i OP DE VOETBALBEURS 3 juni wordt een wielerhoogdag voor het hele Waasland >e] Bddy Van Hoof slaat koe in de laatste L_ ien kilometers De Voorpost WIELRENNEN VOETBAL oals al geruime tijd bekend, organiseert het Sportkomitee Gemeentebelangen Sinaai volgende week zaterdag niet inder dan vier nationale kampioenschappen. Graag komen we bij deze terug op de persvoorstelling eind mei. erst sprak de voorzitter van de organizerende vereniging (Gemeentebelangen dus), de heer Achiel Van Aelst. Hij erwelkomde alle aanwezigen en drukte er zijn tevredenheid over uit dat een kleine gemeente als Sinaai er in slaagde ulk een prestigieuze organisatie toegewezen te krygen. «De wielersport is voor ons in de eerste plaats sport, maar etekent verder nog kuituur, feest en traditie. Dit Belgisch kampioenschap Is zonder meer een mijlpaal in ons 35-jarig estaan,» aldus de heer Van Aelst. aar aanleiding van de voorstelling van de Belgische wegkampioenschappen dames en nieuwelingen werd op het Sinaaise pmeentehuis een perskonferentie georganizeerd. Op de foto burgemeester De Vidts tijdens de openingstoespraak; omringd de heren Jos Fabri, voorzitter van de nationale sportkommissie, voorzitter A. Van Aalst, schepenen Lenaerts en Van aele, sportreporter MVan Landeghem, sekretaris J. Andries en ere-voorzitter notaris J. Verstraete. Zicht op het publiek met afgevaardigden van de hoofdsponsors Lotto, KB, Het Volk, Primus organisatoren, de voorzitter van de stedelijke sportraad en de wijkkomitees van Sinaai. Schepen van sport, Lieven sportschepen in op de idee dat zicht. .enaerts, kwam daarna aan al lange tijd bij sommige men- Sekretaris Jos Andries van iet woord. Hij verwees naar sen heerste om een kampioen- de Gemeentebelangen stelde le rijke wielertraditie van de schap te organiseren. Zo'n toen de sponsors voor. Hij ver- Had Sint-Niklaas en haalde evenement vindt de heer Le- wees ook naar het feit dat oud- laast de talrijke kermiskoer- naerts het toejuichen waard voorzitter Edmond Laceur de talrijke keren in herin- om de belangstelling voor de voorheen de wens koesterde Kring waarbij Sint-Niklaas wielersport weer op te krikken zulk een kampioenschap naar rertrekplaats was van de Ron- en de samenwerking tussen de Sinaai toe te halen. Ook ande- de van Vlaanderen en ook de respektievelijke wielerklubs re verenigingen verlenen vol- Ronde van Frankrijk en de aan te wakkeren Hij is dan gens de heer Andries hun me- Ronde van Nederland op zijn ook gerust in de goeie afloop dewerking zoals Stadsbelangen pondgebied mocht verwelko- en stelt ons een onvergetelijk Sint-Niklaas, Zwaantjesvrien- Vervolgens pikte de wielerspektakel in het vooruit- den Sint-Niklaas, Belsele llaacht, de verenigde KBWB- Sportief, Albertvrienden Pui- velde, Gemeentebelangen Nieuwke'rken. Sportherleving Nieuwkerken, Ronny- en Ste- faansvrienden. Bovendien ver lenen vele Sinaaise komitees hun steun met name de komi tees van de Molenhoek, Leeb- rug, Stenenmuur en Zwaan- aarde. Ook het stadsbestuur en meer bepaald het sportief College van Burgemeester en schepenen werd niet vergeten. In laatste instantie kwam me de-organisator Marc Van Lan deghem aan bod en hij ging wat dieper in op het parkoers en de akkomodatie die voor het kampioenschap worden ge bruikt. Vooreerst sprak sprek- ker er zijn ontgoocheling over uit dat de oorspronkelijk voor