r I portinfrastruktuur rijgt volop gestalte [ESTIEN SINT-NIKLASE WINTERKAMPIOENEN» TEN STADHUIZE CSPORTKRING SINT-NIKLAAS: INZET IN EEN- UITHOEK... Snelheidsrace rond het Donkmeer De Voorpost - 1.6.1984 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 AKTUEËL Sint-Niklaas huizen blijkbaar opperbeste pingpongers. De Sint-Niklase Tafelten- sklub is immers viervoudig kampioen. Vier teams aan de eer op 't stadhuis, vorige ndag, da's precies een kwart van het lot gehuldigde «winterkampioenen». De pperste sjotters huizen aan De Ster, in dat geannexeerde gebiedje Sint-Niklaas dat ;enlijk Haasdonk heet: drie teams vallen dit jaar in de prijzen, proficiat Red Star. Femmers, volleyballers, badmintonners, judofans. allemaal ontvangen op het Sint- ïn klase stadhuis op zondag 27 mei. Burgemeester De Vidts, sportschepen en Europeaan- -de-dop Lieven Lenaerts, sportraadvoorzitter Gerard Bontinck ook in hun sas. :'1'' ntersportkampioenen te Sint-Niklaas: De vrouwenvolleybalploeg Sibok uit Sinaai (Iv) kte temport kampioenen te Sint-NiklaasErnstige gezichten bij het Sportkringbestuur, met - voorzitter De Corte, ondervoorzitter De Bauw en dokter De Schrijver (Iv) anbrekend Sint-Niklaas sportgemeente. erkenning is van een paar geleden. Maar inzake jrtpromotie en -infrastruk- m ir mag dc stad toch een inbrekende rol worden toe- dceld Aldus Gerard Bon- ck in een toespraak n.a.v huldiging. Het seizoen '83- krijgt een extra dimensie ndat Sportkring voetbal- mpiocn werd natuurlijk en I opnieuw in hoogste afde- g aantreden mag, straks. En idat behalve het voetbal ook dere sportieve disciplines n bod komen dit jaar. «Het maar nauwe- [S gestart en we kunnen ons al verheugen in de promotie i Atletiekklub Waasland», zei dc fiere sportraadpresi- nt. Trainers, begeleiders, zij rdiencn evenveel lof als de pipioenen zelf. En het be rt stuurt zéér aan op promo- en animatie. Door de gesta ge uitbreiding en verbetering Wintersportkampioenen te Sint-Niklaas: Trainer Noliet van n de sportinfrastruktuur, SK ontving een medaille van de burgemeester (Iv) ddels het bekende tienpun- iprogramma ter ondersteu- Topsport en sport-voor-al- Tof ook dat de jeugdafdelin- ïg van de jeugdsportpromo- len Een twee-eenheid, gen in dc diverse sporttakken ook stimuleert het stadsbe- Boeiend, belangrijk in Sint- zo'n sukses oogsten, lur de sport op adekwate Niklaas is ook de wijze waarop jze. De samenwerking stads- dc schoolsport aan het open- Infrastruktuur groeit stuur-sportdienst-sportraad bloeien is. De jeugd garan- Het stadsbestuur heeft zich et volgens Gerard Bontinck deert de toekomst, en daar is voorgenomen, op snelle en ef- itimaal. Gerard Bontinck heel blij om. ficiënte wijze de noodzakelijke Geelblauw jubelt. Verkeert in euforie. Nieuwe supporters- klubs worden opgericht, de herderkens liggen zelfs overdag in het veld. Triomftocht van de lopsjotters, zaterdag. Blijde intrede in de eigen stad, ontvangst in 't stadhuis. Emoties wegslikken. Voorzitter Willy De Corte, ondervoorzitter Hilai- re De Bauwbeheerraadsleden Thyssen, Waterschoot, De Schrijver, Hulpiau en vele anderen in de bloemen. Groot gejuich van aan de Watermolendreef tot voorbij de Grote Markt. Je maakt zo'n promotie naar eerste klasse maar één keer in de veertig jaar, mee. Schotel en medailles Voorzitter Willy De Corte mag zich nu de gelukkige bezitter noemen van een porseleinen kunstschotel die door de stedelijke overheid werd kado gedaan. Twintig spelers kregen een stadsmedaille, hun namen luiden (in alfabeti sche volgorde) Jef Beirinckx. Luc Bevers. Franky De Daele, Dirk De Groote, René De Ridder. Erik Lacrpix, Georges Leekens. Marc Leroy, Eddy Lodewijckx. Gino Nijs, Mare Noë, Guy Rodrigo, Jan Simoen, Jan Smet, Die Stickens, Rob Tervoort, Fbrent (maar je. mag ook Freddy zeggen) Truyens. Danny Van den Hende, Peter Van Wambeke en Patrick Verhoosel. Uiteraard werd ook trainer-coach Leon Noliet met een stadsmedaille bedacht en z'n assistenten Jan Ceüleers en keeperstrainer Mon Van Looy kregen dat aandenken evenzeer. Onderscheidingen nog voor assistent-trainer Ivan Maes, kinesist Michel Van Daéle, de trouwe ploegafgevaar- digde Joop Witsel en verzorger Pierre Thierens. Reddingsboei Hoe Sportkring zolang hoorde te worstelen om uiteinde lijk fier boven te komen heb ik enkele wéken