DUIVEN QUIEVRAIN DUIVEN FOND Carlos De Schepper beschikt over een kompleet Noyon vlieghok! 32 - 15.6.1984 - De Voorpost DUIVENSPORT f maakte Robert Mannaert een goede beurt met zijn jonge duiven (1ste, 5de en 6de). Lu- cien Leroy met de 2de, 4de, 7de en 8ste was goed voor de twee bonseries en G. Van den Eynde (3de). Bij de oude dui ven ging de 1ste en 2de prijs naar A. Moortgat en verder kopduiven voor H. Belis, J. Albrecht, L. De Landtsheer, J. Dubois, Jozef Debbaut, Adolf Legroux, Omer De Maeseneer en J. Tilburgh. Bij de jaarlingen klokte Jozef Debbaut de 1ste en 2de prijs voor J. Albrecht. Maurice Vereecken, Robert Mannaert, THeo Stallaert (6de en 8ste). Louis Verschueren en M. Al brecht. Kamiel Buyle, Erwin De Grauwe, Frans Dhacse (6de en 7de). De Gucht, Kris Steeman en Koen De Leenheer. O Te Denderbelle won Jos Scholliers de 1ste en 5de prijs bij de jonge duiven en ere plaatsen noteerden we voor Kamiel D'Hooghe en Julien Van den Bouwheede (3de en 4de). Arthur Hofman stond bovenaan met de oude duiven en in zijn spoor zaten Francois Robberecht. Albert Van Huf- fel, Roger Van Goethem en Benoit Pieters. Bij de jaarlin gen kwam Marc Costers met de 1ste en 3de goed aan zijn trekken en vroege prijzen voor DE SMET EN ZOON, FERNAND EN ZOON DE PROFT, LAURENT GALLE, RENE VAN LIEROP, FRANS DE WAELE, CLEMENT BLINDEMAN, ANDRE DE VRIESE, HENRI DELCART, ALFONS SPANOGHE, FRANS VAN DER JEUGT, JOS VERDOODT Te Lebheke Verbroedering waren het hoofdzakelijk Jos Verdoodt (1ste en 5de) en Phi- libert De Leeuw (2de. 3de en 4de) die de aandacht trokken. Gustaaf Meskens werd zesde en klopte daarmee vader Gus taaf die de zevende prijs klok te. Vroege duiven voor Mis- sens. Moens en Edward Leu- nis. Bij de oude duiven mikte Jozef Uyttersprot in de roos voor Jef Van Belle (2de en 4de). Jean Huygens, Marcel Broothaerts, A. Kips. P. Wou ters, P. Raveyts. Van Nieu- wenhuyze en zoon, Louis Beeckman en Roger Meskens (Buggenhout). Jef Van Belle kende een knappe zondag. Bij de jaarlingen werd hij dan nummer 1 voor J. Wouters. A. Kips. Désiré Van den Abbee- le. P. Raveyts. Jozef Uytter sprot. Richard Van den Broeck. Roger Meskens (Bug genhout) die de zetnummer won. verder Roger Meskens (Lebbeke) en F. Cleemput. Te Gijzegem kwam de snelste jonge duif van het hok Frans Van der Jeught. De ere plaatsen gingen naar Eugeen Van den Berthe, Eddy Go- vaert, Frans en zoon Van Ex- tergem (4de, 5de en 10de), Paul Ledegen en Willy Van den Broeck. Bij de oude dui ven maakte Hendrik Pots een goede beurt met de 1ste en 2de prijs. Patrick Van der Cruys- sen speelde ook sterk met de 3de en 5de als resultaat en kopduiven voor Karei Van Limbergen. Paul Bosteels, Cy- riel Abbeloos, A. Van den Broeck, M. Jacobs en Con stant Bert. Lucien Maes- schalck was de primus bij de jaarlingen voor Frans Van der Jeught, M. Jacobs, Frans De Smet, Patrick Van der Cruys- sen, Maurice Janssens, Con stant Bert (7de en 10de), Paul Bosteels en Jan Mannaert. Te Hamme Hooirt mikte Omer Van der Hèyden in de roos bij de piepers voor Fran cois De Munck (2de en 3de), Leon Mettepenningen en Ro ger Van Haver. Bij de oude duiven kregen P. en J. Pauwels de trofee van de winnaar voor Maurice De Ridder. Albert Verschelden en Jozef Goossens (4de en 5de). Albert Verschelden werd de laureaat bij de jaarlingen voor Gust