lieuwe Nienburgse burgemeester bracht bezoek aan Dendermonde Wereldprimeur voor Boonwijk Kermis Op vakantie naar Zwitserland Sukses voor Dendermonds jeugdvakantiepaspoort! Nienburgse Volkshogeschool op bezoek te Dendermonde i De Voorpost - 27.7. <984 - 11 en kenningsmakingsbezoek dat burgemeester Reimers uit Nienburg biezonder goed is «gevallen. Vergezeld van zyn stadssekretaris de heer Intemann werkte de burgemees- ir van de Duitse zusterstad van Dendermonde op een goeie dag een vry druk rogramma af. Uiteraard stond er een bezoek aan het stadhuis en het administratief tntrum op het programma, waarbij burgemeester Reimers zich meer dan eens liet ntvallen dat Nienburg een dergelijk centrum hard nodig heeft. Hij zou dat trouwens jjdens een gezellige ontmoeting met de Dendermondse pers duidelijk maken. mdermonde. Burgemeester Reimers van Nienburg (uiterst links op de eerste rij) en idssekretaris Intemann (derde van links op de eerste rij) brachten een bezoek aan isterstad Dendermonde en nodigden de Dendermondse raad uit voor een bezoek aan tnburg (v) Schepen Maes die de kuituur onder zijn bevoegdheid heeft en enkele leden van het jume- lagekomitee woonden deze ontmoeting met de pers bij. Daarop werd bekend gemaakt dat er volgend jaar een dubbel tentoonstelling zal worden op gezet rond de figuur die Den dermonde en Nienburg bindt: Bruno Emmanuel Quatfaslem, een te Dendermonde geboren bouwkundige die tot grote ont plooiing kwam te Nienburg en er ook begraven ligt. Burgemeester Reimers ver klaarde verheugd te zijn de zusterstad van Nienburg te mogen bezoeken. Reeds van bij zijn ambtsaanvaarding be gin dit jaar werd hem de vraag gesteld, wanneer hij naar Den dermonde zou reizen. Maar hij gaf er de voorkeur aan zich eerst in de lokale politiek in te werken vooraleer zich zijn op wachting te maken bij burge meester Cool van Dendermon de. Nu is het zover en voor het bezoek zag de heer Reimers drie grondige redenen: in de eerste plaats een kennismaking van de nieuwe burgemeester met Dendermonde; in de tweede plaats duidelijk maken dat Nienburg deze jumelage ernstig neemt en dat men die ook langzaam maar zeker wil uitbouwen en in de derde plaats omdat men volgend jaar de 200ste verjaardag herdenkt van de geboorte van Quatfas lem en voor die gelegenheid de Nienburgse gemeenteraad de leden van de Dendermondse raad wenst uit te nodigen voor een bezoek. Burgemeester Reimers was trouwens meer dan opgetogen over zijn eerste kennismaking met Dendermonde, dat vol gens hem heel wat voor had op Nienburg. Het rijke kulturele verleden zoals dat blijkt uit de vele kunstvoorwerpen die in het prachtige stadhuis te zien zijn. Dat komt ook tot uiting in de oude gebouwen langsheen de grote markt en in vele stra ten van de binnenstad, aldus de Nienburgse burgemeester die eraan toevoegde dat zijn stad nog maar 960 jaar oud is en vele kleine huisjes telt. «DENDERMONDE» is ook een neuslengte voor: het heeft een pracht van een administra tief centrum dat we eens goed gaan bekijken en allicht ook zulen nabouwen. Maar van de andere kant zijn er dan ook weer punten van gelijkenis: beide steden hebben nood aan een kultureel centrum». Daarop zou de Nienburgse burgemeester een geschenkje overhandigen aan schepen Maes. Een prachtig porselei- Dendermonde. De Nienburgse delegatie werd onder meer ontvangen door het jumelage- komitee (v) Merdaad, de kermis van de Dendermondse Boonwijk zal een ■Wldprimeur bieden aan de vele kermisgangers van deze mksrijke buurt. Onze verkoper Willy Van der Steen is er Merdaad in geslaagd de grootste vliegende salami ter nreld aan te trekken. Dit 39 meter hoog en 8 meter breed |«*aarte is uniek In zijn soort en maakt tijdens de Boonwijk- fcrmis zijn proefvlucht om pas op 14 augustus officieel te «orden voorgesteld. De vliegende salami is een uniek projekt j« de wereld. Het is een hetelucht ballon