S' ;jsp tte Öf, Franky Polfliet klopt men zo maar niet! Edwin Enthoven WIELRENNEN T UIT HET WASE WIELERVAATJE PROFS HET WASE DRIES-DRIE- MANSCHAP SLAAT ON VERBIDDELIJK TOE: 4 ZE GES IN MINDER DAN EEN WEEK De jongste weken hadden we het al enigszins aangekondigd dat we eerlang een succesje van Jan Bogaert in de lijn van de verwachtingen zagen, en kijk zowel op donderdag in Heusden als woensdag in Sint- Niklaas bevestigde de Temse- naar de stoutmoedige prono- stiek met evenveel klinkende overwinningen. In Heusden kreeg de kopman uit de forma tie van sportbestuurder Swerts het zeker niet op een presen teerblaadje. Het was immers vooral onder zijn impuls dat een vroege ontsnapping van Van Balen en Jan Van Houwe- lingen werd ongedaan gemaakt en desondanks had Jan nog voldoende reserve om aan de eindmeet de snelspurtende Luk Colyn met een sterke jump van de eerste plaats te stoten. Over de profkoers van woensdag in Sint-Niklaas leest U op een andere plaats het nodige maar ook daar kroonde de timide Scheldeboordbewo- ner zich niet onverdiend tot overwinnaar nadat hij een van de grote inspirators was in de vlucht van acht en bij de ein dafrekening nog macht genoeg overhield om een snelle oppo nent als William Tackaert in een ware machtssprint achter zich te houden. Tussen deze beide Bogaert-re- vivals in (waarmee het aantal overwinningen van de Wase toprenner op vier komt) kwa men ook twee ploegmakkers van Jan in de bloemen. Etienne De Beule bracht dat zaterdag in Wezenbeek-Oppem voor mekaar. De Hammenaar zat doorlopend in de voorste gele deren en zat naar het einde toe in een elfkoppige leidersgroep waarin hij op de steun mocht rekenen van Leo Wellens en Louis Luyten. Onder hun drietjes probeerden ze een ef- fektieve taktiek uit van gedurig en om beurten aanvallen. Ten lange laatste raakte de Ham menaar toch weg en hield aan de finish zelfs nog de grootste voorsprong over. Ook en dat is misschien nog de grootste verrassing vond Fran cois Van Vlierberghe in de maandagse koers van Hum beek-Grimbergen de goeie ka- dans terug en slaagde hij er ook in om zijn allereerste zege van het seizoen te veroveren. Ook hier gingen ze met een kopgroep van elf man naar het einde toe en daar zaten toch gekende namen bij als Jean- Marie Wampers en Michel Demies. Beiden probeerden alleen weg te raken maar wer den in deze snode plannen ge dwarsboomd door het knappe werk van Jan Bogaert en Etienne De Beule. Francois nam dan zelf het initiatief en kreeg van zijn beide ploegge noten ook voldoende mede werking om zijn solo in de laatste kilometers tot een goed einde te brengen. Met zowel De Beule als Van Vlierberghe hadden we ter ge legenheid van de profwedstrijd in Sint-Niklaas een korte bab bel. Etienne zei dat de konditie duidelijk terug is en dat de sfeer in de ploeg samen, met beter presteren zondermeer verbetert. Hij had het ook over het voortbestaan van de Driesformatie alleszins goeie hoop en heeft naar onze infor matie al een mondelinge over eenkomst met zijn werkgevers. Bij Francois Van Vlierberghe liggen de zaken wel even an ders. De momenteel in Sinaai pleisterende Puiveldenaar heeft tot nu toe nog niet veel geluk gekend in het seizoen. Tot tweemaal toe had hij enorm veel last van bronchitis en alsof dat nog niet genoeg was kwam daar nog een val met twee gebroken ribben tot gevolg bovenop. Deze opeenvolgende tegensla gen drukten natuurlijk zijn ne gatieve stempel op het moreel van de jongere broer van Ber- ten, die op aanraden van kop man Bogaert in het tussensei zoen was aangeworven door de verandaploeg. Tevens laat Francois M doorschemeren dat zijn huidige ploeg niet zo even wichtig