.Wase «ambachtelijke karavaan» wekt voor 't eerst de Schelde over Durme- en Scheldedijkroute ingereden Jozef De Bruyne, sekretaris ACLVB Dendermonde-Lokereit, overleden Wanneer wordt H. Familie autonome parochie in Sint-Niklaas? Beverse schandpaal: vaas als bekroning 4 De Voorpost - 27.7.19*4 - 13 25-26 augustus Vijfde uitgave van bet ambachtelijk opendeurweekend in 't Land van Waas. Vijfde editie van een wijdvertakte retro-kunstkermis. Lustrum voor veel leuks, nuttigs, folkloristisch merkwaardigs. Toeristische topper ook. Want tienduizend bezoekers op hooguit twee dagen over de vloer krijgen is niet niks, ook al kan je dan je krachten dozeren over tientallen pleisterplekken, van Lokeren tot Kieldrecht. De VVV-Land van Waas skoort hoog met dit initiatief, dat 9in het kon niet anders het 'nationale ambachtenjaar' 1980 gelanceerd werd. Vijftien ambachtslui ongeveer toen, nu wel veertig. De manifestatie biedt de gelegenheid, Teel vergane glorie van het gewest eens duchtig te promo ten, en stelt je in staat, het Waasland eens op een èndere wijze te leren kennen. Een brok nostalgie maak je mee, een portie gastronomie kan je tot je nemen. Boeiend. Nuttig ook. Want waarom zou je in 't eigen land niet gaan bekijken wat je op reis ais een must ervaart? Stel dat je in Spanje een mosterdmaker ontmoet of in Noorwegen een schaapherder dan vertel je daar jèren later nog over bij 't projekteren van de vakantiedia's. Er zijn in 't Waasland ook (nog immer) schaapherders en mosterdmakers, breng ze eens een bezoekje. Het ambachtelijke weekend ais aansporing tot een kronkeltocht langs vlasbewerkers of orgelbouwer, als voorzichtige invitatie tot het nuttigen van konijn op grootmoeders wijze of een Tielroodse Kerel. >t oai Nu kan je 't begrip ambachte lijkheid eng of breed omschrij ven. Grosso modo beduidt het dat een vroeger in deze streek veelvuldig uitgeoefende bezig heid of stiel nu tot welhaast een rariteit is geworden. De kantklossters zijn dus beslist op hun plaats op 25-26 augus tus, en evenzo de manden- vlechter, mulder of klompen maker. Een beeldhouwer of kunstschilder is al wat anders. the kun Haasdonk, Beveren en Kiel drecht. Nieuw is een barbecue in kas teel-park Walburg in Sint-Ni- klaas, waarover meer in een volgende editie. Niet nieuw is de huifkartocht, die dit jaar (in Sint-Niklaas) korte trajekten volgt. Nieuw zijn wel enkele haltes zoals de koffiebranderij Esterella in Eksaarde of een zeeldraaister op Cortewalle (enkel zondag), een spinster in Daknam, een sierpoppen- maakster in kasteel Walburg en een imker in de Iepenstraat te Sint-Niklaas, de modelsier- tuin aan de Voorthoekstraat in Kemzeke, schaapherder Ver- cruysen in het Herder sstraatje te Stekene, de man denmaker in de Steendorpse Gelaagstraat. Eigenlijk gaat het om een lang gerekte sliert attrakties. Knus 't Waasland; de Wareslage- dreef in Waasmunster. VW- voorzitter Staf Van Daele is van oordeel dat het ambachte lijk weekend de hoogdag, de uitschieter voor het Wase toe risme is. En nog: «Het am bachtelijk weekend wil niet al leen een gebeuren zijn waar oude stielen worden gedemon streerd, het wil vooral een ge beuren zijn om aan de vele bezoekers te tonen wat het oude Land van Waas, 'het ge bied van den feilen met den Rooden Baarde', te bieden heeft op dit vlak». Eigentijds én terugblikkend, die kombinatie wordt bena drukt Een wel suksesvolle for mule, niet alleen omdat men zowat tienduizend bezoekers verwacht, maar ook omdat het initiatief in die mate gegroeid is dat de VYV zich genood zaakt zag, een aantal aanvra gen tot deelname af te wijzen. Binnenkort signaleer ik in De En een bodemonderzoeker, boe verdienstelijk ook, is veel eer een wetenschapper of his- torikus of vorser. Maar goed. Zodra een initia