Stedelijk plan voor Belseledorp stuit op algemeen verzet bij bewoners Aalsters seniorenbeleid via enquête afstemmen op reële noden Sociaal konflikt In beschutte werkplaatsen Zele en Hamme Plan bevolking versus plan stadsbestuur Afwezigheid van enige inspraak wordt gelaakt Belseelse boer verkeert (nog steeds) in het ongewisse 4 - 15.6.1984 - De Voorpost Zij vragen zich af of een vanop een afstand en zonder Vervolg van blz. 1 langer: hoorzitting!) voor te worden in extra parkeer- bereiden. Tijdens een vergade- plaatsen, ring die met die bedoeling Maar intussen vordert de tijd konsultatie van de betrokke- werd belegd, blijkt duidelijk en tegelijk wellicht de onher- nen opgemaakt plan wel kan dat de grotemeerderheid van roepelijkheid nog altijd totaal de bewoners gekant is tegen ongewijzigde plan van 1 fe- grote werken en ook tegen bruari '83. De bewoners van betonklinkers. beantwoorden aan de specifie ke noden van verkeersgebrui- kers en bewoners. Het bewuste plan lokte heel wat voornamelijk negatieve reakties uit, zoveel dat sche- pen Mare Huys op 30 januari datum. Mare Huys en*stadsin- 3 mei 3 mei wordt een belangrijke met de meansen van het aktie- genieur Rottiers leiden komité SOS Veilig Verkeer oude gemeentehuis de infor- Belsele rond de tafel ging zit- matieavond. Snel blijkt dat er ten, Reginald De Belie van het niet, zoals beloofd, werk werd komitee over dit eerste forme le kontakt: «Op die vergade ring werd besloten dat in april een hoorzitting zou worden georganizeerd. Tijdens de hoorzitting zou Mare Huys ons al een plan tonen, een ander plan dat rekening hield met onze voorlopige suggesties. We hadden toen nl. al voorge steld om paaltjes te zetten aan het kruispunt met de Kerk straat langs de kant van de supermarkt, omdat daar vrachtwagens over het voetpad rijden wanneer zij Belsele Dorp inslaan Ik was met Reginald De Belie op deze plaats en heb kunnen konstate ren hoe sommige vrachtwagens en ook personenwagens een flinke hoek van het voetpad afsnijden, nvldb Het aktie- komitee nu zou twee grote fo to's nemen van de huidige toe stand en daarop zouden de stadsdiensten de wijzigingen intekenen. Zo zou alles duide lijk worden, ook voor de men sen die moeilijk een plan kun nen lezen. gemaakt van een aangepast plan, dat het oude nog steeds voorligt en voor subsidiering zelfs reeds werd doorgestuurd naar de bevoegde hogere over heid en daarom nog moeilijk zal kunnen gewijzigd wor den.. Een storm van protest breekt daarop los en het alge mene ongenoegen groeit nog wanneer de sprekers toegeven dat volgens het plan alleen de voetpaden verbreed zullen worden, maar dat de snelheid van het autoverkeer inderdaad nauwelijks zal worden be ïnvloed. De prioritaire eisen van de bevolking nochtans werden zeer vroeg al duidelijk geformuleerd: bredere voetpa den en lagere snelheden. Nu, zo besluiten de aanwezigen, zou men 5,5 miljoen uitgeven alleen maar voor een korte strook breder voetpad. Daar toe bijna gedwongen door het massale en luide protest be- verdedigt. Zulke mensen zijn er looft schepen Huys dat de be- helaas niet veel in het Vlaamse volking via SOS Veilig Ver- land. Als verkeersman wil ik keer binnen de maand een ei- mijn kennis ter beschikking gen plan mag ontwerpen, stellen om vele kleinere en gro- Op 14 maart bereiden SOS waarmee rekening zal worden tere problemen te doen oplos- \/..igehouden. sen. Laat geen kennis en inzet voor uw dorp verloren gaan! Op een volgende brief aan het Gij weet waarom kennis en in- Belseledorp menen ten stellig ste dat zij voor aap worden gezet. Verkiezingsbeloften. De politici wisten ook vóór de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 1982 al dat er problemen waren in Belsele en dat daarover ter plaatse zelfs druk gepraat werd. De verkie zingspropaganda speelde daar handig op in. In een pamflet schreef Roel De Jong, adept