ziene omloop over Sinaai en Puivelde niet goedgekeurd werd omdat verschillende we gen geen vijf meter breed zijn. Toch kwam er een omloop uit de bus die iedereen zal kunnen bevredigen. De be ruchte kasseien van de Lee- straat moeten inderdaad in staat zjjn om genoeg spanning in de wedstrijd te houden. Si naai wil nog steeds volgens de heer Van Landeghem een lans breken voor wielrennerij op hoger vlak. De omloop zelf loopt langs Sinaaidorp, Hulst- baan, Leestraat, Leebrug- straat, Zwaanaarde en terug Sinaaidorp. Dat is acht kilome ter per omloop. De kantine van voetbalklub Hereving zal gebruikt worden voor de in schrijvingen, het opmaken van de uitslag en het tekenen van het kontroleblad. In de sporthal staan de kleedkamers en stortbaden ter beschikking van de deelnemers en deel neemsters. Voor de toeschou wers is er voldoende bewegwij zering naar de omloop toe en zullen er voldoende drankgele genheden zijn. Het gemeen tehuis tenslotte zal fungeren als sekretariaat en perscen trum. Kortom, 23 juni moet niet alleen een wielerhoogdag worden voor Sinaai maar voor heel het Waasland. Het programma: om 10 uur vertrekken de dames-kadetten voor 48 km. of 6 omlopen. Om llu45 vertekken de dames nieuwelingen voor 56 km. of 7 OMLOPEN. Om 14 uur ver trek van de dames-internatio nalen voor 64 km of 8 omlopen en om 16.15 uur vertrek van de nieuwelingen voor 80 km. of 10 omlopen. (m.n.) Beroepsrenners BEROEPSRENNERS EN BELSELE t zat de mensen van Belsele Sportief zeker niet mee voor hun 32ste Grote Prys van het asland en dat was des te spijtiger daar deze vereniging juist dit jaar haar 40ste jaardag viert. Er kwamen dinsdagnamiddag inderdaad slechts 29 deelnemers lagen voor de anders zo gerenommeerde wedstrijd. Hiervan was byna de helft nog omstig uit het buitenland en zoals sekretarts Alfons Smet ons naderhand verzekerde, f het een meevaller dat een handvol Britten en Australiërs net op doorreis was om aan |t koers deel te nemen. .jen voor deze tegenvaller waren natuurlijk de late pinksteren, wat in de 'gaande dagen nogal wat wedstrijden teweeg bracht én vooral de «konkurrentie» van Ninoofse beroepsrennerswedstryd, waar naar verluidt startgeld werd uitgekeerd (dit e onder het nodige voorbehoud). •ug dan naar het wed- logischerwijze weinig te bieden immers een echte demarrage gebeuren dat zelf bijna had. Pas halfkoers ontstond er die naam waardig, met zeven oepsrenners te Belsele: Eddy Van Hoof greep de palm (dw) Belgen, met name Eddy Van Hoof, Erik Vandeperre, Rudy Dhaenens' Walter Planckaert, Patrick Versluys, Etienne De Wilde, en Johan De Lathou wer, die in extremis nog aan sluiting verkreeg. Deze talent rijke kopformatie hield er een gezwind tempo op na, zodanig zelfs dat binnen de kortste ke ren heel de tegenstand op ette lijke minuten was gefietst. Zelfs een stevige achtervol gingspremie kon het échte vuur niet aanwakkeren bij de profs in de achterhoede. Eventjes leek een poging met onder andere Van Vlier- berghe en Van Bindsbergen nog wat los te maken maar dat was van voorbijgaande aard. Met een veilige, ruime boni van 3 minuten kon het leiden de zevental aan de eindafreke ning denken en wie gedacht had dat Walter Planckaert on gestoord naar de overwinning zou sprinten, kwam wel erg bedrogen uit. In de laatste plaatselijke ronde plaatste Ed dy Van 'oof een droge aanval die dc zijn