is uitgebouwd: «Er zijn teveel neo-profs in de formatie en de sportieve leiding laat al te duidelijk zijn voorkeur blij ken voor Limburgers. Door allerlei redenen werd ik niet sterk genoeg bevonden om de Ronde van Luxemburg of de Ronde van Zwitserland mee te rijden en ik moet toegeven dat ik de nodige moeite had om me bij deze beslissing neer te leggen. Niettemin onderhield ik mijn eigen konditie met Bel gische eendagskoersen en met mijn overwinning te Humbeek zit ik duidelijk op de goeie weg. Men zal dit seizoen nog wel van mij horen». Alleszins positieve taal van een man die reeds acht jaar als beroepsren ner aan de kost komt en samen met zijn streekgenoten De Beule en Bogaert een succesje nastreven in de eindejaarsklas- siekers. Met kopman Jan Bo gaert mag U volgende week een iets uitgebreider gesprek verwachten in deze ko lommen. Naast deze Dries-exploten hees ook William Tackaert zich weer in de kijker met een vijfde seizoensoverwinning. De Zeienaar bracht dat zater dag voor mekaar in Lede waar hij samen met Hammenaar Ronald Van Avermaet tot gro te smaakmaker van de wed strijd uitgroeide. Onder hun tweetjes en met als derde on gevaarlijke kompagnon Walter Dalgal gingen ze de laatste kilometers in. William liet het echter niet tot een beslissende spurt komen en liet zijn vlucht- gezellen tijdens de laatste kilo meters in plan. De spurt voor de tweede plaats was voor een goed op dreef zijnde Ronald Van Avermaet. Wat doorgaans het enige is komt nu op het laatst door de weelde van deze koersweek, met name de andere ereplaat sen. Jan Bogaert eindigde twaalfde in Wezenbeek-Op pem, William Tackaert was ze ventiende in Heusden, alweer Jan Bogaert won de groeps- sprint voor de tweede plaats achter Van Vlierberghe in Humbeek waar Etienne De Beule als zevende werd geno teerd. In Aartrijke pakte Ro nald Van Avermaet nog een achttiende prijs en in Sint-Ni- klaas pikken we William Tac kaert als tweede, Etienne De Beule als veertiende, en Fran cois Van Vlierberghe als 24c uit de einduitslag. Mare Naudts BU DE AMATEURS: ENKEL VAN LEE UWE EN DEWAEGEMAECKER KOMEN AAN WINST Maar daarbuiten zitten we met een karrevracht verdienstelij ke ereplaatsen die we onze lezers niet willen onthouden, volledigheid kan dienaangaan de wel betracht maar niet geëist worden. Vorige week donderdag begint onze koersweek al met een wedstrijd te Jonkershoven waar Gino De Backer alle tegenstand duidelijk op achter stand plaatste. De spurt voor zilver werd door Mark Assez gewonnen met een neuslengte voorsprong op Mark Macharis. Vrijdag in de koers te Haaltert pakte zegekaper Peter Van Impe weer op zijn gekende wijze uit en het voornaamste In Eksaarde werd het een snel le en geanimeerde wedstrijd en daar waren de vele premies en dito prijzengeld niet vreemd aan Roger Begems was zoals dat werd vooropgesteld de gro te bezieler en ook Danny Lip pens oogste nogal wat bijval voor zijn sterke bedrijvigheid. Geen wonder dan ook dat Ro ger en Danny de grote slokops waren bij de respektieve pre miespurten. De winnaar van de Omloop van de Vlaamse Gewesten lagde bij zulk een gelegenheid ook de basis van de beslissende ontsnapping waarbij hij de Nederlander Pe ter Van Akker, Willy De Bac ker als ook streekrenners Francois Nauts als Luc Beniers meekreeg. Deze kopformatie groeide nog met twee eenhe den aan omdat Rik Van Slycke en Danny Lippens een korte maar vinnige achtervolging tot een goed einde brachten. De bloemen werden dus uitgereikt na een spannende sprint waar mee Roger Begems weinig of geen moeite had om respektie- velijk Luk Beniers, Peter Van Akker, Rik Van Slycke, Willy De Backer, Danny Lippens en