van senator Ferdinand De Bondt en nu gemeente raadslid, het volgende: 'Uw Belsele. Het kruispunt Hof van Belsele-Belseledorp-Kerkstraat: één van de gevaarlijke straat is het centrum van heel punten. Belsele Maar u woont wel in een onveilige omgeving: het verkeer maakt nogal wat slacht offers in Belseledorp. Dit is niet prettig voor wie er woont of wie er komt. Belseledorp hoeft niet zo gevaarlijk te zijn. Verkeer zal er altijd komen, dat hangt ook samen met de centrumrol van het dorp. Maar we kunnen het wel zo regelen, dat je min der voor lijf en goed moet vre zen. U merkt zelf hoe belang rijk het is, dat in gemeenteraad iemand uitdrukkelijk het be lang van verkeer en leefmilieu (die twee gaan dikwijls samen) Veilig Verkeer Belsele, tegenwoordigers van de plaat selijke middenstand en sche pen Mare Huys de hoorzitting stadsbestuur van het komité zicht tot rezultaten leidt! De middenstanders z volgt merkwaardig genoeg, den de bevolking oproepen om - sd"I>™j™ ''1' Propagandadrukwerk g N h h NCMW noch sos Betse,c zijopgeze, mel plannen van hel aanwezig te zijn op de hoorzit- Burgerlijke Jitand, feestelijk- heeft Mare Huys het over de j ro r aanwezig ie zijn op ae noorzu- '^.nn,» ««"/o »<.i u™ ut „j.loct,„.T (Aw\ ting, zo werdt afgesproken. Op heden en Toerisme Gustaaf struktuurplanning (de globale siaasoestuur [uwj verzoek van schepen Huys ko- Van Daele. Ik dank u voor dit planningmethode voor ruimte- men vervolgens op 16 april de schrijven en ben vooral ver- lijke ordening die het vorige zoals vroeger, zonder in- kozen spelen zij een wonder worden gelopen, wordt door men vervolgens op 10 april ae w uiutmug uit uti vungt ««- -r—-- middenstanders bijeen in de heugd over de pozitieve inhoud kollege besloot te hanteren): spraak. Suggesties en vragen tot spel dat met langer tenvolle teiten als hierboven beschre- c"„l. r-j. ia.:j Lzl.:j i. uinrHi inoporaan Hnnr Hi> 7nra ven. bevestigd. Mare Huys stedelijke jongensschool om ervan. Een oprecht goedge- de bevolking werd beetgeno- de hoorzitting verder voor te meende samenwerking in het men door mooie beloften. De bereiden. Mare Huys zelf is algemeen belang is een bijdrage bevolking mocht gedurende 'it een betere leef gemeen- korte tijd (2 maanden) sugges- :hap», schrijft van Daele ties inzenden Van dan af werd alles geheim gehouden. Verde- behandeld en kan de avond Vervolgens maakt het NCMV re suggesties werden afgewis- worden afgerond met een vrij Belsele het kollege van burge- seld. De inspraakprocedure omvattende besluitvorming, meester en schepenen zijn was af». In Belsele mochten de Eind april vinden de bewoners standpunt duidelijk: het plan is mensen vooraf zelfs géén sug- van Belseledorp in hun bus een in zijn huidige vorm onaan- gesties inzenden Een in- stadsbe- vaardbaar voor het NCMV, spraakprocedure is er nooit ge- eventuele werken moeten ge- weest, meent het aktiekomité Brfazeerd worden uitgevoerd, veilig verkeer Belsele. Mare Het aktiekomifé zelf wordt het doorgaand verkeer mag Huys verder: Binnen absoluut niet uitgenodigd, maar besluit niet omgelegd worden en tij- gesloten deuren werden de toch de informatieavond (niet dens de werken moet voorzien plannen verder uitgewerkt. meer openbaarheid inspraak wordt ingegeven door de zorg van verscheidene groeperingen om de belangen en van hééft al waardevol werk ver- afwezig op die vergadering. Desondanks wordt de ver keersproblematiek intensief uitnodiging vanhet stuur voor een informatie avond die doorgaat op 3 mei. werden door het stadsbestuur genegeerd». gen, In Sint-Niklaas hebben be- dan leidsmensen het al sinds lang sche technieken kunnen dan moeilijk met de inspraakidee. niet meer worden als bedrei- al hun kiezers. Andere belan- richt (i.v.m. de verkeerslichten een. wetmatigheden gelden °P het kruispunt RW 14 - Participatiedemokrati- Schoonhoudtstraat bv.), hij hééft de mspraakgedachte al toegepast en is of was me De inmiddels driejarige struk- gend ervaren, of kunnen wél dunkt ook voor die gedachte tuurplanningsgeschiedenis is nog, maar dan mits grove en wwnnncn »r t»r t tal van voorbeelden rijk die dit "vaak nog doorzichtige manipu- bevestigen. De vertegenwoor- 'atie. Tegen de volgende ge- digingsdemokraten staan er op meenteraadsverkiezingen hun rechten. 