Liefhebbers sporten zo Dendermonds damesteam wint superstar '84 LENTETORNOOI OOK PIMPERNEL LOKERSE KERNKOMPETITIE KRIS FERKET VOORLOPIG TOPSKORER IN LEBBEEKS ZAALVOETBALTORNOOI **c»Hnour ïytCINHOU' BOIC-Oost-Vlaanderen organiseerde Superstar '84 Dat de meisjes van het arrondissement Dendermonde sterk gemotiveerd naar de finale toeleefden, wisten we reeds van de schifting, voor twee weken betwist en glansrijk gewonnen tegen het team uit Sint-Niklaas. Maar dat ze in de finale, waarin ze het moesten opnemen tegen de damesploeg uit het arrondissement Oudenaarde-Ron- se, zo'n overweldigend resultaat zouden boeken, had toch niemand verwacht. De uilslag spreekt echter voor zichzelf: Dendermonde 129 punten. Oudenaarde-Ronse 58 punten. Dat Fons Abbeloos, als voorzitter van het Olym pisch Komitee-Dendermonde, uitermate fier was over de prestatie van «zijn» meisjes, was meer dan normaal. De uitbundigheid van zowel de deelneemsters als de suppor ters deden dan ook het Gentse Sportpaleis op zijn grondves ten daveren. Een algemeen en welverdiend applaus ging eveneens naar de 16-jarige Lebbekenaar Johan Vinck, die door het provinciaal bestuur was aangezocht als doelwachter op te treden bij de proeven handbal en voetbal. «Een jongen die het nog ver zal brengen», werd alom verteld. Ook coach Mare De Smedt mocht delen in de hulde bij het uitreiken van de gouden me dailles, de beker en de «Super- star»-shirts. 2a werden over handigd door de provinciale voorater van het BOIC, de heer Fernand Hanet. voor de gelegenheid geassisteerd door «Miss 6-dagen 1984». Als gro ten en/of! werden Linda De Cock en Monik Veroug- stracte geïnterviewd door ra dioman JoS Verleysen. Ook in die discipline stonden ze «hun mannetje». Monik werd zelfs door de direkteur gevraagd voor een optreden tijdens een wielermeeting in het Gentse Sportpaleis. Prestaties Monik Verougstraete: deze volleybalspeelster behaalde twee eerste prijzen, in het «pompen» aan de brug, en bij het wielrennen. Met het resul taat van laatstgenoemde disci pline werd tevens de beste tijd gechronometreerd, sinds de proef in Superstar werd inge schakeld. Monik was wellicht de meest all-round sportvrouw van de deelneemsters. Wat zij zowel tijdens de schifting als tijdens de finale heeft gepres teerd. kan niet door anderen verbeterd worden. Linda De Cock won eveneens twee van de vijf af te leggen proeven: basketbal en koord dansen. Met 141 sprongen bin nen de 45 seconden vestigde ook zij een absoluut rekord. De taaie volleybalspeelster uit St. Gillis-Dendcrmond'e is trouwens een vaste waarde ge worden in de Superstarkompe titie, die dat jaar zijn eerste lustrum vierde. Veerle De Vriendt legde in de handbal en steepleproef een overtuigend meesterschap aan de dag. Mare De Smedt had er goed aan gedaan Veerle op te stellen in de kern van het da mesteam. Uit het individueel klassement blijkt dat deze 17- jarige slechts met één en twee punten geklopt werd, wat be wijst dat zij een superstar in spe is. Nancy De Moor, de atletiekster uit het Wetterse en tevens de jongste van de ploeg, deed 95 sprongen over de Zweedse bank in amper driekwart mi nuut. Wat haar uiteraard de zege in deze discipline oplever de Ook bij de andere proeven dééd Nancy haar uiterste best, wat haar een zeer goede vierde plaats opleverde in het indivi ducel klassement Bij een vol gende editie kan ze op het ereschavot staan. Greta Van Doorselaer. Wegens kwetsuren van enkele kandida ten werd toevallig en in laatste instantie Greta gevraagd om het team te vervolledigen. Zonder training en eerder on verwacht droeg ze in belangrij ke mate bij tot het sukses van de Dendermondse ploeg. Al behaalde ze geen eerste plaats, toch