n Dendermondse gemeenteraad in vakantiestemming Subsidies voor Dendermondse kermissen en feesten Dendermondse oppositie zit elkaar in het haar Ut Lebbeeks kortnieuws Lebbeekse welzijnsraad zoekt talent in eigen rangen 10 - 27.7.1984 - De Voorpost jongens- en de meisjesschool elkaar geen konkurrèntie zul len aandoen. Hij zei dan dat vroeg hij zich af, zoals hij ook vragen had omtrent een Dat bleek al uit de agenda, waarop slechts 18 punten stonden. Bovendien waren een aantal leden van de raad met vakantie en was het duidelijk dat de strijdbijl voor een keer zou worden begraven. Echte uitschieters zoals men die de laatste maanden heeft gekend; vielen er dit keer niet te noteren, tenzij men een uitval van SP-fraktieleider Norbert De Batselier ten overstaan van VU-raadslid Ferdy Willems mag beschouwen als een konfrontale botsing. Het bleef hoffelijk en toen Willems zich verontschuldigde was de vrede alweer gesloten. Nadat de raad zich eerst had komst nog op te drijven. Vol- voor de meisjes. Waarop Fer- gebogen over de kerkfabriek gens hem is het niet nodig deze dy Willems van de VU deed van Onze Lieve Vrouw te zeer lage bedragen die aan opmerken dat het blijkbaar om Dendermonde waarbij een ad- sommige verenigingen zijn een ongeschreven wet gaat de vies werd gevraagd voor de toegekend, uit te keren. Her herstellingswerken (bijwerk) man Van den Abbeele ver en een advies voor een begro- klaarde weinig logika terug te tingswijziging, gebeurde dat vinden in de bedragen die naar wat de aanbesteding betreft de ook over de kerkfabriek Sint- zijn gevoelen al te zeer ver- laagste inschrijver liefst 80% Gertrudis. Noemenswaardige schillen. Ook voor zijn part boven de raming zat. Gebeurt tussenkomsten waren er hier mag de geldelijke hulp worden die raming dan wel ernstig? zo niet te noteren. Toen de aan- vervangen door materiële, passing van het reglement van Maar dat is lang niet altijd orde van de gemeenteraad ter mogelijk. Hij pleitte voor een vlaggenmast, een ballenvanger sprake kwam, vroeg raadslid herziening van deze betoela- en een vormfout. Schepen De Beul van de Volksunie of ging en vroeg zo snel mogelijk Dierick dus weer in het ver- de raadsleden een integraal de bestaande ongelijkheden te weer. Als er maar één aanbie- reglement konden ontvangen, willen wegwerken. Schepen der is heeft men geen enkel waarop burgemeester Cool gul van financiën Marcel Borms vergelijkingspunt. Een fout in ja antwoordde en meteen werd zei daarop dat hij een herver- de vorming? Het gaat om een dit reglement gestemd. Men deling zal laten onderzoeken normaal lastenkohier waar- had zich daarover al eens eer- en dat alle suggesties van harte voor geen fraktionering is der gebogen en nu de gevraag- welkom zijn. Bij de stemming voorzien en wat die vlaggen de en gewenste aanpassingen onthield de SP en VU opposi- masten en dé ballenvanger aangebracht De burgemeester tie zich. Bij de fakultatieve aangaat, ook die zijn voorzien gaf ook lezing van de nieuwe uitgaven stond de subsidie aan in het plan. Paul Van Damme straatnamen. In het Dender- de plaatselijke afdeling van de van de CVP drong er dan ook mondse industriepark krijgt civiele bescherming aan de or- op aan dat men komaf zou men nu volgende straten: In- de. Het gaat om een totaal maken met de aanleg van de dustrieweg, Schaapveld, Drie- bedrag van 50.000 fr. waarvan open speelplaats. Maar die zal bek en Hoogveld. Iedereen 17.100 fr. (34,2%) is voorzien amper tegen september van was het daarmee eens. Ook voor de afdeling Dendermon- volgend jaar klaar zijn, vol- metde gebiedswijziging van de de, 4300 fr. of 8,6% voor de gens schepen Dierick die geen Sint-Onolfspolder was ieder- afdeling in Baasrode en 28.600 antwoord kon geven op de een het eens. fr. of 57,2% voor het hul- vraag welke bestemming de Op de agenda stonden