c Beveren wint ook de Supercup Gilbert De Groote nieuwe trainer van Eendracht Aalst J. Saman pakt de titèl van de zestig-plussers Huldiging met sliding van Lambrichts Penning, elpee en boek houden Beveren uit de vergeethoek DANNY EVERAËRT 30 - 1.6.1984 - De Voorpost (2* Nationale VOETBAL 1* Nationale Op de vooravond van hun kampioenenviering haalden Heinz Schönberger en zijn maats ook nog de Supercup binnen. Een Supercup die ook dit jaar slechts vijfduizend kijkers naar het Astridpark bracht maar waarvan de twee ploegen nu een aardige demonstratiematch maakten. Vooral landskampioen Beveren bleek sterk in het show- werk en de Waaslanders toonden zich meedogenloze afwerkers. AA Gent had zichtbaar moeite in de 'stryd met open vizier'. Het kon bij de rust nog enige hoop koesteren maar werd daarna door een fris Beveren helemaal weggespeeld: 5-1. Beveren is inderdaad de ware landskampioen. Er zat onmiddellijk vaart in de wedstrijd en zowel Beveren als Gent hadden bij hun eerste aanval al de stand kunnen ope nen maar Laurijssen redde en Garot veegde de bal van de lijn weg. Beveren leek toen noch tans al de betere ploeg en wan neer flankverdediger Jaspers van erg ver hard voorbij de Gentse doelman schoot was het hek meteen van de dam. Amper een minuut later bracht goed samenspel Kusto-Albert de bal weer bij de Pool en Kusto skoorde. Gent moest nu aanvallend nog meer strijdkracht op het veld werpen en de Buffalo's leken even in staat de situatie weer recht te trekken. De Wil de moest aan het werk van Koudijzer en een kopbal van Cordiez ging maar net naast Gent kon na een halfuur dan toch de achterstand verminde ren. Via een enig mooi doel punt met het hoofd van Scha pendonk, de beste Gentenaar zaterdagavond. Er zat-weer spanning in de partij en De Wilde had nog voor rust even de steun van het hout nodig om Schapendonk van een tweede doelpunt te houden Na de rust werd het een sen. Wanneer Braems dan Schönberger - de generaal had voor de wedstrijd ook de prijs van fair-play speler van het seizoen mogen ontvangen - van het veld haalde, werd de sterkte van Kusto nog duidelij ker. Het tempo werd opge voerd en de show ging verder. Met ook Ronny Martens In het stuk Een verre uittrap van De Wilde bracht Ronny voor Hanssens, voorbij. Laurijssen en een goede Laurijssen hiel den de skore wat binnen de perken maar toch kreeg ook Peter Creve nog zijn plezier tje, toen hij op pas van, al weer, Kusto over de verwoed duikelende doelman kon leg gen. Tot de laatste minuut streed het onverzadigbaar kampioenenteam met een in zet en een bereidhid die SK Beveren het volledige seizoen kenmerkte en tenslotte ver- BOOGSCHIETEN STEKENSE KAMPIOENSCHAPPEN De sektoriële kampioenschap pen van de BNFLW in Stekene, zijn afgelopen. Inderdaad, na de verschillende prijzen en ti tels voor jongeren en volwasse nen, zowel dames als heren werd vorig weekeinde gescho ten voor de individuele titel van «zestig-plussers» zoals ze dat in schutterskringen noemen. Na dat vooraf in de drie lokalen de schiftingsreeksen waren afge haspeld. kwamen zondag laatstleden 56 geselekteerden naar lokaal «De Klinge Herle ving» om er hun kans te wagen voor de titel van de «Plus-Zesti- gers» van de sektor in de wacht te slepen. Slechts 4 geselekteer den bleven om diverse redenen afwezig. Na spannende strijd Mede door de zeer talrijke opkomst werd het een sportie ve, maar spannende eindstrijd in deze boogschutterswedstrijd van de derde leeftijd, zodat de sektor Stekene met tevreden heid mag terugblokken op de georganiseerde individuele ti- telkampen De spannende en sportieve kamp, maar ook de geleverde prestaties van deze «oude» schutters in de Klinge Herleving, getuigen van de kunde en de inzet waarmee de boogschutterssport wordt beoefend. Gelukkig