Danny Cant bewaart voldoende afstand ok Guy Van Hese gaat tot Achtste overwinning voor Guy Rooms Let uiterste in de «Ster der Juniores» Bruno Heyvaert nu figurant Van Vooren en Lauwer eys zij aan zij Johnny Moyson niet snel genoeg in de spurt Gunther De Kerpel wint voor eigen aanhang GERRY VAN LIEROP WINT vOSSJ •-] Junioren te Lebbeke JUNIORES TE HINGENE Voor het eerst in zijn loopbaan veroverde Danny Cant uit Kruibeke de bloemen. Dat *7, ,je vierde van de elf af gebeurde in Lebbeke waar twintig renners aan de start waren verschenen. In h*« i^gin te leggen ronden liepen een poogden enkelen een vroege ontsnapping tot stand te brengen. Hun n2Sén waren Bruno vijftal renners weg. Dat waren Aelbrecht, Bruno Heyvaert, Patrick Bogaert en Frankv MoOnen. Patrick Bogaert. Franky Moo- nen. Geert Ebraert. Geert Van Maeren en Bruno Ael- -g M 'i\\ ,oc'1t bevochten zij een voor- 1 1 l! fcL' 1 sprong van pakweg 25 sekon- iffi: -■■ÉL'.* t I I den. Toen begon ook het pelo- fr^ÊÊtÈtmÊÊSÈ Éfcl' wIllT. inlijf 1 ton stukken en brokken uit 9BÉÉfc t|?£ elkaar te vallen. SÊrnjMmÊn^BtiÈSÊÊL lakt tM Op drie ronden van het ein- :MPrLw: i de viel ook het kopgroepje ■k fevPI/9 w9 uiteen. Franky Moonen en $ÊÈftÊ^HÊËÈ?ÊÊ Geert Van Maeren gingen voorop rijden. Snel bedroeg de voorsprong van het leidende duo zowat een halve minuut. J Toen kwam er reaktie vanuit het peloton en de voorsprong "'s' Ondertussen verscheen ook Danny Cant op het toneel. Hij spurtte weg en ocrcikte in en kele kilometers' de twee lei ders. Op zowat vijf kilometers voor de streep ging hij zelfs alleen voorop rijden. Hij be reikte uiteindelijk alleen de fi nish waar zijn voorsprong vijf tien sekonden bedroeg op Geert Ebraert. Patrick Bo gaert. Guy De Coster en Mark Talboom. Even ter informatie vermel den dat deze wedstrijd vorig jaar gewonnen werd door Lu- do Van der Vreken uit Baasro de, die toen ook Oostvlaams juniorenkampioen werd, maar ondertussen de fiets al geruime tijd heeft opgeborgen. Tweede werd toen Guido Braeckman uit Zele. die amateur werd. maar zich dit jaar nog niet liet zien. (E.D.M.) Junioren te Hingene: Guy Van Hese reed zich met deze overwinning uit de vergetelheid (pol) JUNIORES TE ZWIJNAARDE Onze streekgenoten blyven voorop in de Ster der Juniores. Frank Van den Abbeele, Gino De Pauw, Guy Rooms, en ook Guy Van Hese behoren tot het kransje van de kanshebbers. Guy Rooms triomfeerde vorige zondag, dat lees je elders in dit blad. Gino De Pauw verspeelde ondertussen zyn trui, maar zijn achterstand is nipt. Ook Frank Van den Abbeele levert een opvallende verrichting. Een renner die in het verleden nog niet vaak in het zonnetje werd geplaatst is Guy Van Hese. De junior uit Nieuwkerken-Waas stak onlangs zijn kop op te Hingene waar hy won. De laatste weken behaalde hij*-uitmuntende resultaten: in het nationaal juniores- kampioenschap, waarin hy als figurant was vertrokken, werd hy verdienstelijk twaalfde. De manier waarop hy zich liet gelden was opmerkelijk. Bij de aankomst liet hy een frisse indruk, daar waar vele renners de uitputting nabij waren. Guy Van Hese ondervond niet de minste last van de geleverde inspanningen, het leek wel of hy een gewone doordeweekse wedstrijd achter de rug had. Niemand had voor het seizoen verwacht dat de Waaslander er zo