Voorzitter Willy Van den Broeck ook «Koning» van heropgerichte aloude Meldertse schuttersgilde uit 16de eeuw Musical in SMI Moorselbaan Aalst Lede weer met reuzen Veelbelovende braderij «Handelscentrum Moorselbaan» te Aalst Lustrum schoolfeest van gouden school «Beek» Erpe-Mere Aalst blijft Itara steunen Bomen op Aalsterse Grote Markt: derde keer, goede keer? «Archief Alostana» Na borstamputatie De Voorpost - 1.6.1984 - 39 De Leedse Harmonie St.-Cecilia komt na enige onderbre king terug met Reuzefeesten en zulks op zondag 3 juli e.k. Dit in samenwerking met de plaatselijke Heemkundige Kring en met de .Orde van de Hovaardige Boer». Niet minder dan 50 reuzen en vier muziekverenigingen schre ven tot hiertoe reeds in zodat het alleszins een veelbelo vende festiviteit wordt. Vertrokken wordt te 17 u aan de Kerkvijverstraat om via de Markt, Nieuwstraat, Kleine Ommegangweg, Kasteel straat, Stationsstraat, Markiezaatstraat en Kasteeldreef terug op de markt te belanden waar dan de reuzen worden opgesteld. Te 18 uur brengt de Aalsterse kunstgroep «Alkuonc», reeds een kwarteeuw op de bres in binnen- en buitenland, een demonstratie van haar kunnen waarna Griekse, Ita liaanse en Poolse dansgroepen aan bod komen. Afgeslo ten wordt met een Breughelkcrmis in echt Vlaamse sfeer. Toegang tot de Markt kost dan wel 20 fr. LH Seniorenfeest te Aalst Op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 juni kan II in het pleet beperkt of kompleet heden naar verleden, van Moorselbaan 128 te Aalst terecht, telkens te 19.30 gebekt» uur voor het bijwonen van een musical, resultaat van een sinds het najaar 1983 lopend projekt in de basisscholen Moorselbaan, Park De Blieck en Langestraat. Gebracht door uitsluitend vrijwilligers zowel ouders, leerkrachten als leerlingen. Gekoördineerd dan door een representatie ve stuurgroep. Musical op niveau Geopteerd werd voor de musi cal, een veeleisende polyvalen- naar scherts, van woord naar beeld. Geheel dat dan werd gereali seerd met anonieme vrijwilli gers «buiten het circuit» v zangkoor, pantomime en e.a. omdat daarin uiteenlopende planning en voorbereiding dit Verhaal rel genomen. Geëindigd wordt talenten kunnen aan bod ko- weekend meemaken. Via een gesonoriseerde dia- met een oproep tot samenwer- men. Tevens omdat de formu- montage gepresenteerd in king want «niemand is kom- le toelaat over te stappen van LH overvloeiing komt van het scheppingsverhaal van de kos mos naar die van de 'school'. Schoolgeschiedenis aange bracht via akteer- en zang scènes uit het dagelijks school leven en het bijwonen van een «les». Tegenover elkaar staan de nostalgie naar het eertijdse schooltje en de futuristische les met eigentijdse akkomodatie en apparatuur, floppy disks en printing lists. Uit hun slaafse schoolbanken bevrijden zich een rebelerende groep leerlin gen met het menselijk argu ment dat goede gezondheid nog steeds primeert boven goede schoolresultaten. Hun ker naar avontuur en sensatie wordt gesteld via een heuse film, een thriller waarbij jeugdige akteurs de eigen school serieus op stelten zet ten. Het intellektueel niveau wordt getest door een vak bondsafgevaardigde en ook het huiswerk wordt op de kor- Volgend weekend komt «Handelscentrum Moorselbaan Aalst» met zijn 11* braderij met een welgevuld programma. Voorzitter Frans Verhulst, vice-voorzitter Emiel Moens; sekretaris Hugo De Gent, penningmeester Tony De Geyter en bestuursleden Hektor Ghijsbrecht, Hubert Willock, Géért Hoebeeck, Francois Herremans en Willy De Kegel weten immers van aanpakken. Op donderdag 7 juni start een spetterende autokaravaan doorheen Groot-Aalst en op vrijdag 7 juni gaat de braderij door van 14 tot 22 u. met voor de kleinen kermismolens en de Boumpa-bouncher, Verder tekenwedstrijd, (inschrijfformulieren in 't Apostelken») en konsert door de Kon. Harmonie «Algroeiend Bloeiend». Op zaterdag 9 juni braderij van 9 tot 22 u. met attrakties voor kinderen en demonstraties «oude