natuurlijk dat naast de ontegensprekelij ke spanning waarmee zo'n kampioenschap steeds gepaard gaat, ook plaats was voor vriendschappelijke en gemoe delijke sfeer. Het was dus een waardige titelkamp. Bij het overzicht van de aante- keningslijst stellen we vast dat niet minder dan 18 deelnemers twee punten lukten én dat er zelfs 10 waren die er 3 afscho ten Uiteindelijk werd Jozef Saman van «Koninklijke Hei kant» laureaat met 4 treffers en... deze 4C treffer lukte hij pas in de allerlaatste ronde! Het bleef dus spannend tot het einde. Meteen wordt Jozef Saman één der meest gelauwerde schutters van de sektor, want enkele weken geleden behaal de hij de koningstitel 1984 in z'n vereniging Koninklijke Heikant. Nu voegt hij daar de sektortitel van de zestig-plus sers aan toe, waarvoor hij trouwens een prachtige trofee geschonken door het lokaal van Frans Franckaert mocht in ontvangst nemen. Ereplaatsen Voor de ereplaatsen diende dus te worden geschoten tus sen de 10 kandidaten met 2 punten, dit over 5 ronden. Het werd een bijzonder spannende kleine finale waarin uiteinde lijk René De Moor met 3 pun ten op 5 beurten zich de tweede plaats toeèigende. Hij ging daarvoor Roger Verree- cken. Albert de Maeyer en Eugeen Heymans allen met 2 punten op de 5 ronden vooraf. Gezien het reeds ge vorderde uur werd niet verder meer gekampt voor de 3\ 4C en 5C plaats maar werden de heren Verreecken. De Maeyer en Heymans gelijk op de 3' plaats gerangschikt. De overige kam pers (met één of geen enkel punt) vielen dus buiten de prij zen: A Pauwels, Jozef De Cock, Maurice de Cliegher, Jeroom de Hooghe, Armand de Tender. In de rand van dit indivi duele kampioenschap voor de zestig-plussers kunnen we nog vermelden dat het ploegen- kampioenschap, met talrijke inschrijvingen, vlot verloopt. Jozef Saman, kampioen va de zestigplussers. Binnenkort verder nieuws over dit ploegenkampioenschap, ou maar zaterdag en zondag eerst komende wordt er niet gescho- ér ten vermits in Leuven dan de Europese Kampioenschappen e worden georganiseerd. Belangrijk! De schutters an ocl die de verplaatsing naar Leu ven, voor de Europese kam- ie< pioenschappen. meemaken met de speciaal ingelegde au tocar houden er rekening mee dat de groep Eddy Coenen itt opstapt aan lokaal De Moedi- w ge bij F. Coppieters om 7 30 ter uur slipt, terwijl alle anderen ez medereizigers opstappen aan lokaal De Wagenmakerij», van Stekcne-Heikant waar om 8 uur stipt wordt vertrokken Er is voldoende parkeerplaat voorzien. (Gremari j Burgemeester Marcel Van der Aa schenkt een ets aan de Beverse spelers, in dit geval aan Mare Baecke. (lo) waar geel-blauw spektakel- ook voorbij en de bal in het diend de titel opleverde. Een stukje. Kusto liep voortdurend doel. Gent sloeg even terug houding die het geel-blauwe in de kijker. Vijf minuten na maar Garot haalde de bal weer voetbalgezelschap nu ook de rust kopte Erwin Albert op uit het doel. schitterende Supercup ople- een hoekschop van de Pool Beveren eiste ook het laatste verde. nummer drie voorbij Laurijs- kwartier voor zich op. Geluk Hugo Aerts Vijfmannen die veel voor SK Beveren gedaan hebben: voorzitter Van Ussel. ex-voorzitters Verhoert en Eykerman, en leden stichters Lippeveld en Lamont (Iv) Vrijdag jubileum wedstrijd tegen Roemeense nationale ploeg Voetbal: Guy Rodrigo naar KA VD KAV Dendermonde heeft Guy Rodrigo definitief overgenomen van Sportkring Sint-Niklaas. Rodrigo is 23 en een typische spits. Tijdens het voorbije sei zoen was hij vaak invaller hij de tweede nationaler. (EDM) Naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van SK Beveren kreeg de vereniging de toelating voortaan de titel «Ko ninklijke Vereniging» te dragen. Nieuw briefpapier op Freethiel dus, waar de spelers zelf op een