Industriële Hogeschool IHRA, de grote ongekende Open deur in GTI - Beveren Zonnig schoolfeest in gemeentelijke jongensschool te Oudegem Schoolfeesten op Sint-Annaparochie te Lokeren Stedelijke beroeps- en nijverheidsleergangen te Lokeren Suksesrijke sportinstuif van Zeels Rijksonderwijs Voorlichting voor schoolverlaters Kleuterschool Krekelhoek Grembergen viert vijftigjarig bestaan 6 - 15.6.1984 - De Voorpost4 Opwijk luisterden hel schoolfeest van Ouden Ook te Aalst zit het rijksonderwijs, althans wat betreft de nieuwbouw, duidelijk in de lift. De nieuwe gebouwen van het HRITO aan de Welvaartstraat naderen hun voltooi ing, het ingebruiknemen van de nieuwe behuizing van het RIBSO aan de Molendreef wordt voor het komend schooljaar voorzien en de IHRA, de Industriële Hoge school van het Ryk te Aalst plant een nieuwbouw tussen Ledebaan en Cesar Haeltermanstraat om dan nog niet te spreken van de reeds gerealiseerde sporthal en de geplan de middenschool. Ter gelegenheid van de bouw- de eisen van de nijverheid die plannen van het IHRA en te- de laatste jaren met aandrang vens van de stichting van Stu- werden gesteld. Meer bepaald diekring IHRA die via een aan- worden hierbij nagestreefd kri- tal valabele prestaties meer im- tisch inzicht, het vormen van pakt op de regio wil krijgen een uitvoeringsingenieur, zochten we IHRA-direkteur kreatief en vindingrijk en een Hauspy op in building «Ascot» ingenieurstype dat zijn zuiver aan de Parklaan waar de zowat wetenschappelijke aanleg 85 studenten momenteel on- wenst te oriënteren naar tech- dergebracht zijn in alleszins nische kennis en praktisch mooie lokalen doch waar het inzicht, aspekt «school» ontbreekt. De Na de kandidaatsjaren te Aalst IHRA is inderdaad voor de. (2 jaar) waarbij de titel kandi- Aals, De bibliolheek van de Industriële Hogeschool ((a) meesten onder ons een grote daat-mgemeur wordt verleend ongekende, een hogeschool op volgt de meer gespecialiseerde universitair niveau in de eigen bovenbouw te Gent, eveneens turen kan elke richting aan. Toekomst voor de IHRA-afge- stad waarvan de meesten on- twee jaar. Interessant om we- Zulks o.m. wegens het feit dat studeerden is volgens direk- der ons het bestaan amper ver- ten is wel dat de beide kandi- voor het dan toch beperkt aan- teur Hauspy geen probleem, moeden, laat staan dat ze er de daatsjaren polyvalent zijn zo- tal studenten met een lesroos- Op een kontaktdag studenten mogelijkheden van kennen, dat voor de bovenbouw kan ter van 32 uur per week ruim tekstielbedrijven kreeg elk stu- Alvast kan worden gesteld dat overgeschakeld worden naar 20 professoren en docenten be- dent die dit jaar afstudeert de IHRA een uniek geval is in een andere afdeling. Wat prak- schikbaar zijn die naast hun minstens twee 3 werkmoge- laanderen. Alleen Aalst tisch mogelijk is gezien in de eigen specifieke 8 a 10 lesuren lijkheden aangeboden en in de heeft de zes verschillende afde- onderbouw allerlei «opties» in de school 24 uur verplicht«Union Cotonière» heeft men lingen kandidaturen voor de mogelijk zijn. aanwezig moeten zijn zodat elk jaar zowat 10 kaderleden den bevruchtend gewerkt met de industrie wat dan weer mo- gelijkheden opent voor de af- ék A Sh gestudeerden. De nieuwe gebouwen bij de y'fMMÏr»—«Vulcain» worden septem- fy' ber e.k. aanbesteed en in ja- nuari zou met de bouw kunnen worden gestart als de weerma- ker het goedvindt Het wordt een gebouw met twee verdiepingen met alle no- mM^'8e ap- paratuur en In men «luxueus» verder de «As