Francois Nauts achter zich te houden. Daarna werd Ronny De Vos nog achtste, Mark Meuleman elfde, Walter De Veerman twaalfde, Erik Wuy- tack dertiende, Peter Van Huf- fel vijftiende, Patrick Van der Vloet achttiende en Gunther D'Hooghe negentiende. Op de zogenaamde rustdag (de zondag met andere woorden) was er verder geen rust bij voor Patrick Van Wener, die vierde werd in Vichte, voor Erik Verheyen, die tiende werd in Branchon, en voor Ronny Meriepenningen (vijfde in Itterbeek) en Stefaan Van Leeuwen (twaalfde in Leke). Dat brengt ons naar maandag met opnieuw Mark Macharis op de voorposten (11). Nu in de wedstrijd van Zeveneken waar hij vierde werd na winnaar Rudy De Vijlder, Zeienaar Walter Joris en Marin Geurs. Verder was Walter De Veer man achtste, Paul Van Vlier berghe tiende en Johnny De Dobbelaer dertiende. In Sers- kamp zat Ronny Westelinck ook tot het eind in de slag maar moest uiteindelijk in de derde positie berusten achter de Nederlander Valkenburg en DE JUNIOREN: PATRICK, DIDIER, FRANKY, EN JOHAN AAN DE BEURT Vrijdag begon de koersweek niet onaardig met de derde paats van Marc Laureys in Oostnieuwkerke achter ware kleppers als Lorenzo Lapage en Kurt Vankeirsbilck. Her man Ferket zei het toen met een vierde prijs in Pulle en Nijlen (op donderdag dan wel) kwam Franky Polfliet als vijf de, Bart Vermeiren als elfde en Patrick Van de Velde als veertiende over de streep. Op zaterdag in de koers van Kruibeke pakte Stekenaar Pa trick Suy de hoogste podium plaats door in de laatste rechte lijn de baas te blijven over vluchtgezel Dirk Raeymaec- kers. Mare Tierens werd der de, Danny Cant vierde, Fran ky Moonen zesde, Geert Bul- teel zevende, Patrick Van de Ven achtste, Guy Verberck- moes dertiende en Guy De Jonghe vijftiende. In Ertvelde eindigden Dirk De Cauwer en Gino Verbraecken respektie- velijk als zevende en achtste, Tony Thieleman was daar achtste en Patrick Van de Vel de elfde. In Kontich stond za terdagmiddag overigens de fi nale van «De junior van het jaar» te verrijden en hierin kwamen de Waaslanders in tegenstelling met de kwalifika- tieritten niet zo best uit te voorschijn. Edwig Van Hooy- donck stak de boel in lichte laaie vanaf het startsignaal en zorgde voor een ware uitput tingsslag. Uiteindelijk maakte enkel Gunther Van Steelandt deel uit van het leidend achttal en kon de Haasdonkenaar aan de meet een vierde onderschei ding opstrijken. Diederik Bas- taens had in de laatste kilome ters immers het hazepad geko zen ën zag de spurt voor zilver nipt gewonnen door Johnny Dauwe voor Edwig Van Hooy- donck. Gunther was dus vier de, Didier De Witte dertiende, en Guy Rooms veertiende. Guy Van Hese was van zijn kant twintigste. Zondag was Sint-Niklazenaar Didier De Witte beter op dreef in Brussegem. Hij was daar goed voor zijn achtste seizoe noverwinning en moest daar voor Chris Van Dyck en Pa trick Adriaenssens achter zich voor de koers nog een water kansje om naar de leiding op te rukken indien hij twee plaat sen vooruit bleef op leider An- dré Tummelaer. Deze verde digde zijn trui met de nodige lef en kontroleerde gesteund door zijn ploegmakkers de ganse wedstrijd. In het indivi dueel eindklassement werd Guy Van Hese uiteindelijk derde met vijf punten achter stand op Tummeleer en een schamel puntje op Eddy Van Kerckhove. Guy Rooms werd nog vierde met zes punten ach terstand op de winnaar. José Rooms was nog vijfde, Gino De Pauw toch nog veertiende en deze vier onderstrepen toch wel dat de Waaslanders bij de zaak waren in deze Stercyclus. In het eindklassement per ploeg schoten de Gillise Voor uit-jongens er nog de tweede plaats bij in door hun mindere prestatie