Lokeren draait reeds vlot rond... -•d VOETBAL Eendracht Aalst weer zeer ambitieus Rechtvaardig vonnis Zoete Weerwraak L_ Komen en gaan bij Eendracht Aalst Wie is de meest supportersvriendelijke speler van Sporting Lokeren? Programma van Eendracht Aalst 22 - 27.7.1984 - De Voorpost We waren in de loop van verleden week te gast in het nieuwe khibhuis van E. Aalst (gelegen aan de F.F.R. terreinen aan de Dendermondsesteenweg) waar de nieuwe A.-kern aan de pers werd voorgesteld. In de eerste plaats waren er natuurlijk de klassieke toespraken die zoals gewoonlijk vóór de aanvang van een nieuw seizoen zeer optimistisch klonken. Voorzitter van de beheerraad stoten naar de hoogste afdeling (sedert 1 juli 11. terug van weg- van ons nationaal voetbal. Ju- geweest na een harde konfron- les Matthijs, die als zakenman tatie met de nieuwe klubvoor- duivels goed weet wat een zitter Jules Matthijs) heette de frank waard is, zocht op de anciens en nieuwe gezichten in voetbalmarkt naar jong talent, de Eendrachtfamilie hartelijk Daarvoor dienden anciens overtuigd dat indien langs weerszijden wat water in de wijn wordt gedaan, binnen de nieuwe overeenkomst kant en klaar zal zijn», aldus Jules Matthys. Nieuw vertrouwen De meeste aandacht van de verslaggevers ging natuurlijk uit naar wat de nieuwe oefen- meester Gilbert De Groote zo allemaal te vertellen had. Pri mo was hij tevreden over het feit dat bij Eendracht opnieuw een klimaat van wederzijds De aanwinsten van Eendracht Aalst: Trainer Gilbert De Groote en assistent Pierre Van Bree met de nieuwe kernspelers Guy Droessaert, Roland De Winne, Wim Moyson, Joel Crahay, Inco Moock, Debougnoux, Patrick De Moor en Moerman (per) welkom om de hem vertrouw de en bezadigde manier. Geld schieter Jules Matthijs van zijn kant hield geen doekje voor de mond. Hij zei dat de aankoop politiek dit jaar in het teken stond van de uitbouw van een ploeg die bij machte moet zijn over een paar jaren door te zoals een Johan Dierickx, Franjo Horvath, Hedwig Ser geant en Gerrit Vermeulen af geschreven te worden. Voor zitter Matthijs gaf toe dat nog steeds diende onderhandeld te worden met de kernspelers Jef Cornelis, Geert Van Roy en Luk Limpens. «Ik ben ervan vertrouwen heerst. Een toe stand waarin heerlijk kan ge werkt worden. Trainer De Groote scheen bovendien te vreden over de aankopen die werden gedaan. «Voor elke sektor in het team werd voor versterking gezorgd. De kern werd niet alleen in de breedte, maar ook op het kwalitatief vlak verbeterd», aldus een op timistische De Groote. Nu is het wel zo dat de Eendracht- coach vanwege het supporter- spubliek en zeker van de pers nu wel enig geduld vraagt alvo rens scherpe kritieken te uiten. «Het vraagt een zekere aan passingsperiode alvorens het geheel stevig op zijn poten staat. Er zijn bepaalde spelers wier kwaliteiten en gebreken ik ken, andere elementen zijn totaal nieuw voor mij. Daarom kan men niet van mij verlan gen dat ik zo maar op toverslag een uitgebalanceerde ploeg op de voetbalwei breng. De resul taten in de Beker van Vlaande ren blijven voor mij onderge schikt. Het uur van de waar heid slaat voor mij en mijn poulains eerst op 2 september om 15 uur ter gelegenheid van de openingswedstrijd op St. Truiden», aldus nog Gilbert