M Ni Vooral zaterdag af en toe regen, daarna wordt het geleidelijk beter RJ»™ etrF 18 - 13.7.1984 - De Voorpost i Stra Door spoil spec uiten Poll Luc Bij' De dens vertr Aalst. Het Chorum Alostum Imperiale trad in De Nieuwe Madeion op (a) Aalst. In de Handelshogeschool stelden de leerlingen hun eindwerken voor a Baardegem Herdersem Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon Op zondag 29 juli reis naar Brugge (tentoonstelling Pieter Pourbus). Vrij middagmaal, vandaar naar Veume (Boeteproces sie) om via Gistel en enkele kleinere dorpjes aan te komen in de Sint-Sixtus abdij (gelegenheid tot avondmaal). Via leper en Kortrijk naar Aalst. Inschrijven en betalen voor 15 juli bij Fr. Slagmulder, Regelbruggestraat 35 te Aalst (053 21.91.36) of na 15 juli bij J. Van der Hulst, Ploegstraat 24 te Aalst (053/21.32.80). Vertrek om 8.30 uur stipt aan het Astrid- beeld op het Keizerlijk Plein te Aalst. Prijs 500 fr. (bus, fooi, ingang museum, zitplaats te Veume). Nationale Feestdag Na de viering van de Guldensporenslag verleden woensdag 11 juli wordt op zaterdag 21 juli de Nationale Feestdag gevierd. Te Aalst wordt verzameld op de binnenkoer van het stadhuis te 9.45 u. en te 9.55 u. in optocht vertrokken naar de St.- Martinuskerk voor het plechtig Te Deum te 10 u. waarna optocht met de Koninklijke Harmonie «De Oude Garde», stadsvlag met politie-eskorte, stadsbestuur en prominenten, vlaggen en bestu ren van vaderlandslievende verenigingen langsheen de Molen straat, Kapellestraat, Esplanadestraat, Vrijheidstraat Vrede plein (neerleggen van bloemen), Nieuwstraat en Grote Markt naar de binnenkoer van het stadhuis waar burgemeester Uyttersprot de gelegenheidstoespraak houdt, eretekens worden uitgereikt en het Belgisch Volkslied gespeeld. Te 10.55 u. volgt een korte ontvangst in de trouwzaal en te 11.15 u. konserteert «De Oude Garde» op de Grote Markt. Te Moorsel wordt samengekomen aan het vroegere gemeen tehuis te 9.15 u. voor een optocht naar de St.-Martinuskerk waar te 9.30 u. een plechtige H. Mis gevolgd door Te Deum wordt opgedragen. Te 10.30 u. optocht naar het gedenkteken van de gesneuvelden met neerleggen van bloemen en te 11 u. receptie in het oud-gemeentehuis met toespraak door de afgevaardigde schepen. Te Lede wordt na de 11-juliviering te Impe met jubelmis en kanselrede door pastoor De Cubber en 11 juli-toespraak door de sekretaris van het IJzerbedevaartkomitee Koen Baert een Te Deum gezongen op zaterdag 21 juli te 9.30 u. Op zondag dan Te Deum te Impe te 10 u. en te Oordegem eveneens te 10 u. op zondag 22 juli. LH Belotting In de parochiale zaal op donderdag 19 juli te 20 uur reuze- be lotting Eetfestijn Op vrijdag 20 juli na de St.-Margrietommegang eetfestijn in de parochiezaal. Ook eetsfestijn op zondag 22 juli. ONZE WEERSVERWACHTING Het weekend kondigt zich op weergebied niet al te gunstig aan. Een bewolkingszone waaruit af en toe regen valt trekt zaterdag over ons land. Pas begin volgende week komt een hogedrukgebied van de oceaan naderbij en kan de temperatuur weer wat oplopen. Het is mogelijk dat we in de tweede helft van volgende week opnieuw 25° halen. Samengevat geeft ons dat volgende weersverwachting: Vandaag vrijdag: perioden met zon en mogelijks