r I PROVINCIALE REEKSINDELING VOOR HET SEIZOEN 1984-1985 FALOSKOMPETITIE KWB-VERBOND DENDERMONDE REEKSINDELING LANDELIIKE KOMPETITIE Vergelijkingstabel tussen landelijke-, provinciale- jeugd- en bekerkompetitie De eerste ronde van de beker van Oost-Vlaanderen rjBTt SPROKKELS De Voorpost - 15.6.1984 - 31 VOLLEYBAL MANNEN 1' Provinciale Destelbergen Herzele Unie Kontakt Temse Wondelgem V.C. Beveren Olro Zelzate Nazareth Appelterre Hades Temse Idegem Wetteren W.S. St. Amandsbergen 2* Provinciale A Denderwindeke Kangoeroes Aalst Adec Baasrode Rumbac Waasmunster Elversele Martinus Belsele Sibok Sinaai De Klinge St. Gillis-Waas Leeuwerik Lede Nieuwkerken Melsele 3* Provinciale A Pardaf Kruibeke Hygiëna Stekene St. Pauwels Vitesse Kruibeke Danny Hofstade Springbokken Zele Denderleeuw Rapid St. Niklaas II Nilco Lebbeke Kemzeke II Blomberg Erembodegem ATB St. Niklaas 3* Provinciale B Meerbeke Herzele Borsbeke Kring Ninove Thunderballs Berlare Kalken Ajax Aaigem Arboflora Schellebelle Overboelare Idegem II C.O.C. Ronse Ename 4* Provinciale A Hamvoc Hamme V.C. Buggenhout Nieuwkerken II Hamme Zogge Juvenes Zele II Filoes Oudegem Kuhne Zele Nilco Lebbeke V.C. Temse 4' Provinciale C Ursel Sleidinge Merelbeke Melle Maldegem Moerbeke T. Eeklo V. Wetteren Leeuwerik Lede II VROUWEN 1' Provinciale Asterix Kieldrecht Unie Herzele Denderwindeke Modema Lebbeke Melle Adec Baasrode Maldegem Juvenes Zele W.S. St. Amandsberg V.O.G. Gent Sigivok St. Gillis-Waas Nova Smash St. Amandsberg 2* Provinciale A R.D. Wetteren Kangoeroes Aalst Rumbac Waasmunster Libera St. Niklaas Hades Temse Real Testa Lokeren Gemlick Oudegem Appelterre Meerbeke De Khnge Beervelede Moerbeke 3* Provinciale A Zwijnaarde Merelbeke Geraardsbergen Leeuwerik Lede Eine Scorpio Aaigem Denderhoutem Arboflora Schellebelle Nazareth K. Ronse Borsbeke VOG Gent 3* Provinciale B Assenede Adegem Sinda St. Niklaas Gilvoc Dendermonde V.C. Berlare E. Eeklo Snuffel Grembergen Ertvelde Melsele Kemzeke Del. Eksaarde VC Temse Dames 4' Provinciale A V.C. Buggenhout Blomberg Erembodegem Borsbeke Steenhuize V.K. Aalst Heusden Appelterre II Hovoc Hofstade Unie Herzele II Hillegem Ename 4' Provinciale C Pardaf Kruibeke II Nieuwkerken II Kontakt Temse Vitesse Kruibeke Kabaz Bazel Real Testa Lokeren Juvenes Zele II Pardaf Kruibeke III Sinda St. Niklaas III Del. Eksaarde II Madavoc Hamme JEUGD Jongens junioren en beloften V.K. Aalst Unie Herzele V.C. Kalken St. Laureins Juvenes Zele V.C. Aalter Danny Hofstade Nazareth x V.K. Aalst Unie Herzele V.C. Aalter Danny Hofstade Meisjes junioren R. Wetteren V.C. Oostakker Mev. Zelzate Sinda St. Niklaas Rumbac Waasmunster Eine Gemlick Oudegem Juvenes Zele Brul Merelbeke V.K. Evergem Appelterre De uitslagen van 20 mei 1984. Reeks 1 Keur A-St. Gillis stilg. in 3e set Mocrzcke-Zele Center Opwijk-Dendermonde B Denderbelle B-Kalken A Schellebclle-Keur B Baasrode C-Grembergen AB Boonwijk-Overmcre A Grembergen C-Zele Kouter B Reeks 3 Dendermonde C-Kalken B Overmere C-Overmere B Massemen-Grembergen D Nijverseel-Schellcbelle B 1. Denderbelle B 2. Baasrode B 3 Zele Couter 4. Opwijk 5. Mocrzeke 7 6 1 20 7 5 2 18 7 5 2 16 7 5 2 15 6 3 3 13 7 18 8 16 11 15 12 13 6. St. GiiÜs 7. Dendermonde B 8. Keur A 9. Kalken A Reeks 2 1. Grembergen C 2. Overmere A 3. Schellebelle A 4. Grembergen AB 5. Keur