Gloednieuwe folder: «Aalst, plezante stad» EI P.V.V.-jongeren Aalst waarschuwen na de Euro-verkiezingen WLA-nieuwtjes Is uw bromfiets reglementair afgesteld? of opgefokt? Herwaarderingsgebied AaUt-Linkerover reeds erkend Aalsters harnavalnieutvs 6 - 13.7.1984 - De Voorpost Wegen in Faluintjes wachten op herstelling SP-raadslid Louis Saerens interpelleerde over de slechte toestand in de Baardegemse Eerdegemstraat die dringend aan herstelling toe is. De bevolking zou het jarenlang wachten moe zijn, te meer daar onlangs een gevallen fietser er ernstige verwondingen opliep en gehospitaliseerd moest worden. Deze straat zou gevaarlijk zijn voor elk weggebruiker en Louis Saerens kreeg de indruk dat de door de stad aangekochte asfaltmachine alleen putten in het stadscentrum zou vullen. Schepen Anny De Maght zegt dat het inderdaad om een oud, een koelkastdossier, gaat maar dat het werk voorzien is in de planning voor 1985. Tegen een vroeger projekt met een brede straat rees verzet en nu wordt geopteerd voor een weg van 10 meter breed met langs weerszijden een voetpad. Iets waarover de bewoners zullen worden geraadpleegd. Dat gezegd werd dat de asfaltmachine enkel zou dienen voor werken in de stad neemt de schepen niet. In afwachting van de definitieve aanpak zullen ook in de Eerdegemstraat putten worden gevuld. Maar Danny Denayer vindt asfalt gieten op kasseisteentjes weinig esthetisch. Raadslid Louis Saerens heeft het verder over de Moorselse Rommeleinweg waar sinds de werken in 1983 wel betondallen verdwenen doch geen verharding werd aangebracht zodat bij regenweer deze weg moeilijk te gebruiken is. Spreker vraagt dat deze drukgebruikte voet- en fietsweg spoedig zou hersteld worden. Schepen De Maght zegt dat het in dergelijke omstandigheden gebruikelijk is dolomiet aan te wenden, goed en goedkoop en o.m. dient om verzakkingen weg te werken. Dallen leggen boven een opgevulde sleuf is een riskante bedoening want verzakken wordt er quasi onvermijdelijk. Nadat de weg zich zal «gezet» hebben kan aan definitieve verharding worden gedacht. CVP-raadslid Willy Bosleels eveneens Moorselaar, zegt dat de weg vroeger zeer oneffen was en dat de huidige toestand niet zo slecht is als afgeschilderd. De weg bij de ingang van het voetbalveld aan de Eksterkenstraat ligt echter eerder gevaarlijk. Geen elektronische spelen in zwembadkantine In de kantine van de stedelijke zwemkom stonden vier elektronische spelen opgesteld die uitdrukkelijk door het huurkontrakt zijn verboden. Danny Denayer, andermaal hij, vroeg welke maatregelen het stadsbestuur wil nemen om het reglement te doen eerbiedigen. Schepen André Doorns is er mee akkoord dat dit volgens het kontrakt écht niet kan. Op een officiële vraag van de uitbater reeds op 9 februari jl. tverd aan de kontraktant, de brouwerij, negatief geantwoord. De schepen beloofde dan ook dat reeds de volgende dag zou gevraagd worden de toestellen in kwestie weg te halen. De burgemeester voegt er nog aan toe dat er na de vakantie een aanpassing komt van de reglementering op luna-parken. In tal van steden is men met dezelfde materie trouwens reeds begaan. Van Geemstraatje niet gesloten Raadslid Danny Denayer stelde in de jongste zitting van de Aalsterse gemeenteraad in de pers te hebben gelezen dat het Van Geemstraatje bij de bouwwerken aan de nieuwe rijkswachtkazerne ook tussen de bouwfasen in gesloten zou blijven. Interpellant vraagt of het college van burgemeester en schepenen bereid is plannen en fasering in de kommissie ad hoe bespreekbaar te stellen. Schepen Anny De Maght kan interpellant geruststellen. Het Van Geemstraatje, voor