ook pkorps van Grembergen. oude schoolgebouwen zullen enkele aankopen. Zoals het Volksvertegenwoordiger De krijgen. Wel worden de twee leveren van behang- en schil- Batselier vroeg hier of deze houten klassen die er in Grem- dergerief voor de Zwijvikabdij afdelingen en het hulpkorps bergen stonden ontmanteld en voor een bedrag van 151.500 een aktiviteitsverslag hadden in Oudegem opgetrokken, om- fr., de aankoop van een hoge- voorgelegd, waarop schepen dat daar opnieuw een klas is drukreiniger voor het onder- Hermans reageerde dat dit bijgekomen. Maar vaste toe- houd van de stedelijke riole- verslag is gevraagd voor een zeggingen zijn er nog niet ge ring voor een som van 125.000 volgende toekening van toela- beurd. De SP onthield zich bij fr., de uitbreiding van de open- gen. Volgden dan de leningen, de stemming van dit punt. bare verlichting op de Molen- Twee in aantal waarvan een Ook de buiteninfrastruktuur berg en de Mandekensstraat eerste van 243.000 fr. voor de van dezelfde school werd met voor 29.250 fr., de aankoop aankoop van bibliotheek-eco- een gestemd. Dat gebeurde sa- van materieel voor de brand- nomisch meubilair en een men met het voorgaande punt. weer en voor de technische tweede van 226.000 fr. voor de SP-raadslid Verleyen had en- dienst, evenals van een twee- studiekosten m.b.t. de verbe- kele bedenkingen bij het voor- dehandsvoertuig voor de teringswerken aan buurtweg stel van het schepencollege om brandweer voor een totaal van nr. 15, Kapellestraat te Ap- een gedeelte van het voetpad 240.000 fr. en het aanschaffen pels. SP-raadslid Hermans, die aan de Noordlaan door te trek- van een wisselstroomtransfor- gewoon is dat zijn partij zich ken. Hij wenste te weten of mator waarvan de kostprijs onthoudt bij het goedkeuren men daar een verhaalbelasting werd geschat op 60.000 fr. Al van leningen, deed dat ook dit gaat aanrekenen. Dat kan niet, die punten werden door de keer, maar zijn partijgenoten aldus schepen Dierick die zei raad gestemd. Bij dit alles stemden ja. wenste schepen Dierick bij hoogdringendheid de openba- Basisschool te Grembergen re verlichting te voegen van Er gaat geen raadszitting voor- ^ch blijkbaar niet helemaal het straatje naast de kerk van bij of we krijgen een punt over verzoenen met deze verklaring Oudegem. Daar zijn dringend de basischool van Grembergen en onthoudt zich bij de stem- herstellingen nodig vermits er t© verwerken, deed SP-raads- mjng. Wanneer het punt van al een aantal steunijzers uit de ''d Frans Vermeir opmerken het plaatsen muur zijn gevallen. Met deze toen bet dossier over de binne- jokaaj in de 1 werken is een bedrag van ninfrastruktuurwerken werd de Denderber._ 150.000 fr. gemoeid. Vermits ingeleid. Het schepencollege ke icomti vraagt VU-raadslid meerderheid en oppositie zich wil met name de binneninfra- Lutgart De Beul daar zo snel konden scharen achter de struktuur opnieuw aanbeste- mogelijk werk te willen van hoogdringendheid, besloot den, vermits de laagste bieder maken. Het gaat hier om een burgemeester Cool terecht dat meer dan 10 procent boven de som van 480.700 fr. en zowel men dit punt ook als goedge- raming lag. Frans Vermeir de schoolarts als de rijksin- keurd mocht beschouwen. drong er nog maar eens op aan Spekteur hebben gewezen op Toelagen voor kermissen en dat mcn d® ^naming va° de de hoogdringendheid van de feesten gemeentelijke jongensschool wcrkcn, aldus interpellant. Kwam dan het voorstel van het vcranderen, vermits deze Schepen Dierick herinnert schepenkollege in verband met scho°' s'aa' ,j?