ÏEFHEBBERSVOETBALTORNOOI VAN STEKENE: K Bosdorp (alweer) kampioen en FC Atlantic eindelijk) bekerwinnaar Wase fietscrossers Tomooi van Stekene: FC Vagebonden Tomooi van Stekene: FC Anker i worden ii kr< mden door e »li KWB-verded vc ne» tekorrte <ef e meest taler i op weg nai chr bekeroverwii wc «Trofee «l< c .mkkï Amis alle voetbalkompetities zit ook het «Tornooi van Stekene» voor liefhebbersvoet- oalklubs err reeds een tijdje op. De prijzen zijn ge- en verdeeld, al is van een evenwichtige verdeling uiteraard géén sprake. Vooral S.K. Bosdorp blijft de grote veelvraat van dit Stekense voetbaltornooi, dat wat spelkwaliteit betreft zeker niet onder moet doen voor gelijk welke andere liefhebberskompetitie. En toch... lijkt de grote interesse zo'n beetje verdwenen. Enkele jaren geleden hoorde men in herbergen en elders soms hevig diskussiëren over het verloop van deze kompetitie, er werd zelfs een pronostiek opgezet hier en daar... Kortom: het liefhebberstornooi van Stekene genoot van 'n grote populariteit in Stekene en omstreken, want tot Lokeren en Waasmunster. Stilletjes aan verdwenen echter de niet-Stekense ploegen (De Zwaan, V.D.V., Vlaszak, Witpen enz.) en ook de 'rivaliteit van de grote dagen' tussen onder meer EDB Hellestraat en Anker, tussen bijvoorbeeld Bosdorp, Anker en 't Landhuis, tussen Van Hooste en Were di... enz. ging er stilletjesaan uit. De meeste ploegen trachten nu aan een min of meer goeie ploeg te geraken en werken hun zondagvoormiddagse wedstrijd af zonder meer. Bosdorp alweer kampioen: goed. Iemand anders, nog beter! Dat is zowat de ingesteldheid van de laatste seizoenen. Uitgenomen natuurlijk bjj een 3-tal 'andere kanshebbers' en dan noemen we in min of meerdere mate Anker, Atlantic en Were Di. Slechte start voor Atlantic Reeds op de eerste speeldag toonde Bosdorp, samen met Anker en Were di, zijn ware bedoelingen want het won met 6-0 en enkel Anker deed beter, nl. 7-0. Enigzins verrassend was natuurlijk dat Atlantic, weliswaar op Safari, slechts ge lijkspeelde en meteen reeds op achterstand stond. Merkwaar dig misschien ook wel de 1-4 nederlaag van Canada tegen KWB Stekene. Na 2 speelda gen nog slechts 3 ploegen met het maksimum der punten: Anker, Were di. en Bosdorp. Onderaan speelden Schutters hof en Heikant 1-1 gelijk én... dit is belangrijk omdat het meteen het laatste puntje voor Schuttershof zou worden!!! Opvallend misschien ook wel dat Vagebonden op de 4e plaats volgde (samen met At lantic) door een 0-0 tegen KWB Hellestraat. Op de 3e speeldag de eerste enorme verrassing: Were di werd afgepoederd door 'klein broertje' Gouden Leeuw, waardoor nog slechts Anker en Bosdorp bovenaan ongeslagen bleven. Were di nam revanche tegen. Atlantic en blikte de paarsen Tornooi van Stekene: KWB Hellestraat Tomooi Van Stekene: FC Safari ■trnooi van Stekene: SK Bosdorp Tomooi van Stekene: VK Gouden Leeuw in met ongelooflijke 6-1 cij fers, terwijl Vagebonden met 5-0 door Anker werden ge klopt, Sporthal door Bosdorp met 1-0 en de beide KWB's de punten broederlijk deelden. Eerste misstap van Anker Het scheen dus uit te draaien op een duel tussen Bosdorp en Anker want na 5 speeldagen telden beide ploegen elk nog 10 punten. Were di volgde op 2, Atlantic op 3 en een wispel turig Canada reeds op 4 pun ten. Onderaan had Gouden Leeuw reeds 2 puntjes en Hei kant en Schuttershof elk ééntje. De 6e speeldag toonde KWB Hellestraat (weer eens) dat het beter kèn dan z'n klassering doet vermoeden: het speelde 1-1 tegen Anker en bracht Bosdorp alléén op kop, terwijl Sint-Andries Canada met 6-3 versloeg. Ook een verrassing van formaat. Hierdoor kwam