Matrasco Lokeren bijt de spits af in het Vlaams Renovatiebeleid Ruilverkaveling roept vraagtekens op te Lokeren Jeugdhuis Troelant reageert tegen geweld in Sinaai Centrum voor levens- en gezinsvragen te Lokeren Matrasco Matrasco Matrasco Matrasco Matrasco Matrasco Matrasco een kompleet matrassen gamma met kwaliteit en een eerlijke prijs als hoofdtroeven! Matrasco Matrasco Matrasco Matrasco Als je sommige wyken van onze steden en gemeenten doorkruist, dan sta je soms versteld van de grauwheid van de huizen en de geest van vervallenheid die daarmee gepaard gaat. Als je dan de hoek omloopt zie je dan gelukkig weer een heel ander straatbeeld, met historische gevels of door weelderig groen opgevrolijkte pleinen, maar de herinnering aan het eerste blyft, toch nog enigszins hangen. Deze kontrasten leiden wel tot een soort van wrevel, en je kan nooit eens volop trots zijn op je stad of gemeente. En dan spreken we nog niet eens van de mensen die in zo'n wyk wonen. Die kyken er alle dagen tegenaan, willen of niet. Om daar enige verandering in te brengen is een dienst opge richt voor stads- en dorpsher waardering in het Vlaamse ge west, onder leiding van ge meenschapsminister Akker mans. Het initiatief moet dan komen van de gemeenten zelf, die de zones moeten afbake nen die aan een herwaardering toe zijn. Zo'n herwaarderings gebied kenmerkt zich door een groot aantal bouwvallige hui zen en andere gebouwen, een overwegend oudere bevolking, een grotere leegstand dan het gemiddelde, ontbreken van speelruimte voor kinderen, weinig groen, weinig verkeer, kortom een soort van gesloten heid die ze tot een geïsoleerd, langzaam verkommerend stadsgedeelte terugduwt. De stad of gemeente draagt die gebieden dan voor aan de Vlaamse Executieven, die de betrokken gebieden dan er kent in een renovatieprojekt. In onze streek zijn zo al 8 projekten goedgekeurd: liefst 3 in Lokeren, 2 in Sint-Ni- klaas, 1 in Temse, 1 in Buggen- hout en 1 in Aalst. Twee ande re in Beveren werden al voor gelegd aan de kommissie, en nog 3 worden er voorbereid: 2 in Aalst en 1 in Hamme. De bedoeling nu is om nieuwe en jonge gezinnen te stimule ren om in deze gebieden te gaan wonen, door allerlei ver nieuwingen verkeersarm of - vrij te maken, éénrichtingsver keer invoeren, het straatmeu- bilair vernieuwen (verlichting, wegdek, zitbanken), zit- en speelhoeken voorzien, met hier en daar een buurtparkje, oude woningen vernieuwen, zelfs heropbouwen, waar no dig wat nieuwbouw (maar dan wel zo weinig mogelijk) privé- garages zetten, en nog een heel pak andere maatregelen, die alle samen de buurt weer aan trekkelijk moeten maken. Financieel aspekt Zowel voor de bewoners als voor de gemeente zijn er voor delen bij zo'n renovatiepro jekt. De bewoners, of zij nu huur der of eigenaar zijn blijft gelijk die hun woning willen ver nieuwen of heropbouwen en rekening houden met de plan nen aangaande de omgeving (de «invulbouw», zoals men dat noemt), krijgen daarvoor een premie van 50% van de kosten (als hun inkomen lager is dan 400.000 frank), ofwel 30% (inkomen hoger dan ver meld bedrag). Deze kosten moeten minimum 60.000 frank bedragen, en het maksimum- bedrag dat kan gevorderd wor den is 300.000. De grens van 400.000 frank voor de 50%- terugbetaling wordt wel ver hoogd met 25% per kind ten laste voor eigenaar-bewoners en huurders, en met 20% (met een maksimum van 60.000 frank) als de werken aangevat worden binnen de 5 jaar na