van maandag te Mel- le. Zodoende deed Kruibeke haasje over en dat met toch wel ruime achterstand op het ongenaakbare Merelbeke- Scheldestreek Nog op maandag kreeg de avondwedstrijd van Zele een allesbehalve deugddoende be langstelling met slechts 11 deelnemers. Voor Franky Pol fliet meteen een uitgelezen kans zijn eerste succes bij de juniores te laten optekenen. Daartoe bleef hij uit de greep van snelle jongens als Aldo Greffe en Gino Ketels: Luc Desuanois eindigde als vijfde en Geny Van Raemdonck als tiende. In Waarschoot was Gi no Verbraeken nog eens dicht bij een hoogste onderscheiding maar tegen Peter Huyghe en Franky Van Puyenbroeck had de Sint-Gillisnaar niet zoveel in te brengen. De derde prijs moet hem niettemin aanzetten tot beter. Op dinsdag (de koers van Waarschoot was eveneens van dinsdag!) pakte Johan De Pre- kel de ruiker en bijhorende kussen in ontvangst te Zomer- gem-Oostwinkel voor Ronny Segers en Alain De Schacht. Theo De Prekel, broer van Johan was daar goed voor de tiende prijs. En woensdag alweer Johan De Prekel in de prijzen met een vierde plaats in Eeklo, waar Guy Van Hese zesde werd. BU DE NIEUWELINGEN STEELT STEFAAN DE BELEYR DE SHOW MET EEN DUBBELSLAG EN VALT OOK BART HEIR W EG H EEN KEER IN DE PRUZEN Stefaan De Beleyr is de jongste weken goed op dreef en wil daarmee denkelijk zijn minder kampioenschap naar de verge telheid fietsen. In de avond wedstrijd op vrijdag te Doel stond er op zijn ultieme de marrage geen maat en dat kun nen jongens als Werner Van Broeck (derde) Gino Verberckmoes (zesde), en Danny Van Overtveldt (acht ste) het best getuigen. Op zon dag tijdens de koers in Steke- ne-Berg pakte Stefaan op een gelijkaardige wijze de palm en dat was sneu voor Pascal Bau- wens (op 2), Kenny Franssens (op 6,) Yvan Smet (7), Mario De Maere (8), en Gert Maes (10). Nog op zondag pakte Bart Heirwegh zijn derde sei zoenzege (als we het wel heb ben) in Groot-Bijgaarden. De Hammenaar moest daar voor mannen als Ronny Van der Massen, Patrick De Coor- de en Luc Willems te vlui zijn. Voor de rest een opsomn van ereplaatsen. Dondei eindigde Pascal Bauwens gende in Balen en Gunther Bauw als tiende in Nijlen. vrijdag was Bart Heirwegk goed op dreef met een de positie in Buggenhout-Op waar Mare Bracke werd. Op zondag was M> Bracke vierde in Laame Bruno Verwulgen zevende mie Ertvelde. Op dinsdag pakte weer Mark Bracke een zev tefa de prijs in Oostakker en woensdag bracht een koen ien Beveren slechts een plaats voor Gunther De Bat en zesde voor Werner V «re< Broeck en een tiende voor( no Verberckmoes. Mlin de ledei OVr Wielrennen. Kemzekenaar Stefaan De Beleyr won afgescheiden zijn laatste koers o nieuwling te Stekene (dw) Junioren JUNIOREN TE ZELE-KOUTER: fUUff Junioren te Zele. Franky Polfliet kreeg de bloemen na 20 kilometer alleen voorop gereden te hebben (gow) slachtoffer was Zeienaar Pa- Frank Van der Haegen. Pa- houden. Hierbij past het zeker tnek De Waegemaecker, op de trick De Waegemaecker was de renner van de Wase wie tweede plaats. hjer vijfde en Ronny Mette- lerklub zeer speciaal te vermel- Op zaterdag dan de eerste ech- penningen negende. den voor zijn aanduiding wei- te deugddoener van de week ke hij begin deze week ontving onder vorm van een vierde Op dinsdag stond de eerste van om deel te nemen aan het seizoenzege van Stefaan Van twee koersen op het program- Wereldkampioenschap voor Leeuwe in Puurs. De Lokeraar me in Tielrode. Met slechts 32 juniores tussen 12 en 19 augus- was aan de streep weer de deelnemers gingen ze daar van tus in Frankrijk. Samen met snelste voor onder andere Pe- start en het werd een sterk Dauwe, Van