VAN «LIEVELINGSDIER» TOT «STRAATHOND DUURT MAAR EVEN! Gezellig vakantiën voor tweevoeter... en vierpoter! Black Is beauty! (deebee) Van pup tot volwassen dier... het belandt In een dierenasiel! ren vcm de asieldieren, maar ook een perma nente zorg voor de hygiëne van alle dieren, na een periode in een quarantainehok te hebben doorgebracht, stuk voor stuk ingeënt worden. Een waarborg voor de gezondheid van de ande ren, maar tevens een zekerheid voor de adop- tant. Wie een bezoek brengt aan het Weertse asiel Roosendaelhoeve, gevestigd in de Molenstraat 22, stelt echter met ons vast dat, ondanks de beste zorgen en het wandelingetje van elke dag, de dieren verkommeren en vooral treuren... Honden janken nachtenlang omdat een baasje uitblijft. Dieren bijten stukken uit het plafond als uiterlijk teken van opgekropte woede. Ook voor een brave hond is een verblijf tussen draad en baksteen een celstraf... in vakantie- tijd. Nokvol In het Weertse dierenasiel huizen vandaag de dag negenentwintig honden. Dit betekent duidelijke overbevolking op een tijdstip waarop de meeste baasjes nog aan «vakantie» toe zijn. Dierenwereldkruis heeft dus dringend nood aan adoptiegezinnen. Dierenvrienden met het hart op de juiste plaats worden dringend in het asiel verwacht. Mits een kleine bijdrage, waarmee de onkosten worden gedekt, kunnen zij een nieuwe vriend mee naar huis nemen. Alvorens echter daaraan toe te zijn, wordt er wel een woordje gesproken met de «adoptie ouders». Een hond mag immers geen vakantiekadootje zijn, een dier is geen goedkope beloning voor een puike uitslag op school. Het «nieuwe» is er immers vlug af en dan wordt een vriendje-'een spelbreker. Jan Kerremans, algemeen beheerder van Dierenwereldkruis, maar bovenal... dierenvriend! De massale uittocht uit dit onvolprezen land je van dijken, water en zonzoekende zonneklop pers is dus begonnen... Vliegtuigen vol dringend aan - vakan ti e- toe-zijn - de inboorlingen begeven zich richting een oi andere Costa. de valiezen geladen met zonne- en andere crème want voor bikini's en ander tuig dient vandaag-de-dag nog amper plaats ingeruimd. Deurtje toe, briefje voor de melkboer en adieu tegen de bakker en Vlaanderen ligt er godver geten verlaten bij. De tijd van zorgenloos niksen is dus gekomen... Weg met de dagelijkse sleur en slameur. dag va, dag moe... en deurtje toeI Op het thuisfront resten de vergeten troepen. Wachtend op een kaartje, kalenderblaadjes aftellend tot de dag van het al-dan-niet blije weerzien. Slachtoffer van alle zomerdrukte in de hoop rust te vinden is en blijft ook het huisdier. Voor kanariepiet en goudvis valt er allicht een oplossing uit de bus, groter wordt het probleem wanneer kat, hond of andere viervoeters) hun baasje enkele weken moeten missen. Voor sommigen wordt er een oplossing gevon den, anderen belanden in een asiel, nog ande ren worden gewoon vergeten en lopen een eindeloze rit langs Kleinbrabantse straten. Van lievelingsdier tot straathond, het duurt niet zo lang... Klichees Mensen praten er over in klichees. Zo van honden die treurend «vergeten» worden, vastgeketend aan een boom. Of van diertjes die ergens langs de grote onbekende weg worden achtergelaten. Deze vorm van dierenverwaarlozing wordt ech ter slechts af en toe vastgesteld. Frekwenter gebeurt het dat mensen drogrede nen gaan zoeken om het diertje waarvan zij vroeger altijd al gehouden hebben nu opeens van de hand te doen. De kleine krijgt er 'uitslag' van. Kleine zus is allergisch voor stof en broerlief werd door dat mormel van die hond zowaar gebeten... Plots uit de lucht vallende verontschuldigin gen, redenen die er meestal geen zijn... De vakantie is meestal de ware oorzaak van alle schuld, de enige échte reden!!! Mensen zijn immers af en toe aan afwisseling toe. Hondje weg voor de vakantie (om dan achteraf eventueel een ander exemplaar aan te schaffen). Krisis bestaat immers (nog) niet in die dieren wereld, maar wel in de verhouding tussen mens en