°r eraan dat de plannen reeds het toekennen van de stedelij- ™eisjcs Houdt ™en dc h"ld'ge klaar liggen van in 1982 maar ke toelagen voor kermissen en ^naming aan, dan loopt men dat men om financiële redenen feesten. In de stadsbegroting is ns' ,f v00.r betoelaging zo nog nict eercjer aan de uitvoer- een krediet voorzien van *?t,e *"1 Ul'fen' maar wfrd 10 ing van de werking is kunnen 268.000 fr. en het is zonder dl® gedachtengang niet ge- beginnen. Trouwens, men meer duidelijk dat men daar v°Igd door schepen Dierick die moet toch nog wachten tot niet ver mee kan springen, verklaarde dat de school er- men de goedgekeurde begro- Vandaar dat er in de bereke- kend ls aJf een gemeentelijke ting heeft teruggekregen, ning nogal «luttele» bedragen )ongensschool, daar waar het Daarom ontspint er zich een steken. Dat merkte SP-fraktie- m dc Bo°nwijk bievoorbeeld taeiDe diskussie tussen SP- leider De Batselier trouwens g^t °m een erkende gemeen- frakrieleïrfer Volksvertegen- ook op, hierin later bijgestaan ,J. gemengde school. Dat WOOrdiger De Batselier en r.' 'b.is toch een heel verschil. De lier sprak van lachwekkend la- e' rat - ge bedragen, maar men moet Jnf~JnJ.veB aan de gemeen- installaties aan dc Vlaamse anderzijds niet vergeten dat de Jfbjke jongensschool te Grem- Waterzuiveringsmaatschappij, stad ook materiële hulp ver- ber«n. men deze met kan we,- -u bergen, men deze niet kan v geren als inrichtende macht. Maar in Grembergen zijn vol leent en die zit daar niet verrekend. Hij stelde voor de- ™aar m *-»remc a materiële hulp in de toe- óo""ic a"dere ™gch|kheden nict hclcmaa] Vermits er maar 268.000 F. is voorzien in de begroting, is het maar logisch dat heel wat kermisaktiviteiten in het Dendermondse het zullen moeten stellen met een minimale tussenkomst van de stad. Althans fionancieel want de stad verleent ook materiële hulp en die is vaak belangrijker dan de financiële. Wat Baasrode betreft is een bedrag voorzien van 24.600 F te verdelen als volgt: 2.800 F voor Meirgatkermis in augustus; 6.000 F voor FC Baasrode voor de kermiskoersen in september; 4.000 F voor de Broekkantkermis in oktober; 7.000 F voor sport en vermaak kermiskoers in de Heirbaan; 1.400 F voor de Heirbaan; 400 F voor dc duivenbond en 600 F voor een biljarttornooi; 1.400 F voor kaatswedstrijden en 1.000 F voor statiekermis. Wat de kermissen in Grembergen aangaat: 38.000 F subsidies waarvan 2.000 F voor de klem Zandkermis in juni; 6.000 F voor de Sint-Pieterskermis; 3.500 F voor de Statiónsker- mis in juli; 3.500 F voor de Kapellekermis op 15 augustus en 23.000 voor de dorpskermis in september. Voor Oudegem is een bedrag van 10.900 F waarvan 1.400 F gaat naar de Club Eendracht als organizator van de wielerwedstrijden naar aanleiding van Brugskenskermis in juli en 9.500 F naar de Club Eendracht die tijdens de kermis van september een wielerwedstrijd organizeert. Schoonaarde moet het stellen met 16.100 F waarvan 2.300 F gaat naar SC De Toekomst die in september wielerwedstrijden organizeert; 6.000 F voor septemberkermis; 800 F voor Bareelkermis en 7.000 F voor de J. De Nulvrienden die een wedstrijd voor beroepsrenners organizeren. Het merendeel van de subsidies gaat naar Dendermonde centrum. Het gaat om een bedrag van 57.300 F waarvan de Ros Beiaardvrienden voor twee wielerwedstrijden 15.500 F krijgen. Dc kermis van Sint-Gillis Binnen krijgt een subsidie van 1.700 F; de Sint- Onolfsfeesten moeten het stellen met 600 F en de Donkstraatkermis krijgt 5.500 F. Eenzelfde som gaat naar Keurkermis en de centrumkermis in de maand augustus krijgt 27.500 F subsidie, terwijl nog 1.000 F gaat naar een duivenvlucht uit Bourges. Dc aprilkermis van Appels krijgt 13.000 F en de julikermis van dezelfde deelgemeente 19.000 F. Samen goed voor 32.000 F. Het feestkomitee van Mespelare ontvangt 7.500 F en voor Sint-Gillis staat er 49.700 F ingeschreven. Die worden als volgt verdeeld: 1.700 F voor de Haltkermis in april of mei; 4.000 F voor de kennis van Lutterzele in de maand juni; 20.000 F voor de eerste centrumkermis; 1.700 F voor de Boonwijkkermis op 21 juli; 