wrWn I I Bart Heirewegh uit Hamme: een zesde opeenvolgende overwinning na een solotocht van zeventig kilometer. Hoopgevend In vijf minuten K.O. Eerste profzege voor Ronald Van Avermaet lokeren oudenaarde 4 0 De Voorpost - 27.7.1984 - 21 Redaktie: Oude Vest 34. 9330 Oendermoude. Tel 05221.4a 60 RAiETimaaMm INSSüNS Wielrennen: Eindelijk een overwinning voor vechter Ronald (gvw) Nieuwelingen A.A. Gent, met veel meer talent aan boord was vanaf het startsein de meest aanvallende ploeg. Met een reeks vloeiende kombinaties op het middenveld en via de hoge voorzetten van Rombouts op de linkerflank poogden de Stroppen de centrale aanvallers Schapendonk en Martens af ce zonderen. Nieuwelingen te Hamme: Je moet natuurlijk supporter van Heirewegh zijn om dat normaal te vinden, die zegereeks van de laatste weken (vh) De Aalsterse defensie, met als sleutelfiguur Miiko Derijck, akteerde echter zeer gesloten. Niettemin diende de plaatselij ke goalie zich twee keer op scherp te stellen, eerst op een knal van Schapendonk en later op een loeier van Bouvy. Een dracht kon aanvallend weinig indruk maken. Buiten een kromme voorzet van De Moor, door De Wolf in hoek schop gered, en een schot van Limpens dat de juiste richting miste, werd Laurijssens nau welijks bedreigd. E. Aalst bleef dus in die eerste helft overeind niet omdat de Aal sterse verdediging niet te pak ken was, maar omwille van het feit dat de afwerking bij de Gentenaren ver onder de mid delmaat bleef. Na de kampwis seling werd nog een tijdje op het middenveld rondgedraafd, maar nadien werd Aalst in vijf minuten tijd k.o. gezet. Eerst kon De Kneef de bal perfekt voor het hoofd van Ruzie plaatsen en nog in dezelfde minuut was doelman Moyson opnieuw verslagen na een listig deviatieballetje van Bouvy. In de 70® min. loste goalie Moy- Sön een schot van Schapen donk en Martens was in de geburen om rustig in te tikken. Nadat Gent wat stoom had afgelaten kwam Aalst iets ster ker aan bod, maar bleef van het eerreddend doelpunt ver stoken nadat De Moor op een tiental minuten van het eind signaal verrassend de onder kant van de paal had getroffen. Ref. Javaux leidde voor 1.500 toeschouwers volgend Aalsters basisteam: Moyson, Cornelis Derijck, De Bolle, Moock Crahay, Limpens, Ferrera, D< Moor, Droessaert en Deboug noux. Strafschoppen: 4-3. A. Bioc Beroepsrenners VOETBAL Bart Heirewegh uit Hamme zag er uitgeput maar gelukkig uit toen hij in zijn eigen gemeente, na een solotocht van zeventig kilometer de aankomstlijn bereikte. «Big dat het gedaan is», was het enige wat de Hammenaar wist uit te klaveren. «Nooit zat ik zo kapot. Eigenlyk ben ik wat te vroeg gaan springen. Zeventig kilometer lang alleen rijden is beulenwerk. Wat was het lastig tijdens die laatste vijftien kilometer! Er scheen geen einde aan te komen». Bart Heirewegh leek niet meer bekwaam om onmiddellijk na dc koers voor de mikro tc verschijnen. Hij zocht rust op in de ouderlijke woning, schoot daar onmiddellijk de trappen op, en legde zich lan guit op het bed. Een halfuur later was het dc jeugdige Ham menaar niet meer aan te ge ven, dat hij zulke zwaar werk had geleverd. Hij spoedde zich naar het supporterslokaal, waar vele fans ongeduldig op hem zaten te wachten. Heb je gezien hoeveel volk er wel was komen opdagen? De wedstrijd op zichzelf is vlug verleid. Onmiddellijk na de start demarreerde Bart Heire wegh. Bij een volgende door tocht had hij reeds een voor sprong van ruim vijftien sekon- den. Tijdens die eerste ronde kwamen Geert Van Laer en Christiaan Fiers ten val en ver dwenen uit de wedstrijd. Intus sen dreef Bart Heirewegh gaandeweg de voorsprong op, tot ruim twee minuten. Tijdens de zesde van negen af te leggen ronden, kampte hij met een inzinking en diende terrein