Stefaan Van Leeuwe wint nog na een valpartij Guy Rooms leider in Ide Ster der Juniores Wielersportnieuws uit Erembodegem Lukt BC Alloo-Blomberg volgend seizoen een drieslag? Filip Van Walle: wacht kloppen en toch nog winnen Aalstenaar Geert Ebraert trekt de winnende kaart Luk Van Geyt wint het pleit Tonny Thieleman gaat erin vliegen bij de junioren De Voorpost - 15.6.1984 - 29 Guy Rooms uit Temse, leidt voorlopig in de «Ster der Juniores». Tijdens de laatste rit in St.-Gillis-Waas werd hg tweede en vergaarde daarmee genoeg punten om voorlopig eigenaar de gele trui te dragen. Guy Rooms telt drie punten meer dan André Tummeleer. Óp de derde plaats prgkt Guy Van Hese, ook een Waaslander. Hg heeft twaalf punten achterstand op de leider. Guy Rooms had al lang zgn zinnen gezet op de «Ster der Juniores». I Tijdens de eerste rit tratj hij ncohtans niet op de voor grond. Hy eindigde binnen de groep. Daarna boekte hg een ritzege en vervolgens tijdens iedere rit een ereplaats. Hierdoor won h(j telkens punten en klom alsmaar hoger in de rangschikking. Guy Rooms heeft voorlopig zgn doel bereikt. EINDZEGE Rooms wil tot het einde van deze rittenwedstrijd in het be zit blijven van de gele trui. In Sint-Gillis moest hij nochtans het hoofd buigen voor Geert De Kezel. Twee kilometer voor de streep was hij niet meer in staat om het tempo, van zijn opponent te blijven volgen. «Ik was over mijn beste krach ten heen» zegt Guy Rooms. «Je mag niet vergeten dat ik vooraf een «gat» heb moeten dichtrijden, en dat kostte mij veel moeite. Er werd tegen een hels tempo gereden. Na aan komst bleek dat het gemiddel de op meer dan 45 km per uur had gelegen. Zelden heb ik aan wedstrijden deelgenomen, waarin zo hard werd gereden Jaak Audenaert, Oostvlaams kampioen Danny Temmer man, Eddy Van Kerckhove en Geert De Kezel waren voorp geraakt. Ik heb de achtervol ging ingezet en mij bij het leidende kwartet gevoegd. Geert De Kezel heeft toen konstant het bevel gevoerd, en naarmate de finale in zicht kwam, het tempo verder opge dreven Eddy Van Kerckhove, Danny Temmerman en Jaak Audenaert hebben moeten af haken. Samen met De Kezel bleef ik alleen voorop. Tijdens de laatste kilometers heeft hij een paar keer getracht om mij van het wiel te schudden. Twee kilometer voor de streep is hij daar in gelukt. Ik had niet meer de kracht om te reageren en ik besefte dat een tweede plaats mij voldoende punten zou opleveren om de leiders plaats in te nemen. En hoewel ik graag had gewonnen, was dèt toch het belangrijkste streefdoel». Tijdens diezelfde wedstrijd be vond José Rooms zich in de achtervolgende groep. Daar leverde hij uitstekend werk en Guy Rooms a hij had een groot aandeel in het feit dat zijn broer voorop bleef. Met een zesde plaats was José Rooms na afloop een tevreden man. Guy Rooms wil de eindzege. Volgend weekeinde kan de be slissing al vallen. Zaterdag staat in Waarschoot een tijdrit op het programma. Zondag staat er in Wetteren een gewo ne rit op het menu. Indien de Temsenaar kan overeinde blijven en eventueel nog wat punten kan vergaren, dan is hij vast de te kloppen man voor de eindzege. Na zon dag staan nog twee etappes op het programma. Pas dan is ge weten wie de «Ster» bij de juniores zal zijn. E.D.M. Liefhebbers te Erondegem: Walter Onghena, Ludwig Van Tittelboom, Luk Van Geyt, De Liefhebbers te Erondegem: weer een overwinning voor Waegemaecker en Verlee ontsnapten uit de grote groep (per) Luk Van Geyt (per) LIEFHEBBERS TE LOKEREN EN TE ST.