pnltlim tesde leerjaar Gemeentelijke Jongensschool uit Grambergen jozoekt Antwerpse dierentuin Grembergse feestkommissie ontvangt leerlingen van gemeentelijke jongensschool stijl en kwaliteit in perfekte harmonie absoluut prijs-waardig kunstmeuBeLen LOKEREN Doortrekking stationstunnel te Dendermonde In een brief aan gemeenschapsminister Lenssens in zijn hoedanigheid van voorzitter van de CVP-werkgroep Openbaar Vervoer van het arrondissement Dendermonde deelt de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwe gen mee dat het doortrekken van de reizigerstunnel in de richting Sint-Gillis is voltooid. De aanleg van parkeervoor zieningen voor fietsen en auto's inbegrepen de bouw van een brug over de Vondelbeek, zal in september van dit jaar in aanbesteding worden gegeven. De werken zullen dan in de loop van volgend jaar worden uitgevoerd. 3 aanpalende showrooms Kerkstraat 27-29-31 De Voorpost - 6.7.1984 - 3 1 uitnodiging van de Dendermondse Perskring •rdag was voor de 25 leerlingen van het zesde leerjaar van de gemeentelijke o tsschool van Grembergen een grote dag. Ze mochten zowaar in de mooiste kussens "de eerste klastreinen van de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen ben naar Antwerpen sporen, om daar een dagje door te brengen in de Dierentuin, en ander was het resultaat van het enorme prijzenpakket dat de leerlingen in de it hadden gesleept bij de wedstrijd «Schooljeugd en Streekpers» die door de jermondse Perskring was georganizeerd naar aanleiding van het tienjarig bestaan indeze kring. De NMBS schonk het ritje naar en van Antwerpen cadeau en de Zoo was goed de leerlingen en hun begeleider vrije toegang te geven. Een extra schoolreis die va j meegenomen was. tel. 091/48.36.86 Op zon- en feestdagen gesloten korte tijd werd de leerlingen heel wat bijgebracht. De vra gen waren ook in verhouding en ze werden met veel deskun digheid en duidelijkheid ook beantwoord. Zo werd onder meer het verschil duidelijk ge maakt tussen zoogdieren en de andere dieren De oude dierentuin, zoals onze ouders die hebben gekend, heeft inmiddels een modern kleedje aangetrokken. Dat was de volgende ervaring die de jongens van het zesde mochten meemaken. Vroeger zaten de dieren achter dikke tralies, nu lopen ze haast vrij rond en worden ze van de bezoekers alleen maar geschei den door een veilige waterplas. De gids vertelde onder meer dat de apen, een van de grote attrakties, vroeger achter tra lies zaten. Men heeft die nu in glazen kooien ondergebracht. In de eerste plaats heeft men hiermee de doorgaans kwalij ke reuk die in deze afdeling heerste opgelost en ten tweede heeft men paal en perk gesteld aan de neiging van de bezoe kers om deze dieren steeds opnieuw te willen voeden. De Antwerpse Dierentuin heeft ook aandacht voor de gehandicapten en zo werd ten behoeve van de blinden in brailleschrift aan elke kooi de doende diende de knapzak te worden aangesproken. In het zelfbedieningsrestaurant was de sfeer optimaal en was men een en al lof over het onthaal, de reis en het bezoek. Het namiddagbezoek werd be gonnen met een kijkje in het planetarium. Daar voelden de leerlingen zich onmiddellijk thuis. Het winnend opstel dat ze hadden gemaakt handelde immers over de sterren. Maar toch was het planetarium voor hen een verrassing. Op ver schillende en mooie foto's kon men de vele sterren en plane- .ten bewonderen, kreeg men enig idee over de melkweg en ons zonnestelsel. Op een be wegende maquette werden dan de verschillende schijngestal ten van de zon en de maan uitgelegd. Het spreekt vanzelf dat deze wijze van lesgeven, heel wat aangenamer en duide lijker is dan wanneer de leraar dit op een doodgewoon bord moet proberen diets te maken. Het hoogtepunt van het be zoek aan het planetarium was de sterrenhemel die op de koe pel werd geprojekteerd en waarbij men alle sterrenbeel den die in een hoek van 180 graden kan zien, ook kan be wonderen. Daarop werd het onderwerp de ruimte aange sneden en ook daarvoor was media en vooral van de geschreven pers om vervol gens de lof te zwaaien over het initiatief van de Den dermondse Perskring een opstelwedstrijd te organi- zeren. Schepen Dierick vervolgde: «schrijven bete kent kontakt nemen met anderen» en noemde dit een belangrijk gegeven. Hij wees ook op de nefaste gevolgen wanneer de pers wordt misbruikt en daaruit besloot hij dat het dus be langrijk is dat de kinderen van jongsaf vertrouwd wor den gemaakt met de moge lijkheid om hun ideeën, fantasie, gevoelens