PINKSTERFEESTEN OP HET PIUS X-INSTITUUT TE ZELE Oud-leerlingen winnen de minivoetbalbeker Blauwen Hoek en Huivelde ook kampioen 36 - 15.6.1984 - De Voorpost INZE-LIEVE VEGüW Pinksterfeesten Zele: Het volleybalteam van OLV-Kouter v) RANDSPORT Interscholen zwemfeest Beveren Zaterdag 16 juni vindt in het gemeentelijk zwembad van Be- veren aan de Klapperstraat 103 het zevende interscolair zwem feest plaats voor de lagere scho len die regelmatig het bad bezoe ken. Aan dit sportief en rekrea- tief zwemevenement nemen zo maar eventjes 747 leerlingen deel uit niet minder dan 7 jon gensscholen en 10 meisjesscho len. De eerste proeven starten om 10 uur. Diverse bekers en prijzen zijn te winnen. Voor de jongensscholen ne men deel: het Sint-Thomascolle ge van Linkeroever, de gemeen telijke jongensschool van de Bosdamlaan en de Lindenlaan te Beveren, de Broederschool en de RMS-school eveneens uit Be veren. Uit Haasdonk komen de jongens van de gemeenteschool uit de Van Doornyckstraat hun haantjes trekken en ook Melsele en Sint-Gillis sturen hun leerlin gen uit de lagere klassen. Bij de meisjesscholen teken den in: Imelda, Sint-Thomas van L. Oever, G.V.L.M.S. uit Bazel, BBS, Sancta Maria en Heilig Hartschool uit Beveren, O.L.Vrouw van Gaverlandinsti- tuut van Melsele, V.L.K.M.S. Turkijen uit Nieuwkerken, Sint- Camillus uit Sint-Niklaas en G.V.L.M.S. uit de Kauwen- straat van Vrasene. Toeschou- Pinksterfeesten Zele: de Brandweer speelde ook volleybal v) BILJART wers kunnen gratis dit jeugdig spektakel komen volgen, (wvdv) Eerste halve marathon in de Geraardsbergse straat te Aalst Na de dekenij Moorselbaan vorige week, pakt nu ook op 16 juni de dekenij van de Geraards bergse straat uit met een halve marathon. Voor de Aalsterse lange afstandslopers is dit een unieke kans om zich eens te meten met andere atleten. De dekenij mag zich bovendien ver heugen in de deelname van ma rathonkampioen Herman Par- mentier, die een voorname rol zal willen spelen voor eigen volk in de ontknoping van dit origine le initiatief. Dit jaar behaalde Herman nog ereplaatsen in de marathons van Boston, New York en vele andere steden, en kwam hij als eerste aan te Berchem. Om deel te nemen moet je wel aangeslo ten zijn bij de KBAB. technische gegevens: omloop: Geraardsbergsestraat, H. Le- fèvrestraat, Watertorenstraat, Scherreveldstraat, Sint-Jans straat, Felix De Herdtstraat, André Goffaertstraat, Diepe- straat, Nieuwbeekstraat, Ar- beidsstraat, Keizerlijk Plein, Co- linetplein. Start en aankomst in de Geraardsbergsestraat. De start heeft plaats om IS uur. De wedstrijd loopt over vier ronden en een aanloop, totale afstand 21 km. Inschrijvingen liiljartkluh De rio(,q uit Nieuwkerken vierde zijn kampioenen Jean-Pierre Smet, AmapoU, ?nJ g Clercq en Luc Van Acker (dw) Als je bij de finale van een tornooi meer dan 800 toeschouwers kan tellen rond het terrein dan mag je inderdaad akkoord gaan met steller van het artikel in Mini-Babbel, het officiële orgaan van de NOMB, waar hy het heeft over het «prestigieuse Pinkstertor- nooi». Als je dan in die finale de oud-nationaal kampioen Oud Nieuw tegen de huidige kampioen Pimpernèl ziet uitkomen, begrijp je ook dat de sfeer op zo'n moment intens is. Hoed af dan ook voor de scheidsrechters Christiaens Albert, Hubert en Werner, André Neus en tafelman Christiaens Lucien die de wedstrijden op een vlotte, zij het hun eigen manier, in rechte banen hebben geleid. Schiftingen Om de 24 ploegen, onderver deeld in 8 reeksen van 3 ploe- *en, tot de kwartfinales te her- iden moesten, reeds op zater- g 2 juni 13 wedstrijden wor- n gespeeld, eks 1 Telelec - Nelis/De Palme- r 1-8 Telelec - De Balans 3-3 ;ks2 Ness Jeans - Plastiekc. 