is haar uitslag tegelijk opmerkelijk en verdienstelijk. Dat Greta niet uit de toon zou vallen was trouwens te ver moeden Haar Bloso diploma's liegen er niet om. Haar inzet voor de ploeg heeft haar dan ook het predikaat «Superstar 1984» op geleverd. Al bij al was de Dendermond se équipe een sterke dames- ploeg. die geen konkurrentie dulde van de overige arrondis sementen. Prestatie die overi gens gehonoreerd werd door public-relationsman en be stuurslid van het arrondisse menteel Olympisch Komitee Dendermonde Eddy Van Pae- schen. die in zijn «Churchill Pub» aan etentje aanbood. Jeans Club - Spoele 3-2 Doelpunten: Stand bij de rust 1-2 Jeans Clup: Colman Danny 13' Rogiers André 19' Rudy Pauwels 8' Spoele: Vervaet Eddy 21' en 24'. Concordia - De BoeLsers 2-3 De stand bij de rust 1-1. Doelpunten: Concordia: De Vos Patrick 16' Vcrmeirsch Jean-Pierre 12' De Boetsers Rogiers H. 24' 25' Christiaans R. 27' Witte Steen - Sporthal VDV 2-7 De stand bij de rust: 1-3 Doelpunten: Witte Steen: Van Kerckhove R. 5' en Vervaet R. 12'. Sp. V.d. Velde: G Vergijlen, op de 10', 22, 23 en 24' en De Wilde R. op de 4 en 8'. Den Bien - Lucontainers 3-3 Lucontainers was nog steeds ongeslagen. Op de 7' mochten zij een strafschop nemen. Fran£ois Schalckens plaatste zich achter de bal, en knalde keihard op doel, doelman Nico Baeté koos de goede hoek en pakte de strafschop klemvast. Toch was Lucontainers het meest in de aanval, maar het moest de punten delen. Stand bij de rust 0-1. i Doelpunten: Den Bien: De Ruysscher J.P. op dc 11. 15 en 17'. Lucontainers: Schalckens F. op de 22 en 9' en M. De Bruyne op de 5'. 't Stamineken - Celtic 4-8 Stand aan de rust 2-5. Doelpunten: 't Stamineken: Danny Loyon 17, 23 en 11' en Arnold De Wilde op de 14'. Celtic: Feussels R. 17. 8 en 23', Van Damme Luc op de 10, 11 en 12' en Vervaet G. op de 15 en 23'. Veldstraatje - VKP 2-7 Stand bij de rust 1-3. Doelpunten: Veldstraatje: De Grootc L. 15' en Rodrigues op de 16'. VKP: Paul Verhulst 10' en Da- ny De Smit op de 12, 14, 6 en 22' en Mare De Wilde op de 16 en 10'. Individueel klassement 1. L. De Cock 30 Dendermonde 2. M. Verougstraete 29 Dendermonde 3. V. De Vriendt 28 Dendermonde 4. N. De Moor 22 Dendermonde 5. I. Santos 21 Oudenaarde-Ronse 6. G. Van Doorselaer 20 Dendermonde M. VandePerre 20 Oudenaarde 8. S. De Jaeger 9 Oudenaarde-Ronse 9. C. Suys 5 Oudenaarde-Ronse 10. M. Malfait 3 Oudenaarde-Ronse Pierre Van Roseem Voet baltornooi FC Sunset Aalst Tijdens het pinksterweekend grijpt het tornooi plaats van MTSA-klub FC Sunset. Gedu rende 3 weken spelen volgende teams tegen elkaar voor de be ker, namelijk Ronkenburg (Le de), Stormvogels (Papegem), Baccara (Aalst), Eendracht Boys (Nieuwerkerken), Zwalu wen (Impe), Tikki-Boys Erem- bode gem), Wit Paard (Oorde- gem) en natuurlijk FC Sunset. Benefietwedstrijd Willy De Coster Op zondag 3 juni om 16 uur op hel voetbalveld van FC Wilskracht Gijzegem wordt een benefietwedstrijd gespeeld ter MINIVOETBAL Een groot aantal Zeelse sup porters waren naar de Zotte- gemse sporthal afgezakt om er de tweede bekertriomf van Pimpernel mee te maken De |\V/r 17 Fk T? T)|?I r1 T CpTT P Fl/FD lokalen voor wie het wedstrijd- 1. W ilï Li JLJ Li OLlLixlSLtHL JDLilVllilV begin van uitzonderlijk belang was na de 6-1 nederlaag open- korte duur, want de gemoti- LK ZOTTEGEM - PIMPERNEL ZELE 6-12 veerdE piel Abbeel "i" stempel op de wedstnjd druk- le terugwedstrijd om de Beker van belgië heeft het Zeelse Pimpernel niet onverwacht ken. Na een persoonlijke aktie onnen van mede-finalist Zottegem. Met de Beverense trainer Urbain Braems als maakte hij tevens een num- ietuige hebben de Zeienaars opnieuw voor spektakel gezorgd. Ditmaal