r«c I r I NATIONALE EINDRONDE KADETTEN Ajax Lebbeke derde, en er zat zelfs meer in! Rationale eindronde scholieren Avanti scholieren vice-kampioen JEUGDHANDBAL Waasmunster laureaat in eigen tornooi Robuco-dames ontvangen op gemeentehuis Brabo Denderbelle zoekt jong talent 3 Lokeren blijft in derde nationale TURNFEEST TE SINT-NIKLAAS RIJHEIDSAANVRAGEN 1984 HANDBAL loon Icvcj plc Ajax Lebbeke, dat al jaren chici ,rat mag gaan op een uitste- ;ende jeugdwerking, heeft dit ieizoen opnieuw een opvallend -ngc nappe lichting kadetten bij- ■n tl( engebracht. De resultaten He en dan ook niet op zich wach- en. Nadat zij de titel van Jostvlaams kampioen vrij ge makkelijk hadden binnenge- faul (almd eindigden zij in de lan- 8me lelijke eindronde tweede ach- er het vrijwel ongenaakbare "indervreugd. Meteen waren e Ajax-kadetten geplaatst oor de nationale eindronde lie vorige zaterdag te Herstal lerd gespeeld. let werd geen sukses over de [ehele lijn want hoewel een crde plaats meer dan eervol kon Ajax toch beter. Vice- ampioen van België worden ig zeker binnen hun mogelijk- cden. Tegen SCAM liep het chtcr verkeerd, hetgeen hen mer iaar de strijd voor de 3e en de plaats verwees, wedstrijden ijax Lebbeke-Scam: 14-17 S.C.A, Montegnee, de kadet ten kampioenen van de L.F.H., was duidelijk niet ster ker dan de ploeg van F. Coore- man. Dit bleek duidelijk in de eerste helft als Ajax onder im puls van Verheyden en Coore- man vrijwel konstant leidde en bij de rust een 8-7 voorsprong telde. In het begin van de tweede helft ging het echter fout bij de Lebbekenaars die vooral in verdediging gingen flateren, wat SCAM toeliet een 9-12 voorsprong op te bou wen. Ajax naderde nog wel tot 11-12 maar moest uiteindelijk toch in een nederlaag be- rusteh. Skoorden: B. Cooreman 7, F. Verheyden 7. Herstai-Ajax Lebbeke: 9-13 In de wedstrijd voor de derde en vierde plaats tegen Herstal nam Ajax een aarzelende start. De nederlaag tegen SCAM had het zelfvertrouwen zeker niet opgevijzeld en dit leidde tot een 7-4 achterstand bij de rust na een erg matige eerste helft. In het begin van de tweede helft ging het al heel wat vlot ter bij de Lebbekenaars maar toch bleven Verheyden en C° op achtervolgen aangewezen tot minder dan 10' voor he. einde (9-6). Maar dan kwam Ajax echt voor goed los. Mei vlotte aanvalskombinaties werd de Waalse verdediging overspeeld en in één ruk ste vende Ajax naar een 9-13 overwinning die hen meteen de derde plaats opleverde. Skoorden: Bosman 3. Coore man 1, Verheyden 6, Pare- wijck 1, Cleymans 1. De Bus- schere 1, Ajax speelde met K. Moens, Bosman, Cooreman, Verhey den, Parewijck, Cleymans. Bogaerts, De Busschere. Van Oudenhove, Buytaert. De eindstand: 1 Kinder vreugd, 2. SCAM. 3. Ajax Lebbeke. 