Drie studenten SJKS-Sint-Niklaas laureaat in Nationale Programmeerwedstrijd Problemen in Aerschotstraat te Sint-Niklaas nog altijd niet van de baan De Torrekens - Sint-Niklaas wonnen kwis Bevers rijksonderwijs Beverse rijksscholen in feest Kortgeding van Boelwerf uitgesteld Wegenwerken te Waasmunster Wase laureaten van Na.V.A.S.T. interscholenwedstrijd gehuldigd Films beschermen tegen hitte met klimabox van Agfa 6.7.1984 - De Voorpost WMOGtPi Vrijdag 22 juni werd voor de derde maal gekwist in de rijksscholen te Beveren. Niet minder dan 22 groepen van 6 mensen, een totaal van 132 kwissers, waren samen met hun supporters naar de Donkvijverstraat afgezakt om het in groepsverband tegen elkaar op te nemen. Eric Van Ingelgem, samensteller en presentator van deze kwis, opende de avond en stelde de Olympische gedachte «deelnemen is belangrijker dan winnen» als hoofddoel van dit kwisgebeuren. Nadat juryleden, medewerkers en deelnemende ploegen aan elkaar voorgesteld waren, werden de spelregels zeer nauwkeurig uitgelegd. Er waren 18 reeksen van 5 vragen. Een 20-letterwoord diende gezocht te worden onder het kwissen zelf en de rode draad 'het schatten van 1 minuut', met kronometer, hield de strijd erin tot op het bittere einde. Er waren ook spervuurvragen voorzien. Die waren indivi dueel en men kon hiermee mooie prijzen v In de reeksvragen was het duidelijk Entity dat de leiding had, maar zij maakten wel een slechte beurt bij de rode draad en het 20-letterwoord. Daarentegen waren er ploe gen zoals T.C. 78 en C.O.L.-R.M.S. I die een flinke sprong naar boven maakten. G.T.I, en Ferguson waren de slachtoffers van de rode draad. Een enthousiaste menigte kwiste tuchtvol en sportief. De nokvolle refter van de Beverse rijksscholen zoemde tot na middernacht. Terwijl de jury nog ijverig aan het rekenen was en de deelnemende ploegen zich rond het prachtige skorebord schaarden, steeg de spanning ten top. Het waren uiteindelijk De Torrekens uit Sint-Niklaas die de overwinning behaalden. Elke ploeg mocht vervolgens een trofee en een mooi aandenken in ontvangst nemen. Elke deelnemer kreeg zijn deel van de rijkelijk voorziene prijzentafel aangeboden. Dat de derde kwisavond van de Rijksscholen te Beveren-Waas een volledig sukses mag genoemd worden, getuigen de 132 kwissers, die blijgezind en geestdriftig en reeds met de volgende kwis in het achterhoofd, de refter van de rijksscholen te Beveren verlieten. De uitslag: 1. De Torrekens - St. Niklaas 106 p.; 2. Cramme - Stekene 90 p.; 3. T.C. 78 - Hamme 89 p.; 4. De 4 azen - Beveren 88 p.; 5. Entity - Baasrode 86 p.; 6. C.O.L.-R.M.S. I - Beveren 85 p.; 7. Spirit - Temse 82 p.; 8. R.B.S. - Beveren 81 p.; 9. Pardaf - Kruibeke 78 p.; 10. G.T.I. - Beveren 77 p.; 10. 4 D - Beveren 77 p.; 12. Pientere Pieten - Beveren 76 p.; Piqueur - Beveren 76 p.; 14 T.C. Galenus - Hamme 75 p.; 15. Ferguson - Haas donk 72 p.; 16. De Collega's - Beveren 71 p.; 17. De Roeck - Beveren 70 p.; 4 K - Beveren 70 p.; 19. KAV Jonge Vrouwen - Beveren 69 p., 20. Mini-Kruibeke - Kruibeke 65 p.; 21. Land van Beveren - Beveren 64 p. en 22. C.O.L. R.M.S. II - Beveren met 57 punten. In de Beverse rijksscholen in de Donkvijverstraat werd ter afronding van het schooljaar weer feestgevierd. Zowel de rijskbasisschool als de rijks middenschool werden in 1954 opgericht, zodat dit jaar het dertigjarig bestaan kon her dacht worden met een fototen toonstelling met foto's van toen en nu. Menige volwasse ne zag zich opnieuw als kind op de schoolbanken