smoelémtrekkers .trv-Wieze in het zilver slaagde viering Wat met speelterrein in BPA-Stationsstraat te Lebbeke Lebbeekse nieuwssprokkels Tentoonstelling zeven maand aktiekomitee Lutterzele Grote Vlaamse Kermis te Denderbelle Philips Dendermonde: produktle neemt toe Een eucharistieviering, een akademische zitting, met receptie na, een feestmaal en een gezellig samenzijn. Dat waren de ingrediënten waarmee de VVV YVieze vorige week zaterdag aan haar kwarteeuw bestaan een feestelijk karakter schonk. Op 30 juni 1959 werd de VVV-Wieze boven de doopvont gehouden, die al by al vrij duidelijk naar bier rook. Marcel Van Buylaere, kommercieel direkteur toen bij de Brouwery Van Rov, werd de eerste voorzitter. Vijfentwintig jaar later zit Jan Van Roy in de voorzitterszetel. Hij was het ook die de talrijke priminenten op de akademische' zitting, opgezet in het Brouwershuis, verwelkomde. Tevoren greep in de Wiezse parochiekerk een eucharistie viering plaats, waaraan het plaatselijk Sint-Salvatorkoor en de Fanfare Sinte-Cecilia hun medewerking verleenden. Tijdens de offerande werden bloemen, 'öjer chocolade en kaas geofferd. De eucharistie viering werd besloten met de uitvoering van «Zegetocht», een mars gekomponeerd door Louis De Smet. ex-dirigent van de fanfare. Woorden van dank Werden tijdens de viering in de dorpskerk de afgestorven VVV-leden herdacht, dan bracht voorzitter Van Rov, tij dens zijn welkomstwoord hul de aan Marcel Van Buylaere en Pieter De Mol - loofde daarbij hun trouw, inzet en doorzetting - en zette hij spe ciaal Raymond Van Doren in de bloemen, de man die via een reuzefresco in Oktoberhal- le A - een unieke kreatie - uitbeelding gaf aan de vredes wil door volkerenverbroede- ring. De voorzitter refreerde ver der naar het eerste artikel van de Universele Rechten Van de Mens en dankte de provinciale overheid, het Lebbcekse ge meentebestuur en alle mede werkers. Tijdens zijn historische schets, waarin hij ruime aan dacht besteedde aan de WOF. citeerde Pieter De Mol door inleider de h. Cornells een voorvechter van de WOF en een man van ideeën genoemd, enkele statistische gegevens. Rekening houdend, aldus de ex-voorzitter en ex-sekretaris. met gemiddeld. 180.000 bezoe kers per jaar. hebben de voor bije kwarteeuw zowat 4.5 mil joen bezoekers de W O.F - sfeer opgesnoven. Een kwart onder hen waren buitenlan ders. Al deze bezoekers wer den aangevoerd met in totaal zowat 55.000 autocars. En wat de geldcirkulatie betreft, bere kende Pieter De Mol dat tij dens die periode ongeveer twee miljard frank cirkuleer- de. Als dat, beëindigde spre ker zijn rekensom, geen bc- langwekker.de bijdrage bete kent aan 's lands toerisme, dan begrijp ik het niet meer. Nadat Pieter De Mol andere uitzonderlijke initiatieven van de VVV aanhaalde - de ver broedering met de wereldstad München. optredens van o.a. Up With People, de Wiener Sangerknaben en de Nachtega len van Poznan, putte hij uit zijn persoonlijke ervaringen en besloot hij dat via het toeris me. de vreugde, de broeder lijkheid en de vrede bevorderd worden. Felicitaties Namens de gemeente Leb- beke nam burgemeester Frans Moeyersoon het woord. De Lebbeekse burgervader be klemtoonde dat de VVV-Wie ze in haar opdracht geslaagd was en via haar voornaamste realisatie, de uitbouw van de Wieze Oktoberfeesten, het kleine Wieze internationale bekendheid geschonken had Daarnaast. verrvolgde F Moeyersoon. heeft de VW ook plaatselijke evenementen als de Meiboomplanting en Ri- ta-kermis gestimuleerd. Jean Van Strijthem, afge vaardigde van gemeen schapsminister Karei Poma, had het in zijn toespraak over «Toerisme