2-7 Ness Jeans - Arsenal B 2-6 iks 3 isserie Heirman - Patisserie De Koning 3-6 Patisserie Heirman - De Klod de 2-4 Reeks 4 Pius X - Pimpernel 3-10 Piux X - Supra De Bus 4-4 Reeks R(lPlay Time - Ijzerwa ren De Pik 1-1 Play Time - Optiek De Bis schop 0-7 Reeks 6 Arsenal A - Samko buro 3-0 Reeks 7 De Stube - Drankenc. De Pie ker 3-2 Reeks 8 Van de Moortel - Bosto 6-1 Alle ploegen welke hun twee wedstrijden reeds speelden waren allen uitgeschakeld voor de kwartinales: Pius X - Ness Jeans - Patisserie Heirman - Play Time - Telelec. De zaterdag van het Pinkster weekend werden de overige schftingen gespeeld: Reeks 1: Nelis/De Palmenaer - De Ba lans 7-3 Reeks 2 Plastiekc. - Arsenal B 5-3 Reeks 3 Patisserie De Koning - Klod de 1-3 Reeks 4 Pimpernel - Supra De Bus 7-0 Reeks 5 Ijzerwaren De Pik - Optiek De Bisschop 1-1 Reeks 6: Arsenal A - Fiat Verheyden 4-1 Samko Buro - Fiat Verhey den 4-2 Reeks 7 De Stube - SC Mini 7-1 Drankencentrale De Pieker - SC Mini 2r4 Reeks 8 Van de Moortel - Oud Nieuw 4-8 Bosto - Oud Nieuw 0-3 Op deze dag werden o.a. uit geschakeld: Supra De Bus met volgende spelers van Een dracht Zele: Toon Pfaff, Dan ny Van Puyvelde, Mare De Brabander, e.a.; Patisserie De Koning met de familie Chris tiaens (Hans, Guido, John, Gilbert, Armand, Freddy, Jean-Pierre); Van de Moortel met Peter van Wambeke, Marc Noe, Ernest van de Cau- ter. Jan Geens... eerste periode Oud Nieuw op voorsprong gebracht en slechts op het einde van de derde periode kon Jan Ber kens gelijkstellen. Zowel Pim pernel als Oud Nieuw mis ten een strafcomer, doch even voor affluiten bekwam O N opnieuw een vierde corner en werd feilloos binnengekopt door doelman Luc Poppe zo dat het de ploeg was van de oud-leerlingen van het Pius X- Instituut die de prachtige tro fee uit de handen van de direk- teur mocht ontvangen. Oud Nieuw: Marnix Boey- kens, Patrick Burms, Frank De Daele, Fred Truyens, Van Cauteren Toon en Paul, Van Doorsselaer Paul, Poppe Luc. Pimpernel: Bruggeman Rudy, De Kegel Paul, Coles John. Berkers Jan, Maes André, Vanden Dungen Norbert, Van Dorp Robert, Abbeel Piet. Het als tweede geëindigde Pimpernel ontving de trofee geschonken door de scheids rechters. VOLLEYBAL VOOR NIET- AANGESLOTEN PLOEGEN Pinksterfeesten Zele: De minivoetballen van de Stube (v) Pinksterfeesten Zele: Minivoetbalteam Oud Nieuw (v) Pinksterfeesten Zele: De minivoetbalploeg van Nopri (v) Pinksterfeesten Zele: Judoklub Asahi Kwai (v) Kwartfinales F7A2 e In de kwartfinales ontmoetten de reekswinnaars elkaar in een door het lot vastgelegd wed strijdschema. Arsenal A haalde het met 2-1 tegen Plastiekcentrale waarbij Mare De Beule 2+ scoorde en Karei Poppe kon tegenscoren. Het was op 10' van het einde nog steeds 0-0, maar toch vie len