Oppositie wil gemeenterekeningen niet goedkeuren te Erpe-Mere 1983 Sterk Volgend Jaar Beter haalt tweede avondzege halsters karnavalnieuws Onze Lieve Vrouw Beroepsschool Berlare showt mode 1984 VTI Dendermonde nodigde oud-leerlingen uit - 15.6.1984 - De Voorpost Dendermonde. Zij studeerden 25 jaar geleden aan het VTI af (v) Dendermonde. Feest bij het VTI voor jong en oud (v) van Berlare hield een modeshow die hl Berlare. De Onze Lieve Vrouw Spel zonder grenzen. Met water spelen is en blijft een amusante bezigheid. Ook als men groter geworden is. a Spel zonder grenzen Vorig weekend had het Spel zonder Grenzen plaats bij AKV de Kormssesloipers. Voor de vierde maal ging de overwinning naar AKV De Mattonen die in de finale de Lodderoeigen versloegen. Dit weekend Organizeren op zaterdag 16 en zondag 17 juni de Strootloeipers in het hof van de Kring Heilig Hart een volleybalwedstrijd voor karnavalverenigingen. De AKV Lotjonslosorganizeren in «De Coninck van Spagniênter gelegenheid van de Europese verkiezingen een Euro-barbecuedie zal geserveerd worden tussen 12 en 21 uur aan de prijs van 250 fr. Kroegentocht Het korfbaltomooi van het Aalsters karnavalverbond is vervangen door een kroegentocht. Groepen die willen deelnemen kunnen inschrijven tot 15 juni bij Willy J. Berghman, De Vilanderstraat 47 te Aalst. De kroegentocht heeft plaats op 18 augustus en per groep zijn acht deelnemers toegelaten en moeten er in het lokaal zelf twee leden aansvezig zijn om een spel te organizeren. Per groep wordt liefst een uniforme kledij gedragen en de mogelijkheid wordt geboden om zelf een kraam uit te baten. Voor de meest orgineel verklede groep is er een bijkomende prijs, zoals er voor de groepen prachtige prijzen in natura en geld zijn weggelegd. Papierslag De nieuwe karnavalgroep d'Ajointjes vraagt om oud papier bij te houden en te bezorgen bij de café Crazy Bal, Geraardsbergsestraat. A als terse Gilles De Aalsterse Gilles vertegenwoordigen de stad Aalst in Middelburg in Nederland gedurende het derde weekend van juni. «Vlieg er eens uit» stond er op de artistiek fraai verzorgde affiche en ook op de uitnodi ging waarmee de Onze Lieve Vrouw Beroepsschool van Berlare ouders en vrienden uitnodigde op het jaarlijkse schoolfeest. Zaterdag 9 en zondag 10 juni was de paro chiezaal naar jaarlijkse ge woonte veel te klein om de vele belangstellenden een be hoorlijke plaats te bieden. Na het welkomstwoord van de direktrice, mevr. Van Eet- velde-Verhofste werd onmid dellijk begonnen met een show die haast geen einde kende en waarin de geestdrift, de levens blijheid en de vreugde van de leerlingen duidelijk inspire rend werkten op de aanwezi gen. Door de wijze waarop bepaalde kledingstukken aan het publiek werden getoond, kreeg men de indruk dat er berocpsmanncquins aan het werk waren. Het tema «vo gels» werd op een frisse manier uitgewerkt in de dekors, de presentatie en ook de keuze van de muziek. De presentatrice. Katrien Schepens, zorgde trouwens voor een aangename en bie- zonder vlotte wijze van aan- eenpraten van de verschillende nummertjes. Dank zij de goe de organisatie van mevrouw De Wilde-Van Driessche werd opnieuw een staaltje gegeven van de nauwe samenwerking die er leeft tussen de direktie, de leerkrachten en de leerlin gen van de Onze Lieve Vrouw- beroepsschool van Berlare Met een stralende bruids stoet begon het tweede deel van de show die uitmondde in een apoteoze waarbij alle leer lingen zingend en dansend op de muziek van Up With People afscheid