K.A.V.D. bekert eerst tegen Ertrelde Sporting Lokeren wil terug van de Europese schotel eten Schroevers FC Wieze barbecuet S.K. Aalst In de eerste helft van de klassering! Moorsel fel versterkt Wichelse ploegen bereiden zich voor op nakend seizoen meubelen MAROBEL VOETBAL De Voorpost - 27.7.1984 - 23 Voetbalbeker van Groot-Wichelen Was het slechte seizoen van vorig jaar slechts een toevallig dieptepunt? Vorige woensdag vóór de wed- te vervullen hebben die niet veel om op te sommen, maar strijd tegen Aalst, werd de pers enkel zuiver ekonomisch is. allemaal prestaties waardoor samengeroepen om kennis te Manager Alois Derycker lichtte Lokeren voor heel Europa een maken met de nieuwe sponsor het sportieve streven van bekend punt op de landkaart Portas, en om de basisploeg Sporting Lokeren toe. Tien jaar geworden is. De nieuwe spelers die Sporting Lokeren een sportieve injektie moeten toedienen: Danny O'Hondt, Didier Verheughe, Didier M'Buyu, Johan Schoofs (ex-Beringen), André Heirwegh 'ex-Antwerp) en Dimitri M'Buyu (ds) voor het seizoen 1984-1985 eens van dichterbij te bekijken. Allemaal zaten wij rond de ta fels, benieuwd wat het bestuur ons te melden had. Dat viel wel mee, want onder voorzitter Gaston Keppens is een vlot spreker. Hij betuigde zijn spijt over het overlijden van voorzitter Rogiers, hetgeen een enorme leegte nalaat op sportief én op humaan niveau bij klub en aanhang. Dan stelde hij ons de nieuwe sponsor voor, de Duitse firma Portas, meester op het terrein van de renovatie van ramen, deuren en interieur, inzonderheid wat houtwerk be treft. Dat deze multinationaal uit Dietzenbach bij Frankfurt de wind in de zeilen heeft, be wijst het steeds stijgend aantal filialen in eigen land, en over de grenzen. In heel Europa is het bedrijf vertegenwoordigd, en in België zelfs sterk. Vroeger sponsorden zij de befaamde Bundesligaklub Kaiserslautern, en vanaf dit jaar doen zij het zelfde met Eintracht Frankfurt, tweedenationaler Kickers Of fenbach, het Oostenrijkse Vien na Wien, en in België dus Sporting Lokeren. Zij hebben hun steun toegezegd voor 2 jaar, met een optie op een even tueel derde jaar. De klub kan er maar wel bij varen. Toen kwam dhr. Schulze van Portas aan het woord, en hij gaf ons een idee van de dynamiek van het be drijf De bedoeling op lange termijn is om in ieder land waar de firma vertegenwoordigd is de sport te steunen. Niet enkel de grote klubs zijn het objek- tiefi ook de kleinere klubs en andere sporten worden aktief gesteund door de multinatio nal. Zij vinden dat zij een taak verdiend hebben Bett, De Schrijver (van zodra die her steld is), De Vriese, Hoogen- boom, Mommens, Somers, Van der Eist, Van der Gijp, Van Goethem en Vujkov samen met de nog niet volledig doorgebroken beloften La- roy Van Cauler, Van Bergen en de echte jeugd D'Hondt, De Wachter Heerwegh, de ge broeders M'Buyu, Nijskens, Schoofs, Van Raemdonck, Van Veirdeghem en Verheughe dat moet een smeltkroes wor den waaruit het nieuwe Sporting Lokeren moet te voor schijn komen, dat weer in de subtop plaatsneemt van het na tionale voetbal, en dat ook te rug aan de Europese tafelen gaat zitten, op de ereplaats waar het thuishoort. Daarom vroeg de manager aan iedereen om een positieve hou ding aan te nemen. Trainer Da- vidovic begon dan alvast met de mededeling dat Sporting nog geen enkele .wedstrijd verloren Opnieuw aandacht voor voetbal bij kunstlicht Trainer Etienne Borré van K.A.V. Dendermonde heeft vorige week troepenschouw gehouden. Een paar spelers ontbraken er nog op het appél. Zy vertoefden op dat ogenblik nog op zonnige stranden in het zuiden, onbe zorgd genietend van een welverdiende vakantie. In ons bewolkte België kwamen en komen intussen de voetbal activiteiten op gang. Er wordt al duchtig getraind, kwestie van overtollig vet kwyt te geraken en om tijdig en in de meest