4. Herstal. Eva ondag werden te Kraainem Avanti een schitterende wed- Na een gelijkopgaand eerste e finalewedstrijden betwist strijd. Langs het trio Van kwartier (6-6) kon Eupen een isscn de twee beste scholie- Ransbecck - Agneessens - De driepuntenkloof slagen (9-6) I jinteams van de V.H.V. nl. Feyter werd het onmiddellijk en vandan af leek Eupen nog 9lsc Mcrksem en Avanti Leb- 0-4 en na een kwartier spelen moeilijk vat te krijgen op de te en de twee finalisten van leidde Lebbeke gezwind met 3- wedstrijd Er werd zenuwach- Franstalige liga, Eupen en 8. Dit uitstekende wedstrijdbc- tig gespeeld, men kon bij harleroi. Een schitterend gin deed het vertrouwen groei- Avanti het geduld niet meer «lend Avanti kwam in de en van de Lebbekenaars die opbrengen om uitgespeelde dale na de overwinning tegen tot de rust Charleroi op 5 pun- kansen te kreëren en bij de harleroi maar kon tegen Eu- ten achterstand hielden. Rust rust stonden de Lebbekenaars :n, dat Merksem had versla- 7-12. Het begin van de tweede al met 14-8 in het krijt. Tijdens n de eerste prestatie niet helft verliep verder moeizaam de tweede helft verbeterde het eer benaderen. Meteen werd voor Lebbeke (9-13 na 8') er niet bij Lebbeke en een toch ploeg uit het Duitstalige maar als P. Hertsens er 11-15 wel sterk Eupen kon van de ™el ndsgedeelte Belgisch kam- kon van maken 7' later, brak minder goede wedstrijd van oen. maar alles sarrten geno- de weerstand van Charleroi Avanti gebruik maken om met en is het toch al een hele definitief. Het werd zelfs 12- een ruime 28-19 zege de Belgi- ()(K esta,ie voor de Ploe8 van minder dan 10' voor het sche titel in de wacht te slepen. 11 >ach L. De Nil om als vice- einde en doelman Van Hove Skoorden: Van Ransbeeck 5, Snpioen te eindigen. Temeer zorgde er nog voor dat Avanti De.Feyter 7, Hertsens 3, De 'Piar bij Avanti enkele kadet- deze wedstrijd won met ruime Ketelbutter 1, Agneessens 3. _8en moesten ingeschakeld om 14-21 cijfers. Avanti speelde met W. Van 't spelerspotentiecl aan te Skoorden: B. Van Ransbeeck Hove, B. Van Ransbeeck, C. illen wat uiteraard haar ge- 6. Agneessens 4. De Feyter 3. Agneessens, P. Hertsens. A. 8; site en kracht nadelig be- Hertsens 4. V'lassenroot 3, De De Ketelbutter, J De Feyter. vloeddc. Ketelbutter 1. D. De Hauwere, St. Vlassen- li kf wedstrUden: Finale root, W. De Proft. "J^arleroi-Avanti Lebbeke: Eupen-Avanti Lebbeke: 28-19 De eindstand: A T.S.V.. Eu- In deze wedstrijd verging het Pe"- 2. Avanti Lebbeke, 3. :gen Charleroi speelde Avanti duidelijk minder goed. Charleroi, 4. Olse Merksem. H.K. Waasmunster organi- zeerde voor de tweede maal zijn pupillentornooi en we mo gen zeggen dat dit op een handbalfeestje uitgedraaid is. De zes ploegen zorgden voor interessante en soms heel spannende wedstrijden die goed in de banen gehouden werden door S.R.'s Wim De Proft en Stefaan Vlassenroot. Konden de twee thuisploegen overtuigend de eerste plaats in hun groep behalen, toch moest Waasmunster 2 na een heel spannend duel met 10-9 de finaleplaats laten aan een snel ler en atletischere formatie uit Gent, ploeg die volgend jaar voor Vital Gent zal uitkomen. De andere halve finale werd gemakkelijk door de eerste thuisploeg gewonnen. Voor de 5e en 6e plaats werd gestreden tussen B.D. Lebbeke en Loke ren. De ploeg rond Ben Wal- raevens won na een overtui gende eerste helft. De derde plaats ging naar Waasmunster 2 dat met een goeie verdedi ging rond Vermeulen en doel man Baert de tweede Gentse ploeg aan banden legde en met skoorders als Loier, De Groo- te en Desseaux aanvallend sterk voor de