-AMANDS: Sportman van het jaar te Lokeren, Stefaan Van Leeuwe, heeft een schitterend weekeinde achter -de rug. In zgn eigen stad behaalde hg zaterdag een tweede seizoenzege. 's Anderendaags in St.-Amands bekwam hg een derde plaats. De schaduwzijde bg dit alles was een valpartg die zich voordeed na aankomst in St.-Amands. Het publiek had zich daar opgesteld te kort achter de aankomstlgn. Stefaan botste tegen een toeschouwer aan, en viel. Hg liep een kneuzing op aan de schouder, terwgl zgn fiets lelgk was toegetakeld. Organisatorisch liet het in St.-Amands veel te wensen over. Over het verloop van de wedstrgden laten we de Lokeraar zelf aan het woord: «In mijn eigen gemeente de vijftien vluchters, nog vijf Vlaanderen, de Tweedaagse kwam vlug een aanval op gang. over. Dat waren Dirk Van van de Gaverstreek, de Ronde Reeds na enkele kilometers Verre, Daniël Schuddinck, Pa- van Luxemburg, de Ardense vormde zich een kopgroep, trick Van de Voorde, Verhoe- Pijl, Belsele - Gent en de Om- Die bestond uit renners als een ven en ikzelf. Op een kilome- loop van de Vlaamse Gewes- Rudy Saclens, Ronny Weste- ter van de streep is Dirk Van ten. In de meeste van deze Iinck, De Veerman, Eric Buys- Verre voorop geraakt. Hij won wedstrijden haalde hij een de- se, Willy De Backer. Jean- de wedstrijd. In de sprint om gelijke ereplaats. Van Leeuwe Pierre Hendrickx en ikzelf, de tweede plaats, werd ik met kan vergeleken met vorig jaar. Halfweg wedstrijd moesten een paar millimeters geklopt.» minder gaan trainen. Hij is een vijftal renners afhaken. Hoewel hij tot nu toe slechts immers tewerkgesteld in het Het was overigens geen ge- twee keer eindoverwinnaar Cultureel Centrum te Loke- makkelijke omloop. Op vele werd, mag Stefaan toch van ren, waar hij op onregelmatige LIEFHEBBERS TE AFFLIGEM' plaatsen bevonden zich kas- een meer dan behoorlijk sei- tijdstippen aan de slag moet, seien. In de laatste ronde zoen gewagen. Zeven keer zoals in het weekend en zo. spurtte ik weg. Kort daarna pakte hij de tweede plaats, en Dat Stefaan in de stad een kreeg ik alleen Eric Buysse in viermaal werd hij derde. Ste- geprezen renner is, bewijst de het gezelschap. Het kwam tot faan Van Leeuwe neemt niet titel van «Sportman van het een sprint onder ons beiden. Ik uitsluitend deel aan gewone Jaar» die hem daar onlangs won gemakkelijk. Ook in St.- kermiswedstrijden. Hij ver- werd toegekend. Amands was er een vroege scheen aan de start in grote vlucht. Halfweg bleven er van koersen als de Ronde van Stefaan Van Leeuwe (a) Op zondag 17, maandag 18 en donderdag 21 juni 1984 geven alle wielcrsportliefhebbers uit het Land van Aalst mekaar beslist rendez-vous in Erembo degem waar enkele belangrij ke wielerwedstrijden worden betwist. Zondag 17 juni 1984 richt de buurtgemeenschap Keppe- Braat Erembodegem, met aan het hoofd de «Sportvrienden Forum» ccn koers voor Inter nationale liefhebbers B.W.B. in. Vertrek te 14.30 u. in de Kep- pestraat, 135 km. of 18 ronden over volgende omloop: Keppe- straat A.V.D. Madestraat, Molenkouterbaan, Kerk- bofbaan, Aalstraat, Kapellc- kensbaan, Ijzerenwegstraat, De Cocklaan, Wellcwcg, Kouterbaun, Nachtegaalstraat, •ndustriclaan, Churchillsteen- Wcg, Houten Hand, Ninoves- teenweg, Keppcstraat. De aankomst is voorzien rond 18 "ur. Prijzen: 24.000 fr. van 21' tot 30* prijs: 200 fr. Maandag 18 juni 1984 richt de Koninklijke Wielerklub Terjo den de 63ste Grote Prijs van Terjoden voor beroepsrenners mover een afstand van 147 km 7 ronden over Terjoden, Haaltcrt, Kerksken, Helder- pm, Aaigcm, Mere, Nicuwer- kerken en Terjoden. zijn 100.000 fr. prijzen en Premies te winnen! Ook ver- •Cheidene trofeeën en