een bui, matige tot vrij krachtige zuidwestenwind en temperaturen van 18° aan de kust tot 22 in het binnenland. Zaterdag toenemende bewolking vanaf het westen en af en toe regen, temperaturen van 15 tot 19°. Zondag af en toe zon, maar ook enkele buien, temperaturen van 16 tot 20°. Maandag en dinsdag overwegend droog en perioden met zon. Temperaturen van 18 tot 22°. Woensdagen donder dag mooi en warmer bij temperaturen van 20 tot 25°. (edm) Daensmuseum Daensmuseum en Archief van de Vlaamse Sociale Strijd organiseren op zondag 22 juli een wandeling langsheen het industrieel gebouwenpatrimonium van Aalst. Het ligt in de bedoeling gegadigden kennis te laten maken met wat de stad op industrieel-archeologisch vlak te bieden heeft. De wandeling staat onder de leiding van A. Linters, voorzitter van de Vlaamse ErCfTlbodeOCfll Vereniging voor Industriële Archeologie. Er wordt verzameld vóór de hoofdingang van het station te Aalst te 14.30 uur. Op zaterdag 21 juli TD in de patochiale zaal met DJ Celleken vanaf 20 uur Een warmeluchtballon zal opstijgen op zondag 22 juli op de weide achter de pastorie te 18 uur. Tentoonstelling Baardegemnaars stellen hun schilderijen en beeldhouwwerken tentoon in de parochiezaal t.g.v. de St. Margrietfeesten. Gouden bruiloft Gaston Verdoodt, Baardegem 10.11.1914 en Henrica Doorns, Baardegem 18.06.1918 vierden hun gouden bruiloft. Ze huwden inderdaad te Baardegem op 8 juni 1934 en wonen er in de Jan Frans Vonckstraat 25. Café Rita Grote tweedaagse vinkenzetting georganiseerd door «De Euro- pavonk» op donderdag 19 en vrijdag 20 juli Faubourgfeesten Op donderdag 23/8 schieting op 3 staande wippen van «De Vonckisten» te 15 uur, op zaterdag 25.8 te 14 u. dorpskriterium van «De Vliegende Spaak» in te schrijven «bij Maxens», te 17 uur opening van de handelsexpo, te 18 uur prijsuitreiking van de tekenwedstrijd en te 21 uur pottenbal in de feesttent met verkiezing van Faluinboer en -boerin. Op zondag 26 disco-show/ in de feesttent en te 2.30 uur reuzevuurwerk in de Kerkhofstraat. Vanaf 8 uur lossen van de bondsduivenvlucht uit Quiévrain van «Rap zijn Wint», Hoogstraat Op maandag 27 kampioenschap van «Rap zijn Wint». Te 15 uur koffietafel voor derde leeftijd en gehandikapten van gans de gemeente. Te 17 uur avondmarkt in Kerkstraat en omgeving, kermisschieting in «Ons Huis» te 19 uur door St.-Jozef en trekking van de tombola in de handelsex po te 21 uur. Op dinsdag 28.8. Faubourgjaarmarktstoet vanaf 10 uur, keuring van kleinveenschouwing te 13 uur op het Dorpsplein, gewestelijke veeprijskamp te 14 uur en taptoe. Op donderdag 30 kermisvlucht uit Quiévrain van «Rap zijn Wint» te 15 uur 36ste grote prijs WSC Baardegem-Sportief voor interna tionale liefhebbers en in «Ons Huis» TD ten voordele van Baardegem-Sportief. Kuftureel Centrum Het dossier «funktionele afwerking en ingebruikneming van het Kultureel Centrum te Aalst» is gratis te verkrijgen bij de dienst Kuituur, Kattestraat 33. Het bevat o.m. financiële en technische gegevens, nog uit te voeren werken, plaats van de biblioteek, grondplannen per verdieping en praktische werking. Vinkenzetting Op zondag 15 juli 12de rit van het kampioenschap van «De Rozenvink» te 15 uur. «De Jonge Vinkeniers» straten te 9 uur eveneens op zondag 15 juli met een rit voor het kampioenschap en het koningschap Erepnjs van het Land van Aalst op dinsdag 24 juli te 18.30 uur op de Grote Markt. Schaakavond van schaakklub «De Toren» op vrijdag 13 juli te 20 uur in café St.