goed zou uitkomen. Vorig jaar reed hy in de schaduw van de favorieten. Zjjn naam kwam in de Wase wielermiddens nabweiijks ter sprake. Guy Van Hese kwam immers nooit in aanmerking voor de eindzege, alleen enkele ereplaatsen waren er voor hem weggelegd. Junioren te Lebbeke: Kruibekenaar Danny Cant geraakte alleen weg en won galant (v) Vorig seizoen was Guy Van Jcse een ware pechvogel. Een jaar vol mizerie», zegt de Jvriendelijke jongeman. «Nau welijks was het seizoen begon- incn of ik werd ondersteboven jgcreden door een personenwa- jgen. Met verwondingen werd jik naar een ziekenhuis overge- (bracht. Het duurde enige tijd alvorens ik terug op de fiets kon. Wie dacht dat daarmee 'e"!allc leed achter de rug was, v,'had het mis voor. Toen ik weer «uiiop dreef kwam, werd ik in de In spurt het slachtoffer van een valpartij. Een onvoorzichtige toeschouwer liep tegen mij lkc aan. Ik donderde tegen de 'ac grond en was weer voor een d'paar weken uitgeteld. Het sei- zoen was meteen voor een groot stuk naar de verdomme nis. In feite had ik niet eens de kans gekregen om mij te mani festeren. Maar verloren gaf ik mij niet, ik wist dat ik meer aankon. Daarom heb ik mij tijdens de voorbije winter in tens voorbereid.» Nu is Guy Van Hese er weer bovenop. In vrijwel iedere wedstrijd reed hij binnen de eerste tien. Voor enkele we ken verscheen hij een eerste keer op het ereschavotje. Daarna liet hij in het nationale juniorcskampiocnschap zijn aanleg blijken, en vorig week einde werd hij een tweede maal eigenaar van de bloemen. In Hingene-Bornem. nam hij met 53 renners deel aan de [«Junior van het Jaar»-wed- rijd: «Ik botste daar op heel wat (weerstand. Ik werd beloerd, maai' raakte toch na vijftien [kilometers voorop, met nog dertien andere renners. In dat gezelschap bevonden zich |Gunthcr Van Stccnlandt, Jo- lan De Prekel, de Kleinbra- inder Goossens en Patrick .driaenssens Er werd een >g tempo ontwikkeld, inzo- :rrc dat de meeste aanvalspo- ingen onmiddellijk in de kiem ferden gesmoord. Bij het in- aan van de laatste ronde raak- lle ik na een uiterste krachtin spanning alleen voorop. Tot bj| de streep behield ik een tante voorsprong.» Anderendaags in de «Ster Juniores» leverde Guy Van lesc andermaal een opvallen- verrichting: hij legde er be- ig op de tweede plaats na iuy Rooms. «Halfweg had zich een groep :vormd met o.a. Guy Rooms, Geert Buitcel, Frank Van den Abbeele, Moreels en Gino De Pauw Ik behoorde niet tot het gezelschap, maar twee ronden voor het einde heb ik hen bij gehaald. Ondertussen was Guy Rooms alleen aan de haal ge gaan In de laatste kilometers ben ik dan ook voorop geraakt cn met een achterstand van hooguit tweehonderd meters, reed ik als tweede door de finish.» Guy Van Hese beoogt een ereplaats in de «Ster der Junio res» Zoals hij op het ogenblik rijdt, kan hij met iedereen wedijveren Nu zondag neemt hij deel aan de derde «Sterrit», die in Gavere wordt gereden. Daarin wil de Waaslander tot het uiterste gaan. Meer dan ooit vooelt hij zich in konditie «Ik volg strikt de raadgevin gen van Rudy Van Gijsel. Hij is mijn trainer en een vakman in de wielerspoort. Ik denk dat de gunstige evolutie voor een groot stuk aan hem te danken Guy Van Hese zelf laat niets aan het toeval over: hij is een wilskrachtig