Sporthal op de 5e plaats met. 6 punten achterstand op Bos dorp. Anker had niet de tijd om te bekomen, want op de 7e speeldag speelde het 3-3 tegen Canada, waardoor het op de 2e plaats werd bijgebeend door Were di, dat nipt van KWB Stekene won, terwijl ook Bosdorp slechts met 3-2 won van Vagebonden Atlan tic volgde op de 4e plaatss op 3 punten. Merkwaardig Sint-Andries Ongelooflijk maar waar: op de 5e plaats volgde de le- raarsploeg van Sint-Andries met 8 punten uit 7 wedstrijden. Dit terwijl deze ploeg het sei zoen tevoren juistgeteld 8 pun ten sprokkelde uit het geheel seizoen! Opvallend toch we' dat 99 van de 14 ploegen am per de helft (of minder) dan de punten totaliseerde na 7 wed strijden. En... Vagebonden die waren afgezakt naar de 11e plaats. Op de achtste dag won Were di met onbegrijpelijke 1-15 cij fers op Canada, terwijl Sint- Andries met 2-1 de boot in ging op Gouden Leeuw en KWB Hellestraat reeds aan z'n 4e gelijkspel toe was. Hier ont brak dus die drang om te winnen... De 9e speeldag werd een kon- frontatie der groten: Bosdorp won van Were di met 00-1 en Atlantic en Anker speelden 1- 1 gelijk, waardoor Bosdorp dus verder uitliep: reeds 3 pun ten op Anker, 4 op Were di en Atlantic en 8 op KWB Helle straat, terwijl onderaan Hei kant verdiend won van Gou den Leeuw en Schuttershof in plan liet. Sint-Andries was door z'n bes te periode heen want verloor nu met 7-0 van Bosdorp en Gouden Leeuw haalde 1 punt je op Canada! Eerste puntenverlies Bosdorp Op de 11e speeldag verloor Anker andermaal één punt (2- 2 tegen KWB Stekene) maar... ook Bosdorp speelde gelijk: 2- 2 tegen Atlantic. Meteen het eerste puntenverlies voor Bos dorp, terwijl onderaan Gou den Leeuw steeds verder op klom, nu via een 6-0 zege op Schuttershof. Op de 12e speeldag kregen de geel-zwarten van Were di een 0-4 pandoering van Anker, ter wijl Atlantic een rekordscore (20-1) haalde tegen Schutters hof. Gouden Leeuw bleef maar punten sprokkelen (nu 2- 2 tegen KWB Stekene) en kwam op gelijke hoogte met Sint-Andries dat sedert de 7e speeldag niets meer had ge wonnen. Bosdorp won slechts nipt van KWB Hellestraat. Halfweg djende Bosdorp een tweede puntje prijs te geven, want het werd 1-1 tegen «aarts rivaal» Anker. Enkel Were di kwam een puntje dichter, want Atlantic ging op Canada de boot in met 4-1! Gouden Leeuw won van Sporthal en Sint-Andries won ook nog eens, zodat de 10e, 11e en 12c plaatsen goed waren voor 10 punten uit 13 wedstrijden ter wijl Heikant en Schuttersshof onderaan bengelden met res- pektievelijk 3 en 1 punt. Bosdorp - Anker lopen uit In de terugronde verloor Were di van KWB Hellestraat maar Atlantic kwam andermaal zon der échte winst uit het duel met Safari: 4-4. Bosdorp en Anker liepen hierdoor verder uit. Geen verrassingen op de 15e speeldag en Heikant klop te nu Schuttershof, waardoor de voorlaatste 5 punten telde tegenover slechts 1 voor de rode lantaarn Op de 16e speelldag troefde Were di 'klein broertje' Were di af met 0-6 (weerwraak) ter wijl Heikant merkwaardig won met 1-3 op Sporthal. Anker won ook op Safari en Bosdorp op Canada. Op de 17e dag speelden Atlan tic en Were di gelijk en dat deden ook Sint-Andries en Heikant. In de kop van de klassering betekende dit dat Bosdorp nu reeds 3 punten voor lag op Anker en... 7 op het duo Were di en Atlantic! Heikant was aan een verras send sterke periode bezig en klopte op de 18e speeldag zo waar Safari (2-0), waardoor het tot 10 punten kwam, am per 2 puntjes minder dan Safa ri en Sporthal! Bovenaan bleef alles zoals het was. Spannend om... 2e plaats Even scheen er spanning te komen, want Safari speelde 1- 1 