in het kader Van het Kultuurbelsid». Allereerst echter- loofde hij Wieze als een entiteit die een enorme dyna miek uitstraalt. Vandaag de dag, vervolgde de kabinetsmedewerker, ligt de klemtoon in het toeristisch beleid op de bevordering van de kleinschaligheid. Niettegen staande de ekonomische krisis en alle gevolgen vandien, funktioneert onze toeristische sektor steeds beter. Probleem is echter dat het grote publiek te weinig geïnformeerd is over de diverse mogelijkheden die het toerisme in eigen land biedt. Daarom ook werd van uit de overheid een campagne opgezet, en weerden initiatie ven genomen als de organisa tie, op 5 juli 1982. van een Nationale VVV-Dag. waar de brochure «Uit en thuis in het Vlaamse Land» werd voorge steld. als de BRT-uitzendingen «Boeketje Vlaanderen», die een grote kijkdichtheid geniet, als de opzet van een toeristi sche vakantiebeurs (Oosten de). het in het leven roepen van een Vlaams (Commissa riaat voor Toerisme en het or- Tijdens de jongste raadszitting te Lebbeke werd ook enige aandacht besteed aan de speelterreinen gepland in het BPA-Stationswijk. Raadslid Johan De Mol bracht deze problematiek ter sprake. Het BPA-Stationswijk. aldus liggen en het verkommerde tot ie VU-interpellant. voorzag een mini-stort-terrein. drie speelterreinen voor deze Op dit ogenblik is dit terrein woonwijk. Voor twee ervan bezaaid met allerlei huishou- werd een ontwerp gemaakt delijk afval, maar ook inerte door SWB, ontwerpen die afval ligt over het terrein ver- doorr mijn fractie kritisch gea- spreid. Bovendien tiert het nalyseerd werden. Deze twee volgens de wet te vernietingen terreinen Hof ter Hert en onkruid er welig. Partikulieren Meidoornstraat werden zouden in dergelijk geval reeds overigens niet ingericht zoals verschillende aanmaningen en voorzien; ze kregen enkel een processen-verbaal ontvangen «opkuisbeurt» en werden hebben. Het lijkt me weinig voorzien van gras en beplan- aanvaardbaar dat de gemeente ting. deze reglementering zelf niet Het derde speelterrein langs nakomt, de Wilgenstraat kende een Dit braakliggend terrein is heel wat «woeliger verloop», eveneens het geliefkoosd oe- Diverse malen werd geprotes- fenterrein voor motorcrossers teerd tegen de plannen om dit geworden. De daaruit voor- speelterrein om te vormen tot tvloeiende lawaaihinder en on- parkeerruimte. De VU heeft veiligheid hoeft nauwelijks ge- zich tegen deze plannen die schetst. Aldus is het terrein op wettelijke manier onmoge- herschapen in een te mijden lijk te realiseren waren ruimte voor de kinderen van steeds verzet. De plannen wer- de wijk. Hoewel de huidige den d.oor de Dienst Stede- struktuur, .mits de inzet van bouw overigens afgewezen, weinig personeel, machines en Sindsdien heeft men dit terrein geld, kan ingericht worden als niet als speelterrein uitgerust, een avontuurlijk speelterrein, het bleef nintegendeel braak worden door het schepencolle ge daartoe geen stappen on dernomen. Tien jaar na reali satie van het BPA zou men toch mogen verwachten dat het speelterrein zou ingericht zijn. Bij de inrichting ervan, ver volgde Johan De Mol, pleiten we voor de analyse van de gezinsstruktuur. Op basis van de leeftijdsstruktuur van de kinderen kunnen voorontwer pen gemaakt worden, aange past aan de wijk. Het is verder absoluut noodzakelijk aan de bewoners deze voorontwerpen voor të leggen en ze met hen te bespreken. Vanuit deze in spraakvergaderingen kan het ontwerp-speelterrcin voorge steld "worden. Op deze wijze ook scherpt men de verantwoorde lijkheidszin van de bewoners aan: de sociale kontrole door de buurt voorkomt dan even tuele