Patrick Waeytens zet Didier De Witte voor schut Tony Thieleman volwaardig junior Gerry Van Lierop hersteld na een valpartij Dirk Van Mossevelde leider in Aalsterse prijs «Mark Galle» Guy Verberckmoes niet snel genoeg in de sprint Werner Van Broeck hoopt op drie overwinningen Gert Maes op een zucht van de eerste overwinning Eindelijk Chris Sleeuwagen WAOD WIELRENNEN Pieters, Gobert en Van Gucht winnen in Tielrode FIETSENCROSS EKSAARDE WIELRENNEN Junioren JUNIOREN TE LEDE De Voorpost -13.7.1984 - 27 Didier De Witte, de Wase top- junior die terecht werd aange duid voor het wereldkam pioenschap bij de junioren, moest vrijdagavond de zege in het avondkriterium te lede la ten aan een knappe Patrick Waeytens. Zondag in datzelf de Lede kon Didier De Witte de zaken weer rechttrekken want hij behaalde er zijn zo veelste overwinning. Waeytens was er toen evenwel niet bij. De Balegemnaar won ook al overtuigend in Zotte- gem na een knappe spurt tegen André Tummelaer. Terug naar Lede waar wielerklub Lede- Sportief erg gelukkig was 32 junioren te verwelkomen op het avondkriterium. En het werd een prachtkoers met een massa ontsnappingen, zeker aardig gestimuleerd door de prijzenpot. Maar tot halfkoers was er toch geen uitval die ver droeg. Maar daar kwamen toen Franky Van den Abeele, ook al goed voor een selektie voor het wereldkampioen schap, Didier De Witte en Pa trick Waeytens op kop. Het trio toprenners spaarde zich niet en de voorsprong groeide snel. Al was daar wel de felle reak- tie van kleppers als Johan Gal let, Beno Wauters, zoon van Jan van de BRT, en de steeds even bedrijvige Geert Ebe- raert uit Moorsel, ze raakten toch niet dichter. Er waren trouwens nog meer dan tien kilometers te rijden toen het merendeel van de nog in wed strijd zijnde renners op een ronde van het koptrio fietste. In de finale probeerde Van den Abeele het nog eens, in de spurt gaf men hem trouwens de minste kansen Lodereen tipte immers op de supersnelle Didier De Witte maar het was Patrick Waeytens uit het na bije Balegem-Oordegem die verrassend de zege binnen haalde. De Witte leek inderdaad erg ontgoocheld maar moest dan toch maar tot zondag wachten om opnieuw'zegebloemen naar Sint-Niklaas te nemen. (H.A.) Wie dacht dat Tony Thieleman uit Kieldrecht als junior zijn mannetje niet zou kunnen staan, dient wel spoedig zijn mening te herzien. Tony heeft als junior reeds aan vijf koer sen deelgenomen. Vier keer eindigde hij binnen de eerste tien. Hij won een wedstrijd en eindigde vorig weekend in Si- naai tweede, nadat hij de sprint van een achtervolgend peloton had gewonnen. «Na enkele kilometers sprong Geert De Kezel- weg, samen met Patrick Suy. Met zeven renners, waaronder Stefan De Beleyr, Guy De Jonghe, Peter De Munck en Ernst Rainer, hebben we de achtervolging ingezet. Wij zijn er in geslaagd om de koplopers bij te halen. Daarna is Geert De Kesel weg gesprongen. Niemand reageer de op de uitdaging. De voor sprong van de vluchter steeg zienderogen om uiteindelijk de kaap van één minuut te over schrijden. Ik beoogde de twee de plaats. Het kwam tot een sprint. Ik bevond mij in derde »j positie na Ernst Rainer en Guy De Jonghe. Ik heb gedemar reerd, flitste voorop en legde vrij gemakkelijk beslag op de tweede plaats», aldus het ver haal van Tony Thieleman over de wedstrijd in Sinaai. Tony Thieleman heeft als ju nior niet veel aanpassing nodig gehad. Als nieuweling onder streepte hij reeds zijn aanleg. De titel van provinciaal kam pioen werd een verdiende be loning. Het zou ons niet verbazen mocht «Tie-Tie» dit seizoen ij nog een paar zegepluimen op zijn hoed steken. (edm) Junioren Lede. 