dag kwam. Kwam dan de finale met een thuisploeg die Taelman zag wegvallen, maar aanvallend op een uitstekend duo Roels en De Bode kon rekenen. Die zelfde Roels zou dan nog keer op keer De Meerschman en Ternest vrij spelen zodat Waasmunster prima aanvallen liet bewonderen. De verdedi ging was een knap geheel met Rousseau als knap sluitstuk. De winnende ploeg. Rousseau Thierry, De Bode J.Pierre, Ternest Koen, Taellman Chris, Dutré Rik, Goossens Gerd, De Meerschman Stefan, Thierens Stijn. Roels Wim. Waasmunster 2-Lokeren: 9-0 De Groote 4, Dessseaux 1, Loier 3. Bauwens 1 VROUWENHANDBAL Waasmunster 1-Avanti: 12-1 De Bode 5, Taelman 1, Ter nest 2, De Meerschman 2, Goossens 1, Roels 1. Waasmunster 2-Gent: 11-4 De Groote 6, Desseaux 1, Roggen 1Vermeulen 1Loier 2. Waasmunster 1-Gent: 10-3 De Bode 1. De Meerschman 4, Goossens 1, Roels 4. 1/2 finale: Waasmunster 1- Gent 2: 20-7 De Bode 3, Taelman 7, Ter nest 5, Thierens 3, Toels 1, Dutré 1. 1/2 finale: Waasmunster 2- Gent I: 9-10 De Groote 4, Desseaux 2, Loier 3, 3e en 4e plaats: Waasmunster 2-Gent 2: 10-4 De Groote 1, Desseaux 3, Ver- helst 2, Roggen 2, Loier 1. Bauwens 1. Ie en 2e plaats: Waasmunster 1-Gent 1: 13-4 De Bode 4. Desseaux 1, Ter nest 1, De Meerschman 2, Goossens 1Roels 4. De wedstrijden Zaterdag werd de damesploeg van Robuco-Buggenhout ontvangen op het Gemeentehuis naar aanleiding van het behalen van de kampioenstitel en de daaruit voortvloeiende promotie naar 2e afdeling. Het werd een gemoedelijke viering die plaats vond in de pas vernieuwde raadszaal, waarop burgemeester De Landtsheer terecht fier mag zijn. Na de gebruikelijke foto's werd Robuco ontvangen door de Buggenhoutse burgemeester geflankeerd door schepenen M. Heymans en P. Van Malderen. Waasmunster 2-Lokeren 9-0 Waasmunster 2-Gent 2 11-4 Lokeren-Gent 2 6-6 1Waasmunster 2 4 2. Gent 2. 1(10-17) 3. Lokeren 1(6-15) Waasmunster 1-Avanti 12- 1 Avanti-Gent 1 7-11 Waasmunster-Gent 1 10- 3 1. Waasmunster 1 4 2. Gent 1 2 3. Avanti 1/2 finales: Waasmunster 1Gent 2 20-7 Gent 1 - Waasmuhster 2 10-9 Finales: 5-6 pl. Avanti-Lokeen 8-5-(6-l) 3-4 pi. Waas. 2-Gent 2 10-4 (4-1) 1-2 pl. Waas. 1-Gent 1 13-4 (6-3). EVA De Burgervader opende de zit ting door een heildronk uit te brengen op de kersverse kam pioenen waarna M, Heymans,. schepen van sport, zijn rede naarstalent de vrije teugel list. Schepen Heymans wist duide lijk heel wat over de Buggen houtse handbalploeg. Hij wees er onder meer op dat Robuco- dames verleden seizoen vrij willig afzag van de promotie 'maar dit jaar de kampioensti tel pakte zonder eenn enkele nederlaag. Meteen is Robuco de eerste vrouwenploeg die te Buggenhout gevierd werd we gens het behalen van een kam pioenstitel. Amper 3 jaar na de oprichting een hele prestatie vond de Buggenhoutse sche pen. Dan sprak M Heymans ook even over handbalklub Bug genhout in zijn geheel. Hij onderstreepte dat Robuco in amper 6 jaar tijd uitgegroeid was tot een vooraanstaande klub die blijk geelt van een een opvallend initiatief. Een ploeg met zulke leiders heeft beslist een mooie toekomst. Dat werkkracht gewaardeerd wordt door het gemeentebe stuur blijkt ook uit de gevoeli ge