Roef, René en zoon De Clercq. Jozef Van den Bran den. Van Osselaer en zoon. Bij de duivinnen won Alfred De Graeve de vlucht voor Re né en zoon De Clercq. Jef Van den Branden. Van Osselaer en zoon en Arthur Van Hese. Tc Oudegem stond er geen maat op Alfons Spanoghe met zijn jonge duiven. De 1ste, 2de. 4de. 9de en 10de waren zijn vroege meldingen. Bij de eerste tien waren het alleen Fred Wierinck (4de en 5de), Albert Van den Houwe. Jan De Decker, en Albert Coore- man die nog wat meegraaiden. Bij de oude duiven mikten Jef en Emilicnne Dierick in de roos voor Wim Van Acker (2de en 3de). Adolf De Beule. Karei Van Limbergen. Cyriel Abbeloos. Jozef Lambrecht. Alfred Wierinck, Jean Becqué en Jan en zoon Verhelst. Adolf De Beule triomfeerde bij de jaarlingen voor Robert Ver- heyen. Freddy Geerinck. Al fred Wierinck (4de en 5de), Ely De Vricndt. Cyriel Abbe loos, Emiel De Brandt (8ste en 10de), en Jozef Lambrecht. Te Grembergen wonnen de broeders De Brabander de jonge duivenvlucht voor An- dré Van Acker (2de. 3de en 4de), Clement Viette. Thie- rens Wilgenhof, Alfons De Grauwe (7de en 8ste), Jean Dauwe en Dierick-Inzé. Duiven-Quiévrain: De familie Temmerman, Alois, Hubert en Gilbert, (gvw) duiven was Alfons De Vuyst de uitblinker met de 1ste en 3de prijs. Een deel van de prijzenkoek ging ook naar Vic tor De Paepe, Maurits Van Swalm, Maurits Van Acker, gebroeders Govaert, Frans Van der Jeugt, Octaaf Boe- laert. Bij de jaarlingen de 1ste en 5de voor Frans Ringoot, de 2de en 6de voor Louis Van Extergem en vroege duiven voor Maurits Van Swalm, Re né Poppe, Gustaaf Vlaeminck, Victor De Paepe, Jean Chris- tiaens en Gustaaf Van Cau- teren. Te Uitbergen speelde Re- mi Van Overmeiren sterk met zijn jonge duiven met de 1ste, 8ste, 9de en 12de als tastbaar resultaat. Frans Van Cauteren was goed voor de 2de, 5de en 10de prijs. Kopduiven voor Alfons Piers, Jozef Baeyens (4de en 7de), Diolet Fruithof. Raf Van der Sypt klokte de lste. 9de en 11de bij de oude duiven en vroege prijzen voor Paul Christiaens, Gustaaf On- gena (3de. 8ste en 10de), Jan Tackaert (4de en 7de), Marcel Moens. en Leon Rasschaert. Sylvain Rasschaert was de win naar bij de jaarlingen voor Frans Van Cauteren, Remi Van Overmeiren, Frans Van Malderen, Jozef Baeyens, An- dré De Vriese. André Bonnae- rens en Eddy Tackaert. Te Baardegem haalde Frans Van Pottclberghe de ereprijs bij de jonge duiven voor Frans Ost, Roger Buyl, Alfons Buyl en De Plecker- Plas. Bij de oude duiven waren de gebroeders Cooreman de uitblinkers mt de lste, 2de, 5de en 8ste. Vroege meldingen voor Frans Van der Straeten, Xaveer Van de Meershce, A. De Koning, en Frans De Ko ker. Frans Van der Straeten kwam bij de jaarlingen sterk op het voorplan met de lste en 3de prijs en verder noteerden we op de ereplaatsen Xaveer Van der Meersch, De Plecker- Plas, Frans Van der Jeught, Marcel Van den Eede, Marcel Van der Vreken en Jean Chris tiaens. Te Buggenhout Den Belg klokten F. en zoon De Proft de lste, 2de en 10de prijs bij de jonge duiven en goede resulta ten voor Dirk Huyck, de Man en zoon, Maurice Van Rans- becck, Johan Lievens en A. WEDUWE EN ZOON VERHAEGEN, HOK DAISY SLOTS EN JOZEF ANNAERT Te Sint-Gillis-Waas klokten weduwe en zoon Verhaegen de eerste prijs uit Chateauroux met de oude duiven en met 1091,41 m is dit de eerste