De Groote van wie wordt ver wacht dat hij met zijn newlook Eendracht weer de massa naar het Eendrachtstadion zal lokken. Kern van twintig Na het werpen van een blik op de mogelijkheden waarover Giibfrt De Groote beschikt komen we tot de vaststelling dat o.i. volgende Eendrachters tot de A-kern behoren: Gra- hay Joel, Debougnoux Jacky, De Winne Roland, Drossaert Guy, De Moor Patrick, Deroy Gerard, Derijck Milko, Moy son Wim, Moock Yves, Moer man Eddy, Van Roy Geert, Van Kemseke Alain, Cornelis Jozef, Van Wilderode Hans, Ferrera Manu, Van den Berghe Rudy, Piron Luc, Baeyens Dirk, De Bolie Eddy, en Limpens Luc. Al bij al wordt het knokken om in die vaste kern een plaatsje te kun nen veroveren, vooral dan wat de sektoren van het midden veld en de verdediging betreft, (abl) LOKEREN-E. AALST 1-1 Er was al meer volk rond het plein dan tegen Oudenaarde, hoewel de grote massa Lokeraars waarschijnlijk wel aan een of andere costa ligt te sudderen in de hete zuiderzon. Maar de stemming zat er toch in, en we hoorden weer het gezellige geroezemoes van de oude dagen. Lokeren startte met Van Raemdonck tussen de palen, en Somers en Bett als draaischijven. Veel spelers werden uitgetest, want na de rust werden er zelfs vier vervangen, kwestie van te zoeken naar de beste opstelling. Eendracht Aalst van zyn kant scheen die al te hebben gevonden tegen Gent, en met Vujkov probeert Droessaen Limpens, Droessaert en Van Roy waren zij by tijden zeer gevaarlijk. ^et spelen te beletten, maardt Aalstenaar zit ook niet om harde reaktie verlegen als hij dat ze niet zouden misstaan om het even welke eerste afdt lingsploeg. Zij maakten da ook gebruik van de Loken lethargie om hen te over spelen. Maar daar was René Van Der plaats, en de oefenwedstrijden lans deed overhellen naar de Gijp! Voor iedereen goed be- van de Vlaamse Beker kunnen andere kant: mannen als Lim- door de Joegoslaaf gestopt sefte wat er aan de knikker bepalend zijn. Toch was er nog pens en vooral Droessaert heb- wordt. Dat levert geel op was. plaatste hij een vrije trap een ander element dat de ba- ben zoveel trukken in hun lijf, voor. zo knap, dat de bal in het net Vujkov! Je ne ccm- Beker van Vlaanderen Vanwege het sekretariaat van Eendracht Aalst kregen we een indrukwekkende lijst van de transfers toegespeeld be treffende het seizoen 84-85. We zetten ze hier op een rijtje: Bombeeck Bart (4.07.71) - 1 j. naar T.K. Meldert Brissard Jurgen (26.06.67) -lj. naar Schr. Moorsel Buyl Bruno (14.11.67) def. van E. Nieuwerkerken Bert Mare (5.03.68) - def. van S.K. Welle Bambust Koen (12.05.68) - def. van Bambrugge Broché Ronny (05.06.67) - def. van Bambrugge Ceuppens Rudy (12.05.64) def. naar F.C. Doggen Crahay Joël (14.07.62) - def. van Vorst Collijns David (24.02.69) - def. van Lierde Camu Geert (23.12.61) - def. naar St. L. 'outem De Backer Johan (28.02.62) -1 j. naar Edixvelde Debougnoux Jacky (11.10.54) - def. van F.C. Brugge De Wolf Rudy (8.08.62) -1 j. naar W. Moorsel De K?vzer Kris (19.08.68) - def. van De Taeye Johan (2?