waarbij met een brander de lucht binnen de ballon wordt opgewarmd. Dat •fwarmen gebeurt door een vaste ploeg van technici want het werkje dat uiterst nauwkeurig moet gebeuren. Ook het Mnvouwen van de ballon is een bezienswaardigheid: twee Mistenten zijn daarvoor nodig. De grootste en meieën snigs «liegende saiaffii werd gebouwd door Cameron Balloons in ■Mol en werd luchtvaardlg verklaard voor ons Land en Groot- WJaiinië, De navigator is Luc Madou, die houder Is van een «wet wat wil zeggen dat hij de toelating heeft om passagiers ■H te nemen In zijn mand. w vliegende salami wordt opgelaten op zaterdag 4 augustus ■P het terrein voor de kerk van de Boonwijk en zal daar een Wre attraktle vormen voor groot en klein. Trouwens, het «•rmlsprogramma van de Boonwijk heeft wel wat voor «•reen 's bieden: zaterdag 4 augustus om 13.30 uur het begin van een rommel-, antiek- en mllmarkt; om 15.00 uur de tal van de jogging georganizeerd door AC Denderland met m titel «Dwars door de Boonwijk». Om 16.00 uur volgt dan ■•t oplaten van de vliegende salami en om 19.00 uur trekt het •tast Tsjlng Boem door de Boonwijk. Er is ook een doorlo- PMde verrassing «Lammeke zoet» op de Warme Haard. «Mag 5 augustus wordt de kermis ingezet met een eucharis- Jtoertng waarin de overledenen van de Boonwijk zullen Mdacht worden (aanvang om 9.30 uur). Om 10.00 uur is er ta grote duivenvlucht en om 14.00 uur start de wlelermara- üwn georganizeerd door de wielertoeristenklub 53. Om 17.30 W vö.'jjt de traditionele reuzèfismmegang met een bezoek »n het rusthui! en te 21.00 uur staat de giute berenworp op hst programma. Die heeft voor de tweede keer plaats. Maandag 6 augustus om 10.00 uur begint de knotsgekke Underjaarmarkt. Internationale keurmeesters zullen aanwezig "In om de dieren te keuren. Om 14.00 uur staat de Prijsuitreiking van de kinderjaarmarkt op het programma en Mi 15.00 uur wordt een aanvang genomen met de volksspelen »de herbergen van de Boonwijk. Om 21.00 uur ontsteekt de ■mille Boon uit Zele het feestelijk vuurwerk en wordt de tariljkse Boonwijkkermls afgesloten. Toch kultureel centrum? Hardnekkige geruchten doen de ronde als zouden de beheerders van de zaal Belgica in de Dender mondse Kerkstraat er ge noeg van hebben en het ganse kompleks, cinema inbegrepen, aangeboden hebben aan de stad. Mits betaling natuurlijk. Mis schien zit er wel een kans je in dat Dendermonde op die manier toch aan een soort kuituurcentrum zou geraken met een volwaar dige toneelzaal. Uiteraard na vele aanpassingswer- ken. Toch zou het ons ver bazen mocht de stad in deze slechte tijden op het voorstel ingaan. Botulisme? Enkele weken geleden werden een honderdtal ka davers van eenden en an dere watervogels afge voerd van de putten die grenzen aan de Schelde- dreef, zodat er momenteel geen vogel meer te zien is. Naar verluidt zou ook een zwaan slachtoffer geweest zijn van deze eigenaardige sterfte, waarvan men ver moedt dat ze veroorzaakt werd door botulisme, een zich snel verspreidende ziekte als het lang droog en warm weer is. Kan dat eigenlijk wel deze zomer? Eigen risico Wie de Kasteelstraat in Dendermonde verlaat om de Noordlaan op te rijden, schaft zich best een peri scoop aan. Er is immers geen middel om de van links komende auto's te zien. De zichtbare afstand is amper een vijftiental me ter en als men dan weet dat op de Noordlaan tach tig mag gereden worden, dan wordt het toch wel even paniek. Patersbier Of er een verband t tussen Pater De Smet en de brouwerij De Smedt in Opwijk, weten we niet di- rekt. Bij de voorstelling van het nieuwe standbeeld mochten de persmensen in elk geval proeven van het patersbier, in grote hoeveelheden dan nog wel. Gelukkig is er nadien geen enkele van zijn sok kel gevallen. Sponsor Het is eigenlijk zo dat de Brouwerij De Smedt optrad als sponsor van het Pater De Smet-komitee, dat zich nog steeds met