streekvermelding. Frans Lar- dinois, Anthuenis-Van Goe them, Albert Van Landeghem, Verheyden-De Rop, Prosper Meskens (6de en 7de). Frans De Boye, Roger Van Gulck en Deyaert waren de andere vroe ge meldingen. Bij de jaarlin gen maakte Prosper Meskens de beste beurt met de lste. 3de en 8ste en Roger Van Gulck met de 2de, 5de, 6de en 10de moest er zeker niet voor on derdoen. Vroege duiven voor Jan Amberdienst, Petrus De Roos en F. Manetstatter. Te Dendermonde won Jo zef Annaert de eerste prijs bij de oude duiven voor Roger De Meyer, Edmond De Kerpel, Leon en zoon De Corte; Julien Bauwens, Aimé Van den Bos sche, Gilbert Galle en Prosper Pappaert Bij de jaarlingen wonnen Vervaet en zoon voor uitblinker Achiel De Vos (2de, 4de, 6de, 7de en 10de), Paul Van Stichel, Honoré Props, Willy Suykens en Gilbert Galle. In het Land van Aalst speelde het hok Daisy Slots de hoofdrol met de lste, 5de en 8ste prijs. Vroege duiven op de hokken van Jozef Ponnet. Marc Beerens, Van Huyck- Eeckhoudt, Theo Van den Bulcke, Jan Danckaert. In de j reeks jaarlingen ging de eerste 5 prijs naar Gijzegem bij Gus- taaf De Wit voor. De Vuyst- Rasschaert (2de en 10de), Mare Beerens, Hok Slots (4de en 9de), De Corte en zoon. K. Dewolf en Van Neck-Van den Nest. (beno) Burms, Alberi Pieters (4de en 9de), Van Extergem en zoon (5de en 6de). Ely Van Dam me, Patrick Hillaert. Alfons Cool, Frans De Smet zegevier de bij de jaarlingen voor Jean Verhaegen, Mare Burms, Van Extergem en zoon (4de en 5de), René Duym. Rudy Van den Broeck, Alfons Cool, Georges Vereecken en Patrick Hillaert. De maandag Lessen- vlucht met jonge duiven werd gewonnen door Frans De Smet woor Hendrik De Deyn, Pa trick Hillaert. Van Extergem en zoon, Mannaert-Govaert, Jean Van Den Broeck. Te Hamme Zogge was voorzitter Gilbert Tonnelier bij de oude duiven goed voor de lste en 2de prijs. Vroege duiven voor Jef Vercammen, Constant Van den Nest (4de en 9de). Albert Kockelkoren. Adolf Heirwcg (6de en 8ste). Philemon Staes en Edward De Waele Bij de jaarlingen won Philemon Staes voor uitblinker Pol Van Lembergen met de 2de, 4de. 5de, 11de en 12de, Adolf Heirweg klokte de 3de, 8ste en 10de en verder vroege duiven voor Luc Dieleman, Achiel Koeckelkoren en L. Raveyts. Te Lebbeke Centrum haal de René Van Licrop de top bij de jonge duiven voor Frans Raveyts, Victor De Waege- nccr, Roger Lowies (4de en 5de), Mark Arbijn, Francois Van de Stichel en Jean-Maric Van Petcghem. Bij de oude duiven de lste en 2de voor Prosper Van Nieuwenhuyze, de 3de en 9de voor Paul Van Nicuwenhove en verder Willy Saeys, Emiel Meirte, Frans Van Langenhove, Jules en zooa Callacrt, Pierre Vermeir. J. en zoon Van de Vondel. Bij de Cauter-Praet weer goed voor de lste, 2de en 10de prijs. Vroege prijzen voor Frans Van de Putte die met de bronzen medaille en een serie van 1.000 fr in de hoogste hemel was. Verder Danny Van Puyvelde (4de en 5de), Jozef en zoon Roels (6de en 13de), Albert Gijsens, Jules en André Gee rinck. en Petrus Roels. Bij de oude duiven de lste, 6de en 9de prijs voor Alois Temmer man en de 2de en 14de voor André Van Avermaet Geor ges Van de Wielle, de 4de en 8ste voor Willy Geltmcyer, Jo zef Lauwaert. Bij de jaarlingen stond er geen maat op de kolo nie van Gilbert Temmerman met de lste. 3de, 4de. 6de en 8ste prijs. Vroege duiven voor