18 - 15.6.1984 - De Voorpost S.K. Aalst Vandaag vrijdag 15 juni wórdt in de trouwzaal van het stadhuis S.K. Aalst gehuldigd. Deze voetbalklub behaalde zowel de kampioenstitel in de provinciale met hun fanionteam als de titels en de jeugdreeksen voor juniores en pré-miniemen. Deze huldiging wordt gevolgd door een receptie. Rioolzuiveringsstation De aanbesteding met het oog op het bouwen van een rioolwa- terzuiveringsstation te Hofstade zal plaatshebben op vrijdag 6 juli op het Hoofdbestuur van de Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij, Graanmarkt 2 te 10 u. Wijnmakersgilde Morgen zaterdag 16 juni demonstratieavond door de Vlaamse Wijnmakersgilde te 19.30 u. in de St.-Martinuskring, Zonne- straat. Voorstelling van wijnen uit Kalifomië, Zuid-Afrika, Austra- 'ië, Spanje en Franknjk door deskundigen. Jonger dan je denkt De pétanqueklub «Jonger dan je denkt» is open iedere woens- en donderdag vanaf 14.30 u. Op zondag vanaf 15 u., de eerste en derde zaterdag vanaf 19.30 u. Op zondag 17 juni gratis koude schotel voor de leden vanaf 13 u Op zaterdag 30 juni deelname aan de marktanimatie. Postzegel I ief hebbers Op vrijdag 15 juni te 19.30 u. klubvergadering in de Mikisklub van de postzegelkring Rosa Luxemburg, op zondag 17 juni in het Volkshuis van de Socialistische Postzegelklub en op zondag 17 juni eveneens vergadering met veiling en verkoop van Numismatics Alosta in café Het Paviljoen. Arbeidsweek Traditiegetrouw organiseert VKAJ ook dit jaar een «arbeids week». Wie zin heeft in de plaats van naar huis te gaan gezellig samen te komen met mensen van zijn leeftijd na de vermoeien de dagtaak wordt verwacht in het Jeugdheem te Affligem waar een leerrijk en ontspannend programma wordt voorzien Nadere info van 053/2139 1. Politiehonden Nationale wedstrijd voor afgerichte politiehonden op zaterdag 23 juni van 9 tot 17 u. in «Levensvreugde», Boeremelkstraat 201 op zaterdag 23 juni. Eetmogelijkheid van 18 tot 20 uur. Te 20 u. dansen op de muziek van The Family Band. Op zondag 24 vanaf 17 u. barbecue opgeluisterd door expressiegroep Vredon en te 19.30 uur zangcrochet. Boerenkermis x Jeugdatelier Klakson organiseert een tweede Boerenkermis op zondag 24 juni in 't Gareeltje», Beekstraat 14 vanaf 14.30 u. Inkom: 50 fr. Volksspelen, kinderanimatie, unieke geitenshow, ballonwedstrijd, prondelmarkt, belottmg en barbecue (in te schrijven voor 18 dezer aan 150 fr Reuze barbecue De Liberale Vereniging Rechteroever brengt op zaterdag 30 juni in zaal 't Beukenhof» een reuze barbecue. Info 't Snoepertje, Leopoldlaan. Info diabetes Vandaag vrijdag 15 juni door de BVS-afdeling in samenwerking met het stadsbestuur in de feestzaal van het stadhuis informa tievergadering rond «Beroepskeuze en diabetes». Begin te 19.30 uur. Inleider is dr Decraene ledereen welkom. Toegang gratis. KA V-Ontmoetingsdag Alleenstaanden kunnen morgen zaterdag 16 juni in het Groen Kruis terecht vanaf 14.30 u. op de 4°* verdieping. Onthaal, welkom; inleiding rond «Optimale voeding»; bespreking, ont spanning. Einde rond 18.30 u. Deelname in de kosten: 75 fr. In de natuur KWB-KAV-Mijlbeek trekken naar de open natuur op zondag 1 juli te 14 u Vertrek aan 't Apostelken». Wandelen langs minder gekende paadjes en wegen over zowat 12 km. Terug in 1 Apostelken