cot», kan warme maaltijden gebruiken in het Lyceum in de Pontstraat en «op kot zijn» (er opleiding tot industrieel inge- In de bovenbouw komen dan elk er individueel met zijn pro- bestaat een te raadplegen nieur. De afdelingen CTL, wat nog specialisaties als bvb. voor blemcn terecht kan. Van de 56 adressenlijst) of ondergebracht staat voor Chemie, Tekstiel en chemie biochemie (brouwerij studenten in het luc jaar «pas- worden in de internaten van Landbouw liggen wel heel wat en geistingsbedrijven) en seerden» er dan ook verleden het atheneum of het lyceum, mensen in de mond doch dat kunststoffen, voor landbouw jaar 42. Inschrijvingsgeld bedraagt ook de overige drie afdelingen voedingsindustrieën (zuivel, Aan de IHRA, dan te Gent, is 5000 fr. voor beursstudenten er zijn weet bijna niemand, maalderij, veevoeding) verder een CTO, een Centrum gereduceerd tot 1500 fr. en Het gaat hier dan over BME, landbouw. voor Technologisch Onder- met zowat 3000 fr. kan U zich Bouwkunde, Mechanica en De afdelingen B.M.E. leiden zoek verbonden met alle ei- alle nodige kursussen aan- Elektriciteit. naar specialisaties als kern- gentijdse aparatuur en deskun- schaffen. De opleiding tot industrieel in- energie, elektronika, elektro- dig personeel dat expertises Geef toe. Ook U wist weinig genieur («ing» i.p.v. «ir») werd mechanika e.d.m verricht voor de bedrijven wat van de IHRA, de grote onge- ingericht in 1977 en beoogt een Wie te Aalst in de IHRA werd een supplementaire link met kende te Aalst. opleiding die beantwoordt aan klaargestoomd in de kandida- de industrie legt. LH In september 1934 werd in de wijk «Krekelhoek» te Grembergen een eerste kleuterklas opgericht. Juffrouw Julia Segers die al ervaring had werd aangesteld om daar de kleutertjes op te vangen. Die eerste dertig kleintjes brachten al gauw vele vriendjes mee en weldra waren er ongeveer zestig kinderen ingeschreven. Het toenmalig schoolhoofd, zuster Gaudentia kon in 1938 een tweede kleuterklasje oprichten. Juffrouw Netty Everaert werd aangesteld als kleuteronderwijzeres. Na het afscheid van juffrouw Everaert in 1953 kwam juffrouw De Ridder in dienst. In 1961 ging juffrouw Julia Segers met pensioen en mevrouw Van Hoecke nam haar plaats in. De inspektie verleende toen ook de toelating om een derde kleuterjaar op te richten. In 1975 werden onder de leiding van zuster Bruno, die direktrice was geworden, de klassen vernieuwd, vernieuwing die trouwens werd verder gezet door de huidige direktrice, juffrouw De Lentdecker. Juffrouw Julia Segers, de eerste leerkracht die in deze school aktief was, woont nog steeds in de Bakkerstraat en komt nog regelmatig goededag zeggen in de wijkafdeling. Samen met haar wordt het vijftigjarig jubileum gevierd. De viering van het vijftig jarig bestaan heeft plaats op zaterdag 16 juni en wordt ingezet om 10.00 uur met een eucharistieviering in de parochiekerk van Grembergen. Deze eucharistieviering wordt verzorgd door de leerlingen en de leerkrachten. Om 11.15 uur volgt een akademische zitting in de raadzaal van het vroegere gemeentehuis, gevolgd door een receptie voor de genodigden en de ouders van de jubilerende wijkafdeling. Om 14.30 uur heeft dan op het Raymond Eeckhoudtplein, rechtover de wijkafdeling Krekelhoek 2, een jubelfeest plaats. Op dit feest zijn er optredens van de leerlingen, drank, ijs, pannekoeken, en ook een ballonwedstrijd. Iedereen is van harte welkom. Aalst. Een kijkje in een klaslokaal van de Industriële Hogeschool (a) Ten huize van