's Zondags won Didier De Witte dan toch, maar Waeytens was er niet bij. Wie is nu de sterkste? (per) Gerry Van Lierop kwam veer- en beslag legde op een zesde n°g den keer winnen, tien dagen geleden in Beveren- plaats.» De Waaslander is sterk in de Doel samen met Bert Stevens Gerry Van Lierop wordt don- sprint, wat een belangrijk ten val. Beide renners werden derdag 12 juli zestien jaar. Vo- voordeel is. Zaterdag start hij naar een ziekenhuis afgevoerd, rig jaar eindigde hij enkele in Zwijnaarde. Komende Een week lang kon Gerry Van keren tussen de vijfde en de maandag neemt hij in Waas- Lierop niet trainen. Vorig tiende plaats. Nu vergaat het munster deel aan een nieuwe- weekend kwam hij in Moerze- hem beter. In Verrebroek won hngenkoers. Op 21 juli staat de ke opnieuw aan de start. hij onlangs en voorts eindigde Grote Prijs Bart Heirewegh te «Ik had nog schrik en bleef op hij twee keer tweede en légde Hamme in - zijn notaboekje mijn hoede. Toen zich een driemaal beslag op een derde geacteerd. Gerry Van Lierop vluchtersgroep had gevormd plaats. is overigens een ijverig ben ik in de achtervolging ge- Gerry Van Lierop hoopt in dit student, gaan. Ik werd bijgehaald en seizoen een vijftal overwinnin- Zopas behaalde hij een A3- bleef verder lid van een pelo- gen te behalen. Voor hij vol- diploma, ton waarvan ik de sprint won gend jaar junior wordt, wil hij (edm) Vrijdag reed hij nog sterk te Temat waar hij in de finale alleen een uitstekende Heule- naar Beauprez en Olivier Le- deck moest laten voorgaan. Dirk Van Mossevelde, de Aal sterse nieuweling bij wie de goede begeleiding nu ook vruchten lijkt af te werpen. Van Mossevelde is de nieuwe leider in de trofee «Minister Mare Galle». Een voor het eerst georganizeerdc regelma tigheidstrofee, die nu in een beslissende fase is getreden. Van Mossevelde gaat Pascal Schiettecat uit Outer met slechts een puntje vooraf en nu de geplande wedstrijd in Aalst wegvalt wegens problemen met verschillende wegenwer- ken komt op 14 juli de wed strijd in Outer als eerste aan de beurt Meteen krijgt Schiette cat de kans om de leidersplaats over te nemen. Daarna zijn er echter nog twee trofeewed strijden voorzien te Aalst en daarvan voor eigen deur kan Dirk Van Mossevelde dan weer gebruik maken op 21 juli en op 23 juli komt als voorspel op het groots na Tours krite- rium van de stad Aalst een nieuwelingenwedstrijd tellen de voor de trofee Mark GgUe, Dat hieraan slechts 35 renners kunnen deelnemen zal de kan didaten voor de prijs een zorg wezen: alle trofeerenners krij gen immers de voorkeur en verder kunnen we de beste nieuwelingen uit de Dender en Scheldestreek aan dc start verwachten. Een hoogstaand wielerevenement dus... H.A. De stand: 1. Dirk Van Mossevelde 35 punten, 2. Pascal Schiettecat 34 p.,k 3. Dirk Mincke 31 p., 4. Hans Goessens 26 p., 5. Thierry Neirinckx en Dirk De Schrijver 19 p., Dirk Sigin 16 p., 8. Jurgen De Witte en Ed dy De Meyer 12 p., 10. Erik De Wilde en Tom Schepens 10 P- Guy Verberckmoes heeft nog nooit een overwinning be haald. Wel eindigt hij geregeld binnen de prijzen. De grote handicap bij de junior uit Mel- sele