800 F voor de Torrestraat met Vemmekensspoeling; 18.500 F voor de tweede centrumkermis in september; 1.700 F voor de kennis in de Vijfde Januaristraat in dc maand september; 600 F voor de Haagstraatkermis in oktober en tenslotte 1.700 F voor de kermis Klein Parijs in september. Daarmee is wat de kermissen betreft de koek verdeeld Onder de rubriek feesten vinden we een subsidie van 14.000 F terug voor het Jazzfestival van Honky Tonk; 1.400 F voor het Sint-Maartensfeest van de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen en 3.600 F voor de Vlaamse club die het kwistornooi organizeert. Blijft dan nog een reserve van 11.900 F die voorzien is voor eenmalige toelagen ming met het betrokken dek reet. Ferdy Willems mengt zich ook in het debat en vraagt zich of een type kontrakt wel voldoende is om de stad te beschermen in een eventueel juridisch dispuut. Daarmee blijkt men moege streden te zijn, want de punten over de wijziging van aanwer- vings- en benoemingsvoor- waarden van gemeenteperso- neel en de open verklaring van flink wat ambten aan de Stede lijke Hogere Nijverheidsleer gangen, worden zonder meer gestemd. Wat nog niet wil zeg gen dat de zitting voorbij was. Een vuile beek en de hon denclub Fidelitas Ook dit keer had VU-raadslid Ferdy Willems enkele punten aan de dagorde toegevoegd. Het eerste had betrekking op het onderhoud en de vervui ling van het pompstation gele gen aan de Beukenlaan in de wijk Keur en van de waterloop S.070 gelegen in de wijken Keur en Lutterzele. Om de vervuiling van het water aan te tonen had interpellant een fles van het vervuilde water mee gebracht. Hij vroeg zich af wie in deze beek stoffen loost en of die stoffen schadelijk zijn. Bo vendien stSat de beek op vele plaatsen overwoekerd door onkruid, in zoverre dat sommi gen menen dat het om een stort gaat. Het gevolg is na tuurlijk* dat dc buurt over spoeld wordt door ratten. Kan ook aan deze toestand worden verholpen. En dan is er de pomp en de riolen. Er zou een pomp verdwenen zijn en vol gens sommigen staat die in de stadsmagazijnen, zo luidde een va de zes vragen van Willems die van burgemeester Cool als antwoord kreeg dat de ant woorden op deze uitgebreide vragenlijst zullen volgen op de raadszitting van september. Het was op dat ogenblik dat ook Nortbert De Batselier tus senbeide kwam en zei dat het op zijn minst ongebruikelijk is dat men in een openbare zit ting brengt wat reeds in een kommissie is besproken. Bo vendien gaat het om een feit dat in de kommissie door een raadslid van een andere partij is aangehaald en dat Willems nu dit punt in de openbaarheid brengt, vindt De Batselier alles behalve fair. Willems veront schuldigt zich bij de SP-fraktie leider met de woorden «Ik wist dat niet. Ik maak van die kom missie geen deel uit». Tenslot te zou schepen Dierick nog enige reaktie geven op de vra gen van Willems. Het pomp station is geen eigendom van de stad. De waterloop S.070 valt al evenzeer buiten de be voegdheid van de stad en voor de andere vragen kan men ter echt in de kommissie, aldus de schepen. Het tweede punt van VU- raadslid Willems ging over het terrein van de hondenafrich- tingsclub Fidelitas. Hij zei dat de houding van het schepen college heeft geleid tot een burenruzie tussen Zenith en Fidelitas. De hondenafrich- tingsclub maakt namelijk ge bruik van de terreinen van de Zenith, die nu beweert deze gronden nodig te hebben. Het schepencollege had beloofd op zoek te gaan naar andere ter reinen voor de hondenafrich- tingsclub. Wat ook is gebeurd, aldus de burgemeester die ver klaarde dat schepen Meule- broek zich met de hele zaak heeft beziggehouden en tot driemaal toe aan Fidelitas een terrein heeft voorgesteld. dat het geen werken voor der den zijn. De stad doet dit op eigen initiatief. Verleyen kan een sanitair lokaal in de