geleden van naaldje tot draadje uitgelegd in De Voorpost. Die historiek, dat verhaal van vallen en opstaan, werd zaterdag nog eens in herinnering gebracht door sportschepen Lieven Lenaerts. Het stadsbestuur gooide een reddingsboei: de overname van de akkomodaties aan de Watermolendreef Aan die overname werd een voorwaarde gekoppeld, de Koninklijke Sint-Niklase Sportkring engageerde zich om binnen de kortste keren de overgang naar de topklasse te realizeren. Het lukte. Dank zij inspanningen op idle vlakken, want spelers, trainers en bestuur maakten de hink-stap-sprong van derde naar eerste mogelijk. Een bijna-wonder toch. Tweede injektie vanuit hel stadsbestuur: de nieuwe tribu ne die op de stedelijke akkomodaties in Puyenbeke - de Watermolendreef dus - gebouwd zal worden De werken schieten goed op, straks kan je «op ordentelijke wijzehet schouwspel gadeslaan. Zitten en staan, allebei kan het in komfortabele omstandigheden gebeuren. Volgens Lieven Lenaerts is de relatie nissen de voet- balklub en het stadsbestuur puik. «Ze stelt otis in staat om op een nuchtere en oordeelkundige manier de juiste beslis sing te nemen, rekening houdend met de belangen van de bevolking, van de klub in kwestie, van alle andere klubs en van alle andere sporttakken die aklief zijn in onze stad.» Aldus sportschepen Lenaerts. Met kop en schouders De kampioenenploeg stak dit seizoen met kop en schou ders uit boven de konkurrenten in tweedee klasse, aldus Lenaerts. Het is mderdaad door de inzet van deze kem van spelers dat Sportkring in deze kleine uithoek van Vlaanderen samen met Beveren en Lokeren de voetbalam bassadeur wordt én van de stad én van het Waasland Sportschepen Lenaerts formuleerde de wens dat in de toekomst zoveel mogelijk zou worden geput uit wat je noemen kan «de eigen kweekom dit eerste elftal waar alle ogen op gericht zijn aan te vullen en te stofferen met goeie spelers. Dat is - zo zei hij - wellicht de enige weg voor Sportkring om in de toekomst voor betaalbare prijs en met een groeiend aantal toeschouwers topvoetbal in Sint-Ni klaas mogelijk te maken. W.V. WIELRENNEN Beroepsrenners De vijfde Omloop van het Donkmeer is uitgegroeid tot een spektakel dat de vele toesthouwers verbaasd deed opkijken, vooral toen de speaker de komst van de renners sneller dan verwacht moest aankondigen. Wat de beroepsrenners het publiek presen teerden was de moeite waard, want met een gemiddelde snelheid die nooit onder 45 km. per uur lag, raasden ze door het prachtige Donklandschap. Het vele natuurschoon kon de renners duidelijk niet zo fel bekoren als de vele premies die er te verdienen waren: samen voor 27.000 frank, onafgezien van de 140.000 frank aan prijzen. De krisis te Berlare was duidelijk uitgesteld. Dat die snelheid vérdragen- de ontsnappingen verhinderde was een feit. maar toch koos de streekrenner Johan De Lat houwer met in zijn kielzog Stan Toumé al vroeg het haze- pad, maar de grote groep haal de hen na 14 km. in. Johan was toch in goeden doen, want in de derde ronde wipte hij voor de tweede keer weg Ditmaal was Roger De Cnijf mee. en beiden fietsten ze een voorsprong van 40 se- konden bij elkaar. Die sekon- den slonken stilaan en na 70 km. was alles weer samen. Van stilzitten was er echter geen sprake. Eerst probeerden Danny Clark en Rudy Matthijs het heel even. daarna Mare Goossens, achternagezeten door Ludo Keulenaer, maar ook zij werden vlug ingere kend. De laatste twee probeer den het opnieuw met Rosseel eri Tourné, maar het werd weer niks, en onder impuls van Rudy Rogiers reed de grote groep in razende vaart voorbij de 90 km.-paal. Ontsnappen was voorlopig uitgesloten. Met nog enkele schermutse lingen vooraan nam het tempo alsmaar toe, tot zich een eerste groep vormde van 14 renners: Mare Goossens, Benny Van Brabant, André Leurquin, Stefaan Morjean, Ludwig Wij- nants. Rudy Matthijs, Rudy Dhaenens, Jan Van Camp, Jos Jacobs. Luc De Smet. Herman Crabbé, Ludo De Keulenaer, Beroepsrenners te Berlare: Mare Goossens, Stan Tourné en Willy Teirlinck waren weer eens ontsnapt (jj) Ronald Van Avermaet, en en hevig vechtend geraakte hij Stan Tourné, die echter even tot bij Jacobs. Zijn ploegma- later wegviel wegens een lekke ten stopten nu zo vakkundig de band. Lange tijd bedroeg hun boel af, dat Matthijs en De voorsprong 