'Wij zijn tenslotte m9n dit alweer wel vergeten. nog verkozen!» stelde Nelly Maes eens verontwaardigd toen het in de gemeenteraad over inspraak ging. Eens ver- En wat Mare Huys betreft: mijn profetie dat het VU-welp- je in het CVP-VU-scoutshuwe- lijk spoedig onder de voet zou gewonnen. Nu echter, heeft hij binnen de koalitie, waar blijk baar zwaarder bonzen regeren, de duimen moeten leggen. Hoe ook: de manier waarop Belseledorp het beleid van Mare Huys moet ondergaan kan volgens velen niet door de beuEel' Lm De Bock Vervolg van blz. 1 Daartoe wordt dan ook een raadpleging van senioren georganiseerd waar voor de aktieve adviesraad een inlichtings- en bevragingsfor- mulier heeft opgesteld. De radio op donderdag 28 juni. seren is geen makkie en daarin Verder was er de opvoering slaagde de adviesgroep alles- van «Leentje uit bet Hemd- zins. Adviesraad die reeds di- rijk» waarbij geroutineerde verse adviezen verstrekte akteurs en aktrices als Emiel waarvan men moet zeggen dat Backaert, Lea Callebaut, Flo- ze «af» waren. Adviezen over rentine Meert, Mare D'Hacse- rustbanken, aanrandingen en hulp van de overhead "wordt leer. Richard Visart en Elisa- onlangs nog over kaarthuisjes ingeroepen om het nodige per- h^h Rooses hun beste beentje waarbij gevraagd werd deze soneel ter beschikking te stel- voorzetten. ook in de deelgemeenten te len via een B.T.K.-project. Burgemeester Uyttersprot realiseren. Ook de problema- Iets wat officieus reeds toège- stelde dan ook dat de huidige hek van de «zich langzaam zegd zou zijn en eerlang offi- senioren zijn blijven geloven in voortbewegende weggebrui- cieel zou worden zodat aan de het doorzettingsvermogen van ker» werd in het kader van het slag kan worden gegaan. de mens en dat de welvaart- Jaar van de Verkeersveiligheid Op de aldus verworven gege- staat door hen uitgebouwd, op de korrel genomen. Een vens wil het stadsbestuur zijn zoak e'k mesenwerk niet vol- aantal valabele voorstellen die seniorenbeleid stoelen wat dan maakt, wellicht beter werd op- aan de stedelijke verkeers- kende tonen van^het senioren- wel impliceert dat de gegeven gebouwd dan wat de huidige kommissie werden doorge- generatie zou kunnen. speeld. Oc Schepen Remi Van Vaeren- heid van de voetpaden werd bergh, voorzitter van de Ad viesraad Senioren, stelt ver- r wonderd te zijn over wat se- d>ng stelde de adviesraad voor de minder sukses. Te laat op drukken en nog veel minder er vrijwillig zelf gaan in staan. De schepen stelde daarenbo ven een brochure in het voor uitzicht met informatie over voorzieningen nuttig voor se nioren brak tenslotte een lans voor het oprichten van een akademische seniorenraad. Het eerste jaar aktiviteit van deze adviesraad noemt de schepen dan ook «een echt boerenjaar». Waarna het avondprogramma kon beginnen op de opwek- antwoorden van de onder vraagden volledig en vooral eerlijk zouden zijn. Een voorbereidende telling werd reeds gemaakt met wel licht ook voor U verrassende resultaten: aantal valabele voorstellen die orkest o.l.v. M. Van den Bos- speeld. Ook aan de onveifig- sche dat zorgde voor ambian- paden werd ce. Voor de belottewedstrijd aandacht besteed. Naast een waren liefst 192 kaarters pa- advies over lektuurversprei- raat maar de wipschieting ken- 1 kunnen bereiken waar- zich zelf een zwaar studie- ak- voor hij dan ook zijn bewon- tieprogramma op. in Aalst zijn 953 aileenwo- dering uitdrukt. Een kulturele Senioren willen zich