klom Piet mertje van John Coles af en ieel op het ereschavotje en nam sportief weerwraak voor zijn mindere prestatie uit de de^eldingTn^e'ze emdstri^fd'6 twedstryd. Na twee bekerzege's en een kampioenstitel is Pimpernel naar een zottegem kwam nog eenmaal onderlijke hoogte geklommen in de minivoetbalsport. De nationale kampioen heeft op gdijke hoogte in een non- i reputatie alle eer aangedaan en meteen de eerste dubbelslag in de NOMB-kompetitie $top offensief waarbij Rudi stand gebracht. Een benijdenswaardige prestatie voor dit bijzonder sterk en goed Bruggeman nogmaals zijn uit gebalanceerd team. zonderlijk kunde als doelman kon etaleren. In de tweede spelperiode lieten de lokalen een strafcomer onbenut bij 2- 2, tot Abbeel tweemaal sukses- rijk uithaalde. De vice-kam- ■f P'oen sloeg gepast terug via Reynebeau zodat de beide ten- oren met 3-4 de rust ingingen. .-rw v i ';L' Na de pauze kwam Jan Ber- kers vorige week in een oppor- tunistische bui, op de proppen. Hij versloeg doelman De Pot- ter ,weemaal na elkaar, tel- H kens op aangeven van De Ke- J&WT Ee' en Van den Dungen. Het .-i ging naar 3-7 toen Bruggeman zijn vertrouwen terugvond bij het afwerken van de strafcor- ners, een onderdeel waarin de Zeienaars tijdens de heenwed strijd deerlijk hadden gefaald. Zottegem liet een laatste reak- tie blijken bij het ingaan van de laatste spelperiode toen het enigszins terugkwam tot 5-8. In een denderende slotfaze brachten de kanyiioenen op nieuw spektakel. Jan Berkers stuurde De Potter de verkeer de kant uit en Abbeel rondde een dubbeipas met Berkers af tot een nieuwe treffer. André Maes vorige week. geschorst schoot nummer elf staalhard binnen, en Pol De Kegel zorg de onder een denderend ap plaus voor de eindskore. Na de wedstrijd toonde Urbain Braems zijn bewondering voor deze spektakulaire en tech nisch hoogstaande wedstrijd met Pimpernel als verdiend winnaar. Piet Abbeel be schouwde hij als een groot mi nivoetbalier wegens zijn kom- binatie van snelheid en tech niek. Zijn eresaluut ging be grijpelijk ook naar het Zeelse team dat hij een goed georga- nizeerd geheel noemde met slimme verdedigers die hun snelle spitsen op een ideale en sekure manier aanspeelden. Net als de meer dan 400 aan wezigen had de sympatieke Urbain Braems ten volle van de wedstrijd genoten. (ajz) ZAALVOETBAL gelegenheid van de 300ste wed strijd van Willy De Coster. Spar ringpartner is een selektie van Oostvlaamse klubs, waarin spe len: Rudi Haleydt, Luc Lim- pens, Frans Roeland, Marcel Arys, Fred Van den Bogaert (allemaal Eendracht Aalst), Ka- rel De Jaeger en Louis Van den Hauwe (SK Aalst), Paul Van Hauwermeiren (SK Oudegem), Frans Van Geert en Louis Geens Hof stadeRoger Van den Bremt (SK Herdersem), Luk Maes en Alfons Maes (Gijze gem) en Etienne Van den F.ynde Sint-A ntelinks) Bij wijze van voorwedstrijd spelen om I4u30 de knapen van Gijzegem legen de provinciale knapen van Eendracht Aalst, de kampioenen van 1984. Zaalvoetbal tornooi Comar Sport Aalst Comar Sport organizeert eet groot zaalvoetbaltornooi met ploegen op de terreinen van ht Sint-Jozefscollege, Capuciene» laan, Aalst. Het gebeuren loop over twee dagen, zondag *n maandag II juni en begint lel kens om 8.30 uur. Doelman Rudi Bruggeman, het sluitstuk pan de Zeelse verdediging, omspeelt met Piet Abbeel vlot de Zottegemse aanval (gvtc) Lt f BV r, K Het Lebbeekse zaalvoetbaltornooi met de schaal «Delsin» als inzet, evolueert gunstig, zowel op sportief vlak als op het vlak van de publieke belangstelling. De drie reeksen worden na een eerste schiftingsronde mo menteel aangevoerd door Setmar. Zwam berboys, en K.A.V.D. De lijst van prijsschutters wordt aange voerd door Chris