ÏS vl HOLLYWOODS VERLOREN KINDEREN Alléén inTV-Ekspres Pierre Van Nuffel Aalstenaar en globetrotter in Gran Canaria B-Brandweerploeg Aalst kampioen en naar de Olympiade te Salzburg Deze week inTV-Ekspres Sensationele nieuwe reeks im minui oxxcmm miMMMl Deze week bij uw dagbladverkoper 8 - 1.6.1984 - De Voorpost Aalstenaar Pierre Van Nuffel, Boudewijnlaan, paart de honkvastheid van de Aalstenaar in hart en nieren aan het avontuurlijke van de globetrotter. Jarenlang was hij als mechanieker bij de NMBS elke dag zowat in het hele land doende waarbij zijn reisinstinkt uiteraard niet alleen geprikkeld doch tevens aanmerkelijk gestimuleerd werd. Met zijn echtgenote - hel paar heeft geen kinderen en kan dus alle kanten uit - zag men hem op exploratietocht in het Verre Oosten, op safari in Kenia, in Marokkaanse medina's, op een Tunesische kamelenmarkt en noem maar op. Europa en inzonderheid onze buurlan den, hebben voor deze globetrotter van formaat dan ook weinig geheimen. Ook met de Aalsterse brandweer waarvar} hij decennia lang een vrijwillig lid was en tevens deel uitmaakte van de sportploeg, waarvan hij trouwens nog steeds manager is en volgend jaar in die kwaliteit voor zijn zwanenzang bij de Aalsterse spuiters meetrekt naar de Olympiade in Salzburg, zag hij heel wat, o.m, bij verbroederde korpsen als het Franse Pontoise of de Mercedesstad Böblingen bij Stuttgart. Anderzijds is en blijft Pierre Van Nuffel een échte 'Oiljste- neer' die het verenigingsleven in zijn Keizerlijke Stede niet alleen volgt doch ook zoveel mogelijk meemaakt. Inzon derheid dan op het karnavaleske vlak. Samen met Willy Alloo en een aantal andere vrijwillige brandweerlui was hij een aktief lid van «De Pakkers», een karnavalgroep anders dan anders en wat ze meest «pakten» kan U zich wellicht wel voorstellen. Toen hij in 1972 bij een Aalsters reisagentschap had geboekt voor Las Palmas, hoofdstad van het Spaanse Gran Cana- ria-eiland, belandde hij wegens een administratieve vergis sing in het zuidelijk gedeelte van het eiland op Playa del Inglès». Wat dan wel een gelukkige «vergissing» werd, want deze plaats beviel hem dusdanig dat hij - en ook zijn dame zij het dan in mindere mate - besloot zijn tenten definitief op te slaan. Tenten dan bij manier van spreken, want ij Huurde er een riante bungalow die hij liefst 8 maanden per jaar betrok. Alleen in volle zomer, als het ginder té warm en té druk werd, zag men hem terug te Aalst want ook enige nostalgie was hem en zijn echtgenote uiteraard niet vreemd. Alle bruggen achter zich opblazen is niet makkelijk, at impliceert een dusdanige leefwijze een dubbele huishouding qua behuizing, apparatuur en vervoermiddel. Iets wat Pierre er echter graag bijneemt want het leven is voor hem op Gran Canaria zo paradijselijk dat alleen zijn écht Aalsters hart hem nog naar het vaderland terugbrengt. Vaderlandnog steeds alhoewel hij een rose identiteits kaart draagt, die van de in het buitenland verblijvende Belg die hem wel een aantal profijtjes meebrengt. Vanzelfsprekend telkens wel een hele reis met de wagen naar Madrid en van daar met de wagen op de autotrein naar Cadiz en dan een (dure, 36.000 fr. voor 2 personen plus de wagen) tweedaagse vaart naar Gran Canaria. Of gewoon op de autotrein van in Parijs en changerente Madrid. Een paar dagen ongemak die Pierre er wel voor over heeft Ginds leeft hij dan des te rustiger en heeft er kontakt met personen van zowat alle nationaliteiten. Vooral dan Duit sers die er kwistig met de DM gooien en het ginder allemaal peperduur maken. Pierre en zijn echtgenote hebben zich echter ginder reeds een uitgebreide kennissen- en vriendenkring opgebouwd, zodat hun leven alleszins door geen enkele monotonie wordt verstoord. Het kwam zelfs zo ver dat hij voor zijn «pintor», zijn schilder (verver) waarvan hij volmacht kreeg over diens bezit deze volmacht naar Spanje moest bezorgen via Zaventem opdat de erfgenamen er aan hun trekken zouden komen na het plotseling overlijden van zijn vriend. Om maar te zeggen hoe Pierre ginder niet alleen aanvaard maar zelfs zeer geliefd is. Iets waarbij zijn vriendelijkheid en dienstvaardigheid wel niet vreemd zullen zijn. Momenteel kregen we Pierre te pakken bij de brandweer waarvan hij nog steeds deel uitmaakt. Volgend jaar wordt hij 60 en dan moet hij noodgedwongen de rangen verlaten. Niet