velen een interessante verbinding, zal in geen enkele periode gesloten zijn. Doorgang zal steeds mogelijk blijven. Koördinatie middenstand, politie en brandweer? Ter gelegenheid van de voorbije braderij op de Moorselbaan werd het verkeer omgeleid via de Binnenstraat. Dat in deze straat het parkeren dan niet verboden werd zou aanleiding hebben gegeven tot geweldige opstoppingen volgens interpellant Danny Denayer Op vrijdag 8 juni ging dan hierdoor ook heel wat tijd verloren zodat de brandweer later in de Juvo-brand aan de Bergemeersenstraat belandde. Het raadslid vraagt zich dan ook af of er wel koördinatie bestaat tussen middenstand, politie en brandweer. Burgemeester Uytter- sprot zegt dat er inderdaad koördinatie is en voegt eraan toe dat de brandweer steeds de kortste weg wil nemen. De moeilijkheden in de Binnenstraat zouden alleen veroorzaakt zijn door vier fout geparkeerde wagens, waaronder zelfs één van de firma Juvo. Niet de braderij was de oorzaak van de opstopping, wél de foutparkeerders die zich hadden opgesteld bij de nadar-afsluiting. Danny Denayer die verklaarde zelf gedurende een kwartier ter plekke in een opstopping te hebben gezeten, stelt voor parkeerverbod in te richten in de Binnenstraat bij de volgende editie van deze bradenj Zes machines gratis ter beschikking gesteld Raadslid Dolores Baita had opmerkingen over de aankoop van zes schrijfmachines voor de administratie waarbij de voorwaarden en de wijze van gunnen besproken werden in de jongste gemeenteraadszitting. Op haar vraag kreeg het raadslid het antwoord dat de machines nog niet geleverd waren alhoewel achteraf zou blijken dat sinds half maart vier machines in openbare werken en twee op de ckonomische dienst in gebruik zijn, alle machines geleverd door dezelfde leverancier. Die machines zouden sinds enkele maanden volledig gratis ter beschikking zijn gesteld van het stadsbestuur en dit zonder enige vorm van overeenkomst of belofte van aankoop. Het raadslid stelt dat zulks bezwaarlijk met de waarheid kan stroken. Een firma handelt normaliter niet aldus. En wat als ondertussen een machine beschadigd zou raken? Machines die maandenlang intensief gebruikt worden kunnen evenmin nog als nieuw worden verkocht. Dolores Baita ziet in deze manier van doen een regularisatie achteraf van een onaanvaardbare toestand en het bevoordeligen van een bepaalde leverancier waarbij vrije konkurrentie uitgesloten wordt. Alle rioolkolken komen dit jaar aan bod Voorheen werden de rioolkolken te Aalst gereinigd door twee kolkenzuigers van de stedelijke dienst. Nadat een van hen de geest gaf en de andere gebruikt wordt om dagelijkse oproepen te beantwoorden drong een andere regeling zich op. Na een onderzoek door de diensten Leefmilieu en Openbare Werken werd een kontrakt afgesloten met de pvba Van Roy uit Denderleeuw Overeengekomen werd dat tijdens 1984 elke rioolkolk (er zijn er 15.500) éénmaal grondig zou gereinigd worden. Per gekontroleerde ruiming dient 76 frank betaald te worden plus BTW De firma kreeg de toelating het nodige water op te nemen aan de brandkranen van de stad zonder de hydranten enigerlei te beschadigen. Het gaat hier om een éénmalig afgesloten kontrakt voor 1984. Momenteel zijn de kolken reeds gereinigd te Nieuwerkerken (1400), Gijzegem (600), Hofstade (1500) en Herdersem (600). Te Moorsel (1100) is men momentcel bezig en voor het einde van 1984 komen nog aan bod Baardegem (400), Meldert (700), Erembodegem (2800) en Aalst (6400). Het ligt in de bedoeling om, afhankelijk van de resultaten die deze reiniging oplevert, in 1985 een beperkte aanbesteding te houden