eigen mid delen moet behelpen. De wederoprichting van de gevallen pater werd dus volledig betaald met in komsten die niet uit de stadskas kwamen. Wegwijs Onlangs ontmoetten we twee Noren op de Grote Markt in Dendermonde. Naar zij vertelden waren ze onder de indruk geko men van de toeristische folders die door de stad gul worden verspreid, dat zij speciaal naar de Dender stede waren afgezakt. Ze stonden er wel wat verlo ren bij. Misschien hebben we het er een beetje te dik opgesmeerd?... Steenkoolcentrale Achter het Oudegemse pa pierfabriek wordt een nieuw gigantisch gebouw gezet. Het zou om een steenkoolcentrale gaan die zal dienen om de fabriek van elektriciteit te voorzien en ondertussen ook voor de verwarming zal zorgen. Uiteraard zal daar ook de afval van de eigen produk- tie in verbrand worden. Oppositie-breuk Dat blok/etterde een Vlaamse krant na de jong ste gemeenteraad in Den dermonde. Dat zal wel niet veel veranderen aan het beleid. Indien het nu nog een breuk in de meerder heid was, ja, dan! In elk geval heeft de hele affaire een nogal lange nasleep gehad. Wie Ferdi Willems kent, weet dat die niet op zijn kap laat zitten. nen potje met daarop het wa penschild van de stad Nien burg en van de drie deelge meenten. Tentoonstelling Heel even zou burgemeester Reimers ook het tema van de tentoonstelling over Bruno Emmanuel Quatfaslem aan snijden. Die wordt eerst in Dendermonde opgezet en is voorzien rond augustus van volgend jaar In de maanden oktober en november is de expositie dan te zien in Nien burg en op dat tijdstip worden de Dendermondse raadsleden dan verwacht. Burgemeester Reimers zou trouwens net voor de raadzitting van de Dendermondse gemeenteraad startte, zijn uitnodiging offi cieel herhalen. Hij onder streepte ook dat men vreugde en plezier moet kunnen bele ven aan de jumelage, want dat is volgens hem de enige echte achtergrond ervan. Vanaf 13 juli maakte het gezel schap een wandeling doorheen de binnenstad en bracht onder meer een bezoek aan de Onze Lieve Vrouwekerk, het Oud heidkundig Museum, het Sint- Alexiusbegijnhof, de abdij van Zwijveke, DDS, het zwembad Olympos om vervolgens het middagmaal te gebruiken en af te reizen met bestemming Nienburg. Tijdens de raadszit ting overhandigde de burge meester aan zijn Dendermond se collega een fraai geschenk. Een brief die wat fe maken heeft met Dendermonde en die 165 jaar oud is. Er staat geen postzegel op, waar wel een keurig uitgeknipte zegel die ook de datum vermeldt. +et gaat hem om een brief die vanuit «Termondeis ver stuurd naar de Hertog van Ah- renberg in het Koninkrijk Hannover Het gemeentebe stuur van Nienburg heeft dit uniek dokument op de kop kunnen tikken en schenkt het graag aan Dendermonde waar het eigenlijk thuis hoort, aldus burgemeester Reimers bij de overhandiging. Reeds vier georganiseerde aktiviteiten van het vakantie- op geplonst, gedoken en ge- paspoort zyn achter de rug... Dit initiatief van de zwommen. De jongeren wer- Stedeiyke Jeugdraad werd opgesteld en uitgevoerd door den echter voortdurend door het Stedeiyk Jeugd- en informatiecentrum (JIC). een, opzichtster op de vingers getikt die hen het spelevaren der waarover een gids in dai- verhood maar zelf de regels delijke visserstaal de nodige overtrad door in de nabijheid uitleg gaf. Vanaf september van het zwembad de ene siga- zullen deze waardevolle sou- re* na de andere op te steken. veniers tentoongesteld worden Dver de rest van het personeel in het nieuwe musuem. Nadat niets dan Na een korte, de jongeren een kijkje in de maar hkse wandeling in Bug- loods met de oude botters en genhoutbos werden de fietsen «Brabanders» genomen had- weer bij het stuur genomen om den, fietsten zij over de Vlas- Dendermondswaarts te keren, scnbroekse dijk terug tot in Zonder overdrijven, kan men Dendermonde. terecht van een sukses voor het De volgende fietstocht