zitten, menig kind zag zijn vader of moeder als leerling op de fo to's prijken. Ook de andere tentoonstellingen lokten veel Sint-Niklaas. De drie laureaten informatika, studenten aan het Sint-Jozef-Klein seminarie (delro) Vorige zaterdag werden in Brussel de prijzen uitgereikt voor de vierde nationale programmeerwedstrijd. Organi sator is de Federatie van Belgische Verenigingen van Informatici. Met deze wedstrijd die openstond voor alle leerlingen van de laatste twee jaar van het vrij en officieel onderwijs beoogt men de belangstelling van jongeren voor informatica te bevorderen. Onder de honderd inschrijvin gen waren er zoals de voorgaande jaren weer enkele uit het kollege in Sint-Niklaas. En voor de vierde opeenvol gende keer werd het een schot in de roos. Van de vijf Wase programma's werden er niet minder dan 3 bekroond en dat op een totaal van 100 inzendingen. Johan De Sutter uit Sint-Ni- wiskunde heeft beëindigd. Hij klaas schreef een programma werd dan ook verdiend tweede waarmee men het juiste ogen- laureaat en ontving een geld- blik van zons- en maansver- prijs van 37.000 fr. Enkel Sté- duisteringen kan berekenen en phane Carlier uit Ath ging heir dat zowel voor het verleden als met een programma voor een voor de toekomst. Een sterk muziek synthesiser vooraf en staaltje van persoonlijk weten- sleepte de eerste prijs van schappelijk werk voor een 40.000 fr. in de wacht, leerling die net de 5* Latijn- Maar de derde plaats was dan weer voor een leerling van het S.J.K.S. uit Sint-Niklaas. Geert Jacob die net zijn diplo ma van wetenschappelijke a behaalde, won 32.000 fr. met zijn programma «Vogels in de tuin». Het laat de gebruiker toe om aan de hand van' een aantal ingevoerde kenmerken te achterhalen welk soort vogel men heeft waargenomen. Tenslotte was er ook nog Michel Raes, een klasgenoot van Johan De Sutter. Hij ein digde zevende en mocht nog 15.000 fr. op zak steken. Zijn werkstuk kreeg de titel «de verwarming van een kamer» en berekent, rekening hou dend met de warmteverliezen langs muren, ramen en deu ren, op welke tijd men een bepaalde eindtemperatuur kan bereiken met een gegeven warmtebron. Een oefening waarover een ingenieur-weten schappelijk medewerker aan de Katholieke Universiteit van Leuven zei dat ze veel inge nieursstudenten zouden doen blozen. Alles bij mekaar weer een knap resultaat voor het S.J.K.S. dat met 3 laureaten op 11 ubin principe recht had op de prijs voor de school in dit geval een HP 86. Maar omdat men die prijs twee jaar geleden al eens verwierf (toen een HP 85 ter waarde van 150.000 fr.) besliste de jury de computer dit keer naar het Athenée Royal uit Ath te laten gaan dat naast de eerste plaats van Stéphane Carlier ook nog op de zesde plaats van Bruno Viseur kon rekenen. Een beet je jammer, maar volgend jaar komt er beslist een vijfde uit gave van deze wedstrijd volk, met name één over di polders en een andere waarii M.-J. Meul, lerares aan rijksmiddenschool en tevens gediplomeerd bloemenschikt ter, een twintigtal prachti) voorbeelden van bloemschi kunst uitstalde. Hoogtepunt van deze schot feesten is natuurlijk telkenen le weer het optreden van i leerlingen van kleutertuin, b sisschool en middenschot Deze optredens werden afg wisseld met jazzdans- en aer bicdemonstraties. Er was verder ruime belan stelling voor de werkhuizi van de rijksmiddenschot waar menigeen zijn verwond ring uitsprak over het feit d het machinepark in de hout-1 metaalwerkplaatsen zo breid is. Bovendien was een