Boonwijkschool in de Denderbellestraat ter spra- schepen van openbare werken door Herman Van den Abbee- r 1n de Volksunie. De Batse- schePen Z£l. 9°k dat waneer Dierick. Het gaat om 0e over- er ach meisjes zouden laten dracht van de waterzuiverings- Volgens de schepen is er vuiltje aan de lucht, maar vol gens De Batselier is artikel 7 overeenstem- Ook politici leggen er tijdens de vakantiemaanden het bijltje bij neer. En blazen uit. Zo is burgemeester Moeyersoon met vakantie van 21 juli tot en met 5 augustus, trekt schepen Hiel erop uit van 10 tot 20 augustus, ligt schepen Germain De Ridder van 21 juli tot 20 augustus op zijn zomerzij en neemt schepen Tirez... geen vakantie. Schepen De Gucht dient zijn vakantieperiode nog te bepalen. Ook tijdens de tweede vakantiemaand augustus is de zomeruurregeling nog van kracht in het gemeen tehuis. Op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag is het gemeentehuis reeds toegankelijk vanaf 7 uur. Sluiten doet men dan om 17 uur. Behalve op woensdag, want dan gaan de deuren reeds dicht om 12.30 uur. Op dinsdag is het gemeentehuis toegankelijk vanaf 8.30 tot 19 uur. In het najaar zullen de openbare wegen gemaaid worden. Werd dit werk tevoren uitbesteed aan derden, dan zal de gemeente vanaf nu dit werk in eigen beheer verrichten. Men beschikt daartoe trouwens over het nodige materiaal: een maaibalk die op een kraanarm geïnstalleerd wordt. Ondertussen werd het gras aan de kruispunten reeds verwijderd. Dit om de zichtbaarheid voorde wegge bruikers te bevorderen. De werken aan de H. Johannes Maria Vianneykerk te Heiz(jde, werken die dringend uitgevoerd moeten worden, zullen de gemeenschap in totaal 3.875.330 fr. kosten. 2.454.881 fr. komt ten laste van de gemeente, het rijk draagt 1.083.000 fr. bij en de provincie 337.449 fr. Flink wat maanden geleden werd op vraag van het schepencollege een energienota opgesteld omtrent het Lebbeekse sportkompleks. Bedoeling was via het uivoeren van werken en het treffen van maatregelen de energiekost te drukken. Deze nota werd overgemaakt aan de diensten van BLOSO met het doel van deze instantie een subsidie los te krijgen. Eind juni ontving de gemeente echter een schrijven van BLOSO met talrijke bemerkingen op de voorge stelde plannen. Sportschepen Germain De Ridder zal nu een aangepast dossier voorleggen. Pas dan zal de gemeente beslissen en zal kunnen begonnen worden met de uitvoering van de werken. De bestuurskommLssie van de Gemeentelijke Mu ziekschool vergaderde op 11 juli jl. werd deze vergadering ingeleid door een a capella-uitvoering van de Vlaamse Leeuw? en zal een week voor het hervatten der lessen opnieuw samenkomen Pierre Van Rossem en ke leegev tr vai rogra tfvall jdens Het zit VU gemeenteraadslid Ferdy Willems blijkbaar hoog dat hij tijdens de jongste ygtrui gemeenteraadszitting door SP franktieleider Norbert De Batselier op de vingers werd getikt, daar waar de oppositie in de Dendermondse raad tot op heden goed met elkaar kon opschieten. Deze eerste konfrontatie tussen de SP en de VU was het gevolg van een punt dat Ferdy Willems aan de agenda had gezet. Wat volgens De Batselier toch een beetje te kras was, omdat precies hetzelfde punt door een SP raadslid reeds eerder in een kommissie te berde was gebracht. Willems verontschuldigde zich met de woorden dat hij daarvan niet op de hoogste was, maar De Batselier gaf niet af. Een tweede keer zei hij het deontologisch onjuist te vinden wat Ferdy Willems deed. In een persmededeling zegt Willems nu dat hij zwaar tilt aan de beschuldiging van «gebrek aan politiek fatsoen». «Toen ik tijdens de gemeenteraad dacht dat ik inderdaad had kunnen weten dat mijn interpellatie in feite reeds door de SP was opgeworpen, heb ik mijn spijt hierover uitgedrukt. Ook in de politiek moet men zijn vergissingen kunnen toegeven», zo