Ruiterkampioenschap van Lokeren Geslaagde jumping te Lebbeke KAATSKALENDER LAGER GEWEST AALST D'MONDE EINDRANGSCHIK KING »83-'84 PROVINCIALE REEKSEN DAMES KALENDER VERBOND VAN LEBBEKE TWEEDE KAATSTORNOOI VAN EENDRACHT NINOVE Kaatsen in Baasrode Baasrode nadert de top 30 - 13.7.1984 - De Voorpost PAARDRIJDEN KAATSEN Jumping te Lebbeke. Benny De Smedt wipt met alle gemak over deze hindernis, (vh) Voor de liefhebbers van de paardesport in het byzonder voor de jumpingentoesiastelin- gen was er tijdens het eerste weekeinde van de maand juK wat te beleven op het parkoers aan de Korte Breestraat te Lebbeke. De heer Veldeman, van de gelgknamige renstal te Lebbeke, kreeg er zyn en andere springers aan het werk. Het werd een aantrekkelijk paardesportgebeuren, zonder echte hoogtepunten, met onder de met zon overgoten blauwe hemel toch aardige hoogtenum mertjes. Veel ruiters voor het ieder jaar weerkerend springfeest. Trouwens in de maand augustus al vraagt Veldeman de ruiters opnieuw. Vijf reeksen die elk, eerst in de voormiddag en dan nog eens in de namiddag, tweemaal het parkoers rond moesten. Te be ginnen met de pony's, bereden door leuke meisjes. De over winning was evenwel voor Guy Van Achter die met Wendy tweemaal de zege haalde. Knap presteerde ook Vanessa Beroo uit Denderbelle met Sultan naar de derde plaats. Bij klasse 1, gewone spring paarden maar op lage hoogte, was er eerst de zege van Ivan Philips met Spiry en in de na middag het vrouwelijke duo Deurinckx Brigit en Sarah. En opnieuw, nu met Lucky, Van essa Beroo op een derde laats. En verder, in klasse 2 an Praet Erik met Bannier en oofs Anja met Remember, klasse 3, Van Assche Pierre t Gaston en Destrooper rt met Intermezzo. De otste belangstelling natuur- voor klasse 4. Met steile nmertjes die vaak applaus sten. Het blijft iets spe- Js zo een springconcours, de winnaars? Erik Van umping te Lebbeke: Vanessa Beroo (Denderbelle) et, nog eens, nu met Wild- en Marianne De Groote Sint-Niklaas) I en later op de dag Geert deden het uitstekend, (vh) Boeck met Kwik. augustus zijn we er dus maker weer zijn goeie bui le sfeer die rond zo'n paarde- ït. Op uitnodiging van ren- heeft dat moet men vast eens sportgebeuren hangt. I Veldeman. Als de weer- komen proeven van de specia- KAATSEN 1' Nationale Zaterdag 14.7.84 Finale «kampioenschap van Vlaanderen» te Aalst (Hout markt) aanvang 15 uur. Zondag 15.7.84: Grote propagandalutte op de Grote Markt te Brussel (aan vang 15 uur) Met volgende ploegen: Tollen- beek - Buizingen en Ottignies - Felury. Hogere 1+11 (geen kompe titie). Hogere III Liga Vlaanderen - geen wedstrijden Gewestelijke Bevordering Aalst- Dendermonde Zele Lots - Baasrode V.A. Hamme SK - Zele Durmen Herdersem - Denderbelle Puurs - Terjoden Moorsel Steven - Kerksken Opstal - H.O.K.E. Lagere 1+11 (Gewest Aalst - D' monde) Duvel - Gijzegem Kastel - St.