is, dat hij te kort schiet in de sprint. Daaon' moet iuj vrijwÖTÜtijd de duimen leggen. «Ik probeer er nochtans aan te schaven, door veel op klein verzet te trainen», zegt olijke Guy. «Dit seizoen heb ik bovendien al met pech moeten afrekenen. Ik ben een paar keer gevallen en er mankeerde al eens wat aan mijn fiets. Ik hoop dit seizoen toch een overwinning te behalen. Het zal er vooral op aan komen, om vroeg voor op te geraken. In dat geval ben ik kanshebber.» Guy Verberckmoes verblijft momenteel voor drie weken met vakantie in de provincie Luxemburg, Daar kijkt hij uit naar enkele wedstrijden en tracht op het hellende parcours zijn conditie- iurder.- scherpen. Intussen is ook broer Gino mei de wielrennerij gestart. In Be- veren was hij vorige zondag bi een vijfkoppige leidersgroep die even voor halfweg were gevormd. In de sprint eindigde hij op een vijfde plaats. Eer bewijs dat ook de jongste Ver berekmoes kracht te scho schiet in de sprint en net al; zijn broer op dat vlak nog flinl zal moeten bijschaven. (edm Nieuwelingen te Borehtlombeek Junioren te Lede. Waeytens in de bloemen. De Witte kloppen is inderdaad een prestatie, (per) «Bijna was het gelukt» zei Gert Maes na afloop van de nieuwelingenwedstrijd in Be- veren. Op een haar na heeft hij daar naast de overwinning ge pakt. Het verschil met winnaar Van Broeck bedroeg hooguit enkele tientallen centimeters. «Spijtig, maar dat is nu een maal sport», aldus Gert Maes. «In het begin van de wedstrijd ondervond ik- last van de warmte. Naarmate de eerste ronde naar haar einde liep, verbeterde ook de konditic. Wat later voelde ik mij zelfs bekwaam om een aanval op tc zetten, en jacht te maken op drie vluchters. Peter Saey, Gi no Brijs en Bert Stevens waren voorop geraakt. Ik heb de kloof dichtgcrcden. In mijn wiel volgden later Gino Ver berckmoes en Werner Van Broeck. Met vijf -Bert Stevens had intussen moeten afhaken- zijn we het kommando blijven voeren. Er heerste een goede verstandhouding. Iedereen was bereid om een deel van het werk op de schou ders te torsen. Dat is de reden waarom wc in dc kortste keren een onoverbrugbare voor sprong wisten te verwerven. In dc spurt ging ieder zijn kans. Peter Saey demarreerde eerst. In zijn spoor volgde Werner Van Broeck. Ik reageerde on middellijk, bleef korte tijd op kop, maar moest op de streep nipt dc duimen leggen tegen dc snelle Van Broeck. Met de tweede plaats ben ik in ieder geval tevreden». Gert Maes hoeft als eerste- jaarsnieuwcling niet te blozen. Dc zoon van een zelfstandig bouwvakker uit Temse eindig de al vaak binnen de eerste vijf. «Ik hoop dit jaar toch een overwinning in de wacht te slepen. Daarvoor wil ik in de komende weken tot het uiter ste gaan en mij zorgvuldig op iedere wedstrijd voorbereiden. In Beveren was ik kort bij de hoogste lauweren. Eén dezer dagen moet het er toch eens van komen». Gert Maes, die voorlopig nog geen lid is van een klub, is een sterke sprin ter Dat is een belangrijk voor deel om binnen de kortste ke ren het ereschavotje te kunnen bestijgen. E.D.M. Dc drie video-systemen VHS, Video 2000 en Beta zullen tij dens de kofnende hifi-vidco 84 die van 24 tot 30 augustus in Düsseldorf plaats heeft, met talrijke verbeteringen aan de opnamc-apparatuur voorge steld worden. Werner Van Broeck uit Beve ren heeft zich de jongste tijd vaak in de prijzen gefietst. Voor een paar weken werd hij