subsidieverhoging die Ro buco dit jaar zal ontvangen. Wat in Lebbeke mogelijk was met de handbalklub moet ook in Buggenhout kunnen zij de Schepen van Sport. Daarna werd Gustaaf Van Nuffel, onder daverend ap-. P'aus, in de huldiging betrok ken als begeleider van de da mesploeg en ook de sponso ring van de firma Hubo werd in de hulde betrokken. Mevr. Hellinck werd door kapitein L. Van Damme met een geschenk bedacht maar het wederwoord kwam direkt onder de vorm van een briefomslag! Nadat voorzitter A. Poppe in naam van Robuco Buggenhout het gemeentebestuur had be dankt voor de morele en finan ciële steun overhandigde bur gemeester Dc Landtsheer nog geschenken, aan G. Van Nuf fel, kapitein L. Van Damme en aan het trainersduo J. Van Damme W. Van der Borght. Ook dc burgemeester vond dat het Lebbeekse voorbeeld op handbalgebied moest gevolgd worden en met het enthousias me waarmee ook vice-voorzit- ter J. Van Hoezen de zaken aanpakt moet dit zeker kur nen, besloot de burgemeester De speelsters die deze viering mogelijk maakten: Van Dam me Lieve, Verest Ria, Ilse Ca luaerts, Martine Matthijs, Son- ja Roman, Annick De Croock. Annemie Bleyaert. Daisy Van- denbergh, Linda Sanders, Lies Verstappen, Lieve Caluaerts. Christel De Donder Coach: J. Van Damme, W. Vander Borght. Begeleider: G. Van Nuffel. EVA WATERPOLO de Lebbeekse deelgemeente hele reeks jonge spelers in het met een van de bestuursleden enderbelle zetelt een hand- tweede team onder te br,engen. die hen de nodige informatie ilveremging die dit jaar 20 Brabo speelt nu in de provin- zullen verschaffen De eerste ar bestaat Inderdaad, Brabo cialc afdeling en de thuiswed- trainingen zijn voorzien op het enderbcllc begon zijn eerste strijden worden gespeeld in de Gemeenteplcin op 2 augustus dct>mpet.tie in het jaar 1964 en sporthal te Lebbeke. Op dit De mensen die zich inzetten 'als het vrijwel alle ogenblik beschikt Denderbelle voor een jeugdwerking bij ortklubs vergaat, had de over een stevige spelcrskern Brabo: ub hoogten en laagten. Na voor het eerste team maar toch H, Verpoest, Bleyenpark 50 n aarzelend begin werd de wordt nu nog maar eens een Dendermonde; oeg uitgebouwd tot een vol- inspanning gedaan om jong ta- W. Van Lcmbèrgen, Wastijne- aardige sportklub en het ab- lent uit de direktc omgeving straat 9, Dendermonde, tel. s luut hoogtepunt in het twin- aan te trekken. Brabo beseft 21.86.44; jarig bestaan situeert zich dan wie ook dat een vlotte A. DE Lannoy, Kon Albert- i d lddcn de jaren zeventig, als jeugdwerking een wissel op de straat 66, Dendermonde; llo{ abo de promotie naar eerste toekomst betekent. M. Van Vossole, Visstraat 15. ,a tionalc waarmaakte. Daarna In een rondschrijven in de ge- Lebbeke tel 21 91 29- ''g.de de terugval maar het meente worden alle jongeren of in het' lokaal café De Ster >oit afgevende Brabo bestuur die het eens willen proberen Dorp, Denderbelle irgde in opnieuw voor toe- ais handbaispcler uitgenodigd imstperspcktieven door een zich in verbinding te stellen EVA 'fanabal: Brabo Denderbelle integreerde dit seizoen vele jongeren in de eerste ploeg (dw) VOLLEYBAL LZ.V. - Namen 12-9 De Lokeraars speelden een van