huisdier. Het gebeurt immers al te vaak dat mensen zich een of ander dier aanschaffen zonder voldoen de op de hoogte te zijn van de kwaliteiten en eventuele gebreken van dat ras. Een klassiek voorbeeld? Mijnheer of mevrouw, wonend op een knus appartementje-voor-twee, schaffen zich een herdershond aan. Dat dier heeft niet alleen loopruimte nodig, het dient ook geregeld aan een even nodige als natuurlijke behoefte te voldoen. En daar begint dan het vaak minder leuke verhaal van ont goochelingen, scheldpartijen, af en toe een pak slaag en uiteindelijk een ticket richting asiel. Maar de schuld ligt toch niet bij die hond? Mank De bikkelharde feiten-van-elke-dag bewijzen dat er fundamenteel iets mank loopt in de relatie tussen mens en dier, dat dieren door hun baasje soms onmenselijk worden behandeld. En toch, boe eigenaardig ook, het asiel brengt amper beterschap. Wie dagdagelijks in een dergelijk opvangcen trum werkt, ziet dat de honden treuren. Dat beest is niet op de wereld gekomen om helemaal alleen in een hok te zitten, permanent wakkergeblaft door celgenoten. Dat verblijf is ook voor die dieren een straf, hoe goed ze ook worden verzorgd. Het is inderdaad een feit dat ook Dierenwe reldkruis, de dierenbeschermingsvereniging in Klein-Brabant, alles in het werk stelt om de haar toevertrouwde dieren in prima konditie te houden. Dat impliceert niet alleen het dagelijks voede- Asieiverantwoorüelljke Etrem Wauters samen met verzorger Fons en twee van de hen toevertrouwde hondjes stil verdriet In het asiel tegen te gaan worden de honden eens per dag uit gelaten. Van lievelingsdier tot straathond, het duurt maar even... (deebee) Mensen die een dier kopen, moeten ook weten dat poes of hond niet van de eerste dag netjes is. Bovendien dient rekening gehouden met de beschikbare ruimte, met de dagindeling van de eigenaar en met het financiële aspekt. Kortom, advies vooraf is dringend nodig. Maar ook daarvoor zorgt het Dierenwe reldkruis, dat ook tijdens de vakantie dagelijks bereikbaar is in de Molenstraat 22 in Weert- Bornem. Telefoneren kan ook! Draai 052/33 45 03 of 052/33 48 921!! Zelfs wanneer dokter, bakker, beenhouwer en het overige Vlaamse werkvolk het bruin bakken aan Costa of goudgeel Noordzeestrand blijft Dierenwereldkruis paraat... omdat uw huisdier dat verdient! Vakantieplezier. ook voor uw dier?? In samenwerking met regiokrant «Ons Klein- Brabant» heeft Dierenwereldkruis de aktie «Va kantieplezier... ook voor uw dier??» opgezet. De spiksplinternieuwe aktie wil er voor zorgen dat dierenliefhebbers uit de buurt van de va kantieganger instaan voor de opvang en de verzorging van dieren wiens baasje aan zijn jaarlijks vrijaf toe is. Dierenwereldkruis voorkomt aldus dat nog meer dieren in een al overbezet asiel terecht komen. Bovendien wordt de goede relatie tussen men sen uit dezelfde buurt, langs het dier om, bevorderd. Dierenwereldkruis rekent hierbij op de hulp van vele dierenliefhebbers uit de regio. Zowel mensen die voor een diertje willen zor gen tijdens de vakantie als vakantiegangers met problemen nopens de opvang van hun lievelingsbeest tijdens de zomervakantie kun nen terecht bij de Kleinbrabantse Dierenbe schermingsorganisatie. Dierenwereldkruis vind je, het weze herhaald. Dieren die In een asiel terechtkomen zijn niet minder mooi, noch minder lief. Deze bijzonder mooie Duitse herder Is daarvan het sprekende bewijs... (deebee) in de Molenstraat 22 (Roosendaelhoeve) in Weert-Bomem of bereik je telefonisch via 052/ 33 45 03 of 052/33 48 92. Algemeen beheerder Jan Kerremans en asielbe heerder Efrem Wauters zorgen er, samen met alle verzorgers en heel wat mensen van goede wil, voor dat ook de dieren in 1984 een plezieri ge vakantie genieten. Een gezellige, zonnige en ontspannende vakantie voor mens en dier, dat is alvast de wens van Dierenwereldkruis en alle dierenvrienden uit de regio. De tweevoeter verdient het, de vierpoter ook! DIRK BULK MANS

De Voorpost | 1984 | | pagina 34