-Anna Haaltert - Niel Opwijk FM - Wie ze Aalst - Baardegem Welleweg - Nieuwerkerken. Op zondag 8 juli greep voor de eerste keer het ruiterkam pioenschap van groot Lokeren plaats op het oefenterrein van de Heilig Hartruiters te Lo keren-Heiende. Het traditionele eigen klub- kampioenschap werd uitge breid tot een groot kampioen schap van Lokeren. Waaraan naast de plaatselijke rijvereniging ook nog de Kruisridders Eksaarde-Doors- laar en de Reynaertruiters uit Daknam deelnamen. Een suk- ses voor de org'nizerende ver eniging. Ook de zon was van de partij. Hoe verder de dag vorderde, hoe meer zweet druppels we zagen op de voor hoofden van mensen die hun dorst maar niet bijtijds konden lessen. Er werd gestart met de indivi duele dressuurproeven, die on derverdeeld waren in twee rin gen en in verschillende katego- rieën. In de ene ring mochten de beginnelingen BI en B2 hun kunsten tonen aan het maar matig opgekomen publiek. In de andere ring was het de beurt aan de ruiters van klasse licht en klasse middel, die de kampioen van Lokeren moes ten aanduiden. Dit werd uit eindelijk Herman De Waele met het paard Jolie van de rijvereniging Eksaarde. Ook mag vermeld worden dat de dressuurproeven door 2 ju ry's gekeurd werden. Op het middaguur konden hongerige magen zich te goed doen aan een breugelmaaltijd. De na middag werd ingezet met de springwedstrijd voor onderbe ginnelingen, die gewonnen werd door Guy Vervaet met het paard Cora uit Eksaarde- Doorslaar. Na de parade en de prijsuitreiking van de indivi duele dressuurproeven, ging men verder met de springwed strijd beginnelingen, die ge wonnen werd door Roger Van de Vijver met het paard Alina uit Eksaarde-Doorslaar en met de springwedstrijd licht, die werd gewonnen door Naudts Geert met het paard Udec uit Daknam. Hij werd ook nog springkampioen van Lokeren. Opmerkelijk was dat het kam pioenschap van Lokeren in een vriendschappelijke sfeer ver liep en niet in een concurren tiestrijd, die men wel terug vindt bij gewesttomooien. Door de sterke prestatie van de Kruisridders uit Eksaarde- Doorslaar was het ontegen sprekelijk dat de wisselbeker voor een jaar in het bezit zal zijn van deze vereniging. De HeUig-Hartruiters kunnen dus terugblikken op een ge slaagde proefondememing, en zijn er nu reeds van overtuigd deze formule in de komende jaren te handhaven. Uitslagen A. Wisselbeker dressuur 1Kruisridders Eksaarde- Doorslaar 2. Heilig Hartruiters Lokeren- Heiende 3. Reynaertruiters Daknam B. Individuele dressuur Beginnelingen BI en B2 1. Trienpondt Patrick, Lo keren-Heiende 2. Van Brussel Petra, Lo keren-Heiende 3. Vervaet Bea, Eksaarde- Doorslaar 4. Van Bocklaer Theo, Ek saarde-Doorslaar 5. De Messemaecker Hilde, Lokeren-Heiende Klasse licht en klasse middel 1 en 2 1. De Waele Herman uit Ek saarde-Doorslaar - kampioen van Lokeren 2. De Waele Guido uit Ek saarde-Doorslaar 3. De Vos Danny uit Ek saarde-Doorslaar 4. Van der Beken Mare uit Lokerene-Heiende, die tevens klubkampioen van zijn vereni ging werd. 5. Flamée Peter uit Eksaarde- Doorslaar C. Springproeven Onderbeginnelingen 1. Guy Vervaet uit Eksaarde- Doorslaar 2. Mieke Stoffelen uit Lo keren-Heiende 3. Vervaet Bea uit Eksaarde- Doorslaar Beginnelingen 1. Van de Vijver Roger, Ek saarde-Doorslaar 2. De Vos Dirk, Eksaarde- Doorslaar 3. De Vos Patrick, Daknam Klasse licht 1. Naudts Geert uit Daknam springkampioen van Lokeren 2. De Waele Guido, uit Ek saarde-Doorslaar 3. Flamée Peter, uit Ek saarde-Doorslaar. MB Kaatsen te Opdorp: de bezoekers uit Opwijk v) Uitslagen van 8.7.84 Opdorp - Opwijk FM Gijzegem - Haaltert Duvel - Kastel Wieze - Aalst Niel - Welleweg Nieuwerkerken gem Klassering Lagere I 1. Gijzegem 2. Opdorp 3. Nieuwerk. 