pastoor Van der Meeren werden ons de aanstaande schoolfeesten van de Sint-Annaparochie voor gesteld. Zij worden gegeven in de lokalen van de school op de Gentse Steenweg 1 te Lokeren op 22, 23, 24 en 25 juni. Zoals men ziet is er een vierde 16 uur; Schoolfeest zoals op dag bijgekomen. Maar voor de zaterdag, rest is alles op het oude be- 19u30: Dansdemonstratie door proefde stramien geborduurd, de dansclub «Raap en Roos- De totale opbrengst gaat al- ter», met discodans, klassieke weer voor de uitbouw van de dansen, latijns-Amerikaanse steeds bloeiender paro- dansen en groepsdansen. Te- chieschool. Ziehier nu het vol- vens bal met orkest «Rou- ledig programma:Vrijdag 22 lette» juni Maandag 25 juni: 13u30: Grote kaarting voor ge- 15 uur: Gezellige namiddag pensioneerden en geïnteres- voor de club «Een dagje ou- seerden. Gratis 1000 fr. Bie- der» en voor de geburendubs den met 4 man (2 tegen 2). en alle personen van de derde Heffen voor maten. De inleg leeftijd en de zieken. Op voor- van 20 fr. wordt mee ver- hand in te schrijven bij de speeld. verantwoordelijken van de pa- 19 uur: Grote gaaibolling in rochiefeesten voor de koffieta- overdekt lokaal (met surpri- fel (pastoor Van der Meeren, sen). Speciale prijs voor de Paul Van Doorsselaer, Willy meeste hooogvogels en zijvo- Oosterlinck). Inschrijvings gels. Inschrijven tot 20u30. In- prijs: 60 fr. per persoon. Ge- leg 35 fr. Zowel voor jongere zelligheid met orgelist Bob als ouderen. Zowel voor man- Coppejans. Er worden wel 600 nen als vrouwen. Iedereen kan mensen verwacht! meedoen. 20 uur: Gezellige vrije slot- 20 uur: Reuze avondschieting avond met orgelist Bob Cop- in overdekte feesthalle. Gratis pejans. Tijdens deze slotavond 1500 fr. - 5000 fr. vooruit, trekking van le tombola voor Hoogvogel 500 fr. Inleg 110 fr. de ingangskaarten, 2e prijs alles inbegrepen. Terug 100 fr. voor de grote tombola Zaterdag 23 juni: Allerhande bijzonderheden 14u30: Officiële opening van - Tijdens de parochiefecsten de feesten en van de schilde- worden loten verkocht van de rijententoonstelling (Frits Bos- grote tombola met als eerste teels en Arthur De Paepe). prijs een fiets. Tevens opening van de bijzon- - Alleen voor de avondfeesten dere tentoonstellingen: 1. van zaterdag en zondag: Toe- Hobbyclub «Een dagje ou- gangskaarten: 60 fr. per per der», Bezigheidstherapie Zie- soon boven de 14 jaar. kenzorg, broodfiguren. Pop- - Bodega: Om te verpozen bij pen. Kepi's, etc. 2. Werken een lekkere freshdrank. van de leerlingen van de - Restaurant: Menu's tegen re- school. Zoals steeds wordt er delijke prijzen van 12 tot 22 voor gezorgd dat er wwerk van uur. Op voorhand te bestellen alle leerlingen wordt tentoon- is mogelijk (091-48.18.08). gesteld. Voor zondagmiddag worden 16 uur: Schoolfeest, dat zoals plaatsen gereserveerd op naam alle jaren het grote succes van de personen die ten laatste wordt van de feestelijkheden, op zaterdag 23 juni voor 18 uur Thema voor de kleuters: bestellen. «Sprookjes». Themla van de - De tentoonstellingen vermeld Lagere school: «Olympische in het programma zijn Spelën» Ook optreden van geopend op zaterdag vanaf KLJ-St.