Ferket. Hij nam totnogtoe zeventien treffers voor zijn rekening In zijn tred volgen Piet Abbeel van K.A.V.D. met elf doelpunten en Alfons Vercauteren (ASLK), Jan Verhulst (Goalgetters) en David Hegelmeers (Baasrode) ieder met acht doelpunten. Wieze - Appels 7-8 Doelpunten: Bart Putteman 4, Julien Sic- card, Francis Vanderstraeten 2. Hans Hof man 4, Raouil De Cock, Jan Vermeir, Mare De Wolf, Johan Van Extergem. V.D.J. - Mini 2-4 Doelpunten: Leo Dierickx 2. Paul Van De Putte 2, Wilfried Tilburg, Walter Van den Steen. A.S.L.K. - Topsport 5-3 Doelpunten: Alfons Vercauteren 3, Bert De Schrijver, Joan Spanoghe, Luc De Meersman, Luc Thierens, Herman Van Spitael. Lissens - Zwamberboys 2-9 Doelpunten: Chris Ferket 5, Rudy Janse- gers 4, Jos De Vits, Enrique Rivera, Tijde lijke uitsluitingen: Patrick Callaert, Johan Van Belle. Setmar - BPA: 5-3 Doelpunten: Silvanus Houthuys 3, Mare Van Der Jeugt 2, Johan Putteman, Francois Van der Eist, Leo Van der Eist. Tijdelijke uitsluitingen: Albert Cluytens, en Guido Lamberts. Peken Bock - K.A.V.D. 3-8 Doelpunten: Piet Abbeel 4, Leon Jansoone 2, Dirk Van Der Putten. Wim Wacgeman 2, Toon Van Cauteren, Stephan De Wolf. Tijdelijke uitsluiting: Leon Jansoone. Honky Tonk - Hamme 5-7 Doelpunten: Werner Van Den Branden 4, Rony Sanders 3, Francois Heymans, Rony Debeule 2, Marc Verhelst, Antoine Van den Berghe. Tijdelijke uitsluitingen: Mare Mouton. Antoine Van den Berghe, A.S.L.K. - Goalgetters 5-4 Doelpunten: Herman Van Spitael, Chris- tiaan Bosman 2. Jan Verhulst. Luc Thierens 2, Alfons Vercauteren. Tijdelijke uitsluitin gen: Dany Abeel en Herman Van Spitael. Voorlopige rangschikking Reeks 1 1. Setmar 2. A.S.L.K. 3. Topsport 4. B.P.A. 5. Goelgetters 6. Voetlicht Reeks 2 1. Zwamberboys 2. Hamme 3. Mini 4. Lissens 5. Honky Tonk 6. V.D.J. Reeks 3 1. K.A.V.D. 2. Baasrode 3. Pekcn Bock 4. Appels 5. Wieze 6. O.H.K. Verder programma Vrijdag 1 juni 18.30 uur: V DJ. - Hamme 19.30 uur: Voetlicht - B.P.A. 20.30 uur: Setmar - Topsport Zaterdag 2 juni 18.30 uur: Sterkste reekswinnaar (Zwam berboys) tegen de tweede sterkste derde. 19.30 uur: Zwakste reekswinnaar tegen de zwakste tweede. Maandag 4 juni 19 uur: Tweede sterkste reekswinnaar (K.A.V.D.) tegen de sterkste derde 20 uur: Sterkste tweede, tegen de tweede sterkste tweede. De wedstrijden worden allemaal gespeeld in de sporthal te Lebbeke. EDM Optiek De Schryver 10 Chalet 3 Doelpunten: Optiek De Schrijver: Philips Johan. 1ste periode Luc De Bock, 1 in 4de periode Filip Van Laere, 1ste, 2 d., 2de per. 1 doelp., 3de periode 1 doelp., 4de periode Chalet: Van Laere Clement, 1 d. De Rover Chris, 2 d. Real Mini 15 Play Boys 5 Doelpunten Hillaert J. 5, Hillaert E. 3, Abbeel J.P. 2, Rogiers St. 1, Rogiers P. 3, Play Boys: Claes G. 1. Brugge man D. 3 en Hubbaert 1. Mini T 74 9 Stamdafeeken 6 Doelpunten: Audenaert Rudi 1, De Keyser Peter 2, Veldeman E. 6. Wauters Eddy 1, Jacobs F. 4, Van Britsom D. 1. Celtic 10 Rijkswacht 0 Lokermotiv 6 Spuiters 4 De cijfers konden groter ge weest zijn, indien Lokermotiv wat meer geluk aan zijn zijde had gehad. Doelpunten: De Witte Bart 2, De Meyer Willy 2, Dhooghe Tom 2. Temmerman 1, Stremersch 1, Van den Berghe 2. De stand Real Mini 55 Celtic 55 Elan Keukens 44 Jeugdhuis T 74 42 RWL 41 Stamcafé 39 Ludwigs diskotheek 38 De Schrijver 38 Baeté veranda's 31 Mini T 74 29 Lokermotiv 25 Play Boys 24 't Wiel 18 Sanilo 17 Fulham 14 Chalet 12 Spuiters 12 Sport Buyle 6 Setmar, Zwamberboys en K.A.V.D. voeren de reeks aan Zaalvoetbal te Lebbeke: B.P.A.-Boys lebbeke (vh) Zaalvoetbal te Lebbeke: Setmar Buggenhout vh) Minivoetbal: Pimpernel Zele, de ongenaakbare kampioen van dit seizoen (a)

De Voorpost | 1984 | | pagina 34