-Antonius, Grote Baan. Kamp KSA KSA gaat op kamp in Lavacherie in de provincie Luxemburg van 17 tot 25 juli o.l.v. Pater van Looy. Bivak Chiro Van 15 tot 27 juli gaan de oudste Chiro-rrieisjes op bivak naar de Georges du Tam in La Lozère o.l.v. Pastoor Mussche. De jongste hebben hun bivak van 5 tot 12 augustus in Kalmthout o.l.v. E.H. Geldhof. Vinkenzettingen Op zondag 15 juli zetting te 9 uur bij «Het lustig vinkje», 12de rit voor het kampioenschap en 4de en laatste voor het koning schap en te 9.30 uur bij «De Boskantvink» 12de rit voor het kampioenschap. Tot 14 juli grote zesdaagse zettingen telkens te 18.30 uur. Wandelen Met VTB wandelen op zondag 15 juli te Uitbergen o.l.v. Willy Arijs. Samenkomst te 15 uur aan de kerk aldaar Fietsen O.l.v. Maurice Lapauw op zondag 29 juli 2de fietstocht. Start aan de kerk te Wieze te 15 uur. Meldert Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Francine en Alfons Roggeman- Moens. Volgend weekend de scouts. Postzegels Op 6 en 7 oktober zal in het kultureel centrum Affligem de voorverkoop plaats hebben van een speciale postzegel uit te geven ter gelegenheid van het.900-jarige bestaan van de abdij. Deze zegel zal een waarde hebben van 50 fr., de hoogste in waarde van een reeks van 4 abdijzegels die op dezelfde dag zullen verschijnen. Reeds 'nu wordt gevraagd dat maatschap pijen en personen die veel postzegels gebruiken er op deze dagen te Affligem zoveel mogenlijk zouden aankopen. Even tueel ook via voorafgaande afspraken. Tentoonstelling Tot en met 22 juli kan u te Affligem terecht voor de tentoonstel ling van werken van Gerrit Baeten, Frans De Leener en Stefaan Ponnet. Op zaterdag 21 juli is er dan in «zalen B» de openstelling van de expo Lacques Roelens die open blijft tot 5 oogst en op zaterdag 28 juli in «zalen A» die van Marietta Vetdijk-Hettema en Robert Mayer. Gouden bruiloft Het te Meldert, Aalstersedreef 10 wonend echtpaar Van de Meersche - Parewijck vierde zijn 50-jarig huwelijksjubileum. Eduard Van de Meersche werd te Aalst geboren op 17.8.1910 en Maria Parewijck eveneens te Aalst op 24 september 1913. Ze huwden op 27.6.1934. Kermis Jaarlijkse kermis op de wijk Doment tijdens dit weekend te Moorsel op 22.06.1934 en wonen momenteel Groenstraat 6 te Aalst. Café-chantant Op donderdag 26 juli in de herberg «De Kuiper», Statieplein, café-chantant ingericht door de VW De Faluintjesstreek. Vanaf 20 uur Ludiek. Wandelen Op vrijdag 27 juli wandelen naar het waterkasteel o.l.v. Lambert Van de Sijpe met vertrek te 15 uur aan de Hoeve Muylaert, Eikenstraat. Vinkenzetting In de Eikenstraat vinkenzetting op vrijdag 27 juli te 19 uur. Bloementapljt Opening van het bloementapijt gespreid aan de St.