mRADIS Tien overwinningen, waarvan Didier De Witte twee José Rooms Luy wordt tweede in het spoor van zijn broer Franky Polfliet op één been 1 JEANS WIELRENNEN Voor zover we ons kunnen herinneren betekenen die tien zeges het beste weektotaal van de jongste maanden en is de gehele buit redelgk gelijk verdeeld, met name 4 voltreffers bij de liefhebbers en junioren en 2 by de nieuwelingen. Bij de profs blijven we zoals gekend op onze hodger, hoewel naaste gebuur William Tackaert wel de aandacht blijft opeisen. William presteerde goed in de voorbije Ronde van Luxemburg, haalde daar onder andere een eerste plaats in de eerste rit, werd tiende in de tweede rit - met Jan Bogaert op 17 en Ronan Ongenae op 23 - eindigde dertiende in de derde rit, waarin Ronan Ongenae negende werd en sloot de rij af met een derde plaats in de laatste proef. Ondertussen pakte Francois Van Vlierberghe een 22ste plaats in Kalmthout en eindigde Ronald Van Avermaet 25ste in Ganshoren. Op Pinkstermaandag onderscheidde William Tackaert zich alweer in de wedstrijd te Gras-Avernas, waar £ois Van Vlierberghe overigens niet onverdienstelijk als zesde over de streep kwam. by de liefhebbers: Vier overwinningen op één dag! Niet te geloven maar wel waar, zaterdag 9 juni 1984 was wel erg suksesrijk voor onze streekamateurs. Naast twee wedstrijden in eigen kontreien te Belsele en Lokeren, waarop we dadelijk terugkomen, reisden twee moedige Waaslanders naar de Brabantse Heuvelstreek en kwamen ook met de bloemen terug, Filip Van Walle behaalde in Affligem de eerste plaats voor Guido Verdeyen elfde, Yvan Vereecken dertiende, André Van Pamel veertiende. Peter Van Duyse vijftiende, Rudy Heyns 16de, Erik Wuytack 17de, William De Gent 18de en Johnny De Dobbelaere 19de. In Lokeren was er op dat moment ook een wedstrijd en die werd door Stefaan Van Leeuwe gekontroleerd en gewonnen. De thuisrenner bewees op eigen terrein nog eens zijn spurterskwaliteiten ten nadele van Erwin Buyssen en Willy De Backer. Verder grepen Rudy Saelens (op 6), en Herman Van Lent en mocht Walter De Veerman (7de), meteen zijn eerste sukses van het seizoen vieren. Beno Present ging naar Lennrk en was daar onder Ronny Westelinck (8ste) en Guido Braeckman (11de) enkele zijgaaien. Naast deze vier eksploten andere Gino Verhasselt en Luc nog enkele andere ereplaatsen Grieten te vlug af. Dat betekent twee overwinningen in de laatste veertien dagen, ofwel het bewijs dat de Kruibekenaar aan een zeer regelmatig en leuk seizoen bezig is. In Belsele kregen de toeschouwers samen met in de zaterdagse wedstrijden: in Erondegem waar Zeienaar Walter Ongena van de bloemen werd gehouden door Luk Van Geyt, pakte Patrick De Wacgcmaecker een vijfde plaats en Paul Van Vlierberghe een zesde. En in Steenokkerzeel was er een aantrekkelijk weer een knappe vijfde plaats weggelegd voor koers voorgeschoteld. Temsenaar Patrick Van Hul was voortdurend in de voormacht aktief en reed samen met Marin Geurs ook zeer hard in de slotkilometers. De sprint tussen beide werd gemakkelijk door Van Hul gewonnen. Patrick Mettepenningen werd derde, Franky Wielandt vierde, Luc Beniers vijfde. Peter Van Huffel zesde, Freddy Segers zevende, Franky Weemaes achtste, Gunther Dhooghe Dirk Heirwegh. Over dan naar Pinksteren zelf, met een boeiende wedstrijd in Hamme. Een vroege vlucht van acht hield stand tot in de slotkilometers. Toen begonnen de aanwezige Waaslanders opvallend tegen elkaar te rijden. Hiervan maakte noorderbuur Pieter De Rey dankbaar gebruik om aan de haal te gaan en alle achtervolgers een lelijke neus te zetten. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Peter Galle voor Guido Haentjens (3de), Frangois Nauts (4de), Mark Meuleman (5de), Ronny Westelinck (6de), Erik Wuytack (7de), Rudy Rombout (10de), Ronny Mettepenningen (11de), Dirk Ongenae (14de), Stefan Wauman (16de), Frankie Wielandt (18de), André Verhelst (19de), en Patrick Mettepenningen (20ste). Nog op zondag pakte Stefan Van Leeuwe in Sint-Amands een derde plaats achter winnaar Dirk Van Verre en Daniel Schuddinck. En in Walhain was Jan Joos erg dicht bij de zege. Hij moest echter in de laatste rechte lijn de duimen leggen voor Lebbekenaar Frans Van Nuffel. In deze wedstrijd werd Ronny D'Hooghe nog elfde. In één ruk door naar pinkstermaandag met als beste notering de derde plaats van Walter De Veerman in Nazareth, Rudy Rombout pakte daar een vijfde prijs mee. In Izegem werd Mark Deloor zeventiende en Peter Van Huffel finishte als achtste in Wolvertem. Voor een Stemt in Berlare kwamen ook enkele Waaslanders opdagen en dat werd in de cijfertaal als volgt vertolkt: Luk Beniers op 5, Mark Macharis op 13, Walter Ongena op 15, Patrick Van Hul op 19 en Guido Haentjens op 20. De juniores: Didier De Witte en Guy Rooms lieten zih weer opmerken. De blikvanger deze week bij deze jongens was natuurlijk de wedstrijd te Sint-Gillis in het Liefhebbers te Berlare: Vleminck u>as te snel i Piet De Wilde ondervinden (jj) i de spurt. Dat moesten Patrick Roelandt en kader van de Ster der Juniores. Daar werd WSC Vooruit- sekretaris Marcel Mels voor de koers zelf gehuldigd voor zijn 25-jarige dienst maar de geelhemden van de thuisploeg konden dit feest niet opluisteren met een overwinning. Het werd een sterk geanimeerde wedstrijd die uiteindelijk in haar definitieve plooi werd gelegd met een demarrage van Jacques Audenaert en Danny Temmerman, die werd beantwoord door Eddy Van Kerckhoven, Guy Rooms en Geert De Kesel. Deze laatste twee hielden ook het langst stand en konden de sterk jagende groep van zich afhouden. Iedereen verwachtte dan ook de Temsenaar als sterkste finisher maar daar besliste Waarschotenaar Geert De Kesel gans anders over. Geert legde zijn laatste vluchtgezel in de laatste ronde blijkbaar een te hoog tempo op en bereikte alleen de aankomst. Guy Rooms arriveerde als tweede maar had zodoende wel voldoende puntjes om de leiderstrui op te eisen. Guy Van Hese won als derde de sprint van de groep en zag jongens als José Rooms 6de), Danny Cant (12de, gevallen in de groepssprint) en Franky Polfliet (13de) achter zich eindigen. Nog op zaterdag eindigde Didier De Witte derde in Aubel omdat hij in een sprint met drie zowel Paul Beimaert als Edwig Van Hoydonck niet aankon. In Sint-Amands werd Gerry Van Raemdonck nog dertiende. Op zondag twee wedstrijder op Wase boddem en allebei ook winnaaars van de streek. Met zegge en schrijve zeven deelnemers konden de Sinaaise inrichters natuurllijk niet boffen op een grote opkomst. Niettemin maakte het tweetal Didier De Witte- Gino De Pauw de wedstrijd het bekijken waard. Met zijn tweetjes reden ze de overige vijf deelnemers uit de wielen en in de laatste rechte lijn was Didier De Witte niet te houden. Gino De Pauw werd dus tweede. Herman Ferket vierde en Emmanuel Cornu In Lokeren-Daknam was men evenzo karig bedeeld met amper 12 junioren. Daar ging het tweetal Franky Polfliet - Geert Bulteel aan de haal met een eerste zege voor de Belselenaar. Bulteel werd uiteraard tweede, Frankie Moonen was derde, Gerry Van Raemdonck vierde, Kurt Smet zevende, Stefaan Placquet achtste, Luc Desaunois tiende en GeertDe Ben twaalfde. Pinkstermaandag komt dan aan de beurt en dat werd eigenlijk een dagje om in Denderhoutem een Rooms- feestje op te zetten. In de koers daar pakte Guy Rooms een klinkende overwinning en als tweede maakte broer José het zaakje rond. In Ursel werd Dirk De Cauwer zesde, in Nederbrakel eindigde Edwin Enthoven als vijfde en, we gaan in stijgende lijn, Johan De Prekel pakt een derde prijs in Sint-Lambrechts-Herk. Op dinsdag kwam Didier De Witte in de