prijs te geven. Op een bepaald ogenblik naderden de achter volgers tot op twinitg sekon- den. Bart Heirewegh heeft toen zijn krachten gebundeld en gereageerd. Opnieuw dreef hij de voorsprong op tot boven dc minuut. Jurgen Jacobs reed als tweede over dc streep ge volgd door Gert Bijl uit Bug- genhout, Dominique Van Waeyenbcrgh, Paul Engels, Peter Huybrechts en Guy Segers. Enige schaduwzijde waren de amper twaalf deelnemers die zich aan de start hadden aan geboden. Blijkbaar waren er veel de sterke Bart Heirewegh uit de weg gedaan, omdat ze zioh vooraf kansloos waanden. Klasse In eigen gemeente, op een steenworp van zijn deur, heeft Bart Heirewegh in ieder geval zijn aanleg onderstreept. De nieuweling behaalde in zijn ei gen grote prijs een zesde opéénvolgende overwinning. Hij werd na afloop eigenaar van een prachtige tinnen schaal die bestendig afgevaar digde Alfons De Mol uit Leb- beke ter beschikking van de winnaar had gesteld. Jurgen Jacobs, die als tweede eindig de, kreeg de beker, die kui tuurminister Karei Poma had aangeboden. Bart Heirewegh zelf zal deze solotocht niet gauw vergeten. «Zeventig kilometer alleen rij den, is iets wat ik niet zo vlug meer zal doen», vertelde hij ons een paar uurtjes na de wedstrijd. «In het begin ondervond ik niet de minste last. Ik werd tijdens de wedstrijd zelf een beetje overmoedig en maakte lol. Op dat ogenblik had ik een boni van twee minuten en dacht dat niets meer mij kon overkomen. Maar dat ik geenszins mosselen mag roe pen alvorens ze aan wal zijn, ervaarde ik wat later. In de achtergrond werd er een stevig trapje op de pedalen gegund. Op een lange weg loerde ik even om en zag tot mijn ont steltenis dat het peloton mij op de hielen zat. Ik zag de over winning in gevaar en ben har der op de trappers gaan du wen. Op zowat vijftien kilome ter voor de aankomst, kreeg ik de klop van de hamer. Ik ge raakte nog moeizaam vooruit, kreeg op bepaalde ogenblik ken sterretjes voor de ogen, en vreesde vroegtijdig ten onder te gaan. Ik profeste het uit van blijdschap toen ik plots in de verte het spandoek ontwaarde. De lange lijdensweg was me téén voorbij.» Dat het letüisen de achtervol gers niet te best meer verging bewijst het feit dat Bart Heire wegh bij de aankomst nog ruim een minuut voorsprong had overgehouden. De Ham menaar bereidt zich intussen voor op de «Gouden Fiets Ed dy Merckx» waarvoor hij gese- lekteerd is, en die plaats heeft op zondag 5 augustus in het Brabantse Wolvertem-Meise. Op 1 augustus p'cemt hij dee, aan de grote prijs «Louis Hot- -■óg» te Buggenhout-Opstal, een belofte die hij de organisa tor al eerder had gedaan. E. Aalst - AA Gent: Schaependonck kanjert naar het doel, maar Moyson redt (per) Nieuwelingen te Hamme: Na een solovlucht van 7 de streep! vh) kilometer overschrijdt Bart Heirewegh E. Aalst - AA Gent: Bouvy kopt de stroppen op voorsprong (per) Beker Van Vlaanderen E. Aalst - AA. Gent 0-3 BEKER VAN OOST-VLAANPEREN Lokeren - Oudenaarde: Met zijn drie doelpunten was René Van der Gijp de figuur van de dag. Kan hij Larsen doen vergeten? (ds) Drie keer tweede en een pak ereplaatsen, waren de voorbode van een nakende overwinning. De opdracht was in elk geval niet gemakkelyk. Met wat bescherming op het einde van een wedstrijd zou de Hammenaar al meer dan eens op het hoogste schavotje gestaan hebben. Als één- mansploeg is het beslist moeilyk om alle aanvallers aan banden te leggen. Temeer dat Van Avermaet zich van by het startsein in de voorste gelederen beweegt en tracht publiciteit te sprokkelen voor zyn sponsor Brussels Huis uit Aalst en anderzyds komt hy er zelf sportief mee in de kyker. Een opdracht die gemakkelijker is uit te leggen, dan uit te voeren. De voorbije maanden is de sierlijke atleet daar in