ambachten» door 16 ambachtslui die oude, vergeten stielen demonstreren. Op zondag 10 juni braderij van 9 tot 22 u., doorlopend oude ambachten, demonstraties met de snelste fiets ter wereld, de wonderfiets op.rollersisteem, te 10 uur de start van de jogging van de stad Aalst die verleden jaar mimJOQ deelnemers telde met te 12 u. uitreiking van de trofeeën, te 14 u. kindermarkt op het SMI-speelplëin tot 18 u. waar kinderen in aangepaste kledij speelgoed, boeken, tekeningen, koeken, handwerkjes en weet ik veel verkopen in een zelf opgezet kraam, te 18.30 u. trippenworp aan beenhouwerij Moens en vanaf 19 u. barbecue bij 't Apostelken». Op maandag 11 juni braderij van 9 tot 22 u. De Moorselbaan, bruisend van leven en pret, verwacht ook U. LH Daar beide partijen, stadsbe stuur en bomenplanter op hun standpunt bleven staan kwam het tot een proces. Een des kundige had als opdracht ge kregen de oorzaken van het niet willen groeien van de boompjes na te gaan cn hij kwam tot het besluit dat deze oorzaken allemaal buiten het terrein van de aannemer lagen en dat deze dus geen schuld trof. Wat dan ook in het vonnis van de rechtbank die haar des kundige niet désavoueert terug te vinden is. Met als gevolg dat de stad deze tweede reeks bo men moet betalen. Diensten, adviesraden en al wie als instantie met de markt iets te maken heeft beraden zich nu over wat er verder te doen staat. Geopteerd zou worden voor het opmetselen van stenen bakken op zowat 60 cm hoog zodat er alleszins niets meer kan ingevaagd wor den, deze kuipen te vullen met goede grond en jonge, traag- groeiende bomen erin te plan ten. Wordt de derde keer de goede keer? LH Op zondag 10 juni, Pinksteren, 5dc schoolfeest georganiseerd door het Ouder- en Feestkomi- tee samen met leerkrachten en leerlingen van de wijkschool Beek, Erpe-Mere. Wie er vorig jaar bij was wil dit gezellig openlucht gebeuren zeker niet missen. Het school tje is gelegen aan de Lange straat op de wijk Beek en is een afdeling van het St.-Maar teninstituut te Lede. Het heeft zich te Erpe-Mere alleszins een gunstige reputatie opgebouwd. Naast optreden van leerlingen en ouders kan U er volksspe len meemaken met afzonder lijke rangschikking kinderen - volwassenen met als oppergaai de klassieke boerenhesp. Verder allerhande attrakties als ballons en barbecue, mu ziek en frisse dranken. Deze kleine school wil aldus in het 50® jaar van haar bestaan andermaal naar buiten treden en nogmaals bewijzen dat kleinschalige dorpsscholen er kenning verdienen. LH Opdat men niet de indruk zou krijgen van elk jaar wisselen van projekt dat het hier om een bodemloos vat gaat en dat men bovendien geen verdere weet heeft van wat er met de gespendeerde centen gebeurt is opteerde de stuurgroep van de Aalsterse 11.11.11-aktie voor de derde maal voor hetzelfde projekt, Itara, in Rwanda. Uit de rapporten zou blijken dat bij de uitwerking van dit projekt merkwaardige vooruitgang werd geboekt bij brug genbouw en ondersteuning van kleine ateliers. Mogelijkheden die zich aanbieden zijn een diareeks en tentoonstelling met de aangepaste technologie over Itara of zelfs de komst van een afgevaardigde van Itara naar hier om ons verder en beter te kunnen informeren en aldus de mensen beter te motiveren. Mogelijk gaat men het dan allemaal breder zien en komt men tot het onderzoeken van de mogelijkheid van overdracht van Westerse techno logie naar Derde Wereldlanden. Misschien wordt het dan wel een technoligiebeurs(je). U kan er meer over verne men op een informatie-avond op donderdag 7 juni te 20 uur in het zaaltje van Openbare Werken, Kapellestraat 8 te Aalst. Aalst Aan de Sint-Annabrug beslaa nemen. a Meldert doet lofwaardige pogingen om zyn eigenheid als meer aangepaste beplanting firmeren. Een «steentje» kost dorp trachten te bewaren. De grote kalkzandsteen op het een staande wip terug zou kun- dan wel 1000 fr. wat U de titel Dorp, getuigen van een groots verleden toen Meldert met nen verrijzen