optimale omstandigheden aan de start te ver- schijnen. Etienne Borré en K.A.V.D. den. Tijdens de maanden sep- blikken in de toekomst. Over tember en oktober opteert het verlies van de begeerde KAVD andermaal voor zater- titel, vorig seizoen, wordt er dagavondvoetbal. Het gezelli niet meer gesproken. Even ge stadion in Grembergen was er nog de hoop dat men in leent zich hiertoe uitstekend. Gerrit Totté petitiewedstrijd op zaterdag 1 september om 19.30 uur ge speeld. Een week later reist men naar Denderhoutem. Vervolgens krijgt men Latem op bezoek, gevolgd door een verplaatsing naar Winnik. ondermeer het woord worden gevoerd door Urbain Braems. K.A.V.D. wil in de nakende kompetitie alvast een hoofdrol spelen, -in paarsblauwe voet balkringen beseft men dat er zwaar zal te knokken vallen. De Lokerse ploeg en sponsor werd aan de pers voorgesteld. Op de foto zie je v.l.n.r. ondervoorzitter Gaston Keppens, manager Alois Derycker, dhr. Schulze van sponsor Portas, en zijn rechterhand in de Benelux, dhr. Schwab. In het midden zit Maurits De Schrijver te mijmeren over zijn toekomst, die er weer veel beter uitziet nu hij al kan beginnen meetrainen met de andere spelers (ds) eerste afdelingsvoetbal heeft de klub al heel wat ereplaatsen en internationale lauweren ge bracht. Vier vierde plaatsen en één tweede in de kompetitie, tweemaal halve finalist en een maal finalist in de beker, en een door vele klubs benijde erelijst op Europees gebied, dat zijn dingen waarop de Sportmgers terecht fier mogen zijn. De he roïsche veldslagen tegen het Barcelona van Cruyff en Nees- kens, de Franse kampioen Na ntes, Dynamo Moskou, A ris Thessaloniki, Real Sociedad, te Toch zag hij geen reden tot euforie, gezien het slechte sei zoen van vorig jaar. Ondanks de pech (9 operatieve ingrepen op 1 jaar!) mag van de profs, die toch tot een bevoorrechte groep van mensen behoren, een 100% inzet verwacht worden. Het bestuur daarentegen moet er zich mee verzoenen dat het geen prestaties kan bekomen door ze simpel te bevelen, zo eenvoudig gaat dat niet. Toch verwacht Derycker veel van de kombinatie roetine en jeugd. De mannen die hun sporen al Ondertussen liepen wij toeval lig Maurits De Schrijver tegen het lijf, en die deelde ons mee dat zijn fysieke toestand de vier laatste weken enorm verbeterd was. Hij traint soms al met de anderen mee, en ongeduldig wacht hij op de laatste fase van zijn genezing. Ja, die man kan meespreken over pech. Wij anderzijds niet, want wij werden vergast op een over vloedig koud buffet, en de pes simistische gedachten werden dus opzijgezet. K.A.V.D.-voorzitter Philippe Roedolf blikt vol vertrouwen de Dirk Michelet toekomst in (v) extremis zou kunnen promove ren. Maar nu de zaak Seraing voorlopig in kannen en krui ken schijnt te zijn, blijft men een bescheiden provincialer. Binnen de kortste keren staat reeds één en ander te doen bij K.A.V.D. Gisteren donderdag werd een eerste oefenmatch gespeeld op en tegen S.K. Lebbeke. De uitslag hiervan, eigenlijk niet van zoveel be lang, kunnen we niet medede len, omdat dit blad op dat ogenblik reeds van de persen rolde. Voor wie paarsblauw echt aan het werk wil zien, komt er nu gelegenheid te over. Nu zondag nemen Ver strepen en zijn maats deel aan de Beker van België. Eerste tegenstander is Ertvelde, geen onbekende ploeg. De match begint om 16 uur. Op een paar spelers na die ontbreken inge volge de vakantie (o.a. Robbie Smet en Stefaan De Wolf) zal trainer Borré een beroep kun nen doen op een haast komple- te kern. Voorlopig ontbreekt Eddy Bellon. Hij ondervindt nog last van een oude kwetsuur aan de dij, waarvoor hij trouwens de ze dagen een heelkundige in greep ondergaat. Frank Schepens, vorig seizoen geopereerd aan een meniscus, is fit en weer bekwaam om voluit te gaan, en samen met Guy Rodrigo de aanval te lei- De spelers en de