zoekwedstrijd in de plaatsen een microkomput winnen. Uit de juiste woordformulieren werd vrouw R. Willems uit de Craenenbroeckstraat door lot als winnares aangeduid. Op beide speelpleinen van rijksscholen was er van alles beleven. Zo .waagden versch dene schakers hun kans in simultaanwedstrijd tegen steklasspeler Rudy De Vos kon de schaakkomputer Gerard Van Dosselaer mat zet worden. Ondertussen ten velen een ballon op, de hoop van de reis voor personen naar Parijs te nen. Op de werd voor een appel interessant materieel Vermits het goede weer van de partij was werd dit te meer een geslaagd dank zij de inzet van het personeel van de rijksscholen. Een delegatie van de arbeiders Wie vorige week vrijdag door het centrum van Dender- van de Boelwerf s'ond luid monde reed, werd plotseling verrast door de melodieuze Ul,ing ,e geven,aan onge" tonen van het bekende chanson «Geen woorden maar da!Tp d'e Pd daden...». Nee, het waren geen voetbalfans van een door Van het eerbiedwaardige Seraing-bankroet toch promoverend K.A.V.D., want de rechtscentrum. klanken kwamen van het gerechtshof. Even later trok de hele groep naar binnen, de grote zaal bin nen, waar de magistraten uit spraak zouden doen in het kortgeding aangaande 5%-sta- king van de lassers. Wel een vreemd gezicht in de rechts zaal, die zwarte toga's van de wetsdienaars en de gele veilig- heidshelmen van de bouwvak kers. De rechter klopte (met Dendermonde-Temse. De lassers van de Boelwerf geven het niet op en zagen de rechtszaak nogmaals uitgesteld (v) Bewoners dringen aan op oplossing De Aerschotstraat in Sint-Niklaas verbindt de Dalstraat en de Kroonmolenstraat met het verpauperde Westerplein, dat met zijn oude afbladerende gevels, zijn lage bomen, haag en zitbanken en bovenop het viadukt de traagrijdende treinen iets heeft van een Zuidfranse stationsbuurt en daarom in Sint-Niklaas verfrissend anakronistisch aandoet. Zwaar vrachtverkeer rijdt er af en aan ten behoeve van de steenbakkerij Scheerders-Van Kerchove die achterin de smalle straat een ingang heeft. De bewoners hadden vroeger last van waterschade: wanneer het hard regende bleven er grote plassen liggen en voorbijrijdende auto's spatten dat water tegen de gevels aan. Sinds het wegdek, na lang en verbeten aandringen van de bewoners, werd vernieuwd, is hierin veel verbetering gekomen. Echter: één punt werd geskoord, maar een aantal belangrijke problemen blijven nog bestaan, menen K. Wantiae en Viviane Syvertsen van het wijkkomité. Zij wijzen op de implikaties voor de bewoners van het vrij drukke zware vrachtverkeer dat ook 's nachts door de straat rijdt: lawaai- en milieuhinder, de wolken diezelrook blijven lang tussen de huizen gepakt hangen, materiële schade, voetpaden worden stukgereden, gevels scheuren, een overduidelijke psychische belasting ook en tenslotte verkeersmoeilijkheden die vooral de zwakke weggebruikers goed aanvoelen; fietsers b.v. worden met hun rijwiel tegen de stoeprand aangeduwd. De beleidsmensen, menen Wantiez en Syvertsen, doen nu alsof hun neus bloedt. Gaat het om politieke onwil? De bewoners van hun kant geven het pleit voor een probleemoplossing niet op. Begin dit jaar was er een vergadering met schepen van openbare werken en verkeer Mare Huys, gemeenteraadslid Roel De Jong, inspekteur van de verkeerspolitie Roger Schepens en de heer De Smed van SVK. De suggestie om vrachtwagens met een totaalgewicht van meer dan 3,5 ton een andere weg dan de Aefschotstraat te laten kiezen, kreeg een brede goedkeuring