namen van hun ou ders en vrienden. Muziek en belichting werden verzorgd door Gilbert Dauwe en de hoeden die tijdens de show werden gebruikt werden ter beschikking gesteld door het huis «Nicole» uit Zele. wat belangstelling kreeg (jj) Een dagorde die niet liet voorzien dat er grote moeilijkheden zouden oprijzen is geëindigd op een vinnige diskussie tussen de meerderheidsgroep en de oppositie. De agenda werd by de aanvang vlot afgehandeld maar het traditioneel venyn zat ook hier in de staart. Een paar tijdelijke politiereglementen werden goedgekeurd en een bijzonder bestek moest vastgesteld worden om herstellingen uit te voeren aan de kerk van Vlekkem. Vooral de electriscbe geleidingen moeten vernieuwd worden waarvoor een beslissing gevraagd werd om hiervoor materialen aan te kopen. In de planning werd voorzien om de telefooncel van de wijk Dorent (Burst) te verplaatsen naar het Stationsplein waar men een meer efficiënt gebruik ervan verwacht. Daar de ge meente voor dit werk gedeelte lijk moet tussenkomen in de onkosten werd ook hier goed keuring gevraagd. Vooraleer hiermee in te stemmen deed raadslid N. Ghysels (CVP) een verzoek om terzelfdertijd be doeld telefoontoestel op het interzonaal net in te schakelen. Het bleek een degelijk voor stel te zijn en schepen De Gra ve was bereid om hierover te onderhandelen met de RTT, die normaal gezien geen be zwaar zal hebben. Sinds enkele weken zijn er werken aan gang op de wijk Honegem (Erpe), waar de ou de brug over de Molenbeek afgebroken werd om ze door een nieuwè te vervangen. Dit brengt met zich mee dat ver bouwingswerken aan het lo- aal waterbedelingsnet moe- n uitgevoerd worden in de middellijke omgeving van beekbrug. Het plan en be- k voor deze werden door de d unaniem goedgekeurd. onteigening van gronden gs de Keer- en Paardestraat tergem-Vlekkem), evenals verlengde ervan, zijn niet >r alle eigenaars in dank ivaard. Sommigen waren i akkoord met het toege- td bedrag zodat van rechts- ge een herziening van de eigeningsvergoeding moet >euren. Daarom vroeg het 'llege machtiging om in rech- op te treden en deze zaak te slechten. Het zijn anders >chtans geen goedkope pro- kten: kostprijs 19.400.000 fr. De gemeente moet voor alles samen een lening aangaan maar de CVP-oppositie wilde hieraan geen goedkeuring ver lenen en stemde tegen. Ook de dorpsherwaardering in de deelgemeente Erondegem, waarvan de aanleg 2 631.000 fr. zal kosten, en de gemeente hierin gedeeltelijk moet tus senkomen, kon door de CVP niet aanvaard worden. Men ging wel akkoord met de voor ziene uitbreiding van het TV- net in de Lange Nieuwstraat te Erondegem. Iedereen ging eveneens akkoord met een ontwerp om verbeteringswer- ken te laten uitvoeren aan de Akkerstraat, Fierensveld en Heerbaan te Burst. Het is wel opvallend dat de meeste voor stellen i.v.m. de deelgemeente Burst op weinig tegenkanting stuiten Wat met de sportzaal? De enige sportzaal die Erpe- Mere bezit is meermaals het voorwerp van discussie in het verenigingsleven. Sommige so- cio-kulturele groeperingen wil len er sporadisch en voor een begrensde tijdspanne eveneens gebruik van maken. Een nieuwe discussie opende zich in de raadszitting over de vloerbescherming in deze sportzaal van de deelgemeente Mere. Yv Flobert-Janssens (CVP) suggereerde om een volledige vloerbedekking aan te brengen en pleitte voor het gebruik als polyvalente zaal. Haar standpunt was zelfs nog ruimer aanpassingen door te voeren en ze vond het erg dat de grootste fusiegemeente (Mere) maar karig