4. Duvel 5. St. Anna 6. Baardegem 7. Welleweg KLassering - Lagere II 11-15 1. Haaltert 17 30 25- 9 2. Niel Wieze 17 23 17 23 Opwijk Kastel Aalst 14-15 Baarde- 15- 6 17 38 18 35 18 33 18 32 17 28 19 27 17 24 VOLLEYBAL Reeks: Vrij en Blij Lebbeke Geen wedstrijden tot 29.7. '84 Reeks A: Zondag 15.7.'84 Moerstraat - Berlare Ons Vermaak - Onder Ons Appels - Balleken Op Sportvrienden - Kevers Jempi - Erpe Bleukenboys - Oudegem. Reeks 2 Zondag 15.7.'84 Tip Top - Appolinia Mieregem - Willebroek Welkom - Meub. De Backer Olympia - Backerclub Elckerlyc - Groendalers Super zeven - Hoeksken Moleken is vrij Kaatsen te Opdorp. De lokale jongens van den Dries (v) EERSTE PROVINCIALE 1. Zomergem 22 40 2. Nova Smash 40 H.A. 3. Juvencs Zele 38 4. Kieldrecht Asterix 38 5. Dcnderwindeke 38 6. Gent Logeen 31 7. Unie Herzele 30 8. Moderna Lebbeke 3(1 9. Adcc Baasrode 30 10. White Star 29 11. Zelzatc 28 12. Mocrbeke 24 TWEEDE PROVINCIALE A 1. Maldegem 39 2. St. Gillis Waas 37 3. Zelzate 35 4. Aalter 34 5. R. Testa Lokeren 34 6. Rumbac Waasmunster 34 7. Becrvelde 33 8. St. Niklaas 32 9. Ronse 32 (Iff) 10. Oostakker 30 11. Gent 29 12. Ursel 26 TWEEDE PROVINCIALE B 1. Mellc 22 42 2. Appelterre Vokajap 40 3. Deinze 39 4. Gemiich Oudegem 39 5. Erwetegem 33 6. Oudenaarde 33 7. Zulte 33 8. Aalter 31 9. Wetteren 30 10. Michelbeke 28 11. Dendermonde 24 12. Geraardsbergen 24 DERDE PROVINCIALE A 1. Meerbeke 41 2. Kangoeroes Aalst 41 3. Schcllebelle 41 4. Zwijnaarde 38 5. Borsbeke 6. St. Martens Latcm 7. Leeuwerik Lede 8. Lovendegem 9. Eine 10. Scorpio Aaigem 11. Hovoc Hofstade i 12. St. Amandsberg DERDE PROVINCIALE B 1. Hades Temse 22 41 2. De Klinge 40 3. Watervliet 39 4. Assenede 36 5. VC Temse 35 6. Eksaarde 34 7. Melsele 31 8. Kcmzcke 30 9. Adegem 29 10. St.-Niklaas 29 11. Kabaz Bazel 28 12. Evergcm 24 VIERDE PROVINCIALE 1 8 1. Snuffel Grembergen 22 43 2. VC Berlare 41 3. Kontakt Temse 38 4. Pardaf Kruibeke 38 5. Sinda St.-Niklaas 37 6. Juvenes Zele 34 7. Nieuwkerken 31 8. VC Buggenhout 29 9. Vitesse Kruibeke 28 10. Madavoc Hamme 27 11. Eksaarde 27 12. Moerbeke 22 Net als vorig jaar organiseert kaatsklub Eendracht Ninove een kaatstornooi voor de 12 ploegen uit lc nationale. Een dracht zelf is niet meer van de partij, maar met Tollembeek en Buizingen als Vlaamse ver tegenwoordigers is men in Ni nove terecht tevreden voor het organiseren van dit degelijke tornooi. Het programma loopt dit jaar P.A.C. van maandag 16.7 tot vrijdag Donderdag: 19.7.'84: 20.7 met de Gnaledag. Kalender Maandag 16.7. '84: Ottignies - Wieze Dinsdag 17.7.'84: St. Servais - Naast - Woensdag 18.7.'84: Buizingen - Tollembeek - Feluy Rcbaix - Braine - Nijvel Vrijdag 20.7.'84: Finale met de 4 winnaars. Als de wedstrijden hebben plaats op het Stationsplein te Ninove, met aanvang telkens van 15 uur. AI. VIERDE PROVINCIALE C 1. Denderhoutem 2. Ronsc 3. Steenhuize 4. VK Aalst 5. Appelterre A 6. Enamc 7. Hillegem 8. Borsbeke 9. Appelterre B Kadetten Baasrode V.A.