mee; alleen de SVK-woordvoerder voorzag voor de steenbakkerij interne, technische moeilijkheden Eenzelfde vorm van koncensus werd bereikt i.v.m. het realizeren van eenrichtingsverkeer (van het Westerplcin naar de Dalstraat). Maar na deze vergadering bleef het stil... Uit de enquête die het wijkkomité, enigszins verontrust door het uitblijven van enige respons vanwege het stadsbestuur, organizeerde, bleek dat liefst 95 procent van de bewoners achter de eis stond om vrachtwagens van meer dan 3,5 ton niet in de straat toe te laten, 85 procent steunde de idee van het eenrichtingsverkeer. Op een brief aan het kollege van burgemeester en schepenen volgde «een inhoudsloze en sussende brief van de burgemeester». Op 25 april meldt Roel De Jong telefonisch dat 3,5 ton verbodsborden spoedig zouden opgesteld worden. Dezelfde dag dat de beide borden inderdaad werden aangebracht echter, werd één bord alweer weggehaald. Tijdens de gemeenteraadszitting van 26 april jl.zo verslaan Wantiez en Syvertsen de feiten, »werd het dossier verdedigd door Jean-Pierre Daman (SP), onderschreven door Roel De Jong CVP) en... naar de kast verwezen door het stadsbestuur •Een dergelijke geschiedenis» besluiten zij,lijkt ongeloofwaardig. Een groep stadsbewoners die op een korrekte manier hun niet onrealistische wensen verdedigt, wordt gewoon genegeerd.» Het wijkkomité neemt zich nochtans voor, te blijven ijveren voor wat de bewoners «rechtmatig» toekomt. L.D.B. De Aerschotstraat in Sint-Niklaas. Een smalle straat met druk verkeer van personenauto's en ook vrach twagens. De bewoners stellen voor, éénrichtingsver keer in te voeren van Westerplein naar Dalstraat. de hamer) voor stilte, en de advokaten begonnen hun plei dooi. De advokaat van het be drijf kloeg de intimidatiepo gingen aan van de lassers die hun plaatsvervangers poogden het werken te beletten, terwijl de verdediging aanvoerde dat er geen echte bedreigingen ge weest waren, omdat er geen geweld of vergelijkbare midde len aangewend zijn. Nu vroegen de aanklagers uit stel met onbepaalde duur aan (vorige keer was dat de verde diging, om het dossier te kun nen bestuderen), terwijl nu de advokaten van de verdediging een snelle uitspraak wensten. Rechter en bijzitters trokken zich terug, en de lassers en hun delegecs troepten samen om te diskussiëren onder elkaar. Na vijf minuten kwamen de magi straten terug, en de rechter, rekening houdend met het ver zoek van de aanklagers ener zijds, en de hoogdringendheid van de zaak anderzijds, ver daagde het kortgeding tot 25 juli om 10 uur. De zaal liep leeg, en die arbei ders die hiervoor een dag ver lof genomen hadden, waren er aan voor hun moeite. Te Waasmunster keurde de raad werken goed aan de Grocnselstraat, Warandestraat en Sousbeekstraat. De plan nen van het schepencollege en de oppositie zullen vooraleer beslissingen te nemen eerst ter bespreking worden gelegd op een kommissievergadering. In de Ommegangsdreef komt een nieuwe verlichting. De kost prijs bedraagt 760.309 fr. waarvan 532.216 fr. ten laste van de gemeente valt. Er zul len klassieke lantaarns worden geplaatst om het residentieel karakter en het toeristische as- pekt van de Heide-omgeving te bewaren. De raad keurde eveneens dringende herstel lingswerken goed aan de dak- konstruktie en bedekking pre fab gemeenteschool van het centrum. Volgens burgemees ter Strobbe kon een beslissing over het aanbestedingsdossier fiets-, voetpaden, en riolering langsheen rijksweg 802 niet ge nomen worden, vermits