5' ^2; Toyota-Le Patrimoine wint de Hamse kaatsbeker! GEWESTELIJKE BEVORDERING AALST - D'MONDE Baasrode V.A. en Zele Durmen sluiten aan LIGA VLAANDEREN - HOGERE III: Zware nederlaag voor Wieze Sportief HAMSE KAATSKOMPETITIE Tegels Rik blijven het doen! \Kaatsen te Zele: Durmen won met 15-5 gemakkelijk het lokale derby. Met de vingen in [neusgaten, zoals ze daar zeggen (gvw) kon zich niet laten Hamse kaatsbeker. heer en meester in de Hamse Kaatsen. Het team van Terjoden (per) KAATSEN to [oyota/Le Patrimoine een ploeg die het tegenwoordig niet zo best doet in de kompe titie, heeft de Hamse beker verrassend gewonnen. Ieder een tipte op Tegels Rik, de ploeg die helemaal vooraan op de rangschikking van de kom petitie prijkt. Zij ontgoochelde echter diep. Toyota/Le Patrimoine - Tegels De Rik (7-4): De «thuisspelers» nnen sterk en lieten Te- Rik letterlijk ter plaatse, der dat de tegenstrevers er konden aan doen kwamen tot 5-0. De bezoekers die al een paar keer van opstel ling veranderden, kwamen dan verrassend terug tot 5-4. Toen echter lieten ze het afweten en kon Toyota/Le Patrimoine naar de overwinning snellen. Van Malderen/Sneeuwwitje - Tegels De Rik (7-6): In het begin scheen de ploeg uit de Noordstraat geen problemen te hebben. Ze liepen uit tot 3-0. Maar via een 40/40 kon den de bezoekers hun eerste spel laten optekenen (3-1). Het werd nu een spannende kamp (3-3) en weer liep Van Malderen/Sneeuwwitje weg (5- 3). De jongens uit Baasrode pikten weer aan (5-5). Later werd het 6-6 en om er de spanning in te houden nog maals 40-40 en Van Malderen/ Sneeuwwitje kon afronden. Van Malderen/Sneeuwwitje - Toyota/Le Patrimoine (2-7): De mannen van Moerzeke- Kastel hebben niet lang ge wacht om hun intenties ken baar te maken. Zonder veel moeite gingen ze naar een 4-0 voorsprong. De wedstrijd scheen nu op gang te komen omdat Van Malderen/Sneeuw witje twee keer kon milderen (4-2). Verder zijn ze echter niet geraakt. Het was dan weer Toyota/Le Patrimoine dat voor de zoveelste keer de beker bin- nenpalmde. Proficiat aan Toyota/Le Patri moine voor Pletinckx André, Vemimmen Herman. Goossens D., Hermans Geert en De Wilde Karei en de wis selspelers Wuytack L. en Ver- machelen. Tonny Baert was daarna de tolk van de initiatiefnemers om op het einde van deze kaats- hoogdag de deelnemende ploegen te bedanken voor hun inzet en sportiviteit en ook Fr. De Beer, de grote organisator van dit treffen. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Paul Vermeire reikte de beker uit aan kapitein Vemimmen van Tovota/Le Patrimoine. Er waren ook nog bloemen voor de deelnemende ploegen. Natalie mocht die overhandi gen aan Toyota/Le Patrimoine en Godelieve zorgde voor de bloemen en de bijbehorende kussen voor Tegels Rik (Fran cois stond er beteuterd bij te kijken) en Maria mocht de palm schenken aan Van Mal deren/Sneeuwwitje De Voorpost - 13.7.1984 - 29 Kaatsen te Zele: Lois moest buigen voor de Durmenaren (gvw) Kaatsen te Aalst. Rapid werd de adem afgesneden door de elleboogbreuk van Franqois De Man. en de Delgen klommen via 8-3 bij de rust tot 14-11. Toen kwam Achiel De Smet op de T D Proppen, en hij bezorgde Rapid in extremis nog de zege, zodat de ploeg toch nog zijn titel kon