Hooydonck, Wil- ter Van Huffel (op twee); Ru- geanimeerde wedstrijd. Uit- lems zal hij deelnemen aan de dy Hcyns (op vier), Gunther eindelijk besliste een vlucht ploegentijdrit van 70 kilometer D'Hooghe (op zes). Verder van zes man over de wedstrijd in Mcrycorbon op 12 augustus, legden Patrick Van Hul en die op de beslissende momen- terwijl hij een week later even- Danny Janssens in deze wed- ten werd beheerst door Frank eens mag uitkomen voor de strijd beslag op een 16' er. een Verlcyen (niet toevallig in de individuele wegwedstrijd te 20* notering. In Kalken pakte gemeente van zijn schoon- Beuvron-en-Auge samen met Mare Macharis voor de tweede broer-manager Franky De Edwig Van Hooydonck, Paul keer in evenveel dagen een Gendt). Ten lange leste raakte Beirnaert, Jerry Cooman, derde plaats omdat hij tegen de Antwerpenaar voorop met Chris De Saeger en Ludwig de vluchterskwaliteiten van enkel de Nederlander Rob Bij- Willems. Een oververdiende Luk Van Mol en Rudy De vank in zijn spoor maar in de aanduiding volgen ons welke Vijlder niet opkon. Verder sprint liet Frank geen enkele de rijzige Waaslander vooral te wtrd Jan Joos daar vierde, twijfel over. Derde werd de danken heeft aan zijn sterke Ronny Westelinck vijfde, Dirk eveneens verdienstelijke Filip prestaties in bijna alle kwalifi- Heirwegh zesde, Franky Wie- Van Walle, vierde was Luk katiewedstrijden en vooral in landt tiende en Peter Galle Beniers, zesde Patrick Mette- het kampioenschap van België vijftiende. In Herenthout pak- penningen, achtste Patrick waarin hij als vierde eindigde, te Franky Weemaes een zeven- Smet, tiende Franky Wielandt, Terug naar de orde van de dag de plaats en in Hemiksem fi- elfde William De Gendt, vijf- en dat is nog steeds onze op aten Patrick Van Wetter en ticndc Erik Wuytack, achttien- «"timing van vermeldenswaar- Paul Van Vlierberghe respek- dc André Verhelst, negentien- dl8c ereplaatsen. We waren bij tievelijk als vijfde en tiende dc patnck Van der Vloet zondag en naast de zege van Om de eerste weekenddag af De Witte in Brussegem be te ronden moet de dertiende Qp woensdag weer koers te haalde Lieven Persoon een plaats van Filip Van Walle nog Tielrode en nu een uitsluitende de"06 PriJs te Knesselare ter meegegeven worden, behaald aanwezigheid van streekren- w'i' Luk Galle en Emmanuel in Schepdaal. ncrs jn de eerstc vjer Dat Cornu in volgorde zesde en Over dan naar zondag waarbij betekende meteen een over- zevende werden te Schelle de wedstrijd in Burcht en het winning voor de hardwerkende helle. Kriterium in Eksaarde in de Patrick De Waegemaecker die kijker liepen. In de Scheldege- in de laatste kilometers een Op maandag stond de finale meente was Beno Present tot lichte voorsprong bijeensprok- van dc Ster der Junioren ge in de laatste meters nog dicht- kelde ten opzichte van Ronny programmeerd in Melle In bij zijn vijfde overwinning Westelinck (op twee), Stefaan tegenstelling tot dc vorige maar tenslotte moest hij plooi- Van Leeuwe (op drie) en Pa- en voor de overmacht van Bert trick Van Wetter (op vier). In Costermans. Peter Van Duyse de interklubwedstrijd te Waar- werd vierde, Rudi Rombaut loos waar niet minder dan 195 dertiende, Franky Wielandt renners aan de start kwam kon vijftiende. Franky Weemaes alleen Mare Macharis als elfde zestiende. Jan Joos zeventien- in de kijker lopen. En in Bug- de, André Verhelst achttien- genhout eindigde Peter Van de, Dirk Ongenae negentiende Huffel als vierde en Rudy en Benny Van Buynder twin- Heyns als achtste, tigste. M.N. De organisatoren van Kouter kermis hadden de weermaker als tegenstander en ook aan de inschrijvingstafel met 11 deel nemers was