André Van Avermaet, Eugeen Baert. Geerinck-Van Malde ren (7de en 10de). Willy Ge- Itmever Bi| de duivinnen de Buggenhout-Lebbeke Te Baasrode, Sint-Gillis, Moerzeke kwam Henri Delcart er bij de jonge duiven als knap winnaar uit. Vroege meldingen voor Frans Cooreman, Roger Rottiers, Jozef Maes, Michel Van Damme. Louis Van Vos- sel, Omer Quisquater, Van Schoor-Dierick. Frans Coore man en Piet Van Cleemput. Bij de oude duiven de lste en 9de voor Wilfried Costers en de 2de. 4de en 7de prijs voor Jozef Debbaut. J. en A. Spi- tael wonnen de 3de en 5de prijs. Vroege duiven voor Ar- mand Rochtus. Robert Ro giers en Gilbert Willaert. Bij de jaarlingen de lste en 10de prijs voor Jozef Debbaut, de 2de en 3de voor Armand Rochtus en kopduiven op de hokken van Jozef Van Haesen- donck, Frans Jacobs, Michel Van Damme. Adriaenssens- Van der Sypt. Sylvain Coehs en Franky Peelman Te Berlare domineert Cle ment Blindeman met zijn hok jonge duiven met de lste, 3de en 7de. Patrick Hillaert was tweede en Arthur Van Malde ren met de 4de, 9de en 10de kwam sterk op het voorplan. Vroege duiven voor Eticnne Buyle, Etienne Smet. en Luc Van Malderen. Bij de oude duiven speelde Clement D'Hondt sterk met de 1ste en 8ste en 9de prijs. Modest Van Hauwe met de 2de, 7de en 9de moest niet voor hem onder doen. Vroege prijzen voor Ce- sar Dauwe, Eugeen De Vos, Koen De Leenheer en Gaston Colman. De jaarlingen hoofd trofee was voor Gaston Col man, voor Eugeen De Vos, Arthur Hofman, Frans Bayens en Van den Broeck. Te Buggenhout Opdorp won Louis De Greef bij de piepers voor Eric Joos (2de, 6de en 7de). Paul Vcrhasselt (3de en 9de), Van Acoleyen en zoon, mevr. Verbruggen, Gil bert Joos. Kamiel Van Sandc. Bij' de oude won Van de Moor tel voor Van den Berghe (2de, 8ste en 9de), De Schrijver. Karei De Blescr (4de en 5de), De Laet. Jan Van Broeck haal de de kop bij de jaarlingen voor Louis Smet, Karei De Bleser (3de en 7de), Julien Peeters, Benoni Moyson. Gil bert Joos. De Keersmaecker, Theo De Raes en Frans De Raedt. Te Overmere startte Frans Bacck met de lste prijs bij de jonge duiven voor Leonard Mariman, André De Vriese, Roger De Maesschalck, Gas ton De Vijlder. Paul Seymor- tier won bij de oude duiven voor Jules Christiaens, Leo nard Mariman, Alois Seymor- ticr en Gustaaf De Maes schalck Algemeen kampioen Paul Scymortier deed het nog beter bij de jaarlingen met de lste en 4de voor Frans Tac kaert en Jan Roels. Te Schoonaarde juichte Laurent Galle met de hoofd prijs bij de jonge duiven. Vroege duiven ook voor Jef en André Van Hauwcrmciren, Maurice en zoon De Dijcker (3de, 5de en 10de). Luc Van Wescmael, Maurits Van Swalm (6de en 8ste), Maurits Marckx. In de kategoric oude Duiven, Quiévrain. Georges Van Haver, eerste prijs jonge duiven te Moerzeke-Kastel (vh) .-S3 Duiven - Quiévrain: Frans Van der Straeten was primus te Haardegem (gvw) Peelman. Bij de oude duiven de lste en 8ste voor Roger Van Doorslaer, de 2de en 5de voor Johannes Dierickx en verder Etienne De Proft, Jozef De Plecker, Fritz Buys, Philemon Stevens, Jozef Van Nicuwen hove en Frans Van Spitael. Bij de jaarlingen gingen de bloe men naar de gebroeders Ver schueren, voor Fritz Buys, Ro ger Van Doorslaer, Leon Van den Broeck, F. en zoon De Proft. Pierre Van de Vreken, Leon Willckens, Petrus Brus selmans. Johny Obus en