B 6. Zele Kouter B 7. Boonwijk 8. Baasrode C 9. Denderbelle A Reeks 3 1. Nijverseel 2. Overmere C 3. Massemen 4. Overmere B 5. Dendermonde C 6. Kalken B 7. Oudegem 8. Grembergen D 9. Schellebelle B 7 3 4 10 17 10 6 2 4 9 11 9 6 15 9 17 9 7 0 7 5 21 5 6 6 0 18 2 18 7 5 2 16 9 16 5 5 0 15 0 15 6 5 1 15 7 15 7 2 5 11 17 11 7 2 5 10 17 10 7 2 5 10 19 10 7 16 8 18 8 6 1 5 4 17 4 7 7 0 21 4 21 7 5 2 18 13 18 7 5 2 16 12 16 7 3 4 15 14 15 7 4 3 16 12 16 8 2 6 14 21 14 7 3 4 11 15 11 6 15 9 15 9 6 0 6 4 18 4 Het Vlaamse Interprovinciale Volleybalverbond heeft de in deling van de reeksen bekend gemaakt voor de nieuwe lan delijke kompetitie 1984-1985, die het laatste weekeinde van september van start gaat. De indeling ziet eruit als volgt voor de ploegen uit de streek: MANNEN Ere-afdeling Kruikenburg Ternat Knack Roeselare G&B Zonhoven Horman Genk Rembert Torhout Ibis Kortrijk IJsboerke Herentals V.C. Temse V.C. Lennik Tower Ternat Gouden Gids Maaseik Opglabbeck Eerste landelijke 't Wipke Herentals Sipico Leuven Chievres Sferos Deinze St. Janskring Herentals Embourg Forest VBC Fram Mcrksplas Lanaken V.C.M. Maasmcchelcn Rcdstar Leuven Turnhout I' Landelijke B Smash Luchtbal VC Schelle Vitesse Kruibeke Rapid St. Niklaas Flamingo Maldegem Meteors Zottegcm St. Jan Hemelveerdegem Kanaries Marke VTS Kortrijk Salvo Diksmuide Pako Zedelgem Olva Assebrock 2' Landelijke B Kavok Kapelle °/b Bos Sigivok St. Gillis-Waas W.S. St. Amandsberg Kuros Zulte Juvenes Zele Vovoc Vosselare Top Cinter Bredene Tijl Bisegem R.A. Moeskroen Virovios Wervik Sialco Menen Lichtervelde 3' landelijke B VTB Mechelen Strombeek Londerzeel S.D.I. Dilbeek Sjaloom Zaventem Valken Haasrode Cristalvok Hofstade Pardaf Kruibeke V.K. Aalst Steendorp Oltisj Bazel Atom Denderhoutem 3' landelijke C Real Testa Lokeren Birka Merelbeke Assenede Kemzeke Spectrum Moerbeke V.C. Kuume Komen Vepaco Den Haan Katjes leper Ooivi Ooigem Sobeka Zwevegem VROUWEN Ere-afdeling Dilbeek Eupen Ibis Bio Sport Oostende Temse Saco Halle Denderhoutem Boom Zonhoven Houthalen Nieuwpoort VOG Eerste landelijke Turnhout Vabco Mol Rebels Lier Ant. Herentals Kavok Kapelle E Rekem Maaseik Merelbeke Ibis Kordavo Vlamertinge Prim. Herentals Pardaf Kruibeke Tweede landelijke B St. Jozef Mortsel Jong Edegem Ekeren CFP Ternat Stekense ATB St. Niklaas Sinda St. Niklaas Zomergcm Wervik Wielsbeke Tonido Kortrijk Salvo Diksmuide Maand Data Landelijk Nationale Provinciale V.IV Nationale Provinciale Varia Provinciale kompetitie kompetitie kompetitie beker beker beker beloften dt juniores September I- 2 - - - 1' ronde - - 8-9 - - - - - 1'ronde 15-16 I -7 ronde 7 ronde - - 27-28 don. 3 0304 '/u finale 'lufinale '/si finale -Kwal. EB. - KwaL E B. 'lit finale 'ha finale EB heen 'In finale E.B lerug n!s finale 24/i finale finale 13-14 Eindronde 7 gerangschikte van de ILandelijke reeksen 20-21 7 gemnpchikt en Land. VIV tegen 7 genmpekikten AJ.F. 11-12 Nationale eindronden jeugd 18-19 25-26 'la finale V/V jeugdbeker finale V/V jeugdb. HANDBAL De thuisklubs moeten hun wedstrijdmeldingen binnenstu ren vóór 1 juli 1984. De eerste ronde heeft plaats tijdens de weekends van 1, 2, 8 en 9 september 1984. In de eerste ronde komen de ingeschreven ploegen uit de 2e, 3e en 4e provinciale reek sen, om in de volgende ron den, de ploegen van de hogere