erg passende manier het gouden jubileun^jaar bedacht hebben met een tweede nationale titel. Voor supporters cn sympa thisanten van de Wase top- ploeg blijft er de mogelijkheid zich een aandeken van het 'gouden Beveren' aan te schaf fen. Eerst is er de prachtige herdenkingspenning, ontwerp van de hand van de Beverse kunstenaar W. Van Remoor- tel. 5.000 penningen geslagen in Alpacca-legering zullen van af 26 mei tegen de prijs van slechts 100 frank te koop wor den aangeboden in groot-Be- veren en op Freethiel. Wie op zijn penning een kleine, maar logische, fout terugvindt maakt kans op een 14-daagsc reis naar Benidorm. De pen ning wordt eveneens in echt zilver (gehalte 925/1000) en echt goud (18 karaat) uitgege ven tegen rcspektievelijk de prijs van 1.500 frank en 30.000 frank. Naast de penning is er de langspeelplaat van SK Beve ren. «Het Gouden SK Beve ren» is een idee van Raymond Felix. Geen gewone plaat maar een picture-disc, in de V.S. al dagelijkse kost maar hier nog eerder zeldzaam. Raymond Felix stelde een medley samen van gekende melodieën en Ronny Sigo smolt alles samen in eenzelfde :kl mkak disco-ritme Theo Bauwens, blijkbaar thuis van alle mark ten, schreef de teksten en ver loor naar eigen zeggen nogal wat angstzweet met de tekst «Beveren kampioen». De hoes van de plaat werd erg verzorgd en het geheel is vakwerk dat dank zij de sponsoring op de markt wordt gebracht voor 525 frank. Verkrijgbaar in alle pla tenwinkels en op Freethiel. En dan blijft er ten slotte het boek. Een sterk werk van de hand van journalist Ben Hcr- remans. Verteld wordt hoe SK Beveren ontstond Hoe de klub op Freethiel belandde en naar nationale afdelingen doorstootte Het wel en wee van de volgende jaren. De gouden generatie met Buyl. Omer en Jean Janssens, Ro giers, Vangenechten en Schön berger bijvoorbeeld die Beve ren de glorieuze momenten van de laatste jaren bezorg den. En dan ook het sukscs- jaar 1984 dat het boek waardig afrondt. Verkrijgbaar in alle boekenwinkels van het Vlaam se land tegen de prijs van 350 frank. O ja, de titel? «Een sprook je in geel en blauw». Natuur lijk. (H.A.) Tijdens de huldiging in het kasteel Cortewalle gaven de ondervoorzitter van de Belgische Voetbalbond Gobert en de minister van Landbouw De Keersmaecker een korte speech (Iv) Nog Bodybuilding uit Lokeren Na het behalen van de Supercup werd er door de meegereisde supporters nog toot gevierd maar de meesten waren toch voorzichtig met de inspanningen want er staat nog wat te gebeuren in Beveren. Vrijdag I juni is de Roemeense nationale ploeg te gast op Freet hiel, en na de wedstrijd - het bestuur enn de trainers van de landskampioenen willen van de wedstrijd een nieuw spektakelstuk maken en de Roemenen zelf kunnen zich enkele dagen voor het begin van het E.K. in Frank rijk toch ook geen verlies veroorloven - is er op de Grote Markt een gratis groot kampioe nenbal. Zondag werden de kampioenen ook al gehuldigd op het kasteel Cortewalle waar burgemeester Van der Aa de geweldige pres tatie van geel-blauw nog eens onderstreepte. In aanwezigheid van staatssekretaris voor Landbouw De Keersmaecker noemde Van der Aa de ploeg van SK Beveren de beste ambassadeur van de gemeente. Als gastspre ker was de heer Gobert, ondervoorzitter van de BVB. erg lovend voor SK Beveren 'De moderne regenboog telt slechts twee kleuren: geel en blauw. Beveren plukt nu de vruchten van de inzet, ijver en volle werk kracht.- Staatssekretaris De Keersmaecker besloot de toespraken met spijl omdat het ministerie als hoofdsponsor moet afscheeid nemen van het sympatieke SK Beveren. Toen was het tijd voor de kampioenenhul- de in zaal 'Oud Beveren' waarop naast de helden van het ogenblik ook oudgedienden als Van Moer, Buyl, Stevens, Vangenechten, Roelandt en ook De Winter, Lippeveldt en Amedé Roelandt vgn een nog oudere genera tie. Het was gezellig met voorzitter Van Ussel die iedereen dankte voor het bereikte resultaat en in het kort ook de geschiedenis van de klub schetste. 