een Pfachtpalm. Inschrijving: café Safir, bij Monsken, Krakcelstraat, Erembodegem-Terjoden vanaf 12.30 uur. Start om 14.15 u. aan café Monsken, Krakeelstraat, Erembodegem-Terjoden vanaf 12.30 u. Start om 14.15 u. aan Café Murica, Driesstraat, Terjoden. Aankomst: aan M. Boumon, cafés Tikki en La Periguna. Donderdag 21 juni 1984 richt de Koninklijke Wielerklub Terjoden de 34e Grote Prijs Marcel Boumon in t.t.z. een «Beschermde wedstrijd», de Omloop der Denderstreek voor internationale liefheb bers, over een afstand van 165 km. of 8 ronden over Terjo den, Haaltert, Kerksken, Hel- dergem, Aaigem, Mere, Nieu- werkerken en Terjoden. Er zijn 40.000 fr. prijzen 20.000 fr. premies voorzien. Ook ver scheidene trofeeën! Inschrijving: Café Elckerlyck van 12.15 uur tot 13.30 uur Vertrek: in de Dreefstraat om 13.45 uur. Aankomst: aan M. Boumon, cafés Tikki en La Periguna. Inbrengen der rug nummers plus prijsuitreiking: lokaal Wielerklub, Geraards- bergsesteenweg 61 Erembode gem Terjoden. BOWLING Bowlingklub Alloo-Blomberg, gesticht in juni 1982, verwierf al een merkwaardige erelijst. Onder de bezielende en stu wende kracht van Bruno Rossi werden ze bij hun eerste kom- petitieseizocn al kampioen in 4de kategorie, en ook in 83-84 lukten ze de oppergaai in 3de kategorie. Als alle goede za ken uit drie bestaan, dan wordt De kampioenen van bowlingklub Tirolhof (per) het volgend seizoen de bekro ning van een groep entoesias- telingen in een team dat bruist van dynamisme en sportiviteit. Bruno Rossie, de kastelein van het ristorante di Roma aan het Keizerlijk Plein, is een Italiaan uit de omgeving van Rome die op 19-jarige leeftijd naar Brus sel kwam en er in de horeca- sektor op het kulinaire vlak zijn sporen verdiende, wat hij dan verder te Aalst zou de monstreren. Ook op het sportieve vlak is hij een kraan met 6 en 7 punten in drie spelen of een gemiddelde van 232. Iets wat men hem niet zo makkelijk nadoet. Over de he le kompetitie lukte hij een ge middelde van 187, wat hem dan bij de eerste 15 van België klasseert. BC Alloo-Blomberg wist zelfs al eens het absolute maksimum van 300/300 te be naderen tot op één puntje. BC Alloo-Blomberg dat ook nog over een drietal andere sponsors beschikt, telt 24 leden waarvan 14 zijn aangesloten bij de Nationale Federatie. Hun bestuur bestaat uit voor zitter Bruno Rossi (familie van voetbalster Paolo Rossi?), se- kretaris Yvette Pieters, sportleider Marie-Jeanne Thienpondt, penningmeester Frieda De Schrijver en kapi tein Willy De Ridder. Elke week wordt in Bowling «De Kat», Vredesplein, op zater dag van 15 tot 17 u getraind doch nu, na hun tweede pro motie, wordt ook op woensdag supplementair getraidn van 18.30 tot 20.30 u. Als hobby begonnen in een geest van sportiviteit, werd BC Alloo-Blomberg een vaste waarde in de Bowlingkompeti tie en krijgt dan ook bij de thuismatchen heel wat belang stelling. Het spelersmateriaal bestaat uit Johny De Bocq die zijn gemiddelde dit seizoen met 10 tot 187 wist op te drij ven en op 200 spelers in een nationaal tornooi met 206 pun ten gelijk met de primus. Ook Yvette Pieters, Willy De Rid der, Roland Van Vaerenber- ghe. Kris Gortcmans, Iwein Haercns en Wilfried Van Del- sen zijn valabele spelers. Het nieuwe seizoen zal immers met dezelfde ploeg als het voorbije worden aangevat wat alvast Nog anderhalve maand is de ter lange helling. Het werd een St.-Niklazenaar uit St.