-Opwyk: 13- 4 Met de internationaal Peter Cooreman in een glansrol, kende Baasrode een goede start. De thuisploeg nam on- middelijk de leiding met 4-1. Peter Cooreman keerde gran dioos en hij werd uitstekend bijgestaan door Wim Claes en David Van Damme. Samen bewerkten ze een 7-3 voor sprong. Opwijk kon niets meer inbrengen cn het werd bijge volg gedomineerd door de V.A.-boys. De thuisploeg bleef geconcentreed spelen en Alain en Geert Quisquater vulden het vijftal goed aan. Zelfs invaller Franky Huyck viel niet uit de toon en ver werkte goed alle ballen die in zijn omgeving kwamen. Met dit optreden bewees deze in valler meteen ook zijn techni sche kwaliteiten. Opwijk, dat in de rangschikking voor Baas rode geklasseerd staat, slaagde er in nog een spel op te halen, maar daarmee was hun liedje uitgezongen. Baasrode won verdiend met 13-4 cijfers, het geen duidelijk illustreert dat de ploeg op volle toeren draait en de spelers met elkaar ver trouwt zijn geraakt. Een speler in volle kompetitie in een ploeg droppen vraagt zeker wel enige inspanning en aan passing, zowel van de nieuw komer als van de medespelers. Spijtig dat Peter Cooreman niet van bij het begin van de kompetitie deel uitmaakte van dit technisch rijpe team, want dan behoorde de Baasrode V.A.-jongens zeker en vast tot de top van de rangschikking. 16 32 30 26 26 25 23 20 17 16(1 ff) Bevordering Baasrode V.A.-Moorsel Steven: 15-9 De twee Analisten van de Be ker van het gewest Aalst-Den- dermonde stonden zondag tegenover elkaar in de kompe titie. Moorsel kende een goede start en onder impuls van Van Der Jeugd en Steels konden de bezoekers uitlopen tot 0-2. Baasrode zag het gevaar in en herpakte zich. De achterman nen Hendrickx, Willaerts en De Clercq weerden zich als duivels in een wijwatervat en de vier opeenvolgende spelen werden binnengehaald. De koordspelers £assiman en Verheyden wilden niet achter- Kaatsen. Hoger Vinck van Hoké speelt zijn 200ste wedstrijd Jlijven en met z'n vijven be en werd vóór de wedstrijd in de bloemen gezet, (per) haalde Baasrode een 8-3 voor sprong, wat meteen ook al de ruststand vastlegde. Na de koffie haalde Baasrode V.A. het eerstvolgende spel binnen, zodat de stand 9-3 luidde. Een overmoedig ge worden thuisploeg blunderde tijdens de nu twee opeenvol gende spelen. In plaats van haar voorsprong naar 11-3 uit te bouwen, was Steven Moor sel in staat terug te komen tot 9-5. Nu wonnen beide ploegen om beurten hun spel, zodat de bordjes 11-7 aanwezen. De thuisploeg komt met deze overwinning op één punt van de leiders in de reeks, maar zonder verzwakking zouden ze op gelijke hoogte gekomen zijn met de leiders. Volgens de tegenpartij is Baasrode de knapste ploeg uit bevordering. Met nog zeven wedstrijden te spelen is een spannende strijd voor de titel in het vooruitzicht gesteld tussen de ploegen uit Terjoden, Zele Durmen en Baasrode een reële kans op de titel. Maar één enkele mistap kan fataal worden voor de V.A.-jongens. De huidige vorm van de koordspeler Cas- siman kan Baarsrode behoe den voor een vernietigende en tevens fatale inzinking. Cassi- man vertolkte het laatste wee keinde een schitterende partij. Kaatsen te Zele. De gebroeders Vermeulen en Peter De Saedelere overhellen in het voordeel van Durmen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 30