aankoop van het huis. Het spreekt voor zichzelf dat heel deze regeling ook geldt bij de aankoop van zo'n huis binnen een renovatiezone, althans als het om een 1' huis gaat. Deze renovatiepremie vervangt wel de bouw- en saneringspremie. De gemeente van haar kant krijgt 60% subsidie voor de aankoop van de goederen, de uitvoering van de werken, de voorzieningen en de studie kosten. Drie herwaarderingsgebieden in Lokeren Het Stadsbestuur van Lokeren 1/2.000 is erin geslaagd om drie gebie den te laten goedkeuren door de Vlaamse Executieve. Dat is een prestatie die tot nu toe enkel door de gemeente Bor- nem geëvenaard werd. Gebied I omvat de panden rond de Brugstraat, Zeie straat, Lepelstraat, Oud-Strij derslaan, Zan, Molenstraat, Veldstraat, Molenbergstraat, en -plein. Gebied II betreft de panden rond de Oude Vismijn, Grote Dam, Kleine Dam, een deel van de Roomstraat, Groentemarkt en Durmelaan. Gebied III omvat de panden rond de Kazernestraat, en een deel van de Voermanstraat en de Pieter Tackstraat. Voor elk van deze herwaarde ringsgebieden is een stuur groep opgericht met de betrok kenen: de gemeentelijke over heid, enkele deskundigen, en vooral de bewoners. Dit is no dig om de openbaarheid van het hernieuwingsproces te waarborgen, en de realisaties te toetsen aan de praktijk zoals die door de buurtbewoners er varen wordt. Lokeren zal er spoedig weer heel wat beter uitzien. Lokeren. Het herwaarderingsgebied van de Brugstraat - Zeiestraat. Sinds het strenge politieoptreden tegen jeugdkriminaliteit op het grondgebied Waasmunster-Hamme gebeuren er meer en meer onregelmatigheden in Sinaai, vooral bij dansinstuiven. Jeugdhuis Troelant heeft zich al herhaaldelijk ingespannen om z(jn leden te beschermen. Ondanks lofwaardige pogin gen van de animatieraad om te proberen uit te praten, bleek het noodzakelijk een beroep te doen op de politie. In de toekomst zal men ook mogen rekenen op de «volledi ge» medewerking van het stadsbestuur en rijkswacht. De beheerraad van Troelant hoopt verder op de steun van de jeugdraad, jeugdverenigingen en de bevolking van Sinaai. De jongste maanden en weken doen er in Lokeren allerlei geruchten de ronde over het al dan niet doorvoeren van een onderlinge ruilverkaveling. Ruilverkaveling is voor de meeste Waaslanders reeds lang geen onbekend begrip meer. Denken we maar eens aan de hele problematiek die errond is ontstaan in Sint-Gillis-Waas. Lokeren. De herwaarderingsgebieden Oude Vismijn II en Kazernestraat (III) Voor wat Lokeren betreft is men aan de allereerste faze toe. In december van vorig jaar namen enkele landbou wers aangesloten bij de Boe renbond, het initiatief om een handtekeningenaktie te starten om zo een officiële aanvraag te richten aan de Nationale Land maatschappij tot het doorvoe ren van ruilverkaveling. In de grootst mogelijke stilte werden toen een veertigtal landbou wers, al dan niet eigenaars, gevonden die de aanvraag me de ondertekenden. Pas in februari werd deze aanvraag bekend gemaakt. Meteen ontstond er in Loke ren heel wat opschudding on der de niet ondertekenaars die van het hele opzet niets af wisten. Het Algemeen Boerensyndi- kaat organiseerde een voor lichtingsvergadering waarop de problematiek werd doorge nomen. Vooral de getuigenis sen van enkele landbouwers uit Dikkelvenne, een streek waar reeds ruilverkaveling werd doorgevoerd, sloeg hard aan bij de aanwezigen. Het was duidelijk voor hen dat in dien er toch