het desbetreffende dossier van openbare werken niet tijdig was binnen gekomen op het gemeentehuis. Verder werd er besloten de betonplaten te la ten herstellen in de Grocnsel straat, Sousbeekstraat en Wa randestraat. Vooral in deze laatste straat de verbinding van de gemeente Elversele met Waasmunster liggen de be- tonstroken over een hele leng te uitermate slecht, wat een gevaar betekent voor de fiet sers en andere weggebruikers. In totaal gaat het hier over een uitgave van 935.000 fr., waar bij nog onkosten zullen moe ten worden gerekend voor zaagwerken die er moeten ge beuren. Raadslid Van Mele was tegen de onderhandse toe wijzing van deze werken. (V.G.P.) Vijf van de laureaten, enkele leraars en beheerders van de vereniging alsook de heren Maes Audenaert van de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland. De raad van beheer van de ken door Edgard Maes, voor- In de groep A leerlingen Vereniging van aannemers van zitter van de Svndikale Kamer het vierde jaar behaalde schrijn- en timmerwerk van Hij bestempelde het schrijn- han Van Moescke van het ïeL'»^M<i,(N» V A S.T werfcjre'ak als het mooiste on- Hamme 75%. Allen krcra heeft de Wase laureaten gehul- der de verschillende bouwbe- digd die in de Nationale In- roepen. terscholcnwedstrijd van het In groep B (leerlingen van het Tii, Screedsclta( Na.V.A.S.T. meer dan 75 pro- vijfde en aende leerjaar) wisten 1''?,'™?'rec??"c cent hadden behaald. Aan de- zich zes leerlingen te plaatsen jecringen ze wedstrijd namen 1.800 leer- (allen van het VTS te Sint- J™'«ra"° c" tingen deel. Niklaas): Slefaan Sturm nit ™ScPr»«'°™r °P'«" In afwezigheid van voorzitter Stekene met 90%; Gunthcr De .1' 'ng'. w^r omt! f!' Jozef Van Camp, nam onder- Boes uit Sint-Niklaas met 88,5 Wf" cn dc «^rkstel- voorzitter Julien Verhulst de procent; Noël Maris uit Bor- honneurs waar. Hij feliciteer- nem met 88%; Philip Ver- de de laureaten en hun leraars berekmoes uit Nieuwkerken Gedurende het toeristisch sci en omdat alles zo snel evo- met 85%; Geert Quintelier uit zocn 2a' mobiel postkan- lueert, spoorde hij hen aan Sint-Pauwels met 78% en Eric l?°r' voorz,cn va" de dagteke- ,7 steeds ,e blijven leren. Felici- WiUaer, ui, "Sint-Niklaas me, ÏEr^an K toTVÏÏ jjj taties werden ook uitgespro- 76,5% j- M< uur funktioncrcn. aan dc kust. Dendermonde-Temse. De lassers van de Boelwerf moeten te Dendermonde voor t rechter in kortgeding verschijnen, (v) De prijzen in Denemarken en de Duitse Bondsrepubliek lig gen bijna 40 procent hoger dan in Griekenland. Dat blijkt uit een recent overzicht van Eu- rostat. Agfa-Gevaert verkoopt tijde lijk vier nieuwe Agfachromc CT 64 diafilms in een (kostelo ze) aantrekkelijke verpakking: een plastic doosje, binnenin bekleed met piepschuim: de Klimabox. Een verpakking die op het eerste gezicht onge woon aandoet, maar bijzonder goed van pas komt om kleu renfilms te beschermen tegen hitte, niet alleen in warme lan den, maar evengoed aan onze Noordzeekust. Piepschuim isoleert uitstekend en houdt op zijn minst de films langer goed dan zonder deze verpakking het geval zou zijn. Elke fotofilm kreeg een af loopdatum mee; die wijst er alleen op dat de fabrikant de goede kwaliteit, de kleurba- 1 lans, kortom de versheid van de emulsie garandeert, op voorwaarde dat de films in goede omstandigheden be waard werden (50% relatieve vochtigheidsgraad en 20°C of kouder). Een film «veroudert» immers sneller bij hoge temperaturen. Men moet altijd vermijden een

De Voorpost | 1984 | | pagina 16