wedstrijd van Steenhuffel voor de zoveelste keer aan zijn trekken. Hij pakte de bloemen dank zij een overtuigende eindsprint ten nadele van Paul Beimaert en Lorenzo Lapage. Danny Cant werd hier nog vijftiende Ter afronding blijven er nog een paar zaterdagse vermeldingen: in Zele werd Alain Van Raemdonck vierde, Theo De Prekel zevende, Patrick Van de Ven elfde, en Guy De Jonghe vijftiende en in Merelbcke-Bottelare finishte Guy Verberckmoes als negende. Ook de nieuwelingen treden naar voor met Gunther De Pauw en Peter Saey Vrijdagavond begon de drukke week voor de nieuwelingen tijdens het avondkriterium van Beveren. Het werd daar een levendige wedstrijd met uiteindelijk een vijftal aan de leiding. Hierbij zat plaatselijk renner Gunther De Bauw, die meestal over een sterke spurt beschikt, maar nu het onderspit moest delven tegenover Danny Vervecken. Geert Persoon werd vierde, Martin Smet eindigde als achtste en Gert Maes als negende. Op zaterdag in de wedstrijd te Kieldrecht verwachtte iedereen natuurlijk een zege van lokaal renner Tonny Thieleman. De polderzoon was tot in de laatste meters goed geplaatst maar moest uiteindelijk het voordeel laten aan Hohpkenaar Pascal Fauconnier, Peter Van Vlaanderen finishte als negende. Ook in Sinaai zat het de streekjongeren niet mee Bart Heirwegh was daar wel voortdurend in de kop van de wedstrijd mee maar moest in een spurt met twee uiteindelijk onderdoen voor Herentalsenaar Gert Broeckhoven. Zesde werd Herman Van Eetvelde, Stefaan De Beleyr was zevende, Gary De Cock achtste en Pascal Bauwens negende. Naast al dit strijdgewoel op Wase wegen streek Patrick Van de Velde tussendoor een vijfde prijs op inTemat. Over dan naar zondag met nu wel een tweetal feestvarkens in evenveel streekkonfrontaties. Gunther De Bauw had het van zijn kant niet zo moeilijk om in Beveren een 11-koppig deelnemersveld achter zich te houden. Werner Van den Broeck werd tweede, Gerry Van Lierop derde, Danny Van Overtveldt vierde, Kenny Franssens vijfde, Geert Persoon zesde, Gino Verberckmoes zevende en Albert Stevens achtste. In Daknam bleef Peter Saey uit Eksaarde de konkurrrentie de baas en verwees Bruno Verwilgen (2de), Chris Bruyssinck (3de), Ivo Ivens (5de), Danny Van Goethem (8ste) en Patrick Polfliet (10de) naar de tweede rane. Op pinkstermaandag weer een wedstrijd in Sinaai over het parkoers waar volgende week voor de nationale trui wordt gestreden. Ook nu lieten de Waaslanders zich vloeren door Jim Kloeck uit Aartsclaar. Er was enkel een vierde plaats voor Stefan De Beleyr en een vijfde voor Peter Van Vlaanderen. In Evergem- Ertvelde kwam Tonny Thieleman voor zijn waarschijnlijk laatste nieuwelingenkoers aan een negende tweede plaats van het seizoen. Nu moest de Kieldrechtenaar zijn meerdere erkennen in Sigi Ghesquière. (m.n.) Junioren Liefhebbers te Sinaai: de zoveelste zege voor Didier De Witte <dw) Liefhebbers te Belsele: Van Hiel uit Temse, de meer dan verdiende winnaar tdw) STERRIT VOOR JUNIORES TE ST-GILLIS-WAAS Geert De Kezel heeft zich in de sterrit naar voor geschoven. Na enkele kilometers al stak hg samen met Johan Van Belleghem en Frank Polfliet het vuur aan de lont. Dit trio werd niet veel vrgheid gegund. Bg het ingaan van de tweede, van elf af te leggen ronden, kreeg men al een andere situatie. Toen voerden Mare Verslgcke, Luc Galle, en Danny Temmerman het bevel. Ook zg werden vlug ingehaald. Een nieuwe vlucht, deze keer veel gevaarlijker kwam na dire ronden tot stand. Toen gingen Patrick Buysse, Samy Moreels, Rik Mallefroid en André Tummeleer aan de haal. Zg hielden het zowat dertig kilometer vol. Intussen poogde Guy Van Hese een achtervolging in te zetten, zonder sukses evenwel. Na halfweg kwam een volledige hergroepering. Het bleef echter onrustig en na korte tgd werd een beslissende aanval