vernielingen Het hoeft nauwelijks gesteld dat door dergelijke werkwijze de ge meente veel geld kan bespa ren. Bij de eerste aanblik lijkt dit eerder een teoretisch denkwerk,.maar het is wel de gelijk goed bruikbaar. Alleen moet men het durven proberen en moet de inspraak- en parti cipatiegedachte als beleidsin strument aanvaard worden. SCHEPEN HIEL: INSPRAAK IS ER GEWEEST In zijn repliek benadrukte schepen Hiel dat reeds in de loop van 1982 een buurtverga- dering belegd werd, tijdens de welke plannen voor het uitrus ten als speelterrein besproken en goedgekeurd werden. Dat plan werd trouwens reeds door de gemeenteraad goedge keurd. Voor de uitrusting er van kreeg de gemeente boven dien een vaste belofte van toe lage, voor een bedrag van 747 000 F. Enkel om financiële redenen, zette de schepen verder uiteen, werd dit plan totnogtoe niet gerealiseerd. In de schoot van het college bestaat trouwens de afspraak dat plan in de loop van 1985 uit te voeren, wan neer de gemeente weliswaar daartoe over voldoende finan ciële middelen beschikt. Met dat doel zullen we dan ook bij de hogere overheid een aan vraag indienen de vaste belofte van toelage te verlengen. Sche pen Hiel verklaarde zich ook nog akkoord het terrein in af wachting te laten nivelleren. Pierre Van Rossem Opdracht van een plaatse lijke VVV Vijfde spreker in het rijtje was de h. Jan Vallaeys, provin ciaal afgevaardigde en voorzit ter van het Kommissariaat-Ge- neraal voor Toerisme in Oost- Vlaanderen. De gedeputeerde belichtte de opdracht van een plaatselijke VVV. Vooraf ech ter stipte spreker aan dat de werking van de plaatseijke WV'S steunt op het volunta- riaat. Wat meteen de verdien sten dubbel prijzenswaardig maken en een waarborg biedt voor een dynamisch beleid. Als taak citeerde de h, Val laeys allereerst het promoten van het eigen toeristisch patri monium. Met de bedenking echter dat die promotie de ei gen gemeentegrenzen moet overschrijden en gericht moet zijn op de streek. Daarom ook moet d promotie gebundeld worden op regionaal vlak. En werd de provincie Oost-Vlaan- deren. op toeristisch vlak, in gedeeld in vijf regio's Derge lijke handelswijze hhoudt niet alleen besparingen in, maar verruimt ook de mogelijk heden. Even belangrijk noemde de h. Vallaeys de sensibilisering van de eigen bevolking voor een aantal facetten als het ken nen van het eigen dorp. de eigen streek, de waardering voor het eigen kultureel patri monium. de beveiliging ervan, het verzorgen van het onthaal van de toerist en de zelfsensibi- liscring. Zodat de VW advie zen kan formuleren naar de overheid toe. Nog te veel ge meentebesturen zien het be lang van het toerisme onvol doende in. beklemtoonde de bestendig afgevaardigde. In vesteren in toerisme is immers geen zinloze investering. YVieze, toeristisch en volks kundig bekeken Als slotspreker nam profes sor-doctor Jozef Van Haver, geboren maar uitgeweken Wiezenaar. het woord. In zijn vrij lange, maar boeiende en met persoonlijke ervaringen doorspekte toespraak bekeek hij Wieze toeristisch en volks kundig. Wat maakt Wieze aantrek kelijk? vroeg de professor zich af. En hij blikte allereerst in het verleden terug, situeerde de oorsprong van het huidige bierdorp in een ver verleden - in 1872 werd langs de Populie renstraat een Romeinse urne gevonden - en refereerde ook naar de Salischc Wet, het stamrccht van de Salische Franken, dat van 507 tot 511 te bock werd gesteld en waarin Lebbeke. 25 jaar VVV. Het bestuur van de jubilerende vereniging (v) Lebbeke. 