tegen Bosdorp, waardoor Anker tot op 2 punten nader de, maar... op de 20ste speel dag gaf Canada de genadeslag: het klopte Anker met 3-2, zo dat Bosdorp nu 4 punten voor lag en het duo Were di en Atlantic tot op 2 punten van Anker naderde. Anker beet een mindere perio de door en... op de 22ste speel dag werden de geel-blauwen met 1-4 cijfers geklopt door Atlantic, maar Were di diende andermaal de duimen te leg gen voor Bosdorp. In de klas sering gaf dit volgende stand: op kop het ongenaakbare Bos dorp, op 6 punten gevolgd door Anker én Atlantic, op 8 punten volgde Were di en KWB Hellestraat telde reeds 11 punten achterstand. Deze strijd om het vice-kam- pioenschap ging in «alle hevig heid» verder: Anker kwam op Sporthal niet verder dan 1-1, terwijl Atlantic (1-0 van KWB Hellestraat) en Were di (1-9 op Heikant) wonnen. Hierdoor stootte Atlantic door naar de 2e plaats. Maar... dat was het einde nog niet. Op de 24ste speeldag klopte Anker KWB Stekene met 6-0, terwijl Bos dorp baas bleef over Atlantic met 2-0 en Were di won van Sint-Andries. Met nog 2 wed strijden te spelen klom Anker terug naar de 2e plaats, terwijl Were di en Atlantic de 3de plaats deelden op 1 puntje. Op de voorlaatste speeldag al weer een ommekeer. Bosdorp won op KWB Hellestraat, An ker en Were di speelden 2-2 gelijk en Atlantic ging met 1- 11 winnen op Schuttershof, zo dat Atlantic bijna zeker was van de 2e plaats, want... An ker diende op de laatste dag Bosdorp partij te geven. Maar... op de 26ste en aller laatste speeldag kreeg Bosdorp z'n allereerste nederlaag te slikken, tegen Anker! En... Atlantic geraakte tegen Cana da niet verder dan 2-2. Daar door werd Anker nog 2e in de eindstand (op 6 punten van Bosdorp), terwijl Were di en Atlantic samen op de 3e plaats eindigden. KWB Hellestraat en de beker Voor de 'beker van Stekene' werden 2 groepen gevormd. De eerste groep met 3 grote plus 4 outsiders: Atlantic, We re di, Bosdorp en KWB Steke ne, Gouden Leeuw, Sint-An dries en Schuttershof. In de tweede groep stak enkel An ker er bovenuit met verder KWB Hellestraat, Sporthal, Canada, Safari, Heikant en Vagebonden. Na 2 bekerwed strijden waren Gouden Leeuw, Sint-Andries, Schut tershof (groep 1) en Heikant (groep 2) reeds uitgeschakeld. In groep 1 kreeg Bosdorp het moeilijk, want het werd met 3- 2 geklopt door Atlantic, terwijl Anker in groep 2 bijna uitge schakeld leek door een neder laag op Safari en een gelijkspel tegen Canada. Na 5 bekerrondes kwamen twee favorieten naar voor: in groep 1 totaliseerde Atlantic 10 op 10 en in groep 2 had KWB Hellestraat evenveel punten. Uiteindelijk strandde Atlantic tijdens de laatste ron de op Were di (4-3), maar ging moeiteloos naar de eindronde via een 48-7 doelgemiddelde. De tweede ploeg werd uitein delijk nog Bosdorp, dankzij een beter doelpuntensaldo dan Were di. In groep twee geen problemen voor KWB Hellestraat, dat geen enkele wedstrijd verloor en uiteindelijk Anker mcenan naar de eindronde. Ook hier dienden de doelpunten te be slissen dat Canada 'thuis bleef... Voor KWB Hellestraat werd het meteen de 4e keer op 4 dat het doorstootte tot de eindron de van de beker! Een unieke, niet meer te evenaren pres tatie. Bosdorp uitgeschakeld door KWB Hellestraat De eindronde van deze 'Beker van Stekene' was zowat een 'afgang' voor kampioen Bos dorp. In de halve finale tegen KWB Hellestraat kon het wel enkele keren dreigen, doch de wit-blauwen speelden met zo veel meer inzet en kracht, dat Bosdorp nooit verdiende te winnen. Niet Bosdorp maar «bckerspecialist» KWB Helle straat stootte alweer door naar de 'grote finale' In de andere halve finale zagen