ruilverkaveling moest komen dit dan met de gehele landbouwbevolking van Lokeren en omstreken moest gebeuren. De Lokerse burgemeester Liebaut zag wel degelijk in dat indien slechts één enkele strek king onder de landbouwers (de boerenbond strekking met na me) zou worden betrokken bij de ruilverkavelingsprocedure, dit voor heel wat moeilijkhe den kon zorgen. Hij nodigde dan ook zowel het Boerengil- debestuur als het bestuur van het Algemeen Boeren Syndi- kaat Lokeren uit op een verga dering. Daar werd afgespro ken om de zaak verder te be kijken en te starten met een volledig opinieonderzoek. Aan beide groeperingen, die samen 99 procent van de belangheb benden vertegenwoordigen, wordt immers gevraagd bij al hun leden te onderzoeken of zij voor of tegen ruilverkave ling zijn. Van dit moment af begint het schoentje echter te wringen. De Boeren Gilde zou zich volgens het Algemeen Boeren Syndikaat niet aan de afgesproken spelregels hebben gehouden. De voorzitter van het Alge meen Boeren Syndikaat, ge west Lokeren, de heer De Bruycker, steekt zijn kritiek niet onder stoelen of banken. «De Boereneilde, zo stelt hii. stuurde tegen de gemaakte af spraak in een brief naar alle landbouwers van Lokeren, niet enkel door henzelf onder tekend maar ook met onze naam eronder, en dit zonder dat we ergens van wisten. In die brief moest men zich dan uitspreken voor of tegen ruil verkaveling. Doch de brief moest niet ondertekend wor den, het is dus een koud kunst je om zo'n formulier te kopië ren en zo'n stuk of tien terug in te dienen. Bovendien was de Boerengilde wel zo slim om géén brief te sturen aan land bouwers van wie men op voor hand wist dat ze tegen ruilver kaveling waren. Ook aan eige naars die geen landbouwer zijn maar die wel grond verhuren Het konsultatiecentrum voor levens- en gezinsvragen is van af 1 juli verhuisd naar het stad huis, Markt 1, telefoon 091/ 48.28.01. De openingsuren zijn: maandag en woensdag van 8.30 u tot 12 u., en van 13.30 u. tot 17 u., en donder dag van 13.30 u. tot 19.30 u. Indien u liever een afspraak maakt, dan kan dat via de dienst maatschappelijk werk op bovenvermeld telefoon nummer. De bedoeling van het centrum is hulp te bieden aan mensen die in de knoei zitten met hun relaties tot anderen en met zichzelf. Allerlei problemen met partner, kinderen, vrien den, werkmilieu, echtscheid ing, kummunikatie, rolver- wachtingen, vereenzaming, depressie, seksualiteit, onge wenste zwangerschap, en noem maar op; worden be sproken. Informatie en advies wordt verstrekt, en met psy- cho-sociale begeleiding van korte of langere duur wordt getracht om een betere leefsi tuatie te scheppen. Het spreekt voor zichzelf dat ano nimiteit en respekt voor ideo logie en sociale positie van de hulpvrager gewaarborgd zijn. aan landbouwers en die bij eventuele ruilverkaveling voor de kosten opdraaien, werd geen brief gestuurd». Alternatief Toch meent het A.B.S. nog een duidelijk alternatief te zien. Volgens hen zou het stadsbestuur van Lokeren zelf een raadpleging van de betrok kenen moeten houden. Deze raadpleging zou moeten ge beuren bij alle Lokerse land bouwers die grond bewerken dat in de voorziene ruilverka velingszone zou vallen en bij alle eigenaars van deze gronden. Pas dan kan men zich een beeld vormen van de werkelij ke toestand bij de rechtstreeks betrokkenen. De Showroom is open op maandag, dinsdag, vrijdag van 9 tot 12 uur. Op woensdag van 14 tot 19 uur. Op zaterdag, 7 