-05-67) lj. met optie van S.K. Gc- raardsbergen Den Dauw Jan (01.01.67) - def. van FC Doggen De Ganck Bart (18.07.69) - def. naar S.K. Aalst fDe Moor Gunther '(24.09.69) - def. naar S.K. Aalst De greve Karei (30.07.62) - 2j. met optie naar S.K. Erem- Dierickx Johan (03.01.52) - def. naar F.C. Brakel De Coster Johan (5.08.69) def. naar Hofstade De Winne Roland (19.01.60) - def. van V.C.J. Lede Droessaert Guy (18.06.62) def. van V.C.J. Lede De Bruyne Bart (27.05.62) def. naar S.K. Aalst De Moor Patrick (13.03.56) - def. van FC Eeklo Deroy Gerard (08.10.59) - def. van Ander!echt Derijck Milko (16.03.63) - def. van Liedekerke Kelders Mare (11.02.63) - def. naar Kerksken Meert Bart (17.03.68) - def. naar S.K. Welle Muylaert Gerrit (10.08.60) def. naar Union Moyson Wim (13.02.63) - def. van K.O. Merchtem Moock Yves (18-06.64) - def. van FC Denderleeuw Moerman Eddy (21.04.66) def. van Dikkelvenne Roeland Fabian (24.06.71) def. naar Antwerp Van Vaerenbergh Jannick (04.08.62) - lj. naar S.K. Terjoden Van den Bogaert Bart (29.01.73) - def. naar S.K. Terjoden Van Gerven Luc (13.07.63) def. naar Kerksken. Van Helsuwe Peter (16.11.63) - lj. naar Buggen- hout Van Geert Luc (26. 12.61) - lj. met optie naar E. Meldert Vilain Bernard (06.05.64) - lj. jaar met optie van H.O. Merchtem Van den Steen Gunther (26.03.67) terug naar Edix velde Van Boxstael Franky (13.08.66) terug naar Haaltert- Ede Vermeulen Rudi (09.11.57) def. naar Zottegem Verbeken Wim (01.03.64) - lj. naar F.C- Denderleeuw Bueiens AlaiD (96.06.64) - def. naar Doggen Ërcrrlytï* degem De Coen Silvio (06.04.64) - def. naar Welle Wellekens Jurgen (24.07.68) - def. naar T.K. Meldert De Moor Alain (22.11.70) - def. naar W. Moorsel Van de Velde Mario (03.12.71) - def. naar Her- dersem Lapère Albert (18.04.61) - def. naar Teralfene Van Roeland Guido (24.08.71) - def. naar S.K. Aalst Stallaert William (07.09.52) - lj. naar Scup Jette Sergeant Hedwig (17.11.57) - def. naar Heirnis Troch Peter (24.01.68) - def. naar F.C. Mere Van den Eede Didier (21.06.66) 2j. naar Heme. abl AA Gent - E. Aalst 0-2 In de return in het Ottenstadion namen de Ajuinen weerwraak op de nederlaag die werd geleden voor eigen volk. Eendracht etaleerde een frisser voetbal dan de thuisploeg en bleek bovendien beter georganizeerd in alle gelederen. Aalst, vlugger op de bal, toonde tijdens het eerste kwartier dat het niet naar Gentbrugge was overgekomen met de schrik op het lijf. De Gentse doelman Tony Daenen kreeg tijdens dat eer ste kwartier heel wat hachelij ke standjes te aanschouwen in zijn strafschopgebied. Eerst diende hij zich te reppen op een hard schot van Droesacrt. even later schoof Patrick De Moor een kopbal nipt naast, en pletste een schot van De Winne op de lat. Rombouts trachtte nadien met verre voorzetten meer vaart in het team van de Buffalo's te voe ren, maar in het centrum van de bezoekende defensie waren Moock, Crahay en Derijck niet te vermurwen. Na een twintigtal minuten beefde de plaatselijke aanhang nadat Van Roy twee plaatselijke ver dedigers op het verkeerde be en had geplaatst en alleen voor doelman Daenen verscheen. De Gentse doelman kon uit eindelijk met de voet redding brengen. Langs de overzijde van het teiTein zorgde daarna Ruzie voor enig gevaar, maar doelman Moyson kon zijn schot in uCekschop weren. Met nog vijf minuifu v?