Tf'f- 5 verlengen. Bovenaan Rapid, onderaan de Belgen (a) KWB/Cnva/Welkom Tegels Rik uit Baasrode lijken op dit ogenblik voor iedereen te sterk te zijn. Halfweg kom petitie blijven ze de toestand beheersen. Vissershof - Tegels Rik (7-12). De bezoekers hebben hun faam als sterke ploeg in ere gehouden en 't Vissershof op hun eigen vertrouwd terrein verslagen. In het eerste gedeel te waren de bezoekers al voor- geraakt tot 3-6. Alhoewel de weerstand van 't Vissershof bijwijlen sterk was konden ze dit moeilijk in punten uitdruk ken. Na de pauze verwachtte ieder dat Vissershof eindelijk zou toeslaan, maar dat is er niet van gekomen: Tegels Rik bleven de lakens uitdelen. KWB Criva/Welkom - Ons Vermaak (12-2). De bezoekers die met jongeren de verplaat sing naar het Twee Bruggen- plein hadden gedaan werden door de thuisploeg gemakke lijk verslagen. In de eerste helft kwam de thuisploeg voor tot 6-0. Daarna konden de jon gens van Ons Vermaak door twee spelen de verstekskore ontlopen. Van Malderen/Sneeuwwitje - .Rodania (7-12). Van Malderen/ Sneeuwwitje hebben deze keer zwarte sneeuw gezien, en ze hebben die niet kunnen wit wassen. Nochtans heeft de thuisploeg vaak de indruk ge geven Rodania van de kaart te zullen vegen. Een eerste keer gebeurde dit toen Rodania met 1-5 op voorsprong gekomen was. De thuisploeg maakte een vuist en kwam bijna op gelijke hoogte (4-5). Daarna ging het mis. Rodania liep dan verder naar 4-8 en weer kwam de lokale formatie terug 7-8. Met 40-40 misten ze daarna de ge lijke stand. Meteen ontzonk hun de moed en werden ze met vijf punten verschil terugge slagen. Rodania-Toyota/I^ Patrimoine (12-6). Alleen in het eerste deel zorgden de bezoekers voor een stevige weerstand: in de eerste helft waren de beide ploegen sterk aan elkaar ge waagd en met 6-5 kon de wed strijd nog alle richtingen uit. Na de pauze echter vielen zij stil en was het voor de jongens van Windey en D'Hanis een koud kunstje om met grote cijfers de overwinning te behalen. Rangschikking Tegels De Rik 6 5 1 36 70 Vissershof 6 4 2 60 65 Rodania 6 5 1 40 65 Van Mald./Sneeuw. 5 2 3 45 52 Toyota/Le Patr. 5 3 2 50 46 5 1 4 50 39 Van Gaeveren 4 1 3 47 28 Ons Vermaak 5 1 4 60 23 Wedstrijden voor deze week Ons Vermaak-Toyota/Le Pa- Van Gaeveren-KWB/Criva/ gelden in de bekerwedstrijden. Toch haalden ze nog brons (vh) Kaatsen. Hoké Erembodegem (per) Weer een slecht weekend voor onze vertegenwoordigers uit Hogere III. Wieze Sportief werd verpletterd te Okegem. Hamme Zogge en Baasrode Adec verloren respectievelijk te Appelterre en Grimmtngc. Kastel won daarentegen van Welle. De Moerzekenaren hadden bij de aanvang de lutte van 's zaterdags (bekerfinale van Hamme) nog in de benen. Hiermede ging Welle naar 3-7, en met veel inspanning kwam Kastel tot 6-8 aan de rust. Na de hervatting een ploegwijzi- ging bij de thuisploeg: Van Haver werd koordspeler en Francois Burill groot-midden. Dit bleek een goede gok te zijn en de thuisploeg kwam langszij 10-10, en nam nadien zelfs 12- 10 voorsprong. Welle probeer de onder impuls van Danny Comail nog langszij te komen, maar de thuisploeg met een sterke Herman Vemimmen won verdiend. Hamme Zogge nam in Appelterre onder im puls van Dany Baert een 3-4 