zonder het bronzen beeld «de redding» in ontvangst genomen te hebben voor een kwart eeuw ten dienste staan van de bevolking op vrijwillige basis. Een rasecht Aalstenaar die zijn stad op waardige wijze in het verre Gran Canaria waar hij komen en gaan van sche pen uit alle landen volgt, vertegenwoordigt. Onderlussen viert Van Nuffel ook op Gran Canaria karnaval en daar duren de festiviteiten dan liefst tien dagen maar missen wel heel wat van de Aalsterse organisatiespirit. Maar men heeft er «el sol» en dat vergoelijkt heel wat. dh) Na brons in Joegoslavië, zilver in Italië en de gouden medaille in Salzburg kan de B-ploeg van de Aalsterse brandweer nu volgend jaar naar de Olympiade in Oosten rijk, Te Assenede, op het kampioenschap der beide Vlaande ren georganiseerd voor brandweerkorpsen maakte de B- ploeg andermaal een fantastische beurt. B-ploeg staat dan voor een ploeg die met 9 leden tenminste een ouderdom van 270 jaar totaliseert. Met jaren boven dat totaal wor den de proeven uiteraard'moeilijker wat dan wel gedeel telijk gekompenseerd wordt via een bonifikatiesysteem. De jonge, vernieuwde A-ploeg van Aalst kende geen meeval doch geest en inzet zijn zodanig dat goede uitslagen niet op zich zullen laten wachten. De B-ploeg, reeds jaren lang aktief in binnen- en buiten land waar ze reeds vele lauweren oogstte had zich ten doel gesteld op het provinciaal kampioenschap te Asscnede het Olympische minimum te halen om te kunnen meedingen in 1985 naar de hoogste trofee, de Olympische titel. 400 punten dienden te worden behaald om in de running te komen. Ondanks de handikapt van brandweerman René Ringoir die niettegenstaande een spierscheuring de loopwedstrijd moedig wist te beëindigen werd door intensieve oefenin gen en adekwate wijzigingen in de ploeg het streefgetal gehaald; zelfs met 3 punten overschreden wat dan niet alleen goed was voor de Olympische kwalifikatie maar tevens de kampioenentitel opleverde. De beker werd dan ook niet zonder gewettigde fierheid afgehaald door korpo raal Firmin Van de Velde die hiermede, na 32 jaar aktief lid te zijn geweest van de sportploeg, zijn loopbaan suksesvol afsluit. Voor sportofficier Luitenant Ruyssinck wordt het nu een hele klus twee valabele ploegen in optimale form aan de start te krijgen voor de Nationale wedstrijd te Poperinge op zaterdag 23 juni e.k. Heel wat verbeteringen zuilen door de sportofficier in samenwerking met sportmonitor korporaal Willy Alloo moeten worden aangebracht. Voor al het offensief gedeelte van het programma moet nog een flinke beurt krijgen. Iets waarmede dan ook dadelijk van start wordt gegaan ook in het zicht van de deelname aan de Olympiade. De ploeg die Aalst op waardige wijze wil vertegenwoordi gen ziet eruit als volgt: groepsoverstc luitenant Karei Ruyssinck, sportmonitor korporaal Willy Alloo, sergeant Leo Huylebroeck, brandweermannen Roland Wey- mcersch, Freddy De Schrijver, Jacob Van Doorselaer, René Ringoir, Paul De Pierre en als opvolger van Firmin Van de Velde nu Frans Bomon met als reserve Luk Quintelier en manager Pierre Van Nuffel? Ook de jonge A-ploeg wil de volgende jaren een eersteplanrol spelen in het nationaal en internationaal gebeuren. De brandweerploeg van Sint-Niklaas treedt aan. Aalst. De Aalsterse ploeg in aktie. (a) Waarom pleegde Paul Newmans zoon zelfmoord En de zoon van Gregory Peck, nochtans een levenslustige jonge atleet... Waarom probeerde Michael zijn stiefvader Robert Taylor te vermoorden met insecticide Waarom liep het mis met de kinderen van Joan Crawford, Bing Crosby, Doris Day, Ingrid Bergman, Lana Turner en zoveel anderen... Gevangenis, drugs, moord, zelfmoord. Waarom Zij hadden alles wat zij konden wensen Over de achtergronden van deze drama's schreef Bob Thomas een schrijnend verhaal. TV-EKSPRES brengt het u in exclusiviteit. Een sensationele serie van vijftien afleveringen waarin u een ander Hollywood zult ondekken dan dat van de schone schijn. Aalst. De grote triomfators van het kampioenschap: de mannen van Aalst, (a) Aalst. Korporaal Van de Velde ontvangt de beker, (a) Aalst. De B-ploeg begint de wedstrijd met vooraan luitenant Karei Ruyssinck en rechts in de groep sportmonitor Willy Alloo. (a) Zij vragen zich verbijsterd afwaarom Aalst. De spuitgasten van Sint-Niklaas waren ook van de partij, (a)

De Voorpost | 1984 | | pagina 8