°r boeg in de eerste periode »wam Aalst dan toch op voorsprong, ook al was er wat geluk mee gemoeid. Limpens schoof een vrijschop over de muur; de bal raakte nog even het hoofd van Van Looy en doelman Dae nen, totaal verrast, kon niet meer bij de bal. 0-1 en zeker niet onverdiend. Na de kam pwisseling opende Aalst al on middellijk met een raid van De Moor, maar de bal draaide naast de verste paal buiten. De Buffalo's, duidelijk met lood in de benen slaagden er maar niet in de wedstrijd naar hun hand te zetten. Aalst bleef rus tig de wedstrijd kontroieren. Ferrera. ingekomen voor Van Roy, miste twee rijpe doelkan sen, maar werd op zes minuten voor het eindsignaal foutief ge grepen door Pistcr. Penalty, en die werd keurig omgezet door Limpens> 0-2 en meteen kon een ontgoochelend AA. Gent de zaak opdoeken. Er waren 2.500 toeschouwers en die ke ken op volgend Aalsters team: Moyson, Moock, Crahay, De- rijeke. De Winne, Deboug noux (De Roy), Limpens. De Bolle, Droessaert, De Moor (Moerman) en Van Roy (Fer rera). Strafschoppen: 3-3. A. Block hing met een soeplesse waarbij breakdancing in het niets ver dwijnt. Sporting bleef heersen gedu rende de eerste helft, hoewel zij spijtig genoeg niet veel ech te hoogtepunten meer beleef den. De Wachter was nog zeer nerveus, en heeft nog wat tijd nodig om vertrouwen aan te kweken, maar de meesten voetbalden op hun waarde als vanouds, zij het dan dat het geheel nog niet dat briljante heeft van begin vorig jaar. Minder briljant was de manier waarop de Aalstenaars vele aanvallen stopten met allerlei illegale praktijken. Dat kwam ook wat door de besluiteloos heid van de Waalse scheids rechter Thirion, van wie we vermoeden dat hij geen letter Nederlands verstaat. Het wordt overigens tijd dat men een beetje eisen op dat gebied stelt aan mensen die geacht imkeren - E. Aalst: Van Raemdonck heeft veel vorderingen gemaakt. Een klemvastt worden om beslissingen te tref- doublure voor Hoogenboom (ds) prends pas, om in de geest van Thirion te blijven. Toch kon een doelpunt niet uitblijven, want Droessaert was daar al tweemaal dicht bij geweest. Een kleine 10 minu ten voor het einde is het dan ook zo laat: Crahay doet een lange rush door het midden veld, geeft de bal naar Ferrera, krijgt hem terug, en schijnt hem niet meer te kunnen pak ken. Toch wurmt hij zich on verwacht tussen Van Goethem en Hcerwegh door, en trapt de bal onder Van Raemdonck door binnen. Lokeren zoekt achter het win nende doelpunt, maar moet zelfs nog geweldig opletten om niet nog eens het deksel op zijn neus te krijgen. Maar het blijft jK|jS* W T- 1-1, een rechtvaardige uitslag W ..J vinden wij. Een drama is dat zeker niet, m&to. het zijn immers voornamelijk oefenwedstrijden. Er is nog tijd en krediet, en met een beetje experimenteren zal Da- 'xtkeren - E. Aalst: Het ontbreekt De Wachter niet aan inzet en talent, maar zijn zenuwen is vidovic de juiste opstelling wel 'lij nog niet altijd de baas (ds) vinden, fen met kennis van zaken. De tweede helft werden So mers, De Wachter en Bett ver vangen door Van Goethem, Schoofs en Nijskens, en na een kwartier volgde Didier M'Buyu zijn broer Dimitri op. Hou die Didier maar in het oog trouwens, dat wordt vol gens ons een grote dat zie je aan het gemak waarmee hij de bal op de slof neemt, en het lef waarmee hij een duel mét de tegenstander aangaat. Dat laatste en een paar mooie kansen en pogingen van Nijs kens en Van der Gijp waren