bestuursleden van KAV Dendermonde willen het nog beter doen dan vorig seizoen v) De belangstelling voor avond- wedstrijden lag vorig seizoen lichtjes hoger dan voor de zon dagmiddagmatchen. Op vraag van heelwat supporters zal het aanvangsuur op zaterdagavond op 19.30 uur worden gesteld in plaats van 20 uur. Indien Standaard Wetteren de eerste tegenstander met het verzoek akkoord gaat, wordt trouwens de eerste kom- Daarna is Aalter te gast in Grembergen, waarna Evergem wordt bezocht en men tijdens het zevende kompetitieweek- einde Racing Gent op bezoek krijgt. Vermeldenswaardig is ook een algemene vergadering van de entente Oost-Vlaanderen die op vrijdag 31 augustus om 20 uur in de kantine op het A- terrein wordt belegd. Daar zal Meer zelfs dan vorig seizoen. Drie ploegen die pas uit de vierde klasse zijn gedegra deerd, zullen alvast entoesiast op een spoedige terugkeer mikken. Iets wat K.A.V.D. overigens al een paar jaren doet. E.D.M. De spelerskern van Sporting Lokeren voor het seizoen 1984-1985, een mengeling van roetine en jeugdig enthoesiasme. Helemaal links zit manager Derycker, en schuin achter hem staat trainer Davidovic (ds) Tijdens het weekend van 4 en 5 augustus kombineert derde provincialer FC Wieze voet balgenot met culinaire geneug ten De sympathisanten kun nen dan niet alleen de richting Populierenstraat inslaan om er deel te nemen aan de 7* FC Wieze Barbecuefeesten, maar kunnen ook terecht op het tor nooi voor Veteranen en Junio res - Grote Prijs WH. Aan het veteranentornooi ne men Doggen Erembodegem, CM Dendermonde, Patro Her- dersem en FC Wieze deel. Op maandag 30 juli reeds, te 19 uur, treden de Doggen en CM Dendermonde tussen de krijt lijnen, op dinsdag 31 juli, eveneens te 19.30 uur tonen de FC Wieze- en Patro Herdcr- semveterancn hun voetbal- kunnen, In het juniorestornooi treden FC Wieze (2* plaats 83-84), SK Aalst (1"' plaats 83-84), Berlare (l"c plaats 83-84) en H.O. Merchtcm (kampioen van België 83-84) aan. Op woensdag 1 augustus te 18 uur zijn de ploegen van Wieze en Berlare aan de slag en ander half uur later (19.30 uur) be twisten SK Aalst en HO Merchtem hun wedstrijd. Op zaterdag 4 augustus wor den 's namiddags troostingen en finales betwist: te 14 uur troosting juniores, te 15.30 uur troosting veteranen, 17 uur fi nale veteranen en te 18.30 uur finale juniores. Vanaf 18 uur is de barbecue doorlopend aktief en te 21 uur zorgt DJ Mare Colman voor een gezellig samenzijn. De toegang is voor iedereen gra tis. Op zondag 5 augustus kan iedereen van 11.30 tot 14 uur terecht in het restaurant (bro- chctten: 200 fr 1/2 kip: 200 fr., Varkenskotelet: 150 fr, FC Wiezesteak 300 fr.. met frieten en Provenqaalse saus). Te 14 uur is het opnieuw voet ballen geblazen want dan tre den de reserven van FC Wieze en SK Herdersem tussen de lijnen en te 16 uur wordt de Beker der Buren betwist. Aan de aftrap FC Wieze 1 en SK Herdersem 1. Vanaf 18 uur kan men zich dan opnieuw overtuigen van de kwaliteit van de barbecucgerechten. (Pvr) S.K. Aalst speelde vorig jaar kampioen in derde provincia le. Voor voorzitter Jef Ver- moesen en zijn aktief bestuur was dat een hele realisatie, maar tevens een hele op dracht. Promoveren is immers ook aankopen en versterking zoeken. Trainer Wilfried Van Royen werd vervangen door Maurice Coopman die vroeger speelde voor Zottegem, Kort- rijk, Geraardsbergen en Nino- ve. Later werd hij trainer te St. Lievens-Houtem. Borsbeke en vorig jaar behaalde hij de titel in tweede provinciale met Een dracht Winnik. Uiteraard werd ook de spelers- kern aangevuld. Patrick Van Laethem van E. Winnik zal samen met Bart De Bruyn (E. Aalst) het midden veld bestrijken. Hugo Van Herreweghe van SK Burst is een veelzijdig speler die zowel voor- als achteraan kan ingezet worden. Oefenprogramma: 1 augustus: Mere - SK Aalst, 5 augustus: SK Aalst - Poll