renner, een ijverig student en een intelligente jon geman, waarmee je rustig een gesprek kan voeren. Een echte sportman dus! (e.d.m.) Guy Rooms uit Temse is er na een mindere periode van twee weken (die toevallig sa menviel met het nationale ju- nioreskampioenschap) weer geheel bovenop. In de «Ster- rit» te Zwijnaarde liet hij weer zijn talent blijken. Met een ruime voorsprong fietste hij door de finish en haalde met een een achtste seizoenzege binnen. «Allle leed is weer vergeten» lachte de Temsenaar. «Vorige zondag voelde ik mij weer fit, en bekwaam om met iedereen te wedijveren. Spijtig dat dit niet zo was in het Belgisch kampioenschap. Gedane za ken nemen echter geen keer. Lang al had ik mijn zinnen echter gezet op de «Ster der Juniores». De laatste rit was zeker niet van de poes. Et werd een flink stukje gereden. Na pakweg twintig kilometer zijn Frank Van den Abbeele, Johan Gallet, Eddy Van de Kerckhove en Patrick Buyse aan de haal gegaan. Nooit is hun voorsprong groot geweest. De verwachte hergroepering kwam enkele kilometers ver der tot stand. Bij een volgende ontsnap ping was ik mee, samen met Gino De Pauw, Jan Czech, Frank Van den Abbeele, Sam my Moreels en Geert Bulteel. Tot bij het inrijden van de laatste ronde zijn we samenge bleven. Toen vond ik dat het welletjes was. Ik ben wegge sprongen, fietste een voor sprong bij mekaar van pakweg tweehonderd meter en die be hield ik tot bij de streep.» Nu zondag staat in Gavere de derde «Sterrit» op het pro gramma. Ook hier verschijnt Guy Rooms als een belangrijk kandidaat aan de start. Ook broer José Rooms rijdt goed. In diezelfde wedstrijd waarin zijn broer laureaat werd, ver overde hij een tiende plaats. Een paar dagen voordien bol de hij in Lankdal als tweede over de streep. Wanneer be gint de jongste Rooms aan een reeks van overwinningen? (e.d.m.) Junioren te Lebbeke: De massaspurt voor de ereprijzen v) JUNIORES TE MELDERT Wielerclub «Klein maar Dapper» had zich terdege inge spannen. Het was een piekfyne organisatie over een prachtomloop met zes steile hellingen van de Aalsterse dreef, en bovenop de landelijke Putstraat met kasseiste nen, op kinderkopjes zo dik. Je zou van minder sidderen, maar toch moesten de 33 ingeschreven renners dit ver teren. Ofschoon de supervedetten ontbraken, is het een boeiend vertoon geworden, dat bij de eindspurt op zijn toppunt kwam. Het mooi weer en de renners hadden -gezorgd voor een zeer goede belangstelling. De deelnemers reden een fan tastisch snelle wedstrijd: in het eerste uur werden meer dan 42 kilometer afgelegd, en na twee uur en vijf minuten waren de 82 km erdoor gemaald cn was de winnaar al gekend. Die ho ge snelheid maakte in de eerste koershelft ontsnappingen on mogelijk. Jan Van de Velde cn Dirk Van Achter, de plaatse lijke renners, staken even de neus aan het venster, maar probeerden tevergeefs weg te komen. Na drie ronden geraakten twee renners een paar honderd meter voorop: De Cock en Jansegers uit Brecndonk Twee ronden voor het einde kwam de beslissende ontsnap ping: zes renners zonderden zich af. In de voorlaatste ronde lieten De Coster cn Van Mul ders hun maten definitief in de steek. Met hun tweetjes ging het om de bloemen. André Van Mulders vertrok van ver op kop en won onbedreigd voor De Coster. Op 