eigenlijk nog het beste dat we te zien kregen voor de rest van de wedstrijd, want de Lokerse stootkracht verschrompelde zienderogen. En dat kwam niet enkel door de zich voor tdurend opstapelende fouten- last van de Aalstenaars, maar ook door een soort van onze kerheid die sommige spelers een beetje overviel. Natuurlijk is de prestatiedruk wel groot, Lokeren - E. Aalst: De Vriese kan overal zijn mannetje staan, want iedereen speelt voor zijn de tegenaanval. Laten we hopen dat hij dit seizoen gespaard' rancunes (ds) Beker van Vlaanderen zowel in de verdediging als in wordt van scheidsrechterlijke Oefenmeester Gilbert De Groote zal zijn A-kern ge- vechtsklaar maken tegen 2 september a.s. dank zij volgend oefenprogramma. Zaterdag 21 Juli (20 u.) AA. Gent - E. Aalst. Woensdag 25 juli (20 u.) Lokeren - E. Aalst. Zaterdag 28 juli (20 u.) E. Aalst - Oudenaarde Woensdag 1 aug. (20 u.) Oudenaarde - E. Aalst Zaterdag 11 aug. (19.30 u.) Lede - E. Aalst Dinsdag 14 aug. (19.30 u Halle - E, Aalst Zondag 19 aug. (16 u.) Brakel - E. Aalst Dinsdag 21 aug. (19 u.) Merchtem - E. Aalst. Zondag 26 aug. (16 u.) Beker van België 161 - E. Aalst. (abl) Sinds 1980 al organize*rt de Entente van Sporting Lokeren de verkiezing van de meest sup portersvriendelijke speler. Na maandelijkse stemmingen door de afgevaardigden van ver schillende supportersklubs worden de punten van iedere speler van de basisploeg samen geteld, en wie de meeste heeft krijgt de beker. De kriteria om punten te verwerven zijn on dermeer: de houding van de spelers tegenover de supporters op het plein, en in de kantine en in de bar na de wedstrijden. de aanwezigheid van de spe lers als ze uitgenodigd z(jn op allerlei festiviteiten en aktivitei- ten van de Entente of van de aangesloten supportersklubs. eventueel spontaan bezoek aan kantine, bar en supporters lokalen. De bedoeling van dit alles is duidelijk: de banden tussen spelers en aanhang nauwer toe halen, hetgeen natuurlijk sti mulerend werkt op de kijk dichtheid van de wedstrijden. Tot nu toe heeft Maurits De Schrijver deze beker al twee maal gewonnen, en Bob Hoo genboom evenaarde hem. Wie hel dit Jaar wordt, dat zuilen we zien op maandag 30 juli om 19.30 uur in supportersklub Metro op de Markt te Lokeren. Daar worden de prijzen ge deeld, en de meeste spelers zul len er z(jn. Iedere supporter is natuurlijk welkom. Het is trou wens het ideale ogenblik om de enigszins verzwakte banden tussen aanhang en ploeg wat nauwer toe te halen. E. Aubt 1 - Sp. Lokeren 5 Een neutrale iezèr ZO'J J?'j het lezen van deze einduitslag de mening kunnen toegedaan zijn iat Eendracht Aalst werd afgeslacht. Niets is minder waar, ofscÜ9°n die zware 1-5 cijfers weer het tegendeel laten vermoeden, inderdaad, de Eendrachters zorgden van tyd tot tyd voor een w2.