hun beste wedstrijden van het seizoen, en won dan ook verdiend. Voor de match was het nog. een groot vraagteken wie er nu zou zakken: Loke ren, Namen Of Wetteren. Maar zaterdagavond won Wet teren al met 15-9 tegen Namen en Lokeren heeft woensdag 23 mei jn de te herspelen wed strijd tegen Namen de knoop resoluut doorgehakt. Toch was het niet zo gemakke lijk in de eerste periode, al nam Lokeren al vlug 2-0 voor sprong via Van de Vijver en Peeters. Drie Naamse goals keerden de situatie echter vlug om. In dc tweede periode brachten Wauters, Peeters, Vertonghen en Van de Vijver hun klub naar 6-5. Het derde gedeelte was onge woon spannend. Namen sloeg weer toe en het werd 6-7, maar dan keerde hét tij weer. Loke ren gaf de Walen drie opstop pers, en dat bracht genoeg rust bij dc Waaslanders, ondanks enkele opvallende flaters. Nog twee doelpunten van Peeters en Vertonghen en de zaak was rond. De Lokeraars hebben zich voorbeeldig ingezet, ook raadgever Guido Maes. Nu zaterdag speelt Lokeren zijn laatste wedstrijd tegen Be- veren. De heenwedstrijd werd verloren met 11-10. Allen op post in het zwembad om 20.30 uur. Ook Rik Mestdagh- zal er bij zijn. H.B. Handbal: Ook in de beker van Oost-V laanderen gaven de Robuco-speelsters de toon aan. Z. versloegen ondermeer Avanti Femina 2. (a) TURNEN Het initiatief dat destijds door de Sint-Niklase sportraad werd genomen om een turngala te orgariizeren met de aangesloten turnklubs, werd verleden zondag voor de vierde keer verlengd. Elke twee jaar wordt deze grootse manifestatie aan de Wase turnkalender gekoppeld, telkens in de sporthal De Witte Molen. Ook ditmaal was er een massale publieke belangstelling. Talryke stadsprominenten waren aanwezig. Het merkwaardige sukses van dit Sint- Niklase turngala, werd trouwens al een traditie. Het aangeboden programma tator. Een twaalftal nummers mer Attraktief turnspektakel Rhithm door de jazzdansgroer hield ook nu weer voldoende werden getoond. Na de alge- aarv. de verschillende olympi- Clapaja en in Contakt werd variatie en adembenemend mene voorstelling keken we sche toestellen in Hoger-La- een gamma van Dartnerturnoe turnspektakel in. Uit Sint-Ni- naar Prelude of een ruime ger. Met Tootsie, kwamen de feningen aangeboden Teru< klaas kwamen turnkring Rust- waaier van verschillende op- jazzdansgroepen van Rust- méér snektakel met n.mhiin Roest, Kracht en Geduld. Je- warmmgsoefeningen. Veel bij- Roest, Jeroen. Jong en Blij, en aan de loDende band en rt-v ncornpn flfl- val krenen de allerkleinsten in IZroeRf a„ P er nog die grootse apotec se. Een feestelijk slot van ee roen en de jazzdansgroep Cla- val kregen de allerkleinsten in Kracht en Geduld aan de paja. Verder waren er nog Hup Hup Kabouters. beurt. ov ,CCMC1I R S1 turnkring Jong en Blij uit Crescendo bracht massagym: Het tweede gedeelte van hel Nieuwkcrken en voor Belsele een kleurrijk schouwspel waar- programma werd met Olym- dat door een zeer dankba liepen de gymnasten van Rit- bij de gelijktijdigheid soms pies ingezet en de applausme- publiek en meerdere afeevai' mica onder de schijnwerpers, even zoek was. Op dit niveau ter steeg wéér voor de massa- digden van