tief èènslaat wil 'men' erbij wezen. Het is dan een kwestie van aksenten leggen. Waar ligt dc grens tussen kuituur en onS kommercie? Da's delikaat. Al ligt niet in eerste instantie de bedoeling voor, gewin te puren uit de bezoekjes aan de am bachtslui, toch gaat het soms a om loutere bedrijfsbezoeken, nd hoe charmant en 'ambachte- lijk' zo onderneming er ook ige uitzien. Dolf en Dries Het enthousiasme is groot bij Tielrode, maandagavond. In 't sotte, in 't vroede, in 'i Drieske Nijpers zongen de bijeenkomst van WV-voormannen uil ook persmensen veel sfeer in (dw) bachtelijke glorie. De samen- kan je van her naar der kuie- werking kwam al in 1982 op ren of rijden. Zo nu en dan sta gang toen men gezamenlijk je oog in oog met heuse am- een uitgave realizeerdc met ge- bachtelijke samenscholingen, bloemleesd werk van Klein- zoals in Daknamdorp of in 'de Brabanders Jan Hammenecker meest ambachtelijke straat van Tielrode, maandagavond. Op een persbijeenkomst lichtte VW-ondervoorzitter Bruno Machiels die het voornemen te kennen heeft gegeven, omwille van te drukke bezigheden, die funktie vaarwel k zeggen het reilen enzeilen van het Wase ambachtelijk weekend toe. Dit jaar trekt men 'over de Khreve', naar Klein-Brabant (dw) De café-chantantdames van het Waasland, ambachtslieden en Voorpost welke weg de drie routes precies volgen, bij wie men pleistert, wat de am bachtslui aanmaken, enz. De begeleidende brochure (20 frank ais je ze gaat afhalen bij de VW of in de meeste Wase gemeentehuizen, 50 frank als men ze moet opsturen) is nog niet klaar, maar we zijn ook nog enkele weken van het weekend van 25-26 oogst ver wijderd. U mag nu al vernemen dat enkele horeca-instellingen ge durende dat weekend een spe ciaal aanbod doen: paling op z'n Sinaais, Stekens, Temses. In het kasteel Walburg in Sint- Niklaas kan je speciaal voor dit weekend gekreëerde streekge- rechten proeven (frieten op Lieven Lenaerts' wijze, Sinaai- se wclzijnskoeken la Wemer Rogiers?). Dit is de eerste van enkele bijdragen over het ambachte lijk weekend die in Dc Voor post verschijnen. Dit artikel werd min of meer ambachte lijk getypt en geponst. Zo hoort dat. Wouter VLOEBERGH jds deelnemers. En bij de in- en Emile Verhaeren en Ham- ncnters, de VVV-Land van menaar Filip De Pillecijn, op- aas. Maandag werd in de gesierd met houtsneden van cafetaria van 't Waesmeer in Sint-Nilazenaar Gerard Gau- Tielrodeeen goed geëqui- daen. Het is goed dat men peerd weekendverblijfpark dat overleg pleegt, en op toeris- woral bij dc Antwerpenaren tisch vlak ügt een samenwer- trek blijkt, troepenschouw king als deze zeer voor de jehouden. Een vinnige ont- hand. 'Over 't water', in Nat- moeting voor zowel deelne- tenhaasdonk of Buitenland bij- Bers-ambachtslui-exposanten voorbeeld, krijg je immers in journalisten - persmede- één oogopslag een indruk van werkers, een werkvergadering dc Wase Scheldekant: natuur •annex perskonferentie was én industrie oogopslag een in kt. Daar proberen ze bij de druk van de Wase op één kiek- VVV het beste van te maken, je. Het Scheldetoensme hoeft telkens De bijeenkomst van niet ingeperkt te worden om- Mandagavond was gezellig en dat je toevallig in een andere 'oed- provincie verzeilt raakt of om- dat men een dorp verder een Waaraan was beslist niet andere tongval heeft. Teemd het zangtalent van [oa Steendorpcnaar Dolf Peelers Het ambachtelijke weekend in ook de inbreng van de zo Waas wordt op 25-26 augustus (eprezen café-chantantdames dus verlengd naar Borncm en van volkskunstgroep Drieske Puurs toe Eén van de drie i/pers (in 't sotte, in 't vroe- ontworpen routes doet ook «,in t amoureuze) mocht er Klein-Brabant aan. Vlech ten. Opgemerkt werd niet twerk gaan bekijken in dat «kei de aanwezigheid van