Eendagstoerist hartelijk welkom in Ros Beiaardstad de I Noteer alvast voor de komende weken I 12 12 - 6.7.1984 - De Voorpost l i rij de Tel.: o; Alle m jroepsl Toegan Museui Admin dermoi Lebbeke. De dekenij op het Dorpsplein werd geklasseerd. Vele Noordfransen, maar ook vele Engelsen, werden in het bezit gesteld van uitvoerige documenta tie en werden uitgenodigd een bezoek te brengen aan de Ros Beiaardstad. De Provinciale Federatie ondernam promotietochten met een goed uitgebouwde infocar in Zuid-Nederland en aan de Belgische Oost kust. Dendermonds folder- en promotiemateriaal werd op een rendabele wijze ver deeld. Door de stedelijke dienst voor toerisme werden meerdere dagarrangemen ten voor groepen uitge werkt, waarvan er enkele opgenomen werden in de brochure^van de Provincia le Federatie voor Toeris me. In het eerste semester van dit jaar brachten onge veer 45 verenigingen een groepsbezoek aan de stad. Zij werden op een deskun dige wijze rondgeleid door leden van de Dendermond- se Gidsenkring. Ook in de Provinciale brochure «Dag trips voor individuelen» komt Dendermonde duide lijk aan haar trekken. Nog nooit was het resultaat zo groot. Dagelijks komen schrifte lijke aanvragen binnen om meer informatie. Ook zeer veel telefonische aanvragen worden vejwerkt. Dendermonde is klaar om éëndagstoeristen op te vangen... Het goed gedokumen- teerd onthaalbureau van de dienst voor toerisme, gele gen op het gelijkvloers van de vroegere Lakenhalle, op de Grote Markt, is op weekdagen toegankelijk van 8u30 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur. Tijdens het toeristisch seizoen van 1 mei tot eind september is het onthaalbureau ook open op zaterdagen, zon dagen en feestdagen van 13 tot 16 uur. De toeristen worden er op een vriendelijke manier onthaald en in het bezit gesteld van de nodige do- kumentatie. Vanaf heden kan ook een gloednieuwe toeristische gids worden aangekocht tegen de prijs van 30 frank. Sportievelin- gen kunnen zich ook de overzichtelijke wandelmap aanschaffen. Andere dokumentatie over alle toeristische moge lijkheden is eveneens ter beschikking. In de restau rants is sedert enkele dagen een vernieuwde viertalige info-map ter inzage van het kliënteel. Deze map bundelt de toeristische mogelijkheden evenals de bijzonderste evenementen. Info: Stedelijke Dienst voor Toerisme, stadhuis, 9330 Dendermonde. Tel.: 052/21 39 56 21 39 57 Zes dagtochten In totaal worden zes dag tochten aangeboden. Tel kens staat een gids van de VW ter beschikking om de toeristen op te vangen. De eerste dagtocht, waar voor men ten minste en dat geldt ook voor alle andere dagtochten, twee weken op voorhand moei reserveren bij de Dienst Kuituur en Toerisme, Stadhuis, Grote Markt te Dendermonde, start om 14 uur met een verwelkoming door de VW-gids op de Grote Markt te Dendermonde. Daarop volgt er een rond- De tweede dagtocht vangt aan om 10 uur met een verwelkoming op de Grote Markt en een kopje koffie. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het stadhuis. Om 11 uur gaat het gezelschap naar de On ze Lieve Vrouwekerk waarin zich prachtige kunstschatten bevinden om omstreeks llu45 aan te ko men aan het oudheidkun dig museum. Om 12u30 wordt een middagmaal ge nomen in een restaurant op de Grote Markt en om 14 uur trekt de groep dan naar het Begijnhof waar de mu sea worden bezocht. Om 15 Buggenhout. De pastorij van Opdorp werd gerestaureerd. Het resultaat mag zeker gezien worden (v) )pen: e d ïroepsl JULI 23 Waasmunster: Vuurwerk in de Stationsstraat. AUGUSTUS 4 Berlare: Triathlon van het Donkmeer: 950 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,5 kilometer lopen. Vanaf 13u30. Operettestukken en Wienerliederen gebracht door het Belgisch Belcantogezelschap met solisten in koor, op het meer (Alfred Nelenpad) vanaf 20 uur. 5 Berlare: Waterfeest op het Donkmeer. Kunst-, ambacht- en antiekmarkt, stunts, koncerten, straatzangers, parasprongen, warmeluchtballons, amazonedierenshow, monster-watervuurwerk. Begin vanaf 11 uur tot 23 uur. De toegang bedraagt 100 frank. 19 Waasmunster: Sint-Rochusprocessie in de deelgemeente Sombeke. 20 Waasmunster: Vuurwerk in deelgemeente Sombeke. 24, 25 en 26, Dendermonde: Dendermondse feesten: grote kermis en braderijen in de winkelstraten. Begijnhoffeesten, enz. 25 augustus tot en met 16 september, Dendermonde: Tentoonstelling Pater De Smet in de Ros Beiaardzaal van het stadhuis. 30 Dendermonde: Middeleeuwse reuzenommegang met de reuzen Indiaan, Mars en Goliath, omringd door 600 middeleeuws gekostumeerde figuranten. Aanvang om 20 uur. SEPTEMBER 31 augustus en 1 september: Dendermonde: Veertiende Internationaal Jazzfestival op het VP-terrein, Gentsesteenweg. Aanvang: vrijdag 31 augustus vanaf 20 uur en zaterdag 1 september vanaf 15 uur. 9 Dendermonde: Bloemencorso in de deelgemeente Sint-Gillis, vertrek om 15 uur 7 tot en met 10, Lebbeke Achtste autosalon in de deelgemeente Wieze, georganizeerd door Vedad in de Oktoberhallen. 