juli van 9 uur tot 16 uur. Alle andere zaterdagen van 9 uur tot 12 uur. Matrasco heeft alles veil om uw matras- senspecialist te worden. Haar adres: Dendermondebaan 21, 9140 Zele, tel. 002-44.40.12. Pu blioitel tsreportsge De Cuyper tekst en foto's Beno en Ounther Van Wtackel Nieuw, maar noodzakelijk te Zele!!! Een goede matras, die bijdraagt tot een verkwikkende nachtrust, is de vriend van iedereen. Het is met die idee in het achterhoofd dat de verantwoordelijken van Matrasco met veel enthousiasme hun nieuwe zaak willen runnen. De geloofsbrieven, die via de matrassenfabriek NOX, voorheen beheerd door de familie Van Duysen, op de kleinhandel Mairasoo over geënt, worden spreken voor zichzelf: «Ik ben vervaardigd in een kleine fabriek waar nog 100% aandacht aan mij werd besteed, zodoende mag ik gerust zijn, dat ik nog steeds de beste matras van de Belgische markt ben». De heer en mevrouw Etienne Van Duysen worden verlicht in de leiding van Matrassenfabriek Nox te Zele. Dit geldt zowel voor de betere polyester matras, die bij Matrasco in alle kwaliteiten verkrijgbaar is, en waarvan Lumaflex ÖO, de vaandeldrager is, als van de medische veermatras Medical de beste voor personen die allergisch zijn aan stof of rheuma- of hooikoortslijder zijn. Matrasco gaat oen uitdaging met zichzelf aan. Het objektief is matrassen op de markt brengen van een zeer hoge kwaliteitswaarde tegen een zeer eerlijke prijs. De uitda ging is op te roeien tegen de reuzen. Een kleine fabriek Bonnenfestival I1 Ter gelegenheid van haar opening voert Matrasco een publiciteitsaktie waar de koper beter van wordt. Bij aankoop van een garantiematras Lumaflex-50 of Medical, beide in 140 cm uitvoering, geeft Matrasco 1.000 fr. voor uw oude matras. In die zin gaat het geschenkenpakket verder met diverse kombinatiereklames Dat ziet u zelf wel als u een vrijblijvend bezoek brengt aan de showroom, en ze is het zeker waard. Leon Verlaekt 20 jaar in dienst bij Matrassenfabriek Nox wordt in de bloemen geset. Daniël De Vos, ervaring In de Verenigde 8taten en Ja pan waarborgt een moderne uitbouw van een dertig kan beter als grote konkurrerende handelsmerken een produkt aanbieden, waarvan de kwaliteit hoger en de prijs lager ligt. Zaakvoerder Licentiaat Economische We tenschappen Daniel De Vos, uit het Oostvlaamse Eke, koos bewust voor de matrassenfabriek Nox en Matrasco om zijn ambitieus zakeninstinkt naar eigen idee te ont plooien: «De beste remedie tegen de huidige ekonomische krisis is de kleinschaligheid propageren via kwaliteit en prijBbewustheid. Het is een ideale basis om het tij te doen keren en de verbruiker terwille te zijn». Zaakvoerder Daniel De Vos spreekt uit ervaring en verdedigt de principes, die in Japan opgang maken. Hij was werkzaam in de computerbranche in de Californische Silicon Valley. Hij vervulde handelsopdrachten in Japan voor een plaat selijke handelsmaatschappij en voor de Belgische Ambas sade in Tokyo. Als laureaat van de prijs van de Minister van Buitenlandse Handel weet hij beter «ian wie ook waarom hij koos voor een eerder kleine firma om zijn ambities te realiseren. De verbruiker vaart er wel bij en dat is bij Matrasco zeker het geval. Matrasco biedt in ha^r ruime showroom, naast het kompleet gamma aan matras sen ook lattenbodems, ressorts en lage metalen bedden voor 1 of 2 personen. Verschillende modellen hebben er een plaatsje gekregen Jarige zaak.

De Voorpost | 1984 | | pagina 11