lie Tiende Lokerse feesten staan voor de deur at de Lokerse jeugdraad al deed n wat hij nog gaat doen r" stijl en kwaliteit in perfekte harmonie absoluut prijs-waardig kunstmeuBelen LOKEREN Lokerse PW tevreden over Europese verkiezingen Te Waasmunster wordt vijfde tietsroute ingereden Vijftiende Bosparkfeesten J. Matthys De Voorpost - 13.7.1984 - 3 1 in het zullen wij niet zijn die ze gaan dichtgooien, want zoals Castor niet kan zonder hUux, of (voor de meer vlakken onder ons) Gaston niet bestaat zonder Leo, en Jan Thijs 1 iet zonder zijn haarstukje, zo ook kan een Lokeraar niet zonder zyn jaarlijkse feesten ,p de Vismyn. Wjj mogen niet beweren dat de Gentse Feesten in het niet verzinken ergeleken met die van Lokeren, maar allemaal weten wij dat kwalitatief en ludiek onze igen feesten daar met nek en schouders bovenuit steken. laar nu in alle ernst, wie zich trinnert hoe het allemaal be nnen is tien jaar geleden, als leinschalig projekt avant la re, en wie het allemaal :ft zien uitdeinen tot de pisachtige proporties van •rdig, met zijn uitstra- g tot ver buiten onze kon- n, wordt er wel even stil De groei van de Lokerse «ten oversteeg zelfs die van istadsschulden. en dat vind zelfs in Luik niet! En de is die zij gegeven heb- aan de lokale artiesten en nrcrwanten, waardoor Lo nen zowat het regionale Ickka van de vrije kreativiteit i de bakermat van tientallen ciwe groepen, bands en an- it werkschuwe verenigingen •orden is, dat zijn allemaal rolgen van het in het begin iwaanzinnig weggelachen en eindelijk toch doorgedrukte :riment. jaar Lokerse Feesten :n ervoor gezorgd dat in Durmestad een uitzonder- li aantal kwaliteitsmuzikan- ihun paarlen voor de zwij- i gegooid hebben. Wie her innert zich niet de ambiance die Gruppo Sportive hier brachten destijds, en de pres taties van Raymond Van het Groene woud, en de harde sati re van Vuile Mong, en de moordende vibraties van Ke vin Coyne, Black Slate en The Sound, de introspektieve ge luiden van Jan Akkerman, Wim De Craene en Toots Thielemans, de rijsttaarten van Eddy Wally, de bonkende drums van Bonga Bonga, of Massada, de zwoele geluiden van Johan Vemimmen en zijn Volle Petrol, de snerpende blues van Roland, het jeugd sentiment van Alexis Korner, de volkse vervoering van Ro land De Buck, de pijnlijke waarheid van Bots, de tot dan sen dwingende Bovick Part ners, de schizofrenie uitstra lende artiesten die het vrijpo dium beklommen... Allemaal mooie herinneringen, weg ermee! Er komen nieuwe bands, want het oorspronkelijke idee om al deze mannen van de voorbije 10 jaar terug op het podium te roepen is niet doorgevoerd. Het zou een vorm van rusten op eigen lauweren zijn. Boven dien zijn velen van hen niet meer terug te vinden, of op hun retour, of onbetaalbaar, of gewoon ongenietbaar gewor den. Je eerste lief valt je toch ook tegen, als je ze tien jaar later ziet, zonder de oogschel- len waardoor je toen naar haar keek. Dus, ander en beter! Dit jaar is een programma in elkaar geslagen (organisatoren herken je aan hun blauw oog) waarin zelfs de meest knarren- de moppersmurf zijn kluif moet vinden. Er zijn Thijs Van Leer en (toch weer) Jan Ak- De grote attraktie van de eerste Lokerse Feesten Thielemans (arch.) kerman, de mortel van de le gendarische Focus, Ernest Wright Group die de Plat- ters-sound brengen voor de ouwere zakken onder ons, en bij wijze van archeologische eksperiment het beroemde fos- 3 siel Roland, een'man die niet tot zwijgen te stemmen is. De nieuwe geluiden komen van Elisa Waut, die de Rock Ral- ley '84 won. Nacht und Nebel (remember Beats of Love) en L'Entrepót du Congo uit Beveren. Als hors d'ceuvre wordt jullie Jo Lemaire en TC-Matic in de maag gesplitst. Wie houdt van vreemde specialiteiten kan te vreden zijn met El Kholoud, een groep gastarbeiders van de tweede generatie, die in het Nederlands