voor verder ruimen. Bijkomende ruimingen naargelang klachten of opgaven van inwoners blijven uiteraard een noodzaak. (L.H.) Aalsterse avond De Aalsterse avond georganizeerd door het AKV heeft plaats op vrijdag 31 augustus in de KeizershallenVerlenen hun medewerking: FS Band, Antonio en Michel, de Prinsencae- mere, prins Goelby, enz... AKV Oeisjepot Op 15 juli van 12 u tot 21 u. grote zomerbarbecue van AKV Oeisjepot in café De Palm, Eugene Bosteelstraat. Voorverkoop 200 fr. en aan de kassa 250 fr. AKV De Voortkampioenen AKV de Voortkampioencn organizeren op 11 en 12 augustus in het park De Bleick hun tweede volleybaltornooi voor karnavalgroepen. Aalstenaar Jan Caudron quaestor Tijdens de Kamerzitting van 21 juni werd het Aalsters VU-Kamerlid Jan Caudron verkozen tot quaestor. Dit in opvolging van Willy Kuypers die op 24 juli Europees parlementslid wordt. Het college van Quaestoren bestaat uit acht leden en is belast met het bestuur en de praktische i leiding van de Kamer van Volksvertegenwoordigers. Met deze bevordering telt het arrondissement Aalst opnieuw een beheerder van de Kamer zoals destijds met Louis D'haeseleer. (L.H.) Aalst. Paardenkampioenschap. Op de Houtmarkt waren de beste raspaarden weer te zien (a) De P.V.V.-jongeren publiceerden een waarschuwing van politiek sekretaris W. De Plecker uitgaande van het arrondissementeel bestuur met de afdeling Aalst, Ninove, Geraardsbergen en Herzele. Na de Euroverkiezingen heb- liberale realisaties en opdrij- ben de P.V.V.-Jongeren zich ven van de fiskale druk door in. hun maandelijkse vergade- de kiezer zouden geïnterpre- ring bezonnen. Unaniem was teerd worden als een falend men het er over eens dat deze liberaal beleid met alle elekto- verkiezingen voor de P.V.V., rale gevolgen vandien een nederlaag zijn geworden. Niet het aanhoudend lanceren Alhoewel er verzachtende om- van nieuwe liberale ideeën standigheden kunnen worden maar alleen konkrete belcids- gepleit werd gesteld dat de akties met een gunstige weers- kiezer duidelijk het regerings- lag op het besteedbaar inko- beleid heeft afgekeurd. Beleid men van de burger en op de dat trouwens nooit écht libe- tewerkstelling zullen de kiezer raai is geweest. overtuigen. Reeds begin 1984 werd ge- Voor de regering is het dan waarschuwd dat uitblijven van ook vijf voor i2, wordt gesteld. Ook gemeentelijke mandata rissen worden door de PW- Jongeren hierbij gewaar schuwd. Al te veel wordt een politiek gevolgd van «rekken en er bij blijven». Liberale ideeën zijn er vaak ver te zoeken. De Aalsterse P.V.V.-Jongeren blijven er nochtans van over tuigd dat alleen een konse- kwent liberaal beleid de enige uitweg kan zijn. Ze zullen in de toekomst dan ook hardere akties gaan voe ren om de liberale beginselen in eigen rangen weer aan de orde te stellen. LH Na tien jaar werking bezinde WLA (Werkgroep Leefmi lieu Aalst) zich over de toekomst. Blijft WLA «champet ter spelen» of wordt het een vereniging die zich toelegt op studiewerk, rapporten, specialisaties. Besloten werd de reeds tien jaar ingeslagen weg verder te zetten met een bestuur en afdelingen in alle deelgemeenten, en een werkgroep waar niet met de ellebogen moet gewerkt worden. Zoals destijds burgemeester Uyttersprot de 12 uren van Aalst verbood kijkt WLA thans uit naar iemand die te Baardegem, Meldert, Moorsel, Hofstade en Erembodegem motorcrossen zal verbieden. Eveneens naar iemand die de vestiging van nieuwe grootwarenhuizen te Erembodegem zal verbieden. Politie- en rijkswachtkontrole dringen zich op op het «fietspad» Aalst - Hofstade - Gijzegem waar heel wat bromfietsers en motorfietsers