vluchtgezellen nauweiijKs werd beantwoord. Zo kon het zelfs dat de pou- lain van sportbestuurder Gui- do Reybroeck aan de meet een halve minuut voorsprong telde op nummer twee, Walter Planckaert, die zijn sprintkwa- liteiten eens te meer in de verf zette. Rudy Dhaenens werd derde, Etienne De Wilde vier de, Patrick Versluys vijfde, Beroepsrenners te Belsele: De spurt voor de tweede plaats werd gemakkelijk gewonnen door Planckaert (dw) Erik Van de Perre zesde en Johan De Lathouwer zevende. Met 3 minuten en 40 sekonden achterstand won Nico Van Hest de groepsspnnt voor Ro bert Dhont en Frits Van Binds bergen. Als enige Waaslander in koers pakte Francois Van Vlierberghe een ontgoochelen de 21ste plaats. Eddy Van Hoof rijdt mo menteel zijn vierde seizoen bij de profs en was in 1979 nog Belgisch kampioen bij de ama teurs. Ook hij maakt dus als licht «gebuisd» renner in de vorige jaren deel uit van de Fangio-formatie, net als Wil liam Tackaert. In zijn kom- mentaar achteraf zei de Kem penaar dat hij na zijn derde plaats in Temse en de zesde in Kalmthout duidelijk de betere forme voelde naderen. «Ik kon vandaag bij de goeie ontsnapping inpikken en voel de me goed genoeg om in de laatste kilometers van de on derlinge rivaliteit Planckaert- De Wilde te profiteren. Het is meteen mijn eerste sukses van het seizoen. Ik hoop nu ook volgende week zondag een goed figuur te slaan in het Belgisch kampioenschap.» Ge lijkaardige woorden hoorden we vorige week reeds van Wil liam Tackaert, neem dus van ons aan dat het Fangio-team wat van plan is in Hocsclt op 24 juni! (M.N.) SK LEBBEKE Het naar tweede provinciale gezakte SK Lebbeke heeft zijn voorlopige kern bekendgemaakt voor volgend seizoen. Die bestaat uit vijftien spelers Rudy Jansegers, Patrick Vinck, Patrick Roe- landts, Luc De Batselier, Frans Peele- man, Danny Vermeir, Jean-Pierre Hals, Frank Van Boven, Frank De Grauwe, Gino Van den Berghe, Bruno Van Bla- del, Medard Van Der Meersch, Dirk Deferrerre, Kris Ferket en Frankie Van Hecke. Drie spelers komen ook in aan merking, dat zijn Kris Matthijs, Philippe Heirbuut en Wim Vermeiren. Deze drie jongeren zullen wellicht niet in de moge lijkheid zijn om geregeld de trainingen bij le wonen, vermits zij ergens Brus sel gf in Leuven universitaire studies voliën. Frankie Van Hecke en Frans Peele- man, zijn spelers die voor twee jaar werden overgenomen van Eendracht Sint-Gillis. Medard Van Der Meersch komt voor één jaar over van Racing Boonwijk, terwijl, zoals eerder gemeld, Dirk Deferrerre definitief bij Eendracht Zele werd weggehaald, een ploeg waar Frank Van den Broeck definitief zijn tenten gaat opslaan. SK Lebbeke heeft ook Frank Van Boven voor één jaar van het Brabantse Humbeek overgenomen. Hij is een Lebbekenaar die als jeugdspe ler aan KV Mechelen werd afgestaan. Vervolgens verhuisde hij naar Humbeek. Jan Wanderstein, een militair, zal voor taan het bewind voeren bij de Konkel- goedploeg. Luc De Waegeneer werd afgestaan aan Eendracht Sint-Gillis. Vorig jaar speelde hij voor Sparta Buggen hout en voordien voor Racing Boonwijk. Eddy Clement stapt op en wordt trainer bij Sint-Amands Ten slotte is er de vraag voor Kris Ferket vanwege Olsa Brakel en KAVD. Herman Van Langenhove werd gepolst door Robur Moerzeke. SK Lebbeke stond verder doelman Danny Depage (al ruim een jaar niet meer aktief op