zingen, ofwel reg gae dansen met de 7 mooie Engelsen (vrouwen) die zich Abacush noemen. Er is zelfs flamencomuziek van Wannes 1975 ^'an de Velde en zijn Spaanse vrienden. Een jazz-blues van Lokeren. Vorig jaar was Bovick daar weer met zijn partners. Wie daar stil kon bij blijven zitten moet eens dringend naar de dokter (arch.) Ronnie Johnny. Niet te defi niëren klanken en funny noises komen van The Real Hotdogs, Perro en de Jacca Macca Jog gers, de zogenaamde «cover- groepen». Ook onze eigen (anti) helden zijn erbij, en wel Ivan Heylen (je weet wel, die van de wilde boerendochter), de verrukkelijke Alida Neslo (slechts door de TV getou cheerd) Kreuner Walter Grootaerts, overacting Bart Peeters van Pop-Elektron en... Elvis Presley, of is dat geen Belg? Omdat de Lokerse Fees ten voor iedereen zijn wilden de organisatoren Eva Maria of La Esterella naar de Durmes tad halen, maar zij kwamen tè laat. Eddy Wally wou ook niet, want die is nog altijd wrokkig omwille van dat kleine rijst- taartje dat hij op zijn sjiek kostuum gekregen heeft. Flauw ventje, ge zult nooit nie groot worden! Wie uiteindelijk toch gekontrakteerd werden zijn Willy Somers, Tony Bell (mee gieël Entwaarpe, mo nie mee moa), Samantha en Mie- ke. Dat Mieke een vedette is bewijst het feit dat veel van haar nummers al gecoverd werden door buitenlandse ar tiesten. Zo werd ook de hit «Een kind zonder moeder» in Duitsland door de Flippers uit gebracht als «Das schönste im Leben». En hebben wij dan geen talent meer in Lokeren, hoor ik daar de kritikasters mopperen. Wis en waarachtig, vrienden, zelfs in massa: The Blue Jazz Band, Tumor, Guilt, het Grote Gil bert Ensemble de Bie C°), New Orleans Train Jazz Band en zoals ieder jaar de Moedige Vlamingen. Maar niet enkel muziek maakt feest. Dat er van alle kraam- 3 aanpalende showrooms Kerkstraat 27-29-31 tel. 091148.36.86 Op zon- en feestdagen gesloten Lokeren. Een groep die ons de ogen zal openen dit jaar: Perro. Je hoort ze al van ver de loop van de voorbije maanden kwam de Lokerse edelyke Jeugdraad met enkele suksesvolle en belangrg- initiatieven naar buiten. ritmeren we maar even aan de start van de jeugdraad tt open werking. De Lokerse jeugdraad wil de werking ntrekken naar alle Lokerse jongeren, hen laten deelne- to aan het jeugdbeleid en samen met hen initiatieven nen tot verbeteren van dit jeugdwelzijn. De formule van de open ïking heeft misschien nog Et gegeven wat er van ver- cht werd. Enkele niet-geor- Diseerden kwamen er wel op# maar alle jeugdkategorieën reiken is niet zo gemakke- en juist daarvan wil de igdraad in de toekomst werk 1 aken. Wel verheugend is het dat bij de verkiezing van nieuw dagelijks bureau in aart, drie van de zeven bu- tu-leden niet-georganiseer- sn zijn. De samenstelling van dit Klijks bureau ziet er als uit: Werner Hillaert, orzittcr (afgevaardigde igdpark Hoogland), Danny Uttert (Jam-Club), Luc Ver- *t (T-Klub), Eddy Sorgeloos Ie Gouden Kroon), Peter an Lancker, Magda Van den 'franden en Michel Goossens. Als voorbereiding op de na- Bale betoging voor vrede B oktober 1983, organiseer de jeugdraad i.s.m. Jong- miks een optreden van het ■derteater Bagaudie. Van 10 tot 15 oktober 1983 aegen de Jeugdraad en VVV- oerisme de handen in elkaar de Verkeersweek. Een eek die heel wat belangstel- >g kende van de scholen en e Lokerse bevolking. Van 16 maart tot 1 april *>m de jeugdraad op de Bppen met een Veertien- »gsc van het Theater. Suk- *vol was de animatie rond Beel en teater voor de lagere middelbare scholen. Ook t kindervoorstellingen had- W veel sukses. Minder be- ogstelling was er voor de •Wdvoorstellingen voor jon- tren en volwassenen. Tijdens Be veertiendaagse trad ook tt Lokers kinderteater De ffliteurtjes op in het kader een wedstrijd voor kinder- *>eel. De Amateurtjes won en enkele weken later de fi- Ble van deze wedstrijd. Van