Dirk Huyck. Frans Van Ransbeeck won bij de jonge duiven de maandag voor Jos Vos (2de en 7de), Cesar Peelman, Maurice Van Ransbeeck, De Man en zoon. De Proft en zoon, ge broeders Verschueren, E. Bracm en M. De Batsclicr. Te Appels was het De Smet en zoon die bij de jonge duiven de vlucht wonnen voor Richard IJdens (2de cn 10de). gebroeders Van der Borgt (3de en 9de). Jan Van Doorcn (4de en 8ste), Vinck en zoon (5de en 7de), Frans De Smet. Bij de oude duiven troonden Cam- merman en zoon bovenaan voor Frans De Smcdt. Mare de jaarlingen de lste cn 6de prijs voor Roger Lowies cn vroege duiven voor Emiel Meirte. Marcel Albrecht (3de en 4de), DDamiaan Pissens (5de en 8ste), August Callacrt. Marcel Mannaert en Frans Verlcyen. Tc Zele Eerlijk Duurt het Langst klokte Emiel Hacn- tjens de lste cn 3de prijs bij dcoudc duiven voor De Corte cn zoon (2de cn 5de), Cesar Christiaens (4de en 8ste). Ge rard De Wandel, Jaak De Mal- sche. Petrus Van Kerckhovc. Prosper Dc Backer. Bij de jaarlingen was Jos D'Hollan- der dc eerste voor Dc Corte eii zoon, Jules Boone. Raymond Goossens. Prosper Dc Backer, Gerard Dc Wandel. Glenn D'Hollandcr. Alois Bracke. Petrus Steeman, Albert Haentjcns. Bij dc duivinnen de lste en 5de prijs voor Cyriel Van der Hacgcn. Jos D'Hol landcr. De Corte en zoon. Glcnn D'Hollandcr (4de en 9de), Van den Abbcclc cn zoon. August Dc Backer cn Gilbert Roosenboom. Te 'Mt duivelde u Duiven - Quiévrain: Gilbert Tonnelier won de I' en 2' prijs te Hamme-Zogge (gvw) lste en 14de voor André Van Avermaet en de prijzenkoek ging naar Eugeen Baert. Gee- rinck-Van Malderen. Georges Van de Wielle, Walter Gobel, 1 Emiel Van Driessche en Van de Cauter-Praet. Te Zele De Snelvliegers was de lste prijs bij de jonge l duiven voor Wilfried Elegeert. Een goeie zaak voor Paul Christiaens. en vroege duiven i voor Luc Van Elsuweghe, Ka- i miel Famaey, Gustaaf Baert en Vercauteren-Moerenhout. j Bij de oude duiven de lste j prijs voor Gustaaf Van Hespen voor Hubert Vercauteren, j Louis D'Hondt, Gustaaf i Baert. De duivinnenvlucht ging naar Cyriel Van der Haeghen voor Christiaens, j Gustaaf Baert. Baziel Poppe en Leopold De Decker. Bij dc jaarlingen de lste en 3de voor Achiel Dc Caluwé en verder G. en A De Maesschalck en Albert Rombaut. Tc Elversele Hamme zwaaide Frans De Waele met de bloemen bij de jonge dui ven voor Triphon Omen. Van Meer cn zoon, Wilfried Rot- thiers, Pierre Leeman, A. Geudens. André De Schepper (7de en 8ste),. Frans Vermeu len, Jef D'Hondt. Jozef Moe- seke was de laureaat voor Ro ger De Graef (2de en 3de), Adam Dheer (4de cn 7de), Van Damme-Steels. Gerry Govaert, Herman Marin, Jo- zcf Laureys. Bij dc jaarlingen de lste en 5de voor Maurice De Ridden, Van Dammc- Steels (2de en 4de), Marcel" Heirwegh, Pierre Dhollandcr, Herman Marin. Hector Buy- taert. Emiel Naudts cn Van den Bossche en zoon. (beno) Sedert Carlos in 1974 in de Evangeliestraat 71 te Hamme op een nieuwe lei begon ging het ieder seizoen beter en nu is hij zelfs bij de Noyon-top. Bij kampioen De Schepper wordt die voordeelpositie niet bepaald door één of twee vliegers. Hij beschikt over een kollektieve sterke vliegploeg. waar\-an bij wijze van spreken de duiven samen naar huis komen. Om zo n origine samen te stellen moest hij geduldig bouwen. Hij mengde verschillende bloedstromingen