-Anna met vendel- 14u30, zondag van 10 tot zwaaien. uur, en maandag vanaf 14 uur 20u30: Groot bal met orkest - Doorlopend: Allerlei eetmo- «Daisy's Band» gelijkheden: taart, ijskreem, Zondag 24 juni: wafels, pannekoeken, frie- 9u30: Kleine schicting onder ten... in de nieuwe refter van ons, en seriekaarting. Voor al- de school. Ook amusement le schutters en kaarters en be- met vis- en speelgoedkramen, langstcllenden etc. etc... De direktic, lesgevers en leer lingen van de Stedelijke Be roeps- en Nijverheidsleergan gen en van het Lokers Teken- atelier richten alweer Open Schooldagen met Tentoonstel ling in, in hun lokalen van de Durmelaan te Lokeren. Deze dagen en tentoonstelling zijn geopend op zaterdag 16 juni 1984 van 14 tot 17 uur, en op zondag 17 juni van 9 tot 12u30 en van 14u30 tot 18 uur. Tevens is cr een tentoonstel ling betreffende de herwaar dering van de stadskern van Lokeren. Daarbij komt ook nog de Der de Individuele Kartoen-Ten- toonstelline Alidor. Deze heeft plaats in lokaal 30 van de STBL in de Durmelaan Al deze tentoonstellingen zijn vrij toegankelijk. En zoals naar ge woonte is er ook voldoende gelegenheid om enige verfris sing te verbruiken. De voor opening van de tentoonstellin gen en van de opendeurdagen, gevolgd door receptie heeft plaats op vrijdag 15 juni 1984 om 20 uur in lokaal 30 van de school. Deze laatste tentoon stelling, in aanwezigheid van de kunstenaar wordt ingeleid door de heer Gerard Soctens, leraar in de Kunstgeschie denis. J.V.L. De tweede uitgave van de sportinstuif op het prachtige sportterrein van het Zeels Rijksonderwijs aan de A. De Beulelaan is inderdaad ander maal een sukses geworden. Tegen de inkomprijs van 25 fr. kreeg men een zelfklever waarvan dê opbrengst gedeel telijk ten goede kwam aan het Belgisch Olympisch Comitee. Op deze manier wil het Zeels rijksonderwijs haar steentje bijdragen voor de verdere uit bouw van de olympische infra- st ruk tuur in Vlaanderen. De sportproeven waren vol gens leeftijdskategorie inge- De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening organizcert op zaterdagen 16 en 23 juni in de kantine van de afdeling beroepsopleiding aan de Baron Dhaenisstraat 40-44 in Sint-Niklaas een voorlichtingsvergadering voor einde- jaarsstudenten of leerlingen die dra de school vaarwel zeggen. De diensten van de RVA worden beknopt voorge steld. Gehandeld wordt ook over de ter vervullen formali teiten voor inschrijving als werkzoekende. De diverse tewerkstellingsmogclijkheden worden onder de loep genomen. Het gewestelijk bureau Sint-Niklaas van het ministerie van arbeid en tewerkstelling brengt in herinnering dat school- verlatenden zich spoedig moeten laten inschrijven willen ze in regel zijn me! de sociale zekerheid. Zulks hoort onmiddellijk na het einde van het schooljaar te gebeuren, zelfs indien er nadien nog (her)examens zijn Jongeren die vroegtijdig hun studies stopzetten komen niet in aanmer king voor werkloosheidsuitkeringen of wachtvergocdin- gen, maar ze kunnen wel als vrije werkzoekende worden ingeschreven. In het Waasland kan men zich van maandag tot vrijdag wenden tot de RVA-kantoren in Smt-Niklaas (Stationsstraat 13). Lokeren (Roomstraat 20). Tcmsc (Vrijheidsstraat 15) en Beveren (Vrase nest raat 19). Het GTI aan de Europalaan 1 te Beveren stelt zaterdag 16 juni z'n deuren open van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Het instituut biedt onderwijsmoge lijkheden voor jongens en meisjes vanaf 12 jaar en vol gend jaar is de VSO-struktuur er uitgebouwd tot en met het vierde leerjaar. Er zal ook een zevende specialisatiejaar «digi tale elektronika» ingericht worden. De open-deur-dag is een jaarlijkse traditie in het GTI-Beveren. Zaterdag kan men zowat 530 leerlingen aan het werk zien in de praktijklo kalen van de afdelingen lassen, garage, mechanica, elektrici teit, houtbewerking en elek