wil de pas herop- «(her)stichtend lid» oplevert, zyn steengroeven het voornaamste centrum tussen Brussel S^richte gilde ijveren voor het Verleden zondag werd dan een en Aalst was, is daarvan nog een stille getuige. plaatsen van twee staande wip- eerste stap gezet. pen met reglementaire afme- Voor de koningschieting moest r» a i. j i -i i fitgen, beschermkooi inbegre- men noodgedwongen uitwij- In het huidig «parksken» op de Destijds had de jaarlijkse ko- pen, in de boomgaard achter ken naar de Aalsterse Dreef vroegere Frankische «dnes» ningschietmg plaats op het het dorpskafee «bij Herman». waaraan komend iaar wellicht stond decennia terug een Dorp te 14 uur en, eens de Erevoorzitter Lambert Van de reeds zal verholpen ziin Zoals staande wip op het toenmalig koningsvogel afgeschoten, Sijpe, voorzitter Willy Van kon worden verwacht schoot grasveld waarna er een werd luidde de klok en trok men den Broeck, vice-kampioen pdmuTinter parTs WiUy opgericht in de weide op de naar de kerk waarna, bij een van België en nog onlangs lau- den Broeck letterlijk en fieuur- hoek van de «Diepestraat» en feestdis, de koning bekleed reaat van de grote prijs van lijk de hoofd vogel af en deed k.n met de ufi"e een Tweebeek, vice-voorzitter zijn voorzitterstitel dan ook al- Van de wip op het Dorpsplein qua uniek stuk in massief zil- Frans De Kegel, sekretaris leeer aan Bij een gezellie hangt in de Meldertse pastorie ver, werd gehuldigd en Etienne De Brandt, reeds feestmaal «bij Herman! werd nog een primitief schilderij. Ze gevierd. meermalen geselekteerd op de kersverse konine met de behoorde bij een aloude schut- Traditie die men te Meldert wil nationaal niveau en penning- «braak bekleed» en fis konine tersgilde, de «St.-Jozefsgilde», doen herleven. meester Marien Saegerman gehuldigd in de volksmond «de Jef- De staande wippen hebben zijn zich bewust van de moei- En nu od naar de realisatie van kes» gesticht in de 16* echter de tand destijds niet lijkheden die dergelijke reali- de grootse plannen van «St - eeuw. meer bepaald in 1565. doorstaan en hieraan wil de satie impliceert. Er wordt dan Jozef» De vlag die bij het honderdja- heropgerichte gilde een mouw beroep gedaan op de bevol- rig bestaan van de gilde werd passen. kjng een steentje bij te dragen LH j geschonken draagt trouwens In afwachting van een eventue- opdat dit facet van vroegere de vermelding «Confraternitas le restrukturatie van het aktiviteiten zou herleven en St.-Jozef, Meldert 1565». «parksken» waar dan met Meldert zijn eigenheid zou af- Aalst. De Pinkstertrofee van Mare De Bruyn. VZW «Hoop», vereniging voor opleiding van honden, houdt op haar terreinen, Kraaiwinkelstraat te Nieuwerker ken een wedstrijd voor gehoorzaamheidsproeven op maandag 11 juni, 2* pinksterdag en dit vanaf 10 uur. Proeven die plaatshebben onder de reglementering van de K.K.U.S.H. Bij deze gelegenheid wordt voor de eerste maal de pinkstertrofee in betwisting gesteld. Deze trofee werd ontworpen door de gekende Aalsterse beeldhouwer Mare De Bruyn. LH Aalst. Lions Club Aalst. Van links naar rechts Patrick Jaenen, P. Van den Broeck, R. Vijverman. L. Stoop, J. Couck, M. Van der Haegen. (per) worden werken uitgevoerd Die zullen enkele agen in Aalst. Lions Club Aalst. Pater Van den Broeck mocht namens Levensvreugde t cheque ontvangen, (per) In de Keizershallen op vrijdag 8 juni feest voor de derde leeftijd vanaf 14 u met zangkoren, dansscholen, toneel, wipschieting, belotting (30 fr. inschrijfgeld), gezellig samenzijn en dansgelegenheid. Koffietafel. Deelname in de kosten: 20 fr. Wie meewil met de car die ophaalt en terug thuisbrengt schrijve in en betale aan de verantwoordelijke van zijn vereniging of klub. Stipuleren eveneens of men wil thuisge bracht worden te 19 of te 22.30 uur. Regeling Bushaltes te Aalst: St.-Job, Hopperank, St.-Lieven, Albrechtlaan-Moorselbaan, kefk St.