klaarblij- nende mannen van wie 669 manifestatie op niveau organi- kelijk niet in de hoek laten ouder zijn dan 60 jaar er wonen daarenboven niet minder dan 3.130 vrouwen al leen waarvan 2309 ouder zijn dan 70 jaar. 4.183 woongelegenheden worden dus betrokken door slechts één persoon. Moesten al deze mensen zich willen vestigen in de Faluin- tjesgemeenten, Baardegem, Herdersem, Meldert en Moor- sel samen dan zouden daar onvoldoende woningen zijn om deze alleenstaanden een woning te verschaffen! de dag, werd ons door insiders gezegd. En misschien schieten senioren ook minder. Vervolg van blz. 1 Bijna twintig jaar geleden, in 1966. ging de toen nog autonome Belseelse gemeenteraad over tot onteigening van gronden en gebouwen met het oog op de aanleg van de Watermolenwijk (sociale woningbouw). Het Koninklijk Besluit daartoe verscheen in 1969 in het Staadsblad Landbouwer Albert Van Puyvelde moest het van dan af over een andere boeg gooien De helft van de ruim 8 ha die door hem bewerkt werden zouden onteigend worden. Een streep door z'n rekening, want de man was net z'n stal aan het uitbreiden, van een kapaciteit van 17 tot wel 30 melkkoeien. Van Puyvelde stopte met verbouwen, teken de ook protest aan tegen de onteigening. De (enige) zoon van de Belseelse boer kreeg van vader de tip, z'n toekomst maar elders op te bouwen. Uitwinningsvergoeding Toen met de onteigeningen begonnen werden kwam de aankoopkommtssaris bij Albert Van Puyvelde in de Watermolenstraat 18 langs. Met de vraag of de boer de pacht aftekenen wou voor een door hem gepacht perceel van 30 are. Boer Van Puyvelde wou niét tekenen, hij eiste immers een schriftelijke toezegging dat hem een uitwin ningsvergoeding zou worden toegekend. Voor het verlies op materiaal, dieren, gebouwen, voor de winstderving hoefde Van Puyvelde niét op een financiële tegemoetko ming te rekenen. Sint-Niklaas deint uit, Belsele fusioneert. Van Puyvelde is, aan dat randgebied van de landelijke gemeente met dc stad, de laatste niet-ontcigende landbouwer. Maar de stad Sint-Niklaas ziet géén brood meer in de aanleg van een sociale woonwijk. Van Puyvelde wordt dan benaderd door onroerend gocd-makelaars die de gronden aan de Water- In hun recent vrijgegeven dossier gooien SOS-Veilig Verkeer en Middenstand Belsele het hele plan van het stadsbestuur in de weegschaal. Positief noem men het bredere voetpad langs de kant van de onpare nummers. Aan de andere kant van de straat zou het voetpad breed genoeg zijn, terwijl het voetpad aan meubelzaak Deba niet, zoals voorgesteld in het plan, nog extra mag versmald worden. Negatieve kritiek formuleren "de bewoners- en belangenorganizaties bij de rechtlijnigheid van het ont- werp waardoor de snelheid van het autoverkeer niet zal afnemen. Naar verluidt verrichtte het stadsbestuur niet eens een j gericht onderzoek naar de verkeersveiligheid en de ver- keerslijnen in de dorpskom. Men betwijfelt of de overheid de zaak wel voldoende professioneel aanpakt. Waarom ook wordt enkel een 'willekeurig» klein stukje van Belse- j ledorp heringericht? De bewoners vrezen dat het resteren- de deel om financiële overwegingen nog jaren op een j aanpassing zal moeten wachten. Waar blijft dan de esthetiek? Betonklinkers zijn uit den boze: enerzijds hebben de meeste betrokkenen hun slaapkamer langs de straatkant betonklinkers veroorzaken veel lawaai en anderzijds hebben betonklinkers de reputatie na verloop van tijd te verzakken. Bovendien moet de straat voor een bedekking met betonklinkers maandenlang openliggen. Een herasfaltering duurt minder lang en kost minder. De vluchtheuvels in de Kerkstraat en Hof Van Belsele acht men overbodig, omdat het snelheidsprobleem zich daar helemaal niet stelt. Weinigen kunnen ook akkoord gaan met de afschaffing van meer dan 12 parkeerplaatsen langs de kant van de pare huisnummers. Het