het Konkelgoed) af aan Lokerse SV en dit voor de periode van één seizoen. Ronny De Feyter, vorig jaar bij Racing Boonwijk, versterkt voor één seizoen de rangen van de derde provincialer Een dracht Opstal. Te vermelden valt dat SK Lebbeke niet zal deelnemen aan de Be ker van de Denderstreek. Wel treden zij aan voor de beker van België. FC WIEZE Jan Vermeir, al enkele jaren kernspe ler bij FC Wieze, kijkt uit naar een andere ploeg. Hij is een middenvelder die oorspronkelijk afkomstig is van SK t Lebbeke. Ook Julien Siccard zou een andere thuishaven willen opzoeken. SK OUDEGEM Vanwege het Oudegemse voetbalfront ontvingen we ook enig transfemieuws. Chou De Bleeckere wordt er, zoals eer der gemeld, oefenmeester. Junior Jean- Paul Van den Hduwe werd voor twee jaar afgestaan aan SK Lebbeke. Rudy Van Sinaey verhuist voor één seizoen naar Wilskracht Gijzegem. Vanwege SOS Schellebelle is er vraag naar doel man Walter Janssens (die vorig seizoen speelde bij Eendracht Sint-Gillis). Richard Kindermans, een middenvel der, werd voor één jaar overgenomen van het Antwerpse Branst. Rudy Van Belle (ouder dan 35 jaar) bekwam een vrije transfer. Vorig jaar was hij lid van Standaard Wette ren. Voordien speelde hij bij Jong Lede, KAVD en SparUi Appels. Nu werd hij aangeworven door SK Oudegem. Het verblijf van André Segers Boonwijkwerd met een seizoen verlengd. Oudegem is verder in onder handeling met Juventus Schoonaarde om ook het verblijf vanLudwig Galle te verlengen. SPARTA APPELS Bij Sparta Appels is het blijkbaar stil op de markt. Voorlopig werd niemand aangeworven of verkocht. Men leeft er blijkbaar nog wat in de feestroes na het behalen van de titel. Nu zaterdag om 11 uur worden de Spartanen op het stadhuis van Dendermonde gehuldigd. SK GREMBERGEN Al evenmin veel nieuws bij SK Grem- bergen. Vast staat dat Kris Buy dis (terug van KAVD) volgend seizoen de Grem- bergse kleuren zal verdedigen. De over eenkomst met trainer Gerrit De Pauw, wordt met een jaar verlengd. Luc De Lathouwer (een ongelukkig seizoen bij Jong Lede achter de rug) werd getest door Verbroedering Denderhoudem. JUVENTUS SCHOONAARDE Bij Juventus Schoonaarde is het wind stil. Het enige zuchtje wind is de vraag van SK Oudegem om Ludwig Galle een jaar langer te mogen behouden: Nieuws hierover is er vooralsnog niet. FC BAASRODE waiter Bauwens, die van Oudegem komt, wordt dus trainer bij FC Baasro de. Daarmee deed men een goede zaak. Het verblijf van Philippe Geerinckx (VW Hamme) werd met een jaar verlengd. De voormalige trainer Marcel De Cock was kandidaat voor die funktie bij Sint- Amands, maar is daar blijkbaar buiten de prijzen gevallen, vermits deze ploeg Eddy Clement voor die funktie bij SK Lebbeke heeft weggehaald. Er bestaat een kans dat Jean-Paul Aerts naar Sint- Amands zou verhuizen. SP. BUGGENHOUT In Buggenhout roert er wat in het bestuur. Jos Crets zou sekretaris worden om Freddy De Bisschop op te volgen. Hopelijk verzorgt hij evengoed de public relations! Verder zou het klubbestuur worden vernieuwd. Er staan blijkbaar enkele personen te trappelen om het bewind over te nemen. Sommige van die mensen verwijten het huidige bestuur de oorzaak te zijn van de teloorgang (alhoe wel we daar onze twijfels over hebben). De vraag is of de nieuwe bezems lang genoeg behoorlijk zullen kunnen vagen. Op het sportieve vlak lijkt Leo