40 sekonden volgden Greg Moens, Dirk Van Achter en Robberechts in deze orde. Zesde was Van den Brande. Dan volgend De Cock uit Bor- nem, Adriaensen uit Puurs en Ameye. Het was de zoveelste overwinning voor de in grote vorm verkerende André Van Mulders, uit het Brabantse Sini-Katharina-Lombcck. Jan Van de Velde tenslotte kreeg de twaalfde plaats Na de mizerie met een virus in de darmen blijkt voor de man uit Meldert-Asse de zon eindelijk weer te schijnen. Zeggen wij nog om te besluiten dat de eervolle vierde plaats van ge- buur Dirk Van Achter dubbel en dik verdiend is. Hij is een man die leeft voor zijn sport, door alle dagen keihard te trainen. (E-P.) Bruno Heyvaert heeft zich voor eigen volk te Lebbeke niet kunnen laten gelden. Nochtans genoot hij de morele steun van heel wat fans. In het begin poogde hij een aanval op gang te brengen. Spoedig kreeg hij het gezelschap van enkele andere renners. Later kwam dat groepje terug bin nen de greep van het peloton. Van Bruno Heyvaert was er daarna geen sprake meer. Wij, en allicht velen van zijn supporters hadden dit jaar van de Lebbekenaar veel meer ver wacht. «In hét begin ging het goed.» zegt Bruno Heyvaert. «Tijdens de maand maart en in het begin van april eindigde ik een paar keer binnen de eerste vijf. Daarna kreeg ik de griep, en dat had een onderbreking van drie weken voor gevolg. Daarna ging het minder vlot en ook nu gaat het mij nog niet naar wens.» Opvallend is dat Bruno Hey vaert vaak deelneemt aan wed strijden in de Ardennen «Ik verkies een zware omloop. Bo vendien wordt er op het heuve lend landschap van de Arden nen heel anders gereden. Ik behaalde daar trouwens vorig jaar mijn enige overwinning.» Bruno Heyvaert is nog een volledig «seizoen bij de junio res. Pas in februari wordt hij amateur. In Lebbeke geniet hij al de steun van heel wat fans. Zijn klub, gevestigd in kafee 't Kliekske. telt niet minder dan honderd leden. Zij wachten ongeduldig op een doorbraak van hun idooll. (E.D.M.) Junioren te Oordegem: Ebraert, Van Puyenbroeck, Van Vooren, Moens en Van Raei met vijf gingen zij aan de haal (per) LIEFHEBBERS TE ERPE-MERE De twee supportersgroepen hadden het natuurlyk elk by het rechte eind maar de aanwezige BWB-afgevaardigde kon toch geen winnaar aanduiden. Net als iedere neutrale toeschouwer had ook hy Filip Van Vooren en Gino Lauwereys gelyk over de streep zien bollen. Een Salomonsoordeel dus waarby Gino Lauwereys zich het meest verongelijkt voelde. JUNIOREN TE OORDEGEM Het was echter Gentenaar Alain Van Racmdonck die het laken naar zich toetrok. In de derde van de zeventien af te leggen ronden ging hij alleen aan de haal en vrij vlug bouw de hij een voorsprong van bij na een minuut op. Toen rea geerde Aalstenaar Geert Ebraert en Hedwig Hendrickx. Zij kwamen bij de leider iets na halfkoers en even verder zagen we ook nog Patrick Moens, Gunther De Kerpel. Peter Van Slycke, Franky Van Puyenbroeck, Eric Colman en Franky Moonen aansluiten. Tien leiders dus die de kloof met de rest verder uitbouwden en uiteindelijk voor de zege zouden moeten strijden. Geert Ebraert, zoals steeds erg werk zaam, trachtte nog eens alleen weg te komen maar vooral Colman en Van Slycke lieten niet begaan. Een spurt met tien dus. dacht men. maar de eerste jaarsjunior