gcWest van rietmanden, de MUibekes ereburger Bert Pete- kinderboerderij van Bornem jw. ook van de partij was een Gf de Havesdonckhoeve in «egatie van over de Wase Hingene even binnenwippen, ttreve. uilKlein-Brabant. Schelde als band cfgbor het eerst trekt dc am bachtelijke karavaan ook de Schelde over om in Klein-Bra- ,.c bant mee te genieten van hun dit **reldvermaarde ambachten». Zo werd het omschreven in de «s ter hand gestelde map. v*-Land van Waas samen met VVV-Klein-Brabant ter pro motie van veel vergane am- Nieuwe haltes Drie routes dus. Dc zuidelijke naar Klein-Brabant. En dan twee specifiek Wase trajekten. Een westelijk, van Sint-Niklaas via Sint-Pauwels, Kemzeke, Stekene, Sinaai, Eksaarde (Gzoardse Feesten), Lokeren, Waasmunster en Tielrode naar Temse. Een oostelijk trajekt vanuit Sint-Niklaas naar de Veile, Temse, Steendorp, Een persartikel heeft heel wat kopbrekens bezorgd aan de Orde van het Pilorijn te Beveren. Nadat deze orde had besloten om de schandpaal van de «Burggravije ende Vrije Heerlijkheden van Rasegem ende Massene», die momenteel op de Grote Markt van Beveren prijkt, te bekronen met een vaas, had steller van die bijdrage de mening vertolkt als zou er op die schandpaal een schildhoudende leeuw moeten aangebracht worden. Jacques Maes en Gabriël Willems weerleggen echter deze opinie. In hun bijeenkomst van 28 juni bevestigen de heren van het Pilorijn hun standpunt zoals uiteengezet op de perskonfe rentie van 7 juni II. Daar werd duidelijk aangetoond dat een vaas meer verantwoord war dan een leeuw met het wapen van de Heren van Arenberg, dit alles gebazeerd op het historisch advies van de heren De Win, Moens, Thiron en Verhelst. Het zou volgens de Pilorijnerorde minder geschikt zijn, zelfs onjuist om een leeuw aan te brengen op de Beverse schandpaal, en wel om volgende redenen: Deze schandpaal is niet deze die de Heren Van Arenberg hebben laten maken. De schandpaal is deze van-de Heerlijkheid Zillebeek, en werd gemaakt door De Lateur, die ook de schandpalen van Stekene, Nieuwkerken en Sint- Niklaas vervaardigde. Deze waren allen bekroond met een vaas. De paal tn kwestie is een ionische zuil, behorend tot het rechtshistorisch patrimonium van het land, die wat stijl betreft, moet gerestaureerd worden tot een harmonisch geheel. Dus een ionisch kapiteel met dito vaas. Ook de schandpaal die de Heer van Arenberg op de Grote Markt liet plaatsen, ter vervanging van de vroegere houten paal, was bekroond met een (koperen) vaas en vaan. Het is niet de bedoeling om de schandpaal te bekronen met een symbool van de fusie van gemeenten uit het Land van Beveren. Indien dit gewenst zou zijn, dienen andere initiatieven uitgedacht, aldus het verslag van de bijeenkomst van de Orde van het Pilorijn van Beveren. (wvdv) Terekenkermis: dertigste editie Enkele maanden geleden werd aan het Fabiolapark in Sint-Niklaas de eerste steen gelegd voor de ilige Familie- kerk die daar, met betoelaging door de overheid, gestalte krijgt. Ook al om de bouw van die bidtempel te financie ren hoopt de parochiale overheid van Sint-Jozef in de volksmond Tereken dat de dertigste Terekenkermis tot een denderend sukses mag uitgroeien, want met de opbrengst hoopt men weer wat nieuwe bouwstenen aan te kunnen dragen. In het voorjaar 1985 zou de nieuwe parochiekerk nabij de rijksweg naar Temse een feit moeten zijn, hoopt men dat ze door de bisschop zal kunnen ingewijd worden. Steeds luider klinkt echter vanuit Tereken de roep op tot het kreëren van een nieuwe parochie. Sint-Jozef is immers een 'mastodontgemeenschap', een haast niet meer te vatten parochie van wel twaalfduizend zielen. De buurt rond de Schoolstraat is het hart, maar ook een deel van de residentiële Parklaan hoort ertoe, de Dendermondse steenweg, de Kiemerstraat, Heimolen, etc. Tot aan Don Bosco reikt deze parochie die door enkele kloeke verkeersaders (rijksweg 14, rijksweg 60, rijksweg 175) doorkerfd wordt. Redelijkerwijs mag verwacht worden dat het bisdom niet zólang meer talmen zal met het afsplitsen van een nieuwe parochie. Al wil men op Tereken best veel ijver aan de dag leggen met het oog op een zo optimaal mogelijke start van het parochiale leven in en om 'de blokken van Amelinckx', en wil men de nieuwbouwwijk daar een ferme menselijke én herderlijke impuls meegeven. 