wachten belegde broodjes. Deelname kost 30 fr. Netwerk Op vrijdag 15 juni te 20 u. kwis met «bedtwerk» als organiseren de ploeg. Op maandag 18 juni laatste kursus mime met Patrick Van de Walle te 19.30 u. Op zaterdag 16 juni te 21 u. «Honger» naar Knut Hamsul door «De Witte Kraai». Toegang: 180 fr. In voorverkoop en leden: 150 fr Open programmavergadering op dinsdag 19 juni te 21 u. Ijzerbedevaart Op zondag 1 juli te 8 uur start per autocar naar Diksmuide met bezoek aan Brugge. Terug rond 21.30 uur. Leden van de Priester Daensvrienden betalen 100 fr. Niet-leden 250 fr. Fooi niet inbegrepen. Vertrek aan café De Ijzer, Vlaanderenstraat 13. Inschrijven bij Joachim Van der Meersch, Ledebaan 59 (053/70.52.53). Jeugdatelier Klakson Na het sukses van verleden jaar 600 bezoekers brengen ->■ iQdatelier Klakson en vzw Jam-Jam hun tweede boerenker- r n"*kstraat 84 Begin te 14 u. Inkom: 50 Aalst. Rustig wandelen in de Moorselbaan waar de braderie veel sukses kende (a) Erembodegem trpe-Mere. De Heerbaan te Burst zal eerlang een volwaardige straat worden (per) Optreden van folkgroep Cuchulain, een 20-tal volksspelen, kinderanimatie, prondelmarkt, belotting, ballonwedstrijd, unieke geitenshow en reuze barbecue. Voor de barbecue inschrijven voor 18 juni. 150 fr. toeslag. Voor kaarten, inschrijven of info: Klakson, Erwin De Saedeleer, Geldhofstraat 120. Tel.: 053/ 78.33.78. Met VKAJ naar Prosperpolder Van 6 tot 13 juli per fiets naar Prosperpolder, kamp voor alle werkende werkloze en studerende meisjes tussen 14 en 25 jaar. Kampprijs slechts 1200 fr. Kampthema: Met je hoofd in de wolken en je voeten op de grond. Inschrijven bij Muriam Scheerlinckx, Roklijf 32 (053/78.97.57), Nina Linthout, Labmrechtstraat 63, Kathleen Heyvaert. F. de Herstraat 79 (053/78.54 48) te Aalst of te Hofstade bij Vonnie Podevijn, Terbekenstraat 25 (053/77.20.89) of te Nieuwerker- ken bij Ann Van der Snickt, Maaldreef 38 (053/218.11). Brand Andermaal brandde het te Aalst. Nu in de meubelstapelplaats «Juvo» in de Bergemeersenstraat, eigendom van Dendermon- denaar Georges De Vos. De brandweer was vlug ter plaatse en kon de brand beperken. De schade wordt op circa 1 miljoen geraamd. C.M.B.V. Op maandag 18 juni gaan alleenstaanden naar de E.E.G. Brussel. Vertrek aan 't Apostelken te 14 u Op zaterdag 23 juni jongerenwerking te 20 u. in 't Apostelken «Maken en drinken van cocktails». Tentoonstellingen In de Aalsterse belfortzaal: Textiel en Keramiek van elf kunstenaars, nog tot en met 17 juni, alle dagen van 10 tot 17 uur. In de Aalsterse belfortkrypte:Julien Van Puymbroeck met schilderijen en pentekeningen, nog tot 18 juni, dagelijks van 14.30 tot .19 uur. In het Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt Aalst: kunstschilder Emiel Leybaert, keramiste Dédée Sanders en beeldhouwer Roland Rens, tot en met zondag 24 juni, op werkdagen van 14 tot 17 uur en op zondagen van 10.30 tot 12.30 en van 14 tot 19 uur. Op vrijdag gesloten! Stedelijke Onderwijsinstituut nummer 1 in feest Drie zaterdagen na mekaar is er schoolfeest in het stedelijke onderwijsinstituut van direkteur Theo Amant Op zaterdag 16 juni vanaf 15 uur in de stedelijke kleuterschool van de Kerrebroekstraat met prijsuitreiking aan de kleuters, attrakties, volksspelen voor de genodigden