voorsprong. Maar aan de rust wezen de bordjes reeds 8-4 aan. In de tweede periode moest Zogge nog hard op de tanden bijten om aan één puntje te geraken. Wieze kreeg bij Okegem een zware opdoffer te verwerken. Im mers 15-0 is niet niks. Al wa ren Raymond Bauters en zijn maats niet zo slecht (het werd 9 x 40/40) doch, dama fortu- na» ontbrak bij de Brouwers. Misschien was Wiezenaar Freddy Verstrepen (nu speler bij Okegem) de boeman voor de bezoekers. Na de prachtige uitslagen van de laatste weken, is er nu wel een ontgoocheling. Maar op 22/7 is er het Derby tegen Adec Baasrode. Wat de jongens van Baasrode scheelt, mag joost weten. De Adec-boys stonden in Grim- 1 minge aan de rust al met 8-2 in i het krijgt. En uiteindelijk ver loren ze met 15-6 cijfers, wat net niet genoeg is om één en kel puntje mee naar huis te brengen Hopelijk herval Adec zich in de derby van volgende week. 15- 9 8-15 15-10 Uitslagen van 8.7.'84 Zele Dunnen - Zele Lois 15- 5 Denderbelle - Hamme SK 15- 8 Baasrode V.A. - Steven Kerksken - Opstal Puurs - Herdersem Hoke - Terjoden Aan de top in Gewestelijke Bevordering Aalst-Dender- monde is nog niets gezegd. Zowel Terjoden - Zele Dur men - Baasrode V.A. en hun naaste belagers Hoke - Opstal en Moorsel Steven hebben al len nog uitzicht op de titel. In het derby te Zele Had Dur men weinig last van stadsge noot Louis. Bij rust was de stand reeds 8-3, en in de twee de periode werd het spel van de sterke thuisploeg gewoon weg verder gespeeld. Wat te vens aan de lindstand van van 15-5 te merken is. Baasrode V.A. liet een driepunten zege uit de handen glippen tegen moorsel Steven. Bij rust wezen de bordjes reeds 8-3 aan, het werd zelfs 9-3. Maar Steven kwam op hun kousevoeten stil aan af tot 9-5, en het haalde bij 11-7 het welverdiende punt. Denderbelle won met één ster ke Frank De Ridder van Ham me SK. Opstal won eveneens in Kerksken. Bij de rust was de stand hier 4-8. Maar in de tweede periode leverden de bezoekers slordig en dit koste hen 1 punt. Bij Upstal werd de sterke prestatie van Remi Yol- dens vermeld. Nul op twaalf, dat is het povere resultaat van Herdersem, in de laatste 4 wedstrijden. Het verloor afge lopen zondag in Puurs. De thuisploeg met: De Kinder, Verhelst, De Smedt, De Brac- keleer en Van den Abbeele Dirk. Stond aan de rust reeds met 8-2 voor. In de tweede helft dreef men de voorsprong op tot 14-2. Maar de bezoe kershaalden nog 3 spellen bin nen. Bij Herdersem ontbrak dc gekwetste Marcoen en Gil bert Van Herrewegen (die met vakantie was). Maar dit is voor Chris Janssens en zijn maats geen excuus voor dit zwak presteren. En hopelijk is het voor puurs niet de eerste drie punten zege! Algemene rangschikking vordering be- 1. Terjoden 15 31 2. Zele Durmen 15 31 3. Baasrode V.A. 15 30 4. Hoke 15 28 5. Opstal 15 27 6. Moorsel 15 26 7. Herdersem 15 23 8. D'belle 15 23 9. Kerksken 15 15 10. Puurs 15 14 11. Lois 15 11 12. Hamme. J 15 11 A.T. Hamse kaatsbeker. Van MalderenSneeuwwitje werd tweede i Toyota (vh) i een zware finale tegen Hamse kaatsbeker: Kampioen werden de jongens van Toyota-Le Patrimoine. Het is zeker hun eerste keer niet, en waarschijnlijk ook niet de laatste (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 29