provinciale reeksen en daarna de ploegen uit de landelijke en nationale reeksen in te scha kelen. Per deelnemende klub mag maksimum éón heren- en één damesploeg deelnemen. Alle wedstrijden dienen ver plicht in gehomologeerde za len gespeeld te worden. Tus sen de ploegen uit de verschil lende afdelingen wordt één ekstra setpunt per reeks ver schil toegekend aan de laagst spelende ploeg. Dag en uur worden vastgesteld door de thuisploeg (de eerst uitgestotenen en de eerstver- melde in de hieronder geplaat ste tabel) binnen de door de provinciale ontmoetingskom missie vastgestelde limiet en dit in overleg met de bezoe kers. Tijdens de voorronde, die ge speeld wordt in tomooivorm, wordt er gespeeld naar twee winnende sets. De twee eerstgerangschikten van iedere reeks gaan over naar de volgende ronde. De tornooi-organisatie tijdens de eerste ronde wordt overge laten aan de eerstv. ploeg. Voor de eerste ronde der be- kertomooien is het niet toege laten om toegangsgeld te vra gen (wel een tombola). Vanaf de tweede ronde mag men een maksimumbedrag van 50 fr. vragen. Puntenverdeling tfjdens de be- kertornooien: men telt het aan tal gewonnen sets op, en trekt het aantal verloren sets ervan af, dat resulteert in de skore. Ingeval van gelijkheid, wint de ploeg met de meest gewonnen matchen. Is dit ook gelijk, dan worden de gemaakte punten gedeeld door het aantal verlo ren punten over geheel het tornooi. De hoogste skore wint. De volgorde van de te spelen wedstrijden is bepaald als volgt: Voor reeksen met 4 ploegen B - D A-C D - A C-B B - A D -C Voor reeksen met 3 ploegen B -C A-C A-B Tussen de wedstrijden is een rustpauze van 15 minuten maximum voorzien. De reeksen bij MANNEN Ertvelde J. Sleidinge Deurne K. Ninove Fil. Oudegem VK St. Gillis Waas V.C. Kalken Sibok Sinaai Eeklo Baasrode Wachtebeke Zomergem Deinze Th. Berlare H. Stekene M. Melsele Dan. Hofstade Kang. Aalst Nieuwkerken M. Melsele Ajax Aaigem Kuhne Zele Erembodegem ATB St. Niklaas H.V.C. Zottegem Gr. Steenhuizc V.B.K. Heusden B. Beervelde St.- Laureins Denderleeuw Melle St. Martens Latem Meerbeke V.C. Aalter St. Pauwels Eine A. Schellebelle EVO Ename E. Lovendegem Borsbeke Denderwindeke R. Waasmunster VOV Wetteren Ham. Hamme Michelbeke Overboelare Elversele VROUWEN St. Martens-Latem Zulte Oostakker VC Temse Schellebelle Beervelede Kemzeke Lid. St. Niklaas Vitesse Kruibeke eerste ronde vrij Zwijnaarde Nieuwkerken Buggenhout Ename Hades Temse Erwetegem Av. Melsele Kabaz Bazel Snuf. Grembergen Gr. Zelzate Olro Zelzate Gem. Oudegem Michelbeke Steenhuize Gil. Dendermonde Scorp. Aaigem Aalter Kime Aalter Kelderken Gent R. Waasmunster V.K. Aalst Meerbeke Kang. Aalst. Het is weer een drukke tijd voor de besturen van de klubs. Sommigen gaan de baan op om te trachten het spelerspotentieel voor volgend seizoen te versterken. Anderen doen al het mogelijke om de ploeg te behouden waarmee de kompetitie werd afgesloten. Wij citeren Jean Bomans -voorzitter V.H.V.-, «ofschoon versterking van mankracht niet kan tegengehouden worden, durf ik loch de aandacht vestigen op het feit -en dit met aandrang- dat onze klubs bestaan uit sportbeoefenaars die voor hun sport financiële inbreng doen en niet omgekeerd». Tot op zekere hoogte volgen wij de nochtans van realiteitszin getuigende V.H.V.