- Anna, Kapucijnenkerk, sociaal centrum, Immerzeel. Baardegem (station, kerk), Erembodegem (kerk, Hogeweg-Brusselbaan, Kapellestraat), Gijzegem (gemeentehuis, Dries, Hoek nabij kapel), Herdersem (kerk, Kapel Ten Beelde ken, kapel Boskant), Hofstade (gemeentehuis, babbelaar-Overbroekstraat, Korenhoek, Noenstraat, brug Zijpstraat, Cohsciencestraat-steenweg), Meldert (Klaarhaag, bushalte Hoogstraat, bushalte, kerk, Nlevelkapel, Doment, Croes), Moorsel (Koebrug, Watermolen, Stationsstraat, Steven, Kruisabeel, Dorp), Nieuwerkerken (kerk, (kerk Ediksvelde, Maal, kerk, Verenigde Natiën-Restert, Dries, Laar Kapel) en café Bomora. LH De aanplanting van halfwasbomen op de Aalsterse Grote Markt werd een drama in verschillende bedryven. By het yerkeersvry maken van de Grote Markt te Aalst werd immers met een firma een overeenkomst gesloten waarbij bomen by eventueel afsterven zouden vervangen worden door soortgenoten Aalst. De vriendenkring van de Pelikaan op reis naar Luxemburg, (a) Via «Alostana», een in de leeszaal van de bibliotheek in de Kattestraat opgesteld archief kunnen zoekers, heemkun digen, geïnteresseerden aan de plaatselijke geschiedenis en schoolgaande jongeren een eerste idee krygen van het ryk verleden van Aalst en zyn regio. Voor diepgravender werk komt men dan daarna best terecht in het stedeiyk archief, Vredeplein. Een praktische katalogus, dige gegevens en uitvoerig «Archief Alostana» vermeldt worden er de feesten behan- er de ter plekke raadpleegbare deld. Qua kuituur komen to- werken wat betreft Aalst en de neel, kunst, muziek, biblio- i bejdeelgemeenten theck en archief er ruim aan Naast meer algemene gege- bod en op het vlak van de sport vens vindt U er historische vindt U er belangrijke détailin- 11111039611 16 ASISt werken over Aalst en deelge- formatie. Na de ekonomische meenten, werken uit belangrij- geschiedenis van Aalst zijn er kc periodes in de Aalsterse tal van werken over historische geschiedenis. kommentaar personen en families uit Aalst, over monumenten, straten en Verder proza- en poëziewer- landschappen en heel wat over ken door Aalstenaars en een familienamen en taal. overzicht van de Aalsterse tijd- De Aalsterse geschiedenis schriften, wordt opgesplist in bestuurlij ke, politieke en onderwijskun- LH Sinds de 70-er jaren kwamen her en der zelfhulpgroepen uit de grond om met de gevolgen van een borstamputatie te leren leven. Vrouwen die het reeds meemaakten be geleiden andere vrouwen die voor het probleem staan. Louisa Marsé is aktief in «Leven als voorheen» en be geleidt uit eigen ervaring dergelijke mensen. Ze schetst een beeld van de weg terug naar het normale leven, een leven waar er nog plaats is voor de vrouw, de moeder, de partner die je toch steeds bent. Dit na een inleiding door dr. Cooreman, gynekoloog. Avond die doorgaat in Netwerk. De Ridderstraat 28 te Aalst op donderdag 7 juni. Toegang: 20 fr. Organisatie: Vrouwenhuis- en CGSO-Aalst. Nadat een eerste reeks het liet afweten en ook de tweede reeks plantingen niet bestand bleken te zijn, niet tegen de tand des tijds doch tegen zelf maar een korte leefperiode weigerde de firma in kwestie voor de derde maal over te gaan tot planting. Er werden alle soort redenen opgesomd door mensen die het weten of niet weten konden gaande van gebrekkig onderhoud, slechte ondergrond met erin leidingen van de stoomverwarming, ver dichten van de grond door het voortdurend belopen waar door het wortelgestel geen ont plooiingsmogelijkheden zou hebben tot zelfs het opzettelijk ingieten van gevaarlijke vloei stoffen door omwonenden die de zaak niet genegen zouden zijn. Of gewoon er het vuil van de straat in te vegen. Zaterdag 9 juni zijn alle verza melaars van Strips, jokers, bidprentjes Kleine Brocante, boeken, sigarenbanden, mun ten, medailles... verwacht in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Vanaf 9 tot 17 uur. Verdere inlichtingen kunnen bekomen worden bij Danny Denayer, Moyersoenpark 12, Aalst. Tel.: 21.79.87. VZW Hoop Nieuwerkerken

De Voorpost | 1984 | | pagina 39