mannen als Hans en Eric De Graef, Chris De Waele en Jan van Cauteren uit het tornooi. B(j de rust stond De Stube met 2-0 voor en toch haalde Oud en Nieuw nog de overwinning uit de brand dank zij doelpunten' van Marnix Boeykens, Fred Truyens en Paul Van Doorsse laer. Samen met Pieters Domi nique en Waegeman Wim, ver dwenen ook Bert Cluytens, Verstraeten Floris, Heirman Freddy, De Man Rene en Ver- cauteren Guido uit het tomooi. Na een gelijkopgaande eerste helft waarbij Klodde skoorde, kwam Pimpernel op gang. Met 3 doelpunten in de derde en 4 doelpunten in de 4' periode zorgden ze voor een duidelijke overwinning die niet in het ge drang werd gebracht door nog een 2' tegendoelpunt. Nog duidelijker was de zege van Nelis/De Palmenaer tegen Optiek De Bisschop, die waar schijnlijk nog last hadden van het avondje uit dat ze op zater dag hadden gestart. Julien Van Eetvelde was hier goed voor 5 doelpunten Halve finales Dank zij twee doelpunten van Paul De Kegel en twee van Piet Abbeel plaatste Pimper nel zich als eerste voor de finale, dit ten koste van Arse nal A, voor wie Peter Poppe nachtans eerst had gescoord. Heel wat moeilijker had Oud Nieuw het om zich te plaat sen tegenover Nelis/De Palme naer. Na de rust had Fred Truyens met twee doelpunten O&N op voorsprong gebracht doch in de laatste periode mil derde Jan Van Nuffel en miste Nelis ook nog een strafcomer. en werd een bal op de paal geplaatst. Trootsting Voor de derde plaats haalde Nelis/De Palmenaer het van Arsenal A met 7-3, na een ruststand van 3-2 Finale In een zeer spannende en mee slepende finale verwachtte iedereen zich aan verleningen. Marnix Boeykens had in de Reeks IkwB Centrum - Blau wen Hoek (31-27) 2-0 Turnkring Vlug Vroom - KWB-Kouter (20-30) 0-2 KWB-Centrum - Turnkring V&V (30-3) 2-0 Blauwen Hoek - KWB Kouter (30-15) 2-0 KWB-Centrum - KWB-Kouter (311) 2-0 Blauwen Hoek - Turnkring V&V (30-11) 2-0 Reeks 2 Collegestr. - Brandweer (17- 30) 0-2 OLV Instituut - Koreo Piko (30-11) 2-0 Collegestr. - OLV-Instituut (13-30) 0-2 Brandweer - Koreo Piko (30- 9) 1-1 Collegestr. - Koreo Piko (24- 22) 1-1 Brandweer - OLV-Instituu (11-30) 0-2 Geplaatst: Brandweer - OLV- Instituut Halve finales KWB-Centrum - Brandweer (30-19) 2-0 OLV-Instituut - Blauwen Hoek (8-30) 0-2 Troosting Brandweer - OLV-Instituut (15-1/17-15) 2-0 Finale KWB-Centrum - Blauwen Hoek'(8-15/15-10/10-9/8-15) 1-3 Met dank aan de scheidsrech ters: Vercruyssen Willy, Steeman Etienne, De Commer Zeger VELDMINIVOETBAL VOOR LAGERE SCHOLEN Reeks 1: Pius X - Gemeensteschool Ze le 1-0 Gemeenteschool Zele - Hui- velde 0-4 Huivelde - Pius X 2-0 Reeks 2: Koevliet - Gemeenteschool Grembergen 2-0 Gemeenteschool Grembergen - Heikant 0-1 Heikant - Koevliet 0-4 Finale: Huivelde - Koevliet 2-1 Deze tornooien die jaarlijks duizenden sportliefhebbers naar de terreinen van het Pius X-Instituut brengen zijn te danken aan de belangeloze in zet van mensen als Miel Ver- berekmoes, Robert De Cock, Br. Herman. Frans De Don der, Lucien Matthys, Ghislain Thewis en Hubert De Rycke. Pinksterfeesten Zele: De judoka's laten zien wat ze in hun mars hebben (v) Pinksterfeesten Zele: De volleybalploeg Koreo Piko v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 36