door zijn dorpsgenoot Gun- ther De Pauw in de spurt ge klopt. Deze keer toonde hij zich de snelste aan de streep. Gemakkelijk had Werner Van Broeck het niet. Pas ter hoogte van de streep wist hij dc snelle Gert Maes met een jump voor bij te flitsen. Voor Werner Van Broeck betekende het meteen de tweede seizoenzege «Peter Saey en Gino Brijs zijn Stevens achterna gesprongen. Belust op een overwinning voor eigen supporters, ben ik, samen met Gino Verberck moes in de tegenaanval ge gaan. Wij kregen aansluiting met de leiders. Bert Stevens heeft greep moeten lossen, om tenslotte uit de wedstrijd te verdwijnen. Wij bleven met vijf renners aan het komman- do en er heerste een goede verstandhouding: Hierdoor konden we de voorsprong stel selmatig opdrijven. Ik was te vreden omdat Gert Brochoven geen deel uitmaakte van ons gezelschap. Hij is een snelle sprinter, die tot nu toe twaalf overwinningen op zijn naam bracht. Hij bleef in het pelo ton, dat nooit heeft gedreigd. Met vijf renners zijn we de finale ingegaan. In de laatste rechtelijn, ben ik tot het uiter ste moeten gaan. Aan Gert Macs had ik een zware klant. Op het kruciale moment ben ik hem voorbijgestoken» Naast twee overwinningen eindigde Werner Van Broeck dit sei zoen twee keer op de tweede plaats, en legde hij niet minder dan veertien keer beslag op een plaats binnen de eerste tien. De nieuweling uit Beve ren hoopt dit seizoen nog drie keer te winnen. Pas volgend jaar wordt hij junior, wat wil zeggen dat hij zich als nieuwe ling nog vaak in de kijker kan fietsen. E.D.M. Hij was al een paar keer nipt van de overwinning gehouden, had ook al zijn deel van de pech gekregen maar iedereen verwachtte toch dat Chris Sleeuwagen de laatste weken in goeden doen snel met een overwinning naar Erpe-Mere zou weerkeren. Zaterdag te Borehtlombeek, deelgemeente van Liedekerke, was het zo ver. Van bij de eefste ronde noteerden we trouwens twee koplopers met Chris Sleeuwagen bijna door lopend het tempo hoog hou dend. Halfkoers reed Sleeuwa- gen de ketting van het wiel en het leek erop of pech weer de nederlaag zou betekenen. Sleeuwagen zette echter de achtervolging in samen met Fi- lip De Ridder uit Dendermon- de. Ze kwamen bij de leider, gingen erover en reden de laat ste twee ronden een serieuze voorsprong bij elkaar. In de spurt had Sleeuwagen niet veel moeite met Dc Ridder. Na hem werd Aalstenaar Dirk Van Mossevelde, leider in de trofee «Mark Galle» winnaar Fietsencross te Eksaarde. De jongens van 10 jaar strijden keihard om de punten (mb) Ondanks de hitte waren er za- 2de. terdag nog 250 piloten aanwe- Buggenhout Alain, 13 j., 5de zig om te strijden voor de pun- De Vos Wim, 14 j., 4de. ten. De winnaar op het einde Annaaert Danny, 14 j., 6de van het jaar krijgt dan de trui Baefé Alex, 14 j., 13de. voor kampioen van België in Van Kerckhove Wim, 15 j., de bond B.L.F.C.B. Om ver- le. warring te vermijden: de De Wael Debby, 8 j.. lste BLFCB is de bond waarbij Annacrt Peggy, 10 j 6de Wielrennen. De organisatoren van de wielerwedstrijd voor Vrije Liefhebbers in de Dendermondse Donkstraat v) 16de De Clerck Mare, 14 j 7de Daelman Danny, 14 j., 7de Daelman Danny. 14 j., lste D'Hondt Peter. 