25 jaar VVV. De vooraanstaanden die de viering bijwoonden (v) o.a. sprake is van een zekere «Wisogast». naar de mening van bepaalde geschiedkundi gen de toenmalige heer van Wieze. Ook bepaalde wijkna- men, o.a. Bontegem. verwij zen naar de Frankische taal. Tijdens de middeleeuwen behoorde Wieze deels tot het Kapittel van Dendermonde, deels tot het Land van Aalst. Die dualiteit was lang merk baar. Zelfs tot in de vijftiger jaren van deze eeuw. toen er in Wieze sprake was van een «Dendermondse» en een «Aal- sterse roei», van elkaar ver schillende oppervlaktematcn. In de 11* eeuw was er voor het eerst sprake van een kerk, toegewijd aan de Allerheiligste Salvator. Het kerkgebouw werd verschillende keren ver woest. In 1579 o.a. door de Geuzen. Tweede bezienswaardigheid stuk patrimonium, aldus pro fessor Van Haver, is het «Neerhof», dat dateert uit 1662 en oorspronkelijk een kasteelhoeve was. Andere at- traktiepunten zijn de «Eik», de ccnzaa(d) langs de Nieuw- straat, de Molcnkapel en de kapel toegewijd aan O.L.- Vrouw van Zeven Weeën, het Dorpsplein met de eenvormige 18' eeuwse huizen met mansar- dekappen. de pastorie met de oude rechtervleugel, de oude herenhuizen. Daarnaast ook de hoeven, middelgroot van omvang en beantwoordend aan het streektype (gesloten vierkant met langgerekt woon huis). Merkwaardig noemde pro fessor Van Haver het feit dat in geen enkele plattelandsge meente in de buurt dergelijke konccntratie van nijverheid te vinden is als te Wieze. Hij refereerde in dat verband naar de brouwerijen (gegroeid uit familiebedrijven) en de 'cho colaterie'. Als landschappelijke attrak- tiepunten vernoemde sprekei C' o.a. het kasteelpark - jammer genoeg niet toegankelijk het Denderlandschap. Verder had hij het ook nog over het «meerwaardigheids- !n' komplex» dat de Wiezenaars r(* siert en putte hij uit zijn per soonlijke herinneringen talrij in ke illustraties van de Wiczese volksaard. Met de bemerking d dat Wieze - jammer eigenlijk - Ir(* bij het tot stand komen van de fusie met Lebbeke en Belle geen tastbaar bewijs van het w< konserveren van de eigenheid tn had gemanifesteerd, besloot professor Van Haver zijn fel- gesmaakte toespraak. Meteen kwam er een eind aan deze akademische zitting crc en was men aan de receptieisse toe. Achteraf werd dit 25-jarig 'i(1 bestaan van de VVV nog bena drukt door een feestmaaltijd en een gezellig samenzijn Pif.rrf. Van Rossem/jvi Groot-Lebbeke op z n smalst.... Veel belangstelling vori ge week zaterdagnamid dag voor de viering van 25 jaar VW-Wieze. En hoe wel het onthaal, zoals dat een goeie VW past, in de beste omstandigheden verliep, toch voelde een rasechte Lebbekenaar zich daar niet honderd pro cent op z'n gemak. Stoef- fen en blagerendat die Wiezenaars kunnen! Sommigen denken zelfs dat er in de jaren 500 al sprake was van Wieze. Omdat er eerder toevallig in de Salische Wet-, die toondertijd opgesteld werd, sprake was van een zekere «Wisogast». Allez, toe! Er is toch meer dan één koe die Blaar heet. En ettelijke jaren geleden woonden er in een Leb beekse straat zelfs twee WiezekesTwee sym- patieke oude vrouwtjes! Van professor Van Ha ver, een geboren Wieze naar vanzelfsprekend, kwamen we daar boven dien aan de weet, dat de Wiezenaars met een meerwaardigheids- kompleks opgescheept zit ten. En dat ze stel je oor!de spotnaam «zot», geestesgesteldheid die hen wordt toebedeeld via het volkse gezegde «Wie ze is zot. Belle is bot en Lebbeke is een vodden- kot», als een eretitel be schouwen. Ge moet het toch maar kunnen uit leggen! Voor de Bellenaars had de professor ook al geen goed woord over. Want welk gezegde citeerde hij in verband met die naaste geburen? Juist. «Op root gelijk de koeien van