diverse turnso Samen goed voor een bijzon- vertolkten een 24-tal dames gym der veteranen in de maat wen werd bijgewoond der aantrekkelijk programma van een al dan niet rijpere van acht. Bijzonder gewaar- Roeer Van I ap met Nonkel Wally als presen- leeftijd een vlekkeloos num- deerd werd ook Carnival of eronder vind je een lijst van speelsters en spelers die hun hcidsaanvraag hebben in- :ot diend op basis van het de- •ot ecl van dc niet-bczoldigde iye irtbeoefenaar uit Je) erzet vanwege dc afstand- iivt ^nde kring kan enkel nog |M beuren tot 31 mei 1984 Btstcmpel). De speelsters spelers, die een vrijheids- pvraag hebben ingpdiend-en arvooi geen verzet bete- (ld wördt, zijn vrij en kun- l/#naansluiten bij een klub van hun keuze. Voor gevallen met verzet wordt er een dossier geopend en zal van de uit spraak van de verzoenings- kommissic (BLOSO) de ver dere afwerking afhangen. Indien dc verzoeningskommis sie een speelster of speler vrij spreekt en de opleidingsvcr- goeding. gevraagd door de af staande klub, wordt te hoog geschat, dan kan men dit be drag laten onderzoeken en la ten bepalen door de landelijke transferkommissie. Nilco Spelers Heirbaut Marc - Rapid St Niklaas Bockstael Eric Lebbeke Dcscheppcr André - VC Spec trum Moerbckc-Waas Lievcns Ignace - Nilco Lebbeke Spelcman Luc - VC Stcendorp Verhcyen Jan - Melvoc Melscle Schulze Luc - Kuklos Aalst De Lamper Geert - VC Tcmse De Maesschalclr Danny - Ra pid St.-Niklaas De Rudder Erik - Kontakt Temse Verbruggen Lucas - Vitesse Kruibeke Bosman Luc - Hades Temmse Heyninck Benny - VC Temse De Lauw Johan - Danny Hofstade Verstraeten Eddy - Real Testa Lokeren Rombaut Jan - Hades Temse Dc Vetter Dirk - VC Kemzeke Van Eynde Patrick - VC Tcmse Van Acker Danny - Rapid St- Niklaaas Maes Pieter - Kontakt Temse Martens Ronny - Hades Temse Verhoeven Geert - Ajax "Aaigcm Van den Abbeelc Frans - Nilco Lebbeke De Bondt Dany - VC Buggen hout Everaert Rudy - Juvenes Zele Lefever Rudy - VC Temse Adriaenssenss Gerry Beveren Speelsters Bayard Nicole - Asterix Kiel- drecht Albrecht Erica - Adec Sport Baasrode Schoenaerts Helena - VC Temse Van Buynder Nicole - VC Stekenc Morjacn Ingrid - Libera St.- Niklaas Turngala te Sint-Niklaas: de stedelijke sporthal was afgeladen vol. ledereen wou dit feest van elegantie en behendigh meemaken (dw) Turngala te Sint-Niklaas: De turners zetten de zaal op hun kop met hun sierlijke handigheid (dw) Sey Katrien - VC Stekene Verbruggen Berlinda - DVC ATB St.-Niklaas De Droog Ria - Pardaf Kruibeke Van Keer Anita Adec BaskettomOOi ill Baasrode I.nnh t-iafi Van Mieghem Christiane - Vi- ljOCm lstl tcssc Kruibeke Ter afsluiting van het seizi Nicque Rita - Stekense Dames nam Grembergen deel aan tornooi te Lochristi. Waren de ten naar de halve finale. Zij verwachtingen niet te hoog om- kregen nog tijdig hulp van Heir- dat slechts zes spelers kwamen weg om deze match te winnen, opdagen, toch zijn ze erin ge- Ueirweg Guy 17. Putteman slaagd om een derde plaats te Geert 15, Erik Xtijs 12. Crick bemachtigen. Kris IJ, Caudroit JohnJO en De Grembergen won met 73-71 Clercq Rudv 6. van Maldegem en kon doorsto-

De Voorpost | 1984 | | pagina 33