150 medewerkers... De Terekenkermis in het teken van de boow van de H. Familiekerk dus. Vermaak, smullen, dansen, feestvieren in Ons Huis aan de Schoolstraat, dat dit jaar een extra dimensie krijgt vanwege die nieuwe kerk. Merkwaardig en bijna uniek is toch ook dat de Terekenkermis al dertig jaar standhoudt. Terekenkermis heeft èlle wijkfestiviteiten van parochiale inspiratie in de stad Sint-Niklaas overleefd, zélfs de Baksteenfeesten op Don Bosco. Het zegt wat over de inzet van de priesters (pastoor Vercruyssen en medepastoors Vekeman en Van Houtte), het duidt ook op een intense samenwerking en werklust aan de basis. Want liefst honderdvijftig mensen zijn opnieuw bereid om zich belan geloos in te zetten voor het welslagen van de kennis in de Schoolstraat. Een sociale noodzaak is deze Terekenkermis volgens de parochiale overheid, en die bewering kan je moeiteloos beamen. Konkreet nu, heel kort. Zaterdag 18, zondag 19, zaterdag 25 en zondag 26 augustus vanaf 19 uur wordt Terekenker mis in bodega en poppenpaleis, rond werkkraam en Tereken en de h. Familiekerk. De bisschop en de pastoor. Wanneer wordt h. Familie een autonome parochie? (Iv) droogvisstand op gulle wijze gevierd. Zondag 19 augustus vanaf 14.30 uur biedt men een ontspanningsnamiddag voor de derde leeftijd aan m.m.v. Het Schurend Schar- nierken uit Zele, vrijdag 24 augustus om 19 u. is een reuze whistkaarting voorzien en zondag 26 augustjis om 14.30 uur schieten de mensen van Tereken raak op de liggende wip. Drie discobars (Jack Jill, Eric en Luc, Ludwig's) spelen de feestelijkheden animo in en het orkest Silvester komt op 26 augustus ten dans spelen. In de marge wordt een grote tombola georganizeerd, waaraan enkele reizen zijn verbonden. Gezellig Op Tereken, onder de kerktoren, weten ze wat leute maken is. Er heerst teikenjare in augustus volop sfeer in de bodega, het restaurant en het etablissement 't Lekker- bekje zijn gezellige ontmoetingsplaatsen. De Terekenfeesten zijn een leuke en tegelijk nuttige bedoening. De verenigingen en werkgroepen van de parochie, de parochiale school, puren er geldelijke midde len uit. En de kerk die aan de H. Familie werd toegewijd kan onmogelijk gebouwd worden zonder dat een volkse happening als deze Terekenfeesten georganizeerd wordt. Feesten heeft dus nog wel zin. In een volgend nummer van De Voorpost wordt een gedetailleerd programma van deze dertigste kermis afgedrukt. W.V. Met 180 deelnemers reed Waasmunster vorige week langsheen de Durme- eu Scheldedijk zijn vijfde fietsroute in. De zon was echter niet van de party. Een bewolkte hemel hing bijna permanent als een zwaard van Damocles boven de fietskaravaan die zich niet liet afschrikken door het vakantie onvriendelijk weer. Het fietsgenot werd er niet door verstoord. De karavaan miste wel de warme rust en de gedempte frisheid en licht met op de achtergrond een moddergeur eigen aan het zomerse Durme- en Scheldelandschap. In zyn welkomstwoord wees schepen Petrus Van Havermaet op het groene en toeristische karakter van Waasmunster waarin fietsen en fietsroutes een eigen plaats hebben Naar Harame via Sombeke en Elversele Omdat de fietsaktiviteit zich wou inpassen in de