Belle. En er was er maar één». Eerlijk gezegd. Da s toch durven, nietwaar? Nog een geluk dat pro fessor Van Haver niets ne gatiefs over de Lebbeke- naars zelf te melden had, want we zagen daar een Lietbekiaanse schepen «wrieëed ambetant» op zijn stoel draaien. Kon de professor het goed uitleggen, ook be stendig afgevaardigde Jan Vallaeys was goed van de tonghem gesneden. De député ging op bepaalde ogenblikken echter zoda nig in zijn betoog op, dat hij uit het oog verloor, dat er een mikrofoon voor hem stond die hij dan aan stootte en hij zijn tekst haast van de lezenaar gooide. Tot grote hilariteit overigens van zijn echtge note. Van de h. Vallaeys kwa men we ook aan de weet dat Wieze ruime bekend heid geniet m Engeland. Want legde hij uit, toen er ter gelegenheid van een toeristische workshop in Manchester een enquête uitgevoerd werd omtrent de bekendheid van de Vlaamse gemeenten, kwa men daar wat onze provin cie betreft, enkele Wieze en Lochristi uit te voor schijn. Ook Pieter De Mol putte tijdens zijn toespraak uit zijn rijke schat aan anek dotes i.v.m. de Wieze Ok toberfeesten. Hij herinner de er o.a. aan dat met de eerste Münchense delega tie die ooit vanuit de Beier se hoofdstad naar Wieze afgevaardigd werd, tolken meegestuurd werden, die als opdracht gekregen hadden het Duits van de delegatieleden om te zet ten in het... Frans. Nieuws uit Belle. Een nagekomen bericht eigen lijk. Want pas vorige week werd ons gesignaleerd merci, Karei dat twee weken geleden tijdens de inhuldigingsplechtigheden van het Sintemettenska- pelleken, in de buurt van de kapel een heerschap gesignaleerd werd met een staf in de hand. Bij nader toezien bleek dat individu Richard van 't Vat te zijn, die op zijn manier uiting gaf aan zijn voorkeur voor de St.-Comeliusgilde. Volgend weekend is het Lebbeekse schepencolle ge in feest De leden van het college mogen dan im mers op bezoek bij een oud-collega van hen. Ex- burgemeester Gustaaf sorry Ludovicus Gustaaf Bosman viert dan im mers zijn gouden huwe lijksjubileum. En omdat hij vermoedelijk met zijn op volgers een praatje wil slaan, koos hij als ge schenk van de gemeente: 4.000 F en een bloemstuk. En dat bloemstuk maq het college nu gaan overhan digen. De 4.000 F worden wellicht bij zijn pensioen gevoegd. Ondertussen is de ex- burgemeester overigens al ere-burgemeester gewor den hoewel we enkele jaren geleden bepaalde politici bij hoog en bij laag hoorden beweren dat «Staaf Bosmannooit die eretitel zou toegewezen knjgen Ook in de politiek heelt de tijd blijkbaar alle wonden. Van schepenkollege ge sproken. Vorig weekend werd in het Gemeentelijk Sportkompleks de laurea ten gekroond van de «Schaal Delsin» voor mini voetbal. Eigenaardig ge noeg werden de prijzen en trofeeën daar uitgereikt door schepen Mare Hey- mans, en die komt van Buggenhout en door sche pen Marcel Borms, en dat is een Dendermondenaar De eigen sportschepen Germain De Ridder was wegens het toedienen van medikatie verontschuldigd. Van de andere leden van het college, geen spoor! Lebbeke is vandaag vrij dag zowat het centrum van een Europese verkiezings campagne die op haar eind loopt. In zaal «Casi no» nodigt PW-lijsttrekker Karei De Gucht vrienden en sympathisanten uit op een dansavond en in zaal Ons Huis» organiseert de CVP een knal-slotmeeting, waarop alle Euro-kandida ten zullen aanwezig zijn. Tijdens die avond wordt ook een nieuw streekge- recht voorgesteld. De «Eu ro-peperkoek» nl. Welke vorm deze delikatesse zal hebben, weten we niet Ook wist niemand ons te vertellen van welke smaak hij zal getuigen Wellicht, opperde iemand, krijgt deze