het allesbehalve druk. Weinig streekjunioren, zodat het misschien wel oppor- tuner was geweest om een kri terium voor liefhebbers te or- ganizeren. Met Westelinck, De Waegemaecker, Heirwegh en Braeckman zouden de loka le wielerentoesiasten geïnte resseerder geweest zijn. 21 ronden kregen de juniores onder de wielen geschoven en voor deze renners was het met dat voortdurend draaien en ke ren geen sinecure. In de derde ronde kreeg de beslissende ontsnapping vaste vorm met Roland De Smet, Alfo Graf, Gino Ketels, Luc Dessaumois en dc toekomstige winnaar Franky Polfliet. De wedstrijd was gelopen De enige Zeienaar onder de Junioren te Zele. Dit was de beslissende ontsnapping met Roland De Smet, Alfred Graf, Gil Ills wers moeilijk om volgen. Ver- schillende renners werden ge dubbeld. met ruime voorsprong. Als be- Dc vijf vluchters trachtten er |oni„ voor rijn k ,edtai IJf» IlOPStp tuch nog een levendige koers werd hij bij dc aal,komst van te maken In de laatste „akteerd op een gutsende re- ronden werd het een spervuur genbuj Het kon de d(. van ontsnappingspogingen van d„e Waaslander zeker Fra"k,?.,Pol'I,ct '<Tdc z"h m'- niet temperen. Aldo Graf eindelijk de sterkste. In de Werd tweede voor Gino Ketels vijftiende ronde plaatste hij de en R0)and De Smet De Zele- ^^^n Enthoven ia de laat- zegt Edwin Enthoven. mars. Geregeld eindigt hij renners over. Het kwam t« fe t binnen de eerste tien. In bélissende jump en zijn mede- naar |van geule wcrd 816 weken duidelijk in op- «Op het laatst bleven er vit u; vluchters waren er aan voor ne„cndc hun moeite. Hij hield het tem po bijzonder strak en eindigde Beno Aspelare legde hij beslag op een tweede plaats, na een proeven was het Waasland nu eens niet aan het feest. Guy Rooms nestelde zich bij de resultaten wel op vijf maar dankte dat alleen aan een op gemerkt cindoffensief. Geert Bulteel die lange tijd bij de vijf leiders zat werd tenslotte acht ste, José Rooms elfde, Guy Van Hese zestiende. Voor laatstgenoemde bestond er Junioren te Zele. Polfliet komt alleen o ruime voorsprong (gvw) wedstrijd waarin hij tot het uiterste was gegaan en zijn aanleg had onderstreept. Edwin Enthoven is van Ne derlandse nationaliteit, maar woont sedert zijn ge boorte in het Wase Stekene. In feite is hij een Neder- i landse Belg. Die situatie le- vert hem niet altijd voorde- len op Althans niet als ren- ner. In de tijdrit van Oost- Vlaanderen mocht hij niet aantreden, omdat hij Ne derlander is. Ook het Oost vlaams kampioenschap was voor hem taboe. In Neder land komt hij ook af en toe tussen schip en wal terecht. Zo deed hij zijn aanvraag voor deelname aan het Ne derlandse kampioenschap. Aanvankelijk kreeg hij een mondelinge goedkeuring. Schriftelijk volgde er later een afwijzing met de ver- melding dat hij in Neder land aan te weinig wedstrij- dan Lapage en Moi den had deelgenomen. Ed- maar diende tegen Lai win Enthoven verdient ^Y8 de duimen te leg) 1 waardering. Hij is een Nieuw-Namen vriendelijke en vlotte jonge- vorige zondag aan man, die op het sportieve ter*um deel. Dergel vlak als een werklustig wedstrijden liggen mij wielrenner mag bestempeld 20 Éf°®d. Ik werd achtste». - worden Sedert de maand Edwin Enthoven hoopt maart is hij junior. De laat- de komende weken op ste tijd evolueert hij gun- overwinning. Ar atig. In Aspelare werd hij in was zinnens de sprint voor de eerste zaterdag in Stekene aai plaats door Herman Lauwe- de,Ireep meteen vnnnlasfen. i sprint. Ik start te verschijnen, die wedstrijd werd afgelast T De keuze elders is echter «Van bij de start was ik nog groot genoeg, bestendig bij de vluchters», E.D.M

De Voorpost | 1984 | | pagina 26