-voorzitter, maar Bomans weet even goed -of beter- dan wij dat men niet kan blijven verlangen dat spelers in sommige klubs drie- tot viermaal trainen in de week zonder enige financiële vergoeding. Als sommige klubbesturen erin slagen het nodige geld bijeen te brengen om sommige topspelers te vergoeden kan hen dit moeilijk ten kwade geduid worden. In werkelijkheid gebeurt dit reeds enkele jaren al spreekt men daar nooit over. In elk geval, overgangsdokumenten moeten aangetekend verstuurd worden tussen 1 en 30 juni, samen met de oude en een nieuwe aansluitingskaart en behoorlijk ondertekend door de drie verantwoordelijke bestuursleden van beide klubs en door de speler(s). Wie zich dit seizoen toch wel aktief op de transfermarkt aanmeldt is E.V. Aalst. De ploeg van de ook volgend seizoen in funktie blijwende trainer-coach M. Wellekens, moet wel oppas sen dat de veel gevraagde Duitser E. Diestel niet naar een andere klub overgaat. In elk geval moet Eendracht uitkijken naar een nieuwe sekretaris daar P. Boelpaep zijn ontslag indiende. - Wie gewoontegetrouw een agressieve transferpolitiek voert is Robuco Buggenhout. Rombout verlaat Robuco voor zijn oor spronkelijke klub H.C. Lokeren, maar Buggenhout kwam nu al tot een akkoord met H. Trienpont, G. Mannaert en Luc Van Cauwenberghe, allen van H.B.C. Dendermonde. Robuco zal het daar allicht niet bij laten... H.B.C. Dendermonde is er na het voorbije, voor de klub erg tubulente seizoen, in geslaagd een nieuw bestuur samen te stellen. Voorzitter wordt W. Van Ransbeeck, sekretaris D. Gyssels, penningmeester H. Van Damme. Met een jonge ploeg hoopt H.B.C. zich volgend seizoen te kunnen handhaven in 4e afdeling. De Deen Leif Krogstrup werd als trainer-coach aange trokken. Leif Krogstrup blijft niettemin spelen bij S.K. Grembergen. De trainingen zullen nu geleid worden door Jef Van Hout die ook G.S.K. Hamme onder zijn hoede neemt. Het staat nu zo goed als vast dat G.S.K. zijn thuiswedstrijden zal spelen in Hamme, sporthal «De Wuiten». G.S.K. zal dit seizoen slechts met één ploeg in kompetitie uitkomen Het bestuur wil er vooral voor zorgen dat de jeugd beter aan zijn trekken komt. Einde augustus wordt een stage voorzien in het Rijkssportcentrum te Blankenberge, de ambities voor het ko mende seizoen zijn nochtans niet hoog gesteld. G.S.K. opteert enkel voor het behoud in 4e afdeling. H.C. Waasmunster heeft blijkbaar de «paleisrevolutie» ver teerd. L. Van Beglen heeft een voldoende grote spelerskem om mmet goede moed aan het nieuwe seizoen te beginnen. Gyssels wordt wellicht trainer en K. Piqueur is de nieuwe penning meester. Het bestuur van SK Aalst was vorige vrijdag te gast op het kabinet van minister Mark Galle, naar aanleiding van het behalen van de titel in 3e Provinciale, (per) Tijdens het voorbije weekend ontmoetten EV Aalst en Avanti II Lebbeke elkaar in de halve finale van de beker van Oo^t-Vlaanderen. Het volgende treffen zal de kompetitiewedstrijd zijn van 22 september (a) Ook bij D.H.C. Olympia Aalst is het bestuur enigsszins gewijzigd. Siegrid De Vuyst is de nieuwe voorzitster. Willy Van Hove, sekretaris van het P.K.O., lid van het uitvoerend komitee en zetelend in tal van kommissies, werd onlangs benoemd als voorzitter van de Belgische handbalbond. Later komen wij hier uitgebreid op terug. Bij Ajax Lebbeke lijkt