15 j., 8ste Van Hoylandt Mariska, 8 j., 2de Sack Grace, 13 j., 9de De Jonghe Cathy, 14 j., 8ste onze Wase piloten zijn aange- Van Goethem Marriëlla, lste sloten. Er waren ook een 1.000 j.,4de Gidi-Trof van Eksaarde toeschouwers zodat men te Buggenhout Kristel, 12 j., 3de Van Driessche Gunter, 7 j., Eksaarde enorm tevreden was, Jonge crossers van Uitslagen Lidoboys Nieuwkerken-Waas -girls van Waasmunster Dc Plukker Michael. 8 j., 5de 11de Van Den Broeck Christophe, 6 Maes Tom, 8 j., 6de Dc Fre Kurtr 14 j 11de j Ie De Plukker David, 9 j 3de Van de Voorde Luc, 15 j Annaert Andy, 7 j., 3de. Waterschoot David, 10 j., 8ste 13de De Smet Gunther, 9 j.. 8ste Steels Tom, 13 j., lste Dierickx Cindy, 10 j., 2de Van Hoeyweghen Nico, 11 j., Van Osselaer David, 14 j., 10de Benaerens Wim, 12 j.. 8ste Verschracgen Geert, 13 j.. Ook Tielrode werd aangetast door de WAOD-wielermikro- be. Voor een eerste uitgave waren deze renners te gast bij oud-prof Franky De Gendt in kafee «Schuttershof». Gestart werd met 26 veteranen (55 jaar). Half koers kwam er een ontsnapping en dit was meteen de goeie want Ray mond Pieters en Pierro Ruffini haalden 40 sekonden voor sprong en mochten spurten voor de bloemen. Pieters won nipt voor de ex-Italiaan. De uitslag: 1Raymond Pieters (Zomergem) de 35 km. in 57 minuten, 2. Pierro Ruffini, 3. Sylvère Dcvos (Lokeren) op 40", 4. Maurice Meylen, 5. Etiennc Verheggen, 16. André Van Overtvelt (Beveren), 18. Robert Dhondt (Sint-Niklaas). Bij de veteranen tot 55 jaar stond geen maat op de huidige kampioen Robert Gobert. In de derde van de 13 af te leggen ronden liet hij zijn 23 strijd makkers in de steek en snelde met gemak naar de overwin ning. Reakties kwamen nog van Nimmegeers en Van Al- boom en wat later nog van dc plaatselijke Karei Smet. Zij spurtten voor de ereplaatsen. De uitslag: 1. Robert Gobert (Beemem) de 35 km in 54 minuten, 2. Gerard Nimme- geer, 3. Marcel Van Alboom, 4. Karei Smet (Temse), 5. A- drien Van De Moortele, 14. Julien Debaere (Waasmun ster), 17. Romain Baert (St.- Niklaas). 37 wielertoeristen WAOD aan de start, waaronder de organi sator zelf, ex-prof Franky De Gendt. Om zich te testen hoe ver hij het nog kan, ging De Gendt onmiddellijk aan de haal in gezelschap van Luc Van Bossche en Roger Hoof. De ontsnapping droeg drie ronden maar meer dan 20 se konden kregen ze niet en toen achtte De Gendt het voor be keken. Hij zag mëer brood achter zijn tapkraan. In de vijfde ronde van de af te leggen 26, ontstond een vlucht met vijf renners nl. Fleury, Van Bossche, Van Gucht, Van Loo en Modest Smet, allen streekrenners. Deze vluchters werden door de sportmannen flink aangemoedigd en reden tot 2 minuten voorsprong bij elkaar. Een ander viertal ging op zoek naar de koprenners. nl. Van Landeghem. Hoof, Meul en Van Geystelen, zij naderden tot op 1 minuut. Vooraan gingen Van Bossche en Van Gucht alleen op zoek naar de bloemen en Van Gucht won nipt voor de koers- uitblinker Van Bossche die in alle ontsnappingen betrokken was. De uitslag: 1. Daniel Van Gucht (Belsele) de 65 km in 1.40 uur, 2. Luc Van Bossche (Sinaai), 3. Modest Smet (Be veren) op 35 4. Eric Van Loo (Nieuwkerken), 5. Etien- ne Fleury (Zwijndrecht), 6. Roger Hoof (Sint-Niklaas), 7. Victor Van Landeghem (Tiel rode), 8. Jan Meul (Belsele), 9. Frank Van Geystelen (Be veren), 10. Yvo Piessens (Boom). Wielrennen. De winnaar van de wielerwedstrijd voor vrije liefhebbers in de Donkstraat te Dendermonde (v) Junioren te Lede. Patrick Waeytens won vrijdag, voor Didier De Witte (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 27