stadsbestuur overweegt boven dien de 7 stroken aan de kerk een andere funktie te geven. Een officieus parkeerplan voorziet in de verdwijning van een deel van de Kasteeldreef en het leegstaande pand in de buurt ten voordele van 24 parkeerplaatsen: 12 links en 12 rechts van een ter vervanging van de Kasteeldreef nieuw aan te leggen straat. In het slechtste geval is er volgens de bewoners uiteindelijk één parkeerplaats min der dan nu het geval is, in het beste geval wordt het een dure overbodige nuloperatie, meent men. Het huidige zebrapad aan de hoek Kerkstraat - Belseledorp naar het bushokje moet behouden blijven, vindt men. In het plan wordt dit zebrapad verschoven in de richting Lokeren. Een voetganger neemt vaak de kortste weg en zal, zo menen de bewoners, dit pad niet gebruiken. Een fundamenteel bezwaar betreft tenslotte de lange duurtijd van de werken. De vermelding door het stadsbe stuur van 130 werkdagen houdt geen rekening met een eventuele vervanging van de riolering. Als men bij de uitvoering van de werken wat tegenslag ondervindt, kan de Dorpsstraat best een klein jaar onderbroken blijven. 71 procent van de plaatselijke bevolking verzet zich met klem hiertegen. Voorlopige alternatieven Het plan kan door kleine wijzigingen niet verbeterd worden, er moet een heel ander plan komen, poneren SOS-Veilig Verkeer en Middenstand Belsele. De organi- zaties stellen voor, de budgettering van 5,5 miljoen te besteden aan het veilig maken van de volledige straat: vanaf de inrit voor RW 14 tot aan de overweg. Bescheide ner, maar daarom niet minder efficiënte maatregelen die men met het oog op veiliger en vooral trager verkeer in overweging neemt, zijn o.m. vluchtheuvels, een asver- schuiving om de rechtlijnigheid van de straat te doorbre ken, dwingendemarkcringen (opgekleefde strips) voor rij en parkeerstroken en zebrapaden en alternerend links en rechts parkeren (b.v. 50 meter links, de volgende 50 meter rechts parkeren, enz.). Het is zo dat de Dorpsstraat enigzins bol staat. Het verbreden van het voetpad, dat lager ligt dan het midden van de straat) maakt volgens de stedelijke ontwerpdienst tevens het openbreken van dc rijbaan noodzakelijk. De bewoners zien echter meer heil in de konstruktie van dekoraticve kasseien en de aanleg van roosters, naar het voorbeeld van enkele straten in Gent. Wij wensen.» zo besluiten SOS-Veilig Verkeer en Middenstand Belsele, «een veilig verkeer van auto's, fietsers en voetgangers in een gezellige Dorpsstraat waar het aangenaam is om te wonen. Men is het aan ons verplicht rekening te houden met onze wensen». L.D.B. molenstraat verwerven willen met het oog op partikulicrc woningbiouw. Maar dc bal zit in het kamp van de overheid, van de stad Sint-Niklaas nu. want alles was toch begonnen met het voornemen van Belsele om daar een wijk met sociale woningbouw aan te leggen. Albert Van Puyvelde verkeert in het ongewisse Het Algemeen Boerensyndikaat (ABS) springt in de bres. schrijft zowel het Sint-Niklasc stadsbestuur als de Nariona- le Landmaatschappij aan. Dat Van Puyvelde nog niet onteigend werd en nog geen uitwinningsvergoeding kreeg voor de gepachte grond. Dat de boer met eens benaderd werd door een ontcigeningskommissie, terwijl b.v. in een recenter projekt als het Mierennest alles veel vlotter gaat inzake onteigening en vergoeding. En dat Van Puyvelde. sociaal, financieel ook, tegen het tij oproeien moet: geen geld, geen vooruitzichten. Het Sint-Niklasc stadsbestuur verwijst naar de Nationale Landmaatschappij, want die zou in het deel tussen dc Watermolenstraat - Pijckdreef en de Hoge Bokstraat een sociale woonwijk realizeren. In november 1983 zegt men bij de Nationale Landmaatschappij dat het dossier niet rond is, het aankoopkomité zou belast worden met dc verwerving van dc grond. Krijgt Albert Van Puyvelde dra schadevergoeding? Of wordt het