maart tot einde mei vond in de stedelijke sporthal de sportinstuif plaats. Gemid deld zo'n 25 jongeren namen wekelijks deel aan de verschil lende sportaktiviteiten onder leiding van de stedelijke sportdienst en jongeren uit de jeugdraad zelf. De voorbije maanden gaf de Lokerse jeugdraad financiële en morele steun aan het Cen trum voor Jong-Migranten en het Werkloosheidskomité (or ganisatie Jongerenmars voor Werk) en speelde aan de pro- grammatiekommissie van het kultureel centrum een voor keurslijst door van theater groepen. Nieuw is ook dat men voor de algemene vergaderingen naar de jeugdlokalen trekt van de aangesloten jeugdorganisa ties. Die jeugdorganisatie kan dan zijn werking voorstellen. De werkgroepen «Informa tie» en «Kindvriendelijke wij ken» zaten ook niet stil. De werkgroep Informatie trekt in september/oktober van dit jaar naar het stadsbestuur met een afsprakennota, die op de laat ste algemene vergadering van 30 mei werd goedgekeurd. Het ligt in de bedoeling om tussen het stadsbestuur en de jeugd raad duidelijke afspraken te maken... verplichtingen die beiden t.o.v. mekaar dienen na te komen. Later meer hier- De werkgroep «Kindvrien delijke Wijken» nam het initia tief om op het terrein aan de Oud-Strijderslaan een speel terrein op te richten. Na kon- takt met het stadsbestuur en SM Tuinwijk bleek hiervoor al een projekt te bestaan. Met akkoord van het schepenkolle ge en SM Tuinwijk zal de jeugdraad nu, in samenspraak met de plaatselijke bevolking, een projekt op touw zetten in de Kopwijk. Naast deze twee belangrijke initiatieven van de werkgroe pen staan er de komende maanden nog andere belang rijke aktiviteitep op het pro gramma. Tijdens de Lokerse Feesten (van 4 tot 12 augustus) werkt de jeugdraad mee aan de stratenloop en de toeristi sche -wandelzoektocht, beide in samenwerking met VVV- Toerisme. Belangrijker echter worden de maanden na de vakantiepe riode. Zoals reeds eerder ver meld trekt de Lokerse jeugd raad in september-oktober naar het stadsbestuur met een afsprakennota. Tijdens die zelfde periode zal de jeugd raad ook aan het stadsbestuur vragen om de voor 1 jaar op proef goedgekeurde statuten (open jeugdraad) definitief goed te keuren, zodat men 100% voluit kan werken aan een open werking. Binnen het kader van de open jeugdraad zal de jeugdraad een DAC- of BTK-projekt willen starten... Een eerste stap tot de uitbouw van een volwaardige jeugd dienst. Tussendoor toch ook enige ontspanning... Op 29 septem ber organiseert men een video- fuif in het kultureel centrum. De jeugdraad blikt ook ver der in de toekomst." Zo wil men in 1985 werk maken van het door de UNO uitgeroepen Internationaal Jaar van de Jeugd, wil men naar de politie ke partijen trekken om samen met hen hun jeugdbeleid on der de loupe te nemen, en organiseert men op 2 februari een jongerenbeurs met plandag. Maar hierover vernemen jullie later meer informatie. Vanaf september wil men ook een bundel maken over het materiaal dat de jeugdor ganisaties uitlenen (met be schrijving, aard van het mate riaal en voorwaarden). De jeugdraad gonst dus van de aktiviteiten, dank zij een dynamische en ijverige groep jongeren die het dikwijls niet makkelijk hebben want voor iedereen blijft het vrijwilligers werk naast studie of werk. Maar waar een wil is, is een weg. En die wil is er... dat zal de toekomst duidelijk maken. Samen met de huidige regeringskoalitie stelt PW-Lokeren dat de Europese verkiezing hoogstens als een tussentijdse verkiezing moet worden beschouwd. De kiezer oordeelt over het huidige regeringsbeleid pas in het najaar van 1985. Op dat moment zal de PW als regeringspartij de balans kunnen voorleggen van het herstelbeleid dat in de voorbije vier jaar werd gevoerd. Dan zal het eerlijk oordeel van de kiezer het verschil weten te maken tussen enerzijds demagogische verkiezingspropaganda