ingeluid door Jaak Audenaert en de Oostvlaamse kampioen Danny Temmerman. Later kregen zij het gezelschap bg van Eddy Van Kerckhove. Guy Rooms en Geert De Kezel. Vanuit de achtergrond poogden Nick Botteldoorn, André Tummelier, José Rooms en Eric Tuytschaever tevergeefs de aansluiting met de koplopers te bewerkstelligen. De voorsprong van de vjjf leiders bedroeg ondertussen al ruim een halve minuut. In de laatste ronde bleken Van Kerckhove, Audenaert en Temmerman over hun beste krachten heen. Zg werden later zelfs door de achtervolgende groep bijgehaald. Vooraan bleven alleen Rooms en De Kezel over. Laatstgenoemde probeerde met de streep in zicht tot kwee keer toe weg te lopen. Dat was te veel voor Guy Rooms. Met een lichte voorsprong bereikte Geert De Kezel de aankomstlijn. Guy Rooms werd tweede en tevens leider in de algemene rangschikking. De spurt om de derde plaats werd gewonnen door Guy Van Hese. E.D.M. JUNIOREN TE DAKNAM: 28 - 15.6.1984 - De Voorpost Liefhebbers te Berlare: Mark Vleminck won de sterrit met 75 deelnemers (jj) Zolang mijn broer junior is, wordt het voor mij onmogelijk om een wedstrijd te winnen, fluisterde José Rooms ons een tijd geleden in het oor. Die filosofie lijkt waarheid te be vatten. José Rooms heeft wel al verschillende tweede plaat sen bijeengefietst. In totaal eindigde hij dit seizoen al vijf keer tweede. Vier keer moest hij. tegen zijn broer de duimen leggen. Dat was vorig week einde in Denderhoutem ander maal het geval. 3Er vormde zich een kopgroep waarvan mijn broer en ik deel uitmaakten» zegt José. «Later kwam het tot een her groepering. Uit dat peleton sprong mijn broer weg Hij werd gevolgd door Guy Piron en ik ben in hun kielzog mee gegaan. Geruime tijd zijn we met drie vooropgebleven. Met de finale in zicht moest Guy Piron, die slechts aan zijn vier de wedstrijd als junior toe was, lossen. Broederlijk zijn we dan samen verder gereden. In de laatste kilometer heeft mijn broer mij getest. Hij gooide mij uit het wiel en fietste alleen naar de streep. Ik was tevre den omdat hij had gewonnen, qen was even gelukkig met de tweede plaats». Net als zijn broer, die leider is, neemt José Rooms deel aan de «Ster der Juniores». Voor het ogenblik prijkt hij op de elfde plaats. Het is zijn betrachtig als eerstejaars, om binnen de eerste tien te eindigen. Dat zou voor hem een puik resul taat zijn. E.D.M. Liefhebbers te Berlare: Drie man zijn ontsnapt en wel Carlo Bomans, Peter Van Duyse en het lokale idool Willy De Backer (jj) Er kwamen amper 12 deelnemers opdagen te Daknam, voor het kriterium voor juniores. Men kan dan ook maar meoilgk van een spannende wedstrijd spreken. Maar ondanks het geringe aantal deelnemers begonnen de juniores vanaf de eerste ronde aan een strak tempo. Het resultaat was dan ook dat na een vijftal ronden de prijzen al gedeeld waren. Het waren Bulteel Geert en Bulteel, 3. F. Moonen, 4. G. piaCqUet, 9. S Immerseel, Franky Polfliet die er hard Van Raemdonck, 5. A. Greff, l Desaunix 11 Gert De Ben tegenaan gingen. Het tweetal 6. G. Ketels, 7. K. Smet, 8. S. werd nooit meer bedreigd zo dat men hier toch kan spreken van een eentonige wedstrijd. Dus kreeg men na 5 ronden steeds de twee eerste, Polfliet en Bulteel, gevolgd op een grote achterstand door een viertal renners, waarin de plaatselijke favorieten Gino Ketels, en Franky Moonen, G. Van RFaemdonck, wgref Al- do, en de rest volgden op 1 of meer ronden. Voor de over winning moest men dus uitkij ken naar een spurt tussen de eerste twee. Polfliet Franky haalde het gemakkelijk van Geert Bulteel. De restb kwam afgescheiden en met grote ach terstand over de meet gebold. DE UITSLAG: Junioren te Daknam: Gino Ketels leidt de achtervolging of 1. Polfliet F. (Belsele), 2. G. de twee vluchters, (mb)

De Voorpost | 1984 | | pagina 28