peperkoek, tij dens het verorberen alle kleuren van de regenboog. Net als de toverballen die ons jaren geleden zo heer lijk smaakten. Smoelentrekker Mei het doel een gemeentelijke kulturele raad in het leven te roepen, kregen de Lebbeekse verenigingen die de K groot of klein in het banier dragen, enige tijd geleden een vragen- en informatieformulier in de bus. Met het vriende lijk verzoek vanwege het gemeentebestuur deze lijst inge vuld terug te bezorgen. Zowat viervijfde van de honderd kulturele verenigingen die Lebbeke lelt, beantwoordde de vragen, maakte kuituur schepen Jozef Hiel bekend. Op 26 juni a.s. zal deze kulturele raad voor het eerst vergaderen, meteen een bestuur verkiezen en een inwendig reglement goedkeuren. Dit alles binnen de bepalingen voorzien door het dekreet. De jeugd-, sport- en welzijnsraad zullen een vertegenwoor diger sturen naar de kulturele raad. Tijdens de jongste ontmoeting van het schepenkollege en de pers kwamen we aan de weet waarom de twee bomen, die enige tijd het voetpad voor de O.L.Vrouwkerk sierden, verwijderd werden. Dal is gebeurd, legde burgemeester Moeyersoon uil, omdat de kerkfabriek zich tegen de aanplanting verzette. De bomen zouden o.a. op de bede- vaartweg» liggen. De herinririchting van het Dorps- en Kerkplein en het aanbrengen van parkeervakken op het Astridplein, zal pas uitgevoerd worden, nadat de gemeentelijke overheid in het bezit komt van de goedkeuring van het terzake door de raad gestemde reglement, door het Ministerie van Verkeerswe zen. Pas dan zal de Gemeentelijke Technische Dienst in aktie schieten. Omdat de gemeente, meer dan dit vroeger het geval was. werk in eigen regie uitvoert, heeft het gemeentebestuur zich, via een onderhandse gunning, een tweedehandse vrachtwa gen aangeschaft In de begroting was daartoe een bedrag van één miljoen ingeschreven. Bij de bespreking van de aanschaf tijdens de jongste raadszitting, vonden zowel VU als SP het jammer, dat terzake geen dossier voorhanden was. Tijdens de jongste gemeenteraadszitting vroeg Clement Vlassenroot of er al stappen gezet waren om een kommissie in hel leven te roepen, die de problemen in het sportkompleks welke hij in een vorige raadszitting uiteengezet had, zou onderzoeken. In het verslag van deze raadszitting, melde het SP-raadslid heb ik daaromtrent niets teruggevonden. Ik ben bereid, antwoordde sportschepen De Ridder, even tuele moeilijkheden te laten onderzoeken. Maar laten we dat doen door een reeds beslaande gemeentelijke kommis sie. De Raad van Bestuur van de Gemeentelijke Sportraad nl.. die trouwens al voor de helft uit vertegenwoordigers van de politieke frakties bestaat. Ik had liever een kommissie gezien die de problemen vanop afstanc en objectief kan bekijken, repliceerde Clement Vlassenroot. Dergelijke kommissie zou bovendien slechts eenmalig hoeven op te treden. In feite besloot de sportschepen de diskussie. behoren dergelijke problemen tot de bevoegdheid van het college. Of er nu al dan niet een kommissie wordt opgericht, wist aan het eind van de diskussie dus uiteindelijk niemand. Of toch wel? Het dossier van de herstellingswerken aan de kerk van Heizijde bleef aanslepen. De kosten van herstelling van het dak en van de muren werden geraamd op 3,3 miljoen frank Een bedrag van 270.000 F werd voorzien voor schilderwer ken. Deze herstellingen zijn dringend noodzakelijk Om deze reden drong volksvertegenwoordiger Johan De Mol bij de bevoegde gemeenschapsminister Galle aan. dit dossier te bespoedigen. Uit het antwoord van de minister blijkt dat hij de vaste belofte van toelage verleende voor de herstellingswerken