met sukses. De rassen Jef Boel via Pierre D'Hollander, het rode ras van wijlen Edmond Moeseke en verder ek- sempiaren van Arthur Bocklandt. Antoine Vercammen en Maurice De Wilde, allen liefhebbers uit zijn eigen gemeente en ook duiven van Alfons Moens Zele. Zonder hij een heilige schrik. Daarom krijgen de weduwnaars voor hei trainen de helft van hun dagelijks rantsoen. Noyonspecialist De Schepper is in feite een gelukkig duivenmelker, 's Zondags over- schouwt hij vanuit zijn tuin rustig de situatie. Zijn vrouw Amanda zit op hel hok en konstateert de duiven. Carlos geeft de positie aan. welke vlieger het is en zo. Een goede kombinatie als we de uitslagen als bewijs middel nemen. De jonge duiven worden bij voorkeur vol gens het systeem van de gescheiden geslach ten gespeeld. Het programma is zodanig opgemaakt dal ze nog paraat zijn om de najaarsvluchlen op Quiévrain af te haspelen En met sukses Voor die kermisvluchten trekt Carlos de duiven in en gaat in de twijfel is hij groot geworden met de afstam melingen van twee basiskoppels: de witten (uiteraard Boel-ras) met de zwarte duivin (Antoine Vercummenen de steenrode dui ver (Edmond Moeseke) met een Triphon Omen-duivin, zijn de lijsttrekkers van zijn kolonie. Als dit laatste koppel elfpenders voortbrengt is kwaliteit gegarandeerd. Carlos De Schepper, die bij de verzorging van zijn kolonie pink wat steun krijgt van zijn echtgenote Amanda Verbustel. houdt van tamme duiven. Dit stelden wij vast ter plaatse. Een seintje van de meester en alle weduwnaars vliegen bliksemsnel in hun woon bak. Carlos meent dal lamme duiven slimmer zijn. en zelfs een stapje voor hebben op schuwe duiven. Dat de duiven aan hun woonbak gehecht zijn heeft wat te maken met de wijze van africhten. De vliegers worden tot acht dagen voor de kompetitie opgesloten in de bakken. De eerste bedoe ling was zoveel mogelijk vechtpartijen ver mijden, waaruit nogal eens gebroken pennen voortkomen. De kwekers worden 's avonds met hun jongen opgesloten. De kweekduiven vliegen hiel uil. Carlos loopt hei risiko niet om door vergiftiging een zorgvuldig opgebouwde stam te verliezen. Van duiven die naar het veld trekken heeft voorkant spelen, cn dan is liet nestspel. Het mes snijdt hier wel aan beide kanten. Om in de run te blijven zorgt men er aan de Evangeliestraat voor dat de kweek ren steeds goed bevolkt zit met het allerbeste. Hij heeft geen schrik om een sterke vlieger naar de kweek over te hevelen. Zijn voorkeur gaal naar geblokte en gespierde duiven, die tegen een sterke kopwind kunnen optornen. De witte en rode trein uil de Hamse Evange liestraat is ruimschoots gekend. We troffen er ook een voorbeeld aan van hel feil dal hel toeval zijn rol speelt. Op een bepaald mo ment had Carlos een duiver tekort en op de Markt te Dendermonde spendeerde hij 200 frank en die 'marktman' gaf goede kweek. Zo heeft hij zijn F.ektonaar - zitten, een duif die bij hem was binnengelopen en die de eigenaar niet meer moest hebben. Carlo >ok die i De Scheppers kweekploeg. Enkele uitslagen 1984 uit Novon: 15.4: 112 mule: II. Ib. 31 (6) 101 jl: 4. 5. 18. 22. 31. 47 (6 op 8). 22.4: 138 jl: 4. 5. 8. 12. 34. 41. 44. 52 (8 op 9) 29.4: 216 jl: 10. 2b. 30. 41:58. 63. 74 (7 op 81 7.5: 196 jl: 12. 50. 57. 65. 67. 80 (6 op 9). BENO

De Voorpost | 1984 | | pagina 32