30 sekönden, zij hielden stand, en begonnen zelfs nog meer uit te lopen. Keulenaere niet meer wegge- raakten. Hot werd dus een spurt van twee, waarin Jacobs Uit deze 13 man ontsnapte de duimen moest leggen voor vijf kilometer voor het einde Van Brabant. Jos Jacobs, fel achternagezet door de Lotto-ploeg. Niet fel 176 kilometer werden er doorgedraaid in de ongelooflij- genoeg, oordeelde Benny Van ke tijd van 3 uur en 44 minu- Brabant. en met een nijdige ten. Een huzarenstukje, pedaalstoot gooide hij zich los "3 Beroepssrenners te Berlare: Dertien sportinfrastruktuur uit te bou- raadszitting goedgekeurd en wen. Sport- en jeugdschepen nu kan men in aanbesteding in de kopgroep vatten de laatste ronde aan. (jj) Lieven Lenaerts konstateert één jaar na het formuleren van Verder heeft de gemeente deze beleidsintentie dat al heel raad besloten, in het rekrea- wat kon worden gerealizeerd tieoord De Ster een zwemzone In Sinaai wordt dra gestart van 50 m. te voorzien. Nog op met de aanleg van akkomoda- De Ster worden de steigers tie voor buitensporten en bij voor zeilers, surfers en vissers de sporthal wordt één dezer grondig vernieuwd, dagen een cafetaria in gebruik Belsele. Het schepenkollege genomen. Ook het sportkom- besliste principieel, in Belsele plex Puyenbeke wordt aange- zowel een sportkomplex als past: er komt een gieuwe tri- een polyvalente zaal te rcalize- bune, de bouwwerken zijn vol- ren in de Molenwijk. Door de op aan de gang. In het technische diensten wordt het sportkomplex De Witte Molen dossier besluitklaar gemaakt zijn dc nodige dakwerken uit- voor de gemeenteraad. gevoerd. Nieuwkerken dan. daar 'be weegt' wat. Twee nieuwe voet balvelden liggen te wachten op de nieuwe liefhebbersvoetbal- kompetitie. In dit buitensport centrum wordt de cafetaria uit gebreid en wordt een nieuwe kleedkamerset aangemaakt. Het definitieve ontwerp voor de Nieuwkerkse sporthal werd vrijdag tijdens de gemeente- Volgens sportschepen Le naerts wordt het nu voor de sportbeoefenaar mogelijk om in nog optimaler omstandighe den en op nog regelmatiger wijze z'n geliefkoosde sport te beoefenen. Lenaerts zwaaide de sportraad lof toe. Ook qjn- dat die. in samenwerking met het stedelijke monitorenteam. initiatieven nam om de school gaande jongelui de zin voor Beroepsrenners te Berlare: Benny Van Brabant versloeg zijn medevluchter Jos Jacobs en kreeg de eer (jj) het sportief bewegen en de gen In dat opzicht werd trou- gezondc ontspanning onder deskundige leiding bij te bren- tersportkampioenen te Sint-Niklaas: Het waterpoloteam van de Wase Zwemkring uit fNIk laas (Iv) Wintersportkampioenen te Sint-Niklaas: De vrvuwenvoelbalploeg FC Plezantshop (Iv) verwezen naar de al ja renlang bestaande, suksesvol- le. paassportkampen Heel wat verenigingen doen een beroep op het monitorenteam. Voor dc bejaarden, voor de minder- validen ook heeft men aan dacht, ook voor hen wordt aangepaste sportbeoefening mogelijk gemaakt De zestien laureaten Op de (akademische) zitting werden stadsschotels en -me dailles uitgereikt aan vier kwartetten verenigingen Volleyklub Sinda is reser- venkampioen in 4de provincia le B. Voetbalklub White Boys bracht het tot kampioen in 4de provinciale H. bij de tweede reserven P Het waterpolo team van de Wase Zwemkring werd kampioen in de juniores C-reeks. De Mintons. badmin tonners. zijn hcrenkampioen van de provincie Sint-Niklase Tafeltennisklub met liefst vigr laureaten. De D-plocg aan de top in 3de provinciale A. De F-ploeg kampioen in 5de provinciale A. De kadetten Oostvlaams kampioen. En de pingpongda- mes ook al Oostvlaams kam pioen Vos-Reinaert (voetbal) is kampioen in de miniemen- reeks D en dc jeugdteams ju niors E en preminiemen A van Sportkring Sint-Niklaas zijn ook al kampioen. Drie voet balkampioenen levert FC Red Star Haasdonk: de dames in de provinciale reeks, de geweste lijke juniors in de M-reeks en de gewestelijke knapen in de V-reeks De Sint-Niklase Judoklub werd kampioen in de derde afdeling en het Sint-Jozef- Klein-Seminarie werd laureaat in de ISF-kompetitie. Volley- balklub Sibok uit Sinaai ten slotte werd kampioen in de derde provinciale A-reeks. Over de huldiging van Sportkring Sint-Niklaas. eerste elftal, lees je meer op een andere plaats in dit blad. W.V.

De Voorpost | 1984 | | pagina 25