en gezellig samen zijn met de mogelijkheid tot eten aan uitzonderlijk lage prijzen. Op zaterdag 23 Juni komt eveneens vanaf 15 uur de basis school aan het Vredeplein 65 aan de beurt en op zaterdag 30 juni met hetzelfde programma de leerlingen van de stedelijke kleuterschool Ediksvelde. Baardegem Europavink 8™ rit van het kampioenschap op zondag 17 juni te 9 u tevens 2* rit van het koningschap. Op dinsdag 19 juni te 18.30 u. buitenzetting in café De Drie Wegen te Meldert TD's In de parochiezaal worden TD's nog alleen toegelaten voor groepen van Baardegem. Niet voor klasfeestjes en zeker niet voor groepen van buiten de parochie. De aanvraag moet gebeuren door twee volwassenen van boven de 25 jaar Persoonlijk de aanvraag komen doen en niet alleen papieren naamtekenen. Beide volwassenen moeten dan ook de hele avond aanwezig zijn en zijn verantwoordelijk voor mogelijke schade of herrie. Margrietfeesten Tijdens deze maand gebeuren verbouwingen aan de paro chiezaal Wat moet gefinancieerd worden door het boni van St.- Margrietfeesten. Die dan ook moeten gesteund worden. Voor- UerdBrSBITl zien: belotten, TD, misschien ballonvaart en processie. Perso- ,,c,uc neel wordt verwacht op 22.6. Zaterdag 16 juni Optreden Poppenkast «Prutske»: te 14.30 uur in de Vrije Gemengde School. Geraardsbergse Steenweg 77 te Erembo degem, voorstelüng van «De Tweehoofdige gevlekte Zwamber- janus», een plezierig avontuur van Kwik die een professor in nood ter hulp snelt, ledereen welkom! Inkom: slechts 40 fr! Organisatie: V.T.B.-VAB en Vlaamse Kring Terjoden. Tentoonstelling Petrus Mertens: op 16, 17, 18, 23'en 24 juni •in de parochiezaal van Erembodegem-Terjoden, Geraardse- bergsesteenweg; opening: zaterdag 16 juni te 20 uur - inleider: dhr. Jozef Van Overstaeten; openingsuren: zaterdag en maan dag vanaf 14 uur tot 19 uur en zondag vanaf 10 tot 19 uur. Petrus Mertens is kunstschilder; atelier: Zuid-Australieplein, 37, Meulebeke. Verkleed zomercarnavalbal: vanaf 20 uur in de gemeen teschool, Dorpsstraat 28 te Erembodegem-centrum. Organisa tie: carnavalgroep Vrig Tois. Aanwezigheid van alle gekende. Aalsterse carnavalisten verzekerd!. Toegang: 50 fr. Barbecue: tijdens de kermisdagen, in café Tijl, Dorpsstraat 7 Ingericht ten voordele van BBC Erembodegem. Jubileumfeesten ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van «Niets zonder Arbeid»: op 16, 17 en 21 juni 1984. Zie programma elders in «De Voorpost». Zondag 17 juni Wielerwedstrijd BWB voor liefhebbers: vertrek te 14.30 uur aan Café Forum, Keppestraat 12 te Erembodegem (zie onze sportbladzi|den!) Jubileumfestival 150 jaar Koninkl. Fanfare «Niets zonder Arbeid»: te 15 uur in de gemeenteschool. Dorpsstraat 28. met medewerking van verschillende meefeestende muziekkorpsen. Toegang gratis! Maandag 18 juni Kermisbal: vanaf 10 uur in de gemeenteschool, Dorpsstr. 28. Ray Franky komt! Toegang 50 fr. N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. Wielerwedstrijd beroepsrenners: vertrek te 14.15 uur aan café Musica, Driesstraat, Erembodegem-Terjoden (zie onze sportbladzijden).. Woensdag 20 juni A.A.