schrijft Willems in zijn persbericht. En verder: Nu echter blijkt dat ik gewoon materieel niet eens kan weten dat een deel van mijn interpellatie twee maand geleden in de kommissie van openbare werken werd gebracht, komt deze beschuldiging dubbel pijnlijk en onrechtvaardig over, temeer daar ze uitgaat van onze collega's uit de oppositie» Met de grondigheid hem eigen is Willems aan het zoeken gegaan in de verschillende! dokumenten waarover hij en de andere raadsleden kunnen beschikken. Met medeweten en goedkeuring van de leden van zijn fraktie VU fraktieleider Herman Burghgrave is met vakantie stelt hij dat er hem geen enkele interpellatie bekend is die voor haar inleiding reeds in de raadskommissies is behandeld, ook niet de SP-interpellaties. De VU bepaalt trouwens zelf en zonder inmenging van de SP, op welke wijze zij haar oppositierol vervult. In de tweede plaats is er hem geen enkel geval bekend, waarbij hij of een ander lid van de VU fraktie ooit agendapunten van de SP zou afgesnoept hebben Er zijn hem wel gevallen bekend die men omgekeerd zou kunnen uitleggen. En Willems brengt naar voor «op 19 mei 1983 had ik het in de gemeenteraad (en dus niet in een beperkte, besloten kommissieverga: dering) onder meer over het stort in Vlassenbroek. Op 10 mei 1984 had ook de SP het hierover. Op 13 oktober 83 en 10 november 83 interpelleerde ik over de zandwinning in Lutterzele. Op 9 februari 84 dient ook de SP hetzelfde punt in. Op 12 april interpelleerde ik over de zaak Pluvi in Lutterzele. Met onze goedkeuring jawel, oppositiesolidariteit, kon de SP fraktieleider na de onderbreking optreden als woordvoerder van de gehele SP en VU oppositie». Willems is ook geen enkel geval bekend waar een raadslid van de VU de SP fraktie onheus zou behandeld hebben «Integendeel, herhaaldelijk hebben wij onze oppositie-partner, de SP dus, gesteund indien we van mening waren dat de SP gelijk had». Wülems onderstreept deze solidariteit trouwens met de uitspraak «Toen de CVP fraktie op 29 september 1983 de gemeenteraad verliet om zo de SP interpellaties onmogelijk te maken, zorgden de 4 VU leden samen met de 8 SP-ers voor de wettelijk vereiste 12 handtekeningen op via een extra-gemeenteraad deze onjuiste behandeling van de SP groep ongedaan te maken». Willems gaat nog verder en zegt dat er hem geen enkel kommissie- verslag bekend is waarin staat dat een gemeenteraadslid van om het even welke partij ooit heeft gesproken over de vervuiling van de Volaerdebeek (waterloop SO70), over het pompstation aan de Sparrenlaan, over de grondverzakkingen in de Hullekensstraat, de Korte Dijkstraat en meerdere plaatsen in de wijk Blauwe Steen. Enkel het verslag van de kommissie van openbare werken van 7 mei 1984, nu dus meer dan twee maand geleden, vermeldt de Beukenlaan in een toelichting die werd gevraagd bij een punt ingediend door het schepencollege in verband met de herstelling van stadswegen. Maar bij deze toelichting wordt geen enkele naam van om het even welk gemeenteraadslid meegedeeld. «Materieel, zo besluit Willems, kon ik dus niet weten dat het hier om een vraag van de SP zou kunnen gaan». En tenslotte ziet hij niet in waarom deze zaak niet in de gemeenteraad zou thuishoren. Wanneer over deze enorm vervuilde Volaerdebeek en over deze grondverzak kingen niet meer mag worden gesproken in de gemeenteraad, dan vraagt'Willems zich af welke zaak nog van voldoende gemeentelijk belang is om een tussenkomst in de gemeenteraad te wettigen, vooral wanneer omwonenden reeds lang bij de stad om een oplossing hebben gevraagd. Ferdy Willems besluit zijn persmededeling: «Hoe schadelijk deze diskussie ook is voor alle betrokkenen, toch bewijst de nijdige uitval van de SP fraktieleider dat geen enkel lid van de VU fraktie de SP naloopt, hoe graag sommige mensen dat ook rondstrooien