-Gudulaka- pel door burgemeester Raymond Uyttersport op vrijdag 27 juli te 19 uur. Tentoonstelling Opening van de tentoonstelling op de hoeve Muylaert en bekroning van de laureaat op vrijdag 27 juli te 20 uur. Plkkellng Op zaterdag en zondag 28 en 29 juli verzameling aan de hoeve Muylaert te 15 uur, start naar het korenveld, wipschieting (op zondag), schafttijd op het korenveld, faluintjesspecialiteiten op de hoeve en animatie met Faluintjesdorsers, Faluintjeskapel, De Geuaen, De Veldte, De jonge Wacht, Anna van de Kuiper, Marcel en Pierre enz. De bergvink Op zaterdag 14 juli kermiszetting op SK Kruis te 9.30 uur en op zondag 15 juli 2de rit voor het kampioenschap. Grote Driemaandelijkse Bloedlnzameling te Erembodegem Van 9 tot 12 uur, in de Crypte onder de O.LVrouw Hemelvaart- kerk van Erembodegem-Centrum, organiseert het Centrum Louis Steens van het Nationaal Verbond der Vrije Bloedtransfu siediensten van België, in samenwerking met de Vriendenkring Erembodegem, een grote driemaandelijkse bloedinzameling. De slogan van de vereniging luidt: «In elk gezin een bloedge ver!». Een weinig van uw bloed kan een leven redden. En... het doet er beslist niet toe van welk ras men is, welke naam, welk geloof men heeft om een bewust, sociaal voelende, vrijwillige bloedgever te worden! Daarom: kom ook eens naar de bloedinzameling en maak er kennis met de tlentalkm donore en de sympathieke vtien- en unanone Pots denkring die ««Js meer dan twintig |aar mensen daadwerkelijk Moorsel op 29.10,1913 vierden hun gouden bruiloft. Ze huWden en Deiangioos helpt. Uitslag stekbolling In café Den Dijk te Berlare werd tussen de stekken gebold met volgende uitslag: 1e bolling met 28 deelnemers: 1. Norbert Cobbaut, 2. Marcel Van Der Snickt, 3. Gustaaf Eeckhout, 4 Frans Poppe, 5. Gerard Spaerkeer, 6 Dirk Van Der Snickt, 7. Raymond Van Der Snickt, 8. Gino Maes. Een tweede bolling met 20 deelnemers gaf volgende uitslag: 1. Jaak Pinnewaert, 2. Dirk Van Der Snickt, 3. Mare Dienckx, 4. Gino Maes, 5. Mare Dierickx, 6. Dirk Van Der Snickt. Moorsel Gouden bruiloft Frans Arys, te Aalst op 14.8.1914 en Charlotte Pots, Jinton u HEB STEEDS BIJ DE HAND UW 1-1 ft# WAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN Buggenhout. Kinderjaarmarkt op de Dries te Opdorp. Belangstelling was er meer dan genoeg (v) Buggenhout. Kinderjaarmarkt op de Dries te Opdorp. Duiven en kippen waren er ook te zien. (v) 053-70.02.93 De specialist tn maatwerk De laagste prijzen der matrassen I Schuimrubber, Latex. Staalveren. Super-Buitex Bergemeersenstraat 18. AALST 33 0321 ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door gespectalizeerde personen Oe Oendermondse Riischoot. IVeklstraat 47. SmtGiHis-Oendermonde. leert U sturen zoals het moet Alle inlichtingen 30 0076 O-SPORT 052-21.17.59 Alles maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledti en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroc-sU'ikt Gezinszegels 30 026C oio's Hofman Gekend voor de laagste priizen Gespecialiseerd m de beste merk. Alle benodigdheden en kleding IEUWUNDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tol hel dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langeslraat 116 9300 AALST 30 0354 UBLICITEIT 052-21.40.60 UANDO 053-21.40.60 m om di uw advertentie y n 052-21.40.60 Dendermonde. Opendeur op het VP. Hel was snikheet, een duik in het bad m Aalst. Sandra De Gendt en Sven Van den Broeck wonnen de Coca-Cola wedstrijd te Aalst (a) (vj ar Groep Oe Cuyper

De Voorpost | 1984 | | pagina 18