voorzien was in zalen. Of het nu de sport betrof of kulturele aktivi- teiten, de verenigingen van Mere kunnen praktisch in geen «neutraal» lokaal terecht. Schepen J. Van den Steen kon deze visie bijtreden maar on derstreepte dat de sportzaal uit noodzaak ingesteld is voor kompetitie en gaf toe dat deze zaal slechts gedeeltelijk vrij is voor anderen en dit dan nog tijdens de maanden juni en juli. Met leedwezen moet hij telkens de talrijke aanvragen weigerend beantwoorden. Hij verwijst echter naar de lokalen in de gemeenteschool van Burst waar naast kulturele ook sportaktiviteiten kunnen door gaan. Raadslid W. Schecrlinck bracht de beschermlaag van de vloer ter sprake, een be schermlaag die er in feite niet is. Zijn pleidooi was tevens een aanklacht tegenover de weinig fraaie toestand van de kantine, de kleedkamers - en het sanitair. Hierop ant woordde de schepen Van den Steen dat hij niet verantwoor delijk kan zijn voor de vloer bescherming vermits bij het voltrekken van de werken hij geen schepen van sport was. Met de verbetering van kanti ne en sanitair is men reeds een voorbereiding begonnen want een personeeslid is intussen belast om de nodige opmetin gen te doen met het inzicht over de huidige toestand een dossier aan te leggen. Of er onmiddellijk werk zal kunnen gemaakt worden om het pro- jekt uit te voeren zal afhanke lijk zijn van de beschikbare kredieten. De rekeningen van het O.C.M.W - 1983 leverden geen moeilijkheden op maar waar het de gemeenterekenin gen van hetzelfde jaar betrof kwam er opnieuw reaktie uit de hoek van de oppositie die trouwens tegenstemde. Et. Bliki (CVP) had het trouwens over een vroeger goed gevulde spaarpot die nu voortdurend moest aangesproken worden en dat thans meer uitgegeven wordt dan er inkomsten kun nen ontvangen worden. Het financieel* beleid is volgens hem niet gezond want ondanks belastingverhoging daalt de kastoestand van Erpe-Mere. Als verdediging voert schepen G. De Lange enkele argumen ten aan zoals het bestendig dalen van het inkomen van de personenbelasting, dit met zes miljoen frank. Het devidend van de gemeente voor de TMVW is bovendien vermin derd met vier miljoen frank. Door toepassing van de wet D'Hoore moet de gemeente de tekorten van de ziekenhuizen bijpassen wat een last van on geveer tien miljoen bedraagt. Ook de tussenkomst voor de brandweer van Aalst is met drie miljoen verhoogd. Dit zijn dus posten die zwaar wegen op de financies van de gemeente en waarmee met altijd tijdig rekening kan gehouden wor den. Deze financiële toestand is volgens schepen De Lange vooral te wijten aan het feit dat vroeger bepaalde opties geno men werden door de meerder heid en waarvan nu reeds een gedeeltelijke weerslag waar te nemen is. Dat dit kan gebcu-' ren ondanks de verhoogde be lastingen, is normaal omdat de verhoging slechts gebeurt voor 1984 en dus zeker nadien kan vruchten afwerpen. En zoals overal moet men ook in Erpe- Mere rekening houden met de huidige krisis die eveneens zijn weerslag heeft op de gemeen tekas, o.a. een sterke vermin dering van de personenbelas ting is sinds een paar jaar merkbaar. De gemeentereke ningen werden uiteindelijk toch goedgekeurd al was het dan met de meerderheid tegen de oppositie Heibel om te besluiten Voor men aan de geheime zit ting begon konden de aanwezi gen nog een felle discussie meemaken toen raadslid De Waele (CVP) de BSP ervan beschuldigde de kampioenen te zijn om de gelden van de gemeentekas op te doen. Dit was noch min noch meer een beschuldiging