vanuit de oppositie en anderzijds daadwerkelijk regeren met gezonde vooruitblik naar de toekomst, zo zegt men bij de PW-Lokeren. De Lokerse liberalen zijn verder verheugd te kunnen vaststellen dat te Lokeren van een waar liberaal sukses kan worden gesproken. Waar in bijna alle andere Vlaamse kantons een licht verlies van 1,1% genoteerd werd, is het in Lokeren juist het tegenovergestelde: een winst van 5,2% ten opzichte van de Europese verkiezingen van 1979. De persoonlijke inzet van volksvertegenwoordiger Georges Anthuenis is daar zeker niet vreemd aan. Bij het behalen van 4209 voorkeurstemmen te Lokeren en 7994 over het Vlaamse land kan men niets anders dan juichen. Als men bovendien nog rekening houdt met het feit dat volksvertegenwoordiger Anthuenis dit sukses behaalde op de tiende plaats bij de opvolgers, dan mag men van een triomf spreken, zo meent de Lokerse PVV. Hieronder wordt de vergelijking gemaakt tussen de 3 grootste Lokerse partijen ten opzichte van de vorige Europese verkie- pjes rond het plein staan, dat ziet zelfs een blinde. Maar daarbuiten zijn er nog een hoop andere aktiviteiten ge pland, waarbij ook het Markt plein en de Groentemarkt be trokken worden. Je ziet het, net zoals Gent vanuit het St.- Jacobsplein veroverd werd, zo palmt de Vismijn stilaan de rest van Lokeren in. Het be gint met een stratenloop, die de wegkwijnende stoet ver vangt. Er zal ook poppenteater zijn voor de kinderen, een ge heimzinnige Muur waarover we niets mogen zeggen, Straat hond, de Hut, de Noufa's, de Argentijn Leonardo met zijn mimespel, en dan de Loke raars zelf die gedurende een dikke week hun rimpels en hun ideefixen thuislaten, en dat staat op zichzelf al borg voor een «smashing atmosphere». Het vrije podium op de Groen temarkt dat vorig jaar al zoveel sukses had, wordt natuurlijk terug opgesteld. Al wie denkt dat hij wat te laten zien heeft (op artistiek niveau wel te ver staan), of al wie het zwijgen beu is, kan zich via dit verhoog boven de massa verheffen. Zo, nu heb je al een idee van wat het ongeveer gaat worden dit jaar! Een knap maar duur programma. Wij hebben ge hoord van Herman Van Moe- seke - samen met Jean-Pierre Rosseel en Mark De Gryze vormde hij het oorspronkelijk trio dat de Lokerse Feesten gesticht heeft - dat ze wel 1,3 miljoen frank kosten hebben. Het is dus weer zweten gebla zen om aan de nodige fondsen te geraken. Hopelijk vermin dert het stadsbestuur de subsi dies weer niet, want er is nu al een lichte vorm van paniek waarneembaar. Gelukkig is er een dynamisch bedieningspro- jekt opgezet om de toeschou wers wat vlotter te bedienen, en dat zal de omzet sterk doen stijgen en de ergernis van de dorstigen fel doen dalen. Over veertien dagen horen jul lie meer nieuws, met een volle dig programma van de feesten. Geduld broeders. B. Om bast PW CVP SP 1979 23,8% 45,3% 21,1% 1984 Versch. 29% +5,2% 31,1% -14,2% 23,7% +2,6% PW-Lokeren is dan ook van oordeel dat dit het duidelijkste bewijs is dat de bevolking vertrouwen stelt in de Lokerse liberalen. Ze zijn daarom ook van plan om met nog meer werkkracht aan een liberale toekomst te bouwen. Lokeren. In 1983, met het bekende podium, daarop een music- natuurlijk sfeer in overvloed, (arch.) •-band, veel volk er omheen en Op donderdag 19 juli wordt in kreeg van de Durme- en Schei- Waasmunster de vijfde fiets- dedijkenroute. Deze 21 km. route ingereden, die de naam lange fietsroute doorkruist de Voor de vijftiende keer worden in Lokeren de Bos parkfeesten georganiseerd. Het programma leest u hierna. De terreinen waar de festiviteiten plaatsvinden zijn te situeren aan de Nachtegaallaan, nabij het dierenpark Bospark. Vrijdag 20 juli 18 u: Optocht rond de wijk 19 u: Receptie voor genodigden 20 u: Kaarting bieden man tegen man en gaaibolling voor inwoners van de wijk. Zaterdag 21 juli 10 u: Jeugdvoormiddag