gelukt. Hij drijft op het hoogtepunt van zijn konditie. Het geluk was voorbije zaterdag dan toch aan zijn kant en in het West vlaams provinciaal kampioen schap te Dentergem kwam hij als de onbetwistbare nummer één uit het pak. Zijn ultieme jump in de slotkilometer rolde zowel de merkenweerstand als de individuele krachten op. Een samenbundeling van de laatste krachten en hij hield stand tot op de finish. «Het zat nu allemaal mee, zoals het in de voorbije weken al eens tegenviel», verduide lijkt Ronald zijn eerste profee- ge». Ik had mij reeds verzoenc met het status van een uitblin ker maar geen winnaar. Ik er vaarde dat het bijzonder moei lijk was als éénmansploeg aan winnen te denken. Het lukte en daar ben ik bijzonder blij mee. Voor mezelf, alleszins. Een eerste profoverwinning spreekt aan. Anderzijds was ik nog gelukkiger voor de Heer Van den Bossche van Brussels Huis. Hij gaf mij de kans om terug in het profpeleton te ko men en ik kon hem nu danken met een overwinning. Ik voel dat ik goed rijd, maar ik stel vast dat dit ook anderen niet ontgaat. In een periode waarin het moeilijk is om een profkontrakt af te dwingen, heb ik op dit ogenblik de keuze tussen drie. Ik heb nog geen beslissing genomen. Mijn voordeel is nu, dat ik ook vol gend seizoen nog kan terugval len op Brussels Huis. Ik wil er nog eens over nadenken. Een plaats in een kleinere ploeg, die naast de klassiekers, een hoofdzakelijk Belgisch pro- gramma'afwerkt, zint me wel. Ik zou de kans krijgen om wat te bewijzen. Het seizoen 1984 heeft voor mij nieuwe perspektieven geopend en ik wil dan ook omzichtig tewerk gaan. Een tweede nare ervaring zou te veel zijn. Ik denk nu vooral aan preste ren en tracht mijn konditievor- me van het moment te verzil veren met een plaats vooraan in het peloton, en misschien nog eens het zegegebaar te maken». Er was niet zoveel belang stelling voor deze oefen wedstrijd, ondanks het goeie weer, of misschien juist daardoor. Sporting trad aan met zijn gewone ploeg, maar van nu af aan zonder Larsen. Van der Gijp ep Somers waren wel van de partij, en vooral eerstgenoemde stal de show. Heerwegh blijkt een aanwinst te zijn in de ver dediging, en ook M'Buyu en De Wachter beginnen er door te komen. Een goeie tien minuten wa ren ze aan het spelen tegen een eerder zwakke Oude naardse ploeg, waarin Sackx de grote man was, toen Vander Eist de bal kon afsnoepen bereikte hij Rene Van der Gijp, en die schoot keihard binnen on der het lichaam door van de te traag vallende doelman. Er was een duidelijk klas- severschil tussen de twee BENO elftallen, en twee afgekeur de doelpunten van Van der Gijp en van Vander Eist lieten het beste verwach ten. James Bett begon de zaken wat te organiseren, en de tegenstanders kon den niet meer doen dan wat achter de bal aan draven. Ze kwamen zelfs te laat toen net voor de rust De Wachter een pracht van een kruispas uitdeelde naar... Van der Gijp na tuurlijk. Die kanjerde het leer via de keeper binnen: 2-0 en rust. Na de pauze kwakte de Nederlander de bal nog tweemaal tegen de paal, maar toen verwaterde de wedstrijd, ondanks de in breng van twee nieuwe Lo keraars, Van Goethem en Nijskehs, die Somers en de nog niet in zijn hum zijnde Van Veirdeghem vervin gen. Veel viel er niet meer te beleven, het was een steriel Sporting-overwicht geworden, dat slechts op het einde uitmondde in een doelpunt van De Vriese en sen rake strafschop van René uit Nederland. Niet zo'n bijzondere wed strijd, maar toch hoopge vend, gezien het gemak waarmee de Sportingers het karweitje klaarden. Er zit meer in, en het wegval len van Larsen schijnt ons - toch opgevangen te kunnen worden door de klasrijke Van der Gijp. Als hij d'er een vol jaar zin in heeft.

De Voorpost | 1984 | | pagina 21