uit de streek. Gun ther De Kerpel. zag even voor het ingaan van de laatste ronde een gaatje. Vijftig meter voor sprong die hij kon behouden tegen een verwoed spurtend groepje waarin Van Slycke zich de beste toonde. Johnny Moyson uit Buggcn- hout, eindigde dit seizoen al enkele keren binnen de eerste tien. Sedert 1 februari is hij bij de junioren. Tweemaal moest hij door ziekte de strijd vroeg tijdig staken. Een overwinning heeft de blonde Buggenhoute- naar nog nooit behaald. Bij de nieuwelingen behaalde hij nochtans verschillende keren een tweede plaats en legde met de regelmaat van een klok be slag op een ereprijs. «Ik ben niet snel genoeg in de sprint. Dat vormt een be langrijke hinder voor de over winning». zegt Johnny Moyson. «Toch komt daar de laatste tijd enige verbetering in, en dat geeft hoop. Met wat geluk moet ik toch nog eens zegevie ren. Aan voorbereiding op de wedstrijd en training ontbreekt het mij in geen geval.» In het gezin Moyson te Bug- genhout-Opdorp heeft de wiel rennerij altijd centraal ge staan. De broers Jean-Pierre en Mark hebben lang de wie lersport beoefend. Sedert zo wat drie jaar zijn ze daarmee gestopt. Nu vergezellen zij hun jongste spruit geregeld op de wedstrijden. Johnny Moyson beschikt overigens ook over een supportersclub. Die is ge vestigd net over de provincie grens in Malderen, en daar vormt Johnny Moyson regel matig het onderwerp van ge sprekken. (e.d.m.) Van Lierop uit Zwijndrecht reed zich in het Wase Verre broek in de kijker. Hij zwoeg de maar voort tot hij na drie ronden alleen vooraan kwam. Kort daarna moest hij het ge zelschap dulden van Tonny Thieleman en Mare Claessens. Intussen probeerde ook Wer ner Van Broeck vanuit de ach tergrond de kloof te dichten, maar tevergeefs. Jan Van Lin den slaagde daar wel in. On dertussen was ook Peter Van Gassen van het peloton wegge reden. Hij zette een prachtige achtervolging in en bereikte op één kilometer van de streep het leidende kwartet. Het werd dus een spurt met vijf, en Gerry Van Lierop won duidelijk vóór Thieleman, Van Gassen. Claessens en Van Lin den. De groepsprint voor de zesde plaats werd door Werner Van Broeck gewonnen. Liefhebbers te Erpe-Mere: Filip Van Vooren en Gino Lauwereys werden dan maar beiden winnaar genoemd. Het verschil was te miniem (per) Zesenzestig amateurs heb- gesloten overweg om een klei- twintig renners bij Kaes ben er in de eerste vijftig kilo- ne minuut voorsprong te ver- bracht. Streekrenner Luc Van meter weinig zin in, en gingen werven. Toen kwam er dus Geyt was samen met Valepijn pas aan koersen denken toen reaktie, vooral van Valepijn. de bedrijvigste renner en bo de Gentenaar Gilbert Kaes lis- die de groep uiteenhaalde en venop de Gotenberg toonde tig gebruik maakte van een tenslotte een kopgroep van hij momenteel in een beste konditie te zitten. Ook de an dere streekrenner Mark Van Gijsegem was erg bedrijvig maar tot tweemaal toe werd hij in de finale tot de orde ge roepen. Met twintig dus naar de streep waar Lauwereys lange tijd de indruk gaf gemakkelijk te zullen winnen maar op de meet zelf tenslotte werd bijge- beend door Filip Van Vooren. Na lang aarzelen kreeg Erpe- Mere meteen twee nieuwe overwinnaars op het palmares (H.A.) WIELRENNEN Junioren

De Voorpost | 1984 | | pagina 27