*rdige repliek. Laten we in de eerste plaats kreeg Lokeren een eerste gro- niet vergeten dat oefenmeester te kans, maar Nijskens zag zijn Gilbert De Groote de eerste- poging achtereenvolgens gc- nationaler uit Daknam moest stopt door doelman Moyson en bekampen met niet minder de paal. Even voor de twintig- dan zes nieuwelingen in de ste minuut op het elektrisch persoon van Moyson, Moock, scorebord verscheen was het Crahay, Debougnoux, Droes- toch te Iaat. Crahay berekende saert en De Moor. Zin vis-è-vis slecht de baan van de bal en Davidovic kon, op uitzonde- Van der Gijp kon meteen weg- ring van Heerwcgh en Schoofs, spurten. Soit Van der Eist en beslist geen tegenvallers die volgde onmiddellijk de opruk- knapen, uitpakken met een kende Nederlander en depo- team dat omwille van een ster- neerde diftlS glasheldere voor- kere homogeniteit tot een vlot- Zet onder de lokale doelman tere kombinatie geraakte. Bij tegen het net. (0-1) en nie- Aalst liep men te veel achter mand zag daar graten in. Nog de bal, die in het kamp van de voor de dertig minuten waren bezoekers sneller en in één tijd weggetikt kon Lokeren de cij- bij de vrijstaande man werd fcrs verdubbelen dank zij een getikt. Dat hield in dat Aalst prachtig één-twee tussen Van tijdens de tweede helft duide- der Eist en Devrieze, waarbij lijk meer krachten had ver- laatstgenoemde prompt af- speeld dan het beter uitgeba- rondde. Het scheen dat Aalst lanceerde Lokeren dat derhal- voor een onmogelijke taak zou ve nog drie keer kon scoren, komen te staan. De Ajuinen De fysieke overmacht was toen probeerden wat op de counter bepalend bij het opstellen van zonder evenwel Hoogenboom de eindbalans. Na een kwartier serieus te komen bedreigen. Op slag van rust echter kwam Aalst weer onverwacht in de wedstrijd. Ferrera bediende Luk Limpens (die ondertussen zijn nieuw kontrakt bij voorzit ter Matthijs had ondertekend). De talentrijke Luk pakte met een briljant solonummer uit, zette twee J?ezoekcnde verde digers op het verkeerde been incluis doelman FiCOgeboom en scoorde o.i. het mooiste doelpunt van de partij. Rust I- 2 en meteen kreeg de wedstrijd een nieuwe dimensie. Zoals echter reeds hierboven geci teerd werd Aalst na de kamp wisseling «versmacht» door het tempo van Lokeren. Luk Lim pens, die een lichte verrekking opgelopen had, werd wijselijk vervangen door Droessaert, en meteen kreeg Bett, samen met Vujkov, de meest imponeren de figuur in het bezoekende kamp, volledig vat op het mid denveld. De Schot lag vijf mi nuten na rust aan de basis van de derde Sportingtreffer. Hij speelde de Aalsterse defensie op een hoopje en Nijskens kreeg meteen de gelegenheid om deze keer juist te mikken. Nadat Moyson nog een poging van M'Buyu had geneutrali- zeerd diende hij zich even later toch gewonnen te geven op een raak schot van Vujkov in de winkelhaak. Aalst dreigde nog wel langs Crahay, De Moor en Ferrera en probeerde de score te beperken met het opstellen van de buitenspelval. Taktisch bleek het allemaal echter nog niet te kloppen zo vroeg voor het seizoen, want Van der Eist schoof gemakke lijk door de mazen van het net CP legde meteen de eindcijfeis vast. Voor Aalst speelden: Moyson, Moock, Derijck, Crahay, Cornelis (65* min ron), Debougnoux, De Bolle, Limpens (46° min. Droes saert), De Roy (75* min. Moerman)<-De Moor en Ferre ra - Lokeren prezenteerde: Hoogenboom, Vujkov, De Vrieze, Bett, Van Goethem, Hcerwegh, Van der Eist, Schoofs, Van der Gijp (46' min. M'Buyu), Nijskens, Van Veirdeghem 65° min. Ver- hcughc) Doelpunten: 19° min. Van der Eist (0-1), 29° min. De Vrieze (0-2) - 44° Limpens (1-2), 50* min. Nijskens (1-3), 61° min. Vujkov (1-4), 81° min. Van der Eist (1-5). A. Block I

De Voorpost | 1984 | | pagina 22