-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Donderdag 21 juni Wielerwedstrijd liefhebbers: vertrek te 13.45 u. in de Dreef- straat te Erembodegem-Terjoden (zie onze sportbiadzijden!). Zomeravond markt: vanaf 18 uur in de centrumstraten van Erembodegem. Boogschietlng: reuze boogschieting op de liggende wip (4000 fr. gratis) te 19,30 uur in de hovingen, gelegen naast de feestzaal De Eeckhoorn, Brusselbaan 155 te Erembodegem. Organisatie: Kon. Fanfare St.-Cecilia. Muziekkoncert: door de muziekkapel van de Gidsen, in sporthal Denderdal, te 20 uur. Vuurwerk: te 22.30 uur aan de Denderbrug. De moeite waard!!! Daguitstap K.V.L.V. Op maandag 25 juni 1984 maakt K.V.L.V. een mooie natuurreis door onze Ardennen, meer bepaald «De Hoge Venen en de drie watervallen». Dagindeling: - Vertrek aan de O.L. Vr. Hemelvaartkerk, om 8 uur, met autocar - rond 9.30 u. halte voor een koffiepauze - gelegenheid tot middagmalen te Eupen. Men mag lunchpak ket meenemen - nadien gaat de tocht langs Baraque Michel, Signal van Botrange, Robertville, stuwdam van de Marche tot Malmedy - in Malmedy brengt iedereen de toegestane vrije tijd naar eigen keuze door - Terugreis over Luik-Brussel Wie mee wil moet inschrijven voor 20 juni! De prijs bedraagt 350 fr. voor bus fooi bestuurder. Meldert Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Gustaaf en Maria Fiers-Roggeman. Volgend weekend: Clement en Mimi De Meersman-Wille. Vinkeniers De Europavink organiseert een buitenzetting aan café Drie Wegen, Molenstraat op dinsdag 19 juni te 18.30 u. I VWB De Vlaamse Wandelaarsbond organiseert een wandelzoektocht op zondag 24 met vertrek aan de abdijtoren Affligem te 14 u. I Eetfestijn Op zaterdag 16 en zondag 17 juni eetfestijn in de kantien. Hoogstraat, ten voordele van Eendracht Meldert. Op zaterdag van 18 tot 22 u en op zondag van 11.30 tot 14.30 u. en van 17 tot 20 u. Kop- en kalkoenfilets natuur, met champignons of op Provengaalse wijze. Gouden Wiel Op zaterdag 23 juni 22"* Grote Prijs Gouden Wiel over 112 km voor internationale amateurs met vertrek te 15 u. Dorp 36. 20.000 fr. prijzen. Putstraat-kermis Op zaterdag 23 juni groot bal in de tent bij Café Stin in de Putstraat met eetgelegenheid vanaf 20 u. Op zondag 24 eetgelegenheid vanaf 11.30 u. en op maandag 25 wipschieting te 14 u. georganiseerd door de Stine-Boys. Moorsel De Bergvink rit van het kampioenschap op zondag 17 juni te 9.30 u. Bloemenbal In zaal Katholieke Kring bloemenbal georganiseerd door de middenstandorganisaties NVMV en CMBV en geanimeerd door «Formatie 83» Deuren te 21 u. Eerste dans te 22 u. Inkom 60 fr. In voorverkoop 50 fr. Avondmarkt Op maandag 25 juni avondmarkt in Nieuw-, Klooster- en Statiestraat geanimeerd door de Faluintjeskapel en 't Klein Muzieksken. 't Zangkoor O.l.v. Marcel D'Hauwere organiseert het Zangkoor van 't Steven «De Jonge Wacht» festiviteiten met de kermis. Op zaterdag 16 juni te 18 u. H Mis voor afgestorven dorpsgenoten en te 19 u. kabaret te Potters met Potters Carolin, Pierre en Lippens Marcel. Op zondag 17 juni opening te 14 u, en verbroederings feest met andere zangkoren waarna bonte avond. Op maandag 18 juni dag van de vrouwen. Steven-Kermis Te 18.30 u. op vrijdag 15 juni opening van de driedaagse zetting van de Bergvink met 1000 fr. vooruit Op zaterdag 16 te 18 u. wielerwedstrijd voor juniores en te 18.30 u. 2" rit van de vinkenzettmg. Op zondag 17 te 9.30 u. 3°* rit en te 15 u. kaatslutte Steven - Denderbelle. Op m-aandag 18 te 10 u. mis voor overledenen van Steven en volksspelen 's Namiddags kaatsgelegenheid voor liefhebbers. Te 18.30 u. sluiting van de driedaagse vinkenzetting. Jaarmarkt De jaarmarktgroep «De Kerkstraatvrienden» organiseren een Martens V-TD met DJ «de Jos» in de parochiale zaal op 14 juli. Begin te 20 uur. Inkom 60 fr In voorverkoop 50 fr. Processie Bij gunstig weder op zondag 24 te 10 u. mis in de St.