'Een lange weg die slechts dank zij de volle overgave van iedereen kon worden bereiktDe spelers die zichtbaar nog nage noten van de Supercupoverwinning en waar opnieuw de Limburgers, nu aardig gesteund door Mark Baecke, het vocht gretig tot zich namen. Vrouw Theunis had moeite manlief binnen de perken te houden en Paul Lam brichts haalde met een brede sliding een kelner met glazen onderuit. Scheidsrechter Geluck was ook aanwezig, maar een boe king kon de aanwezige pers niet noteren H.A. Dinsdagavond II. tekende Gilbert De Groote een kon- trakt als oefenmeester van de tweede nationaler Eendracht Aalst. De nieuwe 37-jarige Eendrachtcoach was voordien lange jaren bij AA Gent, trainde nadien Lede cn fun geerde de laatste drie jaar als speler-trainer bij Dcinze. Hij is kinesist van beroep en lesge ver aan de Heizelschool. Door insiders wordt hij beschouwd als de «coming man» van onze nationale trainers. Hij begint opnieuw met de trainingen op 12 juli a.s. Eendracht Aalst is ondertus sen zeer bedrijvig geweest op de transfermarkt Na het lich ten van de opties van Milko Deryck, Gerard Deroy en Ed dy Moerman, werden volgen de nieuwe spelers voor het Aalsterse team aangetrokken: Droessaert (22) en De Winne, beiden van Jong Lede en Yves Moock (FC Denderleeuw, 21). Een belangrijke aanwinst is de 21-jarige doelman Wim Moyson van Merchtem. Hij wordt eerste doelman, zodat het nu al vast staat dat het kontrakt van Franjo Horvat niet meer zal hernieuwd wor den Ondertussen tekende ook Eddy De Bolle opnieuw, wat niet kan gezegd worden van Van Roy, Limpens en Ser geant die nog moeten onder handelen wat de financiële konditics betreft. Voor voor zitter Matthijs is het duidelijk: inleveren op het vroegere pro gramma en geld verdienen als men wat waard is. De overgang van Johan Die- rickx naar FC Brakcl is in kannen en kruiken. De verde diger van Eendracht Aalst was ook gepolst door Eendracht Nieuwerkerken, om er als spe ler-trainer te fungeren, maar Brakel kwam uiteindelijk met meer poen over de brug. Johan Dierickx (32) sluit hiermee zijn rijk Aalsters voctbalhoofdstuk af. Van Brusselse zijde - zowel Jette als Union - bestaat er een intense belangstelling voor Gerrit Muylacrt. terwijl Rudy Vermeulen volgend seizoen zijn tenten gaat opslaan te Zot- tegem. SK Aalst van zijn kant kon zich de diensten verzeke ren van Bert De Bruyne, ter wijl Wim Verbeecken ovcr- zwaait naar FC Denderleeuw. Dit laatste heeft wat te maken met de overkomst van Yves Moock. (abi.) Etienne Rogierx, de voorzitter van Sporting Ixtkeren, werd begraven. Op 23 mei overleed hij in het AZ te Gent na een slepende ziekte (ds) De nu 24-jarige Danny Everaert heeft op 19 mei de 5' plaats behaald in de internationale «Grote Prijs van België» die te Eupen plaats had. Reden genoeg om Danny even in het voetlicht te plaatsen, voornamelijk als je weel 1 dat hij nog maar 3 jaar aan body-building doet. Dat de vier i dagen training per week (elke dag drie uur) resultaat oplevert bewees Danny al in 1983 toen hij als 4' eindigde t in het kampioenschap van Vlaanderen en in hetzelfde jaar ook de eerste plaats behaalde bij de senioren. 'f Vóór zo een wedstrijd wordt er elke dag getraind waarbij «-e nog een zeer streng dieet volgt cn dit gedurende negen ff weken. Ook mag gezegd worden dat hij op eigen initiatief L en niet in klubverband naar Eupen gegaan is Dannv. die j* ook te zien was als figurant in de succesfilm «Zware 1 k jongens» gaat waarschijnlijk nog een mooie carrière tegemoet.

De Voorpost | 1984 | | pagina 30