dat bedoelde partij als verkwisters bekend staan bij sommige mensen althans volgens de CVP-ver tegenwoordiger Alhoel J. De Wolf (BSP) dit als een wan smakelijke uitlating beschouw de, toch verzocht hij de burge meester niet om betrokkene tot de orde te roepen. Maar meteen verwees hij zijn aan valler naar de periode van voor de fusie en wees hem er op dat wat zijn tegenstrevers in staat waren toen ze te Erpe aan de-, macht waren. Dergelijke pole mieken horen evenwel thuis in een dorpspolitiek van een hal ve eeuw geleden en om aan het gekibbel een einde te stellen vroeg raadslid De Temmer man (PVV) dat men zich strikt aan de agenda zou houden. Maar toch voegt hij eraan toe dat de CVP best zou zwijgen van verkwisten aangezien op nationaal vlak heel wat meer geld verkwist wordt door hun eigen partij. Voor de toehoor ders zijn dit tussenkomsten die enigszins een beetje afwisse ling brengen en die er af en toe moeten zijn om de folklore levendig te houden. In de besloten zitting werd kennis genomen van het be sluit dat veldwachter Karei Verlaeckt per 2 februari 1985 zijn functies zal neerleggen om van zijn pensioen te genieten. De andere punten waren van weinig belangrijke aard en het betrof telkens een lid van het onderwijzend personeel... LJV Aalsters Kwistornooi Volgend Jaar Beter, het Dendermondse kwisteam dat de twee eerste edities van het Aalsterse Netwerkkwistornooi al duidelijk had beheerst, lijkt nu aardig op weg ook de derde uitgave naar zich toe te halen. Op de vijfde avond van het gezellig Aalsters kwisgebeuren werd duidelijk dat de ploeg van Dirk Buyst de grootste kanshebber blijft voor de eindzege. Wel moeten de Dendermondenaars daarvoor eerst nog de kleine achterstand op leider Kannernieopkommen insloffen maar, al verloor het verassende Kannernieopkommen vrijdagavond slechts een puntje, daar twijfelen de titelhouders ook al niet meer aan. Aalst. Netwerkkwis. VOK Moorsel is er ook weer bij a Fiasco bracht een sterke, erg aardige kwisavond en wellicht was de aanwezigheid in dat team van BRT-kwismaster Herman Van Molle daar niet vreemd aan. Het werd een spannende kwis maar toch ook een avond waar. voor het eerst dit jaar. echt ontspannen werd gespeeld. In het begin was het Asdam- men dat de hoogste ogen gooi de met twee soloantwoordcn op wetenschappen, voor ato nic en voor Joseph Lister, en na twintig vragen met alleen even twijfels met het zebrap- aard of de quagga. stonden Asdammen en Kannernieop kommen vier punten los aan de leiding. Halfweg was Vol gend Jaar Beter er via Picasso, Gistel. Naessens. de Vars en de Izoard in geslaagd mee aan kop te komen. Opvallend was daar de mindere beurt van VAL-Buggenhout en van Op- ba. dat dan wel solopunten had gekregen voor het letterwoord maser Voorlopig lijken de twee gerenommeerde kwis- teams voor de eindzege afge schreven. Fiasco zorgde ook voor een leuke zaalkwis met gezellige denkvragen en de schiftings- vraag. waarvoor de hulp werd ingeroepen van Pol De Pacpe. wees Eticnnc Goossens van Kannernieopkommen als win naar aan. Onmiddclliiik na de pauze ging Volgend Jaar Beter er hard tegenaan. Met de hulp van schilder Giorgionc. de Ba taafse Republiek. Thieu Croonenbcrghs. Arthur Penn. Boy George en Cyricl Vcr- schacve liep de titelhouder vier punten uit. Daar waren t< ook de twee voor de kwis onoplosbare vragen met hilatie en Aquamarkt terw FN met de piepjonge Brui Schevemels. in 1953 op B~ ook zijn solo haalde. Tien gen voor het einde stond Volgend Jaar Beter et rassende Kannernieopko