arc, 12 autugstus: SK Aalst - Let- terhoutem (Beker der Dender streek), 14 augustus: SK Aalst - Haaltert, 19 augustus: Over- mere - SK Aalst (Beker der Denderstreek), 22 augustus: Olse Brakel - SK Aalst, 26 augustus: SK Aalst - RC Wet teren (Beker der Dender streek). Trainer Maurice Coopman wijst er echter op dat dit eerste jaar in tweede provinciale een overgangsjaar zal worden, waarin de ploeg vooral het wedstrijdritme zal moeten leren. «Ik hoop, zegt de trainer, dat de gezellige sfeer tussen spe lers, bestuur en mezlef mag blijven. Als we goed samen werken kunnen we dit jaar in de eerste helft van de rang schikking eindigen. Op zich zelf is dat reeds een goed ob- jektief». Reeds vele jaren zit vierde provincialer Schroevers Moor sel in het sukkelstraatje. De slechte uitslagen volgden me kaar op, maar toch vonden nog vele voetbalsupporters de weg naar 't Eksterken in de hoop dat het tij zou keren. Dit jaar zit er een kans in dat deze hoop waarheid wordt. Het nieuwe klubbestuur toonde zich immers zeer aktief op de transfermarkt. De bestuursle den René Vinck, Louis Welle, William De Landtsheer, Jozef Pieters, Paul Welle en Frans Van Daele willen hun ploeg in de kortste keren naar derde provinciale brengen. Van Sint-Gillis-Dendermonde werd. Kees Dentro aangetrok ken, terwijl Albert De Buck bij Merelbeke werd wegge haald. Peter De Rijck speelde vorig jaar bij KAV Dender monde. Hopelijk krijgen de trouwe supporters dit seizoen wat te zien. De Schroevers spelen op 5 augustus tegen FC Mere voor de Beker van de Dender streek. (hjm) SOS Schellebelle, Eendracht Serskamp en SK Wichelen aangevuld met gebuur SK Overmere gaan voor de tweede maal de «Beker burgemeester John Taylor» betwis ten als aanloop tot het nieuwe voetbalsei- Omdat de supporters veel beter aan hun trekken komen en om de verre verplaatsin gen te vermijden, wordt er dus niet deelge nomen aan de Beker van de Denderstreek. Het belooft alleszins een spannende kom petitie te worden. Schellebelle en Serskamp misten van een niet hun promotie naar een hogere reeks en zij willen deze keer niets aan het toeval overlaten om de trein niet te missen. Schellebelle verloor immers pas in de laatste match het kamioenschap en ook in de eindronde speelde het zeer sterk. Wichelen en Serskamp, behoorlijk ver sterkt, komen dit jaar opnieuw uit in dezelf de reeks en kunnen dus eikaars mogelijkhe den testen. Hetzelfde mag gezegd worden van Schellebelle en Overmere die samen van wal steken in derde provinciale D. Dit jaar werd de organisatie toevertrouwd aan SK Wichelen, dat in overeenstemming met de andere klubs volgend programma uitdokterde. Zondag 29 juli 15 u.: Schellebelle 2 - Overmere 2 17 u.: Schellebelle 1 - Overmere 1 15 u.: Serskamp 2 - Wichelen 2 17 u.: Serskamp 1 - Wichelen 1 Dinsdag 31 juli 19 u.: SV Lokerse 1 - SK Wichelen 1 (Deze wedstrijd heeft niets te maken met de Beker van Groot-Wichelen) Zondag 5 augustus 15 u.: Overmere 2 - Wichelen 2 17 u.: Overmere 1 - Wichelen 1 15 u.: Schellebele 2 - Serskamp 2 17 u.: Schellebelle 1 - Serskamp 1 Woensdag 8 augustus 19.30 u.: SK Wichelen 1 - Schellebelle 1 19.30 u.: Serskamp 1 - Overmere 1 Zondag 12 augustus 15 u.: Overmere 2 - Schellebelle 2 17 u.: Overmere 1 - Schellebelle 1 15 u.: Wichelen 2 - Serskamp 2 17 u.: Wichelen 1 - Serskamp 1 Woensdag 15 augustus 19.30 u.: Wichelen 1 - Overmere 1 19.30 u.: Serskamp 1 - Schellebelle 1 Dinsdag 21 augustus 19 u.: Wichelen 1 - SV Lokerse 1 (Ook deze match wordt in een ander ver- band gespeeld) Zondag 19 augustus 15 u.: Schellebelle 2 - Wichelen 2 17 u.: Schellebelle 1 - Wichelen 1 15 u.: Overmere 2 - Serskamp 2 17 u.: Overmere 1 - Serskamp 1 Zondag 26 augustus 15 u troosting (3'-4c) 17 u.: finale (1C-2C) Alleszins stof genoeg om bij de supporters hun voetbalhart wat sneller te doen slaan... (dme)

De Voorpost | 1984 | | pagina 23