-Niklaas spurt, die ik vrij gemakkelijk gekazerneerd op de Westakker won», te Haasdonk. Daarna zwaait Hoewel hij regelmatig binnen hij af en staat de wielrennerij de eerste tien eindigde, heeft weer centraal. De Waaslander de legerdienst Filip Van Walle heeft niet gewacht tot na zijn enigszins afgeremd, militaire dienst om op de voor- «Ik be,n wel dicht bij huis grond te treden. In het Bra- gekazerneerd. Het nadeel is bantse Affligem behaalde hij dat ik vaak wacht moet klop- vorig weekeinde een tweede pen of van karwei ben. Dat seizoenzege: gebeurt ook geregeld tijdens «Na zowat veertig kilometer het weekeinde. Nu zondag is zijn we daar met twaalf man dat weer zo. Graag had ik op voorop geraakt» zegt Van die dag aan een wedstrijd deel- Walle. genomen. Ik ben gelukkig al «Geruime tijd zijn we samen aan het aftellen. Hoopvol is gebleven. Halfweg de wed- dat ik tijdens de laatste maand strijd heb ik aangevallen. Ik van mijn legerdienst over meer kreeg nog drie renners in het vrije tijd kan beschikken om te gezelschap onder wie Herman trainen. Ik hoop er vooral in Van Lint. Tot de streep zijn we augustus en setember door te voorop gebleven. De aan- komen» aldus Filip Van Walle. komst lag op een drie kilome- E.D.M. een blijk van vertrouwen is. «Never change a winning team» is ook bij BC Alloo- Blomberg het motto. De klub haalde ten andere reeds heel wat onderschei dingen in het Shaper-tomooi te Cambron-Casteau, in Donk (5de); Esperanto (5de); Char leroi (3de) en Jumet (6de) en in de Beker van de voorzitter van België bracht men het tot de kwartfinales. En nu maar duimen voor vol gend seizoen waarbij we u re gelmatig van hun prestaties op de hoogte willen houden. LH RANDSPORT Voetbalvedetten in Belsele Nog immer feest in Belsele, dezer dagen. Kermis, kunst, au toshow ook. In een feesttent aan het dorpscentrum wordt zater- dag 16 juni om 16 u een sportnamiddag op het getouw gezet. Persmedewerker Mare Van Landeghem is presentator. Spelers van SK Beveren, SC Lokeren en SK Sint-Niklaas zul len aanwezig zijn. WIELRENNEN Junioren JUNIOREN TE ZELE: Met Geert Ebraert uit Aalst (Moorsel), Beno Wauters uit Bornem en Pedro De Bondt uit Asse kreeg men in Zele vorig weekeind geen eigen renner op het podium. Wel drie snelle mannen, renners die wanneer ze in konditie zgn met iedereen uit de kategorie naar de meet kunnen. Toevallig eigenlgk waren de spurters samen geraakt. Want niemand dacht dat de onder impuls van de sterke ontsnapping die in de derde Van Raemdonck iedereen, be- ronde negen renners op kop halve de man in konditie Beno bracht tot het einde zou leiden. Wauters, eraf moest. Achter- Naast het genoemde drietal aan besefte men dat de krach waren ook Alain Van Raem- ten moesten worden gebun- donck, Gunther De Meule- deld en bijvoorbeeld een Theo naer, Bruno Aelbrecht, Theo De Prekel bewoog hemel en De Prekel, Johnny Moyson en aarde om weer in de spits te Benny Peelman voorop ge- komen. Net voor het ingaan raakt. Even zag het ernaar uit van de laatste ronde lukte dat dat de kopgroep nog verder ook en telden we weer negen e zou worden opgesplitst toen leiders. Beno Wauters werd de favo riet van velen maar Geert E- braert, in het Aalsterse gekend om zijn sterke eindjump, ver» trok van ver op kop. Niemand slaagde er nog in om de acht tienjarige Moorselnaar nog te remonteren. Een tweede sei zoenzege voor Geert die naar eigen zeggen naar Zele trok om eens andere mensen te zien. Volgend weekeind blijft hij zeeker in Moorsel want zijn supportersklub organiseert daar dan een wedstrijd. Met een kennen we ook de grootste kanshebber op de bloemen: Geert Ebraert zelf natuurlijk. - H.A. LIEFHEBBERS TE ERONDEGEM: In Erpe-Mere werd de laatste tgd op sportief vlak heel wat gerealiseerd