voor de kinderen van de wijk 14 u: Fietstocht voor de dames van de wijk vanaf 16 jaarè 15 u: Kindernamiddag met optreden van goochelaars 21 u: Show-avond met Danny Christian Zondag 22 juli 09 u: Mis voor overledenen van de wijk in de tent 10 u: Kaarting bieden man tegen njan en kiekerwedstrijd 14 u: Wild West Rodeo show, groots spektakel met echte dieren 20 u: Optreden Lokerse zangeres Daisy met orkest Daisy Boys! Maandag 23 juli 10 u: Dierenmarkt 15 u: Koffietafel voor gepensioneerden van de wijk met optreden van cabaretgroep De Schizo's 19 u. Groot Breughelfeest met optreden van cabaretgroep De Schizo's. Tijdens de pauze trekking tombola. Bij inval duisternis prachtig vuurwerk. Durmevallei en doet ook de Schelde aan. Volgens vzw- Durme is de Durme- en Schel- dedijkenroute de laatste fiets route die werd ontworpen. Het betreft immers de 5de fietsrou te vanuit de Roosenbergge- meente Het vertrekpunt voor de inrijding van een nieuwe fietsroute is steeds de heideka- pel. De inrijding start te 14.30 uur. De deelnemers krijgen gratis een routebeschrijving. De durmedijken worden bere den in Wareslage, Sombeke en de Bunt te Hamme waar men ook de Schelde aandoet. De nieuwe fietsroute loopt groten deels door de Durmevallei. Een folder over de nieuwe fietsroute werd uitgegeven door de gewestelijke vereni ging tot bevordering van het toerisme in het Land van Waas. Deze kost slechts 10 fr. en is verkrijgbaar op het ge meentehuis dienst kuituur te Waasmunster. V.G.P. Philips is in onderhandeling getreden met de Chinese rege ring over het uitwerken van vijf grote industriële projekten betreffende de produktie van koelkasten, beeldbuizen voor kleurentelevisie, kleurentele- visietoestellefl. telefonische uitrustingen en optische glas vezels. KANTOOR VAN NOTARIS te LOKEREN Kerkstraat 66 Tel. 091-48.13.25 RECHT VAN HOGER BOD BETREKKELIJK HANDELSEIGENDOM (thans genaamd Mercatorhal) dienende als sporthal en feestzaal met bar-cafétaria en parking te KRUIBEKE RUPELM0NDE Temsestraat 8 Blijkens proces-verbaal van openbare verkoping, opge steld door notaris Jean Mat thys te Lokeren, Kerkstraat 66, werd op vrijdag 6 juli 1984, onder de opschortende voor waarde van afwezigheid van hoger bod toegewezen: ENIGE KOOP KRUIBEKE derde afdeling Rupelmonde Een welgelegen en goed on derhouden handelseigendom, thans gekend onder de bena ming Mercatorhal, gestaan en gelegen op en met grond te Kruibeke, Rupelmonde, Tem sestraat 8, volgens laatste in lichtingen gekend onder Krui beke, derde afdeling, Rupel monde, sektie A, nummer 167/ T, groot 1.906 m2 (K.l. 129.400 F). Onmiddellijk beschikbaar (na betaling van koopsom en kosten). Omvattende: overdekte zaal (aangepast als sportzaal), bar, cafétaria en ruimte met twee w.c.'s twee urinoirs en twee lavabo's. Verder ruimte waarin ketel centrale verwarming (mazout) en grote tuin (parkeermogelijk- heid). Is uit de verkoping gesloten: de warme luchtgenerator Bel- therm AUS 24. Er is verder uitweg naar de Temsestraat en de Oever straat. Toegewezen mits 1.225.000 fr. Inlichtingen bij notaris Matthys te Lokeren, Kerkstraat 66 (091/48.13.25). Bezichtiging na afspraak met de eigenaar (03/774.47.78). Eenieder heeft thans het recht binnen de 15 dagen na voor noemde toewijzing de beko men prijs te verhogen met tien ten honderd; dit opbod dient te geschieden bij deurwaarders exploot. De eventuele liefheb bers dienen rechtstreeks een gerechtsdeurwaarder te berei ken en zich van het opbod in geld te voorzien. Alle inlichtingen zijn te beko men op het kantoor van nota ris Jean Matthys te Lokeren, Kerkstraat 66 (091/48.13.25). Gehuwde personen dienen in persoon aanwezig te zijn, in het bezit van trouwboekje en huwelijkskontrakt. Vennoot schappen dienen geldig ver tegenwoordigd te zijn in bezit van de statuten en benoe mingen. 2&0400-AS

De Voorpost | 1984 | | pagina 3