-Jozefkapel in de Kapellestraat met daarna processie naar de kerk. Beroepsleergangen Prijzen v.d. Tombola af te halen Winningstraat tot 30 juni de eerste 4 dagen v.d. week tussen 9 en 12 u. Harmonie Deelname op zondag 17 juni aan het jubelfeest van de Kon. Fanfare «Niets zonder Arbeid» te Erembodegem. Belotting Belotten in café St.-Antonius met de «St.-Antoniusvrienden» op zaterdag 16 juni te 20 uur. Kindermusical In zaal Okapi op zondag 17 juni te 15 uur kindermusical «Geld voor Gina» op tekst van Karei Verleyen en muziek van Al Van Dam in een regie van W. Van Boxtael door leerkrachten en leerlingen van de basisschool «Dames van Maria». Naar kinderen kijken, een dagelijks feest (P. Bosmans). Kultuurraad Morgen zaterdag 16 juni in Kasteel Terlinden jaarvergadering van de stedelijke kulturele raad. Verwelkoming door voorzitter Gilbert Claus te 9.30 u. en te 10 u. inleiding door schepen Chris Lievens-Borms waarna vanaf 10.30 u. diverse werkgroepen: organisatie en werking van de kultuurraad, kultuurbewaring (gebouwenpatrimonium, natuurpatrimonium, stedebouwkundig patrimonium), kuituurschepping en volwassenvorming, koördi- natie en samenwerking en inspraak en inbreng van de vereni gingen. Inleiders zijn Tees Roels en Toon Berckmoes van de Lodewijk De Raedstichting, Luc Robijns en Siegfried Van Nuffel. Middagmaal te 12.30 u. en te 14 u. pleniare zitting met inleiding door voorzitter Gilbert Claus, verslag van de werkgroepen en bespreking. Te 16 u. slotbeschouwingen. Te 13.30 u. verkiezing van een lid van het dagelijks bestuur van de kultuurraad ter A k, Werkm aa„ het Keiz„lijk Plein (a) vervanging van een ontslagnemend lid door afgevaardigden van verenigingen die zich tot geen strekking verklaarden Muziekkoncert Ter gelegenheid van haar 150-jarig bestaan koncerteert de Koninklijke Fanfare «Niets Zonder Arbeid» o.l.v. Pol Vanhenden op zaterdag 16 juni in de feestzaal van het stadhuis te 11 u. met werken van W. Rimmer, F. Rousseau, F. Ruelle, W. Houtvast, R. Beck; H.L, Walters en W. Schild. Te 12 u. akademische zitting waarna uitreiking van eretekens en ontvangst door het stadsbestuur. Naaien Op donderdagen 21 en 28 juni te 20 u. naaikursus van de Denderstreek. Tevens vooropening van de tentoonstelling van de nieuwste werken van Etienne Le Compte. Keizerlijk Plein Het wegdek van het Keizerlijk Plein wordt met KWS overlaagd. Deze werken, te beginnen van 12 juni, zullen vier weken in beslag nemen. Onmiddellijk na het voltooien van de overlaging zal de stad in eigen beheer de voetpaden van het Keizerlijk Plein herstellen. De bewoners van het Keizerlijk Plein werden hiervan reeds op de hoogte gebracht en hen werd om begrip verzocht voor de ongemakken die deze werken noodgedwongen meebrengen. Aalst. In de Kattestraat werd het uitstalraam van een gekende pelsenzaak totaal vernield a

De Voorpost | 1984 | | pagina 18