en de sportraad heeft een werking waar grotere gemeenten voorlopig nog veraf van staan. Dat bg dat sportief gedoe vaak het wielrennen in de kgker komt is in de gemeente van Lucien Van Impe zeker niet verwonderlgk. Jonge renners spiegelen zich aan Luciens klimpartijen en sportieve esbattementen en met Peter Van Impe lgkt de familienaam Van Impe voorlopig nog niet uitgeteld. Maar er is meer. Zo bijvoorbeeld in de deelge meente Bambrugge waar de gebroeders Luk en Wim Van Geyt minstens even populair lijken als Lucien zelf. Luk Van Geyt vorige week in Eronde gem nog winnaar van een wei nig geanimeerde wedstrijd is sinds vorig jaar gehuwd en misschien heeft dat heuglijke feit de oudste Van Geyt ook heel wat ernstiger gemaakt. Hij bewees al zijn aanleg voor rittenkoersen en klimwerk. Bijvoorbeeld vorig jaar in de Ronde van België en de Drie daagse van de Ardennen. En ook dit jaar was er al een vijfde plaats in de bekende «Grote Prijs Faber» een lastige Luxemburgse amateursklassie- ker. Spurten is zijn zwakste zijde en veel overwinningen kan Luk dan ook niet voorleg gen. Eerder op het jaar was er al Erondegem en die deelge meente van Erpe-Mere krijgt nu opnieuw Van Geyt op het palmares. In zijn tweede jaar bij de amateurs lijkt hij aardig op weg om de jg hem gestelde Liefhebbers verwachtingen in te lossen. En dan is er Wim De jongste Van Geyt-amateur. Snel aan gepast in zijn nieuwe kategorie schuwt hij het lastig werk al evenmin als Luk. Ere-plaatsen zijn het resultaat. De broers weten trouwens maar al te best dat de weg lang is en dat het niet steeds gemakkelijk gaat. De Van Geyt-broeders krijgen in moeilijke ogenblikken ech ter steeds weer de nodige steun van hun supportersklub «De Van Geytvrienden» met voor zitter Maurice De Schaever en ondervoorzitter Willy Ver meulen als drijvende figuren Maar met tal van andere me dewerkers die elk hun steentje bijdragen voor de weg naai een volwaardige wielerloop baan. Iedereen is er in Bam brugge van overtuigd dat Luk en Wim Van Geyt in hun zwa re taak ook kunnen slagen. H.A. Oostvlaams kampioen Tonny Vaes. In de laatste ronde is de streep hield hij nog hooguit Thieleman heeft in zijn eigen Fockenier een paar keer weg- twintig centimeter over. Lag gemeente Kieldrecht, afscheid gelopen. Ik ben hem telkens die vijf meter verder, dan had genomen van de nieuwelingen, achterna gesprongen. ik gewonnen». Hij behaalde een tweede In de laatste rechte lijn, op plaats. Het was meteen de zowat zevenhonderd meter Tonny Thieleman tilt er niet achtste keer dit seizoen dat hij voor de finish heeft hij op- zwaar aan, dat hij in deze laat- tweede werd. nieuw gedemarreerd. Ik be- ste wedstrijd als nieuweling «Ik had gehoopt om voor eigen vond mij in vierde positie, ach- werd geklopt. Sedert dinsdag deur te kunnen zegevieren» ter Huybrechts. Ik had ver- is hij üd van de juniores. Na zegt Tonny Thieleman wacht dat hij de aanval zou zijn recehte suksessen als nieu- «De kans heeft er in gezeten, beantwoord hebben, hij heeft weling is hij meer dan ooit ware het niet dat ik mij in de echter niet gereageerd. Hier- gemotiveerd, om er ook in de- slotkilometer liet verrassen, door realizeerde Fockenier ze hogere kategorie het beste Met vier renners waren we een kloof, van dertig meter. In van te maken, en zich zo vlug voorop. Dat waren Fockenier, een wanhopige poging heb ik mogelijk te laten gelden. Peter Huybrechts en Kurt er toen alles uitgeperst, en op E.D.M. Liefhebbers te Erondegem: Luk Van Geyt reed 37 sekonden voor de anderen over de streep.

De Voorpost | 1984 | | pagina 29