om de VU te schaden. De VU fraktie gaat gewoon haar eigen weg, tot spijt van wie 't benijdt. Wij laten ons hierbij door memand intimideren. Ook in dc toekomst zullen wij elk goed voorstelj steunen, om het even of dit voorstel uitgaat van de CVP, de PW of de SP». Beslissingen Dendermondse Gemeenteraad Tijdens de geheime zitting van de Dendermondse gemeenteraad werden v beslissingen genomen: aan mevrouw Huguette Van de Velde - Van Cauwenberghe wordt met ingang 1 oktober 1984 eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de lagere geme'entescholet van Dendermonde; de heer Willy De looze wordt bevorderd tot sergeant van de hoofdkazerne te Dendermot de bij de Stedelijke Vrijwillige Brandweer: de heer Marcel Van Nuffel wordt bevorderd tot korporaal bijpost Baasrode van t Stedelijke Vrijwillige Brandweek: aan mevrouw Lutgarde Mellacrts wordt de toelating verleend tot deeltijdse arbeid a onderwijzeres aan de lagere gemeentescholen van Dendermonde; de heer Andre Pauwels, raadslid, wordt aangeduid om de stad te vertegenwoordigen op d algemene vergadering van de Gewestelijke Ontwikkelings Maatschappij Oost-Vlaandera en de heer Herman De Cock, bureauchef, wordt bevorderd tot afdelingschef in vaste dien* per 1 augustus 1984. f Dendermonde. De muziekkapel uit Geldrop die op uitnodiging van de Dendermon raad voor de derde leeftijd voor een uitstekend koncert zorgde in het stadhuis (vh) In het kader van het Dorpsfeest 1984, organiseert de Hoogtepunt van de namiddag gemeentelijke welzijnsraad van Lebbeke, op vrijdag 31 wordt ongetwijfeld de show augustus, in de grote feesttent die zal opgetrokken worden «Kom dat zien! Kom dat aan de kerk in de Lange Minnestraat, een origineel zien!», een programma volle opgezet showprogramma. d'8 samengesteld en uitge- Dendermonde. Heel wat belangstelling voor het optreden van de Geldropse blaaskapel (vh) werkt door leden van de vere nigingen aangesloten bij de welzijnsraad. Via dit initiatief willen de orga nisatoren de gepensioneerden en minder-valieden aanmoedi gen om hun talenten op artis tiek en creatief vlak te ontwik kelen. Het overaanbod aan konsumptieamusement heeft immers vaak tot gevolg dat gepensioneerden en minder- valieden maar zeker niet alleen zij te weinig kansen krijgen om hun eigen kreatieve mogelijkheden aan bod te la ten komen. Een mentaliteitsverandering doorvoeren is uiteraard niet gemakkelijk. Van daar ook dat niet alle verenigingen meteen enthoesiast reageerden. De «Welzijnsraad» hoopt echter op een sneeuwbaleffekt, waar van de show «Kom dat zien! Kom dat zien!» de aanzet moet zijn. De repetities zijn intussen al gestart. De organisatoren roepen alle personen, al dan niet lid van een gepensioneerden- of min- der-validenvereniging, die wil len voordragen, een instru ment bespelen, goochelen enz. op, om aan dit showprogram ma mee te werken. Zij worden verzocht onverwijld contact op 1 te nemen met C. De Borger de socio-kulturele dienst het gemeentehuis of met dienst ergotherapie van OCMW (vragen naar Mie (pvr). Een nieuwe wetgeving heel familiale verzekering ven derd: het KB dat einde jenuï rschent in het staatsblad is verschel* bepaalt voor alle verzekert maatschappijen de minifl voorwaarden die in alle niet kontrakten moeten voort men: de geïndeksed franchise van 5.000 fr voor materiële schade en de mi lijkheid voor het slachtt) om het bedrag van van de verzekeraar van sprakelijke persoon ren. Test-Budget gaat ii recent nummer dieper in deze wijzigingen. Voor ai informatie: Test-Budget, landstraat 13 te 1060 Bni (02/537.42.65). Begih november doet de Poe se wagen FSO zijn intrede de Belgische Markt. Deze' gen gaat hooguit 199.938 kosten, BTW inbegrepen. zal 4,2 meter lang zijn, heef deuren en een kubieke tttA laadruimte als de achterbank neergelaten.

De Voorpost | 1984 | | pagina 10