8 Lebbeke: Gouden Voddenworp: vanop de pui van het gemeentehuis worden twee goudstukken en twee zilverstukken door de leden van het schepenkollege naar het publiek gegooid (aanvang om 21 uur) 9 Waasmunster: Volksspelen, Brugkermis 11 Dendermonde: Kermisdinsdagstoet in de deelgemeente Grembergen. Vertrek om 15 uur 16 Waasmunster: Steekspel en watertornooi naar aanleiding van de Vestjes- en Molekenskermis in de Neerstraat. 17 Waasmunster: Prondelmarkt, oude ambachten en valschermspringen in de Mantawijk 20 tot en met 22, Hamme Driedaagse Wuitensmarsen. Donderdag 20 vertrek Marktplein om 17 uur, vrijdag 21, vertrek Marktplein om 17 uur en zaterdag 22, vertrek Tweebruggenplein om 9 uur. 23 Waasmunster: Bedevaart Sint-Antonius en Sint-Anne 24 Waasmunster: Vierkamp, volksspelen en ringsteken te Sint-Anne 29 Waasmunster: Antiek- en rommelmarkt te Sinte-Anne OKTOBER 28 september tot en met 14 oktober, Lebbeke Wieze Oktoberfeesten in de Oktoberhallen. Open gedurende drie weekends van vrijdag tot en met zondag 1 Dendermonde: Orgelcyclus van de heer Jozef Sluys om 20 uur in de kerk van Sint-Gillis-Binnen 7 Hamme: Reuzenommegang in de Molenwijk in de deelgemeente Moerzeke. Aanvang om 14u30 12 tot en met 22, Dendermonde Emmanuel Hiel herdenking: tentoonstelling in het stadhuis. Open op de weekdagen van 9 tot 12 uur en van 13 tot 18 uur. Zaterdagen, zondagen en feestdagen van 10 tot 18 uur. 12 tot en met 22, Dendermonde Tentoonstelling over Peter Benoit in de Stedelijke Bibliotheek, Krijgshof 2 14 Dendermonde: Orgelcyclus: Karol Golebiowski (Polen) speelt om 20 uur in de abdij. 19 Dendermonde: Emmanuel Hiel herdenking: kooravond in het stadhuis, met uitsluitend liederen van E. Hiel. Aanvang om 20 uur. 21 Zele. Wandeltochten: de Zandstuiversmarsen 22 Dendermonde: Aloude vermaarde jaarmarkt 27 oktober tot en met 4 november, Lebbeke 26ste Verkoopstalon georganiseerd door het Nationaal Christelijk Middenstandsverbond, arrondissement Dendermonde, in de Oktoberhallen NOVEMBER 4 tot en met 18, Zele Kultuurdagen, verschillende kulturele manifestaties worden georganiseerd 11 Waasmunster; Wandel-mee-dag: vertrek aan de Gemeenteschool-centrum, Kerkstraat 49. Vertrek om 14 uur 16 tot en met 18, Lebbeke Achtste Internationale Racing Show in de Oktoberhallen in de deelgemeente Wieze 24 en 25, Lebbeke Derde brokant- en rommelbeurs in de Oktoberhallen in de deelgemeente Wieze. DECEMBER 29 Dendermonde: Traditionele VW Driekoningenwedstrijd in het stadscentrum. Aanvang om 16 uur. 11 een va. a. Op di Jpeningst hidheidk )pen: ell ell op Besloten Als aanloop tot het toeristisch seizoen heeft de stedelijke dienst voor toerisme geen inspanningen gespaard om Dendermonde zo efficiënt mogelijk in de kijker te plaatsen. In maart werd de prachtige toeristische propagandastand traditioneel opgesteld in het Internationaal Vakantiesalon van Brussel. Tijdens het Paasweekend stond dezelfde stand in de beurs «Vakantie in eigen land» te Oostende, en werd nadien nog een viertal weken een blikvanger in het Hotel Royal Astor in de Koningin der Badsteden. Tijdens de Maritieme Tentoonstelling in het stadhuis mochten veel streekgenoten voor het eerst kennis maken met deze rondreizende promotiestand. Van 15 tot 25 juni werd deelgenomen, dit dan op regionaal vlak, aan de internationale jaarbeurs van Calais. leiding in het stadhuis, een pareltje van de Vlaamse middeleeuwse bouwkunst. Om 14u30 is er een bezoek aan het stedelijk oudheid kundig museum voorzien waar men prehistorische stukken, gilde- en folklore- voorwerpen kan bezichti gen en om 15 uur wordt een wandeling naar het Sint- Alexiusbegijnhof en een rondleiding in het begijn hofmuseum voorzien. Om 15u30 trekt men door de winkelstraten en keert men terug naar de Grote Markt waar een maaltijd bestaan de uit belegde broodjes en koffie wordt genomen in het restaurant Den Omme- ganck. Deze dagtocht kan men maken het hele jaar door, met uitzondering op de zon- en feestdagen. De prijs, alles inbegrepen, be draagt 160 frank per per soon. Dendermonde. Het centrum met onderaan rechts de oude kazerne en links het nieuw stedelijk administratief centrum. De toren van het gerechtshof overheerst de situatie met rechts daarvan het belfort en de Grote Markt, (v) Dendermonde. Het verkeersknooppunt aan Brusselsestraat en Leopold II laan. In de linkerbovenhoek kan je driehoek van het Begijnhof herkennen met iets meer naar rechts de kerk van Sint-Egidius-binnen-de-muren. Onden rmorui, links de neo-gotische Stationsstraat en rechts de Brusselse Poort met de toegang tot het stadspark, (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 12