deze weg gebruiken. Op het stationsplein verdwijnt eerlang een beeld van een boom. Bij een eerste vraag tot kapping werd deze geweigerd. Nu liet men de boom onderzoeken. Als hij ziek is, kan hij verdwijnen... Amylum houdt Aalstenaars letterlijk en figuurlijk zoet met snoepjes: Amylum sponsort verder karnaval, Eendracht Aalst en Dekenijen. Gehoopt wordt dat waar krotten afgebroken wor den geen waardevolle panden bij dezelfde gelegenheid sneuvelen. Wegwijzers naar de Keizershallen en naar de stedelijke toeristische dienst zijn noodzakelijk. De Broekstraat bij de Sint-Jobkapel dient alleszins bewaard te blijven in de staat waarin deze zich bevindt. De Groendienst werkt voortreffelijk bij het plan ten van bomen op leegstaande plaatsen, zelfs in straten die reeds jaren vergeten waren. Burgemeester Uyttersprot zorgde voor wegmarke ringen op de brug in de Kwalestraat te Nieuwerker ken, zulks na zes jaar aandringen bij het ministerie van Openbare Werken. De bevolking schijnt beter naam en voornaam van de «familie Dallas» te kennen dan die van haar huidige bestuurders. De Groendienst voerde in 1983 een prachtige kampagne ekologisch bermbeheer. Momenteel is in de begroting echter 500.000 fr ingeschreven voor «ont smettingsmiddelen, schadelijke dieren- en plantenbe- strijding». Met pesticiden wordt blijkbaar door stads diensten nog royaal omgesprongen. Wat betreft ruimen van beken en onbevaarbare waterlopen werd in 1982 169.000 fr. voorzien, in 1983 175.000 fr. en nu 2.500.000 fr. waarvan twee miljoen voor het ruimen en een half miljoen voor onderhoud. Welke beken wil men nu ruimen? Machinaal of milieuvriendelijk? U kan mededelingen plaatsen in het maandblad via Guido en Annette Uyttersprot-Anckaert, Kerkhofstraat 5 te 9391 Baardegem (Aalst). (L.H.) et i E ebr an in ok ink car em: an nil ht kl( Aalst. In de Bredestraat te Erembodegem stortte het vliegtuigje, bestuurd door Dendermondenaar Van de Vijver neer. Gelukkig zonder veel erg. Het inzittende echtpaar Willems-Groenacker uit Lokeren zal dit avontuur niet vlug vergeten. De heer Willems werd gewond aan de voet. (a) Baardegemse St.-Margrietfeesten voor elck wat wils Samenzijn in vreugde en gebed, gewoon kristen zijn, een evenwichtige samenstelling van religueuze en gemeenschapsbindende aktiviteiten. Dat is de formule die de Baardegemse St.-Margrietparochie andermaal huldigt bij de Parochiale Margrietfeesten. Op vrfjdag 20 juli ter gelegenheid van de feestdag van de parochiepatrones te 8 u. mis en te 10 u. plechtige hoogmis ter ere van de H. Margareta Te 15 u. ommegang met het reliekschrijn en eucharistieviering in openlucht aan de Margaretakapel in de Dorpstraat. Tot 17 u. zegen met de reliek in de kerk Gemeenschapsvormende aktiviteiten hebben plaats op donderdag 19 juli met reuze- belotting in de parochiezaal, op vrijdag 20 juli met na de ommegang eetfestijn, op zaterdag 21 juli te 20 u. met TD met DJ «Celleken» en op zondag 22 juli te 18 u. met opstijgen van warmeluchtballon op de weide achter de pastorij gekoppeld aan een tombola met als eerste twee prijzen een gratis ballonvaart. Er is ook een tentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwerken van inwoners in de vernieuwde parochiezaal-. LH agc ooi ige iv< SF n )re ht, nc ark Met de goedkeuring van het herwaarderingsgebied «Aalst-Linkeroever» werd bewezen dat de administratieve molen niet noodzakelijk traag moet malen. Het gebied werd afgebakend De dienst Stads- en Dorpsher en de stuurgroep geïnstalleerd waardering onderzoekt mo- op 6 september 11. en het ad- menteel hoe de bewoners van vies van deze stuurgroep werd het betrokken