kermisakti- viteiten van de gemeente werd er traditioneel vertrokken aan de heidekapel en niet aan de O.L. Vrouwkerk van het cen trum zoals in het fietsontwerp werd voorzien. Vanaf de heidekapel werd naar het cen trum gefietst om daarna juist voor de durmebrug links de dijk te volgen richting Ware- slage en Sombeke. Via de Kas teelstraat en landelijke wegen en een wegel in Elversele werd grotendeels de drukke weg naar het kruispunt Duiven- hoek vermeden. De steile nieuwe durmebrug, een zwak punt in het trajekt van deze nieuwe fietsroute, kon niet vermeden worden, omdat de mirabrug nog niet heropend werd. Waardoor er vroeger rechtstreeks langs de Som- beekse meersen en Elversele- broek naar de bunt kon gere den worden. Bovendien maak ten de werken in het kader van het Sigmaplan het eerste deel van de Hamse durmedijk ont oegankelijk voor de fietsers. VZW-Durme zag dan ook uit naar een voorlopig alternatief deeltrajekt via de Biezestraat en de Broekstraat. Vanaf no vember, dit jaar, kan er terug in alle omstandigheden gefietst worden volgens het uitgestip pelde trajekt, omdat de Dienst der Zeeschelde dan het einde van de dijkwerken voorziet. Daarna fietste de karavaan on geveer twee km op de dijk van Durme en Schelde. Langs een paar landbouwwegen en een bebouwde kom keerde de ka ravaan terug naar de bunt. Daar hield zij halt om een verfrissing te nemen in het Aards Paradijs of in het café Den Bunt. Tot aan de Bieze straat werd de fietstocht verder gezet langs een aardeweg, landschappelijk aantrekkelijk door groene ingeslotenheid, zijn kronkelingen en afboor ding met een beekgracht. Eens voorbij de verkeerslichten in de Biezestraat werd er gefietst naar de kaaldries waar de ka ravaan rechts de asfaltweg nam naast de durmedijk tot aan de brug in Waasmunster en waai zij een zicht had op het oud« durmegebied. Politie en Rijkswacht Ingesloten door twee volgwa gens en met de hulp van dru ploegen baankapiteins, van de Waasmunsterse politie en var de Hamse rijkswacht werd de fietskaravaan doorheen niet te mijden drukke verkeerspunten geloodst, zodat iedereen veilig en zonder probleem het eind punt aan de heide kapel be reikte. VZW-Dprme-Waas munster dankt meer in het bij zonder zijn leden Luk Hulpiau en Dirk Van Damme voor het ontwerp van deze fietsroute en van de oude Heirwegroute, de marktwegel- en Sombekedries- route. Hun dank gaat even eens naar de toeristische dienst van het Waasland en het ge meentebestuur van Waas munster voor de vlotte samen werking en de financiering van de fietsfolders en de noodzake lijke bewegwijzering. Deze folders kunnen belangstellen den verkrijgen op het gemeen tehuis kulturele dienst te Waasmunster, evenals in de bibliotheek en in de forten straat 44 nabij de Heide en in het informatiekantoor grote markt te Sint-Niklaas. (Van Gendt Pierre). Lokers OCMW-raadslid Op zondag 22 juli overleed na een kortstondige maar fatale ziekte in de afdeling intensieve zorgen van het OCMW-ziekenhuis te Lokeren Jozef De Bruyne, sekreta ris van het ACLVB-gewest Dendermonde-Lokeren en fraktieleider OCMW-raadslid. Dit verschrikkelijke nieuws sloeg in als een bom, niette genstaande Jozef De Bruyne dinsdagavond 17 juni plotse ling in het ziekenhuis was opgenomen met een hartstil stand. De verslagenheid, niet alleen in zyn directe omge ving, maar ook ver daarbuiten was enorm omdat alles zo snel verlopen was b(j deze pas 46-jarige liberale vakbonds man, die zich niet alleen op het syndikale vlak jarenlang heel verdienstelijk had gemaakt, maar ook ver daarbuiten geapprecieerd werd om zijn volgehouden werkkracht en spreekwoordelijke inzet. Als zoon van een sterk liberale familie trad hij als 16-jarige knaap in militaire dienst om pas na 12 jaar zijn militaire loopbaan te