men weer gelijk. Asdamm was wat teruggevallen en V( Moorsel was zijn gewone monte bezig. Spanning bij de laatste ti vragen dus. Volgend Jaar I ter kwam op voorsprong m de rekenvraag over boottoc jes met kannibalen en miss narissen maar met het slai liedje van Wolfgang Amadt Mozart kwam Kannermec kommen toch nog tot op t puntje terug. De twee avondzege dus voor Volge Jaar Beter dat samen met der Kannernieopkommen v der wegschuift van de ande kwistcams. Al kan men VA Opba, en VOK Moorsel n niet volledig afschrijven vo de titel, toch werd vrijdag overwicht van VJB en de rassende prestaties van Ka nernieopkommen erg duid lijk. Vrijdag 15 juni, weer Netwerk natuurlijk, is het beurt aan Bedtwerk om vragen te stellen. In tegensti ling tot de eerste twee editi blijft het Aalsters tornooi i ook op de zesde avond m buitengewoon spannend. Volgend Jar Beter een besli sendc stap naar de opeenvolgende ovcrwinnin) Weerstaat het sterke Kanne nieopkommen nog langer de titelhoouder? Of zorgt ander team weer voor een Vt rassende wending? Het Ai sters Netwerkkwistornooi In alle kanten uit. Hugo Akw De vijfde avond 1. VJB 100 p.. 2 Kanni nieopkommen 99. 3. VO Moorsel 87, 4. Opba 86. VAL 84. 6. Asdammen 82. Kwistetweernic 75. 8. Bei werk 71. 9. Hoe grijzer I* wijzer 68. 10. FN-klub 65. Palugama 46. De tussenstand (na omrei ning) 1. Kannernieopkommen 4/ 2. Volgend Jaar Beter 473. Opba 452. 4 VOK 450. VAL 448. 6 Fiasco 408. Palugama en Asdammen 3' 9. Bedtwerk 353. 10. Hoe Gi zer Hoe Wijzer 328. II. F klub 325. 12. Kwistctween Pinkstermaandag betekent voor het Vrij Technisch Insti tuut in de Emiel Van Winckel- laan te Dendermonde ook dat de school aan de goegemeente laat zien wat er allemaal wordt gemaakt. Van de jongste leer ling tot de eindejaars wordt er geshowd welke leerstof men te verwerken krijgt en aan welke proeven de leerlingen worden onderworpen om hun be kwaamheid ten volle te onder strepen. En dat is lang niet niks, dat hebben we met onze eigen ogen kunnen vaststellen. Vermits het weer aan de uitste kende kant was, gonsde het op de binnenkoer van het VTI van bedrijvigheid. De tapkas ten hadden een massale be langstelling, want na een wan deling doorheen de afdeling schrijnwerkerij kon men best een pintje gebruiken, zoals een verfrissing ook welgekomen was na de eindeloze tocht doorheen klaslokalen en ver diepingen waar men steeds op nieuw werd gekonfronteerd met demonstraties. Een afwisselend schouwspel, waarbij men niet alleen oog had voor de technische snufjes en vaardigheden, maar even zeer voor het kunstzinnige. Bewijs daarvan de mooie ten toonstelling die was opgezet door enkele leerkrachten van de schoolgemeenschap G 81. Met name Jose Stuyven, Kath leen De Buck, Vic Gijsen, Marc Baudery en Eddi De Winter hadden daar voor gezorgd. Extra aandacht ging naar een transportsysteem gestuurd met een micro-computer, een sor- teerautomaat met TRS 80, een micro-compressor gestuurde menginstallatie en een oprol- machine voor papier met kon stante snelheid. Ook de computerafdeling ver diende alle aandacht, daar de leerlingen zelf de programma's hadden gemaakt. Ook de oud-leerlingen waren present. Want een aantal on der hen werden gehuldigd. In 1954 telde het VTI 30 school verlaters in de afdeling me chanica, 11 in de afdeling hout. Onder hen een missionaris. In 1964 studeerden er 9 leerlingen af in de afdeling mechanica, 18 in de afdeling 3A2 mechanica, 30 in de afdeling 5A3 mechani ca en 4 in de afdeling 5A3 hout.

De Voorpost | 1984 | | pagina 16