gebied best ge reeds op 31 januari bij de stimuleerd kunnen worden om Vlaamse Executieve tot erken- samen met de stad te renove- ning ingediend. In het projekt ren. Gewerkt wordt dan ook komen naast woonstraatjes als aan een duidelijke en verstaan de De Ridder-, de De Keyser- en de Peperstraat, verouderd en verpauperd als de typische handelsstraten waar de woon- funktie op de eerste verdieping boven de winkelpanden zeer gering is. Het herwaarderingsgebied werd wel erkend met uitzon dering dan van de operaties die betrekking hebben op woon- bestand boven winkelpanden. In de schoot van de Executieve was hierover wel heel wat dis- kussie en minister Akkermans zou dit probleem door het «Nationaal Instituut voor Ves tigingsbeleid en Bcdrijfsad- vies» laten onderzoeken. Dit marketingsbureau is dan ook gestart met bevraging bij eige naars en uitbaters. Afhanke lijk van de resultaten van dit onderzoek zal de Vlaamse Deelregering de beslissing ne men i.v.m. het onbenut poten tieel woonbestand boven de winkels. Het stadsbestuur hoopt dat een positief ant woord voldoet zodat de mid denstanders niet uit «de pre mieboot» zouden vallen. Ge vraagd werd bovendien aan de minister wat onder «winkels» begrepen wordt. Behoren drankslijterijen, restaurants en banken ook onder dit begrip? bare informatiebrochure «Je buurt vernieuwt» die eerst daags van de persen rolt. Bewoners van het erkend her waarderingsgebied, eigenaars en huurders die van de renova- tiepremic willen genieten kun nen zich best wenden tot de Dienst Huisvesting, Kapelle- straat 8, 2de verdieping, tel. 053-77.11.11. Toestel 262. LH De Aalsterse stadspolitie kreeg een «curvometer», een proefbank die het mogelijk maakt de maximale snelheid van bromfietsen te kontro- leren. Door de schuld van de snel heidsmanie worden immers heel wat jongeren slachtoffer van dodelijke ongevallen. Jon geren sleutelen graag zelf aan hun bromfiets met als doel de te halen snelheid op te drijven. Buiten lichamelijk leed kan opfokken van de snelheid ech ter nog andere verdragende gevolgen impliceren. Vanaf 16 jaar is de bestuurder van een bromfiets strafrechterlijk ver antwoordelijk inzake de ver- keerswetgeving. Een bromfiets van klasse B moet afgesteld zijn om een maximale snelheid van 40 km/ u. op horizontale weg. Zo hij door opfokken tot bvb. 50 km/ u. op vlakke weg komt verliest hij zijn hoedanigheid van bromfiets en wordt een motor fiets. Op dat ogenblik moet de bestuurder dus in het bezit zijn van een rijbewijs. Betrokkene kan een gevange nisstraf oplopen van 8 dagen tot 6 maanden en/of een geld boete van 500 tot 2.000 fr (te vermenigvuldigen met 60). «Verzekeringsmaatschap pijen» zouden kunnen zeggen u dat ze wel een brom- doch geen motorfiets hebben verze- kerd. Dan kan de bestuurder nog eens 8 dagen tot 3 maan den straf - oplopen en/of een geldboete van 100 tot 1.000 fr., eveneens met 60 te vermenig vuldigen, terwijl ook het voer tuig verbeurd kan worden ver klaard. De politie wil echter eerst pi ventief optreden. Bestuur) van bromfietsen zouden op het politiekommissarir mogen aanbieden om na tc gaan of hun voertuig regle mentair is afgesteld. Ook scho len zullen in dat verband wor den aangeschreven. Dergelijk1 «voorkomen» van zware in breuken op de verkcerswctge- ving zou heel wat leed kunnen kt besparen niet alleen aan de jonge mensen maar ook aan de ouders die burgerlijk aanspra kelijk zijn voor hun kinderen. LH De stad Aalst publiceerde zopas een gloednieuwe toeristi sche folder met als titel «Aalst, plezante stad». Volgens Willy Caudron, tijdgenoot van Justus de Harduwijn, «plezante» omdat «iedereen er z(jn mening mag zeggen, het een stad is met voor de bewoners een leuk gebouwen- dekor een stad met lover langsheen de Dender en met een intens toneel- en kultureel leven». In tegenstelling tot zijn voor- een schoonheidsfoutje in gc- ganger is het een folder met slopen Hofstade is de dcclgc- alie foto's in kleur, gedrukt op meente waarvan blijkbaar 30.000 eksemplaren waarvan geen foto voorradig was. het leeuwenaandeel betaald Op voor- en achterpagina hel door de VW «De Dender- fort, Dirk Martens en Borse streek» die om de 4 jaar Aalst- van Amsterdam enerzijds en Stad aan bod laat komen qua anderzijds karnaval, Pikkcling betoelaging. De andere drie en het nieuw stedelijk jaren .gaat de subsidie naar zwembad. Ninove, Geraardsbergen of de Binnenin een brok geschiede- Faluintjes. Een realisatie van nis van Aalst, toerisme de dienst toerisme en van de konkrete gegevens en een va- adviesraad toerisme waarin labele bijdrage over Dirk een werkgroep zich speciaal Martens met deze materie, onder im- Bij de vele foto's van Aalst- puls dan vooral van Hugo Van centrum een zeer mooie, wei- Steenberge, heeft beziggehou- nig geziene foto van het belfort den. En het resultaat mag ge- gezien vanuit de Kattcstraat. zien worden. Middenin een stadsplan met Iets waarvan U zich op de het stadsccnlrijjn en vermel- toeristische dienst in het bel- ding van de diverse wandelmo- fort kan overtuigen ook al is er gelijkheden. Ook quasi alle deelgemeenten komen aan bod met het Neer hof gt Gijzegem, de St. Marga- retakerk tc Baardegem, een Denderzicht te Herdersem, het kasteel Regelsbruggc te Nieuwerkerken, de kapel Ter Muren te Erembodegem, de Rochuskapel te Meldert en last but not least de Waterburcht te Moorsel. Een pareltje waarmede de Aalsterse toeristische dienst voortaan niet alleen Aalste naars en bezoekers kan vcrbl den doch ook Aalst valal vertegenwoordigen op toeril sche beurzen. LH Géén Nopri te Hofstade Verleden jaar werd aan de pvba gebroeders Van den Nest door het stadsbestuur een vergunning afgeleverd voor het bouwen van een stapelruimte. De in opbouw zijnde stapelruimte showroom werd echter verkocht aan Meulebekenaar Mark Vandenbrouck die er een verkoops ruimte voor een Nopri zou van maken. Daar het BPA «Denderland en Industriezone» echter enkel voorziet in het optrekken van nijverheidsgebouwen en daarbij horende administratieve lokalen werd de bouw vergunning door het stadsbestuur geweigerd alhoewel in de omgeving een Brico-markt werd opgetrokken. Een bediskussieerbaar punt uit het verleden, zegt burgemees ter Raymond Uyttersprot waaraan toen de beslissing genomen werd niemand aanstoot nam. (I..H.) Aalst. De Aalsterse Gilles in de schaduw van de lange Jante Middelburg a De Gillis in Middelburg Zaterdag 16 juni waren de Aalsterse Gillis te gast in het Nederlands Middelburg, waar ze deelnamen aan de traditionele braderiefeesten. In Middelburg kon men werkelijk op de koppen lopen, zoveel volk was er aanwezig. De Gillis begonnen al in de voormiddag met een optreden op de Grote Markt gevolgd door een rondgang langs een deel van het winkelcentrum. In de namiddag werd een bezemdans en -worp uitgevoerd. Dat gebeurde in een ander deel van de winkelstraten. Het slot bestond uit een rondedans op de Grote Markt. Zowel 's morgens als 's avonds stond er een ontvangst op het programma en daarbij werden telkens weer geschenken uitgewisseld. De Middelburgse pers was unaniem in de wolken over het optreden van de Gillis en noemde «deze folkloristische groep uit Aalst het klapstuk van de laatste dag van de Middelburgse braderie».

De Voorpost | 1984 | | pagina 6