we zowat een wedstrijd van de angst. Zowel Anker als Atlan tic waren bang om te verliezen. Tomooi Van Stekene: FC Schuttershof want konden hier hun seizoen goedmaken. Het werd dan ook een teleurstellende partij, ver diend gewonnen door Atlantic dat telkens op verrassing kon scoren tegen een te passief An ker. Meteen kregen we een niet verwachte finale, namelijk Atlantic tegen KWB Helle straat én dus niet tegen Bos dorp. De wit-zwarten zouden hun droom: de dubbelslag bin nenhalen dus niet verwezen lijken! Beker naar de besten De «strijd» om de 3e en 4c plaats werd een karikatuur, een liefhebbersvoetbaltornooi onwaardig. Het ontgoochelde Bosdorp toonde zich hier langs z'n kleinste kant en stuurde een «wrak-van-een-elftal» naar de kleine finale. Onsportief én onwaardig voor een kampioe- nenplocg! Spijtig dat de regle menten hier geen zware sank- tie voorzien. In een wedstrijd van kat-en-muis wwon Anker oververdeind, al ging dat niet zó gemakkelijk met 'n dergelij ke partijdige grensrechter, die op een bepaald'moment klaar stond om het in een lijf-aan- lijf-gevecht op te nemen met een zich terecht boosmakende Ankerspeler. De grote finale werd voor de rust een strijd van «puur ta lent» tegen overgave en inzet. Atlantic kon echter z'n gewone spel niet ontplooien terwijl KWB Hellestraat hemel en aarde verzette én zowaar de betere kansen kreeg om op voorsprong te komen. Het «gevoel» om te scoren was evenwel afwezig bij KWB, zo dat het 0-0 bleef tot na ht Toen reeds stond KWB straat onder enorme druk. dat na de rust was losgebarsten: een ling van talent, dat moeite kon worden dwang gehouden door lesgevende Een «stomme» tekorrte speelbal zette Atlantic der meer de meest ploeg - dan verdiende Uiteindelijk werd het Wanneer we hieraan voegen dat de Play» werd gewo maal) door FC hebben we meteen ten van dit 13e voetbaltornooi van gehad. Onze piloten (en wareji 244) hadden het vorige zaterdag eens getroffen met het weer De toeschouwers konden nu, na wekenlang regen hun re genjassen wegbergen. Het was nu aangenaam om de wedstrijden te volgen. Het parkoers te Melsele lag er prachtig bij, er werd sportief gereden en de wedstrijd ver liep rimpelloos, zonder valpar tijen. Hieronder hebben wij de uit slagen te Melsele. Jongens Van de Broeck Christophe, 6 jaar, 2de Annaert Andy, 7 j., 2de De Smet Gunther, 9 j8ste Van Hoeyweghen Nico, 11 j 2de Buggenhout Alain 14 j., 2de De Vos Wim, 14 j., 8ste Baete Alex, 14 j., 13de Van Kerchove Wim, 15 j2de Meisjes De Wael Debby, 8 j., 1ste Annaert Peggy, 10 j., 10de De Smet Heidi, 10 j., 11de Buggenhout Kristel, 12j.. 3de. Uitslagen Gedi-Trof uit Eksaarde Jongens Van Driessche Gunter, 7 j., 12de Benaercns Wim, 12 j.. 5de Verschraegen Geert, 13 j., 7de De Fre Kurt, 14 j.. 10de Hellemans Patrick 15 j.. 11de Van de Voorde Luc, 15 j., 13de Meisjes Dierickx Cindy 10j.1ste Fietscrossen in het Waasland: Danng Annaert Uitslagen Poldercrossers Stekene Jongens Bertenten Jurgen, 7 j., 4de Buysrogge Donny 7j.. 8ste Mariman Yvan, 9 j.. afwezig Esscling Anja, 10 j.. afwezig Mariman Mark, 11 j. afwezig Feynaut Eric inter 16 j., 3de Van Gasse Philip 15 j., 12de Meisjes Van den Bossche Laurens 8 j., 7de Van Den Bossche Angelique 13 j.. 2de Uitslagen van de Jonge crossers te Nleuwkerken-Waas Jongens De Plukker Michael. 8j Maes Tom, 8 j. 6de De Plukker David. 9 j.. Naudts David, 9 j 5de De Jonghe Nico, 10 j.. Steels Tom, 13 j., 1ste Van Asselaer David. De Clerk Marc, 14 j Daelman Danny. 14 D'Hondt Peter, 15 j.. Meisjes Van Hoeylandt Mariskiv 2de Sack Grace, 13 j., 7de De Jonghe Cathy 14 j.,f ^PUEFHEBBERSVQETBAL(

De Voorpost | 1984 | | pagina 38