het wel stilte voor de storm. Na het eerder mislukt seizoen blijken een paar basispionnen het niet meer te zien zitten en het ziet er naar uit dat de transfergeruch ten niet van alle grond ontbloot zijn. Nu de kalender van de V.H.V samengesteld is kan het P.K.O. eindelijk de provinciale kalender samenstellen. Het is noodzakelijk dat de provinciaal spelende ploeeen vóór einde juni in het bezit zijn van hun wedstrijdkalendèr. Fl. D'Hanis wordt volgend seizoen de provinciale kompetitieleider. Op 8 september wil Avanti Lebbeke zijn 15-jarig bestaan onder de naam Avanti vieren met een veteranen-tornooi. Op een buitenteiTein worden wedstrijden uitgespeeld tussen de ploegen die in 1969 ook al tegen elkaar uitkwamen. Avanti, K.A.V. Dendermonde en wellicht ook E.V. Aalst zijn de deelnemers. In het lokaal Vieux-Temps wordt tevens een «tentoonstelling» georganniseerd met foto's, persknipsels en trofeeën en dergelijke uit 1969. Magda Van Den Borre is dus niet meer op haar besluit teruggekomen, de ervaren Avanti-speelster stopt volgend sei zoen definitief als speelster. Zij blijft wel nog lid bij Lebbeke maar traint E.V. Aalst-dames waar zij ook voor de jeugdoplei ding zal instaan. Ook op nationaal vlak wil zij zich inzetten voor de promotie van het dameshandbal. Avanti Lebbeke II, gepromoveerd naar 3e afdeling, ziet' weliswaar enkele spelers opgenomen worden in de kern van de eerste nationalers, maar daarentegen staat dat F. Van Gucht en wellicht ook E. De Batselier de ploeg komen versterken. Avanti II is dan duidelijk gewapend om de strijd in de hogere reeks aan te vangen. Dc diskwalifikatie van F. Cornells (Boule d'Or) tijdens de wedstrijd Hasselt-B.D. Lebbeke, werd door de Paritaire S.K. behandeld. Cornelis wordt geschorst voor het eerste weekend van de kompetitie van 1984-85. Op 30 mei overleed de heer Camiel Laureys, ere-voorzitter van Avanti-Lebbeke. Hij was nog steeds aktief in de handbal- middens als lid van de Sportkommissie van de B.H.B. en zetelde tevens in het Sportkomitee van de V.H.V. Met het overlijden van Camiel Laureys verliest het Oostvlaamse Handbal een integere leider. De Technische Kommissie, waarin voor Oost-Vlaanderen Eddy De Smedt en Eddy De Vlieger zetelen, heeft werk op de plank. Naast het oprichten van een trainersschool. wordt er werk gemaakt van provinciale trainingen. Ook het probleem van de nationale ploeg wordt onder de loupe genomen Men denkt eraan een V.Z.W. op te richten die de nationale ploegen zou beheren. Seizoen 1984-1985 start met Hasselt-B.D. Lebbeke! De kalender voor het seizoen 1984-1985 is zopas bekendgemaakt en voor sommige van onze streekploegen wordt de eerste kompetitiedag zeker geen sinecure. Vooral Avanti Lebbeke krijgt het in het weekend 22/23 september hard te verduren. B.D. Lebbeke, de eerste nationaler. moet net als Avanti Femina onmiddellijk de verplaatsing naar Hasselt maken! Voor de herenploeg bepaald geen meevaller nu F. Cornelis nog geschorst is voor de eerste kompetitiedag van het nieuwe seizoen. In derde afdeling staat onmiddellijk het derby E.V Aalst-Avanti Lebbe ke II geprogrammeerd terwijl ook'de in 2e afdeling spelende dames van E.V. Aalst en Avanti Lebbeke II tegen elkaari werden geplaatst. Beslist een moeilijk weekend voor de Lebbe- kenaars! eva

De Voorpost | 1984 | | pagina 31