de derde kwisavond be- ^on moest Georges Eraly van VAL-Buggenhout trouwens twee rechtzettingen maken i.v.m. de kwis van de week voordien. 'Grijzerkesmis' bleek de enige goede Aalsterse benaming en de oud-germaan- se 'ding' kreeg ook nog een andere naam. De stand veran derde slechts weinig. En toen was het de beurt aan As- Jammen. Opcrakomponist Ponchielli en de Yukon-rivier. geen makke lijk begin, detektive Father Brown en de 22 biljartballen bij Snooker brachten veel meer op en Nobelprijs genees kunde Muller verknoeide het helemaal. Na tien vragen de drie meest gereputeerde ploe- geri netjes op een rij: Opba, Volgend Jaar Beter en VAL- Buggenhout. In de tweede reeks vragen liep Opba van de gezellen weg via de spiegel op het achterwerk van reeën. Lanzarote en Gomera, zanger- akleur Kris Kristofferson en vooral het Klootschieten, re gionale Nederlandse sport Zes punten voorsprong na twfntig vragen. Opba maakte duidelijk een goede beurt. Goed speelde ook Fiasco dat voor de gelegenheid BRT- kwisman Herman Van Mollc had ingehuurd (Volgende weck Aalsterse vragen in I O Volgend Jaar Beter klampte nog wel aan. met de ouders van Maria, Anna en Joachim, met de rode lampen op het stadhuis van Southamp ton, met de slinger van Fou- cault. maar de Dendermondse titelhouder miste dSidelijk sportkenner Rik Buggenhout voor de tweede en derde plaats uit Tour 1983. Angel Arroyo en Peter Winnen. Mount Ver non bracht nergens punten op. Halfweg nog altijd Opba (37), nu voor Kanncrnicopkommen (34) en Volgend Jaar Beter .(30). Een leuke zaalkwis waar woor den moesten worden vervolle digd en waar Herman Van Molle verwonderd opkeek toen 'dermaal' niet werd aan vaard (medische encyclope dieën hebben dat woord inder daad in het register). Kwistet- weernie benaderde het best de omtrek van de hoepel en mocht de zaalkwisprijs in ont vangst nemen. Volgend Jaar Beter en ook Kannernieopkommen bleven onmiddellijk na de pauze in de run voor de zege. Opba haalde met Ann Bancroft. Raymond Braine, St.-Cyprien, Rhein- hardstcin. dc meter. Pinako- theek en komponist Zeiler bij na het maksimum. Kanner nieopkommen had een solo met Bellcrophon en VJB met de Aalsterse letterkundige Franz De Backer. Maar toen kregen revelatie Kanncrnicopkommen en dc punten. De tien laatste vragen maakten de kloof nog groter Het anders zo rustige Volgend Jaar Beter ging uiterst nerveus te werk bij de denkvraag. 3999 is het jaar waarin dc som van de cijfers voor het eerst dertig zal zijn. bij dc filmvraag 'Een vrouw tussen hond en wolf. bij auteur John Gardner, bij Super Pluim en bij zanger Jackson Brown. Omgerekend kreeg het erg verdienstelijke Opba de honderd punten, Kannernieopkommen bewees met zijn 90 punten inderdaad voor de zege te kunnen mcc- kwissen en Fiasco, met Van Molle dus. deed het als derde ploeg niet onaardig. VJB maakte er geen drama van. Een nieuwe overwinning woensdag 30 mei bracht Dirk Buyst en zijn kwissers immers toch weer op kop. Vrijdag 8 juni leidt FN club de vijfde avond uit de derde editie van het sterke Aalsters Netwerk- Kwistornooi. Hugo Aerts De stand na drie speeldagen T. Kannernieopkommen 283 punten, 2. VOK Moorscl 268, 3. Opba 267, 4. Palugama 244, 5. Fiasco 238, 6. Bedtwcrk 199, 7. FN-klub 192. 8. VJB 185. 9. Hoe Grijzer Hoe Wij zer 185. 10. Kwistetweernie 181. II. VAL 174. 12. Asdam- men 135. VJB. VAL en Asdammen speelden een wedstrijd minder. Aalst. Netwerkkwis. Kosthetweernie. (a) Sint-Niklaas. Open deur in de Sint-Rochusschool. Aanschuiven voor hel springkasteel (Iv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 20