Pissens de grootste kanshebber te worden voor de funktie van trainer. Vroeger was hij lid van SK Lebbeke en was daarna nog trainer bij Racing Boonwijk. Hij is ie mand met kapaciteiten en bovendien vlot in de omgang. Op zondag 1 juli organi- zeert Sparta Buggenhout een algemene vergadering. Wordt dat ook de aflossing van de wacht? VW HAMME VW Hamme heeft Serge Geldof voor een jaar met optie overgenomen van Lokeren. Het betreft hier een middenvel der. De vierde nationaler is verder nog in onderhandeling met Lorré (Beveren) en Pieters (Eendracht Zele). Rudy Maes die voor een jaar aan Evergem-Center was afgestaan, blijft waarschijnlijk bij deze ploeg. Verwacht wordt dat Omer Van Praet voor een periode van een jaar naar deze ploeg zal overstappen. Verder hen gelen enkele klubs achter Robbie Smet. Hij had een akkoord met het Antwerpse Germinal Ekeren, maar wou de verbin tenis niet onderschrijven, omwille van het feit dat daar wekelijks vijf trainingen plaats hebben. Ingevolge zijn dagelijkse bezigheden is dat voor Robbie Smet maar moeilijk te kompenseren. (E.D.M.) Nog niet zo lang geleden werd in de schoot van de tweede nationaler Eendracht Aalst overgegaan tot de herschik king van de beheerraad. Die zogenaamde «aanpassing» aan de top van de beheerraad blykt op losse schroeven te hebben gestaan. Inderdaad, in onze bus viel het bericht dat mr. Guido De Croock, amper twee maand in 'dienst', zyn ontslag heeft aangeboden als voorzitter van de beheerraad en de jeugdwerking. Volgens insiders heeft hy zyn funkties neergelegd omdat het de laatste weken allemaal wat boven zyn hoofd was gegroeid. Hy blyft beheerder van de klub. Wie wordt nu zyn opvolger? Het ligt in de lijn der ver wachtingen dat oud-voorzitter Frans Dacleman opnieuw in de voorzitterszetel zal plaatsne men. Frans Dacleman heeft echter nog enige bedenktijd gevraagd en wil eerst nog eens ernstig praten met klubvoorzit- ter Jules Matthijs. Ook Jozef Van Gucht. ja renlang de ongenaakbare se kretaris van Eendracht, heeft zijn funktie neergelegd als ge volmachtigd korrespondent bij de Bond en als administratief sekretaris. Die funktie wordt thans vanaf 1 juli a.s. opge splitst. René Slagmulder zal de korrcspondentic met de Bond voeren en de innerlijke admi nistratie zal geleid worden door Jean-Pierre Van Droo- genbrocck. De werken aan de nieuwe tribune vorderen zeer goed. Het stalen geraamte is uit de grond gerezen en alles ver loopt volgens plan. Op de transfermarkt was het in de loop van verleden week eerder stil. Wel vernamen we dat Heirnis een bod heeft ge daan om Sergeant aan te wer ven. Het Eendrachtbestuur zou niet weigerig staan tegen over een eventuele transfer van Hedwig naar deze Gentse eersteprovincialer. Limpens is bereid bij Eendracht te blijven op voorwaarde dat er geschikt werk voor hem gevonden wordt. Onderhandelingen in die zin werden aangeknoopt door Eendracht met een be langrijk bedrijf aan de Dender. Van Roy van zijn kant is nog lang niet weg naar RC Meche len, dat niet bereid is om de vooropgestelde transfersom te betalen. (abl) Druppelteller De administratieve en ekono- mische hogeschool. Trierstraat 84 te 1040 Brussel start nu ook met een cyclus middagonder- wijs. Voor meer informatie kan men zich steeds wenden tot bovenstaand adres of op telefoonnummer 02/230.21.95.

De Voorpost | 1984 | | pagina 25