voor PasPoort spreken. Het staat nu deze jongeren, op 17 juli jl., reeds als een Paa' boven water leidde naar de Krokkebaas in dat d,t initiatief ook volgend Buggcnhout. Hoewel het niet laar zeker zal herhaald snikheet was werd er toch vol- worden!... De mensen van het JIC kun nen terecht de vruchten van hun gepresteerde werk pluk ken want reeds bij de eerste aktiviteit, op 3 juli jl. kwamen meer dan vijftig wandellustige kinderen tussen 6 en 12 jaar opdagen. Het werd een ple ziertocht met spel, zang en dans langs de nieuwe- en oude Dender. De volgende afspraak voor de ze leeftijdskategorie was op 16 juli. Door vrijwilligers werden 72 kinderen naar Vlassenbroek gevoerd waar Dhr. Fr. Gee- rinckx, kunstschilder, hen met open armen ontving. De sym- patieke schilder gaf de kinde ren deskundige uitleg over de werkwijze met houtskool. Ze moesten het Vlassenbroeks kerkje van alle kanten gaan bekijken om zo hun favoriete plekje te zoeken waaruit ze het kerkje het liefst zouden teke nen. Zo kreeg het kerkje op de tekenbladeren kubistische, realistische en abstrakte vor men. Alle «kunstenaars-in- spe» hadden de zegen van Fr. Geerinckx en met deskundige hand werkte hij heel wat teke ningen verder af. Kortom de kinderen hadden ontzag voor hun schilderleraar en genoten dan ook met volle teugen van deze namiddag. Donderdag 12 juli was het de beurt aan de jongeren tussen 13 en 18 jaar. Met de fiets reden zij onder politiebegelei ding naar het Scheepvaartmu seum in Baasrode. Palingman den, bouten, kompassen, net ten, zwaarden, lijnen, vaan dels, portretten of andere ge denkingen stonden, hingen of lagen op de kleine museumzol- Met een bezoek aan de deka- schillende steden werden aan- nale kerk, het oudheidkundig gedaan. Naast Dendermonde museum, het stadhuis, het be- bezocht men ook Lier, Brug- gijnhof en een wandeling door- ge, Aalst, Brussel, Gent, heen de middenstad, hebben Damme, Kortrijk, Oudenaar- enkele leden van de Volksho- de, leper en natuurlijk uitge- geschool van Nienburg kennis breid Antwerpen, gemaakt met de stad Dender monde. Tussen Nienburg en Dendermonde bestaat er reeds verdrag en op geregelde tijd- Stadsbestuur Dendermonde stede vanuit Duitsland bezoe en buurthuis Wastyne werken samen vertrokken heel wat kinderen uit het arrondissement Dendermonde op vakantie naar Zwitserland. Jongens uit Schellebelle, Schoonaarde, Wetteren, Appels, Moerzeke, Hamme, Sint-Gilli- Dendermonde, Baasrode, Buggenhout, Grembergen, Lebbeke, D -•*- fluitend met de trein, uitgewuij*. ,:-*n oudti» ,1T >ri kers ontvangen. Vorige week nog was burgemeester Rei- Het stadsbestuur van Dendermonde is in samenspraak mers te Dendermonde te gast met de verantwoordeiyken van het buurthuis Wastyne tot STn amhtsoenoof een samenwerkingsakkoord gekomen dat als voornaamste De delegatie van de Volksho- heeft dat de bewoners van de wyk Wastyne geschool van Nienburg, onder ak!*f wiUen meewerken aan het onderhoud van het park. leiding van professor Siegfried Gele1 op de overgrote opper- beheer heeft, betekent deze stuur hoopt da't deze Stahl, vertoefde een hele week vlakte aan te onderhouden samenwerking een verademing werking een aantrekkelijk in Vlaanderen waar vanuit de plantsoen en parken die de voor de technische dienst van voorbeeld zal ziin voor andere standplaats Antwerpen ver- stad Dendermonde onder haar de stad, die ingevolge de opge- buurtwerken, en/of wijkkomi- legde sanering, kampt met een tees en dat deze hierop zullen gebrek aan maankracht (om inspelen zodat, dankt zij een zelf het onderhoudswerk uit te positieve ingesteldheid en een voeren) en een gebrek aan kre- konstruktieve samenwerking dieten (om het door derden te tussen bestuur en bevolking, laten uitvoeren). Het stadsbe- Dendermonde een echt milieu vriendelijke stad zal zijn waar het aangenaam is te wonen en te vertoeven.

De Voorpost | 1984 | | pagina 11