op pa pier te zetten. In dit verband bracht hij hulde aan de beide leer krachten, Jos Siccard en Andre Heyman die hun leerlingen de zo noodzake lijke taalvaardigheid heb ben bijgebracht. Meteen betrok de schepen alle andere leerkrachten van de gemeentelijke jon gensschool in zijn hulde. Want zonder een goede ploeggeest en geloof in ei gen kunnen was dit resul taat niet mogelijk geweest. Hij hield ook een warm pleidooi voor de degelijk heid van de dorpsschool waar de leerlingen een goe de opvoeding krijgen en waar talenten vruchten af werpen en minder begaaf den in geen geval aan hun lot worden overgelaten. Iedereen voelt er zich rmonde. Dankzij de prijs die ze verdienden bij de opstelwedstrijd georganiseerd door de Dendermondse ing trokken de leerlingen van het zesde leerjaar der Grembergse gemeentelijke jongensschool voor een dag naar werpse Zoo. Meester Heymans kijkt toe of ze wel op de juiste trein springen, (v) kon worden kennis ge 1 met de eerste klasrij De Grembergse feestkommissie heeft zaterdag de kermisplechtigheden ingezet met een ontvangst van de leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar van de gemeentelijke jongensschool. Geen toeval want deze beide klassen hebben zich in de loop van het voorbije schooljaar biezonder verdienstelijk gemaakt op meerdere vlakken.' Direkteur Werner De Wilde van de jongensschool onderstreepte dat het vijfde leerjaar tweede eindigde in de provinciale netbalkompetitie, die trouwens door de jongens van het zesde werd gewonnen. Daarnaast waren de leerlingen van het vijfde en het zesde de grote winnaars van de wedstrijd «Schooljeugd en Streekpers» die naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de Dendermondse Perskring werd georganiseerd en daarbij komen nog flink wat andere prestaties. mfirmonde. Je ziet het zo aan de gezichten van de Grembergse Zoo-bezoekers dat zij onder de indruk zijn van deze vel. een overblijfsel van een of ander voorhistorisch dier. (v) de belangstelling levendig. Het bezoek aan het planetarium werd dus een honderd procent meevaller. Daarna waren de leerlingen vrij om op eigen houtje de zoo te gaan verkennen Wei moes ten zij om 15.30 uur allemaal aanwezig zijn in het nocturama en het museum van de reptie len, de opgezette dieren en skeletten. Niemand ontbrak op het afgesproken uur op het appèl. Ook daar kregen de jongens een massa informatie mee en werd hen duidelijk ge maakt waarom het ene dier groot is en het andere klein, hoe men dat kan zien aan de hand van de beenderen en hoe heel wat kan afgeleid worden van de struktuur van een dier om de manier van leven en bewegen te bepalen. Een uurtje later trok he( hele gezelschap, opgetogen en boordevol verwachtingen, naar het dolfinarium, waar drie dolfijnen de show stelen. De dolfijnen spelen met een verbijsterend gemak voetbal, volleybal, maken de gekste sprongen, zwemmen achteruit en halen allerlei kunstjes uit. Allen, de mensen die dicht bij de rand van de zwemkom zit ten. worden nogal eens met een douche bedacht wanneer de sierlijke dolfijnenlichamen De vroegere raadszaal van het mooie Grembergse ge meentehuis was voor een keer niet door de volwasse nen in beslag genomen, maar door de kinderen die kriebels van de vakantie reeds in de benen hadden. Begrijpelijk, want ook voor hen duurt het school jaar lang en is de ontspan ning meer dan welgeko men. De heer Bertrand Quintelier, voorzitter van de Feestkommissie opende de vergadering en onder streepte het alles behalve alledaags feit dat twee klas sen uit een en dezelfde school de grootste prijzen wegkapen in een presti gieuze wedstrijd. De ker misdagen, zo zei hij, vor men een ideale gelegenheid om de leerlingen en de leerkrachten van deze klas sen, eens extra in het zon netje te zetten Hij zei ook dat elke leerling een pas send geschenk zou krijgen van de feestkommissie en dat hen ook een drink zou worden aangeboden. Maar eerst moest worden geluis terd naar enkele (korte) toespraken. Schepen Dierick zei dat de Grembergse Feestkommis sie met rechtmatige trots deze leerlingen ontving. «Hun prachtige prestatie heeft weerklank gevonden over het hele grondgebied van Dendermonde en zelfs ver daarbuiten». Hij onder streepte de kracht van de Antwerpen aangekomen, het gezelschap opge- door de heer De !t, leraar natuurkunde biologie aan het Heilige dco||cgc en in zijn vrije ts als gids verbonden aan 'irentuin. Hij is woonach- iGrembergen en voor de Igen van het zesde leer- dus geen onbekende. De Toorheen