beëindigen als ge wezen valschermspringer van het toenmalige Bon. parakom- mando. Na deze jaren militaire dienst, met onder meer een deelname aan het «Kongo- avontuur» in 1960, schakelde hij in 1965 over naar het bur gerleven en trad hij in dienst van de liberale vakbond ACLVB, gewest Dendermon de-Lokeren. Deze stap zou la ter van beslissende betekenis blijken voor zijn latere loop baan. Het was immers onder dc invloed van zijn gewezen chef en toenmalig gewestelijk ACLVB-sekretaris Paul Van den Broecke, tevens oud-ge meenteraadslid en oud COO- lid, dat Jozef De Bruyne door de politieke mikrobe gebeten werd. Dit politiek engagement werd bovendien nog ingegeven uit de zorg om op deze manier dc ACLVO-leden nog beter te kunnen bijstaan en te helpen Jozef De Bruyne in hun vele dagelijkse proble men. Vakbondssekretaris De Bruyne begon als heel beschei den politiekertje met een plaatsje op de PW-lijst en behaalde bij zijn eerste kandi datuur al bij de 300 voorkeur stemmen. Kort daarna werd hij sekretaris van de ACLVB- afdeling Lokeren, Bij de ge meenteraadsverkiezingen van 1976 behaalde hij op de laatste plaats 356 stemmen en werd hij verkozen als gemeente raadslid in de toenmalige PW-CVP-koalitie. Vakbond en verenigings leven Door zijn enorme werkkracht en deskundigheid bloeide de ACLVB-afdeling Lokeren enorm op. Bovendien werd hij een van de peilers van dc Libe rale Sociale Werken. Zijn des kundigheid en zijn plichtsbe wustheid zorgden er dan ook voor dat hij op 1 januari 1981 benoemd werd als gewestelijk sekretaris van het ACLVB, in opvolging van Paul Van den Broecke. Deze benoeming betekende voor Jozef De Bruyne een erg belangrijke uitbreiding van zijn werkterrein. Niet alleen bleef hij verantwoordelijk voor het hele vakbondsgebeu- ren in Lokeren, maar werd hij bovendien dagelijks gekon- fronteerd met situaties te Zele, Berlare, Wetteren, Baasrode, Lebbeke, Buggenhout, Kalken en de vele andere afdelingen die deel uitmaken van het ge west Dendermonde-Lokeren. Zijn onverdroten ijver bleek heel duidelijk toen hij bij de parlementsverkiezingen van 1981 als l"e opvolger op de PW-senaatslijst kandidaat was. Toen behaalde hij niet minder dan 3083 voorkeur stemmen waardoor hij in een niet geringe mate heeft bijge dragen tot de verkiezing van de Lcbbeekse senator Octaaf Van den Broeck. In oktober 1982 stond Jozef De Bruyne op de vijfde plaats voor de ge meenteraadsverkiezingen en behaalde er 891 voorkeurstem men en werd hij opnieuw ver kozen als PW-gemeente- raadslid. Zijn sociaal engage ment deed hem in april 1983 ontslag nemen als gemeente raadslid en overstappen naar het OCMW-Lokeren, waar hij sindsdien PW-fraktieleider was. Midden al deze drukke bezig heden liet hij zich ook in het verenigingsleven niet onbe tuigd. Zo was hij een verdien stelijk spelend lid van de libe rale harmonie Sint-Cecilia en ondervoorzitter van de stede lijke feestkommissie Lokeren. Verder was hij ook sekretaris van S.M. Liberaal Huis, de venootschap die het beheer en de exploitatie van de gebou wen aan het Zand te Lokeren waarneemt. Misschien zijn al deze aktivi- teiten voor deze plichtsbewu- ste man teveel geworden. Het overlijden van Jozef De Bruy ne, zal een zeer grote leemte achterlaten in het ACLVB, waar hij zoveel uren tert dien ste van zovelen heeft gestaan. Ook de Lokerse liberale fami lie verliest in hem een vaste waarde, iemand op wie men ten alle tijde een beroep kon doen. Voor zijn dierbare echt genote Jacqueline De Bruyne- Bontinck, zijn kinderen Domi nique en Filippe en zijn schoonvader O. Bontinck be tekent het heengaan van Jozef De Bruyne een onuitspreek baar verlies. Een zo belofte volle toekomst werd door een gril van het noodlot tot scher ven herleid.

De Voorpost | 1984 | | pagina 13