bedrijf opnieuw levensvatbaar gemaakt? Zowel dc betrokken boer als de organisatie ABS sturen gauw op duidelijkheid aan. De onzekerheid heeft nu lang genoeg geduurd, zo stellen ze. Kulturele namiddag De senioren hebben zich inge spannen om het beeld dat een Verlaten de ver antwoordelijken misschien hun schip, of is het feit dat werknemers meer inspraak willen in wat er gebeurt in hun sociale werkplaats een doorn in het oog van sommige be heerders?» zo staat er geschre- aantal jongeren van hen heb- ven Daarop formuleert de ben op de helling te zetten. Ze vakbond de oproep tot de zingen, doen aan toneel, dan- werknemers niet hun handte- sen en wandelen, fietsen, knut- kening te willen plaatsen onder selen, schilderen en houden om het even welk dokument zich verder onledig met heel dat hen wordt voorgelegd door wat andere kreatieve aktivitci- de direktie. Het pamflet heeft ten. Een staaltje daarvan kon blijkbaar dc raad van beheer men in de Kcizershallen mee- tot nadenken gestemd, want maken met een zangwedstrijd op dinsdag 12 juni kwam er waaraan zangkoren uit Aalst, een gesprek met de beheer- Denderleeuw en Lede deelna- ders. Op deze kontaktvergade- men die door BRT-presentator ring kwam men tot enkele bc- Herregodts werden gekom- langrijke doorbraken: er wordt mentaricerd en die zullen wor- een technische werkgroep op- den uitgezonden door de BRT- gericht die een dossier moet samenstellen waarin de nodige basisinformatie ligt vervat voor de ondernemingsraad. Na 13 maanden vragen is men er uit eindelijk toe gekomen. In de tweede plaats wil men duide lijkheid verkrijgen over de au tonome installatie. Men heeft vernomen dat dit verzoek tot volledige afhankelijkheid kwam van de vroegere beheer ders van De Kemphaan en dat deze vraag reeds werd gefor muleerd op 19 maart van dit jaar. Het is inmiddels zo dat de beschutte werkplaats van Hamme deze van Zele heeft overvleugeld. Bij de opsplit sing van Hamme en Zele zou een soort van bclecfdhcids- kontrakt worden gesloten, waarbij men het nict-konkur- rentiële karakter van beide be schutte werkplaatsen, zou vastleggen. Op de derde plaats werd beko- „w-w,. ...wil Ml, iHLaKv van nci men dat de werknemers pas beleefdhcidskontrakt dat tus- een kontrakt zouden onder- sen de tweede beschutte werk- schrijven na overleg met-de plaatsen wordt opgesteld. Wei vakbonden. Ze moeten wor- ke zijn de toekomstmogclijk- den overgenomen door De heden voor Zele? Hoe gaat de Kemphaan met behoud van boedelscheiding verlopen? En rechten. Op de vierde plaats daarbij komt nog dat de tech- werd een nieuw onderhoud af- nischc werkgroep voor 27 juni gedwongen daags na de verga- - dering van de raad van beheer. ondernemingsraad komen te voor komt dat de sektor van de behandeld Men heeft geen pa- geen enkel ander paritair ko Hamme, wat juridisch verde- beschutte werkplaatsen op een ri,air komi'ee waarop men kan mitee. De problemen zijn dus digbaar is, daar waar de direk- stiefmoederlijke wijze wordt terugvallen en hoort ook bij leB'° tic er een andere mening op na houdt Men wil inzage van het klaar moet zijn met het dossier met de basisinformatie. Wat trouwens de onderne mingsraad te Hamme betreft, heeft dc raad van beheer zich al laten ontvallen alleen maar NOG EEN AANTAL VRAGEN De vakbonden hebben nog ei aantal vragen en problemen genoegen te kunnen nemen die moeten opgelost worden. mcl een adviesraad. Maar die heeft volgens de vakbonden Als vakbeweging wenst men gecn enkcle zjn ()fmJa| djc de nieuwe kontrakten pas te geen cnkc| wettelijk statuut onderschrijven, wanneer een heeft, aantal aspekten een afdoende oplossing hebben gekregen. Algemene bemerking bij dit Zo moet er volgens hen een alles is dat nu duideliik naar Dendermonde. De vertegenwoordigers van de vakbonden zetten de toestand uiteen (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 4