het dierenrijk Heen beginnen, namen de kinderen dat twerpse Dierentuin liefst dieren huisvest. Voor indeel gaat het hier om t Naast het kweken van en het verzorgen ervan, ook dieren uitgewis- andere dierentuinen tn nog vele andere we- 'digheden werden als meegegeven. Toen 1 de leerlingen de bezoeken. Een specia- want hierin wordt meer biezonder gemikt op de De bedoeling is dat kers worden gekon- xd op een speelse wijze j schedels. skeletten, hui- cnz. en op die wijze ken- Haken met de dierenwe- De leerlingen mogen zelf lerwcrp kiezen dat ze thuis, aldus de schepen die de dorpsschool beschouw de als een verlengstuk van het huisgezin. Hij wendde zich dan tot de leerlingen zelf die hij van harte feliciteerde met het behaalde resultaat. Hij feli citeerde hen voor hun in zet, hun luisterbereidheid en hun geloof in hun leerkrachten en zei dat Grembergen terecht fier is op deze leerlingen en hun leraars. Tot slot deed hij een hernieuwde oproep tot de enkele aanwezige ou ders om hun geloof in de dorpsschool te blijven be houden. Daarop zou direk teur Werner De Wilde de jongens bedanken voor hun inzet en hun leerkrach ten voor hun ijver. Hij on derstreepte dat deze feest zitting in feite de bekroning is geworden van een werk jaar dat vanaf februari cres cendo ging met als uitschie ters het behalen van de prachtige resultaten in de opstelwedstrijd van de Dendermondse Perskring, de eerste en tweede plaats in het netbaltornooi en de vele laureaten in de teken wedstrijd georganiseerd door de aktie Pater De Smet. Als toemaatje werd een leerling van het zesde leerjaar ook laureaat van een wedstrijd die in Gent werd uitgeschreven naar aanleiding van de herden king van de veldtocht van 1940-1945. Hij loofde de feestkommissie die de leer lingen zo gul met een ge schenkje bedacht. Dat ge schenk. aldus voorzitter Quintelier, is een mooie stylo en als verrassing van de stad overhandigde sche pen Dierick aan de direk teur van de gemeentelijke jongensschool een tinnen schaal met het wapen van de stad Dendermonde. Frisse witte wijn of fruitsap werd als heildronk aange boden en ook dat wisten de jongens naar waarde te schatten. Maar lang stilzit ten konden ze echt niet: de vakantie was immers be gonnen en buiten scheen de zon. Dus, het werd ra votten. Dendermonde. Deskundigen van de Dierentuin zorgden voor de nodige uitleg tijdens het bezoek van de Grembergse jongens (v) enkele auto's werden de graag behandeld hadden ge- naam en herkomst van het Sngen en hun leraar. An- zien en uiteraard wordt van dier, samen met enkele karak- Heyman, naar het station hen ook verwacht dat ze hon- teristieken aangebracht. Die Dendermonde gebracht derduit vragen stellen. De jon- gegevens zijn ook in normaal- r de trein van 8.52 uur gens van het zesde leerjaar schrift aangebracht, zodat te wachten. Tot grote opteerden na enig overleg voor iedereen op zijn eentje in de ing van heel wat trein- de huidbedekking. Het werd Antwerpse Zoo zijn weg kan qJ seers stapten de knapen blij een boeiende uiteenzetting en vinden en toch een leerrijke mnM ind in de eerste klaswagon de gids vertelde over de vele dag kan doorbrengen. Terwijl n spoorden ze naar Lokeren verschillende soorten van de leerlingen een eerste wan- Aj daar over te stappen op de huidbedekking. Hij illustreer- deling maakten bij wijze van [eya maar Antwerpen. Het was de zijn uiteenzetting met de kennismaking, werd hen door Fr reis zonder hindernissen nodige voorbeelden en de leer- de gids gewezen op de specifie- ètet MD nooit te vergeten. Want lingen kregen kansen te over ke eigenschappen van de die- obb ve'en was bet de eerste om de huiden te betasten, ren, op hun herkomst en hun v, ureis en voor de meesten Kortom, deze zooklas werd levenswijze. Voor men het mme hel ook de allereerste keer een ware veropenbaring. Op wist was het middag en zo- elaca Dendermonde. De zesdejaars van de Grembergse gemeenteschool keken zich de ogen uit in de Antwerpse Zoo. (v) met een plons weer het water induiken. Maar dat neemt men er graag bij. Daarmee was het bezoek aan de dierentuin zo goed als voor bij. Nog even werd goeiedag gezegd aan de olifanten en de leeuwen en de tijgers om dan naar het station te gaan. Op nieuw de eersteklas-wagen in en richting Dendermonde. «We hebben veel bijgeleerd en een prachtige dag gehad», zo luidde het kommentaar van al le leerlingen die tot lang in de avond thuis hebben verteld over deze onvergetelijke reis die ze hadden gemaakt.

De Voorpost | 1984 | | pagina 3