tronika. In deze laatste werk plaats vindt een komputer- en in de expohall zelfs een robot- demonstratie plaats. Dit is een attraktie voor alle chip-fana ten In de klassenvleugel ziet men hoe video ingeschakeld wordt in de diverse leerprogramma's. Bovendien staat in dit gebouw een volledige persluchtinstalla tie opgesteld Ook in het labo worden verschillende proeven uitgevoerd. Op de terreinen rond de gebouwen vinden sportmanifestaties plaats en brandweeroefeningen Ook de gemeentelijke secun daire vak- en nijverheidsleer gangen biedt uitgebreide infor matie over haar avondonder wijs met afdelingen mechani ka, elektronika, bouwkundig tekenen, lassen, automechani- ka en elektriciteit. Alle belangstellenden hebben de zaterdag de gelegenheid om het GTI in al zijn facetten aan het werk te zien. Direkteur Piet Verheyen nodigt iedereen van harte uit voor een bezoek. (wvdv) dceld en het jonge volkje liep zich de ziel uit het lijf om het beste van zichzelf te geven. Er werden dan ook buitengewone resultaten genoteerd. Op het einde werden door de beide direktics aan de eerste drie van elke kategorie prachtige °P mel un sportprijzen uitgereikt. Naar wc vernamen van de or ganisatoren ligt het in de be doeling om dit suksesrijk sportinitiatief ook volgend jaar te organiseren met een nog grotere verscheidenheid en medewerking van het Zeels sportvcrcnigingsleven We mogen echter nu al stellen, dat de opvoeding van de Zeel- se jeugd in het Rijksonderwijs te Zele niet alleen opvoedkun dig en geestelijk vakkundig wordt aangepakt door moder ne vormings- en leermethodes, maar dat ook de lichamelijke ontwikkeling van de kinderen met de meeste zorg wordt ge volgd. We hopen dus alleszins dat deze toch wel heel belang rijke opvoedkundige activitei ten in de toekomst zullen ver der gezet en uitgebreid worden. De eerste zonnige dag na zes lange regenachtige weken was natuurlijk welgekomen. De gemeentelijke jongensschool van Oudegem die net met Pinksteren en uitgerekend op deze eerste zonnige dag zijn schoolfeest organizeerdc, had het dus echt getroffen. Temeer daar de voorziene aktiviteiten om goed tot hun recht te kun nen komen, in open lucht moesten plaatsvinden. Met uitzondering van het schoolrestaurant natuurlijk. Dat had evenwel ook buiten gekund, gezien het prachtige weer. In de namiddag stonden er allerlei optredens op het programma en niet in het minst die van de leerlingen van de school. Maar ook van de Opwijkse volksdansgroep de Heiveldblommekes die in hun optreden zowel leerlingen als ouders van de school zouden betrekken. Wat bij sommige vaders een ware vlucht naar de tapkast veroorzaakte. Een ty pisch verschijnsel op vele bals trouwens. We zagen onder meer leerlingen verkleed als Hawaiaansc danseresjes in de dop, met de strorokjes en de bloemenkransen rond de hals heupwiegend en naveldraaiend hun beste beentje voorzetten. Kortom, de dansnummertjes waren legio op dit schoolfeest dat druk werd bijgewoond en waar men zich bovendien kon wagen aan een tweevoudige te zamelen en anderzijds wedstrijd waarbij het enerzijds veel knikkers er in een op aan kwam te raden hoeveel achtige bokaal staken, oud papier men had weten in Dendermonde. Op het schoolfeest van de gemeentelijk jongensschool van Oudegem waren ook de Zandruita van Appels present. Zij vieren op zondag 17 juni hu opendeurdag (v) Dendermonde. De Heideblommeki Dendermonde. In stoet trokken de leerlingen naar de gemeenteschool wa beginnen, (v) r het feest A<*J

De Voorpost | 1984 | | pagina 6