aan de kerk. Een subsidie van 1.083.000 F wordt voor deze werken toegekend. Door deze vaste belofte van toelage kunnen de werken beginnen en staal niets meer de verdere afhandeling van dit dossier nog in de weg. Pierre Van Rossem rb< api Hij Al zeven maand staat de wijk Lutterzele van Dendermonde in het gareel. Het aktiekomi tee werd door de wijkbewo ners opgericht toen bleek dat in de onmiddellijke omgeving een zandwinning en nadien een stort van het type III zou komen. Men aanzag dit als een bedreiging van de vrijheid en van het milieu. Er werden ter stond brieven gestuurd naar het stadsbestuur waarin de be zwaren van de wijkbewoners tegen de plannen van DDS werden uiteen gezet. Er kwam een hoorzitting en de mannen van het aktiekomitee brachten ook daar hun grieven naar Uiteindelijk haalden ze hun slag thuis. De hogere overheid heeft geen gunstig advies gege ven aan de plannen van de interkommunale DDS. De zandwinning en het stort ko men er dus niet. Na zeven maand aktie vond het komitee de tijd rijp om een overzichtstentoonstelling te brengen van alles wat er zich heeft voorgedaan. De tentoon stelling heeft plaats ten huize Vermeir, hoek Spoorwegstraat - Lange Dijkstraat en is toe gankelijk van vrijdag 15 tot en met zondag 17 juni. Op deze tentoonstelling krijgt men dus een overzicht van wat, waarom en hoe de raad de gevoerde aktie tegen de zand winning en stort, en het plui- menverwerkend bedrijf NV Pluvi op het industrieterrein Hoogveld werd gevoerd. De briefwisseling, de krantenknip sels, de milieuaffiches en der gelijke meer zullen er te zien zijn. Bovendien kan men er ook een gesprek aangaan met leden van het aktiekomitee Lutterzele. Er is ook een gelegenheidsher- berg die de toepasselijke naam «In de zandbak» meekreeg en waar men het aktiekomitee ook financieel kan steunen door er wat te gebruiken. Want zonder financiële midde len kon de aktie tegen de zand winning en de stortplaats nis worden gevoerd. De strijd fr gen de NV Pluvi kan trouwe! niet worden verder gezet zoo der financiële medewerking. De tentoonstelling is toegl kelijk op vrijdag 15 juni vl 19.00 tot 23.00 uur, op zat^ dag 16 juni van 15.00 tot 24.0( uur en op zondag 17 juni 9.30 u. tot 22.00 uur. Op zondag 17 juni organizeert de Koninklijke Fanfare «De Jonge Denderlingen» in sa menwerking met het trommel- korps «Dendria» een grote Vlaamse Kermis van 14 u. tot 20 u. In het dorp van Denderbelle hebben dan een aantal mani festaties plaats. Onder meer een rommel- en antiekmarkt, het optreden van een Schotse volksdansgroep en muziekkon- certen door verschillende mu ziekmaatschappijen. De hon- dcnafrichtingsclub «De Trou we Hond» zal zich aan het grote publiek voorstellen en verder exposeren kunstenaars uit eigen dorp hun werken. Uiteraard is er doorlopend spijs, drank cn amusement. In het jaarverslag van 1983 dat door Philips werd uitgegeven staat te lezen dat de fabriek te Dendermonde de produktie voor luidsprekers iets zag toe nemen. «Tot de omzetstijging droegen voornamelijk twee af zetgebieden bij: de autoradio toepassingen, onder andeit dank zij de kontrakten mei belangrijke Europese auto konstrukteurs en de videosei tor, waar de stereo en hH geluidsweergave ingang heeft gevonden». 'f Volgens het jaarverslag hou den recente vcrmcuwingei verband met geperfektioneel de topklasse-luidsprekers, at, toradioluidsprekers met inge bouwde versterker cn vlakke membraanluidsprekers. Deze ontwikkelingen behoren tot de taak die de vesting te Dender monde binnen het Philipscoo cern, als moederfabriek ii haar specialiteit vervult. H

De Voorpost | 1984 | | pagina 42